VERENIGEVGSNIEUWS ITERPENIEUWS >NJ 0 Venrayse Omroep Stichting Venray IN Venrays Mannenkoor K.V.V. Venray St. Pe\^S Buurtvereniging St. Jozef Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Limb. Vrouwen beweging J.U.M. WIJK NOORD-WEST DERDE ORDE SCOUTING Venray-Horst KURSUS WERELDWIJS OUD PAPIER Na de prachtige en suksesvolle reis naar Meinerzhagen in Duitsland gaan we a.s. donderdag weer hard repeteren en 'n nabesprekink hou den Donderdag 11 okt. om 20.00 uur re petitie voor 't gehele koor, dus geen repetitie om 19.30 uur. Donderdag 18 okt. repetitie; om 20.00 uur voor 't gehele koor. Geen voorrepetitie. Verder programma: Zaterdag 17 nov. 19.30 optreden te Wanssum. Zondag 18 nov. medewerking en organisatie scholenzangfestival in de schouwburg. L Zondag 25 nov. zondagochtend concert met Kon. Harmonie Euter pe" in de schouwburg 't Hofkoor heeft nog 'n optreden op Ti nov. in Arnhem met een selectie liedjes van de afgelopen 10 jaar, waar binnenkort een L.P. gaat ver schijnen. A.s. zaterdag 13 okt. opluistering receptie Zangers van St. Frans. Ver iameien in uniform om 17.30 uur in Almond a Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans. Niessenstraat 7. tel. 82687 of hotel Almonda, tel. 85777. Donderdag 11 okt.: 19.30 rep. harmonieorkest I 21.30 bestuursvergadering. Zondag 14 okt.: Zondagochtendconcert jeugdorkest ln schouwburg, samen met harmo nie van Horst Donderdag 18 okt.: 19.30 rep. harmonieorkest. VERDERE DATA OM TE RESER VEREN: 14 Oktober: Zondagochtendconcert jeugdorkest in schouwburg samen met harmonie van Horst. Zondag 21 okt.: officiële opening nieuw clubgebouw. Nadere medede lingen hierover volgen. Zondag 28 okt.: 15.00 dodenherden king begraafplaats. Vrijdag 23 november: Caecilia- feest. 25 November: Zondagochtendcon cert in schouwburg met Venrays Mannenkoor. 25 nov. Intocht St. Nicolaas. LEERLINGENOPLEIDINGEN Zaterdag 13 oktober om 17.00 uur feestelijke bijeenkomst en diploma uitreiking geslaagden in clubgebouw. Zondagmorgen 14 okt.: zondagoch tendconcert in schouwburg van jeugdorkest samen met harmonie van Horst. Bijeenkomst 11.00 uur foyer schouwburg. Zaterdag 24 nov. Ceciliafeest voor Jeugdleden. Nadere gegevens hier over volgen nog. Maandag: 16.30 klarinetten le groep O.I.V. Jo van Els; 18.00 klari- •tten 2e groep o.l.v. Jo van Els; 19.00 klarinetten le groep o.l.v. Ben jLucassen; 19.30 klarinetten 2e groep kl.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstru- •nten o.l.v. Jan Versteegen. Saxo foon o.l.v. W. Hagenaars. Woensdag n m.: individuele repe tities o.l.v. Doris v. d. Broek. Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest i.l.v. Bruno Lucassen, Jan Verste len. P. Steyvers. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris, tel. 80225 dan- wel repetitielokaal tel. 82515. Jeugdorkest bij de heer Raedts, iefoon 82803 danwel repetitielokaal tel. 82515. Er zijn nog diverse karweitjes op te knappen in het repetitielokaal. Mocht u nog wat tijd over hebben :n graag meehelpen het lokaal en omgeving „af te werken" neem dan contact op met de secretaris. DRUMBAND Zondag 14 okt.: géén repetitie in verband met concert jeugdorkest in schouwburg, wel rep. leerlingen: 10.00 uur. Zondag 21 okt.: officiële opening clubgebouw. Nadere mededelingen volgen. Agenda: Vrijdag 12 okt.: om 18.30 voor alten en sopranen; om 19.15 voor tenoren en bassen. Zaterdag 13 okt.: om 10.00 voor de voetballers en supporters in de sporthal „De