WIJS AHN AGENDA Groots muzikaal weekend t.g.v het 20-jarig bestaan van de Zangers van Sint Frans Kleuterdagverblijf „Duimelot" Grote belangstelling voor Venrayse Carnavalsliedjes Zondagochtend concert Uitstekende beurt van Mannenkoor in Duitsland GEWAPENDE OVERVAL op postkantoor te Oostrum Foto-expositie van OUD-VENRAY Vierentwintig leden jeugdorkest Euterpe gediplomeerd OPEN-DAG kinderafdeling Elisabethziekenhuis DAGBOEK VAN EEN Ook begraven wordt duurder KRIJGSGEVANGENE Kinderboekenweek REÜNIE begieneschöl Oorlogsmuseum r kasteel®® tel. 04763-1307 Na in twee voorafgaande weekends eds op een meer of minder intieme jze muzikaal feest gevierd te heb- j, wordt het komende weekend 'n ar evenement, dat in feite geen iele muziekliefhebber mag missen. Wat is namelijk het geval? Dan ,rdt het jubileum van de zangers rierd met bevriende koren uit ropa in de vorm van een inter zonaal koorfestival. De volgende ieri-Cantores"-koren zullen deel- men: Iet Würzburger Domchor, Les anteurs de Paris, Les Troubadours l'eau noire uit Couvin (België), het itwerps kathedrale koor, de zan- van St. Vitus uit Hilversum, het igenskoor uit Swolgen, het Haags itrozenkoor en natuurlijk de Zan- van St. Frans. Nogal een gezel- iap en ieder die wil kan het gezel- ap verschillende keren beluiste- Voor de volledigheid volgt hier programma van de verschillende tiviteiten: ille zangers komen zaterdagmor- 13 oktober aan en worden naar sporthal „de Wetteling" geleid. en het koor uit Duitsland komt ongeveer 14.00 uur aan en het uit Parijs arriveert om onge- sr 19.00 uur. roor de koren die 's morgens aan- nen wordt bij aankomst gelijk 'n dstrijd zaalvoetbal georganiseerd: srliezersronde tegen de Zangers St Frans! 's Middags om half drie een ge zamenlijke repetitie in de Paters kerk. Het bestuur van de Zangers van St. Frans recipieert van 17.00 tot 18.30 uur in de aula van het oud lyceum aan de Leunseweg. Onder tussen zullen de officiële gasten van het Pueri-Cantores festival gearri veerd zijn te weten: Prof. S. Koesier, president van de Duitse federatie van Pueri Cantores, Prof. R. Flecht- ner, president van de Zwitserse fe deratie; Mgr. Roucairol, president van de Franse federatie en de wel eerwaarde Heer J. Schrooten, secre taris van de Vlaamse aofdeling van de Belgische federatie. Om half negen op diezelfde zater dag 13 oktober vindt er in de Pa terskerk in Venray een groot con cert plaats dat uiteenvalt in een orgelconcert gegeven door Mgr. Roucairol en een optreden van ver schillende koren. Het belooft een groots concert te worden. Dit concert is met opzet zo gepland opdat de inwoners van Venray nu ook eens kennis kunnen maken met het optreden van Pueri-Cantores- koren. Zo vaak heeft U gehoord dat de zangers gingen deelnemen aan een congres van de Pueri Cantores in Londen, Rome, Wenen, 's-Herto- genbosch, enz. Nu vindt zo'n mini- congresje plaats in Venray en we hopen dat vele inwoners van Ven ray nu de gelegenheid te baat nemen om zelf eens te kunnen zien en ho ren hoe dat er allemaal aan toe gaat. De toegang is gratis. We hopen op een volle kerk ondanks die zaterdag avond. Op deze zaterdagavond zingen de verschillende koren ook de avond missen in verschillende kerken van Venray. In de Grote Kerk zingen de Würz burger Domsingknaben; in de Vre- deskerk Les Troubadours de l'eau noire; in de Paterskerk het Ant werps Kathedraal Koor; in de kerk te Leunen de Zangertjes van St. \%- tus; in Blitterswijck het Haag Ma- trozenkoor en in Heide de Zangers van St. Frans. Zondagmorgen 14 oktober: plech tige Hoogmis .verzorgd door de ver schillende deelnemende koren. De inleidingszang, tussenzang, offerzang en communiezang zullen worden uitgevoerd door alle koren (ongeveer 500 zangers), terwijl de kyrië, gloria, sanctus, benedictus