GROEN AVOND VENRAY PvdA AGENDA SCHOUWBURG- Bar-Bodega De Zwaan; ZON IN DE SCHOORSTEEN SVV-AKTIE VOOR DE GEHANDICAPTE SPORTERS SINT NIC0LAAS- AKTIE VENRAY VOS-KURSUS IN VENRAY VAN START BOWLEN VOOR BEJAARDEN OPEN HUIS bij Rank Xerox Venray INZEGENING TOREN TE GEYSTEREN HELPT EUTERPE ONDER DE PANNEN GEEN WEGWIJZER IN VEULEN Voor de tiende keer handwerktentoon- stelling in Het Schutersveld Tentoonstelling handwerken Welfare werk Rode Kruis ■sSEsfiSsi In aansluiting op 't geplaatste ar tikel van de vorige weck, willen wij a als Zonnebloemafdeling Venray 't. volgende mededelen, j Wilt u een gezellig pakje maken voor een zieke, dan kunt u «ich op- geven vóór 10 nov. bij Mevr. CJaes- sens. Kempweg 79, tel. 81719 of Mevr. I van Pelt. De Alden Weg 16, tel. 82740, beiden te Venray. U krijgt dan 't adres van de zieke thuisgestuurd. Zoals wü vorige week al bericht ten, zal op vrijdag 16 en zaterdag 17 november a.s. in het centrum van Venray door S.V.V. een aktie worden gehouden cm geld bijeen te krijgen voor de invalide sporters. Deze aktie maakt een onderdeel uit van de nationale geldinzameling voor hetzelfde doel en waarvoor Mies Bouwman haar Tele-bingo houdt. Behalve dat men in Venray normaal geld in een kollektebus kan deponeren, zal men ook op sportieve wijze zijn geld kwijt kun nen. Op het terrein van de Gouden Leeuw staat een doel opgesteld. Te gen betaling van 1.mag men drie ballen afvuren op de keeper van het eerste elftal van SVV of op de doelvrouwe van hef dameselftal. Terwijl spelers van het eerste elf tal van SW met de kollektebus rondgaan in Venrays winkelcentrum staat vanaf 16 uur Charly Ewalts in het doel. Nadat eerst het bestuur van SVV de strafschoppen heeft afge vuurd, kan iedereen aan de beurt ko men om te proberen Ewalts te pas seren. Hij wordt bij tijd en wijle af gelost door de reserve-keeper Willie Janssen. Leo Beerendonk is vrijdag avond de scheidsrechter. Dit evene ment gaat door tot 21.00 uur. Zaterdagmorgen rammelen de voetbaldames met de kollektebus. Dan staat doelvrouwe Thea Crcc- mers onder de lat op het terrein van de Gouden Leeuw. Afgewisseld door Mario Muysers zal zij tot 12.30 uur en 's middags van half twee tot vier uur proberen de op haar afgevuurde ballen uit het doel tc houden. Scheidsrechter is dan de trainer van de dames, Wim Arts. Voor dit sportieve gedeelte is in tussen een sponsor gevonden terwijl ook diverse middenstanders hun me dewerking hebben toegezegd. Het ontmoetingscentrum is Café Huls man. Tijdens de kollekte zal medewer king worden verleend door diverse Joekskapellen. Bovendien hebben verschillende prominenten uit de sport world alsmede ..geestelijke en wereldlijke autoriteiten" hun mede werking toegezegd. Wellicht voor het eerst in zijn bij na 350 jarig bestaan organiseert het Venraysc Sint Nicolaasgilde in de pe riode vanaf a.s. vrijdag tol en met 18 november de dag waarop de Sint zijn entree maakt in Venray een aktie voor ALLE Venraysc winke- hers. Het is een aktie. waaraan voor- 1 de jeugd veel plezier kan bele ven. Niet alleen door do deelname, maar ook door de kans op het win nen van een (of meer) van de drieën veertig beschikbare prijzen. Niemand minder dan Sint Nicolaas zelf zal de hoofdprijzen op 18 november a.s. op het bordes van het gemeentehuis, in aanwezigheid van de burgemeester, en een medewerker van het nota riaat trekken en bekendmaken. Bij aankopen bij een van de Ven raysc winkeliers ontvangt men bij besteding van een bepaald bedrag een tekening van het St. Nicolaas- giideziiver. Tevens krijgt men daarbij in 'n af gesloten ondoorzichtbaar zakje 1/15 deel van deze afbeelding