POLITIERECHTE! 20 tot 50% Appels KLEUREN T.V. kontant 1695= Volkstrauertag Geslaagde Welfare tentoonstelling in Het Schuttersveld Gemeentelijk vorstenraadsbal in Oostrum Opbrengst zuidelijk Afrika kampagne Venray „ALLE LAATJES OPEN" in de Streekschouwburg Venray Kerk 't Zonnelied Brukske Rectoraat Veulen M fl /IRISTOIMFX Autobedrijf van Haren BV KORTING SI v 600- Zondagmorgen worden op het Duits soldatenkerkhof Ier gelegenheid van Volkstrauertag de doden van de bei de Wereldoorlogen herdacht. Niet alleen de gevallen soldaten worden op deze officiële Duitse do denherdenking herdacht., maar ook alle in de Duitse concenti-atiekampen omgekomen slachtoffers van elke nationaliteit; de slachtoffers van het verzet en allen die bij bombardemen ten zijn omgekomen. De herdenking begint om elf uur bij het hoofdkruis op het kerkhof. Voor de eerste keer zal het kerk koor van de parochiekerk van St. Oda uit Ysselsleyn haar medewer king verlenen. De wedstrijd knopen "tellen tijdens de welfare-tentoonstelling in Bejaar dencentrum Het Schuttersveld bracht geluk voor onderstaande personen: Familie Coenders, Bosschermolen 10 .die met 777 precies het juiste aan tal raadde en hiermee een soedan- loper verdiende. Om de tweede en derde prijs moest worden geloot door twee personen die beiden 779 kno pen raadden. De tweede prijs werd toegewezen aan J. Reijnders, Op den Berg 6, Maashees, die een haak-fan- tasie ontvangt. De derde prijs gaat naar A. Hellegers, Laagriebroekse- weg 18, Venray. Zij ontvangt een smyrna kussen. Standplaats rijdende viskeuken B. en w. hebben aan de „rijdende viskeuken" van het Produktschap voor vis en visprodukten toestem ming gegeven om op woensdag 28 no vember a.s. standplaats in te nemen in Kiosk in Brukske. Er zal dan voorlichting worden ge geven over het bereiden van vis als voedingsmiddel ten gerieve van leer lingen van het nijverheids- en huis- houdonderwijs en van huisvrouwen, die in groepsverband de wagen zul len bezoeken. Wie mist roodbont rund Reeds enige tijd wordt door Poëls op de Handrik te Metrselo een rood bont (overwegend wit) ongeveer an derhalf jarig rund verzorgd. Het dier werd door de heer Poels ont dekt temidden van zijn eigen vee, dat in een weiland liep. De rechtmatige eigenaar heeft zich tot op heden niet gemeld. De politie verzoekt de eige naar zich met haar in verbinding te willen stellen. Mishandeling P. H. uit Venray deed aangifte van mishandeling door J. uit Ven ray. H. had bij die mishandeling een kleine snede in zijn gezicht opgelo pen. Terzake vechten op de openbare weg (de Hofstraat) hield de Venrayse politie de 26-jarige P. C. uit Venray aan. In beide gevallen stelt de politie een onderzoek in omtrent de motie ven. Procesverbaal s aangezegd. A.s. zaterdag 17 nov. vindt het jaarlijkse Vorstenraadsbal plaats in Oostrum. Het Vorstenraadsbal is een jaarlijks terugkerend groot bal waar aan door alle karnavalsverenigingen van Venray en kerkdorpen wordt deelgenomen. Bij toerbeurt wordt dit evenement georganiseerd. Dit jaar is het de beurt aan de Oostrum- se Kar klingels. Zij zullen er onge twijfeld een groots bal van maken in het parochiehuis, met een speciale attraktie in de kelder. Rond de klok van half acht verzamelen zich alle karnavalsverenigingen bij café van Dijk of bij café Vermeulen. Om 20.11 uur zal de voorzitter van de Vorstenraad het bal officieel ope nen, waarna de verenigingen zich zullen aandienen met. aanbieding