GEMEENTEPRAAT VAMOS A VEI KERKELIJKE DIENSTEN Brieven aan de gemeente Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk DERDE ORDE Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepee Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau Voorlichting Er blijkt nogal eens misverstand te bestaan over het adresseren van brieven aan „de gemeente". Over het algemeen kan worden gesteld, dat alle (normale) post ge adresseerd moet worden aan: Het gemeentebestuur van Venray Postbus 500 5800 AM Venray Ook wanneer de inhoud van de brief bestemd is voor een bepaalde afdeling ten gemeentehuize, dan kan deze adressering worden ge bruikt, omdat op de postafdeling van het gemeentehuis de ingeko men post per afdeling wordt gesorteerd. REKESTEN ETC. Iets anders ligt het met REKES TEN (VERZOEKSCHRIFTEN) EN BEZWAARSCHRIFTEN. Deze die nen gericht te worden aan het be stuursorgaan, dat volgens de ge meentewet bevoegd is tot behande ling van de zaak, die in het rekest of bezwaarschrift aan de orde wordt gesteld. Dit kan zijn: a. de gemeenteraad b. het college van burgemeester en wethouders, of c. de burgemeester. De adressering luidt dan dus: Aan de gemeenteraad van Venray Postbus 500 5800 AM Venray óf: Aan het college van burgemeester en wethouders van Venray Postbus 500 5800 AM Venray óf: Aan de burgemeester der gemeen te Venray Postbus 500 5800 AM Venray TOT WIE Hoe weet nu de burger(es) of hij/ zij zich moet wenden tot de gemeen teraad, het college van burgemees ter en wethouders of de burgemees ter? Vaak is dit af te leiden uit een brief of beschikking, die men van de gemeente heeft ontvangen. Heeft men een dergelijk stuk niet bij de hand, dan kan men in geval van twijfel even het gemeentehuis bellen (83838) en het Bureau Voor lichting in de arm nemen (toestel 125). Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op.de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. J. C. Arts, Twist weg 5, Vre- depcel om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij en varkensm'esterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Twistweg 5 Vredepeel, kadastraal gemeente Ven ray, sectie K, nr. 63. p. steeghs. Lol lobeek weg 16, Caslenray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Steegkamp, kadastraal gemeente Venray, sectie P 4, nr. 156. L. Willems, Blankenberg 2, Leunen, om vergunning tot het uit breiden van een varkensfokkerij en rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Blankenberg 2, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie N, nr. 842. G. Jenniskens, Paardekopweg 9 Ysselsteyn, om vergunning ex. art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een varkensfokkerij en kalkoenenmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Paardekopweg 9, Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray, sectie I, nr. 61. J. P. H. Kersten, Hoogriebroek- seweg la, Oirlo, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van 'n pluim veehouderij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting: Hoogriebroekseweg la, Oirlo, kadastraal gemeente Venray, sectie P, nr. 276. H. G. Holtackers, Kraaksepas 8, Leunen, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Kraaksepas 8, Leunen, kadastraal gemeente Venray, sectie N 9, nr. 553. J. Janssen, Deurneseweg 160, Ysselsteyn, om vergunning tot het uitbreiden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Deurne seweg 160, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie H, nr. 3196. