TAXI OORLOG officiële opening van het Venrayse raadhuis PROTESTEREN lEMONSTREREN POELS FotoFèest in de Hema: j STIEN ISTRfl E a VENRi Leenen M m 1 A WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Meubelen Intéresse Royal en royale interesse bij de De/waan i'.z AuCygpe 40 jaar bij de post Recepties Ook voor straks een kleurenfoto van uw kind Rond de oude watermolen in Oostrum r__. Gewijzigde buslichting en openstellings tijden postkantoren [UDAG 12 oktober 1979 Nr. 41 HONDERDSTE JAARGANG PEEL EN MAAS 100R AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN tgave drukkerij van den munckhof b.v. venray dtestraat 28 postbus 1 tel 82727 giro 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Iet bezoek van Prinses Beatrix Venray, ter gelegenheid van de ciële opening van het nieuwe idhuis, was met de nodige veilig- dsmaatregelen omgeven. Recher- urs en politie, al dan niet verge- d van politiehonden, hielden een akzaam oog op de veiligheid van hoge gast, en op het voorkomen onregelmatigheden. Iet was daarom, dat enige ogen- deen voor de aankomst van hare linklijke hoogheid enkele perso- door de politie werden aange- iden en naar het bureau werden argebracht. Zij hadden borden en mdceken bij zich waarop o.m. op iele „mis-toestanden" in onze ge- ente werd gewezen. Volgens de talingen in de algemene politle- ordening moet men een vergun- ig hebben om te demonstreren en igezien men die vergunning niet L werd op deze manier een einde takt aan de demonstratie. )p het raadhuisplein zelf, had een van „De Rode Reuzen afd. Ven- i" intussen wel ongestoord de kans tregen een pamflet aan de geno den en belangstellenden uit te rei- l Een pamflet, waarin een 7-tal de doelen werden opgesomd, araan men volgens de opstellers beter het geld had kunnen be den dat nu aan de opening van raadhuis werd uitgegeven. Toen goede man echter probeerde door haag van schutters heen Prinses itrix een pamflet in de hand te ven, grepen twee politiemannen l in zijn kraag, en daarmee was voor hem het einde daar van zijn lonstratie. e buurtscholen van het nieuwe dhuis waren ook uitgenodigd om aankomst van Prinses Beatrix te- woordig te zijn. Alleen de Ursu- ïhool gaf aan deze uitnodiging ge- De Petrus Bandenschool en Het ke, lieten om ons onbekende re en verstek gaan. De kinderen den nu slechts bij het vertrek de Prinses aanwezig zijn. Dat voor de schooljeugd natuurlijk zo prettig, want wie zou er niet een prinses in levende lijve wil- zien? )e schooljeugd is echter nog te ig en niet-georganiseerd om hier en te protesteren. Anders hadden beslist een protestmars over de eelplaats gemaakt, onder het uit- epen van „Wij willen Beatrix zien". Waarmee we maar willen zeggen t men om veel redenen kan pro steren. Terecht en ten onrechte, der zijn meug. Maar als men wil «testeren, bederf dan voor een an- t niet het plezier en de feestvreug- Ook die ander heeft daar recht Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Met deze spitsvondige zinsnede „Intéresse Royal en royale interesse" omschrreef burgemeester Defesche terecht de zeer gewaardeerde prinse lijke en publieke belangstelling bij de officiële opening van het nieuwe Venrayse raadhuis. Een belangstel ling die dank zij het prachtige na jaarsweer veel groter was dan men had durven verwachten. En al was de publieke belangstel ling buiten wellicht meer gericht op de aanwezigheid van Prinses Beatrix dan op de feitelijke ingebruikstel ling van het raadhuis; de aanwezi gen in het gebouw hebben in ieder geval