in relief. Door het met potlood zwartmaken van het reliëf wordt een gedeelte van het gildezilver zichtbaar. Alle vijftien deeltjes bij elkaar vormen dan de gehele afbeelding van het gildezilver. Uiteraard is het de bedoeling, dat alle deeltjes worden verzameld en op de tekening geplakt. Voorzien van naam en adres van de puzzelaar(ster) kunnen de aldus verkregen tekeningen worden inge leverd. Uit de voltooide puzels trekt Sint Nicolaas de prijswinnaars op dïr dag van zijn feestelijke binnenkomst in Venray. De hoofdprijs bestaat uit een fiets. Verder zijn er staps, barby-poppen, bouwpakketten, fototoestellen, voet ballen etc. te winnen. Het Sint Nico laasgilde verwacht met deze aktie van St. Nicolaas voor St. Nicolaas een ware rage op de puzelonderdelcn. De tekening van het gildezilver is gemaakt door de zestienjarige Ange- lique Martens (Mgr. Nolensstraat) die ook de raamaffiehes heeft gemaakt. Overigens staat deze aktie geheel los van de St. Nicolaasaktiviteiten, welke nog door winkeliersverenigin gen zullen worden georganiseerd. BINNENKOMST VAN DE SINT Evenals andere jaren is de organi satie rond de binnenkomst van de Sint op 18 november a.s. in handen van het St. Nicolaasgilde. Dit jaar zal de Judoclub zich ontfermen over een groot aantal Zwarte Pieten. De optocht is dit jaar uitgebreid. Medewerking wordt verleend door de Schutterijen „Sint Anna" en „Het Zandaker Gilde St. Jan", het jacht hoorn- en trompettenkorps St. Pe trus Banden, de Drum- en Showband DSV en de koninklijke harmonie Euterpe. De volgende route wordt gevolgd: Burggraaf, Hofstraat, oude gemeen tehuis, Marktstraat, Schoolstraat, Henensiusplein, Leeuwstraat, Lang straat, Pa terslaan, Pa tersstraat, Gro testraat, Wilhelminastraat, Hofstraat Bruggraaf. Op maandag 5 november 1979 or ganiseert de Milieugroep Venray een z.g. groenavond. De plaats is Hotel De Burggraaf, Stationsweg 1 te Ven ray. De aanvang is om 20.00 uur. Op deze avond wordt zowel aan dacht besteed aan de natuur als aan de instanties die zich voor het be houd daarvan inzetten. Wat dat laat ste betreft blijkt er een verwarrend grote hoeveelheid van instellingen te bestaan. Zonder volledig te zijn noe men wij hier: de Vereniging voor het behoud van natuurmonumenten, het Limburgs landschap, de Bomenstich- ting, de Stichting natuur en milieu, de Milieufederatie Limburg, het M.A.N., het I.V.N. en de vele plaat selijke milieugroepen waarvan de milieugroep Venray er een is. Alle willen ze zich inzetten voor de na tuur en het milieu. Op deze avond wil men in het kort iets duidelijk ma ken over datgene waarin al deze in stellingen dan toch weer met elkaar verschillen. Het grootste deel van de avond zal echter bestaan uit een voordracht van een van de leden van de Milieu groep Venray, dhr. H. C. M. Hoede- maekers. Zonder deze lezing te wil len koppelen aan een bepaalde titel kan gezegd worden dat het gaat over natuur en over wat mensen er mee doen. De boom neemt hierbij echter een centrale plaats in. Bomen zijn een van de meest markante verschij ningsvormen van de natuur. Ze zijn groot en vallen dus op, ze worden soms zeer oud en ze spelen in de na tuur en ook de menselijke samenle ving een grote rol. Dat is voor de meeste mensen geen nieuws. Op deze avond zal echter aan de hand van vele fraaie dia's duidelijk gemaakt worden dat er nog heel wat meer in teressante feiten over bomen te weten valt. Hierbij zal echter aan het her kennen van soorten nauwelijks of geen aandacht besteed worden. Wel aan de orde komen vragen als: hoe funktioneert zo'n gigantisch organis me: welke invloed heeft de omgeving op het leven