Bizons aan de Broekweg AGENDA ORGELCONCERT in de Grote Kerk Belangrijke besluiten in de gemeenteraad Uit de commissie openbare werken Volgende week donderdag ORGEL COMITÉ VENRAY KLOOSTER WORDT WOONOORD RECEPTIE VAN DE DIAMANTEN BATAVIEREN dure grond in centrumplan bouw van wijkcentrum in Brukske i'C\ "V Y _L Op 23 augustus a.s. zal de beken de amerikaanse organist Frank Spel ler een concert verzorgen in de Gro te Kerk te Venray. Het is de tweede keer, dat Frank Speller het orgel in de Grote Kerk bespeelt. Zijn eerste concert in Ven ray in augustus 1977 trok veel pu bliek Juist daarom heeft het orgel- comifé Venray besloten deze orga nist weer aan te trekken. Frank Speller is geboren op 24 juli 1938 in Texas. Zijn opleiding genoot hij in de V.S. en in Europa (Luik). Zijn doctorsgraad behaalde hij in 1968 aan de universiteit van Colora do. Momenteel is hij als professor verbonden aan de universiteit van Austin in Texas (orgel en klavecim bel). Dit jaar maakt hij wederom een concertreis door Europa. Daarbij zal hij o.a. Geldern aandoen (op 19 au gustus). In Venray zal hij werken spelen van: De Heredia, Mozart, Bach, Saint-Saens, Gigout. Daarnaast zal hij ook een eigen werk ten gehore brengen. Het orgelcomité is erg verheugd deze grote organist weer te hebben kunnen contracteren en hoopt op een grote belangstelling. Het concert begint om 20.15 uur en is gratis toegankelijk. I Venrayse raad kwam in een ex tra vergadering dinsdagavond bij een, en vooral middels de aanvul lende agenda waren belangrijke be sluiten te nemen. De bouw van 43 woningwetwo ningen in plan Landweert, waarvan de investering een bedrag zal vergen van 4.308.815,De gemiddelde huur van de woningen zal ongeveer 425,per maand bedragen. De bouw van 8 bejaarden wo ningen in datzelfde plan. Daarvan waren de kosten begroot op 682.249 gulden, en de gemiddelde huur zal ongeveer 333,per maand bedra gen. Verder de bouw van 37 woningwet woningen waarvan de investerings kosten een bedrag vragen van zo'n 3.850.093. De huur van deze wo ningen zal ongeveer 470,per maand bedragen. Voordat de raad zonder hoofdelijke stemming zijn medewerking ver leende, gaf wethouder Sehols nog i nkele hoopvolle geluiden in het ka der van de ontwikkeling van dat plan wat betreft de woningbouw. In do volgende vefgaderfffl?, 'aldus de wethouder, zal de raad weer mcdc- werking worden gevraagd voor de financiering van 64 premiewoningen waaronder 13 zgn. kleine woningen, 112 woningwetwoningen waaronder 20 zgn. „Van Dnm"-woningcn, nog eens 57 premiewoningen en 28 zgn. premiewoningen, A. De huren, hoe wel hoog, zijn volgens de landelijke •'begrippen niet aan de hoge kant. De bouw van woningwetwoningen op de kerkdorpen zal niet stagne ren omdat het bouwvolume zou zijn opgesoupeerd in het plan Landweert zo werd overduidelijk gesteld. De bouw van woningen op de kerkdor pen wordt aan de hand van de be sprekingen met de werkgroep kleine kernen bekeken en voor het einde van het jaar zal er omtrent die bouw meer duidelijkheid zijn. STORT BIJ VERMEULEN Weer kwam de stort bij Vermeu len te Oirlo ter sprake. (Zie ook de pagina „Kroniek van een kermis- week".) De heer Koonings verklaar de, achteraf die vragen beter niet te hebben gesteld.... Een klacht bij de officier van justitie zou betere re sultaten hebben gehad. In de twee de week van mei waren fotorepor tages gemaakt van die stort. Toen bleken daar tientallen zakken huis vuil aanwezig te zijn, benevens zak ken van Landbouwbelang met vuil; olievaten van 200 liter met afge werkte olie; 50 oude oliefilters van personenauto's en 300 liter zand en olie van een in de buurt gevestigd i tiandersbedrijf. Er diende een hin- Het voormalige klooster van