óók van hun interesse voor de prachtige nieuwe raadzaal blijk ge geven. Een raadzaal welke met het totale voormalige klooster Jerusa lem „het mooiste raadhuis in den lande oplevert", aldus burgemeester Defesche, die daarmee de overtui ging van vele Venrayers deelde. De festiviteiten rond dit gebeuren begonnen feitelijk met het hijsen van de nieuwe Venrayse vlag op het raad huisplein, door de burgemeester. Het Jachthoomkorps St. Petrus Banden, de schutterijen St. Anna en Het Zandakker verleenden hieraan hun muzikale medewerking en gaven met hun kleurrijke uniformen sfeer aan het geheel. Niet onvermeld mag blijven het vendelzwaaien door leden van schut terij St. Anna die hiermee een groet brachten aan de nieuwe gemeente- vlag. Inmiddels was ook de Commissa ris van de Koningin dr. J. Kremers en echtgenote gearriveerd, die met burgemeester en mevrouw Defesche Prinses Beatrix aan de Maasheseweg verwelkomden. Daar werden door mej. Mia Cup, in dienstjaren de oud ste medewerkster van de damesper soneelsleden der gemeente Venray, bloemen aangeboden. Door een haag van kinderen en ouderen, en een erewacht van de schutterijen, begaf 'het gezelschap zich naar de bestuursvleugel van het raadhuis. In de collegekamer werden de wethouders en hun dames, alsme de zuster Dorothé aan hare konink lijke hoogheid voorgesteld. In de raadzaal, waar de genodig den reeds plaats genomen hadden, sprak vervolgens de burgemeester een kort welkomstwoord en werd Prinses Beatrix uitgenodigd het gas tenboek van het nieuwe gemeente huis te tekenen. In de daarop volgende buitenge wone raadsvergadering, schetste de voorzitter o.m. de lange lijdensweg die afgelegd moest worden, voordat de gemeente eindelijk en ten lange leste onderdak vond in het ruime „Jerusalem", waar nu zelfs nog voor „later" een hele vleugel in reserve wordt gehouden. De nestor van Venrays gemeente raad, de heer J. de Bruijn, verklaar de in een korte toespraak namens de raad tevreden te zijn met het hier bereikte resultaat. Hij beklemtoonde nogmaals de gedane uitgaven geheel verantwoord te vinden, en elke uit- gave-post voor dit doel kritisch be keken en beoordeeld te hebben. Een geschenk van de raad aan de ge meente „is in de maak" en zal op een later tijdstip worden aangeboden. In deze vergadering werd zuster Dorothée de laatste overste van het Venrayse Jerusalem in de ge legenheid gesteld, het eerste exem- plaat van het door haar geschreven boekje „Op Jerusalems grond, de stroom van het gebeuren" aan Prin ses Beatrix aan te bieden. De muzikale omlijsting van het gebeuren in de nieuwe raadzaal werd verzorgd door het blaastrio van de Venrayse Muziekschool. Blijkens een advertentie, vorige week in dit blad, heeft een van de Venrayse taxi-bedrijven het normaal geldende nacht-tarief afgeschaft. Dat wil dus zeggen, dat men bij dat be drijf voor een nachtritje per taxi niet meer betaalt dan overdag. Ge woonlijk is dat nacht-tarief zo'n 50% duurder dan overdag. Begrijpelijk dat de andere taxi bedrijven hiermee tegen het zere been geschopt worden, want een voor hen toch nog altijd belangrijke bron van inkomsten wordt door deze concurrentieslag drastisch beperkt, zo niet volledig stil gelegd. Men zal of noodgedwongen ook het nacht tarief afschaffen, of lijdzaam moe ten toezien dat hen de nachtritten voor de neus w^gekaapt worden. Natuurlijk is deze tarief-afschaf fing niet zo maar een stunt van het betreffende taxi-bedrijf; daar zit veel meer achter. Gaat men met de taxi-bedrijven praten, dan