van bomen en welke be tekenis hebben bomen op hun beurt weec voor die omgeving? Bij de be spreking hiervan zullen veel Venray- se situaties als voorbeeld dienen! Ook aan het handhaven van bo men in een verstedelijkte omgeving wordt de nodige aandacht besteed. Bij het maken van plannen werd vroeger niet al te veel rekening ge houden met een bestaande beplan ting ook al betrof het volwassen bo men. Wat betekent het echter als men besluit dat wel te doen? We kunnen met betrekking tot deze pro blematiek denken aan de bomen in Oostrum-zuid, aan de bomen bij het toekomstige politiebureau en aan de situatie in Landweert. Al deze dingen zullen aan de orde komen, evenals hot betrekkelijk nieuwe verschijnsel dat boomchirur gie heet. Speciale aandacht zal ook besteed worden aan de toekomst van het St. Odapark in bet licht van de plannen die bestaan om hier een zin volle educatieve bestemming aan te geven. Aansluitend aan deze voordracht zal er gelegenheid zijn om nog te dis cussiëren over de onderwerpen die deze avond aan de orde zijn gekomen. Iedereen die in deze zaken geïinte- resseerd is, is op deze „Groenavond Venray" van harte welkom. KONINKLIJK BALLET VAN VLAANDEREN In het kader van het Belgisch-Ne derlands Cultureel Aceoord is heden vrijdag 2 november in de streek- schouwburg Venray een voorstelling te zien van het Eallet van Vlaande ren. Vorig jaar was dit gezelschap ook in Venray, zij verzorgden toen een uitstekende balletavond waar het publiek van genoten heeft. Dit jaar zal het Ballet van Vlaan deren vier verschillende balletten op de planken brengen. Ba liet liefhebbers mogen zich deze voorstelling zeker niet laten ontgaan. JAN BLAASER MET „BRUIN BROOD" Na overal in het land veel sukses geboekt te hebben met zijn nieuwe cabaretprogramma „Bruin Brood". Jan Blaaser op donderdag 8 novem ber te beluisteren 'n de schouwburg van Venray. Veel critici betitelden dit programma terecht als de „sen satie van het seizoen". Typerend voor de manier waarop Jan Blaaser zijn ..Bruinrood" bakt is de kwinkslag: „De enige moeilijkhe- den die zich in Nederland vanzelf oplossen zijn de files bij Breukelen". Terloops etaleert hij een hele reeks andere „moeilijkheden", zo worden op de meesterlijk ontspannen toon, Blaaser eigen, van hun scherpe kant jes ontdaan. „Bruinbrood" is een cabaretpro gramma, aanbevelenswaardig om er een flinke hap van te nemen. TWEEMAAL AMATEURTONEEL Zaterdag 3 november om 20.15 uur brengt de Maastrichtse amateur- groep „TRIP" het toneelstuk ,.DE KONING STERFT" van Eugéne Icnesco. „De koning sterft" is geen illosio- nistische weergave van sterven, het is niet „net-echt"-toneel, het is een theatrale verbeelding van facetten, die te maken hebben met sterven, 'n soort prentenboek over het laatste uur of zoals de Franse criticus Ber nard Gros schreef: „Une caïaloque dramatique". Een heel ander genre is te zien op zondag 4 november om 20.15 uur. Dan brengt de speelgroep „TOSJO- PA" ut Tegelen een komedie in dia lect „ZONGER JET NAO BED". Na het geweldige sukses dat Speel groep „Tosjopa" verleden seizoen heeft geboekt met de dialect-kome die „Ein rundje van mien dochter", is het zondag opnieuw een dialect-ko medie waarmee zij zich aan het pu bliek presenteert. Dit 9tiuk is een twee uur durend (k)luchtig blijspel, vol intriges, verdachtmakingen en persoonverwisselingen en dat alles zich voltrekkend in een turbulente sfeer, staat borg voor een avondje ongecompliceerd toneelamusement. Brand in gymnastieklokaal Donderdagmorgen werd brand ont dekt in het houten gymnastieklokaal van de Scholengemeenschap „Jeru salem" aan de Heuvelstraat. Perso