AGENDA Zonnebloem-aktivitei ten Venrayse raadsleden eensgezind in kritiek op beleid van CRM ■hI Een dode, drie zwaargewonden bij verkeersongeval café-restaurani tel. 047631307 Zoals vorige week beloofd, komen wij deze- week uitvoerige terug op de kwestie M.A.S.J. De fractie „Samenwerking" en de p.v.d.A.-fraktie waren eensgezind in hun oordeel over de beleids'-advies- nota inzake het Maatschappelijk Ad vies Sentrum Jongeren (MASJ) van het college van b. en w. aan de ge meenteraad. Namens „Samenwerking" stelde ievr. H. Poels-Peters. dat het de raad met deze informatie mogelijk wordt gemaakt t.o.v. MASJ een be leid te voeren. Haar fraktie was van jordeel ,dat deze nota een onderdeel dient te zijn van een totaal beleid, dat door de gemeenten met betrek- ring tot het algemeen welzijn dient Ie worden gevoerd. Omdat ook meerdere instellingen >xtra subsidie voor de personele be- 'etting hebben gevraagd, wenste zij jat b. en w. bij de aanbieding van de jegroting een duidelijk voorstel zou- len doen om tot een afweging van de >rioriteilten te kunnen komen. Duidelijk stelde zij, dat MASJ nooit ;oed zou kunnen functioneren, wan- leer het werk door 1 professionele nedewerker moet worden gedaan. Vervolgens pleitte zij er voor een Juidelijk standpunt van C.R.M. met lètrekking tot de subsidiëring te ver zijgen alsmede voor het krijgen van juidelijkheid van de regio-gemeen ten-over de medesubsidiëring van ;n tweede beroepskracht bij MASJ. De heer Willems verklaarde, dat jn fraktie het standpunt van „Sa- lenwerking" volledig kon onder- jhrijven. Hij betreurde het, dat CRM iet onmogelijk maakt gestalte te ge- aan het gedecentraliseerde wel- ijnsbeleidzeker voor het waarde- rolle en noodzakelijke werk van 1ASJ. LICHTPUNT Wethouder Mevr. A. P. Rutten- 'ielen gaf ten antwoord, dat de ge- neenten Venray en Horst willen leedoen aan het betalen van de »eede beroepskracht, mits het mi- isterie van C.R.M. ook meedoet. Zo- ang hierover geen duidelijkheid is, jt de zaak in een impasse. „Het werk van MASJ is onmisbaar n vraagt uitbreiding". Maar het landpunt van C.R.M. is, de hoogste riorlteit te geven aan de specifieke ulpverlening aan drugverslaafden, een onderdeel, dat bij MASJ (geluk kig) niet zo sterk aan de orde is. Een gesprek met het provinciaal bureau vanC.R.M. had haar een licht puntje gebracht. Hier stond men er gens wel achter het standpunt van de gemeente Venray. Van Maastricht is 'n lijntje uitgelegd naar Den Haag en zij zal in den Haag een nadere toelichting op het Venrayse stand punt mogen seven. Ze zei hiervan snel gebruik te maken. In ieder geval waren door dit gesprek met Maas tricht verwachtingen gewekt. Nader op de zaak ingaande zei me vrouw Rutten, dat het tegenwoordige standpunt van C.R.M. de gemeente Venray „in de vernieling' heeft ge bracht inzake haar beleid tot MASJ. Zij vond het werken met één profes sionele kracht ondoenlijk omdat deze roofbouw op zich zelf moet toepas sen. Een tweede beroepskracht is echter zonder tegemoetkoming van C.R.M. niet haalbaar, aldus wethou der Rutten. Overigens beloofde zij bij de be groting 1980 met een definitief stand punt te zullen komen. MOTIE Aanvankelijk begroette de heer Willems de mededeling van mevr. Rutten met getemperde vreugde. Vol gens hem was de mening van het bu reau Limburg niet dezelfde als men in Rijswijk (hoofdzetel van CRM) heeft. Maar mevr. Rutten wist hem gerust te stellen met de mededeling, dal in Rijswijk duidelijk over Venray is gesproken en dat „het geval Venray" daar bekend is. De heer Willems stelde voor de po