krijgt men wel in de gaten dat hier een fel le konkurrentiestrijd aan de gang is. Venray telt momenteel zo'n 50 tot 60 taxi's, waarvoor de gemeente een vergunning heeft afgegeven. Dat is voor een gemeente als Venray een vrije groot aantal. Maar daar tegen over staat dat er voor de taxi-bedrij ven toch wel een goede boterham in zat, omdat met name de Venrayse industrieën voor hen een goede klant waren, en in feite nog zijn. In de loop der jaren „specialiseer den' de bestaande taxi-bedrijven Hotel-Bodega I v Restaurant GROTE MARKT 2a-4 VENRAY TEL. 04780- COCKTAIL DE PARIS Cocktail met grcpefrult, sinaasappel, garnalen, overgoten met een CONSOMMÉ L'AUTOMNE Herfstbouillon FILET DE PORC DE CHEF DE CUISINE Varkenshaasje bereid op de manier van onze chef-kok MOCCA AVEC PATISSERIE LIMBOURGOISE Koffie met Limburgs gebak 32,50 zonder voorgerecht 25,50 RESERVERINGEN 04780-86969 zich min of meer. De een had meer belangstelling voor de ritten van de industrieën, de andere trok meer naar de taxi-ritten voor ziekenfond sen en weer een ander legde zich toe op alle mogelijke ritten en gaf alle service aan de late café-klant die in de nachtelijke uren heelhuids thuis gebracht wilde worden. Tot zover was alles koek en ei en hanteerde men een vrij gelijkluidend tarief, en zat men niet in eikaars vaarwater. Maar zoals het zo dikwijls gaat, op een gegeven moment komt er een haar in de boter en het ongenoegen is er. Dat zou bij de Venrayse taxi bedrijven dan veroorzaakt zijn door een lagere prijsaanbieding bij een van de industrieën. Het taxi-bedrijf dat daar een soort monopolie geves tigd dacht te hebben, was in zijn wiek geschoten en besloot met het zelfde wapen terug te slaan door het nachttarief af te schaffen. Tot zover de ene lezing. Een andere lezing luidt echter dat de taxi-ritten voor de Venrayse in dustrieën niet meer dat zijn, wat ze waren. Er zou bezuinigd worden en dat betekende dan dat het betreffen de taxi-bedrijf capaciteit over had. Om die over-capaciteit toch rendabel te maken poogt men dan een deel van de „Venrayse markt' te verove ren, door te gaan stunten met een lager tarief. U ziet het: twee verschillende le zingen. Waarschijnlijk zal de waar heid wel ergens in het midden liggen. Maar intussen zitten de taxi-be drijven met het probleem en poogt men daar met spoed een oplossing voor te vinden. Die oplossing zou dan liggen in een gemeentelijk ingrijpen. De gemeente Venray kent een Taxi verordening anno 1969. Daarin staat o.m. vermeld dat het gemeentebe stuur tarieven kan goedkeuren of vaststellen. Tot nog toe was daaraan geen behoefte. De taxi-bedrijven wa ren het immers goed met elkaar eens. Nu echter deze taxi-oorlog is ont brand, willen de meeste belangheb benden dat de gemeente op zeer kor te termijn tot een tariefvaststelling overgaat. Dat is vlugger gezegd dan gedaan. Om te beginnen moet de ge meente enkele vergelijkbare tarieven opvragen bij gemeenten waar zulks is vastgesteld. Dan moet men met de heren taxi-bezitters aan de tafel gaan zitten om eens te vernemen welk tarief er volgens huns inziens voor Venray moet gaan gelden. En daar moeten de heren het met elkaar over eens worden. Men mag name lijk niet boven of onder dat tarief gaan rijden. Wat voor de een vol doende is, zou voor de ander wel eens te weinig kunnen zijn. De een rijdt met duurder materiaal, de ander geeft meer service, en weer een an der heeft dit of dat te bieden. Het lijkt ons sterk dat men in een-twee- drie met elkaar in één schip komt. Maar dat