Carnaval wierp zijn schaduw vooruit AGENDA U&iJlctn/mbv.faj; arochie- en Dorpsraad van Oirlo vergaderden tesamen Jrenlange discussies in de Raad ver gemeentel, welzijnsplanning Gemengde Zangvereniging organiseert korenavond in Venray PRACHTIGE CORDUROY KOSTUUMS Politie overmeesterde twee overvallers hulppostkantoor Winkeliersaktie in Oostrum et bleek een goede gedachte te om op één avond in zaal de Ruif lirlo de parochievergadering en örpsraadsvergadering te houden, er was een vrij grote opkomst, ronder veel dames. PAROCHIERAAD parochieraadsvergadering werd rgezeten door pastoor Buschman, iet blijken na 8 maanden al goed jn ingeburgerd in Oirlo. Hij zag •komst met zorg tegemoet. Vol- rijn gegevens doen 162 gezinnen aan de Gezinsbijdrage, waarvan gezinnen minder dan 50 gulden jaar betalen. Samen brengen ze taal een bedrag op van 30.000 en. Maar zorgelijk was het, dat gezinnen zijn die helemaal niets en. opbrengst van de kollekte ver een stijgende lijn, hetgeen ook ;d kan worden van de stipendia, nu de misgelden verlaagd zijn. It vonden de parochianen het toen de torenklok niet meer e tijd was! Maar met geen mo- rtieid kon het kerkbestuur de voor reparatie opbrengen, omst werd gebracht door twee men. die een bedrag op tafel van 12.000,waardoor ie in ere hersteld kon worden. De rn van een graf zijn veel te laag Billen moeten worden aangepast. jfèj kerk moet een opknapbeurt !en en de groene kleur van de ya deur zal moeten verdwijnen. tr die groene kleur blijkt prach- w ikenhout te zitten. kerk in Oirlo blijkt arm te zijn, al geen pastoor kunnen onder- len die geen eigen inkomsten L Pastoor Boschman geeft 17 les- lan de scholen te Oirlo, Venray leerlo. t heeft Oirlo veel geld gekost, pastoor Gelissen benoemd werd eken van Gennep. Er is van hem een en ander moeten worden genomen, terwijl de verhuiskos- ook moesten worden betaald. Er erleg met het bisdom om een te- oetkoming in die kosten te kun- >ntvangen. n tekort van 26.000,staat op erkbalans. Mogelijk zullen van I gezinnen die geen gezinsbijdra- eialen. er nu nog zijr\, die gezien korten, wel aan hun verplichtin- gaan voldoen. iwclijk- en begrafeniskosten blijven voor degenen die geen bij drage betalen op 300 gulden gehand haafd. De sacramentsprocessie vraagt om bezinning .want pastoor Buschman vond het een schandaal zoals bepaal de parochianen zich tijdens die pro cessie hadden gedragen. Niet mee te doen. maar wel op die zondag ge woon in de tuin werken vond hij bar en boos. Volgend jaar zal getracht worden, dat de fanfare en koren ook met de schoolkinderen aan die pro cessie zullen gaan deelnemen. Met Kerstmis zal een speciale kin dernachtmis worden verzorgd. Om die parochianen, welke geen gezins bijdrage betalen, op aparte plaatsen te zetten tijdens de Nachtmis, vond de pastoor onwaardig. Het Mariakapelletje, dat gebouwd zou worden door pastoor Gelissen, gaat beslist niet door. Pastoor Busch man kon het zijn parochianen niet aandoen hiervoor 70.000,te inves teren. In het fonds was een bedrag van 100 gulden gestort. Er is weer een Christuskorpus ge plaatst op het kruis op de Blakt. zo werd verzekerd. Niet kon worden bevestigd of dat het oude korpus was. DORPSRAAD Er was in de afgelopen twee ja ren, nadat de dorpsraad van Oirlo op democratische wijze gekozen was. een ongekende, activiteit ontplooid. Uit de vele opmerkingen was te be luisteren dat de Oirlose gemeenschap de dorpsraadsleden dankbaar en er kentelijk was voor hun inzet. Als op volger van het raadslid Henk Wil- lems was benoemd de heer G. Pep- plinkhuizen. Over de medewerking van de ge meente was de dorpsraad niet zo en thousiast. Voor een advies omtrent de baatbelasting van de Hogeweg was de dorpsraad bijvoorbeeld niet gehoord. Over de vuilnisophaaldienst uitbreiding te Oirlo, waarvoor de dorpsraad om advies gevraagd waa, was nog niets naders bekend, maar mogelijk