O.J.C. PUREE VVD Optreden van Jachthoorn- en Trom- pettenkorps bij SW thuiswedstrijd Jeugdcentrum „De Springplank" Venray IN Vrouwenkafé Venray VOGELMARKT TE WANSSUM Limb. Vrouwen beweging Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Beweging Werkende Jongeren Frans van de Kamp Financieringen A.s. zondag 9 september, speelt S.V. Venray haar eerste thuiswedstrijd van 't nieuwe seizoen. Zowel S.V. Venray als haar tegenstander FC Oda uit Weert zal er veel aan gelegen zijn om een goed resultaat te bereiken, een goed begin is immers hêt halve werk. Verleden jaar won Venray wel iswaar thuis met 20, maar de over winning kwam moeilijker tot stand dan de uitslag doet vermoeden. De uitwedstrijd werd zelfs verloren. Vooral fysiek is FC Oda zeer sterk, van de verjongde Venrayse ploeg moet men dit nog maar afwachten. Met Volharding, Maasbracht en Me- gacles wordt ook Venray tot de kam pioenskandidaten gerekend. Maar ook een tweede plaats kan de moeite waard zijn; via een beslissingswed strijd tegen nr. 2 uit de 2e klasse A kan ook de eerste klas bereikt wor den. Als nooit tevoren is Venray dit jaar aangewezen op spelers uit de eigen plaats, alleen Jan Schelbergen komt van buiten Venray (Oostrum). Met Jan Schelbergen is de eerste nieuwkomer in het Venrayse elftal genoemd. Vooral van de uit de jeugd overgekomen midhalf Jacques Lens- sen wordt zeer veel verwacht. Ook Theo Philipsen en Lambert v. Mill zal geen lange aanpassingsperiode ge gund zijn, volgende week immers gaat Venray bij Volharding op be zoek hetgeen de zwaarste competitie wedstrijd betekent. Om aan de wedstrijd tegen FC Oda een feestelijke tint te geven, brengt het jachthoorn- en trompettencorps St. Petrus-Banden met majorettes vanaf 14.00 uur een muzikale show. Nog voordat om half drie de bal gaat rollen, zullen de Venrayse eerste elf talspelers bloemen uitreiken aan het publiek. Ook tijdens de rust zullen de majorettes hun beste beentje voor zetten en bij het begin van de tweede helft trappen de spelers plastic bal len in het publiek. Hoe mooi dit alles echter ook is, 't gaat om de eerste plaats om 't voet bal. 'n Succesvolle start van de com petitie dient de ploeg immers 't no dige vertrouwen te geven voor de wedstrijden die nog komen gaan. Het publiek kan voor 't elftal een gewel dige steun in de rug betekenen. Op haar beurt zullen de Venrayse jon gens er alles aan doen om Venray te geven waar het al jaren op aast: 'n elftal in de eerste klas!! Tot zondag! vtmmi Open Jongerencentrum Pb ree in Leunen organiseert op zaterdag 8 sept. optreden van ARGUS. De mu ziek bestaat gedeeltelijk uit eigen werk, de rest van het repertoire u wordt gevormd door nummers van Fleetwood Mac, Little River Band, Blondie etc. Bezetting: John v.d. Sterren drums en percussion; Dorothé Cox lead vo cals. stringensemble, percussion; Geert Josten lead-gitar, banjo, vo cals; Henk van Heyster bassist; Hans Geurts stringensemble, vocals, per cussion. Aanvang 21.00 u entree 3.50 Zondag 9 sept: diskotheek DREAM WEAVER. Aanvang 20.00 uur, entree vrij. Woensdag 12 sept.: Stones-avond met eigen diskotheek. Aanvang 20.00 uur, entree vrij. Attentie meisjes en jongens, want vrijdag 7 september beginnen we met de eerste aktiviteit. Om 19.30 uur is er namelijk een grandioze disco die «*tot 10.00 uur duurt. De toegang is n voor iedereen van 9 jaar en ouder. Er zullen diverse singles te verdienen I zijn. Dit allemaal omdat we het nieu we seizoen goed willen starten, we tevens een nieuwe wijkruimte in ge bruik gaan nemen, en er een klup is die hun eerste lustrum gaat vieren. Dat is de donderdagavondklup de Zwervers. Verder is er zaterdagmiddag een spellencursus voor de kinderen. Hier mee zal om 13.30 uur begonnen wor den en wel voor de jeugd van 4 en 5 jaar. Voor de jeugd van 6 tot en met ;fj 13 jaar beginnen de spellen om 14.45. Tevens kan men de lokalen komen bekijken die we erbij gekregen heb ben. Op dezelfde zaterdag. 