VENRAY Voermans WAO VAN SOEST 30 jaar geleden Peildooi voor behoud kleuter school Castenray Betere verlichting bij V.O.P.'s PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Gunning aanleg fietspad langs Overioonseweg PEEL ook EN üw MAAS krant J 1 11 interieurs BOXMEER TE KOOP makelaars en taxateurs og ELECTRONIC HOBBYSHOP VERF BEHANG J. THEUWS wm Ruit stuk? Geen nood! In een brief aan de staatssecreta ris van het ministerie van onderwijs en wetenschappen pleiten burge meester en wethouders van Venray voor het behoud van de kleuter school van Castenray, die in ver band met het geringe aantal leerlin gen met sluiting wordt bedreigd. Het college stelt, dat de Casten- rayse kleuterschool, samen met de basisschool, een van de weinige al gemene voorzieningen is, welke in die plaats aanwezig zijn. Het sluiten van de kleuterschool zal volgens b. en w. een groot ver lies betekenen voor de gemeenschap van Castenray. Niet alleen omdat er een algemene voorziening wegvalt, maar ook omdat de dichtsbijzijnde kleuterschool op ruim drie kilometer afstand van de Castenrayse school ligt. Ook uit onderwijskundig oogpunt vinden b. en w., dat de sluiting van die school een groot verlies betekent. De in deze plaats in volle gang zijnde integratie kleuter-/basisonder- wijs zal moeten worden beëindigd, terwijl er naar de mening van het college weinig terecht zal komen van de door de regering geuite plannen voor één school ten behoeve van 4 tot 12-jarigen. Mede gelet op de plannen van de regering op het gebied van de kleu ter- en lagere scholen en het voor nemen om de instandhoudingsnorm voor de kleuterscholen te verlagen, wordt een dringend" beroep op de staatssecretaris gedaan om het reeds eerder gedane verzoek van het Cas tenrayse schoolbestuur tot behoud van de school, in te willigen; In de raadsvergadering van no vember vorig jaar heeft de raad een krediet van 28.550,beschikbaar gesteld voor het verbeteren van een aantal voetgangersoversteekplaatsen (V.O.P.'s). Een gedeelte van het werk is al uitgevoerd, n.l. het aanbrengen van verlaagde trottoirbanden bij de ze V.O.P.'s. Nu heeft de P.L.E.M. van het col lege opdracht gekregen tot een aan brengen (uitbreiden-c.q. verplaatsen) van de openbare straatverlichting bij deze verbeterde oversteekplaat sen. Een en ander zal zeker de ver keersveiligheid en de veiligheid van de voetganger ten goede komen. Kinderen vonden fors gelbedrag en kregen vorstelijke beloning Tijdens de braderie vonden enkele Venrayse kinderen een beurs met een fors geldbedrag. De kinderen deden datgene wat vinders behoren te doen: ze gingen met hun vondst naar 't po litiebureau om aangifte te doen. Bij hun aankomst troffen ze daar de ver liezer aan en kenden hem persoonlijk het gevondene in handen stellen. Deze schroomde niet de kinderen vorstelijk te belonen. De negatieve geluiden welke ons dikwijls bereiken, dat eerlijke vinders niet worden beloond werd nu weer eens gelogenstraft. En zo hoort het ook. Bromfiets in brand gestoken Toen mej. I. H. uit Overloon, na dat zij in Venray was uitgeweest, te omstreeks 2 uur bij haar gestalde bromfiets terugkeerde, kwam zij tot de ontdekking dat haar bromfiets brande als een fakkel- De ter plaat se geroepen politiemensen konden niet voorkomen dat haar bromfiets geheel uit brandde. Voorts bleek verder dat in de tank van de bromfiets van H. V. uit Groesbeek zand was gedeponeerd. De daders van die laffe streken konden nog niet worden achterhaald, maar mogelijk kunnen getuigen de politie een goede tip geven. Baldadigheid Een jeugdige inwoner van Venray had in de Grotestraat een spoor van vernielingen en baldadig heid aangericht. Een vijftal putdek sels open getrokken en twee bloem bakken omver gegooid. Venrays po litie wist die vandaal aan te houden, voordat er ongelukken waren ge beurd. Hij zal t.z.t. de rekening van zijn vandalenstreken gepresenteerd krijgen, daarnaast zal hij voor de politierechter moeten verschijnen. Terzake vernielingen werden alhier aangehouden de 23-jarige A. Z. uit Amsterdam en zijn 25-jarige stadgenoot R. K. Na de inhoud van een fles bier te hebben genuttigd werd die fles tegen een auto kapot gegooid. Een achterlicht