zal deze op 1 januari a.s. in gaan. Zeker is dat er geen minicon- tainers worden geplaatst. Met Oostrum zal men akties on dernemen. voor het weren van het sluipverkeer. Hoofdzakelijk is dat het vrachtverkeer via Oostrum, Oirlo naar Castenray.' Men hoopt op aktie van de milieu groep tegen de vestiging, uitbreiding en verplaatsing van hel Polygas- overslagstation naar de Witte Ven nen. Dan had de dorpsraad daar lie ver de vestiging gezien van Saweco. Oirlo wordt eindelijk na 12 jaren zeuren opgenomen in de nieuwe be wegwijzering. OUDE SCHOOL GEMEENSCHAPSHUIS Wanneer er een beslissing zal wor den genomen over de stichting van het gemeenschapshuis Oirlo is met geen mogelijkheid te zeggen. De werkgroep gemeenschapshuis had de laatste hand gelegd aan een rapport dat als uitgangspunt drie mogelijk heden had. De oude lagere school; uitbreiding van het bestaande jeugd huis of stichting van een geheel nieuw gemeenschapshuis. In het eer ste geval kost dat 385.000,in het laatste geval 550.000,De gemeen schap Oirlo zal dan minstens 100.000 gulden bij elkaar moeten brengen. Of ze de helft van de opbrengst bij een eventuele verkoop van het jeugdhuis zou krijgen, werd van de zijde van het kerkbestuur betwijfeld. Pastoor Buschman kon daar geen zinnig antwoord op geven, want daarover beslist het bisdom. Trouwens de pas toor vroeg zich af,of het nog wel de taak van het kerkbestuur is. al is dat historisch gegroeid voor jeugd- of gemeenschapshuizen op te moeten kernen, nu de leek steeds meer taken gaat overnemen. Daarbij komt dat niet het kerkbestuur daarover in eer ste instantie zal kunnen beslissen, maar de parochianen die vroeger de gelden voor dat doel ter beschikking hadden gesteld. Pastoor Buschman bracht de werk groep nog in herinnering, dat het kerkbestuur nog altijd tegen een le ning van 5.000,aankijkt, waar geen rente over wordt ontvangen, terwijl ze ook jaarlijks de helft van de jachtgelden aan het jeugdhuis be steedt. Over die inbreng en wat Oirlo zal gaan beslissen kon dus dinsdagavond geen beslissing worden genomen, Er zullen nog gesprekken moeten plaats vinden met het gemeentebestuur, dat in het verleden heeft gesteld geen investeringen meer te doen, omdat bij de bouw van de lagere school in Oirlo een gemeenschapsruimte is aangebracht. De werkgroep heeft in middels een goede studie gemaakt van de tekorten welke er in Oirlo zijn t.o.v. gemeenschpsruimte en de wensen van de verenigingen. eds enkele maanden is men ten «ntehuize ambtelijk bezig met oorbereiding van de structuur ^de welzijnsplanning in de ge- Htfe Venray. Dit heeft alles te ma gnet de op komst zijnde verande- jen op 't gebied van hot welzijns- d. Vanaf 1 januari 1981 zullen in kader van de decentralisatie de centebesturen verantwoordelijk of worden voor het te voeren be- De rijksoverheid zal zich voor dijk beperken tot een globale ing van dit beleid en bijdragen de gemeenten verstrekken in de ciering daarvan, de afgelopen weken is er veel lieg geweest over de wijze waar de gemeente Venray het wel- beleid vorm zal krijgen. Er zijn attingen gehouden mot belang enden en belangstellenden waar- verenigingen. instellingen en nisaties. werkzaam op het wei- gebied in de gemeente, k in de verschillende gemeente commissies is te uit en te na ge- ten over dit onderwerp, dat de moet zijn voor een enorm stuk, bovendien ook ingewikkeld t wil ons voorkomen, dat de ge ile er alles aan doet om ieder- zoveel mogelijk bij het voorbe- n van de decentralisatie van het ijnsbeleid te betrekken. Niet al door de organisatie van de hoor- igen, maar ook door het geven voorlichting door middel van fol- en in de rubriek gemeentepraat dit blad. We durven haast ver- rstellen, dat iedereen zo zachtjes weet, dat er „Werk is aan de ijnswinkel" (onder welke kop rtikelen en de brochures ver- >en). tze veronderstelling kwam ech- linsdagavond enigermate