Wet- teling" voor deelname aan het ne- derlaagtoemooi. Om 14.30 uur voor het gehele koor in de Paterskerk (repetitie piet de andere koren). Om 19.00 H. Mis voor het gehele koor (in uniform) in de kerk van Heide; om 20.15 uur voor het hele koor (in uniform) in de Paterskerk (deelname aan het concert met de gezamenlijke koren). Zondag 14 okt.: om 10.00 uur in de Paterskerk (in uniform) Hoogmis met na afloop concert in de aula van het Bosch- veldcollege. Maandag 15 okt.: Geen repetitie i.v.m. herfstvakan tie. Dinsdag 16 okt.: Idem. Vrijdag 19 okt.: Om 18.30 voor alten en sopranen; om 19.15 voor tenoren en bassen. RÜbeurten Blitterswijck: Vrijdag 12 okt.: hr. Megens, Samba straat 20 .Venray. Zaterdag 13 okt.: wordt nog geregeld. Zondag 14 okt.: hr. Claessens, Water molenstraat 14, Oostrum. Vrijdag 19 okt.: hr. Maasdam, Ouver turestraat 13, Venray. Algemeen: Als we even terugblikken naar het afgelopen weekend, mogen we spre ken over een druk, maar geslaagd programma. Zaterdagavond de H. Mis voor de reünisten: een goed be zette kerk en een prima uitvoering; zondag de jubileum-mis: een goed bezette, maar zeker niet volle, kerk en een grandioze uitvoering. Er werd zeer geconcentreerd gezongen en dat was te merken. Een extra compli ment aan het adres van de solisten Twan Peters en Donny van Soest en aan de organist Gerard van den Ei sen is hier zeker op zijn plaats. Jam mer dat nog zovelen uit Venray en omgeving verstek lieten gaan, want dat ze iets gemist hebben is zeker. Op naar het volgende en laatste onderdeel van het feestprogramma a.s. zaterdag en zondag. Jongens en mannen doe je best!! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 16 oktober, 19.30 uur re petitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Donderdag 18 oktober geen mu- ziekcursus. Zaterdag 20 oktober, 19.00 uur ver trek naar Panningen vanaf Hotel Al monda, Julianasingel en Brukske, Bach straat. Tussenstop Garage Strij- bosch. Langstraat. 20.15 uur concert in het Gemeenschapshuis te Pannin gen. Programma: Bel Canto, Helden; Ars Musica, Venray. Pauze. St. Jo seph, Ubach over Worms; Bel Canto, Nederweert. Daarna gezellig samen zijn met de leden en introducé's van de andere koren. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Woensdag 17 okt. repetitie voor het hele koor om 20.00 uur, in de school „de Essel" aan de Ursulastraat. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. "Schrooten, tel. 83309, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 16 oktober hebben we een oriëntatie-wandeltocht. We beginnen om half acht 's avonds vanaf café In den Engel. Dames die hiervoor nog interesse hebben, kunnen zich nog opgeven bij een van de bestuurs leden tot zaterdag 13 oktober. MAJORETTES SUKSESVOL Op het zondag j.l. gehouden Bonds- concours van de Aartsdiocesane Bond te Lobith verwierven de majo rettes van St. Petrus Banden een eer volle eerste prijs. Onder het oog van een strenge jury traden die middag 20 korpsen voor het voetlicht, waar van de majoretten van St. Petrus Banden het hoogste aantal punten haalden en dan ook als enige met promotie werden beloond. Het suksesvolle concoursnummer werd ingestudeerd door de heer P. Vrolijks en de muzikale begeleiding was als altijd van het Jachthoorn- korps onder leiding van tambour- maitre Hub van Eijk. Bij terugkeer in Venray werd het gepromoveerde korps op het Hense- niusplein ontvangen door vele be langstellende ouders en kregen de dames bloemen