antiekbeurs Orgelconcert Oud-strijders herinnerden Venray aan 35 jaar bevrijding eindhoven Muziekfeesten Leunen 1979 20 Jaar Zangers van Sint Frans UIT VENRAYS GEMEENTERAAD GEVONDEN VOORWERPEN OPEN DAG LEUNEN 20 Carnavalsliedjes in voorselectie PEEL EN MAAS ook üw krant Landelijke ontmoeting Kath. Jongeren Door een misverstand werd vorige week in ons blad geen aandacht ge schonken aan het orgelconcert dat heden donderdagavond in de Grote Kerk wordt gehouden. Aan het orgel concerteert Paul Keijsers, die werken van J. S. Bach, W. A. Mozart, L. Vierne, A. de Klerk en Ch. Widor ten gehore brengt. Venrays Gemengde Zangvereni ging „Ars Musica", onder leiding van dirigent Rob Berben, zal de zang tij dens dit orgelconcert verzorgen. De uitvoering begint om 20.15 uur. (vervolg van voorpagina) FIETSPAD NAAR OVERLOON Ten behoeve van de aanleg van het rijwielpad langs de Overloónseweg heelt de gemeente hier en daar grond geruild. De heer Koonings vond het daarbij maar raar toegegaan. Er wa ren grondeigenaren die de helft meer terug kregen dan ze ingeleverd had den, en nog geld toekregen. Het hoe en waarom kwam niet helemaal uit de doeken. De kwaliteit van de geruilde grond was echter ze ker in het spel. Wethouder Loonen beloofde opening van zaken door een lijst op te stellen van de grond- transakties. RECHTSGEDINGEN B. en w. vroegen van de raad dele gatie van de bevoegdheid tot het nemen van besluiten over het voeren van rechtsgedingen inzake terug vordering van ten onrechte verstrek te uitkeringen in het kader van de W.W.V. en inzake terugvordering van door de gemeente in de vorm van een geldlening verleende bijstand. De heer Houba zag graag zo nu en dan opgave van het aantal gevoer de procedures en de uitslag daarvan erwijl de heer Truijen er op aan- irong niet te procederen vóórdat nen alles geprobeerd had om een ninnelijke schikking te bewerkstel ligen. Aan beide vedzoeken zal wor den voldaan, maar wethouder mevr. Rutten-Tielen wees er wel op dat dergelijke procedures slechts spora disch voorkomen. VERKOOP WONINGWETWONINGEN Een uitvoerige beleidsnota over de verkoop van woningwetwoningen aan de huurders, was het volgende >unt op de agenda. Gezien de mate- ïe. die te uitgebreid is om in dit ver and te worden behandeld, komen vij hierop binnenkort In een apart erslag nader terug. OPENING RAADHUIS Volgens de heer Koonings bestaat tr bij de bevolking enige ongerust - leid over de kosten verbonden aan de officiële opening van het nieuwe aadhuis. De schuld daarvan ligt bij iet gemeentebestuur, dat volgens de leer Koonings veel te geheimzinnig s. Wat hem betreft zijn verder het choonspuiten van de muren en het rieden van onkruid op het voorter- ein, ter gelegenheid van deze ope ning, overbodige zaken. Het lijkt wel ip het ouderwets griesselen van het loerenerf op de zaterdagen. De voorzitter, daarbij gesteund door de heer Den Brok, vond dat het net die geheimzinnigheid wel mee- riel. Het seniorenconvent (fraktie- oorzitters) heeft van het begin af neegedacht en plannen gemaakt ond deze opening eenmalig in de eschiedenis. Dat men niet vermeldt reik cadeau Prinses Beatrix wordt nngeboden. mag men toch wel als eer begrijpelijk veronderstellen. Het schoonspuiten van de muren anwege het vele bouwstof en mos- orming was echt wel nodig, terwijl «t schoonhouden van het voorter- «n wel tot de regelmatige