de Paters Franciscanen, op de hoek Leunseweg - Paterslaan wordt verhuurd aan buiten landse werknemers. Dit kloostergedeelte nauw verbonden met het vroegere internaat en gymnasium gaf destijds onderdak aan de paters-leraren van het Bosch- veldcollege. Vorig jaar ver huisde die communiteit naar de Patersstraat, voorheen Ho tel De Keizer. In de aanwezige woonruim te kamers kunnen 23 mensen gehuisvest worden. De huurprijs per kamer per persoon zal maximaal 250, per maand gaan bedragen. Mocht van 4e zijde van de buitenlandse werknemers niet voldoende belangstelling be staan, b.v. omdat de huur hun inziens te hoog is, komt de resterende woonruimte ter be schikking van anderen. Men denkt hier aan alleenstaan den. derwetvèrgunning aanwezig te zijn, maar deze was er niet. De gemeen te, toen zij daar kennis van kreeg, ging niet tot aktie over. De heer Koonings verweet verder de raadsvoorzitter dat hij zaken be- bestrijkt waar hij geen kaas van ge geten heeft. Gratis laat de gemeen te dan een afrastering plaatsen én de gemeente zou de beplanting le veren. In ruil daarvoor mocht de gemeente gratis boomstronken en sloopmaterialen op de stort depone ren. „Bij de beantwoording van de door mij gestelde vragen maakt u zich er met een Jantje van Leiden vanaf'. De heer Koonings betitelde ook de niet aanwezige wethouder ondes kundig. Dat de gemeente de afrastering gratis heeft geplaatst en beplantin gen zou leveren werd door de raads voorzitter niet bestreden. De ge meente oefende wel degelijk kontro- le op het stort uit. De raadsvoorzit ter was niet overtuigd van konku- rentievcrvalsing. Natuurlijk verkeert de firma Vermeulen in een gunstige positie, maar anderen kunnen daar odk storten. En daarmede werd een punt achter dit hoofdstuk geplaatst. STICHTING OPENBARE KLEUTER- EN BASISSCHOOL Verschillende raadsfraklies had den daar moeite mee., Zij hadden liever gezien dat men zich de stich ting van scholen in plan Landweert tot één schoolgebouw had beperkt. Bijzonder onderwijs heeft echter recht autonoom te zijn. Maar het zal wel zo worden, dat de scholen voor het bijzonder en het openbaar kleuter- en basisonderwijs toch „in de buurt" worden gerealiseerd. Het overleg is nog lopende. Bij het slui ten van de diskussies nam de raad daarom toch, zonder hoofdelijke stemming, het besluit over te gaan tot stichting van een openbare kleu ter- en basisschool. Bij de votering van gelden voor realisering van visvijvers nabij de Ballonzuil en de Wanssumseweg werd opgemerkt dat dat nu einde lijk één van de takken van sport is, welke lang gewacht heeft om aan zijn trekken te komen. Niet alleen de leden van beide visclubs zullen daar kunnen gaan vissen maar ook niet-leden, mits voorzien van een dagkaart. Mogelijkheden om invaliden daar ook op aangepaste wijze te kunnen laten vissen zal nader worden on derzocht. Ook of daar subsidie voor kan worden verleend, anders zijn de-leden van de visclub zelf bereid die voorzieningen aan te leggen. Een simpel politiebericht je atten deerde ons er op dat aan de Broek- weg een paar bizons aanwezig moes ten zijn. En nieuwsgierig als we zijn, zijn we er een kijkje gaan nemen. Eens te meer moesten we daarbij weer ervaren, dat de Broekweg er in een allerbelabbertste staat bijligt. We hadden dit al eens meer aan den lijve ondervonden toen we op dezelfde Broekweg een bezoek aan de mini-bromfietsfabrikant Gerrit Janssen brachten. Maar nu moesten we nog honderd meter verder zijn, en we kunnen slechts konstateren dat het daar geen cent beter is. De weg is er een en al hobbel en bobbel, en bij regenachtig weer moet het er helemaal een ellende zijn. En deze weg ligt nota bene ook nog in 'de kom van Venray. Namens alle bewoners