gingen van mevr. Rutten in Rijswijk middels een motie te ondersteunen en als dat zou helpen voelde mevr. Poels-Peters ook wel voor een derge lijke motie. „Als de hele raad er achter staat' dan ben ik daar erg blij mee", zei mevr. Rutten, die meteen ook de steun kreeg van de Kerkdorpenfrak- tie voor de motie. De raadsvergadering wérd enkele minuten geschorst om de fraktievoor- zitters de gelegenheid te geven op hetzelfde spoor te gaan zitten met de inhoud van de motie. Tijdens deze vergadering werd de motie met steun van de volledige raad naar het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gezonden. Ondersteund door de vrolijke mu- ek van Harmonie en Drumband Sub latris Tutela, opende wethouder van ers zondag j.l. het nieuwe tennis- oraplex in het sportpark „De Spar" Oostrum. Een dreigende regenbui eed aan de vreugde bü het totstand- omen van deze tennisbanen geen af- reuk. In z^n toespraak verklaarde de 'ethouder alle begrip te hebben voor gewenste uitbreidingen en nieuwe in richtingen op sportgebied. Maar men mag niet verwachten dat de gemeen te daarvoor steeds gelden 'beschik baar heeft. Meer dan ooit zal men een beroep moeten doen op eigen inbreng. Dat de vier jeugdige tennisspelers, onder zoveel toeziende ogen, in de openingspartü met de zenuwen kampten en menige bal in het net be landde, is uiteraard begrijpelijk. De afdeling Venray van de Katho- eke vereniging tot bevordering van a welzijn van zieken van alle ge- ndten heeft het komend weekend in druk programma te verwerken. BOOTTOCHT DE MAASVALLEI Zaterdagmorgen zal het weer een rukte van belang zijn als de 140 zie- ïo en gehandicapten uit Venray en ngeving zich op weg begeven naar e stuw te Sambeek waar de reeds jekende luxe boot de „Maasvallei" >or anker ligt om die gasten aan oord te nemen. Zij worden daarbij en ook de gehele dag geholpen 'or de 30 medewerkers, die ook dit ar weer spontaan hun krachten ter schikking hebben gesteld om de rken en gehandicapten een aange- me dag te bezorgen. Bij dat inschepen zullen de man- n van de Venrayse Joekskapel voor olijke muziek zorgen. De burgemeester en mevr. Defesche Hen naar alle waarschijnlijkheid enals het vorig jaar de gasten uit laaien. De tocht van de Maasvallei at dit jaar in de richting Nijmegen aar de Maas verlaten wordt en dan n eindweegs de Waal opgevaren ordt. T)e 30 medewerkers en medewerk ers hebben een uitgebreid pro- amma in elkaar gezet om de gasten ngenaam bezig te houden. Het is ons bekend dat vele van de sten reeds maanden lang uitzien lar deze bootreis. NATIONALE ZIEKENDAG Zondag 9 september vindt voor de 6e maal in Nederland de nationale ziekendag plaats. Iedereen zal vroeg of laat met ziekte of handicap ge confronteerd worden en daarom be schouwt de Katholieke Nationale verenijging de Zonnebloem die zieken dag als een dag voor iedereen. Het instellen van die dag geschiedde des tijds door de Zonnebloem en de laat ste jaren hebben meerdere organisa ties hierop ingehaakt .Dit jaar zal het thema zijn: „Zieken hebben een ver haal". De bedoeling is duidelijk. We moeten naar elkaar luisteren. Radio en t.v. zullen dit jaar aandacht schenken aan die ziekendag. De KRO zendt om 11 uur vanuit Poeldijk een plechtige Eucharistieviering uit waar bedlegerige zieken bij tegenwoordig zijn. De afd. Venray zal dit jaar, me de omdat de bootreis daags tevoren wordt georganiseerd, geen extra bij eenkomst voor de zieken houden. De organisatie doet een beroep op de gezonden om die zondag extra aan dacht te schenken aan ziekenbezoek of bewoners van een