van het traditionele cadeau. Deze zullcvi later op de avond weer inzet zijn op een loterij. De Oostrumse Hofkapel zal voor de muzikale omlijsting zor gen voor het eerste gedeelte van de avond. Daarna zal de blaaskapel uit Leunen hen aflossen. Deze avond is ook voor het publiek toegankelijk. Vanaf 6 oktober heeft het Zuidelijk Afrika Komitee Venray zich bezig gehouden met het verspreiden van aktiekranten over Zuidelijk Afrika. Hiervoor werd een vrijwillige bijdra ge gevraagd aan de mensen. In Venray heeft dit het ronde be drag van 900,opgebracht, waar voor wij iedAeen hartelijk bedan ken. Landelijk heeft deze aktie tot nu toe 300.000,opgebracht, en er komt nog dagelijks geld bij. Dit geld zal worden besteed aan de bouw van een ziekenhuis en het resterende bedrag zal worden be steed aan onderwijsprojekten voor zwarte vluchtelingen uit Zuid-Afri- ka. Recente gebeurtenissen hebben aangetoond, dat hulp nog steeds hard nodig is, o.a. aanvallen van Zuid- Afrika op vluchtelingenkampen in Angola. Hierbij willen wij u nogmaals op roepen om de door ons aan u aange boden kaarten op te sturen aan de voorzitter van de Tweede Kamer of de leden van het CDA, om zodoende uw standpunt in de tweede karra?r bekrachtigd te zien. zodat er een dui delijke meerderheid in de tweede kamer komt voor de motie voor een olieboycot tegen Zuid Afrika. Met deze kaart spreekt u zich dui delijk uit voor een effektieve olie boycot tegen het racistische apart heidsregime in Zuid Afrika, zodat er eindelijk ook een einde komt aan de volkerenmoord op zwarte vluchtelin gen. Dat deze kaartenaktie sukses kan hebben bewees de ARP voorzitter Hans de Boer, door het volgende te verklaren: „Ik zelf ben voor een olie boycot tegen Zuid Afrika", en ver volgde: „Het evangelie eist van men sen dat ze niet slechts „iets" doen, maar volle verantwoordelijkheid dragen voor situaties waarin miljoe nen onderdrukt worden." De mensen die nog geen bijdrage hebben kunnen geven, kunnen en die dat alsnog willen doen, kunnen hun bijdrage storten op: GIRO 26655 ten name van Bevrijdingsfonds komitee Zuidelijk Afrika te Amsterdam. Wij hopen er op, dat u in de toe komst de aktie zult blijven steunen, zodat de zwarte bevolking in Zuid Afrika eindelijk een menswaardig bestaan gegarandeerd zal worden. Paard tegen boom RUITER GEWOND Tijdens een paardencross liep het paard met de ruiter W. uit Merselo op de Rosmolenweg tegen een boom. De ruiter kwam ten val en liep dus danige verwondingen op dal hij naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Het paard kwam onder be handeling van een dierenarts. Diefstallen De 16-jarige G. v. d. M. uit Meer- lo deed aangifte van diefstal van een zwarte bromfietshelm, uit het kleed lokaal bij „de Wetteling". Van de bromfiets van de 19-ja rige R. v. E. uit Meerlo, welke gestald stond bij het station van de NS te Oostrum, was de cylinderkop afge schroefd. De firma B. in de Grotestraat deed aangifte van diefstal van een mantel ter waarde van 1295, Mevr. N. deed aangifte van ver moedelijke diefstal van een cavia uit een achter haar woning ana de Julia- nasingel staande kooi. Terzake diefstal van 30 kippen uit de kippenschuur van K. aan de Beekweg werd procesverbaal opge maakt tegen een viertal inwoners van Venray in de leeftijd van 20 jaar. Gewonden bij botsingen Bij de kruisng met de Noordsin gel verleende de 44-jarige bestuur der A. v. d. B. uit Deurne met zijn auto geen voorrang