op los- hroeven te staan toen de ge- iteraad moest beslissen over het mtelijk model ten aanzien van :tuur en procedure welzijnsplan- cn zich bovendien moest uit ten over de nota „Hoofdlijnen voor het gemeentelijk subsidiebeleid" en de „Algemene Subsidieverorde ning". Ongetwijfeld belangrijke en inte ressante onderwerpen, waarmee wordt toegewerkt naar de datum van 1 januari 1981, waarop het Meer jarenplan 1981-1984 en het aktivitei- tenprogramma voor 1981 gereed moet zijn. Dat de tijd dringt, was een gege ven waarmee de raad zwaar worstel de .Maar daarvoor was er dan ook een strak procedureschema opgesteld waarbinnen een en ander compleet met inspraak en overleg klaar móét zijn. Ook de gemeenteraad in zijn tota liteit zag zich aan dit schema gebon den. maar desalniettemin vonden al le fracties het nodig om ondanks alle voorlichting en informatie, voor afgegane hoorzittingen en besprekin gen in de commissies uitvoerig te gaan spitten in de grote stapel papie ren betreffende de structuur en de procedure welzijnsplanning. de hoofdlijnen voor het gemeentelijk subsidiebeleid en de algemene sub sidieverordening. Aan wethouder J. van Oers de taak om de enorme veelheid van vragen (waaronder vele naar de bekende weg) te beantwoorden. Het werd een urenlang vraag- en antwoordspel, waarbij wethouder van Oers zich als een goed deskundige op dit terrein ontpopte en slechts weinig ambtelij ke bijstand bij de beantwoording be hoefde. Overigens konden wij ons niet aan de indruk onttrekken, dat veel van de voorlichting, die in een eerder stadium was gegeven aan diverse edelachtbare heren vragenstellers was ontgaan. Ondanks het vele gevraagd en tal van op- en aanmerkingen werden de diverse op deze materie van toepas sing zijnde voorstellen ongewijzigd door de gemeenteraad aanvaard, me de dank zij de uitvoerige èn duide lijke „verdediging" van de zijde van het college met name van de burge- met vest, moderne snit (v. Gils) nu voor 298,— 2-delig 249,- Jlingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar) BOXMEER Stoenttramt 73 DEURNE De Mertlnet 17 CUYK K. Molenstraa GEMERT Kerkstraat 42 meester en de coördinerend wethou der van Oers. Venrayse oud- zeskampers weer bij elkaar Vrüdag en zaterdag j.l. hebben de leden en het bestuur van de succes volle Venrayse Zeskampploeg uit het N.C.R.V.-televisieseizoen 1971- 1972 elkaar weer sinds lange tyd ontmoet. Vrijwel allen hadden aan het verzoek van Tineke Hout-PIe- ket en Tino Zandbergen gehoor ge geven. zodat het een bijzonder ge slaagde happening werd. Oud- voorzitter Joos van Haren herin nerde aan die geweldige leuke tijd, toen de Venrayse zeskampers de sporthallen van Rotterdam. Gro ningen, Leiden en Arnhem deden daveren en miljoenen aan de t-v.- buis kluisterden. De ploeg- en bestuursleden waren zeven a acht jaar ouder geworden. Verschillende leden zelfs ouder in de betekenis van vader of moeder. Er waren er bij, die Venray al enkele jaren hebben verlaten, maar nu blij waren weer eens terug te zijn in de club .waarmee zij zoveel furore heb ben gemaakt, niet alleen in Neder land maar ook in het Italiaanse Pas- sariano en het Zwitserse Lausanne. En hoe gaat het als oud-zeskam pers bij elkaar zijn? Dan wordt er natuurlijk gesport. Dat begon vrij dagavond met zaalvoetbal, tennis en badminton en zaterdagavond met •bowlen tussen de „gelegenheidsploe- gen" „Italia", „Schweiz" en „Rooy'\ Natuurlijk was het Rooy die als win naar naar voren trad. De gelegen heids-Zwitsers werden tweede en huldigde het standpunt van hun voormalige tegenstanders uit Sar- nen: „Jullie hebben gewonnen, maar wij hebben het gevierd'. Italia kwam traditiegetrouw achteraan, maar vierde het verlies daarom niet min der. Voor allen was er een aandenken aan dit spontane treffen, waarbij bleek, dat men wel ouder mocht zijn geworden, maar niet minder sportief en fanatiek. De