bejaardentehuis. Inbraak Tot de woning van M. aan de Mer- seloseweg werden tussen woensdag en donderdag door vernieling van een ruit toegang verkregen. Een kleurentelevisie werd ontvreemd. De politie verzoekt eventuele getuigen die iets verdachts hebben gezien, hun bevindingen ter kennis te brengen. Die aanwijzingen kunnen mogelijk de opsporing van de daders verge makkelijken. Geparkeerde auto beschadigd De geparkeerde auto van de Ven- rayer v. H. welke aan de Luitstraat stond is door onbekenden met een scherp voorwerp bekrast waardoor behoorlijke schade aan de auto is ontstaan. Storm in 'n glaasje water P.v.d.A.-raadslid Henk Wil lems probeerde aan het begin van het M.A.S.J.-debat tijdens de laatste raadsvergadering 'n „relletje" aan te blazen, dat bij nader onderzoek evenwel niet verder kwam, dan een heel klein stormpje in een glaasje water. Hij kwam met de zware be schuldiging op de proppen, dat de directeur van het Regionaal Instituut voor Maatschappelijk Werk, de heer Steenbekkers geweigerd was inzage te geven van de stukken, die 's ander daags door de gemeenteraad zouden worden behandeld. „En dat, terwijl de zaken van MASJ die directeur toch ten volle aangaan" zei de heer Wil lems. Het ergste vond hij, dat de directeur ten gemeentehuize was verwezen naar de open bare leeszaal, waar de stukken ter inzagé lagen. De raadsvoorzitter, stomver baasd, kon uiteraard geen ant woord geven op de vraag of dit juist of onjuist was, omdat hij de zaak eerst intern moest la ten onderzoeken. - Bij nadere informatie op het gemeentehuis is ons gebleken, dat hier sprake was van een misverstand. De heer Steenbekkers infor meerde bij de afd. sociale za ken naar „de stukken over MASJ, die ter inzage zouden liggen". Er liggen voor de raadsverga dering speciaal voor raads leden stukken ter inzage. Het publiek kan terecht op het Bu reau voorlichting en bij de openbare leeszaal. Bij afwezig heid van de voorlichtingsamb tenaar werd de heer Steenbek kers verwezen naar de leeszaal, omdat hij geen raadslid is. „Zou hij zich bekend hebben gemaakt als directeur van het de betreffende stukken mogen R.I.M., dan had hij zonder meer inzien", aldus verklaarde men ten gemeentehuize. KINDER BOEKENWEEK teken- en handen- arbeid-wedstrijd Ter gelegenheid van de kinderboe kenweek, 3 t'm 13 oktober, gaat de bibliotheek een teken/handenarbeid- wedstrijd organiseren. Ieder kind kan aan deze wedstrijd meedoen en proberen een prijsje in de wacht te slepen. Men mag alleen iets maken, maar men kan ook met de hele klas of een groep iets maken. Men mag het materiaal dat men gaat gebruiken helemaal zelf kiezen, b.v. textiel, papier, collage, papier- maché, natuur materialen, hout, verf, klei enz. Omdat we straks weer zo veel mogelijk tekeningen en werk stukken ophangen en neerzetten in de bibliotheek, moet je er wel op letten dat je inzending niet al te groot wordt. Zorg ervoor dat je naam, adres, klas en school duidelijk op je inzen ding staan vermeld. Je moet ervoor zorgen dat je inzending op tijd op school of bij de bibliotheek ingele verd is: uiterlijk 6 oktober. De jury kan dan de inzendingen gaan beoor delen en de prijzen gaan vèrdelen. De prijsuitreiking is tijdens de kin derboekenweek op woensdag 10 ok tober. Heb je een prijsje gewonnen, dan krijg je bericht. Tijdens de kinderboekenweek is de bibliotheek versierd met jullie inzen dingen, die iedereen dan kan komen bekijken. Voor degenen die dit nog niet we ten: je mag altijd naar de jeugd bibliotheek komen om boeken te ha len, ook al ben je lid van de school