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter'inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 5 september 1979 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 17 augustus 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Maar ook al heeft men ee.n rekest of dergelijke niet gericht aan het juiste bestuursorgaan (b.v. aan bur gemeester en wethouders in plaats van aan de gemeenteraad) dan be hoeft er nog geen vrees te bestaan voor het niet op de goede plaats te recht komen van de brief. Het stuk wordt namelijk dan tóch bij het tot beslissen bevoegde or gaan gebracht. Daarvoor moet de burgemeester volgens de gemeentewet zorgen. Mocht er twijfel bestaan over de bedoeling van de briefschrijver, dan wordt via een van de ambtenaren wel met hem/haar kontakt opgeno men. MEERDERE INSTANTIES Het gebeurt in Venray nogal eens, dat een rekest of dergelijke wordt gericht aan meerdere instanties of organen tegelijk. Bijvoorbeeld: Aan burgemeester en wethouders én (de leden van) de gemeenteraad. Uit het bovenstaande blijkt, dat deze adressering NIET JUIST is. Slechts één orgaan kan een zaak in behandeling nemen: de gemeen teraad, het college van b. en w. óf de burgemeester. Natuurlijk staat het iedereen vrij om afschriften van brieven aan de gemeenteraad, het college van b. en w. of de burgemeester te zenden aan de leden van de gemeenteraad op hun privé-adressen. Het „ge meentehuis" staat daar geheel bui ten. Hopenlijk geeft het bovenstaande, enige verduidelijking voor brief schrijvers, die op papier iets kwijt willen aan gemeentelijke bestuurs organen. Nogmaals: komt u er niet uit, bel dan gerust het Bureau Voorlichting. Men wil u daar graag uit de brand helpen. O.OOSTRUMSEWEG EEN WEEK DICHT In verband met het aanbrengen van een geheel nieuwe asfaltlaag op de Oude Oostrumseweg zal deze straat vanaf 20 augustus een gehele week voor alle verkeer worden af gesloten. Door middel van borden zal het verkeer worden omgeleid. Het betreft hier het gedeelte van de Oude Oostrumseweg tussen de Julianasingel tot ongeveer 100 meter voor het kruispunt met de Oostsin gel. Het laatste stukje is reeds on derhanden genomen bij de aanl&g van het kruispunt. Intussen zijn ook de trottoirs van de Oude Oostrumseweg opnieuw be straat. Bij de werkzaamheden, welke op maandag 20 augustus beginnen zal het gehele wegdek worden uitgebro ken waarna een nieuwe asfaltlaag en toplaag worden aangebracht. Men hoopt het werk in één week klaar te hebben, maar het is niet onmogelijk dat het' werk zal uitlopen tot anderhalve week. Het streven is om zo weinig mo gelijk overlast aan omwonenden te bezorgen. Van de andere kant wordt uiteraard ook begrip gevraagd van de weggebruikers, die nu zullen worden omgeleid. Gedurende het vermelde tijdvak kan op de normale wijze gebruik worden gemaakt van de bushalte van de Zuid-Ooster nabij de hoek Oostsingel-Oude Oostrumseweg. LOZING OP OPPERVLAKTEWATER Het Waterschap Zuiverschap Lim burg heeft besloten om in het ver volg afwijzend te beschikken op de aanvragen om vergunning voor het lozen van afvalwater afkomstig van nieuwbouwpanden, waarvoor in redelijkheid een andere lozings mogelijkheid aanwezig is. Gebleken is n.l. dat er vaak pro blemen ontstaan bij (met vergun ning) lozen op oppervlaktewateren, welke geen of vrijwel geen water bevatten of afvoeren. Tot andere lozingsmogelijkheden behoren: a. aansluiting op een ge meentelijk rioolstelsel; b. lozing op een z.g. zakput; en c. lozing op een (gier)kelder. Ondanks de mogelijke bezwaren (o.a. kostenverhogende faktor) van lozing op zakput of (gier)kelder wil het Waterschap Zuiveringschap lo zingen van huishoudelijk afvalwater op