werk- aamheden zal gaan behoren. WONINGEN IN PLAN BURGGRAAF De aanvullende agenda met o.m. het voorstel tot het bouwen van 48 icningwetwoningen in plan Burg- iraaf (tussen Willemstraat en Land- feertweg) was op het laatste nipper- je verstuurd. De heer Koonings had die agenda zelfs nog niet ontvangen. Maar gezien de urgentie wilde hij dit voorstel toch wel steunen, alsmede rijn stem geven aan het voorstel om ruim 350.000 gulden beschikbaar te tellen voor de uitvoering van open- ere werken in dit plan. De heren Janssen en Houba, stel den echter dat zij geen kans hadden gezien deze voorstellen te bestude- en. En dat was voor hen als nieuw- tomers toch wel wenselijk. Zij vroe gen beide voorstellen aan te houden tot de volgende vergadering. De raad ling daarmee echter niet akkoord en chaarde zich achter het voorstel van b. en w. Volgens wetholder Schols kan men nu begin november met de bouw van leze kleine en goedkope woningen leginnen. En daarmee kwam het einde van leze vermoeiende vergadering en liet de raad de gemeentekantine voor wat ze is, om zich op 9 oktober naar zijn nieuwe fraaie raadszaal te be leven. Week van 17 sept. t.m. 23 sept, 1979 Klein zwart hondje; 5 kalveren; bankbiljet van 5,oranje metalen »lk, lengte plm. 2.50 meter. OP ZONDAG 7 OKTOBER In het kader van de landelijke NFO-aktie: demonstratieve bijeen komst in Venray, op 8 oktober. Het zal je overkomen! Een baantje, maar je bent niet geschikt. Grote werkloosheid en tekort aan personeel. Blijkbaar komen mensen kwaliteiten te kort. Het L.B.O. sluit niet meer goed aan bij de praktijk van alledag. Hoe kan dat nou? Veralgemenisering, A, B, C-nivo, verhoging klasse gemiddelde, minder uren, L.B.O. - L.A.V.O. - besluit, keuzevakken, algemene technieken, minder taakuren, individualiserende lessen, dekanen, schoolbegeleiders, zorg voor veiligheid, meer informatie naar de ouders, koordinatoren, leerlingen met L.B.O. als énige kans. Sinds 1973 is het bovenstaande doorgevoerd, ingevoerd, of nog in uitvoering en dat alles met hetzelfde of een kleiner aantal' mensen. Op stapel staat nog: harmonisatie van de twee-jarige brugperiode, waarin de veralgemeniserende tendensen nu al winnen. Als ieder persoon zijn eigen kapaciteiten moet kunnen ont wikkelen naar eigen keuze, hetgeen hem én de maatschappij ten goede komt, dan moeten niet kansarmen te veel aan hun lot worden overgelaten, terwijl de middelen besteed worden voor mensen met "hogere" kapaciteiten. Duidelijk is dat tegemoetkoming in ruimte, middelen, mankracht en klassegemiddelde voor kansarme L.B.O.-ers, extra kansen biedt. Hier zal aan gewerkt moéten worden. Het zal je eigen kimd maar overkomen. Werken aan verbetering is geen keuze, maar de plicht van alle betrokkenen. Daarom werken de onderwijs-vakbonden Bernardus, afdeling Boxmeer e.o. en de ABOP afdeling Noord-Limburg, samen om op 8 oktober het NPO-beleid kracht bij te zetten. Namens Bernardus en de ABOP zullen sprekers plannen uiteenzetten en U kunt reageren, informeren, onder steunen en voorstellen. 8 oktober, 20.00 uur, zaal "Den Engel« in Venray Kom op, doe iets ouders, doe iets leerkrachten. Zaal "Den Engel" ligt vlak bij het busstation, centrum Venray, Poststraat 3. rpOCdj Jubileumhal Steentjeskerk donderdag 27 t/m zondag 30 september onder auspiciën van de Verenigde Nederlandse Antiquairs en de Orde van Handelaren in Oude Kunst en Antiquiteiten: de vindplaats van vele interessante objecter openingstijden: donderdag 19-22 uur; vrijdag en zaterdag 14-22 uur; zondag 11-18 uur. toegangsprijs 5.