neel van de scholengemeenschap heeft nog getracht met brandblussers het vuur te doven maar dat gelukte niet en de in recordtijd aanwezige brandweerlieden konden wel de brand blussen maar voordat het zo ver was, had de vuurhaard al voor ongeveer 400.000 gulden schade aan gericht. Politiemensen waren weer cowboy Een koe welke de weide had ver ruild voor de openbare weg van Oostrum naa rOirlo, zag haar vrij heid maar van korte duur, want de bemanning van een surveillancewa gen van Venrays politie wist niet al leen de koe te vangen, maar ook weer in een weide terug te zetten en de eigenaar op te sporen. Inbraak De woning van de fam. H. kreeg ongewenst bezoek. Door het inslaan van een ruit aan de achterzijde van de woning werd toegang verkregen. Ontvreemd werd een geldkistje met een aantal spaarboekjes alsmede sie raden. De totale waarde wordt ge schat op 6500,De diefstal is ge pleegd tussen kwart over vijf en ne gen uur. Het geldkistje met docu menten werd teruggevonden. Van do daders ontbreekt ieder spoor. De po litie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te wil len stellen. Beroving In de nacht van zaterdag op zon dag te omstreeks half een heeft een beroving plaats gevonden op de par keerplaats tussen de Patersstraat en de Hènseniusstraat. De 19-jarige J. werd aldaar door een onbekend aan tal personen aangevallen, aan zijn haar gelrokken en vervolgens tegen de muur naast de parkeerplaats ge slagen. Direct daarna werd zijn por- temonnaie uit zijn broekzak gehaald. Toen hij zich omdraaide om te kijken kreeg hij enkele slagen in het gezicht waardoor de jongeman weer even van de kaart geraakte. De onbekende daders maakten zich uit de voeten met medeneming van de portemon- naie mei een inhoud van 75 gulden. Voor behandeling werd de jongeman naar het ziekenhuis vervoerd. Mogelijk getuigen van deze wan daad, zo vraagt de politie ons mede te delen, worden verzocht zich met hen in verbinding te willen stellen. Al vanaf 1973 worden er in Noord Holland door de Culturele^Raad vxuv mingscursussen voor vrouwen geor ganiseerd, z.g. VOS-kursussen (Vrou wen Oriënteren zich op de Samen leving). Enkele landelijke dagbladen hebben daar toen aandacht aan be steed. En zo is de bal aan het rollen gegaan. Nu worden overal in Neder land VOS-kursussen gehouden of op gezet. Om een indruk te krijgen van wat er tijdens zo'n kursus kan gebeuren, volgen hier enkele uitspraken van deelneemsters aaii een VOS-kiusus ergens in Nederland. „Ik ben er naar toe gesleept als het ware ,en dacht na een paar weken het kan toch anders als dat ik ge- wend.Je merkt dat je als vrouwen onder elkaar goed kunt praten, het wordt niet raar gevonden als je voor je mening uitkomt." „Ik wist niet wat ik moest ver wachten, ik dacht baat het niet dan schaadt het niet. Wat een openbaring, wat zalig om met een groep vrouwen zo te kunnen praten, dat had ik nooit gedacht dat dat zou kunnen. Wat heb ik op de VOS veel geleerd zeg. Dat ik veel bewuster leef en ook veel be wuster van mezelf ben geworden." Het doel dat door de VOS-kursus wordt nagestreefd zou je als volgt kunnen omschrijven: „Samen nadenken over de positie van vrouwen in de samenleving, in- zich tkrijgen in hoe de samenleving in el'kaa rzit en zoeken naar moge lijkheden om een samenleving tot stand te brengen waarin mannen en vrouwen gelijke kansen en mogelijk heden hebben." Uit ervaringen in andere plaatsen blijkt dat de plezierigste manier van leren is, elkaar je mening vertellen, vooral zelf met de dingen komen die je weten wilt. Niet steeds afwachten op dat wat door een leidster naar vo ren gebracht kan worden. De