oppervlaktewateren afkomstig van nieuwbouwplannen zoveel mo gelijk voorkomen om verontreiniging van oppervlaktewateren tegen te gaan. Uiteraard zal door het Waterschap Zuiveringschap Limburg elke lozing afkomstig van een nieuwbouwpand, nauwkeurig worden onderzocht om te kunnen beoordelen of een andere lozingsmogelijkheid aanwezig is en zo ja, of deze redelijk is. Betrokkenen zullen in een vroeg tijdig stadium worden geïnformeerd over deze nieuwe beleidslijn van het Waterschap Zuiveringschap Lim burg. MUZIEKSCHOOL WEER VAN START Vanaf maandag 20 augustus a.s. wordt de kursus 1979 na een on derbreking in de vakantieperiode op dezelfde lesdagen en -tijden voortgezet. Leerlingen, die door roosterwijzi- gingen de eerstvolgende les niet kun nen bezoeken, worden verzocht dit zéér tijdig aan de administratie door te, geven (04780-85320). De betreffende docent zal dan zo snel mogelijk (telefonisch) kontakt opnemen. ONTGRONDING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat bij Gedeputeerde Staten van Limburg zijn ingediend verzoeken om vergunning tot het ontgronden van: a. het perceel kadastraal bekend gem. Venray sectie H, nr. 2915, gelegen nabij de Ripseweg; deze ontgronding is aangevraagd door Driessen BV, Sevenum; b. het 'perceel kadastraal bekend gem. Venray,' sectie N, nr. 847, gelegen nabij de Laagriebroekse- weg; deze ontgronding is aange vraagd door Janssen - Horst Grondwerken BV. De verzoeken liggen met ingang van 20 augustus 1979 tot en met 20 september 1979 voor iedereen ter in zage bij de afdeling ruimtelijke or dening, kamer 202, van het gemeen tehuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2, van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan ieder een binnen dertig dagen na dagte kening van deze bekendmaking be zwaren tegen de inwilliging van de aanvragen tot verlening van de ver gunningen indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. HET PLANDEEL HARDEWEG De burgemeester van Venray maakt bekend dat burgemeester en wet houders van Venray voornemens zijn overeenkomstig het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruim telijke Ordening een uitwerkingsplan vast te stellen voor het plandeel Hardeweg van het globale bestem mingsplan Veltum II. Het plandeel Hardeweg wordt aan de zuidzijde begrensd door de Kulutweg, aan de westzijde door de Karpatenlaan, aan de noord- en oostzijde door de voormalige vuilnisbelt. Het uitwerkingsplan ligt met in gang van 20 augustus 1979 geduren de een maand voor iedereen ter in zage bij onze afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202 van het ge meentehuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Eventuele bezwaren tegen het uit werkingsplan kunnen gedurende de ze termijn schriftelijk worden inge diend bij burgemeester en wethou ders. VERGADERING VAN BESTUURS COMMISSIE De bestuurscommissie voor sport zaken, jeugd- en jongerenwerk komt bijeen heden donderdag, 16 augus tus, om 18.30 uur ten gemeentehui ze. Op deze vergadering zullen o.m. de volgende punten aan de orde ko men: beschikbaar stellen krediet t.b.v. de realisering van een wijkcentrum in Brukske; subsidiëring jeugdverenigingen 1979; voorschot subsidie t.b.v. jonge- rensociëteit Puree te Leunen; beheer sociaal-culturele accom modaties. BEPLANTINGEN GEVAARLIJK VOOR HET VERKEER Beplantingen in_ partikuliere tui nen kunnen gevaar opleveren voor het verkeer. Vooral op kruispunten en hoeken van straten kunnen bo men, planten en struiken danig het uitzicht van de weggebruiker be lemmeren, waardoor ongelukken kunnen ontstaan. Daarom