van de Broekweg vragen we de gemeente: is het niet moge lijk een koude asfaltlaag aan te brengen, zodat men tenminste zon der vernielde schokbrekers van de auto of vierkante wielen van de fiets over deze weg kan rijden. Deze kleine ontboezeming moest ons even van het hart. Om terug te keren tot de bizons: Hun eigenaar bleek de heer Henk Diels te zijn. Een uit Wijchen af komstige boerenzoon, 35 jaar jong. Thans werkzaam in een Venrayse instelling. Daar aan de Broekweg staan de massale beesten in een zwaar omrasterde weide, terwijl er verder rondom de kleine woning nog vele andere dieren een alleszins te vredenstellend tehuis gevonden heb ben. Als boerenzoon was Henk Diels uiteraard geinteresseerd in alles wat „beest" mag heten. Thuis op de boer derij had men zelfs ook een stier, die voor de nodige aanwas van dé koeienstapel zorgde. Tijdens 'n be zoek aan een dierentuin werd hij gefascineerd door de daar lopende bizons. En toen er in een blad van de kleindierenfokker eens een jonge bizon uit het dierenpark Wassenaar te koop werd aangeboden, was hij er als de kippen bij. Groot was ech ter zijn teleurstelling toen bleek dat er meer liefhebbers waren, en het dier inmiddels al verkocht was. Maar aangezien men in de dieren tuin nog meerdere „gezinsuitbreidin gen" verwachtte, kon hij wel de ko mende aanwinst reserveren. Dat ge beurde, hoewel dat kalfje dan 1000 gulden zou moeten kosten. Opnieuw kreeg Henk Diels een teleurstelling te inkasseren. Voordat het jonge dier 4 maanden oud was stierf het, omdat bezoekers aan de dierentuin plastic in de weide had den gegooid. Daar kan ook een bi zon-maag niet tegen. Toen het dierenpark Blijdorp een koppel bizons, stier en koekalf, van 4 maanden oud aanbood, was de koop door de Venrayse dierenlief hebber gauw gesloten. Die 2000 gul den had hij er graag voor over. In zware kisten werd het koppel nu 4 jaar geleden naar Venray vervoerd en dat de voedingsbodem in Venray een goede is, blijkt wel, nu de kalf jes van toen gegroeid zijn tot 700 kilo voor de stier en tot 500 kilo voor de koe. Men moet wel een idealist zijn om deze prairie-dieren te houden, want tot' op heden hebben ze alleen maar geld gekost. Bekijken we alleen de afrastering maar. Zware ijzeren bui zen; die recentelijk nog niet zwaar genoeg waren, toen de koe de weg naar de vrijheid hervond en nogal wat konternatie in de buurt aan richtte en van een keurig achter tuintje niet veel moois overliet. Dus die afrastering zal nog eens extra verstevigd moeten worden. En dan de voederkosten. Het is een hele berg welke die twee dieren dage lijks verorberen: pakken hooi, voe derbrokjes, bieten, gras, wortelen, mais en noem maar op. Dagelijkse uitgaven waar nog steeds geen in komsten tegenover staan. Natuurlijk hoopt de heer Diels dat er nog 'ns een kalfje geboren wordt, maar tot op heden is daar geen vooruitzicht op. Op onze vraag aan de trotse be zitter, hoe lang hij dit denkt vol te houden, blijft hij in eerste, instantie het antwoord schuldig. Maar dan zegt hij, dat er in ieder geval niet aan slachten gedacht wordt. Als het op de duur inderdaad te veel gaat worden, hoopt hij de dieren te kun nen verkopen aan een duitse die rentuin. Maar voorlopig heeft hij nog zijn schik aan deze bizons en met hem de vele bezoekers die daar op de Broekweg een kijkje komen nemen. Men wil ook wel eens in le vende lijve zien, wat men alleen maar in oude indianenfilms op de televisie krijgt voorgeschoteld. Zoals gezegd: er huizen nog meer dere dieren rond het kleine bedoe- ninkske van Henk Diels. Zo hebben er drie dwergezels een goede baas gevonden. Aan die dieren heeft men geen onkosten, want door de fokke rij betalen ze zich zelf. Ook twee