taak van de begeleidsters wordt dan voornamelijk sturen en zorg dra gen voor het invullen van konkrete vragen, bijv. met behulp van 'n vi deoband, een gastspreker enz. Daar bij komt nog dat de begeleidster tot taak heeft hulp te bieden aan kursis- ten die na afloop van de 12 ochtenden nog verder aan iets willen werken. In veel plaatsen is n.I. gebleken dat deze behoefte bij een aantal kursis- ten ontstaat. Voor het totstand komen van een dergelijke kursus in Venray is een aantal maanden geleden een VOS- werkgroep opgericht, waarin enkele vrouwen samen met de kursusbege- leidsters alle zaken regelen die nodig zijn om een goede kursus van start te laten gaan. Nu is het dan zo ver. op dinsdag ochtend 30 okt. en op donderdag ochtend 25 okt. starten de eerste twee groepen. De ochtenden beginnen om 9.00 uur en worden gehouden in ge bouw De Clockert, Bergweg 4, Ven ray. U kunt zich voor deze kursussen nog opgeven, er zijn nog enkele plaatsen vrij. Een kursus duurt 12 weken, de kosten voor deelname zijn 25,Kinderopvang kan, indien nodig, geregeld worden. U kunt zich telefonisch of schrifte lijk opgeven bij Carla Jansen, Middelijk 17, Horst, tel. 04709-3580; Annelies Flapper, Morenahof 3, Venray, tel. 04780-80536. Ook als U meer informatie wilt hebben, kunt U bij deze vrouwen te recht. De VOS-werkgroep Onder de vele sporten die door de bejaarden beoefend worden, behoort zeker ook het bowlen. Dit is voor het bowlingcenlrum Venray, te Oostrum. mede aanleiding geweest om een in formatiebulletin uit te geven over een mogelijke bejaarden-bowling- competitie. Iedere 60-plusser kan daar aan meedoen Hel ligt in de bedoeling eens per week, dondeiciagsmiddags. te bowlen in teams van 6 personen, waarvan 1 om toerbeurt reserve is. Enkele bejaarden, die al regelmatig bowlen, zijn bereid om in een even tueel op te richten vereniging zitting te nemen. Bejaarden ,die geïnteresseerd zijn kunnen zich opgeven aan het bow lingcentrum. of telefonisch kontakt opnemen onder nr. 04780-83223. Oorlogstuig Tijdens graafwerkzaamheden aan de Oostsingel werd een granaat naar boven gehaald, vermoedelijk van Engelse afkomst. Tijdens landbouwwerkzaamhe- den aan de Eykenhofweg werden een vijftal granaten naar boven gehaald. De mogelijkheid bestaat dat op dot land nog meer oorlogstuig zal liggen. De mannen van de E.O.D. zullen een onderzoek instellen en de nu reeds gevonden oorlogssouvcnic-rs in veili ger oorden tot ontploffing brengen. Hotel-Restaurant-Bodega In de miljoeïrcnnota komt deArege- ring met het voorstel de aardgas- prijzen voor de kleinverbruiker te verhogen met 8 cent per kubieke me ter. In de praktijk komt dit in clusief de 18° o b.t.w. die over de ver hoging wordt geheven neer op een stijging van de kubieke meterprijs met 9,44 cent. Een prijsstijging die in veel gevallen tussen de 30% en 40% van de oudé prijs ligt. Van de prijsstijging wordt overi gens de 1,44 cent Meer-b.l.w. niet in de prijscompensatie opgenomen, en komt dus geheel ten laste van de koopkracht van de verbruikers. De voorgestelde prijsverhoging wordt niet gedaan in het kader van een samenhangend enereie-heleid. maar heeft duidelijk een funktie in het dekkingsplan voor de Rijksbe groting. De PvdA wijst de nu voorgestelde grote prijsverhoging af. De aardgasprijs krijgt nu immers vooral het karakter van een indirekte belas ting, die verhoudingsgewijs veel ster ker doorwerkt in de lage dan in de hoge inkomens, en dus strijdig is met het beginsel van eerlijke lastenver deling. De PvdA staat een andere opbouw van het aardgastarief voor. waarbij „grootverbruik" en verspilling door particulieren, extra