aan een autobus. Bij de ontstane botsing werd de per sonenauto vrijwel geheel vernield, en bestuurder dusdanige verwondin gen opliep dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. De autobus liep overigens weinig schade op. Op de kruising Langeweg Kempweg reed de 15-jarige fietser J. S. wat onvoorzichtig de kruising op en kwam in botsing met de over de Langeweg rijdende personenauto van de 41-jarige T. J. uit Wanssum. Bij de ontstane botsing liep de fietser dusdanige verwondingen op dat hij voor onderzoek naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De bestuurder van een perso- nenatuo, de 43-jarige G. G. uit Ven ray. reed over de Henri Dunantstraat in de richting Oostsingel. Hij stopte voor de kruising en verleende voor rang aan twee fietsers die over de Oostsingel reden. Hij zag echter niet het van de andere kant komende 18- jarige meisje, J. M. uit Venray. Toen de auto weer optrok ontstond een aanrijding. De fietster liep bij de bot sing kneuzingen op aan haar heup, maar kon, na in het ziekenhuis be handeld te zijn, naar huis worden vervoerd. Pony gewond Enkele jonge meisjes uit Venray reden ieder op een pony door de Venrayss bossen. Een der meisjes durfde op een gegeven moment niet van een heuvel af en werd door de anderen geholpen. Daartoe had een hulpverlenend meisje haar pony aan een ander meisje gegeven, die het dier bij de teugel vasthield. Door on bekende oorzaak schrok die pony en sloeg op hol .Het dier liep de Maas- heseweg op en botste tegen de perso nenauto, bestuurd door de 28-jarige H. S. uit Cuyk. Bij de botsing werd de pony gewond aan het rechter voorbeen. „ALLE LAATJES OPEN" is de ti tel van een liedjes-programma dat op woensdag 21 november a.s. in de Streekschouwburg Venray wordt ge bracht door CONNY STUART. WIL LEM N1JHOLT, GERRIE VAN DER KLEI en PAUL DEEN. Deze produktie is gebaseerd op het oeuvre van GUUS VLEUGEL, MI CHEL VAN DER PLAS en ANNIE M. G. SCHMIDT. Uil het enorme re pertoire van deze drie Nederlandse schrijvers met een grote reputatie is een keuze gemaakt. De meestal bekende liedjes wor den met een simpele begeleiding in een vaak andere interpretatie ge bracht. Op het toneel ziet men 4 men sen, 2 vleugels met daar achter 2 pianisten. Er worden liedjes gezon gen die het „ha" van de onmiddel lijke herkenning ontlokken. Er zijn ook minder bekende liedjes bij, van „waar heb ik dat meer gehoord?" Het gekozen repertoire is afkomstig uit vele verschillende cabaretpro- gramma's en musicals. De regie van „Alle laatjes open" is gevoerd door Paddy Stone. Harry Bannink heeft de muzikale leiding. Victor van Maarssen ontwierp het dekor en de kleding is van Frank Govers en Bob Molenaar. De belich ting is ontworpen door John Wood. De voorstelling wordt technisch be geleid door Martin Haars en Gé van Tongeren. Brandje in achterbouw Donderdagavond werd Venrays brandweer gealarmeerd voor een brandje in de achterbouw van de woning van de fam. H. aan de Noord singel. Voordat de brand grotere vormen had kunnen aannemen was deze al geblust en behoefden de brandweerlieden niets anders te doen dan de brandresten tussen de vlie ring te verwijderen. Ergerlijke diefstal Bij wegwerkzaamheden aan de Hoofdstraat te Oirlo werden 11 van de daar in de nachtelijke uren ge plaatste veiligheidslampen wegge haald. Van politiezijde wordt men dringend verzocht zich van dergelij ke aktiviteiten te willen onthouden, daar hierdoor zeer