8 sept. dus, zal om 20.00 uur gestart worden met een 24 uurs wedstrijd. Dit houdt in dat er getoept wordt, men kandida ten heeft voor paalzitten, men er te recht kan voor een natje en een It droogje en nog meer attrakties. Kom j zelf maar eens kijken. De disco en de 24 uurs wedstrijd vindt plaats in wijkgebouw Den Hoender, het andere vindt plaats bij de MLK school de Essel. Hallo jongens en meisjes een nieuw seizoen, een nieuw gezicht. Zoals jul lie zien hebben ook wij een vereni gingsembleem. Regelmatig zal dit boven jullie verenigingsnieuws gepu bliceerd worden. Het bestuur en lei ders hopen dan ook dat dit effect zal hebben op het funktioneren van de groepen. We draaien al weer twee weken en het enthousiasme van de aanwezigen is er weer helemaal. Er kunnen nog leden bij en was je vergeten te ko men, dan is er nog steeds gelegen heid om je te melden op de vrijdag- of zaterdaggroep. Voor de komende weken staan weer aktiviteiten ge pland die bU goed weer buiten en bij slecht weer binnen worden ge houden. Kom dus naar het clublokaal ach ter het politiebureau, De kontributie is 25,per half jaar of 50,per jaar en kan wor den voldaan op rekening 23.28.10.168 t.n.v. de Springplank bij de Ned. Cre- dietbank. Komt allen op tijd en brengt eens iemand mee die nog nooit is geweest, want hoe meer zielen, hoe meer vreugde. Vogelvereniging „De Gevleugelde Vrienden" te Wanssum e.o. organi seert op zondag 9 september a.s. haar maandelijkse vogelmarkt. Deze zal worden gehouden van 9.30 tot 12.00 uur in klublokaal Verstraelen, Geys- terseweg 7 te Wanssum. Entree 0.50. Wij vragen alle soorten exotische vogels .parkieten en kanaries. (A 0 WIJKRAAD NOORD-WEST Start nieuwe seizoen wijkraad wordt met veel verve ingezet. Dit jaar willen we de start eens een an der tintje geven dan we eigenlijk ge wend zijn. Dat is dat alles een beetje met de stille trom gebeurt. Vandaar dat we nu gaan beginnen met op vrij dag 7 sept. a.s. een disco voor de jeugd vanaf 9 jaar in Den Henoder. Zaterdag beginnen we om 13.30 uur met de kinderspelen bij de MLK- school de Essel, waar ieder tevens een kijkje kan komen nemen in de ruimte die we erbij hebben. Om 20.00 uur starten we met de 24 uur wedstrijd paalzitten en toepen. Dit houdt in dat we de gehele tijd open zijn voor alle belangstellenden. Zondag 9 sept. is er ons koffieuurtje waarna 's middags info markt gehou den zal worden. Om 20.00 uur zal men dan de 24 uur beëindigen en de deelnemers feliciteren met het be haalde resultaat. Natuurlijk kan men nog gezellig een babbeltje maken voor men weer huiswaarts keert. Tot zover deze eer ste mededelingen rubriek. Volgende week komen we terug met de twee de. KOMT U OOK KIJKEN >NJ Ik wil eerste om te beginnen toch nog even schrijven wat Jan op 26 augustus op de Hamert gezien heeft. Dat is om te beginnen de zeldzame koninginnepage. Deze komt alleen alè trekvlinder in Nederland voor. Ook is er die dag nog een hazelworm ge zien en maar liefst 5iboomvalken. Dan zal ik jullie ook nog iets ver tellen over wat boen-twan en ik in de Blakt gevangen hebben. Datum is voor ik het vergeet 1-9-1979. Dat wa ren maar liefst 8 soorten waaronder 3 soorten eschna's n.l. de bruine gla zenmaker, blauwe glazenmaker en de kleine glazenmaker. Nu dan een klein verslagje van de afgelopen excursie: Doordat Boen met 2 man was is hij naar Maashegge gegaan met Jan. Het was deze dag tamelijk vochtig, maar toch is er