wordt een beroep gedaan op bezitters van op hoeken van stra ten en nabij kruispunten gelegen tuinen tijdig te snoeien, wanneer het uitzicht door het groen kan worden belemmerd. Thans is het nog een vriendelijk verzoek tot medewerking. Een vriendelijk verzoek is nog al tijd beter dan een straffe maatre gel, want de politie is ingevolge de Algemene Politieverordening (APV) bevoegd verbaliserend op te treden, wanneer door het groen in particu liere tuinen het uitzicht voor het verkeer'wordt belemmerd. VLIEGBASIS DE PEEL Van 20 augustus tot medio decem ber zal het 306 squadron van Volkel op de vliegbasis „De Peel" worden gestationeerd, waardoor in de ko mende maanden extra vliegaktivitei- ten in de regio rond deze basis kun nen worden verwacht. Dit langdurig verblijf houdt ver band met reparaties aan de hoofd startbaan op Volkel. Het 306 squadron zal bijzondere omstandigheden voorbehouden 'n normaal oefen programma, uitvoe ren, Dit houdt in dat van maandag t.m. vrijdag dagelijks vluchten wor den gemaakt tussen ca. 09.00 en 16.00 uur. Naar verwachting zal gemid deld eens per 14 dagen in de avond uren het zgn. nachtvliegen worden beoefend. In principe vindt dit plaats op dinsdagavonden. van 18 tot en met 25 augustus Zaterdag 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Geurtjens-Vermaze- ren Zus Hoevenaars-Jans Beken Johan Moorrees. Zondag 20e zondag door het jaar. Hoogfeest van Maria Tenhemelop- ming. 8.00 leesmis, int. Antoon Jassen fam. Bovee-Cuypers en zoon Sef; 9.30 greg. hoogmis, int. Gerardus Swinkels en Wilhelmina Cremers fam. Linders-van Herpen en Ge- raats-Thijssen ouders van Kessel- Versleyen en zoon Jan; 11.00 ned. hoogmis, int. Antoon v. d. Berg en echtgenote Sraar Spee. Maandag H. Bernardus, abt en kerkleraar. 9.00 voor oude stichtin gen Louisa Messemaeckers19.00 Johan de Bruyn en Zoon Piet uit dankbaarheid Nelly de Bruyn. Dinsdag H. Pius X, Paus. 9.00 ou ders Chris Goumans-Janssen Ma ria Swaghoven-Kuypers; 19.00 ou ders Kleuskens-Achten Christina Vermeulen-Albers jrd. Martinus v. d. Ven. Woensdag Heilige Maagd Maria, koningin. 9.00 Mathieu Arts bijz. intentie; 19.00 overl. fam. Bouten- Verschuren Henriëtte Janssen- Bongaerts. Donderdag 9.00 Piet Hanssen v. overleden parochianen. Vrijdag H. Bartolomeus, apostel. 9.00 Wilhelmina Claessens bijzon dere intentie; 15.00 pl. huwelijks sluiting Ria van Hoof en Ruud Pijls; 19.00 Antoon v. d. Berg en echtgen./ Herman Ebberink ouders v. Uden- v. d. Broek. Zaterdag 9.00 Harrie Messemae ckers jrd. Piet Pouwels en echtg Lei Manders en Luc Rijnja; 17.00 25 jarig huwelijksfeest van Baarssen- Rutten; 19.00 overl. fam. v. d. Berg- Munninghof Piet Hanen familie Flinsenberg-v. d. Mortel. Mededelingen Zondagmorgen onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje'onder de sacristie. Leidsters: Annie en Louise Driessen. Huwelijksafkondiging: Ria v. Hoof en Ruud Pijls (Vierlingsbeek) Nel ly Mommen en Math Janssen. Zondag 19 augustus is het hoog feest van Maria Tenhemelopneming (vroeger 15 augustus). Akolieten Zaterdag 18 augustus 19.00 uur: C. Hendriks en Rutger Janssen. Zondag 19 augustus: 8.00 Lilian Stoffels en Susanne Claessens (lezer Marij Janssen); 9.30 Geert Flinsen- berg en Paul Flinsenberg; 11.00 L. Truijen en T. de Bruijn. Misdienaars Maandag, dinsdag 19.00 Henk Man ders en Erik Beerkens. Woensdag, vrijdag 19.00 Liset Ja cobs en Petran Poels. Vrijdag 15.00 Mariëlle van Hoof en Corine van Hoof. Zaterdag 17.00 Erik Wekking en Bas Houba. Zondag 19 augustus feest van Ma ria Tenhemelopneming. H. missen 7.30; 9.00; 11.45; 10.15 hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag 14.30 gez. h. mis bij gele genheid van het huwelijk Kessels- van Houdt; 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen. Zaterdag 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling Wilt u nog eens goed denken aan de gezinsbijdrage. Bij enkelen komt ze schijnbaar in de verdrukking. Wij vragen u: blijft goed meedoen, aan gepast aan de geldontwaarding. Mis-intenties Zaterdag 18.30 Herman Janssen en Petronella Janssen-Timmermans. Zondag 7.30 voor de parochie en Lei v. d. Berg; 9.00 overl. ouders Jenneskens-Gielen en Oma v. Soest; 10.15 Jacobus van Veghel; 11.45 fam. Jeuken bij gelegenheid van een ver jaardag; 18.00 uit dankbaarheid bij genezing. Maandag 8.00 Ger. Ambrosius en overl. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 oud-wijk zuster Janssen. Dinsdag 8.00 Gerlach van Ass (D. 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. en Zr. Bonifaas Schmid. Woensdag 8.00 Giel Kusters en overl. ouders Akkermans-Timmer mans; 19.00 Antonius Smeets. Donderdag 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Pastoor Arts. Vrijdag Ger Ambrosius en overl. fam. en overl. ouders Akkermans- Timmermans; 14.30 huwelijk van 't bruidspaar van Kessel-van Houdt; 19.00 gezinsmis; Gerlach van Ass. Zaterdag 8.00 overl. fam. Ambro sius. Misdienaars en Akolieten Zaterdag 18.30 Willy v. d. Beke- rom en Geert Claes. Zondag 7.30 Leo en Henk Jansen; 9.00 René v. Hooren en Tony Schol ten; 10.15 Jos Claessens en Ricky Douwes; 11.45 Peter Schoenmakers en Eric Arts; 18.00 Arnoud Verhaeg en Hans van Geenen. Maandag, woensdag, vrijdag 8.00 Arnod Verhaeg en Hans van Gee nen; 19.00 Hans Kerstjens en Mar tij n Smelt. Dinsdag, donderdag, zaterdag 8.00 Edgar Janssen en Perry Eibers; 19.00 Twannie Peeters en Robbie Arts. Woensdag 22 augustus maandver gadering in Het Schuttersveld. Na de eucharistieviering die om half 8 begint zal Joke Drabbels ons één en ander vertellen en laten zien over Peru, het land waar zij 4 jaar ge werkt heeft, en onlangs weer be zocht heeft, en waar Olga woont, onze verpleegster, die nu nog in Ma drid is i.v.m. haar opleiding. We ho pen op deze eerste vergadering na de vakantie op een goede opkomst te mogen rekenen. Zaterdag 18 augustus: euch. vie ring om 19.00 uur. Geen kindercrè che. Misint. Zr. Electa Gordijn. Zondag 19 augustus: gez. euch. vie ring om 10.00 uur. Kindercrèche zal worden verzorgd door Irmgard Kol en Usha Sanichar. Misint. mej. van Mazeren. Woensdag 22 augustus: euch. vie ring om 19.00 uur. Misint. familie Lemmens. Hoogfeest Maria Tenhemelopneming Zaterdag 19.00 avondmis voor overl. Gertruda Madou-Klaassen. Samen zingen we nederlandse (Maria) lie deren. Zondag 8.00 leesmis voor overl. Gerlach van Ass (Senioren Convent); 9.00 leesmis voor overl. Piet en Ger- rit Janssen', 10.00 hoogmis v. overl. Johan Clephas en voor overl. Marti nus Heesen. Deze mis wordt opge luisterd door zang van het kerkelijk zangkoor. Latijn-greg. gezangen van het feest; 11.30 leesmis voor overl. Maria van Gerven-Cuppen; 18.30 avondmis v. overl. ouders v .Huêt- Bongers (v. d. kinderen) en v. overl. Jacob Sijbers (buurt). Maandag, H. Bernardus, abt en kerkleraar. 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie; 19.00 avondmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens. Dinsdag, H. Pius X, Paus. 8.00 lees mis voor overl. Louis Pouwels en Wilhelmina v. d. Munckhof en kin deren; 19.00 avondmis voor overl. Engelina Rutten-Rutten. Woensdag Heilige Maagd Maria, koningin. 