gevaarlijke situ aties kunnen ontstaan voor het ver keer. Ook nu weer roepte de politie bij dit ergelijk geval van diefstal de hulp van eventuele getuigen in. Diefstal uit auto Vrijdagavond werden op de par keerplaats Gouden Leeuw uit de au to van M. uit Sevenum de volgende goederen ontvreemd: een damespor- "temonnaie met 100 gulden; 2 lang speelplaten (net gekocht) en een rij bewijs. Dat rijbewijs werd later terug gevonden. Toegang tot de auto was verkregen door forcering van 't por tierraampje. Eventuele getuigen van deze diefstal worden verzocht zich met de politie in verbinding te stel len. Zendag 17 ncv, Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Mis- intentie: Dhr. P. Kruysen en fafci. Kruysen-Breukers, Dhr. W. Nelissen, Dhr. J. Camps. Zondag 18 nov.: Gezongen euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door Trudy Vullings, Iris Kroon. Misintentie: Dhr. J. Ver- helst. Woensdag 21 nov. Euch. viering om 19.00 u. Misintentie: Dhr. Lemmens, Dhr. A. van Cuyk. Zaterdagavond om 7 uur Hoogmis uit dankbaarheid fam. Timmermans- Jacobs. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. zal. Gerar- dus Houben en echtg.; 11.15 Hgm. voor zal. Lena van Dongen. Maandag: 8 uur Ism. zal. Sef Lin- ders fam. P. Dinsdagavond om 7 uur 5e zeswe- kendienst v.oor zal. Maria Ewals- Hol lackers. Woensdagavond om 7 uur 6e zes- wekendienst voor zal. Wim van Ooi. Donderdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid. Vrijdag: om 8 uur lsm. voor zal. Mientje Jenneskens. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Broeder Servatius Nabuurs en broeder Josué Nabuurs. Akolieten voor 18 nov. P. Fleur- kens. L. Hendriks, A. Weys. Misdienaars T. Leyssen en E. van Dongen. HET amechtige heertje met streepjesbroek op de getuigenbank had aardstrali in huis. Dat verklaarde hij onder ede aan de edelachtbare rechter. Door die aar stralen had hij reumatiek, legde hij uit, en door die reumatiek ging hij 's avoni vroeg naar bed. Niet aldus Janus, de ijverige bediende van de melkman. Al had hij bij wijze v; spreken zo veel aardstralen in huis gehad, dat ze bij de ramen uitpuilden, da zou hij daar nog geen last van hebben gehad. Want Janus was nooit thui Overdag maar steeds op stap met de wagen van de zuivelleverancier. En avonds met het hulpje van de meneer met de streepjes. Zij heette Marie. Hier lag nu, volgens de amechtige getuige, het kardinale punt. Janus had morgens welgeteld drie kwartier werk om een paar liter melk te verplaatsei Maar daar wilde de getuige het nog niet eens over hebben. Want die avonde daar ging het om. Die avonden, wanneer de streepjesbroek ledig en werklot over een stoelleuning hing, terwijl de getuige in bed troost zocht voor i beaardstraalde ledematen. Dan wentelde de getuige zich van zijn linker- op zij rechterzijde. En van beneden klonk het dof gemompel van Janus en Marie. Op een avond, toen de maan scheen, was de maat van de meneer vol, schoot stilletjes de streepjesbroek aan, en sloop de trap af. Door de spleet va de brievenbus kon hij het minnekozende tweetal in het portiek zien staan. De verdachte gaf een zeer objectieve lezing van de gebeurtenissen in hi portiek. 