- paspoorten 2.50 kinderen onder geleide gratis Programma van 28 sept. t.m. 5 okt. Vrydag 28 sept.: Zaal voetbalcompetitie 19,30 Wetteling 5-Wetteling 2 3e k.l 20.30 De Wetteling 1—Amak le kl. 21.30 teams nog niet bekend 22.30 Stappers NW-Vlakw. 2 3e kl. Zaterdag 29 sept.: Zaalvoetballcompetitie 10.00 Barneveldse Eierh.Koetsh. 11.00 De Wetteling 3—FC P.R. 2 VC Rooy kompetitie: 13.00 Heren 4VC Meterik 14.30 Dames 2Bongaerts Dames 4Tupos 2 Heren 3Set Point 16.00 Dames 3Set Up 3 Heren 2Tupos 16.30 Dames 1Terra Nova 18.00 Heren 1—VC Houten VCH 20.00 Jumpers Basketball comp. Dames 1Venlo Sport en Dames 2Heeze Zondag 30 sept.: 09.30-12.00 Badminton Maandag 1 okt.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. 21.30 SVCB 2—Koetshuus 1 3e kl. 22.30 RabobankVlakwater 1 2e kl Dinsdag 2 okt.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 De Zwaan zaalv. vr. Woensdag 3 okt.: 22.00 De Wetteling 5—FC P.R. 23.00 De Wetteling 1—Wittenhorst Donderdag 4 okt.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 5 okt.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Wetteling-Montagn. le kL 20.30 Vermeulen—SBSA le kl. 21.30 Aide Hoed—SVCB 1 2e kl. 22.30 Electr. JanssenZiékenh. 2e Het zal nog wel nooit gebeurd zijn, dat voor een carnavalsviering in Venray, twintig liedjes werden inge- leverd. Maakr dat is dan ditmaal toch wel het geval. En, zoals men ons vertelde, er moeten fantastische inzendingen bij zijn. „De PiëlhAas" gaat uit deze twin tig liedjes een selectie maken. Dat gebeurt dan op een gezellige avond in de schouwburg, a.s. woensdag 3 oktober. Iedereen is er van harte welkom en er wordt geen entree ge heven. Het is de bedoeling dat op deze avond door een aangezochte jury en een publieksjury, acht liedjes van de twintig worden „voorgeselec teerd". Ongetwijfeld zal dat een moeilijke opgave worden, maar men hoopt er toch binnen niet al te lange tijd in te slagen. De acht liedjes, welke op deze voorselectie uit de bus komen, worden op een later tijd stip in een finale gebracht, waar dan de SCHLAGER 1980 gekozen wordt. Iedereen die de carnaval een warm hart toedraagt, die prijs stelt op een goed carnavalslied, die nu reeds van de camavalssfeer wil proeven en een avondje gezellig uit wil zijn, wordt woensdagavond in de schouw burg verwacht! Materiële schade M. H. uit Venray reed met zijn auto over de Oude Oostrumseweg in de richting van de Oostsingel, terwijl P. D. uit Venray stil stond voor de T-kruising op de Julianasingel. Door dat op de Oude Oostrumseweg in het voorsorteervak voor het links af slaand verkeer enkele personen auto's stonden die aan tegemoetko mend verkeer vrije doorgang wilde verlenen zag de tweede bestuurder de eerste auto niet en trok op omdat al het verkeer stil stond. Daardoor ontstond een botsing met materiële schade. De 49-jarige W. uit Venray reed over de Merseloseweg in de richting van de kom, terwijl de 37-jarige B. uit Maasbree over de Westsingel reed in de richting Noordsingel. Voor de kruising WestsingelMerselose^ weg stond op de Merseloseweg met het front in de richting Merselo de personenauto bestuurd door de 59- jarige F. R. uit Venray stil. Bestuur* der W. zag dat te laat en botste tegen