worden bere kend. Een besparing dus dïrekt wordt beloond en aangemoedigd. Tot en met D'66 gaan er stemmen op om de stijging van de energie prijzen niet langer op te nemen in de prijscompensatie. Dit is voor de PvdA onaanvaardbaar. Geen aantas ting van dekoopkracht. MOGELIJKHEDEN VOOR AKTIE DOOR ONZE MENSEN IN DE GEMEENTERAAD Een duidelijke mogelijkheid om dit regeringsbeleid niet te steunen is dat de gemeenteraden besluiten deze gasprijsverhoging niet door te bere kenen aan de verbruikers. Maar, zo als elders al bleek, ze worden ge dwongen door hun financiële po sitie om dat wel te doen. Het betekent of geplande uitgaven schrappen, of verlies op het gasbe drijf (te betalen door de gemeente, dus toch weer uitgaven schrappen). Een andere mogelijkheid voor de gemeenteraad is om zelf een andere zogenaamde differentiatie aan te brengen in de gasprijzen. Nu is het zo dat kleinverbruikers meer betalen dan grootverbruikers. Dat systeem stamt nog uit de tijd toen we niet wisten waar we met ons gas heen moesten. Inmiddels weten we wel beter. Lukt het de gemeente niet zoiets bij de tarieven te doen, dan niet ge treurd. Het kan ook bij de vastrecht regeling, die de gemeenteraad vast stelt. Het te betalen vastrecht van gasverbruikers kan worden vastge steld aan de hand van categorieën die bevatten: de inhoud van de te ver waren ruimtes, de gebruikte verwar- mingsinstalalties (of ze zuinig of energieslorpend zijn) of het huis wel of niet geïsoleerd is en dergelijke. Ook kan worden besloten tot het aan brengen van individuele gasmeters per woning, zodat iedereen met de neus op de (verbruiks) cijfers wordt gedrukt. Hoogste tijd voor een eerlijk be leid. Wordt lidt van de PvdA. Wilt. U meer weten, bel dan onze voorzitter Piet Kroft, tel. 04780-84165. Grote Markt 2a-4, Venray Telefoon 04780-86969 Iedere dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur HAPPY-HOUR d.w.z alle drankjes voor DE HALVE PRIJS Tevens hèt adres voor borreluur en na afloop van schouwburg of theater. Rustige sfeer Goede ambiance is ons devies Op zaterdag 10 november 1979 opent. Rank Xerox Venray de poor ten voor het publek. Geïnteresseer den kunnen tussen 11.00 uur en 16.00 uur de assemblage afdelngen. de ma gazijnen en de kwalteitsafdelingen bezichtigen. Tevens zal in één van de hallen een dia-show te zien zijn. Op de afdelingen zullen mensen aanwezig zijn om het één en ander toe te lichten. Op enkele stations zal ook gewoon gewerkt worden, om te laten zien op welke wijze de Rank Xerox produkten lot stand komen. In de koffiehoeken is gratis koffie, thee en frisdrank verkrijgbaar. Op dezelfde dag vinden op het ter rein van Rank Xerox Venray EHBO- j wedstrijden plaats. Dit gebeurt in het kader van het 10-jarig bestaan van dc RXV'bedrijfs EHBO. Op Willibrordszondag, 11 novem ber. zal de deken van Venray, L. Theunissen, de nieuwe toren van Geysteren inzegenen. De plechtig heid begint om 10 uur met een open luchtmis bij de Wilberlskapel in het bos waarbij het koninklijk Sint Wil- librordus-gilde de ere-wacht zal be trekken en deken Theunissen de feestpreek houden. Daarna trekken wij met het gilde naar de nieuwe to ren waar het gilde zal vendelen. In een korte plechtigheid zal de deken de toren inzegenen en worden de nieuwe klokken geluid. De school jeugd zorgt voor een feestelijke om lijsting. Frii De aktie „Helpt Euterpe onder de pannen' 'is momenteel aardig op gang Een deel van het gebouw kan reeds „belegd" worden, zoals U op de teke ning ziet. De nood blijft echter hoog en een veel grote deel blijft nog te betalen. Mocht U nog hiet gereageerd hebben, dan blijft de mogelijkheid bestaan op een van de onderstaande bank- of gironummer^. Rekeningnummers t.n v. Kon. Har monie „Lulerpe" onder vermelding Helpt Euterpe onder de pannen. Am robank: 422102849 (postrek. 