zal ongetwijfeld toch wel moeten gebeuren. Het laat zich aanzien dat er nog Bij de uitgang van de raadzaal wer den de architekten en de hoofdaan nemer aan hare koninklijke hoog heid voorgesteld, waarna zij met burgemeester en mevrouw Defesche en de Gouverneur en mevr. Kremers een rondgang maakten door 't nieu we gebouw. Daarbij werd een bezoek gebracht aan de in de hal ingerichte kleine tentoonstelling „van klooster tot raadhuis". In de trouwzaal maakte Prinses Beatrix vervolgens kennis met de le den -van de gemeenteraad en hun echtgenotes. Het was burgemeester Defesche die hier namens de ge meente aan de prinses een geschenk aanbood. Een schilderijtje van de oud-Venrayse schilder Johan Jeu ken, voorstellende het bezoek van wijlen Koningin Wilhelmina aan Venray. Tenslotte had in de ontvangsthal van het raadhuis nog een kort on gedwongen onderhoud plaats, waar na Prinses Beatrix uitgeleide werd gedaan naar haar wachtende auto, omstuwd door een grote menigte be langstellenden en onder de vrolijke tonen van Kon. Harmonie Euterpe. De daarop volgende receptie werd nog vooraf gegaan door het aanbie den van een cadeau namen de archi tekten en de aannemers, die de door de kunstenaar van de Maris vervaar digde monumentale handgrepen op de deuren van de raad- en trouwzaal aan het gemeentebestuur schonken. De burgemeester was daar kennelijk heel gelukkig mee. temeer omdat hij „toch al niet wist hoe die anders be taald zouden moeten worden Op de receptie zelf mocht het col lege en de fraktievoorzitter vele han den schudden en gelukwensen in ont vangst nemen bij de voltooiing van dit prachtige Venrayse raadhuis. Wellicht ten overvloede: het raad huis kent dit weekend „open dagen" waarop iedere belangstellende wel kom is om het nieuwe gebouw te ko men bezichtigen. Dat kan gebeuren op a.s. zaterdag en zondag telkens van 13.00 tot 18.00 uur. Volgende week zaterdag 20 okto ber herdenkt de heer Bert Hendrïcx het feit dat hij veertig jaar als post- besteller in Venray werkzaam is. Zo als te doen gebruikelijk startte hij destijds als hulpbesteller en bracht toen, in het nog veel minder wonin gen tellende Venray, trouw de post rond. Voor 7 Vz cent kon men toen nog een brief frankeren en werd die desnoods per (bak)fiets helemaal achter in Peelplan Zuid bezorgd. Voor familie, vrienden, collega's en bekenden (en wie kent hem niet) re- cipieert de jubilaris op die dag in het Pelgrimshuis te Smakt, van 19.00 tot 20.30 uur. Heden vrijdag, van 17.00 tot 18.30 uur recipieert de heer A. P. H. van der Weiden, adjunkt-directeur van de LTS, in de aula van het schoolge bouw aan de St. Jozefweg, bij gele genheid van zijn 25-jarig schooljubi- leum. Het bestuur van de Zangers van St. Frans recipieert zaterdag van 17.00 tot 18.30 uur in de aula van het voormalige Lyceum aan de Leunse- weg, ter gelegenheid van het 20-ja- rig bestaan van dit koor. Binnenkort kan elk gezin profiteren van één speciale aanbieding. Voor f. 0,95 maakt een fotograaf een prachtige kleurenfoto. Is uw baby jonger dan twaalf maanden dan ontvangt U die foto zelfs HELEMAAL GRATIS Bovendien kunt u 'n paar weken later als u de foto ophaalt een keus maken uit een komplete serie opnamen Zonder koopverplichting natuurlijk. VOLGENDE WEEK van maandag 15 t/m zaterdag 20 oktober Hema. Grotestraat 14, Venray Reeds geruime tijd worden ge sprekken gevoerd over de aankle ding van het terrein, gelegen rond Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 9 f 0.75 9 13 f 0.90 Alleen gelukte foto's be