bibliotheek. Voor de jongsten is het nog leuk om te vertellen dat we elke woensdagmiddag om 3 uur voorlezen. Veel succes met je werkstuk en tot ziens in de jeugdbibliotheek. Drank in bestuurders Een 31-jarige bestuurder van een personenauto afkomstig uit Sevenum moest de blaas- en bloedproef onder gaan wegens geconstateerd alcohol gebruik. Met de aanzegging dat pro cesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Voor een 25-jarige bestuurder van een personenatuo afkomstig uit Venray bleef het bij pijpje blazen, maar hij kreeg wel een rijverbod voor enkele uren. Begunstigd met bijzonder fraai na- zomerweer werd zaterdag j.l. de jaar lijkse Taptoe gehouden op de Gorte Markt. De organisatie: het Jacht hoorn- en Trompettenkorps St. Pe trus Banden heeft alle eer van zijn werk. In een zeer vlot tempo werd door de diverse korpsen een werve lende lustrum show opgevoerd, waar van de meer dan 2000 toeschouwers ten volle genoten hebben. Het gezamenlijk slot-optreden (waarvan hier een foto) stond onder leiding van de heer Eykhout. De vraag of een dergelijke Taptoe ook in de toekomst herhaald moet worden, is met het evenement van j.l. zaterdag wel met een volmondig ja beantwoord. Aanpassing buurt bus t.b.v. invaliden? Met deze vraag heeft de Stichting voor de Revalidatie in d e provincie Limburg zich ondermeer gewend tot de belangenorganisaties voor lichame lijk gehandicapten. Ook aan de Venrayse Invalidenbond werd een dergelijk schrijven gericht, nu de buurtbus Venray - Merselo - Vredepeel in gebruik is genomen. Het ministerie heeft n.l. de toezegging ge daan dat geld ter beschikking wordt gesteld om - bij wijze van experiment - enkele buurtbussen aan te passen voor ernstig gehandicapten. Uiteraard moet daartoe bekend zijn hoeveel invaliden die geen eigen ver voer hebben door het gebruik van de buurtbus daadwerkelijk uit hun isole ment gehaald zouden kunnen worden. Invaliden die dus van deze buurtbus gebruik willen gaan maken, wanneer deze is aangepast, worden dringend verzocht hiervan vóór dinsdagavond 11 september a s. opgave te doen bij de heer J. P. v. d. Biggelaar, Cellostraat 33, Venray. Eventueel kan men dit ook telefonisch doen onder nummer 04780-86256. Het verdient aanbeveling dat ook ge handicapten die WEL over eigen ver voer beschikken, doch misschien toch vervoer per buurtbus prefereren, zich ook op bovenstaand adres melden. Belanghebbenden dienen zich vooral aan de sluitingstijd van a.s. dinsdag avond te houden Bijeenkomst voor schoolverlaters zonder werk Venray Evenals vorig jaar zal er ook nu weer een voorlichtingsmiddag zijn voor iedereen die dit jaar van school is ge komen en nog geen werk heeft ge vonden. Zoals misschien bekend kom je dan meestal met ingang van 1 oktober a.s. in aanmerking voor een uitke ring. Deze uitkering, de RWW-uitkering, krijg je van de gemeentelijke sociale dienst, als je ingeschreven staat bij 't Arbeidsbureau. Op de voorlichtingsbijeenkomst wordt een korte toelichting gegeven op de ze uitkering en wordt verteld hoe deze verkregen kan worden. Bovendien is er volop informatie in te winnen over mogelijkheden of over aktiviteiten voor jongeren zonder werk. Aan deze bijeenkomst werken mee het Vormingscentrum Werkende Jon geren, het Vormingscentrum Jong Vol de Sociale Dienst, het Arbeidsbureau, wassenen en de STUW (Stuurgroep (Jeugd-) Werkloosheid). De voorlichtngsbijeenkomst voor de gemeente Venray vindt plaats op 12 september (woensdag) om 14.30 uur in de kantine van het gemeentehuis. Botsing door geen voorrang verlenen Op 2 