en agnus dei worden uitgevoerd door verschillen de koren, o.a. een 8-stemmige Glo ria van Mendelsohn (Würzburg) en een Agnus Dei van Vittoria (Antwer pen). Het zal de moeite waard zijn! Na deze hoogmis gaan alle deel nemende koren naar de aula van het Boschveldcollege en daar wordt dan een concert van ongeveer een uur gegeven van folkloristische ge zangen. Diezelfde middag vertrekken deze koren weer na het middagmaal naar huis. La.v. de vele kleine advertenties, u zeker in het blad „Peel en Maas" Kinderdagverblijf „Duimelot" i\ gelezen, willen wij u nu eens uitgebreider informeren. lij ons zijn kinderen van 0 tot en 4 jaar altijd welkom. Er zijn ver- illende redenen, waarom ouders, irgers, genoodzaakt zijn om de roeding van hun kinderen geheel gedeeltelijk over te laten aan an- en. Zoals U misschien al weet is Kinderdagverblijf de enige gele- iheid in de gemeente Venray waar deren al als babies opgevangen men worden. lus als u wilt blijven deelnemen Het arbeidsproces (misschien is zelfs wel een noodzaak voor u) t u uw kind, resp. kinderen naar brehgcn. e dagprijs is altijd vrij hoog ge- 'st! In samenwerking met de Ge- tnte Venray hebben wij als proef prijs drastisch kunnen verlagen, omdat iedereen in de gelegenheid moeten zijn om gebruik van het derdagverblijf te kunnen maken; er als dit voor moeder of kind lig is. irder is het volgens het bestuur belangrijk dat er in een gemeen- als Venray een kinderdagverblijf kunnen blijven bestaan. Dit kan als er meer aanmeldingen zouden zijn. Verdere informaties geven wij graag pe rtelefoon: 04780-87110. Sindt 1 april funktioneert in Ven ray het kinderdagverblijf „Duimelot" voor normaal gezonde kinderen. Reeds tweemaal heeft het college van b. en w. bü het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk gevraagd om een principe uitspraak over de toekenning van een rijksbijdrage ten behoeve van dit kinderdagverblijf. In 1977 reageerde het ministerie in negatieve zin op het Vcnrayse ver zoek omdat het budgettair niet mo gelijk was voor de jaren 1976 en 1977 uitbreiding van kinderdagverblijven toe te taan. Thans heeft het college van b. en w. weer een brief naar het ministerie gezonden .Hierin wordt meegedeeld, dat het kinderdagverblijf „Duimelot" voldoet aan de door het ministerie gestelde voorwaarden ter verkrij ging van een rijksbijdrageregeling kinderdagverblijven. Bovendien zo wordt gezegd voldoet het ver blijf aan de eisen en regels, zoals de ze door het gemeentebestuur zijn ge steld in de gemeentelijke verorde ning op de kindercentra Venray. Het college zegt in principe bereid te zijn het kinderdagverblijf een sub sidie te verlenen in de personeelskos ten. De financiële positie van de ge meente Venray laat echter niet toe, dat een subsidie wordt verstrekt los van een door het ministerie ingeno men standpunt. Naar de mening van het college is het noodzakelijk, dat zoveel mogelijk de bestaande belemmeringen wor den wegenomen om zodoende vrou wen in de gelegenheid te stellen vorm en inhoud te geven aan de mo menteel heersende rolopvattingen en veranderingen en achterstanden in te halen. Een van die belemmeringen is het ontbreken van adequate, be taalbare kinderopvang overdag. Volgens b. en w. kan het Venrayse kinderdagverblijf „Duimelot" in be langrijke mate bijdragen aan door breking van de rolbeperkingen voor zowel mannen als vrouwen, Daarom heeft het college aan het Hoofd van de Directie Coördinatie Emancipatiebeleid van het ministe rie van Cultuur, recreatie en maat schappelijk werk ondersteuning van het Venrayse verzoek aan de minis ter gevraagd. >n groot aantal „inventieve gees- «n" heeft er in de afgelopen we ien voor gezorgd, dat de Venrayse arnavalsvierders straks niet zon- ier carnavalsliedjes-van-eigen- bodem