de zeldzame Berkepage gevangen. Dit is een kleine vlinder die zwart van bo ven is met een oraje vlek. Door de regen is er verder niet zo veel bij zonders gezien of gevangen. Nou dan toch eindelijk de excur sies voor zondag de 9e. Jan: hij gaat naar het grauwveen om te vogelen. Gee Jee: Wist ik het maar. Boen: Die gaat naar Geijsteren voor te paddestoelen. Henk: Heeft geen excursie. Ze vertrekken allemaal om 8 uur vanaf het schouwburgplein. Van 28 9ept. tot 30 sept. is er voor de Lief hebbers een zeetrekwiekend. Meer info bij Boen. Dan is er ook nog een bestuursver gadering in de Keg. Deze is om half acht. Datum 7 sept. 1979. Tot kijk, Henkie. jeugdnatuurwacht ZONNEBLOEMAKTIE De afgelopen zaterdag was weder om doorgave van de zonnebloem hoogtes. Daar waarschijnlijk velen van jullie dit vergeten zullen zijn, wordt komende zaterdag de, op één na, laatste opgave gehouden. De volgende week kunnen jullie dan via dit blad vernemen, wanneer die laatste opgave plaats gaat vin den. Belangrijk voor jullie is dat je nu moet kiezen tussen 1-stam-hoogte of 3-stam-hoogte. Dit geldt al voor de opgave van a.s. zaterdag. Degenen die kiezen voor EEN-STAMMER met een minimale hoogte van 4 meter worden verzocht te bellen. Zij die voor DRIE-STAMMER kiezen, met een minimale hoogte van SAMEN tenminste 10 meter, worden eveneens verzocht dit door te bellen. Dus za terdag a.s. 8 september tussen 11.00 en 12.00 uur, telefoonnummer 04780- 82772. Na de laatste opgave volgt op meting bij jullie thuis. Voor de EEN- STAMMERS als voor de DRIE- STAMMERS worden elk een tiental prijzen beschikbaar gesteld. Een en ander zal via dit blad worden bekend gemaakt. Dus houdt ze haaks! Rest nog de hoogtes van afgelopen zaterdag door te geven: Yvonne v. Rooy, Pr. Marijkestraat 21 4.80 - 4.50 - 4.40 m. Ra Jacobs, Arkstraat 11 4.30 Rudi de Mulder, Oirlo 4.22 Henny van Well, Heide 4.12 Marcel Clephas, Overloonsew. 57 4.00 Dorita Reintjes .Veulen 3.85 Jan Janssen, Leunen 3.67 Hanny Janssen, Leunen 3.62 Helmie Peeters, Oirlo 3.34 Harrie Smits, Pr. Bernhardstr. 30 3.70 - 3.16 - 2.70 m. INSTALLATIE NIEUWE LEDEN De installatie van nieuwe leden, nu vijfde-klassers, zal 10 oktober a.s. plaatsvinden. Deze of volgende week ontvangen jullie op school ons boekje „DE NA TUURVRIEND". Het aanmeldings formulier zit in dat boekje, dat je via jullie klasse-leerkracht binnen een week aan ons doet toekomen. En fin nog eventjes en jullie zullen fees telijk worden geïnstalleerd en kun nen starten met een pracht puzzel speurtocht. Tot dan! AFD. VENRAY Woensdag 12 sept. is er voor de le den van de L.V.B. afd. Venray een bijeenkomst in het zaaltje bij de Vre- deskerk. Deze avond worden de cur sussen besproken die er deze winter gegeven worden. De avond wordt verder gevuld met kienen. Ook nieu we leden zijn van harte welkom. Aanvang 8 uur. Nu de vakantie weer verleden tijd is, willen we weer gemotiveerd aan de slag in ons Vrouwenkafé, dat el ke maandagavond van acht uur tot half twaalf geopend is. Net zoals vorig jaar zullen we, naast de „gewone" gezellige avonden, dis cussie-avonden organiseren, waar óver 'n bepaald onderwerp gepraat zal worden Onderwerpen waar wij als vrouwen mee te maken hebben. Vormingstheater, films, foto's of een gastspreekster kunnen zo'n on derwerp verduidelijken. Verder zullen er enkele praat-dis cussie-studiegroepen opgezet worden die leiden tot meer persoonlijk- en maatschappelijk inzicht. Wil je hier wat meer informatie over, dan kun je natuurlijk terecht in ons Vrouwen kafé of op de leermarkt, die op 7 en 8 september in de Schouwburg ge houden zal worden en waar het Vrou wenkafé ook achter een stand zal staan. Misschien tot dan of