aangeboden, waarna een korte triomftocht door het dorp volgde. Een gezellig samenzijn be sloot deze enerverende dag. KIENEN Het bestuur van buurtvereniging St. Jozef heeft besloten om in de ko mende winter weer kienavonden te organiseren. De eerste kienavond is al heden vrijdag 12 oktober in café Thielen, Molenplein, aanvang 20.00 uur. De kaarten kosten 2.50 per stuk voor de hele avond. Er wordt vooral gekiend om vleesprijzen. Er is n.l. een half varken te verdelen. Het bestuur hoopt dan ook dat velen een heer lijk stukje mee naar huis kunnen nemen. Iedereen is van harte welkom. Wij hopen op een goede opkomst, zo dat U een fijne ontspanning hebt en de penningmeester misschien wat meer armslag krijgt in zijn finan ciële middelen. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Vrijdagavond 12 oktober: Laatste uitvoering in de schouw burg, aanvang om 19.00 uur, dat betekent dat de SOLISTEN om 18.00 aanwezig moeten zijn en het koor om 20.00 uur. Tijdens de HERFSTVAKANTIE zijn er geen repetities, de eerst volgende repetitie voor sopranen en allen is op dinsdagavond 23 ok tober en voor tenoren en bassen op donderdagavond 25 oktober. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrjjdag 12 oktober: Om 20.00 uur in de schouwburg zijn i.v.m. laatste uitvoering. Tijdens de HERFSTVAKANTIE zijn er geen repetities. Eerstvol gende repetitie is op vrijdagavond 26 oktober om 19.00 uur. „SALTARELLO" In verband met bezette weekenden wordt de repetitie van zaterdag 27 oktober verzet naar donderdag 25 oktober om 20.00 uur. Graag reaktie als het niet kan. Tijdens de HERFSTVAKANTIE zijn er geen repetities. Aan alle medewerkers van Koor en Orkest in de „REVUE voor U": Heel hartelijk bedankt, je inzet was geweldig. Op onze komende clubavond, don derdag 18 oktober a.s., houdt een van onze leden, dhr. C. Roodnat, een le zing met als titel: Waar gaan we heen? Verder zal deze avond een bonds zwart-wit fotocollectie, van de be kende Limburgse fotograaf Harry v. d. Put, besproken worden. De avond wordt gehouden op St. Antoniusstraat 1 te Venray. Aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Sekr.: Dennenoord 6, tel. 04780-81020 5801 SV Venray De Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. organiseert op maandag 15 oktober a.s. in de foyer van het Cultureel Centrum „De Bee- jekurf" te Venray, een lezing. De avond begint om 20.00 uur. Introducees zijn uiteraard van harte welkom. De spreker op deze avond zal -ijn de heer P. W. Lerou, voor velen van U geen onbekende. De titel van de voordracht luidt: „De wooncultuur in het algemeen en die van Venray in het bijzonder." VENRAY Woensdag 17 okt. is er een bijeen komst voor de leden van de L.V.B. afdeling Venray. In het zaaltje bij de Vredeskerk. Wies Janssen verzorgt deze avond met dia's over Ghana (Afrika). Aan vang 8 uur. Tevens kunn ende dames zich op geven voor de excursie naar Bau- knecht in Oosterhout. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Vorige week zijn er op de excursies de volgende dingen waargenomen: Gertjan had in de Maashegge 5 buizerden, 7 sijsjes, enkele kuifeën- den. tafeleenden en een torenvalk gezien. Jan had alleen wat buizerd- trek waargenomen. Dan wou ik ook nog even zeggen dat op de Hamert al weer verschillende malen een, vis arend is waargenomen!!! Ikzelf heb hem ook al gezien. De excursie van Henk is niet door gegaan. Nu dan weer de excursies voor zondag 14 oktober: Jan gaat naar de