zullen, zitten. Tekstschrij vers, componisten, zangers en zan geressen hebben vorige week voensdag hun produkten gepre- lenteerd in de foyer van de Khouwburg voor een eerste selec tie. Niet minder dan twintig lied jes waren ingestuurd bij de com- lissie „Geluid en Liedje" van de Vastelaovesvereniging „De Piël- hus". Er werden acht liedjes uit- feselecteerd waarvan er op de elf de van de elfde nog eens vier zul len worden uitgezocht om te wor den vastgelegd op de Venrayse taraavalsgrammofoonplaat. Aanvankelijk lag het in de bedoe- g op één avond te komen tot de eindelijke keuze, maar door de Zoals bekend wordt zondag a.s. het indagochterdconcert verzorgd door Harmonieën van Horst en Venray. Tijdens dit concert zal ook het ugdorkest van „Euterpe", bestaan- uit 55 leden, optreden met een ital nummers, t.w bileummars van Lussenberg; lette Ouverture - A. del Becq premier jeu (3 delen) - H. van nschoten liorenmars - Wichers. let Jeugdorkest zal onder leiding n van Jan Verstegen, die ook de tities van het Jeugdorkest ver- rgt, terwijl dirigent Steyvers om veertien dagen didirectie voert. •rogramma Kon. Harmonie van irst, onder leiding van A. v. Acht. elude uit „Sigurd Jorsalfar" - E. ieg, arr. Dupont. ivische dansen 1, 3 en 8 - A. Dvo- arr. Stalmeier. mnin Veen- Haydn Wood, richo Rhapsody - M. Gould, ympica (mars) - Orsomando grote hoeveelheid inzendingen moest eerst een voor-selectie worden ge houden. Dit uiteraard tot grote in stemming van het publiek, dat in gro ten getale naar de foyer van de schouwburg was gekomen om op de ze wijze een camavalsvoorproefje te krijgen. Opvallend was, dat dit jaar veel nieuwelingen tekstschrijvers en componisten een liedje hadden ingezonden, zoals Johan van Krey (muziek), Frank Schütte (tekst) en mej. M. Schmitz (tekst en muziek). Ook oud-gedienden, die laatste ja ren verstek hadden laten gaan, wa ren er nu weer bij, zoals Sraar v. d. Bosch, Frits Linssen, Jo van Els, En- gelbert Oudenhoven en Cor Lins- kens. En natuurlijk waren er ook \*%0r degenen, die jaarlijks een bijdrage leveren aan het Venrayse carnavals lied, zoals Frans Verhofstad, Pierre Pijpers, Nol Peters, Wim Smits, Wil Swaghoven en Peter Theeuwen. De jury bestond uit zeven door de commissie gekozen leden en twee mensen uit het publiek, die door het lot waren aangewezen. De Volgorde van presentatie werd ook door het lot bepaald, waarbij de jury over de identiteit van tekst schrijver en componist in het onge wisse werd gelaten. En zo kwamen tenslotte acht lied jes uit de bus, waarvan er enkele alras een beste meezinger bleken te zijn. LAATSTE SELECTIE Op 11 november (lie van de 11e) zullen deze acht liedjes tijdens een zondagochtend-joeksfestijn worden gepresenteerd in zaal „In den Engel", ten overstaan van een naar men hoopt veelkoppig publiek en een gemengde jury. Deze acht liedjes zijn intussen gearrangeerd voor de Hofkapel, zodat de begeleiding voor ieder liedje hetzelfde is. Tussen de bedrijven door zullen alle zes Venrayse Joekskapellen voor de nodige carnavalssfeer zorgen. De vier liedjes, die tenslotte de hoogste ogen scoren worden op de plaat op genomen. Venrays Mannenkoor o.l.v. dir. Fr. Verhofstad heeft afgelopen weekend op 't grote internationale concours in Meinerzhagen een prachtig resultaat behaald. Temidden van 60 koren uit diverse landen wisten de 85 Venrayse zangers beslag te leggen op een prachtige 3e plaats. Slechts 2 Duitse koren eindigden met miniem verschil in punten boven 't Venrayse koor. Een dik verdiend resultaat, omdat men de te brengen nummers op per fecte wijze wist uit te voeren, getui ge de juryrapporten, die uitsluitend de prachtige cijfers 9 en 10 te zien gaven. De cijfers voor dir. Frans Ver hofstad voor regie en opvatting kon den niet beter daar eWjury