z.g. „half-arabieren" worden er voor de fokkerij gehou den, en ook met dit paardenras heeft men al goede resultaten geboekt. Nog een andere fokkerij wordt er uitgeoefend, namelijk die van de „Glun Forrest"-schapen. Voor de inmiddels gefokte lammeren bestaat ook al belangstelling,s zodat men mag verwachten dat deze dieren hun eigen kost gaan verdienen. Maar er is nóg een hele veesta pel niet genoemd. Zwarte zwanen, pauwen, sierganzen, siereenden en fazanten tippelen er rond de wo ning. Een dierentuin in het klein. Henk Diels en zijn gezin zijn ken nelijk echte natuurliefhebbers. Niet alleen zijn de dieren het bekijken waard, ook de flora in en rond zijn huis is een lust voor de liefhebber. Hij zou zijn hele bezit wel voor de toeschouwers willen openstellen, maar dan moeten er zoveel voorzie ningen getroffen worden en zoveel worden geinvesteerd, dat daar voor- De bison is het grootste land dier in Amerika. De stieren kunnen een gewicht halen van 1000 kg, met een schou derhoogte van 1.50 tot 1.80 m. Zowel de stieren als de koeien hebben hoorns, maar die van de stier zijn massiever. Ten tijde van Columbus, de ont dekker van Amerika, moeten er in dat land zo'n 60 tot 70 miljoen bizons geweest zijn. Ondanks hun grote aantal zwierven de bizons in kuddes van slechts 20 tot 30 dieren. Grotere kuddes waren een uit zondering, hoewel men ons in indianenfilms iets anders wil laten geloven. De zwerftoch ten van de bizons strekten zich uit over afstanden van 400 of meer kilometers. lopig nog geen ruimte voor is. Maar desondanks kregen we de indruk dat hij elke cent in zijn have en goed steekt. Elke nieuwsgierige bezoeker wordt er even hartelijk ontvangen en mag alles gerust bekijken. Hij hoopt ech ter dat men na het lezen van dit verhaal zijn deur niet plat loopt.. Of het zou moeten zijn, dat de ge meente vanwege het grote aantal bezoekers voor een goed wegdek gaat zorgen Op grootse wijze vierden de hand boogschutters „De Batavieren" van Castenray hun diamanten feest. Dat dit gepaard ging met, een geslaagd concours spreekt haast vanzelf. Het onbetwiste hoogtepunt was zeker de huldiging van de jubila rissen tijdens de op vrijdagavond gehouden receptie in het doelhuis te Castenray. Dat de schutters van „De Batavieren" een goede naam hebben bleek wel uit de vele afge vaardigden van de verenigingen uit het Venrayse distrikt maar ook van ver daarbuiten. De afgevaardigde van de Nederl. Bond van Handboogschutterijen ver tolkten de gevoelens van de bond aan het adres van de jubilarissen en hij had namens de Bond de ge bruikelijke oorkondes en onderschei dingen bij zich. Hij plaatste allereerst Handrie Kuypers op het voetstuk, een van de oprichters maar daarnaast ook 37 jaar lang bestuurslid en nu nog beschermheer van „De Batavieren"; Jan Peters, 40 jaar lid; Harry Cre- mers de huidige voorzitter 25 jaar bestuurslid en de huidige secretaris Piet Poels, 40 jaar lid maar ook 25 jaar bestuurslid. Wethouder Joh. Loonen sprak na mens 't Venrayse gemeentebestuur. Dat Castenray nu geen burgerwacht nodig had, daarvan was de wethou der overtuigd. Hij was blij dat uit die burgerwacht van weleer een handboogschutterij was geboren, 'n werkelijke gezelligheidsvereniging, welke zeker de naam van Castenray en dus ook van Venray 60 jaar in de goede zin had uitgedragen. Dat er wel eens ruimtegebrek is tijdens concoursen, was de wethouder be kend, maar hij had daar geen op lossing voor7 Voordat men overging tot de hul diging had de waarnemend voor zitter, Piet Weys, de verdiensten van de jubilarissen op de van hem bekende wijze ten tonele gevoerd. Dat hij nogal eens moeite had met de juiste tekst werd hem van harte vergeven. Het bleek dat de hand boogschutterij „De Batavieren" 32 aktieve leden telt, waaronder ook dames. Prestatie komt eerst op de tweede plaats. Gezelligheid staat voorop en dat hebben we op deze receptie ten overvloede zelf kunnen ondervinden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. LANKVELD. art» Langstraat 76 - tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren, De Vocht en Schmeetz D. VERCAUTEREN, art» Merseloseweg 33 - Tel. 82200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS V enray-Meerlo- Wa nssura Mevr. Zr. M. Vermeulen-Arts - telefoon 04780 - 81269 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-81333 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. Zuigelingenbureau Brukske Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iede re morgen van 8.30 tot 9.00 uur, be halve in het weekend. Na 9 uur kun nen eventuele berichten gedurende de gehele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazyn: Bergweg 4, De Clockert, kamer 28, geopend van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 ZWANGERSCHAPSGYMNASTTEK Opgave hiervoor bij het Groene Kruis, tel. 04780-81269 OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9 01m.oo uur. telefoon 82996 MaaltUden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. particulier nog eens 278 m2 gekocht worden. Aangezien dit bankgebouw aan de rand van de Rose Vlek komt te lig gen, moet men ook betalen voor de voorzieningen welke in die Rose Vlek worden getroffen. Een en an der is verdisconteerd in een grond prijs van 600,per m2. Bovendien moet de bank ook nog 200,per m2 aan de gemeente betalen voor de grond die van de particulier wordt gekocht. Hoe men aan die prijs van 600,- per m2 komt werd in deze vergade ring niet helemaal duidelijk. Maar mocht achteraf deze prijs te hoog 300.000,Men verwacht verder nog een subsidie van de provincie ten bedrage van 100.000,Ten slotte zullen de bewoners van Bruk ske 40.000,op tafel moeten leg gen. De heer de Bruijn had met een en ander de grootste problemen. Eer stens stonden de bijdragen van pro vincie en Groene Kruis nog niet de finitief vast. Tweedens vond hij de bouw, met 22 hoeken (zie tekening) de zaak maar onnodig duur maken. Wethouder Loonen kon alleen maar stellen, dat men wat de bijdra ge van het Groene Kruis betreft, alleen gaat bouwen als die bijdrage er ook zeker komt. De commissie voor openbare wer ken heeft zich eind vorige week ge bogen over een aantal agendapun ten, waarvan de hierboven aange haalde onderwerpen wel de voor naamste waren. De Nederlandse Middenstandsbank wil een nieuw bankgebouw gaan bouwen aan de Merseloseweg, naast Schildersbedrijf Theuws. Hiervoor heeft de bank van de gemeente no dig 340 m2 grond, terwijl van een of te laag zijn berekend, dan wordt er toch niets verrekend. De heer de Bruyn voorzag par- keermoeilijkheden wanneer deze bouw verwezenlijkt wordt. Hij stel de voor dat de bank voor een eigen parkeerplaats zorg draagt. Hierin werd hij gesteund door de heer Broeksteeg, die toch minstens par keerruimte voor eigen personeel als voorwaarde gesteld wilde zien. Maar dat was toch wel teveel ge vraagd, meende de voorzitter, wet houder J. Loonen. Parkeerruimte be talen voor 600,per m2,exclusief bestrating, behoort ook bij een bank tot de onmogelijkheden. Trouwens de in de Rose Vlek te maken par keerruimte, is in de m2-prijs verre kend. Maar men zal ongetwijfeld in de toekomst wel met parkeermeters moeten gaan werken. Een dergelijk plan heeft het college al in over weging. Het tweede belangrijke punt van deze vergadering was het beschik baar stellen van een krediet voor de bouw van een wijkcentrum in het Brukske. De kosten bedragen inclu sief btw 1.212.500,Hierop is al in mindering