de flank van de auto van B. aan, die auto schoof bij de botsing door tegen de auto van R. aan. Het bleef bij materiële schade. De inmiddels traditionele Muziek feesten Leunen worden dit jaar we derom gehouden in de Citroen-gara ge van de fa. van Gorp aan de Hors- terweg te Leunen en wel op zaterdag 29 september en zondag 30 septem ber. De organisatie is wederom in handen 'van fanfare-drumband „St. Catharina" Leunen-Veulen-Heide. De festiviteiten op 29 en 30 sep tember beginnen op zaterdagavond met een non-stop programma m.m.v. muziekverenigingen uit de regio, een pony-demonstratie en een ballon wedstrijd. PROGRAMMA Zaterdag 29 sept.: BLAASKAPELLENFESTIVAL m.m.v. Kelderband Oirlo Fröhliche Mühlekapelle, Oploo Die Orginal Maastaler, Heyen Heimatkapelle, Neerkant Die Lustige Freunde, Helden. Aanvang 20.00 uur. Zondag 30 sept.: NON-STOP MUZIEK m.m.v. (Aanvang 11.00 uur) Fanfare Castenray Harmonie Zeilberg Fanfare Helenaveen Blaaskapel „Belleblaozers" Rijke voort Blaaskapel „D'n Hab" Maasbree Blaaskapel „Raamlander Muzi kanten" Escharen Drumbandfestival: Joekskapel Venray Fanfare Blitterswijck Fanfare Wanssum Blaaskapel „Bergenmuzikanten" Bergen Blaaskapel „Echtenraayer Muzi kanten" Blaaskapel „De Smeleblaozers" Ysselsteyn (slotconcert). Op zondagmiddag is er voor de jeugd 'n ballonwedstrijd en als spe ciale atractie verzorgt de ponyclub „Ons Genot" ponyritten. Voor een gersbedrïjf Verkoeyen garant. Op heerlijke hap staat wederom sla- beide dagen verzorgt dit bedrijf de barbecue in de open lucht. De festiviteiten vinden plaats in en bij garage van Gorp aan de Horster- weg te Leunen. „Christus jouw toekomst" Na een geslaagde ontmoetingsdag vorig jaar, waaraan door honderden jongeren werd deelgenomen, komen wij ook dit jaar weer naar Utrecht tingsdag op zaterdag 6 oktober, voor de tweede landelijke ontmoe- De tijd is voorbij dat de jongeren passief verzet pleegden tegen be staande strukturen van Kerk en Maatschappij. Natuurlijk, de snelle ontwikkelingen na de oorlog in de wereld op economisch, politiek en sociaal-maatschappelijk terrein vroe gen én vragen om veranderingen, om nieuwe antwoorden. En het is duidelijk dat iedere leeftijdsgroep op zijn eigen wijze reageert. Als jongere ben je niet zo gebonden door aller hande verantwoordelijkheden en plichten. Je kunt je vrijer opstellen, zonder meteen op de schopstoel te zitten. De wereld heet corrupt te zijn. Het kapitaal regeert en onder drukking en uitbuiting zijn het lot van de kleine man. In ons denken maken we verschil tussen links en rechts, en kiezen uitdrukkelijk voor de ene kant. We doorbreken taboe's en schelden tegen de consumptie maatschappij, totdatja totdat we hebben gemerkt, dat ook wij kinde ren van onze tijd zijn. Als we eer lijk durven zijn: we consumeren net zo hard als zij, tegen wie wij ons ver wijt richten. Door duidelijk tot één politieke kleur te willen behoren, sluiten we in feite anderen uit en zijn we ook bezig met onderdrukking, miskenning. En wie goed in de slap pe was zit om te besteden voor fees ten, elpees, drugs, etc. oogst aanzien, ook al kan de waardering nihil zijn. Ons uiterlijk in kleding en haar dracht was zó, dat anderszijn taboe was. We hadden onze eigen gedrags codes. In plaats van de verwachte bevrij ding, zijn er steeds meer, die niet weten, waarom zij eigenlijk bestaan en vergeefs proberen de zin van