hiervoor de allerhoogste cijfers toekende. Venrays Mannenkoor kwam uit in de allerhoogste klasse en eindigde van alle buitenlandse koren op de hoogste plaats met de moeilijke num mers Tout Puissant van Poulenc en 't Andante uit de Poolse mis van Martinu. Als slot werd nog gebracht „Gegroet mijn Limburg". Ook 't Hofkoor kwam volop in de belangstelling te staan, want men bracht zaterdagavond in de grote Stadthalle 't talrijke publiek op de stoelen en banken met 'n potpourrie van carnavalsliedjes van de afgelo pen 10 jaar, waarvan binnenkort ook een langspeelplaat op de markt ver schijnt Twee dagen met veel zang, gezel ligheid en 't opdoen van vele nuttige ervaringen met andere koren was 't grote pluspunt van deze voor 't koor onvergetelijke dagen. Woensdagmorgen 10 oktober 1979, omstreeks 10.45 uur, vond een ge wapende overval plaats op het hulp- postkantoor te Oostrum. Twee ge wapende mannen drongen het ge opende postkantoor binnen. Terwijl een van hen met het wapen in de aanslag voor de balie bleef staan, sprong de andere over de balie en griste uit de kassa enig geld. Vervol gens eiste deze overvaller van de kantoorhoudster om de kluis te ope nen hetgeen zij onder bedreiging deed Uit de kluis nam de overvaller een bedrag van ongeveer 60.000, Nadat dit geld in een draagtas was geborgen verdwenen beide overval lers per motor. De motor, waarvan het kenteken door getuigen was op genomen, bleek in de nacht van 27 op 28 september 1979 in Eindhoven te zijn gestolen. Het onderzoek naar de daders heeft tot thans niet tot resul taat geleid. Een van de daders was in het bezit van een pistool, terwijl de ander een geweer met verkorte loop hanteerde. In de week van 25 tot en met 19 oktober a.s. wordt in het kantoor van de Rabobank aan de Merseloseweg te Venray een expositie gehouden van foto's van het vroegere Venray. Initiatiefnemer is de Venrayse afde ling van de vereniging Veldeke, wel ke een groot aantal unieke prenten uit het verleden in een overzichts tentoonstelling bijeen heeft gebracht. Vele Venra^naren zullen hierin ongetwijfeld een gerede aanleiding zien, om herinneringen aan vroeger te verlevendigen. Voor degenen, die onze gemeente nog niet zo lang kennen, biedt de ex positie een goede gelegenheid, alsnog kennis te mak en met het Venray van weleer. De foto's zijn te bezichtigen gedu rende de normale openstellingstijden van de Rabobank. Zaterdag e.k. om 17.00 uur zullen 24 leden van het Jeugdorkest van de Kon. Harmonie „Euterpe" hun diplo ma ontvangen uit handen van de President van „Euterpe", de heer M. A. Kooien. 23 leden krijgen het A-diploma en één leerling het B-diploma. Alle kandidaten slaagden, waarvan één zelfs met lof en wel de 10-jarige Paul Racdts. De examens werden afgenomen door de bekende Qmburgse musi cus, de heer Adams, die thans ook direkteur is van de Muziekschool „Creato" in Thorn. Belangrijk is ook, dat de verworven diploma's gelijk staan met de diploma's, verstrekt door de Muziekschool. De geslaagden genoten hun oplei ding bij leden van de eigen Harmo nie, waarbij met name genoemd mo gen worden: Jo van Els en Ben Lu- cassen voor de klarinetten; Gerrit Lucassen voor de saxofoons; Jan Verstegen en Doris van den Broek voor het koper, terwijl de Jeugdop leiding in zijn geheel onder leiding staat van het bestuurslid van Euter pe, de heer Sef Raedts. Nu we het einde van het „Jaar van het Kind" naderen zal op zater dag- en zondagmiddag 13 en 14 okto ber a.s. op de Kinderafdeling van het St. Elisabeth Ziekenhuis een zoge naamde „Open Dag" gehouden wor den. Deze „Open Dag" is bedoeld om aan alle belangstellenden, allereerst natuurlijk de ouders, maar ook on derwijskrachten, kleuter- en crè cheleidsters en anderen, een inzicht te geven in de bouw, het funtioneren en