1049705) Ned. Credetbank: 234785919 (postrek. 1032741) Rabobank: 1538963662 (postrek. 1068514) Het college van b. en w. heeft be sloten geen medewerking te geven aan een verzoek van de dorpsraad Veulen inzake het plaatsen van een wegwijzer op de driesprong Veulen- seweg-B rugpas. Om te voorkomen, dat het verkeer met bestemming naar de diverse kerkdorpen gebruik maakt van bin nenwegen, worden alleen op de gro te wegen verwijzingen geplaatst. Op binnenwegen worden dan ook geen verwijzingen geplaatst. Verkeer, dat b.v. via Veulen naar Heide wordt verwezen, is doorgaand verkeer en passeert het woongebied Veulen. Om de verkeersveiligheid niet on nodig in gevaar te brengen, moet doorgaand verkeer via de Deurnese- weg naar Heide worden verwezen, I aldus het standpunt van b. en w. Wel zal de gemeente alle mede werking gev enaan het verzoek van de dorpsraad om speeltoestellen te plaatsen op het trapveldje aan de Hoefslag. Gedacht wordt aan klim- rek/pyramide en aan een klimtoren of fort. Zand voor de springbak wordt door de gemeente geleverd doch zal in zelfwerkzaamheid op de daarvoor bestemde plaats kunnen worden ge bracht. Geen visitekaartje Zaterdag werd door H. aangifte gedaan van doorrijden na een aan rijding te hebben veroorzaakt. Bij terugkeer bij zijn op de Grote Markt geparkeerde auto, kwam hij tot de ontdekking dat de rechterzijde van zijn auto gedeukt en beschadigd was. De veroorzaker is zonder zijn iden titeit bekend te maken er vandoor gegaan. In dit steeds meer voorko mend geval van „geen heer in het verkeer" verzoekt do politie even tuele getuigen zich met haar in ver binding te willen stellen. De bewoners en bewoonsters van Het Schuttersveld organiseren vol gende week voor de tiende keer een handwerktentoonsteliing :n de re creatiezaal van het bejaardencen trum. Wie in de vooigaande jaren een bezoek aan deze tentoonstelilng ge bracht' heeft, weet dat er een mach tige hoeveelheid handwerk-produk- ten geëxposeerd worden. Zo ook dit jaar; zeker nu de bejaarden bij dat jubileum nog eens extra hun best hebben gedaan. Zoals te doen gebruikelijk kunnen verschillende kleinere artikelen die op deze tentoonstelling te koop wor den aangeboden direct worden mee genomen, maar de meeste artikelen wil men graag op de tentoonstelling houden, zodat ook de „latere" bezoe kers nog een idee kunnen krijgen van wat in het afgelopen jaar is gemaakt. In ieder geval kan men de gekochte artikelen zondag na 16.00 uur komen afhalen. De tentoonstelling is geopend vol gende week vrijdag van 20.00-22.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur en zondag van 11.00 lot 17.00 uur. Op 10 en 11 november a.s. telkens van 2 tot 5 uur worden in het jeugd huis van Merselo handwerken, ge maakt door.een aantal oudere dames, tentoongesteld. Deze tentoonstelling komt in de plaats van de Welfare tentoonstelling welke ieder jaar rond deze tijd in de Hema wordt gehou den. Wegens verbouwng van de He- ma kan deze expos;r.ie dit jaar niet doorgaan, Vandaar, dat de Welfare- afdeling uit Venray dit jaar bij Mer selo te gast is. Ook in Oostrum wortd een verkoop gehouden en wel op 17 november in zaal van Dijk. Sinds januari 1979 handwerken een aantal oudere dames met veel en thousiasme voor het welfare werk van de afd. Venray van het Rode Kruis. Ook zieken en th jïszittenden hebben weer meegedaan aan deze vorm van nuttige vrijetijdsbesteding- Zij willen de aldus tot stand geko men handwerken graag aan anderen laten zien èn verkopen ten bate van het welfare werk. Traditiegetrouw zal er ook een lo terij aan deze tentoonstelling, waar voor grote belangstelling wordt ver wacht, verbonden zijn. Vier sierringen ontvreemd Weer werd aangifte gedaan van diefstal van 4 sierringen van een auto. Ditmaal zit v. L. met de scha de. De auto nad hij geparkeerd op een grasveld tegenover de LTS aan de St. Jozef weg. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL, arts Patersstraat 30 - telefoon 81887 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz F. SCHMEETZ Akkerweg 18, telefoon 85900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. WEEKEND- EN NACHTDIENST VFNRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat. tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. J. Janssen tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg 4. tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iedere morgen van 8.30 tot 9.00 uur, behalve in het weekend. Na 900 uur kunnen eventuele berichten gedurende de ge hele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn: Bergweg 4. De Clockert, kamer 28, ge opend van maandag t m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers te bereiken: Maandag: tel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 04780- 81030; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290. Geslaagde kollekte Prinses Beatrix- Polio-Fonds Het doet ons genoegen U te kun nen mededelen, dat de opbrengst van de onlangs gehouden kollekte t.b.v. 't „Prinses Beatrix Poliofonds" weer aanmerkelijk hoger is dan verleden jaar. Het totale bedrag, dat door inspan ning van velen werd bijeen gebracht is f 9.064,12. Met dit bedrag staan wij, evenals verleden jaar, in Limburg aan de top. Hartelijk dank aan allen, die hun medewerking aan deze aktie hebben verleend, maar vooral aan al onze kollektrices, zonder wie dit prachti ge resultaat niet zou zijn bereikt. Venray-kom Castenray Leunen Heide Oostrum Oirlo Vredepeel Ysselsteyn Smakt Merselo 5489,55 290.50 363,95 201,97 956,20 380,32 122,50 359,87 '215,63 253,60 Het plaatselijk comité. f Programma van vrijdag 2 tm 9 nov. Vrüdag 2 nov.: Zaal voetbalcompetitie: 19.30 SVCB 2—Vlakwater 2 3e kl. 20.30 Wetteling 1-Raadhuispl. Ie kl 21.30 FCPR 2—Koetshuus 1 3e kl. 22.30 Wetteling 5-Koetshuus 2 3e kl Zaterdag 3 nov.: Zaal voetbalcompetitie: 9.30 Den Aide Hoed-Rabobank 2e 10.30 El. Janssen—SVCB 1 2e kl. 11.30 nog niet bekend 13.00 VC Rooy kompetitie v Heren jun.JSS 14.30 Dames 2VC Velden en Heren 3Lyceum 5 16.00 Heren 2JSS en Dames 3Aspargos 2 16.30 Dames 1Geevers P. en P. 18.30-20.30 TWC Oostrum zaalv. vr 20.30 Jumpers basketbal camp. Heren 1Hoppers 2 Dames 1Nepomuk Zondag 4 nov.: 9.30-12.00 Badminton 12.00 Manual handbalcomp. Dames jun.Groene Ster 12.45 Dames 2Breeton Sport 13.40 Dames 1Quick 2 14.35 Heren jun.Eksplsion jun. 1 15.45 Heren 2—DES '59 3 16.40 Heren 1—DES '59 1 18.00-19.00 Huwac zaalv. vr. Maandag 5 nov.: Zaalvoetbalcompetitie: 21.30 Ford Oldtimer—FC Hento 2e 22.30 FCPR 1—Ziekenhuis 2e kl. Dinsdag 6 nov.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 De Zwaan zaalv. vr. Woensdag 7 nov.: 19.30-22.00 Badminton comp. Venray 2Daalhof 2 Zaalvoetbal vr.: 22.00 Wetteling 5Koetshuus 23.00 Wetteling 3—SVV Donderdag 8 nov.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 Janssen-Pubben zaalv. Vrijdag 9 nov.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Gem. VenrayJudover. 2e kl. 20.30 SBSA—de Wetteling 1 le kl. 21.30 VermeulenAmak le kl. 22.30 Rabobank—GFC '33 2 2e kl.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3