reünie werd afgeslo ten met het vertonen van een aantal films over de Venrayse deelname aan het Spel zonder Grenzen in Passaria- no en Lausanne. Afgesproken werd, dat over enke le jaren wéér een reünie zal worden gehouden waarbij de organisatoren nu vast de opdracht kregen om aan de voorbereidingen te beginnen. Dan was men er in ieder gevai zeker van, dat dit gebeuren binnen vijf jaar tot stand zou komen. Gestolen auto teruggevonden In de avond van 7 november werd tussen half acht en half negen ten nadele van P. Th. uit Leunen nabij het zwembad zijn geparkeerde BMW personenauto gestolen. Daags daar na werd die auto in de nabijheid van de Hoopweg op een zandpad terug gevonden. Het rechterportierraamp je bleek vernield te zijn en 't kon- taktslot geforceerd. We hebben het reeds meermalen gezegd: de elfde van de elfde is in Venray nooit goed van de grond ge komen. Gewoonlijk bleef het bij een min of meer officiële vergadering van De Piëlhaas. en daarmee was men bedankt. Dit jaar echter viel de elfde van de elfde op een zondag, en dat was voor het carnavalsbestuur een gerede aanleiding om er een groots feest van te maken. En dat men daar in al le opzichten in geslaagd is moge blij ken uil de onverhoopt grote massa publiek die op de been kwam en tot laat in de avond oude en nieuwe carnavalssongs ten gehore bracht. Het begon allemaal rond de klok van 12 uur 's middags toen in zaal In den Engel de keus gemaakt moest worden uit een 8-tal Venrayse car navalsliedjes die uit de voorselectie waren overgebleven. De zaal barstte haast uit zijn voegen, zo groot was de belangstelling voor dit gebeuren. Naast de Hofkapel waren nog 6 Joekskapellen aanwezig om de stem ming er in te houden, en dat lukte wonderwel. De jury bestaande uit 6 gekozen personen, werd nog uitgebreid met.4 door het lot aangewezen bezoekers, en tesamen moesten die toen gaan uitmaken welk liedje voor het ko mende seizoen de schlager van Ven ray wordt. Uiteindelijk werd dan nummer 1 het liedje „Kuulkes ien ow wang", gezongen door het duo Henny Philip- sen en Piet Jeuken. De tekstschrijver was Pierre Pijpers terwijl de muziek geschreven was door Wiel Swagho- ven. Als tweede liedje kwam uit de bus „Och, ut mekt niks uut", gezongen door Engelbert Oudenhoven. Num mer drie werd ,,'t Venrods kwartier- ke" gezongen door Trijn Pouwels- Min en nummer vier „De Hemélport" van Wim Smits. Dat deze keuze naar de zin van het publiek was, bewees het dave rende applaus toen de uitslag bekend gemaakt werd. Op deze feestelijke en camavalis- tische bijeenkomst werd tussendoor nog even afscheid genomen van de heren H. Schaeffers en F. Peeters, die na jarenlang lid van de raad van elf te zijn geweest, nu hun versierse len aan de kapstok hangen. Op de foto de zangers en tekstdichter van het winnende liedje. Op zaterdag 17 november organi seert Venrays Gemengde Zangver eniging Ars Musica een korenconcert in de foyer van.de Venrayse schouw burg. Als gasten zullen optreden de gemengde koren uit Beesel o.l.v. Har ry Janssen en uit Cuyk o.l.v. Pieter van Moergastel. Beide koren be staan ruim 30 jaar. Het gemengd koor Beesel omvat 50 leden en nam o.a. deel aan Lim burgse zangersdagen en het AVRO- koorfestival. Het koor kreeg zeer lo vende kritieken en beoordelingen. Ook Zang Veredelt uit Cuyk mag er zijn. Sinds 1970 zitten ze-duide lijk in de lift en kwam er bij het laat ste AVRG-koorfestival ook met een promotie vandaan. Ars Musica komt, vergeleken met de gasten, pas kijken met het eerste lustrum pas achter de rug. Jeugdig enthousiasme heeft gezorgd voor een uitegbreid repertoire, onstuimige groei naar 99 leden en een zeer mu zikaal geluid. De leiding is vanaf de oprichting in handen van Rob Ber- ben en sinds kort ook bij 2e dirigent Jan Temme. Elk koor zingt ongeveer een half uur en alle drie tekenen ze voor koormuziek op hoog niveau. Het concert begint om 8 uur en de toegang is gratis. PROGRAMMA Gemengd Koor Beesel o.l.v. Harry Jansen. 