de organisatie van de Kinder afdeling in het Ziekenhuis. Zij kun nen dan bij een eventuele ziekenhuis opname van aan hen toevertrouwde kinderen gemakkelijker deze kinde ren voorbereidend begeleiden en op vangen, vóór, tijdens en na de zieken- huisoapname. Immers voor kinderen is het vaak een onbegrepen situatie, dat ze van. het veilige thuis, uit het „eigen nest je" ineens overgeplaatst worden naar een ande^ gebouw, met andere bed jes, ander speelgoed, ander eten, an dere gewoonten, andere mensen: het kind voelt zich door zijn ouders, op wie het altijd kon bouwen, in de steek gelaten of misleid. Als een van de maatregelen om mogelijk verbetering te brengen is de bezoekregeling Van de Kinder afdeling opgezet: ouders kunnen wor den ingeschakeld bij het verzorgen van hun kind in het ziekenhuis. Om ook de voorbereiding van een eventuele ziekenhuisopname te ver beteren, meende met een „Open Dag" voor belanghebbenden in een be hoefte te voorzien. Tevens werken aan deze dag mee: de Vereniging Kind en Ziekenhuis het Groene Kruis Diabetes Nazorg Astma Fonds Stichting K en O Opvoedings voorlichting „Vliegende School" voor zieke kinderen Sociaal - Paedagogische Zqrg. Zaterdag en zondag 13 en 14 okt. a.s. staat tussen 14.00 en 16.30 uur de Kinderafdeling voor U open. THEI MIN Zonder tekort te doen aan zijn ca paciteiten, heeft men de tot in hart en nieren „Venraodse jong" gewor den Noord Hollander Thij Min wel eens „de naieve schilder, schrijver en houtsnijder" genoemd. Het woord „naief" mag hierbij dan niet de be tekenis van „kinderlijk" hebben, maar veel meer van het eenvoudige en ongekunstelde. Overigens, er zijn naieve schilders, waaronder onze Venrayer Johan Jeuken, die met hun naieve schilderkunst grote bekend heid hebben gekregen. Thij Min kreeg nog niet zo lang geleden Ve.iraye bekendheid met zijn pentekeningen van oude en bekende hoekjes van Venray, nadat hij al eer der het „Senioren-palet" in de schouwburg zich als schilder had ge presenteerd. In november 1977 verscheen van zijn hand „Rond d'n machtige tore". Jeugdherinneringen van de gepen sioneerde tekenleraar van het Bosch veldcollege, in het Rooyse dialeet op geschreven. als herinnering aan zijn ouders en vriendjes van vroeger. In dit jaar, nu Venray terugdenkt aan de bevrijding, vijfendertig jaar geleden, heeft Thij Min zijn „Dag boek van een krijgsgevangene" het licht laten zien. In 1927 vertok hij naar Indonesië, waar hij tot eind 1950 in het onder wijs werkzaam was. Tijdens de Ja panse oorlog diende hij als militair en werd drieëneenhalf jaar als krijgs gevangene opgesloten in diverse kampen. Ook zijn gezin onderging ditzelfde lot. Zoals te doen gebruikelijk gaat de gemeente haar tarieven het komen de jaar verhogen, met het toegestane percentage van 3%*/o. Zo ook de ta rieven van begraven. Maar deson danks blijft deze post op de begro ting zeer nadelig. Het vorig jaar was het nadelig verschil tussen de kosten van de begraafplaats en de ont vangsten uit hoofde van begrafenis rechten ruim 73.000,Voor dit jaar schat men het tekort op bijna 95.000,en voor het komende jaar ondanks de tariefsverhoging 119.000,—. Deze cijfers maken het volgens b. en w. noodzakelijk te trachten de begrafenisrechten met meer dan het toegestane percentage te verhogen. Men zal daarom proberen of het mi nisterie een grotere verhoging wil goedkeuren. Mocht dat lukken, dan zal de raad een aangepast tarief ter goedkeuring krijgen voorgelegd. In afwachting daarop blijft het tarief gehandhaafd inclusief de 3'2#/o ver hoging. Dat betekent drn dat het be graven 145,gaat kosten, plus 72,50 voor het plaatsen van een grafteken (eenheidskruis of -zuil). Een huurgraf gaat 662,50 kosten. SCHREEF Thij Min is er in geslaagd tijdens de afschuwelijke dagen als krijgs