van een auto werd daarbij vernield. Het tweetal werd ter ontnuchterng ingesloten en daarna met aanzegging van proces verbaal huiswaarts gezonden. Terzake baldadigheid werden aangehouden de 23-jarige C. C. uit Venray en zijn evenoude plaatsge noot A. T. In de Grolestraat gooi de het tweetal een aantal stellages van marktkramen omver. Zij werden door de politie op heterdaad betrapt. Daar het tweetal nog het nodige aan Bachus had geofferd werden zij ter ontnuchtering ingesloten en werd hen procesverbaal aangezegd. De re kening van hun baldadighed zal hen later worden gepresenteerd. Vernielingen E. P. deed aangifte van vernie ling van een ruit van de kantine van de hockeyclub. De ruit was met een kei ingegooid. A. D. deed aangifte van ver nieling van zijn huistelefoon, aan gebracht aan zijn woning aan de Markt. De schade bedroeg ongeveer 100 gulden. H. B. uit Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn geparkeer de auto. Door onbekenden werden krassen op de auto aangebracht. Stroperij van kersen J .J. deed aangifte van diefstal van kersen van 12 kersenbomen, staande aan de Broekweg. In een dag dat hij niet thuis was waren de keren geplukt. Voor hem een schade van 250 gulden, Diefstal Mevr. M. L. uit Venray deed aan gifte van diefstal van haar dames tas, inhoudende toilettas en pons kaarten van het ziekenhuis. Zij had de tas achtergelaten in haar auto op de parkeerplaats bij het ziekenhuis. Bij terugkomst bij haar auto be merkte zij dat, het portierraampje gedeeltelijk open was. Materiële schade Een personenauto, bestuurd door de 35-jarige T. v. d. P. uit Veghel reed over de Puttenweg, gevolgd door een vrachtauto, bestuurd door de 28-jarige J. S. uit Geleen. Bij de kruising met de Ringweg sloeg de eerste bestuurder, waarschijnlijk zonder richting aan te geven, linksaf en op dat moment was de vracht auto bezig de personenauto in te halen. Een botsing was onvermijde lijk, maar het bleef bij materiële schade. Een personenauto, bestuurd door de 59-jarige M. v. d. B. uit Ba- kel reed over de Westsingel en wil de linksaf de Merseloseweg oprijden. Uit tegenovergestelde richting na derde een personenauto bestuurd door de 58-jarige C. H. welke recht door wilde. De Bakelse bestuurder verleende echter geen vrije door gang aan de Venrayse bestuurder en daardoor ontstond een botsing, wel ke beperkt bleef tot materiële scha de. Botsing Midden Peel weg Een personenauto, bestuurd door de 31-jarige mevr. M. P.-v. d. V. reed over de Midden Peelweg van uit de richting Ysselsteyn in de riching Rips. Zij moest afremmen Voor een voor haar rijdende links- afslaande auto. Achter haar reed een vrachtauto bestuurd door de 30- jarige J. N. uil Boekei in dezelfde richting, maar deze bemerkte te laat dai afremmen en kon zijn vracht auto niet meer tijdig tot stilstand brengen. De personenauto schoof bij de botsing van de weg af en kwam in een greppel tot stilstand. De be stuurster liep gelukkig geen noe menswaardig letsel op. Achtervolging Na ontvangen bericht van de rijks politie Eindhoven dat men een per sonenauto achtervolgde, die in de richting Venray reed rukten de Ven rayse patrouilles uit, maar de auto was niet te vinden. Enkele uren la ter werd de auto op een parkeer plaats- aan de Julianasingel aange troffen. Bestuurder en inzittenden sliepen in de auto. Kontakt. werd opgenomen met de rijkspolitie. De 2'4-jarige bestuurder J. v. B. uit Ge- mert kreeg procesverbaal aangezegd terzake het rijden zonder rijbewijs; rijden zonder dat de auto verzekerd was; terwijl de bestuurder tevens de bevoegdheid tot het rijden bij rech terlijk vonnis was ontzegd. Daarom kreeg hij nog verschillende proces- senverbaal voor verkeersovertredin gen. De auto werd in beslag geno- Snelheidsmaniak De 23-jarige A. T. uit Venray werd door de politie aangehouden omdat hij met zijn auto op een on verantwoorde wijze rondreed in de omgeving van het Brukske. Bij zijn aanhouding pleegde hij nog verzet, maar dat wist de politie wel te bre ken. Nadat de nodige processenver- baal tegen hem waren opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Brandje In een garage van een woonhuis aan de Tamboerijnstraat ontstond een brandje