een principiële toezeg ging van het Groene Kruis van ruim Wat de „hoekjes bouw" betreft, heeft de architect zich laten leiden door de reeds in het centrum van Brukske bestaande openbare ge bouwen enz. Die zijn allemaal „hoe kig". Als men dat nu weer gaat ver anderen moet de architect weer he lemaal nieuwe tekeningen en bestek maken. Dat duurt natuurlijk weer de nodige tijd. En men wil 't grond werk nog voor de winter klaren. Tot langer uitstel wilden de heer de Bruijn en zijn mede-commissie- leden het niet laten komen. Maar toch zou men wel eens het prijsver schil tussen deze en normale bouw willen weten. Als een dergelijke be rekening mogelijk is, zal dat bij ge legenheid eens gebeuren. De heer Oudenhoven vertolkte nog even de algemene gedachte, dat de commissie hier weer eens voor een voldongen feit wordt gesteld. Men mag wel geld beschikbaar stellen, maar heeft geen inspraak op de uit voering. De heer Reintj es zat ook nog met een probleem, zonder daar echter een halszaak van te maken. Volgens hem hebben de kerdorpenbewoners ongeveer 10#/o van de stichtingskos- ten van hun gemeenschapshuizen op tafel moeten leggen. Hier is 40.000 gulden toch wel minimaal. Verder had hij nog zorgen over "de exploitatie en het beheer van dit wijkcentrum. Ook zorgen over de 75.000,die besteed worden aan vloerbedekking. Maar aldra bleek dat onder vloerbedekking méér ver staan moet worden dan wollen of nylon kamerbreed tapijt. RONDVRAAG In de rondvraag vroeg de heer de Bruijn of het niet mogelijk is de Hoenderstraat op te knappen. De bestrating is van dien aard dat he ren doktoren hun hartpatiënten ver bieden door die straat te fietsen. Het wachten zal ongetwijfeld zijn op het wel of niet doorgaan van de Noord Tangent en die komt nog de ze herfst ter sprake in de raad. Van hetzelfde commissielid kwam de vraag om een intensievere poli- tiekontrole. Hij doelde hier op het fietsersverkeer in de Grotestraat. Bij de nieuwe doorbraak van de Grote Markt naar de Schoolstraat voorzag hij dezelfde problemen: het veron achtzamen van de verkeersvoor- schriften waartegen de politie wei nig of niets doet. De heer van Rijswijck pleitte voor snelle verwezenlijking van riolering in Smakt. Met het uitzicht op de waterzuiveringsinstallatie is het toch wel bedroevend dat in dit kerkdorp de zinkputten overlopen. Is daar nu geen oplossing voor te vinden. Die oplossing zal echter van de woningbouwvereniging moeten ko men. Het ziet er naar uit dat riole ring in Smakt nog wel 3 tot 6 jaar op zich laat wachten. De heer Hendriks informeerde naar de mogelijkheden van voorfinancie ring van het nieuwe politiebureau. Volgens wethouder Loonen zou dat wel mogelijk zijn, maar het wachten is op de juiste bedragen die voor deze bouw goedgekeurd worden. Mevrouw Klerk-Jans vestigde de aandacht op de ongelijke weggetjes tussen Brukske 1 en 2. Vermoedelijk vernielen opgroeiende wortels het wegdek. Ook zag zij graag een op lossing voor de fietsenstalling nabij het centrum. De rijwielblokken lig gen er her en der. En dat zal de ge meente nu eens bekijken. De heer Reintjes had ook twee vragen te stellen. De Breevennen- weg staat regelmatig onder water. De bermsloten zijn dichtgegroeid; er is in jaren niets aan gedaan. Ook dat wordt door de gemeente beke ken. Zijn tweede en laatste vraag be trof de uitbreiding van een kippen farm in Leunen, van 15.000 kippen naar 60.000 kippen. Hij maakte zich zorgen over mogelijke overlast, ge zien de afstand tot de bebouwing. Maar volgens wethouder Loonen is alles middels gemeentelijke voor schriften en de hinderwet geregeld. En dan zal het wel in orde zijn F container c. O —1-1

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3