Ooy-polder in Nijmegen. Dit wordt een stevige fietstocht dus neem ook genoeg brood mee. Hij hoopt daar veel vo gels te zien. Boena gaat die dag naar de Maas- hegge om er te paddestoelen. Gee-Jee heeft geen excursie en Henk weet het nog niet zeker. De twee excursies vertrekken alle bei om zeven uur. P.S. 20 oktober is er een ledenver gadering. Op deze vergadering wordt o.a. het nieuwe bestuur gekozen. Iedereen wordt dan ook verzocht te komen. Ook proefleden die lid willen worden, worden verzocht deze ver gadering bij te wonen. Het begint nog bekend gemaakt. 's morgens om 10 uur. Waar wordt Meer infor, zie de Jeneverbes die binnenkort uitkomt. Tot kijk Henkie. Drum- en Showband Venray en omgeving Repetitietyden: maandag: 18 30-19.30 tamboerskorps 19.30-20.30 klaroenkorps dinsdag: 19.00-20.00 showpelton miniretten 20.00-21.00 showpeleton majoretten woensdag: 19.00-20.00 showpeleton miniretten 20.00-21.00 showpeleton majoretten donderdag: 18.30-19.30 klaroenkorps 19.30-21.00 tamboerkorps (nieuwe samenstelling) vrijdag: 20.00-21.00 showpeleton vlaggen draagsters zaterdag: 18.00-19.00 opleiding leerling mini retten zondag: 10.00-11.00 showpeleton miniretten 11.00-12.00 gezamenlijke show van alle groepen. Afmeldingen dienen te geschieden vóór aanvang van de betreffende re petitie bij de beheerders of in het rep. lokaal onder een van de volgen de telefoonnummers 81661, 85833 of 80508. Afgelopen zondag zijn bij goed weer de laatste shows suksesvol uit gevoerd bij de plaatselijke voetbal vereniging I.v.m. de wijziging van de uniformen en aanschaf van nieu we uniformen zullen de optredens enige tijd tot een minimum zijn te ruggebracht. Het bestuur verwacht met de nieuwe show „Explosion" hele hoge ogen te gooien. Zaken als aanmeldingen, donaties e.d. kunnen altijd geregeld worden via het D.S.V. secretariaat, postbus 290, Venray, of telefonisch 85435. Lour descomité afd. Venray GESLAAGDE DIA-AVOND Maandag j.l. waren zo'n zestig mensen aanwezig in Huize St. Vin- centius om de vele dia's en foto's te bekijken. Zoals we reeds vorige week ver meldden was er veel werk gemaakt om deze avond te doen sl&gen. Het werk is niet voor niets geweest. De organisatie was perfect en de aan wezigen hebben met veel genoegen de dia's en foto's bekeken. Zeker de familie Poels uit Oostrum, wiens ro bijnen huwelijksfeest in Lourdes op de gevoelige plaat was vastgelegd, zal met plezier teruggedacht hebben aan de meidagen van 1978. Wij danken nogmaals al diegenen die hun foto's en negatieven ter be schikking hebben gesteld, zodat onze ook door anderen konden worden bij besteld. Hier is dan ook druk gebruik van gemaakt, want zowel van de dia's als de foto's was de opgave voor nabestelling groot. Wanneer de foto's klaar zijn zal dat via deze rubriek worden bekend gemaakt. Met de dank aan direktie en per soneel van Huize St. Vincentius voor de genoden gastvrijheid, konden we deze gesalagdc dia-/fotoavond. be sluiten. We wensen degenen die a.s. zater dagmorgen naar Lourdes vertrekken een heel goede reis. veel devotie en I een behouden terugkeer. MERSELO Vrijdag 12 okt.: Vanavond gaan we weer zwem men. Iedereen die mee wil gaan moet om kwart voor 6 bij JUM zijn met z'n fiets. Leden uit Venray moeten om 6 u. bij het zwembad zijn. Na het zwemmen maken we er voor degenen die mee gezwommen hebben nog een gezellige avond van. Zaterdag 13 okt.: Van 8 uur tot half 1 staan we klaar voor iedereen van 15 jaar en ouder. Om 