anders op een discussie- of gezellige avond in 't Vrouwenkafé (maandagavond open van 20.00-23.30 uur), Hoenderstraat 10, Venray. Onze zustervereniging schutterij St. Jan Grubbenvorst vierde op zondag 26 augustus hun koningschieten, een prachtig feest, maar wat heeft dit nu met schutterij 't Zandakker te maken zult u vragen. Welnu, naast hun eigen koning werd er door ereleden endonateurs, die ook buiten Grubbenvorst te zoe ken zijn ,om het erekoningschap ge schoten. Bij al deze prominenten waren be houdens leden van de schutterij Wil- helmina uit Horst en ook leden van schutterij 't Zandakker aanwezig. Wie schetst onze verbazing toen on ze eigen voorzitter Joep Krijnen met de eer ging strijken en de vorstelijke wisselbeker mee naar huis nam. Het Zandakker zou 't Zandakker niet meer zijn als op het daaropvolgende koningsbal in zaal de Zwaan niet een royale vertegenwoordiging van in uniform gestoken Venrayse schutters dit feest opluisterden. Al met al een fijn succes en een bijzonder goede representatie naar buiten van onze nog steeds groeiende vereniging. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Zondag 2 sept. j.l. organiseerden wij de kleine kring op ons schietter- rein. Aangezien het 's morgens zo'n mooi weer was, moesten we 's mid dags tussen de buien door schieten.. Desalniettemin is het toch een gezel lige strijd geworden, met de volgen de uitslagen: Vrije hand: 1. H. Swaghoven, Venray 2. J. v. d. Ven, olthees 3. E. Cornelissen, Geysteren 4. G. Jacobs, Venray 5. H. Pijls, Geysteren Personeel: 1. M. v. d. Ven, Holthees 2. P. Groetelaars, Geysteren 3. M. Rongen, Venray 4. H. Vermeulen, Venray 5. J. v. d. Ven, Holthees 6. P. v. d. Broek, Venray Uniformenfonds: 1. H. Vermeulen, Venray 2. P. v. d. Broek. Venray 3. J. v. d. Ven, Holthees 4. H. Janssen, Venray 5. N. Malta, Venray Klos: 1. B. Philipsen, Venray 2. G. Jacobs, Venray 3. W. Linders, Venray 4. H. v. d. Ven, Holthees 5. van Eek, Holthees 6. J. Peeters, Venray Korps: 1. St. Willibrordusgilde, Geysteren 2. Schuttersgilde St. Anna, Venray 3. Onze Lieve Vrouwegilde, Holthees 4. St. Joris-St. Anthoniusgilde, Maas hees Jaarvergadering SV OOSTRUM Op woensdag 29 augustus j.l. hield de S.V. Oostrum, afdelirrg voetbal, haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. Op deze vergadering stond onder meer op de agenda: de aanvulling van het bestuur met een nieuw bestuurs lid en de verkiezing van een nieuwe voorzitter, aangezien de heer G. Mul ders te kennen had gegeven zijn voor zitterschap én bestuurslidmaatschap te willen beëindigen. Gezien zijn vele maatschappelijke funkties kon hij niet langer voldoende tijd vrijmaken om het voorzitterschap goed te ver vullen. Als nieuw bestuurslid werd geko zen M. van Rattingen van de Henri Dunantstraat. Door het bestuur werd A. van Soest voorgedragen voor de funktie van voorzitter en hij werd door de alge mene vergadering ook als zodanig gekozen. Naast G. Mulders waren eveneens aftredend, doch wél her kiesbaar J. Janssen en Th. Versieyen. Zij werden beiden door de algemene vergadering herkozen. TONEELGROEP DE VLASBLOEM TE OOSTRUM Toneelgroep „de Vlasbloem" is haar nieuwe seizoen begonnen met het in studie nemen van zijn nieuwe repertoire. Het avondvullende toneel stuk is geworden: GESPREK MET LONDEN. Een komische thriller in vier be drijven van W. Bischot. Een toneel stuk waar spanning en humor elkaar afwisselen, kortom weer een heer lijke avond toneel. De uitvoeringen hiervan zullen plaats hebben op 10, 11 en 12 novem ber a.s. in het parochiehuis te Oos trum in samenwerking met de Har monie, die dan haar jaarlijks winter- concert zal verzorgen. Op 25 november a.s. zal „Gesprek met