gevangene zijn dagboek, neergeschre ven in een van de Japanners gesto len schrift, bij zich te houden. Met vaardige hand tekende hij in zijn dagboek karikaturen van zijn bewa kers en medegevangenen; beschreef hij zijn belevenissen en maakte hij gedichten. Na de oorlog bewerkte hij zijn unieke dagboek tot een compleet verhaal, dat thans als „het dagboek van een krijgsgevangene" is uitgege ven en in de boekhandel verkrijg baar is. Vorige week heeft de heer Min voor Radio Zuid zijn boek ingeleid en een dag later werd door hem het boek officieel aangeboden aan bur gemeester Defesche. Bij het lezen van dit dagboek wordt men getroffen door de eenvoud, waarmee Thij Min zonder rahcu- neuze gevoelens de verschrikke lijke krijgsgevangenjaren beschrijft. Getroffen ook door het grote geloof, dat voor hem een geweldige steun is geweest. In het hele boek is een diepgelovig, religieus mens aan het woord, die zijn verdriet uit die jaren heeft weg geschreven. Zelf zegt hij: „Als ik mijn vervuilde dagboek van de oor log nu nog nalees, kom ik belevenis sen tegen, die ik ook nu nog niet kan uitlezen. Ik moet eenvoudig stoppen, omdat de letters beginnen te dansen". Geen overdreven sentimentaliteit, want wie het boek leest zal zelf on der de indruk komen van wat deze sterke, oergezonde onderwijzer/mili tair tijdens zijn jarenlange gevan genschap heeft meegemaakt. Wij zijn ervan overtuigd, dat velen en zeker ook buiten Venray die de ellende van de Jappenkampen heb ben meegemaakt een droeve her innering vinden aan wat zich tussen 1941 en 1945 in het Nederlands Oost Indië van toen heeft afgespeeld. „Een boek, dat met een rustige, objectieve en nooit sensationele visie, de mens die het leest, de rampzalige verdwazing van deze oorlog laat mee beleven" schrijft de bewerker Michel van Zwamen zeer terecht in zijn in leiding. Zoals bekend organiseerde de bi bliotheek een teken-handenarbeid- wedstrijd ter gelegenheid van de Kinderboekenweek 1979. Na beoordeling van de jury, be staande uit Zr. Chrétien (De Essel), Mevr. Driessen, Mevr. van de Venne en Dhr. Aerts, zijn de prijzen vast gesteld in de diverse leeftijdsgroe pen. Het totaal aantal inzendingen be droeg ditmaal: 724 waaronder ruim 250 werkstukjes. Zeer vele daarvan zijn in en aan de bibliotheek in de Schoolstraat te bezichtigen. Mede naar aanleiding van de zo- meraktie voor beter onderwijs is mi nister Pais gekomen met enkele maatregelen die hier en daar enig soelaas bieden. Maar overleg over een te voeren werkgelegenheidsbe leid met de onderwijsvakorganiatiés is er niet geweest. Reden voor de NFO om de aktie door te zetten. Te verbreden, zoals U gemerkt zult hebben, naar ouder organisaties. Een handtekeningen- aktie, aktiviteiten in de afdelingen en een landelijke manifestatie. Dat zijn de belangrijkste items op het moment. De manifestatie op heden vrijdag 12 oktober wordt gehouden in twee A.s. zaterdag vindt een reünie plaats van alle 6e klassers van de St. Ursulaschool van 1941. Deze zouden op 1 april 1941 de school verlaten, maar op dat mom»nt voerde de bezetter een andere rege ling in. Men ging niet meer op 1 april, maar op 31 juli over, respectievelijk van school af, met het gevolg dat de schoolverlaters van de klassen van Mère Jeanne en Mère Paul, samen in een 7e klas terecht kwamen, met Mère Loyola als klassejuf. Deze dames nu 50 jaar oud. tref fen elkaar a.s. zaterdag in de St. Pe trus Bandenkerk, waar om 14.00 uur een gregoriaans gezongen H. Mis zal worden opgedragen. Daarna zal er voor de oude begiene- school een groepsfoto worden ge maakt en vervolgens zal in zaal Vol- leberg de dag verder worden door gebracht met een gezamenlijke kof fietafel en verder gezellig samentijn. Zoals het zich laat aanzien, wordt dit voor de dames met hun