het leven te zoeken. Langzaam maar zeker gaan steeds meer jongeren ontdekken, dat er één geweest is, die werkelijk iets nieuws betekend heeft .Die een doorbraak bewerkte in de tijd, Die zijn leven gegeven heeft voor elke mens: Jezus Christus. Heel voorzichtig gaat men naar Hem op zoek. Aarzelend, want had Marx niet gezegd, dat godsdienst opium voor het volk is? Maar in de mate dat men kennis krijgt van zijn persoon, zijn leer, en dit probeert om te zetten in de praktijk, in het leven van elke dag, in die mate er vaart men ook dat het een Blijde Boodschap is. En gaandeweg ervaart men, dat je het niet alleen kunt, en ook niet wilt! Je gaat op zoek naar een gezamenlijke beleving. Om steun, warmte en licht voor elkaar. Dat is de reden van deze ontmoe tingsdag. Deze wordt gehouden in een grote tent aan de Weg der Ver enigde Naties, vlak in de buurt van het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Het programma ziet er als volgt uit: Vanaf 11.00 uur zijn we bijeen, om samen te zingen, van gedachten wisselen, de Eucharistie te vieren en er zijn een tweetal sprekers, o.a. mgr. Simonis. Muzikaal zal er ook het een en ander gebeuren. Enkele instru mentale- en vocale jongerengroepen gaan hun medewerking verlenen. In 'n forum zullen we antwoord-op el- kaars vragen krijgen. Voor broodjes, soep en koffie wordt royaal gezorgd. Je betaalt op die dag 4.50. Meer niet. Vervoer: Als je hebt ingeschreven krijg je nog een reduktiekaartje voor de N.S. toegestuurd. Inlichtingen of aanmeldingen: A. Smulders, Meppelstraat 6, 6415 CL Heerlen, tel. 045-725727 of: Kapelaan Th. van Galen, Graten- straat 7, 5801 RX Venray, tel. 04780- 87103. Drank in bestuurders Venrays politiemannen legden aan een autobestuurder uit Spijke- nisse een rijverbod op terzake ge constateerd drankgebruik. Een 25-jarige autobestuurder uit Venray kreeg na het pijpje bla zen en het ondergaan van de bloed proef niet alleen een rijverbod maar ook een procesverbaal terzake het rijden onder invloed aangezegd. Onder het moto „Hoort en ziet wat Leunen biedt" presenteren zich zon dag 7 oktober zo'n 25 verenigingen en organisaties uit Leunen met in formatie en demonstraties van hun kunnen. Een en ander opgeluisterd met veel muziek. Zo maken rond 12 uur de fanfare en de ruiterclubs met paarden en ponyö's een rondgang door Leunen. Na de openin g van de OPEN DAG door de voorzitter van de dorpsraad zullen tal van informatiestands en -hoekjes voor elk wat wils te bieden hebben. Gedurende de middag staan er een korte uitvoering van de toneelclub, muziek van de fanfare, en diverse films op het programma. Ruiterclub „Ons Genot" en S.V. Leunen ver tonen filmpjes over de hoogtepunten van het afgelopen jaar. Er komt ook een nieuwe film over Leunen in pre mière, vervaardigd door Gerrit Jans sen en Frits Basten. Voor de film is een speciale ruimte ingericht in het café van het gemeenschapshuis. In de stand van het dorpsblad „De Ruuper" zal een speciale editie van dit blad worden vervaardigd en uit gegeven, met daarin o.a. informatie over de deelnemende verenigingen en organisaties aan de open dag. Open Dag Leunen: zondag 7 okto ber 1979 van 12.45 - 18.00 uur in het Gemeenschapshuis en Basisschool. Ieder is welkom. Ontvreemde bromfiets terug Een op 5 september ontvreemde bromfiets Puch Maxi werd terug ge vonden nabij een flat te Veltum. De bromfiets was