Londen" in de streekschouwburg te Venray te zien zijn. Voorts heeft „de Vlasbloem" nog 'n Kerststuk in studie genomen en wel „TOCH KERSTSFEER". Toneelstuk in een bedrijf van A. B. M. Lamboo. Een eigentijds kerstspel waarvan de schrijver zegt: „soms ontroerd, maar zeker niet dramatisch". Dit stuk zal opgevoerd worden voor die verenigingen welke hun kerstviering jaarlijks gezamenlijk houden. BEDEVAART NAAR WTTEM Op dinsdag 18 september Bede vaart naar Wittem. Opgeven bij mevr. Verstegen, Hoge Beek, tel. 85223 of bij P. van Mil, Mgr. Nolensstraat 20, tel. 83734. FEESTAVOND A.s. vrijdagavond 7 september or ganiseert de K.W.J. Beweging van Werkende Jongeren distrikt Noord- Limburg een feestavond in verband met de opening van him nieuwe K.W.J. Centrum. Op deze avond treden op: Stampei, Nederlandstalige Rock groep. Kommer en kwel, leer en ver maak, weg met poeha, de warmte van vrienden en vriendinnen.... op stevige rock. Stampei stampt als het nodig is politiek gezien zowel links als rechts en past dus goed bij het K.W.J.-karakter. „De Sjenge", groepje K.W.J.ers die kritische liedjes zingen in het dia- lekt. De avond wordt opgevuld door dis cotheek „De rooie Rat", met swin gende rock 'n roll, raggae, punk en met weinig geouwehoer, geen flit sende lichtshow, geen stompzinnige kwis, wel verzoeknummers. De entree bedraagt 4,en de avond wordt gehouden in 't Alt Weis hoes, Grote Kerkstraat 31, Venlo. Aanvang 20.00 uur. De opening van het K.W.J. Cen trum is zaterdag 8 september om 13.00 uur. Deze zal nu eens niet, zoals altijd, gedaan worden door een of an- andere vermeende autoriteit. Hierna is er een opendag met informatie over de K.W.J., L.A.K., S.U.L. en „Der Kunstemeaker*. TENTOONSTELLING VOOR VRIJE-TIJDSKUNSTENAARS A.s. zaterdag, 8 september, organi seert de Afdeling Venlo van de K.W.J. Beweging van Werkende Jon geren in samenwerking met het Kol- léktief „Der Kunstemeaker" een ten toonstelling voor vrije-tijdskunste- naars. „Der Kunstemeaker" probeert op allerlei manieren ruimte te maken voor diverse kunstuitingen die door gewone mensen worden beoefend. Met de ruimte geven moet een serieu zere en betere waardering bijna van zelf gaan groeien. Zij stellen zich dat ruimte geven onder andere voor in de vorm van een uitgave. Maar ook willen ze in dorpen, wijken, markten e.d. voorstellingen en tentoonstellin gen houden. Dit is er dus een van. Dicht bij de gewone vrouw, man, meisje of jongen. Want dat „kunst" in musea, grote theaters en andere mooie gebouwen een mens uitnodigt, geloven ze al lang niet meer. Zoals gezegd zullen a.s. zaterdag een aantal vrijetijds kunstenaars uit Noord Limburg hun werk tentoon stellen, hieronder zitten tekeningen, pentekeningen, houtbewerking, fo to's, gedichten, schilderijen, muziek, houtkooltekeningen, bloemstukken en glasbewerking. De tentoonstelling wordt gehouden van 11.00 tot 17.00 uur in 't Alt Weis hoes, Grote Kerkstraat 31, Venlo. En tree gratis. vormingscentrum jonge volwassenen WAT HOUD JE BEZIG ALS VROUW OF MOEDER Hét vormingscentrum jong volwas senen start in september weer met de gespreksgroep voor vrouwen. Dit gebeurt op donderdagmorgen 13 september. We beginnen om half 10 en gaan door tot circa half 12. Op deze morgens (eenmaal per 14 dagen) zijn we bezig met onderwer pen waar we als vrouw mee te ma ken hebben, kunnen krijgen of waar we wat vanaf zouden moeten weten. Op de eerste morgen hopen wat dat u ook binnen komt wandelen! We maken dan onder het genot van een kopje koffie kennis met elkaar en bekijken waar we precies mee aan de gang zijn. Loop gerust eens vrijblijvend bin nen. U kunt gerust uw kinderen mee nemen, want er is een crèche aan wezig. Tot