1. Piu non si trovano, W.A. Mozart 2. Ehre sei dir Christe, H. Sehütz 3. Lasciate mi morire, Claudio Mon teverdi Even na 9 uur vrijdagmorgen dron gen twee Helmondenaren, 18 en 23 jaar oud. gewapend met eep jacht geweer, de drogsterij van de J. in het Veltumse winkelcèntrum binnen. In die drogisterij is sinds kort ook het hulppostkantoor van de PTT geves tigd. Zij rukten de telefoon uit de verbinding en eisten van de drogist geld en dwongen hem met het jacht geweer in de aanslag de kluis te openen. Toen de kluis geopend was kwam er een vrouw met kind de win kel binnen, zij werd mét de drogist in de toiletruimte opgesloten. Uit de kluis nam het tweetal een bedrag van rond de 9000 gulden mee en ver dween. Getuigen hadden gezien dat er waarschijnlijk een overval plaats vond en vanuit het winkelcentrum werd stil alarm in werking gesteld, terwijl even later ook door een an dere zaakhouder vanuit het winkel centrum de politie werd gealarmeerd. Men kon aan de politie een vrij dui delijk signalement doorgeven. Venrays politiè had op dat moment vrij veel manschappen ter beschik king en zo werd de buurt onmiddel lijk afgezet. Omdat de overvallers gewapend waren, moesten de Venrayse politie mannen met het pistool in de aanslag te werk gaan. Alle mogelijke geruch ten ten spijt, er was echter niet ge schoten. Pech voor de overvallers was, dat juist een politieauto het tweetal zag staan liften langs de Deurneseweg. Maar toen zij de politiemannen za gen kozen ze via het struikgewas en de in aanbouw zijnde woningen het hazenpad. De jongste van het twee tal kon reeds om vijf over half elf worden gegrepen, de andere kon een kwartier later in een in aanbouw zijnde woning worden aangehouden. De buit was in zijn geheel nog in hun bezit maar het heeft uren ge duurd voordat de politiemannen op aanwijzingen het reeds gedemonteer de jachtgeweer in de buurt van de Veltumse Kleffen hadden gevonden. Een van het tweetal werd ingeslo ten in Deurne, de andere in het Ven rayse politiebureau. Zij zullen wor den voorgeleid aan de officier van justitie te Roermond. Een onderzoek is nog gaande of het tweetal nog an dere niet opgehelderde overvallen op zijn konto heeft. Dat personen in de buurt van Vel- tum schoten zouden hebben gehoord blijkt wel juist te zijn, maar deze schoten waren afkomstig van jagers die in Veltum op jacht waren. 4. Es zog manch Lied, D. Dvörak 5. In stiller Nacht, J. Brahms 6. The three fishers, Jurr. Andries- sen 7. Rugalica Spottlied, Josip Slavens- ki 8. Estidal, Zoltan Kodaly 9 Pilons l'orge, Francis Poulenc 10. 't Heb mijn wagen. Lex Karse- meyer. „Zang Veredelt" uit Cuyk: 1. Sing we and chant it, Thomas 2. Alta Trinita Beata, Anoniem (It.) Morley 3. Als ick U vinde. Hub. Waelrant 4. Ave Maria, Virgo Serena, Jos des Prez 5. Kyrie en Gloria uit Missa Brevis, Ton de Leeuw 6. Die Sonne sinkt von hinnen. Kinderlied für Agnes, Hugo Distier 7. Een karretje op een zandweg reed, Viotta H. Strategier Ars Musica Venray: Quand Mon Mari, O. di Lasso Je ne l'ose dire, P."Certon Ecce Gratum, C. Orff o.l.v. Jan Temme Wachet auf ruft uns die Stimme, J. S. Bach Salve Regine, Fr. Poulenc Birke am grünen Bergeshang, A. Dvórak o.l.v. Rob Berben Volksdansgroep o.l.v. W. Mandérs-Weyers Voortgekomen uit een groepje le den van Ars Musica om de jaarlijkse feestavond op te luisteren, kunt U hen in oude klederdracht ook nu zien met de volgende dansen: 1. St. Bemhardwals 2. Sicilian Circle 3. American Promenade. programma van 16 tot en met 23 november Vrydag 16 nov.: Zaalvoetbalcomp. 19.30 Wetteling 2Stappers 3e kl. 20.30 Wetteling 1-Vermeulen le kl. 21.30 Wetteling 4-Barnev. Eierh. 