september verleende de be roepsmilitair P. P. uit Sevenum met zijn auto op de kruising Lollebeekweg- Drabbelsweg geen voorrang aan de personenauto bestuurd door J. Versiey en. Bij die botsing werd V. licht ge wond. terwijl de naast hem zittende mej. M. J. eveneens lichte verwondin gen opliep. De Kon. Marechaussee stelt omtrent de juiste toedracht een on derzoek in. f iv - <k V De ponyruitertjes van „St. Isidorus" hebben het j.l. zondag bij hun con- conrs niet bijster getroffen. Zowel voor- als na de middag was regen en onweer regelmatig spelonderbre- ker. Dat betekende dat er veel min der toeschouwers kwamen opdagen als verwacht was. Desondanks reden de jeugdige ruiters in een voorbeel dig tempo het af te leggen parcours, met de bekende hindernissen. Opmerkelijk en alleszins het bekij ken waard was een demonstratie van de voltigeclub uit Ysselsteyn, waar bij een kleine groep de vreemdste capriolen uithaalde op de rug van een ongezadelde pony. Een demonstratie die meer belangstelling verdiende. Bedrijfsbrandweer van Rank Xerox landskampioen Tijdens een ongedwongen bijeen komst werden j.l. maandagavond de personeelsleden van de Rank Xerox brandweer gehuldigd voor het lands- Kampioenschap dat zij zaterdags daarvoor im Winterswijk behaalden. De heer van Boxtel feliciteerde namens de directie het korps met dit grootse succes. Hij herinnerde er o.m. aan hoe men in februari met 127 brandweerploegen startte aan de pro vinciale wedstrijden, hoe er bij de ge westelijke wedstrijden nog 36 ploe gen waren overgebleven, en tenslotte bij de landelijke wedstrijden slechts 12 deelnemende ploegen genoteerd werden. Bloemen en een geschenk onder couvert was „voorlopige" be loning voor deze prestatie. De plaatsvervangend commandant van de brandweer Venlo-Blerick was eveneens present om zijn gelukwen sen aan te bieden, vergezeld van een plaquette waarop ter gepaste tijd nog 'n inscriptie zal worden aangebracht. Hij hoopte volgend jaar de landstitel meè naar Venlo te kunnen nemen. Het succes van de Rank Xerox be drijfsbrandweer mag des te opmer kelijker worden genoemd, omdat de RXV-ploeg de enige bedrijfsbrand- weerploeg was, die in Winterswijk naar het landskampioenschap dingde. In totaal namen 12 ploegen aan deze wedstrijden deel. De bevelvoerder van de RXV- ploeg, Wim de Klerk uit Venray, leid de zijn mannen met grote inzet naar dit succes. Hij werd dan ook uitge roepen tot beste bevelvoerder. Ver der leverde de RXV-ploeg de beste aanvalsploeg en pomobedienden. De prijsuitreiking vond plaats in bet Cultureel Centrum van Winters wijk en werd verricht door Staats- sekretaris van Binnenlandse Zaken, dhr. de Koning (namens Minister Wiege'l). Het succes was mede te danken aan het feit, dat de RXV-ploeg mocht oefenen op diverse scholen, bedrijven en instellingen in Ven ray en omgeving. Men kon zodoen de oefenen en ervaring opdoen in een andere, dan de vertrouwde om geving. Zaterdag 8 september a.s. organi seert de kersverse landskampioen voor de achtste keer bedrijfsbrand weer wedstrijden op eigen terrein. Twaalf ploegen zullen in „Renkhui- zen". zoals het fabriekscomplex van Rank Xerox dan heet, strijden om de hoogste plaats. Zoals in alle voorgaande jaren zul len de korpsen zich weer voor een uitgekiend object gesteld zien, dat grote vaardigheid van de deelnemen de spuitgasten eist. Doorgereden De bestuurder van een onbekend gebleven vrachtauto is, nadat hij een lichtreclamebak in de Grotestraat had vernield en die vernieling moet hebben opgemerkt, er zonder zijn identiteit bekend te maken