8 uur gaan we eerst even praten over het reglement voor de spaarkas. Degenen die hiervoor nog belang stelling hebben, kunnen zich nog op geven, zodat we binnenkort kunnen starten. a RIKKEN IN NOORD-WEST VVükgebouw Den Hoender Ursulastraat 2 De eerste rikavond is geweest. Het was niet zo druk, maar er werd ge zellig gerikt. De stand van de eerste avond is: 1. Mevr. v. d. Voorn 514 p. 2. J. Ponjée 510 p. 3. J. Smals 463 p. Middelprijs: H. Arts 308 p. De volgende avond is op maandag 15 oktober, aanvang 8.00 uur. Er kan ook door de mensen die niet kunnen rikken worden getoept of gejokerd. FEESTAVOND IN VELTUM Naar aanleiding van het succes van de dansavond in Vlakwater, die in mei van dit jaar in het kader van de festiviteiten rond het tienjarig be staan van de wijk Veltum werd ge organiseerd, worden er het komende winterseizoen voor Veltum 'vier feestavonden op stapel gezet. De data laten we hier volgen: 13 oktober; 29 december oudejaars- bal; 2 februari carnavalsbal, zo mo gelijk met orkest; 29 maart. Alle vier de feestavonden vallen op zaterdagavond en vinden plaats in Vlakwater. Noteert U de data al vast in uw agenda, al belooft de or ganiserende Wijkraad U door middel van raamadvertenties op tijd te her inneren aan de volgende feestavon den voor Veltum. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Zondag 7 oktober j.l. is de laatste zondag geweest om de ere-kam- pioenstitel. Bij loting werd T. Zag- wïjn benoemd tot ere-kampioen en hem werd een beker overhandigd. De stand in punten was als volgt 1. F. Barends 46 2. P. v. d. Broek 42 3. W. Rongen 37 4. Mevr. M. Rongen 36 5. J. Willems 36 6. G. Jacobs 36 7. G. Mulder 34 8. R. Kreemer 34 9. J. Peeters 34 10. Mevr. A. Camps 34 11. Mevr. A. Verhees 34 12. H. Rongen 33 13. H. Swaghoven 32 14. Mevr. N. Malta 32 15. H. Janssen 32 16. H. Vermeulen 32 17. Mevr. N. Willems 31 18. J. Janssen 30 19. Mevr. W. Linders 30 20. P. Willems 30 21. M. Hendriks 26 22. G. de Bruin 25 23. N. Evers 21 24. Mevr. L. Janssen 20 25. T. Zagwijn 20 26. H. Robben 19 27. Mej. T. Evers 15 28. H. Philipsen 15 29. Mevr. C. Arts 14 30. Mevr. W. Rongen 11 31. H. Theunissen 6 32. P. Evers 4 A.s. zondag 1 4oktober is er een vriendschappelijke uitwedstrijd te gen het St. Jorisgilde uit Deurne. De liefhebbers die hieraan deel willen nemen moeten uiterlijk half 1 in het gildehuis zijn, vanwaar we gezamen lijk naar Deurne gaan. Na veel geharrewar met de plaat selijke instanties heeft de vereniging besloten om de vlooien- en antiek markt toch door te laten gaan. Deze zal gehouden worden in het Lyceum, ingang Paterslaan 2 en wel op vrij dag 19 oktober van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00 - 17.0 Ouur. Deze zal gehouden worden met in begrip van een tombola en een grab belton. De bezoekers zullen gratis stickers aangeboden krijgen. FRANCISCUS-VIERING Op woensdag 17 oktober om half 8 Eucharistieviering. Deze avond wordt opgeluisterd door het gemengd koor „Crescendo". We hopen dat velen deze feeste lijke viering zullen bijwonen. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma #fijne luistermuziek. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"( met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van -4.00 tot 15.