doordat een bewoner een Ketel met olie aan het verwar men was. De bewoner slaagde er zelf in het vuur te blussen en de gewaarschuwde brandweer behoefde niet in aklie te komen. Op heterdaad betrapt Terzake poging tot diefstal c.q. diefstal van twee fietsen werden al hier aangehouden de 22-jarige J. B. uit Helden-Panningen en de 24-jari- ge J. G. uit Helden-Grashoek. Een van de twee had reeds een fiets ge pakt, terwijl de tweede bezig was met het wegnemen van een fiets op het Henseniusplein. Maar de politie betrapte het tweetal. Er zal proces verbaal worden opgemaakt. Onder invloed Door de politie werd terzake het besturen van een personenauto, ter wijl hij onder invloed van alcohol verkeerde, aangehouden de 32-jarige s. K. uit Venlo. Na 't pijpje-blazen moest de bestuurder de bloedproef ondergaan. Met een rijverbod is de bestuurder onder achterlating van de auto huiswaarts gezonden. Hij kreeg de aanzegging dat procesver baal zal worden opgemaakt. Lichte schade Onvoldoende opletten bij hel weg rijden uit de parkeerstand was oor zaak dat op hot Henseniusplein de bestuurder M. B. uit Venray de auto van F, J. uit Oostrum ramde. Maar het bleef bij lichte schade. Zonder middel van bestaan Omdat hij zonder 'enig middel van bestaan in Venray rondzwierf werd de 26-jarige Duitser K. W. uit Ober- hausen door de politie aangehouden en naar de grens overgebracht waai de Duitse politie voor verder trans port naaf zijn Heimatort zorgde. Vandalenstreken De rieten schutting van S. werd met olie bewerkt en daarna in brand gestoken, schade 125 gulden. Van de aan de Langeweg ge parkeerde auto van E. werden de antenne en spiegel vernield. Met een steen werd een ruit van de school aan de Blauwverver- straat aan diggelen gegooid. Een aan de Grotestraat staande vuilnisbak werd in brand gestoken. De politie kon wel het brandje blus sen, maar toen was de vuilnisbak al vernield. De telefoonhoorn van het toe stel in de openbare telefooncel bij het postkantoor werd vernield aafl- getroffen. Ten nadele van N. v. d. G. werd diens auto met een scherp voorwerp bekrast; schade 800, Drank in bestuurder Een autobestuurder uit Venlo moest na het pijpje blazen de bloed proef ondergaan. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal borden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Diefstal Na het intrappen van een ruit werden uit het stankstation aan de Noordsingel ontvreemd 2 mistlam pensets en 1 mistachterlamp. De 20- jarige J. D. uit Venray heeft bekend de goederen te hebben ontvreemd, maar hij ontkent de ruit te hebben ingetrapt. Diefstal fiets Terzake diefstal van een fiets hield de politie T. J. uit Venray aan. Na verhoor en aanzegging dat pro cesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Oplettende getuige Door de oplettendheid van een niet met name bekende getuige kon het doorrijden na een aanrijding worden opgelost. De auto van mevr. M. P. uit Meerlo-Wanssum stond ge parkeerd tussen de Jan Hensenstraal en Hoenderstraat. De auto, bestuurd door M. H. botste tegen die gepar keerde auto op. De bestuurder stap te uit, bekeek de schade en reed weg zonder zijn identiteit bekend te ma ken. Een getuige meldde het kente ken van de auto op een briefje, dat in handen van de bestuurster kwam. Toen was het voor de politie gemak kelijk de doorrijder te achterhalen. Na openbare inschrijving is de aanleg van het rijwielpad langs,de Overioonseweg met bijkomende wer ken in de gemeenten Venray en Vierlingsbeek gegund. Behoudens goedkeuring van Gede puteerde Staten van Limburg zal het werk voor 502.000,worden uitgevoerd door Gebr. Ploegmakers, aannemers van grond-, weg-, water bouwkundige en cultuurtechnische werken te Vinkei. Zoals bekend werd bij de subsi dieverlening als eis gesteld, dat het werk voor 1 november klaar moet zijn. Materiële schade De 26-jarige bestuurder van een 3-assige oplegger moest op de Put tenweg afremmen. De combinatie ging scharen en kwam op de andere rijstrook terecht, en kwam in botsing met de personenauto, bestuurd door de 28-jarige E. S. uit Baarlo. Maar het bleef bij materiële schade. De 35-jarige bestuurster mevr. •L. B.