vandoor gegaan. De eigenaar van die lichtbak zit nu met een strop van 1600 gulden. De politie verzoekt eventuele getui gen zich met haar in verbinding te willen stellen. Bestuurder kreeg rijverbod Een 19-jarige autobestuurder uit Venray week op de Leunseweg te ver uit voor een tegenligger. Voordat hij zijn auto weer onder controle had, was die al tegen een lichtmast opge botst. Veel materiële schade. De be stuurder kreeg een procesverbaal aangezegd en tevens een rijverbod vanwege alcoholgebruik. Brand in werkplaats Woensdagavond omstreeks twintig voor elf werd uitslaande brand ge meld aan de Kruitweg in de voor malige autospuiterij-uitdeukinrich- ting van Theuws. Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlammen me tershoog uit het dak, maar toch kon vrij snel het sein „brand meester" worden gegeven. Uit het ingestelde onderzoek naar de mogelijke oorzaak van.de brand, bleek dat er in de bedoelde ruimte in de loop van die woensdag onderdelen uit elkaar zijh gehaald door middel van een slijptol. Tijdens dit slijpen komen er vonken vrij en mogelijk zijn restanten verf op de afzuiginstal latie aan het smeulen geraakt. De ruimte was sinds kort verhuurd voor een reperatiewerkplaats. Het schade bedrag was niet bekend, maar zal zeker enkele tienduizenden guldens bedragen. Politie verzoekt medewerking Op zaterdag omstreeks tien voor vijf reed het echtpaar J. wonende te Ven ray per fiets op het rijwielpad langs de Beekweg, naast elkaar. Ter hoogte van de Alden Weg kregen de twee fietsers een belsignaal van een achter opkomende bromfietser, de 17 jarige A. H. uit Venray. De vrouw reed naar voren om de bromfietser ruime door gang te verlenen, maar de bromfietser kon daarop niet wachten en haalde de vrouw in. Daarbij raakte de remhandel van de bromfiets de arm van de vrouw die daarop haar evenwicht verloor en ten val kwam. Zij liep dusdanig hoofd letsel op, dat zij per ambulance naar het ziekenhuis moes worden vervoerd en daar moest worden opgenomen. La ter kwam het echtpaar tot de ontdek king dat de vrouw bij de val haar da mespolshorloge en haar halsketting verloren had. Bij de zoekaktie zijn de beide kleinoden waarde 1000, niet teruggevonden. Het is mogelijk dat voor de komst van de polilie getuigen of mogelijk kinderen, die kostbaarhe den gevonden hebben. Deze worden verzocht die af te geven op het politie bureau. Maandagavond omstreeks kwart over acht reed de personenauto bestuurd door de 30-jarige M. Mommen uit Box meer, met naast zich zijn 33-jarige echtgenote, over de Maasheseweg, komende uit de richting Maashees. Hij was voornemens op de kruising met de Spurkterdijk (weg naar de begraaf plaats) linksaf te gaan. Op het mo ment dat hij linksaf sloeg naderde uit tegengestelde richting, dus uit de rich ting Venray de motorrijder Johannes van Veghel uit Holthees, met als duo passagier de 17-jarige Johannes Koe len wonende te Vierlingsbeek. De mo tor botste frontaal tegen de linksaf slaande auto. De autobestuurder bleek zich in de snelheid van de motor te hebben vergist. De motor kwam door de klap tegen de auto enkele meters verder terecht. Zowel de motorbestuurder als de duo passagier zijn van de motor geslingerd en kwamen meters verder op het fiets pad terecht. De bestuurder van de motor over leed ter plaatse, terwijl de duo-passa gier met levensgevaarlijke verwondin gen naar het ziekenhuis werd vervoerd; voor zijn leven wordt gevreesd. De au tobestuurder en zijn echtgenote moes ten met ernstige verwoningen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Beide voertuigen werden totaal ver nield. De ambulance en brandweer was mèt de politie in recordtijd en met groot materieél ter plaatse. De politie had moeite om de kijklustigen op een af stand te houden terwijl het verkeer vanuit de richting Venray kon worden omgeleid. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmórgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. LANKVELD. art* Langstraat 76 - tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers. Corver. Vercauteren, De Vocht en Schmeetz Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres Akkerweg 18, tel. 85900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mevr. C. Heldens-Flinsenberg telefoon 04780 - 81269 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-81333 r kasteel Toastje champignons ■fr Heldere groentensoep Schnitzel Kasteel Ooyen IJs - Vruchten - Slagroom ƒ25,- Oolc geschikt voor bruiloften en partijen Elk weekend ver» gerookte vlees- en visgerechten. Blittarsvrijcksaweg 2 Ooijen Grotastraat 31 Venray DRINGEND BEHOEFTE AAN GASTGEZINNEN MASJ wordt herhaaldelijk gekon- fronteerd met jongeren van 15 - 20 jaar die om de een of andere reden in de thuissituatie zijn vastgelopen. MASJ heeft daar meestal niet met een een passende oplossing voor. Als het nodig is probeert MASJ deze jon geren onder te brengen in een gast gezin, maar vaak lukt dit niet omdat MASJ over te weinig gastgezinnen beschikt. Dat wil zeggen dat MASJ dan niet een juiste oplossing kan bie den. MASJ wil bij deze graag uitleg- ,gen wat het inhoudt om een gastge zin te zijn. Een gastgezin verleent in principe kosteloos onderdak in een huiselijke sfeer aan een jongere voor maximaal 14 dagen. In deze periode probeert MASJ een passende oplossing te zoe ken voor de jongere. Als het meisje óf de jongen werk heeft of een uitkering geniet, kan deze zelf een bijdrage leveren aan het gastgezin voor de gemaakte onkosten. In de tijd dat een jongere in een gastgezin verblijft onderhoudt MASJ regelmatig kontakt met het gezin over de gang van zaken. De begelei ding van de jongere valt onder de verantwoording van MASJ. Voelt U zich betrokken bij de jon geren en heeft U graag wat meer in formatie over gastgezinnen of wilt U zich aanmelden als gastgezin, neemt U dan kontakt op met het Maat schappelijk Advies Sentrum voor Jongeren (MASJ), Hoenderstraat 33, 5801 CH Venray. Wij zijn telefonisch bereikbaar on der nummer 04780-85251 elke werk dag van 14.00 tot 21.00 uur. Programma van vrijdag 7 - 14 september Vrijdag 7 sept.: 19.30 Janssen-Pubben zaalv. vr. (dames) 20.30 Campina zaalv. vr. 21.30 Noord-West Stappers zaalv. 22.30-23.30 ONA vet. zaalv. vr. Zaterdag 8 sept. 9.30-12.00 Badminton competitie Venray 1BC Arend Geleen 18.00-19.00 Janssen-Pubben 19.0-22.30 Handbaltoernooi Manual met als teams Manual, Blerick, Trias uit Nijmegen en Straelen (D.). Zondag 9 sept.: Kynologen club Venray met Hon dententoonstellingen van 10.00 - 18.00; om 10.00 aanvang keuringen. Maandag 10 sept.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. 21.30-22.30 Beker comp. zaalv. Dinsdag 11 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 12 sept.: 19.30-22.00 Badminton competitie Venray2Maasvogels Maastricht 22.0-24.00 De Wetteling zaalvoetbal onderlinge wedstrijden. Donderdag 13 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 14 sept.: Barnev. Eierh. zaalv. vr. 20.30 Stappers Noord West zaalv. 21.30 Vlakwater zaalv. vr. 22.30-23.30 Koetshuus zaalv. vr. nationale ziekendag zonoag 9 september

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3