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijke te vermelden naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. ROWANS EN PIVO'S VENRAY De rowans en de Pivo's in Venray zoeken nieuwe leden: voor de Ro wans jongens van 15 t.m. 17 jaar en voor de Pivo's jongens en meisjes van 17 t.m. 21 jaar. Ben je iemand die graag zelfstan dig bezig wil zijn met zelfgekozen projekten? Neem dan eens kontakt op met de groep via Wim Snijders, 04780-83196 die je meer kan vertel len. De komende projekten bij de Ro wans zijn o.a. zendamateurisme, bar krukken maken, oriëntatietochten uitzetten, spelio: de grotten in. Bij de Pivo's liggen de projekten meer op 'het sociale vlak. Een leu ke, gezellige én zinnige vrijetijdsbe steding. P.S. Voor meer informatie: Pr. Ma- rijkestraat 16, tel. 83196; Maashese- weg 80, tel. 82105. JEANNE D'ARC-GROEP VENRAY Heb je zin om als gids bij de Jean ne d'Arc-groep te Venray te komen en ben je tussen 9 en 14 jaar oud, geef je dan op bij Elly Kessels, Oir- loseweg 2, Oostrum, tel. 82154 of bij Fred van Gooi, Doormanstraat 11 te Venray, tel. 85710, liefst tussen 18.00 en 19.00 uur. Je kunt ook 's zaterdags om 14.00 uur even bij de Gika-hut, Kruisstraat langskomen. Wij hebben een groep op zaterdag middag van 14.00 tot 16.00 uur, in de Gika-hut aan de Kruisstraat in Ven- VOLKSDANSVERENIGING OPANKA vraagt nieuwe leden voor de kindergroepen Nu het volksdansseizoen nog maar net begonnen is, kunnen nieuwe kin deren zich nog vrij gemakkelijk aan passen binnen de dansgroepen. Voor de groepen zou het fijn zijn als ze snel nog wat konden uitbreiden. Komen we wat verder in het sei zoen, .dan wordt het moeilijker voor nieuwe kinderen om aansluiting te vinden en ook vervelender voor de kinderen, die reeds een aantal dan sen lekker vlot kunnen $oen en zich daarin door de nieuwe belemmerd voelen. Dus als Uw kind belangstel-' ling heeft en dat geldt ook voor jon gens, neem dan zo snel mogelijk kon- takt met ons op. Lestijden van de kindergroepen: Klas 1 en 2: maandagmiddag van 16.30 tot 17.30 u. o.l.v. Nellie Verhaag en Tiny Philipsen; klas 3 en 4: woens dagmiddag van 13.30 tot 14.30 u. o.l.v. Verony Hermans en Marian Waterreus; klas 5 en 6: zaterdagmor gen van 10.00 tot 11.00 u. o.l.v. Mary Cox en Yvonne Cuppen. Teeners: maandagavond van 18.00 tot 19.00 u. o.l.v. Anet Versteegen en Ellie Her- ra ets; voor deze laatste groep kun nen zich alleen nog enkele jongens aanmelden, omdat deze groep prak tisch vol is. Meisjes van 13 a 14 jaar kunnen zich op de wachtlijst laten plaatsen of voorlopig meedoen met de 5e en 6e klassers. Belangstellenden of nieuwe leden kunnen zich in verbinding stellen met Gerrie Penris (algehele danslei- ding), Mozartstraat 15 te Venray, tel. 85364. Zij kunnen dit ook doen met een van de ouders of alleen naar de eerstvolgende les te gaan, waarvoor men in aanmerking zou willen ko men. Ons verenigingslokaal bevindt zich in het voormalige lyceum, in gang Antoniusweg 2 (bij het bord „Bedrijfsgeneeskundige dienst"). Venrayse jagers nemen goed besluit Een groep Venrayse jagers hield, onder auspiciën van de Jagersver eniging St. Hubertus te Venray, dins dag 2 oktober j.l. eed bijeenkomst in het gemeenschapshuis van de Vre- depeel. Door de jagers van Merselo was reeds een afspraak gemaakt over het niet schieten van fazant-hennen en het beperken van hazen afschot. Na een inleiding van de voorzitter van de Jagersvereniging St. Huber tus, over wildbeheer, welke ontstaan is uit een groep jagers van de Noord en Westhoek van Venray (die reeds in 1978 een werkgroep samenstelde, en hiervoor veel werk verzette) werd deze werkgroep met dank voor hun gedane werk