22.30 Electro Janssen— SVCB 2 Zaterdag 17 nov.: 9.00-12.00 mini volley Coninxhof VC Rooy competitie: 13.00 VC Rooy jun.Concordia heren 4Hovoc 4 14.30 Dames 2Valuas Vet 2 Dames 4Hovoc 4 Heren 3Phoenix 16.00 Dames 3Valuas Vet 4 Heren 2Valuas 16.30 Dames 1Valuas Vet 18.30-20.30 TWC Oostrum zaalv. 20.30-23.30 Jumpers basketbal 20.30 Heren 2Heren 1 Dames 2JRC Zondag 18 nov.: Badminton 9.30-12.00 u. 12.00 Manual handbaleompetitie: Dames 2Ospel 2 12.55 Dames 1Weert '77 13.50 Heren 2Eksplosion 2 14.55 Dames jun.Heidia 15.40 Heren jun.Heidia 16.35 Heren 1Heidia 1 18.00-19.00 zaalv. vr. 19.00-20.00 R. Janssen zaalv. Maandag 19 nov.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbaleompetitie: 21.30 Vlakwater 2—FCPR 2 3e kl. 22.30 Koetshuus 1Koetshuus 2 3e Dinsdag 20 nov.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 De Zwaan zaalv. vr. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thïel, de Muinck Keizer en Wittgen Th. Lankveld Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a tel. 81778 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. G. Houwen-Martens tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4. tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. ZUIGELINGEN BUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iedere morgen van 8.30 tot 9 00 uur. behalve in het weekend. Na 9.00 uur kunnen eventuele berichten gedurende de ge hele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn: Bergweg 4, De Clockert, kamer 28, ge opend van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. Voor al Uw ELEKTRO- IN5TALLATIEWERK P. JANSSEN- PUBBEN bv MERSELO-VENRAY Grootdorp 17 Telefoon 04786-229 ee openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Bergenboek, Het. Beschrijving van de gebergten van de hole wereld. Chandu, J. F. Handhoek der hand- leeskunde. Haasse, H. S. Veelzijdg; werk van Nederlandse schrijfsters na 1918. Hoving, H. Heel oud en alle dagen zat; boek vol humor. Jong, H. de. Kerk in, kerk uit; het kerkvolk met een glimlach beke ken. Landell, Olaf J. de. De lachende Hol lander; grappige en sport-vertel sels uit Nederlandse overlevering. Luchs, E. M. Yoga voor kinderen. Mercier, J. Twintig eeuwen geschie denis van het Vaticaan. Smaal, A. P. Kijken naar monumen ten in Nederland. Steenhoven, R. van dermogen we met de popenkast? Instrukties voor het maken van diverse soor ten popenkastpoppen. Smedley, A. Dochter van de aarde. Autobografisch verhaal over het leven van een vrouw die zich na een harde jeugd in een arm boeren gezin door allerlei (politieke) acti viteiten tracht te ontworstelen aan armoede en onwetendheid. Steen, Maria van der Vechten tegen de bierkaai, (fam) Wahlöö, P. Het oppei hoofd. De ge beurtenissen binnen een grote Zweedse voetbalclub gaan gepaard met dopings-, omkopings- en an dere schandalen, (thril) In 1979 zijn t.m. oktober 5535 stu dieboeken voor de volwassenen afd. ingewerkt. De winkeliers van de LOZO-afde- ling Oostrum hebben ter gelegenheid van Sinterklaas een aktie georgani seerd voor hun klanten. Deze aktie duurt tot en met woens dag 5 december a.s. en loopt onder het motto: „Sint z'n baard is geld waard". Tijdens de aktieperiode ontvangt de koper bij besteding van elke 2.50 bij de deelnemende winkeliers een zegel. Elke zegel is een stukje van Sint z'n baard. Als men 10 zegels op de daarvoor bestemde vakjes op een deelnameformulier geplakt heeft is de baard kompleet en maakt men 'n mooie kans op een van de fraaie prij- Een. De hoofdprijs is een weekend voor 2 personen naar Parijs, terwijl er nog diverse andere leuke prijzen zijn ter waarde van 1.000, Woensdag 21 nov.: 19.30-22.00 Badminton Zaalvoetbal vr.: 22.00 Wetteling 4Wittenhorst 23.00 Wetteling 5Vermeulen Donderdag 22 nov.: 18.0-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrüdag 23 nov.: Zaal voetbalcompetitie: 19.30 Den Alden Hoed-Gem. Venray 20.30 SBSAGFC '33 le kl. 21.30 Vermeulen—ZWG le kl. 22.30 FC Hento—FCPR 2e kl.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3