'Ik zeg tegen m'n Marie, Marie, zeg ik, as die ouwe snurker dood motten we zien asdat we dat huis krijgen. Maar hij is nog lang niet zo, ver, m' jongen, zeg Merie, want die rimmetiek is niks as kapsones. Hij kan nog w honderd worden, as-t-tie niet slechter wordt. Ik zeg Merie, zeg ik, luister nou effe goed. Ik en jij, dat bennen d'r twee. Maar die ouwe Judas, da's nommi drie, en die loopt ons in de weg, zeg ik. As we nou maar 's konden zorgen, dat meer aardstralen in huis kwamen, dan trok-ie d'r misschien wel uit. Want hij bang voor z'n hachie, zeg ik, En as hij weg was, konden wij hier een melkzaki openen. En mèt dat Merie zich stevig tegen me andrukt -want dat doet ze altiji as ik over die melkzaak begin- daar gaat me die deur los, en daar komp de ouw knar zeivers naar buiten. En schreeuwen dat-ie dee. Jullie willen me kap maken, zegt-ie, maar dat zal je niet lukken. Ik zeg: nou vader, zeg ik, doen maar kalm an hoor. Ik zeg, d'r is nog niks an de hand. Je staat nog gezond e wel op je stijve pootjes. Je gaat 'r uit, zegt-ie, dat portiek is van mijn, en dat heb je niet in te scharrelen. Nou, en toen ben ik gegaan, hè.' 'Ja, ja,' oordeelde de rechter,' maar dat is toch niet zo mooi, de woorde 'snurker' en 'knar' en 'oude Judas' te bezigen met betrekking tot de werkgevf van uw verloofde.' De verloofde op de tribune begon te snikken. Maar Janus was niet uit het vel geslagen, 'Meneer de rechter,' zei hij, 'we leven hier in een vrij land, maar d waarheid wil niet gezegd wezen!' 'Daar hebben we het nu niet over,' vond de rechter. En toen beloofde de melk slijter beterschap. 'Ik zal wel zien alsdat ik ook zo'n noodkippehok krijg,' zei hi 'want meneer hier mag wat mij betreft rïog wel honderd jaar leven. En ik ho< 'm al die tijd de melk te brengen. Dat is indirect mijn wens De rechter kon zich dat wel voorstellen. Maar die lelijke woorden moesten e< paar tientjes kosten. Men zegt niet ongestraft snurker tegen een heer streepjesbroek. ■EF RC Ree moet gewond zijn De 22-jarige autobestuurder kon op de Oosterbosweg een overstekend ree niet meer ontwijken. Het dier botste tegen de auto en gezien de be schadigingen aan de auto moet de ree gewond zijn. Bij een ingesteld onder zoek heeft men het dier niet kunnen opsporen. Na botsing doorgereden Een onbekend gebleven bestuur der van een grijze Simca reed vanaf de Pr. Bernhardstraat de Julianasin- gel op en verleende geen voorrang aan de PTT-auto bestuurd door de 21-jarige K. D. uit Meerlo-Wanss\*n. Na de botsing reed de Simca door zonder dat de bestuurder zijn iden titeit bekend had gemaakt. Drank in bestuurders Een 33-jarige autobestuurder uit Venray en een 27-jarige autobestuur der uit Horst moesten de bekende proeven ondergaan wegens gekonsta- teerd alcoholgebruik. Met de aanzeg ging van een procesverbaal en een rijverbod werd het tweetal huis waarts gezonden. Misselijke melding Weer werd politie en brandwe gelarameerd voor een autobrand de Roffert, Bij onderzoek alda bleek er geen autobrand te bespt ren. Misselijk blijft het in ieder gev hulpverleningsdiensten te alarmen indien zulks niet nodig is. Diefstal Terzake diefstal van 2 berke^ boompjes bij de Ballonzuil werd 29-jarige B. B. uit Meppel aangehot den. Na aanzegging dat procesvei baal zal worden opgemaakt werd Meppelenaar huiswaarts gezonds De boompjes werden in beslag gent men. Geparkeerde auto beschadigd Een op de parkeedplaats achter h( tel Almonda staande personenau van J. uit Venray werd beschadij aan het linker portier. UR de besch. digingen is komen vast tes staan dit door een ander voertuig moet gebeurd, De veroorzaker liet ge« visitekaartje achter. PEEL EN MAAI ook üw krant Ford Fiesta 900 L geel 1977 Ford