8.00 leesmis voor overl. fa milie Loonen-Lenssen; 19.00 avond mis voor overl. Frans Stevens. Donderdag 8.00 leesmis v. overl. Piet Vermeltfoort en familie; 19.00 avondmis voor overl. Piet en Gerrit Janssen. Vrijdag H. Bartolomeus, apostel. 8.00 leesmis voor overl. Wilhelmus Tijssen; 19.00 avondmis voor Overl. Wiel de la Roy en Annie v. d. Ak ker. Zaterdag 8.00 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 19.00 avondmis voor overl. Jacobus Verstegen en overl. ouders v.d. Heu- vel-Dommeck. Mededeling a.s. Zondag onder de mis van half twaalf kleutercreche in de kleuter school vlak bij de kerk. Leidster is mej. B. v. d. Bekerom; Misdienaars en akolieten Zondag 8.00 M. Willemse, E. Fran ken; 9.00 E. Wiegman, C. v.d. Brand; 10.00 J. Jacobs, M. Barten, H. Lit- jens; 11.30 R. Beekens, A. Millen; 18.30 H. Willemse, S. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: B. Trimbos, S. Rongen, H. Boom, W. Aben. Donderdag, vrijdag, zaterdag: P. Kroef, A. Vercauteren, J. Linsken's, W. Hagenaars. Zondag 19 augustus a.s. om half tien kerkdienst in de aula van Den Hoebert en om elf uur in de Herv. Kerk aan de Maasweg te Blitters- wijek. Predikant is Ds. W. G. Schaap uit Roermond. De extra-kollekten zijn voor het diakonaatsprojekt. Zaterdag 19.00 Maria Jacoba Ver- heijemMichels, Lei van Soest, Anna Gertrudis Janssen-Renkens (v.w. de familie). Zondag 9.00 Antoon Tacken en Mi na Janssen (Koor van Geysteren); 11.00 uit dankbaarheid. Maandag 9.00 Aleida Claessens- Teuws. Dinsdag 9.00 gest. jaard. Theo Ver vuurt. Woensdag 9.00 Toon van Arsen. Donderdag 9.00 uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw en de H. Antonius. Vrijdag 9.00 Pieter Hendricus Jans sen. Zaterdag 19.00 Ide Min, Maria Ja coba Verheijen-Michels, Anna Ger trudis Janssen-Renkens (v.w. buurt). Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.00 Eddy Drabbels, A- lex Oudenhoven, Robby Raayma- kers, Marcel Linders. Zondag 11.00 Robert Claessens, Marcel Litjens, Frank Verheijen, Pieter Verhagen. Mandag 9.00 Antoine Camps, Hans Mulder, Eric Jeuken, Davy Moor rees. Bedevaart van Geysteren Zondag a.s. 19 augustus komt Geysteren ter bedevaart naar Oos trum. Pastoor Peters van Geysteren zal voorgaan in de h. mis van 9.00 uur en het kerkelijk zangkoor van Geysteren zal de gezangen verzor gen. Feest Maria Tenhemelopneming. Zaterdag 19.00 gez. h. mis v. Johan van Dijk en voor overl. priesters en missionarissen van de parochie. Zondag 8.30 h. mis uit dankbaar heid; 10.00 hoogmis Karei Hesen en Anna Gertruda Heijligers, jaardienst Teng Steeghs en voor Zuster Rich- truda Classens. Maandag 8.00 h. mis tot zekere in tentie. Dinsdag 8.00 h. mis overleden fa milie Grubben. Woensdag 8.00 h. mis uit dank baarheid (C.). Donderdag 8.00 h. mis st. Martin Dinghs en Gertrudis Cox. Vrijdag 14.00 pl. huwelijksmis v. bruidspaar Smits-Steeghs. Zaterdag 19.00 gez. h. mis jaard. Gerard Geurts, st. Gerard Baten en Lamberdina Rongen en Zuster Rich- truda Classens. Dit weekend, 18 en 19 augustus, Miva kollekte vanwege de bedevaart op 26 augustus naar Oostrum. Volgende week gezinsbijdrage. 