talen minstens een maand voorbij zal gaan, voordat de gemeente in deze proble matiek met konkrete voorstellen kan komen en tot een bevredigende ta riefvaststelling kan overgaan. Intus sen blijft dat ene bedrijf werken zonder nachttarief, terwijl de andere bedrijven wellicht noodgedwongen zullen volgen. Een alleszins ongezonde toestand. de Oude Watermolen te Oostrum en de inrichting hiervan als speel- en rekreatie-gelegenheid voor alle leef tijdsgroepen in Oostrum. In nauw overleg van de gemeente met de dorpsraad en de toekomstige bewoners is thans een plan tot stand gekomen, waarin het bovenstaande uitgangspunt is gerealiseerd. In het overleg met Oostrum is er van gemeentewege voortdurend van uitgegaan, dat een persoonlijke eigen inbreng noodzakelijk zou zijn, gelet op de noga arbeidsintensieve ont werpen. Met de desbetreffende werk groep uit Oostrum is dan ook over een gekomen, dat alle werkzaamhe den geheel in eigen beheer worden uitgevoerd. De medewerking van de gemeente bestaat uit het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van de benodigde materialen en eventuele adviezen met betrekking tot de uit voering. Als werkwijze stelt de gemeente voor, een zelfde aanpak als heeft plaatsgevonden bij de aanleg van ,,'t Kruithof je" aan de Westsingel, waar bij uitstekende ervaringen zijn opge daan. Dit betekent, dat de werk groep Oostrum de beschikking krijgt over het benodigde bedrag en hier over financiële verantwoording af legt aan de gemeente. Uit de begroting blijkt, dat de to- tale kosten voor de aanleg van het speelterrein zijn geraamd op (afge rond) 34.650,—. Het op de aanleg van beplanting, Stienstra Venra> t BV. Station!wag 1 1. tel 0478084438 i Makelaars in onroerende goadaran Ml W Wij verzorgen voor u koop an verkoop hoor en verho ■A I taaatiea bouwprojektenonrwikkeling hypotheken 11 1 verzekeringen beheer grondwerk en zandbakken betrek king hebbende deel van de kosten kan echter bekostigd worden uit het reeds in februari van dit jaar door de gemeenteraad voor dit doel beschikbaar gestelde krediet ad 40.000,—. Gelet op de reeds jarenlange voor bereidingsprocedure en de volledige zelfwerkzaamheid van de bewoners uit Oostrum, waardoor de kosten be perkt blijven tot de aankoop van ma terialen, achten b. en w. het alleszins verantwoord het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Een desbe treffend voorstel zal dan ook in de eerstvolgende raadsvergadering aan de orde worden gesteld. De direktie van het postkantoor te Venray deelt mede, dat m.i.v. 14 ok- tover 1979 de tijden van lichting van de brievenbussen op zondagavond om redenen van organisatorische aard, zullen worden gewijzigd en wel als volgt: De buslichting op zondag te Ven ray, Leunen, Merselo en Ysselsteyn, wordt gewijzigd van 23.00 uur in 22.00 uur. De brievenbussen in dé plaatsen behorende tot de gemeenten Bergen (L) en Meerlo-Wanssum en in Oos trum, Oirlo en Castenray worden om 21.00 uur gelicht in plaats van om 23.00 uur. Tevens worden m.i.v. 15 oktober 1979 de openstellingstijden van een aantal postkantoren gewijzigd. De tijden van openstelling van de hierna genoemde kantoren worden van maandag t.m. vrijdag als volgt: Afferden: 09.00-12.00 en 15.30-17.30; Siebengewald, Well en Bergen (L.): 09.00-1200 en 14.30-17.30; Meerlo en Ysselsteyn 10.00-12.00 en 16.00-17.30 uur. De openstellingstijden van de post kantoren te Venray, Oostrum, Wans- sum en Broekhuizenvorst blijven ongewijzigd.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1