echtge noten, een onvergetelijke dag. A.s. zaterdagmddag om 3 uur heeft in het Oorlogsmuseum te Overloon de overdracht plaats van het monument van de Stoottroepen aan 't Museum bestuur. Om 2 uur arriveren een aan tal stoottroepers in Overloon. Bij de ze overdracht zullen o.m. ook aan wezig zijn mevr. van Coothen en Charles Eyk. de maker van het beeld. Bij het oorlogsmonument zal een krans gelegd worden ter ere van de gevallenen. Overigens is in Overloon voor za terdag en zondag een heel program ma in elkaar gezet ter gelegenheid van de bevrijding van Overloon, pre cies 35 jaar geleden. Vele ex-onder- duikers uit den lande met hun echt genotes zullen hier acte de presence geven. hallen van de Veemerkt te Utrecht. Op het programma staan sprekers en muziek. De manifestatie moet een massale bijeenkomst worden. Een krachtige ondersteuning van de eisen van de vakorganisaties, zoals ver woord in het Onderwijs-Arbeids- plaatsen-Plan. ABOP en Bernardus laten op 12 oktober bussen rijden. De vertrek tijden zijn vanaf Venray 16.15 uur. De manifestatie begint om 18.30 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. Wilt U meerijden? Dat kan. Ook als U nog geen lid bent van een van de bonden Een telefoontje naar Dick Bos in Venray is voldoende. Het tele foonnummer is: 04780-87060. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers. Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz J. BECKERS Julianasingel 11 tel. 83700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: s morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Passage 1 teli. 81255 APOTHEEK ST. ODA van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. REINILDE telefoon 04780- 81269 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg 4. tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen; iedere morgen van 8.30 tot 9.00 uur, behalve in het weekend. Na 9.00 uur kunnen eventuele berichten gedurende de ge hele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn: Bergweg 4, De Clockert, kamer 28, ge opend van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers te bereiken: Maandag: tel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 04780- 81030; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290. RUSSISCH El ASPERGES SOEP BIEFSTUK CHAMPIGN. CHAMPAGNE SORBET Ook geschikt voor bruiloften en partijen Elk weekend ver» gerookte vlees- e visgerechten. Blitter*«ijck»e»«9 2 Ooijen GroUitraat 31 Vanray I j Sr programma van 12 tm 19 oktober Vrijdag 12 okt.: Zaal voetbalcompetitie: 19.30 VermeulenMontagn. Ie kl. 20.30 SBSA—Grashoek le kl. 21.30 Judover.Elec. Janssen 2e kl. 22.30 FCPR—Ford Oldtimer 2e kl. Zaterdag 13 okt.: 10.00-12.30 Zangers van St. Frans. Aankomst koren en zaalvoetbal wedstrijden door koorleden. 13.00 VC Rooy Heren 4Avoc 2 competitie middag Jun iorenConcordia 14.30 Dames 2HBC 14.30 Heren 3AV Flash 2 14.30 Dames 4Peelpush 2 16.00 Heren 2—Aeternitas 16.00 Dames 3*Peelpush 3 16.30 Dames 1—PSV 18.30-20.30 TWC Oostrum zaalv. 20.30-22.30 Jumpers basketbalcomp. Heren 1 Patrick Dames 1Archers Zondag 14 okt.: 09.30-12.00 Badminton 12.00-14.00 Janssen Pubben zaalv. vr. dames en heren Maandag 15 okt.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcomp. 21.30 Wetteling 4—Wetteling 3 22.30 Wetteling 5—FCPR 2 3e kl. Dinsdag 16 okt.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.0-24.00 de Zwaan zaalv. vr. Woensdag 17 okt.: 19.30-22.00 Badminton 22.00 Wetteling 4Vlakwater, zaalv. vr. 23.00 Wetteling 5Hentor bar id. Donderdag 18 okt.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 19 okt: Zaalvoetbalcomp. 19.30 Wetteling 1GFC '33 le kl. 20.30 SBSADoumar le kl. 21.30 Wetteling 3Elec. Janssen 2 22.30 Wetteling. 2—Wetteling 4

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3