20e Zondag door het jaar. Misdienaars: Johnny Reinders en Mark Donders, René Duijkers en Jos Heidens. Hoogmis Tonny Camps en Mike Kleven. Zaterdag 19.00 Harry van Kuyk. Zondag 8.00 Pastoor J. Arts; 10.00 Henricus van der Pas-van de Hom berg. Maandag 8.00 Truus Kuypers. Dinsdag 8.00 Hendrik Philipsen. Woensdag 8.00 Mart. Emonts en de familie Willemsen. Tevens t.i.v. de offeraars. Donderdag 8.00 jrd. voor Mart. Dinghs-Cox. Vrijdag 8.00 Geert Classens. Zaterdag 19.00 Josephina Seykens- Collin. Feest van Maria Tenhemelopne ming. Zaterdag 19.00 lsm. v. Willem en Joos Jenniskens Maria Asselbergs. Zondag 8.00 lsm. v. Bertha Peters- Martens Jan van Meijel, echtgen. en overl. kinderen; 10.00 hgm. als gest. jd. v. To Duijkers-Tacken; 11.15 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Maandag 7.30 lsm. v. overl. ouders Martens-Smedts; 14.00 gouden hu welijk Koonings-Hermans; 18.30 lsm v. Maria Asselberghs Jan v. Meij el, echtgen. en overl. kinderen; 19.00 gest. jd. v. Gerard Verkoeijen en Pertonella Creemers. Dinsdag 7.30 gest. jd. Peter Joh. Litjens en Bernardina Peeters ;8.00 weekd. v. Harry Asselberghs Ma ria Asselberghs. Woensdag 18.00 lsm. v. een afge storvene (A.); 18.30 lsm. v. Theod. Bouten, echtgen. en Gerrit Bouten; 19.00 lsm. v. Gerrit Camps v. Ma ria Asselberghs. Donderdag 7.30 jd. v. Peter Joh. van Rens aen Gertruda van Rens- Litjens; 8.00 gest. jd. v. Peter Joh. Goumans en echtgen. Maria As selberghs. Vrijdag 7.30 gest. jd. v. Arnold Weijs, echtgen. en overl. kinderen/ Maria Asselberghs; 15.00 huwelijk Bos-Voermans. Zaterdag 19.00 gezinsmis bij ope ning schooljaar Leo Cox en overl. familie. Misdienaars 18.00 Lucien Peeters, Koen Klas sen; 18.30 Wilbert Emons en René Smits; 19.00 Wilbert Heidens en Frank Stollman. Akolieten Zaterdag 19.00 Tj. Jenniskens en R. David; 8.00 J. Jansen; 10.00 H. v. Rhee, G. Voermans en R. Duijkers; 11.15 Th. van Kempen en W. van Meijel. Huwelijksafkondiging Twan Bos (Meterik en Elly Voer mans; Martin van Rijswijck (Vier lingsbeek) en Ellen Boereboom. Zaterdag 19.00 h. mis voor overl. fam. Mulders-Maessen. Zondag Hoogfeest van Maria Ten hemelopneming. 8.30 h. mis v. An toon Pouwels en echtgenotes; 10.00 weekd. v. mevr. Swinkels-Heiligers; 11.30 h. mis v. overl. ouders Claes- sens-van Megen en dochter Maria. Maandag 19.00 h. mis v. overl. familie Puts. Dingdag 8.00 h. mis v. Sjang Geurts. Woensdag 8.00 h. mis v. Sjef Bovee. Donderdag 8.00 h. mis v. Wilhel mus Bollen en Hendrina de echtge note. Vrijdag 14.00 h. mis t.g.v. het hu welijk van Francien Swinkels en Gerrit Stiphout; 19.00 h. mis voor Jan Spreeuwenberg. Zaterdag 19.00 h. mis v. Wilhel mus Bollen, Hendrina de echtgenote en Gerardus v. d. Munckhof. Misdienaars Zaterdag 19.00 Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff. Zondag 8.30 John Michels en Ko Wilfried van Dijk; 11.30 Rob Koo- Flinsenberg; 10.00 Rob van Ass en nings en Joost v. d. Elzakker. Weekdagen: Richard Juwett en Peter Peeters. Mededelingen Zondagmiddag 19 augustus om half drie wordt onze 2000e inwoon ster, Sandra Janssen gedoopt. Van 22 t.m. 27 augustus ben ik op vakantie met de Smeleblaozers. In die week komt Pater H. Verhoe ven, oud-missionaris van Brazilië mij vervangen. Alle diensten gaan dus gewoon door. Feest van Maria Tenhemelopne ming, 19 augustus. Zaterdag 15.00 gez. h. mis tot dank zegging b.g.v. zilveren huwelijk v. Arts-Janssen; 16.00 gez. h. mis tot int. v. fam. Adriaanssens; 18.00 h. mis tot int. fam. Wilms-Claes. Zondag 8.30 gest. lsm. t.e.v. On bevlekt Hart van Maria en Moeder van Smarten; 10.00 hgm. v. Wim v. Rijswijck (Can); 11.30 h. mis dankzegging (M.). Maandag 8.00 gez. h. mis v. Maij v. d. Heuvel. Dinsdag 8.00 gest. jrgt. v. Wilh< mus Arts en Lamberdina Lemr Woensdag 8.00 gez. h. mis v. rijke Janssen-Michels. Donderdag 8.00 gest. jrgt. v. hannes Mathias v. d. Hoogenhof. L Vrijdag 8.00 gez. h. mis v. ove^ familie Verlinden. Zaterdag 19.00 hgm. voor PieA Zwitserlood. Misdienaars Zondag 8.30 en door de week: y Jacobs en P. Kessels; 10.00 I. v<g Helden en M. Michels; 11.30 T. Ja* sen en M. Kessels. Kollektanten