gedeeltelijk gesloopt en voor de eigenaar M. G. uit Venray blijft een behoorlijke schade over. Branden waren snel geblust Een begin van brand in hel wan delpark op de voormalige vuilnisbelt te Veltum was door Venrays brand weerlieden snel geblust. Bij een be gin van brand in de schaftruimte van een bedrijf aan de Blakterweg te Oirlo behoefden de brandweer lieden niet in aktie te komen, want de eigenaar had met hulp van buurt bewoners de brand snel geblust. De schade bleef hier beperkt. Maximum snelheid Op de Langstraat en de Westsingel heeft de politie snelheidscontroles gehouden. Tien automobilisten kre gen procesverbaal terzake het te snel rijden. Snelheden werden ge meten tot 75 km per uur. De festiviteiten rond het 20-jarig bestaan van de Zangers van St. Frans omvatten drie weekenden. Voor het komende weekend, zaterdag 29 sep tember. staat een z.g. Sing-In op het programma. In de aula van het oud-lyceum aan de Leunseweg komen dan om 20.00 uur verschillende koren van Venray en omgeving een „Sing-in" houden. Elk deelnemend koor zingt enkele nummers en beluistert de uitvoerin gen van de andere koren. De bedoe ling van het geheel is dat een gezel lig samentreffen en samenzijn ople vert. De deelnemende koren zijn: Von del uit Vierlingsbeek; Erato uit Blit terswijck; het jeugdkoor Wanssum; Venrays Mannenkoor; Ars Musica uit Venray; Venrode uit Venray; Crescendo uit Venray en de Zangers van Sint Frans. Al met al een heel gezelschap en het belooft een avond gezellig en fijn muziek maken te worden. Of er nog plaats is voor toe hoorders? Men verwacht in ieder ge val dat de zangers van die avond hun echtgenoten meebrengen. Het bestuur van de Zangers van St. Frans hoopt dat de gedachte om het feest van de zangers te openen met een optreden van bevriende ko ren een goede gedachte zal blijken te zijn. Op de vieringen van de volgende twee weekenden komen wij nader terug. Ondanks het feit, dat in tegen stelling tot b.v. Deume en Hel mond de vijfendertigste ver jaardag van de bevrijding in Ven ray ongemerkt voorbij dreigt te gaan, heeft de Venrayse bevolking maandag j.l. tóch een herinnering aan dit belangrijke feit gekregen. Een grote groep oud-strüders van het Engelse Norfolk-regiment, dat een groot aandeel heeft gehad in de bevrijding van Venray werd 's morgens officieel in het gemeen tehuis door burgemeester mr. H. Defesche ontvangen. Terwijl de Norfolkers nog gezellig bijeen waren in het gemeentehuis trok het Schotse pijperkorps „Stan- rear and District Pipe Band" door de winkelpromenade. Marktbezoekers genoten van het optreden van deze Schotten die later nog een mars maakten met de groep oud-strijders. 's Middags vond een indrukwekken de herdenkingsplechtigheid plaats op het Engelse kerkhof aan de Hoen derstraat, waar een aantal Norfol kers ligt begraven. Terwijl doedelzakmuziek ten ge hore werd gebracht, legden de oud strijders een krans bij het monu ment. Bij deze gelegenheid hoorden we voor het eerst het Wilhelmus spelen op een doedelzak. Na de herdenking vertrok het ge zelschap naar Overloon voor een be zoek aan het Oorlogs- en Verzets museum. Het bezoek van de Engelse oud strijders en de Schotten is mogelijk geworden door een initiatief van de V.V.V. Helmond, die hiervoor alle medewerking kreeg van het gemeen tebestuur en de VW Venray.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3