Granada 3000 GL combi br. 1975 Ford Escort 1?00 L rood 1975 Ford Granada 2000 L 2-d. groen 1975 Ford Escort 1300 L geel 1975 Ford Granada 2600 GL 4-d. aut. bl. 1977 Ford Escort 1300 L grijs 1977 Ford Escort 1300 Base geel 1975 Mazda 323 Luxe geel 1978 Ford Taunus 1600 L blauw 1976 Lada 1600 GL 4-d. rood 1978 Ford Taunus 2000 GXL 4-d. br. 1973 Simca 1100 LE oranje 1977 Ford Taunus 1600 L combi gold 1976 Opel Kadett 1600 S geel 1978 Ford Taunus 1600 L blauw 1976 Opel Ascona 1600 2-d. gold 1978 Ford Taunus 1600 L 4-d. wit 1976 Volvo 244 DL met gas beige 1976 Ford Taunus 1600 L rood 1976 Peugeot 504 GL 4-d. met gas br. 1976 Ford Taunus 2000 L gold 1976 BMW 2002 m. gasinst. rood 1975 Ford Taunus 2300 Ghia aut. gold 1977 Opel Kadett 1200 geel 1976 Ford Taunus 2000 GL aut. groen 1977 Opel Ascona 1600 S aut. beige 1976 Ford Taunus 1600 Ghia aut. grijs 1977 Renault R5 Tl groen 1977 Ford Taunus 2000 Ghia 4-d wit 1976 Simca 1308 S 4-d. wit 1978 Ford Taunus 1600 L 2-d. gold 1978 Simca 1000 GLS 4-d. bruin 1974 Ford Taunus 1600 L 2-d. blauw 1977 VW Polo groen 1975 Ford Taunus 1800 L 4-d. grijs 1978 VW Golf geel 1975 Ford Taunus 1600 L grijs 1978 VW Passat L combi geel 1976 Ford Capri 2000 S grijs 1978 VW Passat L combi rood 1975 Ford Consul 1700 coupé bruin 1974 Datsun 120 Y oranje 1976 Ford Granada 2000 L 2-d. gold 1975 Volvo 244 GL blauw 1978 SPECIALE AANBIEDING 2 x FORD GRANADA 2800 GHIA Automatic, 4-deurs, stuurbekrachtiging, getint glas, schuifdak, radio-cassette-recorder. 1 x FORD GRANADA 2800 GL Automatic, 4-deurs, stuurbekrachtiging, getint glas, schuifdak, radio met FM. DEZE AUTO'S ZIJN GEREDEN DOOR LEDEN VAN HET KONINKLIJK HUIS. MAASHESEWEG 24 VENRAY TELEFOON 04780-85300 TE KOOP Oude opa stoel mooi gestoffeerd IJskast met vriesvak motor defekt 10.- Andantestraat 11, telefoon K0< 04780-82643. Venray. Bruki TE KOOP Verse kassla Winterprei J. Thielen, Rosmolenweg Oostrum, tel. 82084 maten tot 176 JEUGDMODE TE KOOP Kinderfiets tot ong. 15 jaar Arkstraat 4, tel. 83311 KO' Gout TE KOOP Stacaravan en trek- caravan Ull Schatberg, met standpls te Na 15-12 mag er geen standplaats meer bijverklOO, worden. Prijs 6000, Tel. 04780-82977 dlo TE KOOP Mercedes 240 D bwj. eind 1974, zeer i en goed Telefoon 04780-80511 TE KOOP Kreidler bromfiets type R.M.C., 5 mnd. i i.z.g.st. Langeweg 42 d illini TE KOOP Geschakelde woning met garage, kamer open keuken, 3 s' mers, tuin op het Prijs 129.000,- k.k. Polkastraat 23, Venray, foon 85614, na 18 uur met slaapka- zuiden (.tele] TE KOOP Prima veewagen voor achter trekker P. Ermers, Kapelstraat 24, Holthees, etl. 04782-259 TE KOOP Bandrecorder Gründig, 50,- Grote transformator Marklin, 40,- Faller en Kibrl huisjes 15,-, 10,-. 5.- p. st. Stalen racket-spanner Jeu de boute 10,- Monikesstraat 16, tel. 83341 TE KOOP Kinderfietsje 25,- Zwart-wit t.v. 75,- Bontjasje echt konijnbont 150,- Tel. 80648, 's avonds na 0 VENLO - BOLWATERSTRAAT 15-21. tel. 13809 VENRAY - HENSENIUSPLEIN 4, Tel. 6264 ROERMOND - STEENWEG 16A, Tel. 15745 WEERT - LANGSTRAAT 25, Tel 34195 SITTARD - Putstraat 34-36, Tel. 13531 HEERLEN - GLASPALEIS, BONGERD. Tel. 711300 66 K 6622 Met Hi-BRl beeldbuis 66 cm,12 voorkeurzenders- Hoge en lage tonen regelbaar,aansluiting voor hoofdtelefoon-strakke vormgeving en geschikt voor video-recorder. ^3JAAR VOLLEDIGE GARANTIE!!! ADVIESPRIJS 2295- INRUIL OUDE TV OF 36 MAANDELIJKSE TERMIJNEN VAN 65 02

Peel en Maas | 1979 | | pagina 20