donderdag in het nood wijk centrum, kiosk, Brukske Venray (ligt langs de Flierefluit). VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zaterdag 8 september, 15.00 uur medewerking eucharistieviering in verband met het 25-jarig ambtsjubi leum van ons lid Zuster Ursule Ba tenburg, in de kapel van St. Joseph, Overloonseweg. Aansluitend receptie. Dinsdag 11 september, 19.30 uur re petitie voor de tenoren en bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursülastraat. Donderdag 13 september, 20.30 uur muziekcursus in een van de lokalen van St. Joseph, Overloonseweg. Af meldingen voor deze cursus uitslui tend bij dhr. P. Croymans, Spinet straat 14, tel. 81578. Vrijdag 14 september. 20.30 uur feestavond in Prinsenhof, Wilhel- minastraat. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. hourdescomité aid. Venray A.s. zondag 9 september, vertrekt de 87e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Zoals we reeds eerder be richtten, stopt de Lourdes-trein om technische redenen niet meer in Ven ray. Wil men toch de bedevaartgan gers uitzwaaien, dan dient men naar Venlo te gaan, waar de Lourdestrein om 18.42 uur arriveert en aldaar ver trekt om 19.02 uur. We wensen alle bedevaartgangers uit onze regio een goede reis en een devote bedevaart. De 88e Limburgse Bedevaart naar Lourdes, van 13 t.m. 20 oktober 1979, is ook al weer volgeboekt. Men pro beert nog een extra wagon aan de 12 toe te voegen. Men kan zich daarom nog opgeven onder voorbehoud. Lukt het niet een extra wagon aan te kop pelen, dan kan niemand meer wor den ingeschreven. Neem hierover dus kon takt op met dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Verder deelt de direktie van de Limburgse Bedevaart in Maastricht mede, dat alle 2e klasse hotels zijn volgeboekt. Men kan ook al weer onder voor behoud nog logeren in een le of 3e klas hotel. Volgende week is weer vrij voor onze kolportage. U kunt de Lourdes- medewerkers dan weer verwachten. Zij bieden steunkaarten te koop aan a 2,of 2,50. Hun onbaatzuchtige inzet voor de zieke medemens kunt U het beste belonen door een kaart te kopen. Van deze aktie hangt n.l. in hoofdzaak af hoeveel gratis reizen er in het voorjaar voor Venray kun nen worden uitgegeven aan zieken en gehandicapten. Vele zieken kijken al heel lang uit om een Lourdes-reis te mogen maken. U kunt hen helpen! Volgend jaar is er ook weer een kinderbedevaart.. Hieraan willen we ook gaarne enkele kinderen uit onze gemeente Venray laten deelnemen. Speciaal voor die Kinderbedevaart kunt U een bijdrage storten op rek. nr. 17.39.06.958 van de Rabobank te Venray t.n.v. Lourdescomité Venray, onder vermelding: Kinderbedevaart. AFD. VENRAY In een deze week gehouden open bare ledenvergadering van de WD afdeling Venray, werd o.m. een ge heel nieuw bestuur gekozen, dit mede in verband met de wisseling van de' fraktieleden in de gemeenteraad. Als voorzitter in de vakature L. Janssen werd gekozen G. Bakens. Als secretaris in de vakature H. Houwen werd gekozen H. Heintjes. Als pen ningmeester in de vakature H. Cleer- din werd gekozen J. Jeucken. De heer Cleerdin werd bij deze ge legenheid benoemd als lid van ver dienste en ere-voorzitter. Jan Ruyten werd herkozen als vice- voorzitter. Aan de heren G. Thijssen en J. Oudenhoven werd dank gebracht voor hun acht jaren trouwe dienst als WD gemeenteraadslid. De vergade ring had alle begrip en respect voor het door hen genomen besluit om als raadslid af te treden. openbare bibliotheek venray Jeugdafdeling Schoolstraat 32 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: A. Bröger. Jeroen stuurt zichzelf op. Rijk geïllustreerd fantasieverhaal, waarin het mannetje Jeroen