Zaterdag Ewals. Zondag 8.30 van Cuijck; 10.00 Hoof; 11.30 Emonts. Zaterdag 19.00 tot bijzondere lij tentie. Zondag 10.00 voor overleden flj rnilie. Maandag 8.00 voor overl. fam. Kasteren-Jacobs. Dinsdag 8.00 voor Ben Coolen. Woensdag 8.00 t.i.v. fam. Botdi: Donderdag 8.00 voor bijz. intentjj Vrijdag 8.00 voor bijz. intentie. Ij Zaterdag 19.00 voor Thea van B|i kel-Peeters. Zondag 19 augustus Maria Tentt meiopneming. Zaterdagavond om 7 uur hgm. ove[ fam. van Rijswijck-Versleijen. Zondag 9.45 hgm. gest. jrgt. zj~ Frans Linders, echtg. en fam.; ll.| hgm. 4e zeswekendienst zal. Bro< Josué Nabuurs. Maandag 8.00 lsm. zal. Ceciel Wylick-Engelen. Dinsdag 8.00 lsm. Ie zesweta dienst zal. Sef Linders. Woensdag 8.00 lsm. overl. fam Bovee-Broekmans. Donderdag 8.00 lsm. overl. fam Leyssen-Vollenberg. Vrijdag 8.00 lsm. zal. Ceciel Wylick-Engelen. Zaterdagavond om 7 uur hgm. zeswekendienst zal. Broeder Jo; Nabuurs. Akolieten: W. Fleurkens, L. Re tjes, R. Weys. Misdienaars 11.15 en door de w H. Reintjes en H. Cleven. Hoogfeest van Maria Tenhemek neming, 19 augustus. Zondag 8.00 h. mis voor de ove; vader Sef Janssen; 10.00 hoognj Janssen, Maurice Janssen, Pet: gest. gez. jaarget. voor Sjef Willem Misdienaars van de hoogmis: WH Paul Janssen, Leon Janssen, Gen Koonings en Johnny v. Kempen, r Misdienaars van de week: Twani Achten en Jopie Drabbels. Maandag H. Bernardus, abt. h. mis voor Driek Eibers en Ma» Manders. Dinsdag H. Pius X, Paus. 8.004: mis voor Toon Huisman van vrienden. Woensdag H. Maagd Maria, kw ningin. 8.00 h. mis t.e.v. O.L. Vrotrl (Th.). Donderdag 8.00 h. mis voor Gij Droesen. Vrijdag H. Bartolomeus, apos 8.00 h. mis voor de overleden oud< Lowie van Osch en Cato Ranvbf Zaterdag 19.30 avondmis voor overleden ouders Poels-Michels. Vrijdag 17 augustus huwelijks zegening van het bruidspaar Tc' Bonants en René Wessels om 1311 uur. Zaterdag 19.00 avondviering vc? overl. fam. Vérstegen-Kuijpers. 6 Zondag Hoogfeest van Maria T« hemelopneming. 8.30 h. mis te Ho>J hees v. Nelly Peters-Fleuren; lO.d plechtige hoogmis ter gelegenh^1 van het 25 jarig priesterfeest vil Pater Theodardus Mensink e.v.b.i.C Maandag 8.45 h. mis voor de ov#1 ledenen van de Karmel. Dinsdag 8.45 H. mis voor bijzoT dere intentie. Woensdag 8.45 h. mis in de Jozf kapel t.e.v. de H. Jozef uit dan) baarheid. Donderdag 8.45 h. mis t.z.i. Vrijdag 8.45 h. mis t.e.v. het Hf lig Hart. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, fiesta de Asuncion de Nuestra Senora, a once y cuarto Misa con plètica musica en Castellano. Después nuestra Misa en nuestra capi Overloonseweg 2, cafelito en la lita del convento para saludar a dos que han vuelto felizmente unas vacaciones verdaderamente creativas. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES Esta semana no hay nada espel pero la semana próxima reempa remos también nuestras actividaf del club. Hasta la vista! La Sra. Nuestra quiere comu car a los padres que la escuela panola comenzaré el lunes 20 Agosto en la Ursulaschool como aho pasado. Como este ano hay menos nin tremos recibido del Ministerio K landés un tiempo escolar menos, distribución sera la siguente: I ninos que van a la 5a y 6a clase la escuéla holandesa irón a la e cuela espafiola los lunes por la ir nana. Los nifios que van a la 3a y 4a la escuela holandesa) irón los ji1 ves por la maóana. Los ninos que van a la la y (en la escuela holandesa) irón a espaftola los jueves por la tarde. Esperando que hayan pasado ur' vacenas vacaciones les souda aten suente Maria Teresa. L

Peel en Maas | 1979 | | pagina 10