ontbonden. Na een discussie van 17 jachtcom- binaties werd besloten dit jachtsei zoen (dat op 15 oktober a.s. begint) géén fazant-hennen te schieten en evenzo hazen afschot sterk te beper ken .en'in de laatste maand (decem ber) geen hazen meer te schieten. Het bestuur van de Jagersvereni ging St. Hubertus was verheugd met het besluit genomen door 17 jacht- combinaties, en wil andere combina ties in Venray en omstreken verzoe ken eenzelfde besluit te nemen. Met Weidmans Heil. Jagersvereniging St. Hubertus Venray Er gebeuren zoveel dingen in de wereld die op je afkomen, waarover je veel hoort of leest en waar je wel eens meer van wil weten. De kursus WERELDWIJS wil hier dieper op ingaan en antwoorden zoe ken op tal van vragen die gaan over de problemen van de arme landen of Derde Wereld en wat wij, in onze omgeving daarmee te maken hebben. Maar niet alleen het krijgen van informatie is belangrijk. Nog belang rijker is het, om iets te doen met die informatie. Je kunt er een eigen me ning over vormen, zodat je er zelf over kunt nadenken en niet zonder meer hoeft aan te nemen wat ande ren erover zeggen. Het is ook van be lang om te leren omgaan met die in formatie, hoe je je in een gesprek kunt opstellen, hoe je de informatie kunt doorgeven en samen met an deren kunt uitwerken. Zo kom je tot een antwoord op de vraag: wat is me die informatie waard? De kursus wereldwijs wil daarom niet alleen een bron zijn van infor matie maar ook (en vooral) een trai ning om met informatie te leren om gaan. Het fijne van deze kursus is, dat de deelnemers zelf kunnen bepalen welke onderwerpen aan de orde wor den gesteld en op welke manier(en) deze worden behandeld (aan de hand van films, dia's of kranteknipsels, d.m.v. diskussie of rollenspel, enz.). Twee begeleiders zullen daarbij zorg dragen voor een goed verloop. Het is de bedoeling dat op een avond aan het einde van de maand november een kennismaking zal plaatsvinden tussen mensen die er wel iets voor voelen om aan zo'n kursus mee te doen. Deze avond schept zeker geen verplichtingen. Er zal alleen van de gelegenheid ge bruik worden gemaakt om nader in te gaan op de inhoud van de kursus. Pas daarna hoeft men een besluit te nemen over definitieve inschrijving. De duur van de kursus Wereldwijs is twee jaar; in de maanden januari t.m. mei en september t.m. december (en buiten de schoolvakanties) zal er iedere 14 dagen een avond van 8 tot 10 uur voor worden uitgetrokken. Gedacht wordt aan een deelnemers aantal van minimaal 15 personen. Ongeacht het aantal deelnemers zul len de kosten p.p. 100,per jaar gaan bedragen. Dit is zeker niet veel als je kijkt naar de mogelijkheden en bedenkt dat deze kursus al op ver schillende plaatsen heeft bewezen de moeite waard te zijn! Mocht de hoog te van het bedrag desondanks leiden tot moeilijkheden, dan valt er altijd nog over te praten over een andere regeling. De kursus Wereldwijs is niet aan leeftijd of opleiding gebonden. Ge schoold of ongeschoold, iedereen is welkom. Uiteraard geldt dit ook voor mensen die niet in Venray zelf wo nen. Degenen die zich vóór 15 novem ber a.s. opgeven zullen te zijner tijd worden uitgenodigd voor een kennis making. Voor opgave of inlichtingen kan men zich wenden tot. WERELDWINKEL VENRAY, p.a. Broekweg 6a, Venray, tel. 04780- 85173 of vrijdag van 19.00 tot 21.00 u. bij de Wereldwinkel in de Markt straat nr. 8 te Venray. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9