zich zelf als postpakket verstuurt om een bezoek te brengen aan vriend jes die ver weg wonen. (A) S. Cedarer is een reus in het bos! Prentenboek met mooie sfeervolle platen en een geestige tekst over een jongetje dat in het bos een ech te reus heeft gezien. (A) I. Krog. Veertien dagen over tijd. Om ook te doen als alle andere jonge ren gaat de 14-jarige Lotte na een feestje met een klasgenoot naar bed. Als Lotte dan veertien dagen over tijd is, blijkt het echter geen spelletje meer te zijn. (C) Lieve Vera; brieven aan een uitbe steed Amsterdams kind in de hon gerwinter van 1945. Drieëndertig jaar geleden kreeg een 12-jarig meisje, dat op een boerderij in de Beemster logeerde omdat er in Am sterdam door de oorlog niet genoeg te eten was, deze brieven van haar moeder en zusjes. (B) H. Mooi. Ik leer haken. Overzichte lijke handleiding voor iedereen die kinderen wil leren haken, met aan dacht voor het benodigde gereed schap en materiaal. J. Riem. Het wilde zwijn. Waar en hoe wilde zwijnen leven, kun je zien en lezen in dit boek. K. Romars. Picknicken. Drie kinde ren organiseren zelf een picknick en bedenken enkele spelletjes die je met dingen uit de natuur kunt doen.(A) L. Saris. Het licht in de toren. Wan neer een meisje tot de ontdekking komt dat haar ouders niet haar echte ouders zijn, heeft zij de hulp van anderen hard nodig om de pro blemen die daardoor ontstaan, te kunnen overwinnen. (C) M. Shapp. Ik wil wat weten over water. Informatief boekje met veel illustraties en een summiere tekst, geschikt voor kinderen vanaf 6 jr. Vertellingen uit duizend-en-één- nacht. Door 1001 nachten lang een verhaal te vertellen aan de koning, wist Sjarazad zich het leven te redden. 15 verhalen daarvan vind je in deze fijne bundel bij elkaar. Afd. voor volwassenen Julianasingel 33. Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: «I V. Baum. Helene Willfüer. Een veelbelovende studente in de che mie komt in grote persoonlijke moeilijkheden. M. J. Bird. Wie betaalt de veer man? Een Engelsman die tijdens de Tweede Wereldoorlog op Kreta heeft gevochten, keert na vijfen dertig jaar terug en dreigt daar het slachtoffer te worden van een familievete. A. M. C. Christie. Zoek de moor denaar. (det) L. W. Coleman. Wie tranen zaait. Nadat hun grote plantage in Geor gia aan het eind van de burger oorlog is verwoest, beginnen de eigenaren met de wederopbouw, weliswaar zonder slaven maar met de hulp van enkele neger families die hun vroegere bazen een goed hart toedragen, (fam) C. Cookson. Bella zoekt haar eigen weg. Tijdens de zomervakantie logeert een 9-jarig blind meisje bij haar grootvader en beleeft een spannend avontuur met de buur jongen, met wie zij veel optrekt. L. Huizinga. Adriaan en Olivier met Oerkoendoe. De tweeling broers ontmoeten twee eigrote dia manten en een raadselachtige in scriptie op hun pad. (hum) J. van Manen. Verliefd. Tijdens een korte vakantie in Venetië raakt een homofiele zakenman van middelbare leeftijd verliefd op de jonge begeleider van zijn vriendin. I. Melchior. Het Haigerlochproject. Begin 1945 worden door de gealli eerden twee spionnen naar het Zwarte Woud gestuurd om een Duits project om de atoombom te perfectioneren te saboteren, (oorl) J. Seymour. Purity; ontluikende hartstocht. Een jonge Frangaise vlucht, om de gevolgen van de Franse Revolutie te ontlopen, naar Engeland, waar een overhaast ge sloten huwelijk haar in het onge luk dreigt te storten, (hist) F. J. Wagner. De vergelding. Vier soldaten en een jonge vrouw over vallen een geldtransport van de Duitse munt en maken een kapi taal aan vijf-markstukken Büït. (av) GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9