-L. uit Venray reed met haar auto in de Poststraat achteruit om beter te kunnen parkeren, maar ter wijl ze dat deed, kwam juist uit een uitrit de personenauto, bestuurd door de 28-jarige H. C. uit Deurne. Al stond die wagen nog tijdig stil de bestuurster bemerkte die auto toch te laat en botste daar tegenop. Ook hier materiële schade. Ie kanten werd gefeliciteerd e: bloemen aangeboden. Aan de Maasheseweg werd cai;- „Buitenlust" geopend. De inrichting van de speeltuin is zelfs veel bete- als voor de oorlog. Een keurig ter ras biedt op zonnige dagen plaat, voor velen en in het café kan mei. gezellig zitten bij een glas bier cf borrel. Het biljart staat zo opge. steld dat publiek en spelers geen las van elkaar hebben. Gezinnen die uit 8 of meer per. sonen bestaan, komen voor de ver krijging van een toeslag aan branr stoffen in aanmerking. De betrol kenen dienen zich tot de Distributie diensten te wenden met de Distribu tiestamkaart van alle gezinsleden. :he. 3 UIT PEEL EN MAAS VAN 6 AUGUSTUS 1949 - No. 31 Drie zangverenigingen trokken naar Nijmegen waar een onverbid delijke jury recht velde in naam der Muzen. Venray's Mannenkoor lever de een uitzonderlijke prestatie in de afdeling Uitmuntendheid en behaal de een eerste prijs met 300 punten 'n feit dat alleen door het koor van Gelcen geëvenaard werd met 319 punten. Het Gemengdkoor behaalde in de 2e afdeling een tweede prijs met 297 punten. De zangvereniging Oirlo, kreeg verdiend een eerste prijs in de derde afdeling. De terug komst van de verschillende bekroon de zangverenigingen werd weer eens een ouderwetse huldiging en van al- Voor de oorlog konden alle schi pen op de Maas ook de haven va Wanssum, die een belangrijke over slagplaats vormt voor de landbouw produkten van Noord-Limburg aan doen De Duitsers staken in de herfs; van 1944 de oevers van de in de hé ven uitmondende Molenbeek i waardoor zoden en losgewoek grond met de stroom werden af gr voerd, en in de haven hinderlijk- ondiepten vormden. Nu de sluis Sambeek is gerestaureerd en d Maas weer op haar normale peil gebracht, zal ook de haven weer toe gankelijk voor alle scheepvaart wor den gemaakt. De haven zal wordei'. uitgebaggerd, waartoe op het ge meentehuis een aanbesteding ze worden gehouden. De overname-markt voor groot vee zal op maandag 8 augustus wor den gehouden in de weide achte Hotel De Gouden Leeuw. Het aan k voeren vee gelieve men uiterlijk lt- uur aanwezig te hebben. De over name van kalveren is bij slager; Wijnhoven. Tijdens de Oogstfeesten te Seve num boekten Venrayse ruiters d grootste suksessen. Bij de individuë dressuur viel vooral het werk o; van Fr. de Weyer uil Ysselsteyn. Hi kreeg met zijn paard Swift 72 pun ten. Bij het springen zwaar wist J Janssen uit Ysselsteyn, met enkek seconden achterstand maar zonde fouten zich als tweede te plaatsen terwijl Fr. de Weyer 11e werd L- dit nummer. Bij het volbloedrennes ging H. Arts uit Merselo en J. Wij» hoven uit Venray met de 2e en prijs er tussen uit. Het Thuisfront van Venray no- digt de jongens, die van de militain dienst in Indië reeds zijn terug ge keerd uit, om deel te nemen aa: een retraite die te Venlo op „Man- resa" wordt gehouden voor gede- mobiliseerden van Limburg. Men ge lieve zich op te geven bij de para chiegeestelijkheid. En zoals (destijds) te doen ge bruikelijk trok kermiszondag wee de processie door Venray stratec Compleet met schoolkinderen, gid sen, congregaties, derde orde, sport verenigingen, standsorganisalies e schutterijen, harmonie, zangkoo. geestelijken, bruidjes en flambouw dragers. fiSSyKSSSSssSI tiS&JSSS Sfeervolle, royale hoek- combinatie uitgevoerd als 2 en hoek en 2-zitsbank, i gestoffeerd met een luxe draion NU Gespreide betaling mogelijk. STEENSTRAAT 1115 TEL. 08855-1611 Zolang de voorraad strekt uit voorraad leverbaar. IN VENRAY Ardennenlaan vrijstaande bungalow 500 m2 grond Aubadestraat herenhuis uitstekende staat ca 600 m3 Bergkwartier patio-bungalow garage uitstekende staat Bolerostraat halfvrijstaand ruime ind. 4 slaapkamers Bosschermolen patio-bungalow ruime ind. vrije ligging Eligiusweg hoekwoning garage cv uitstekende staat 155.000,kk Eligiusweg tussenwoning garage cv ligg. a. plantsoen/ 145.000,kk Menuetstraat halfvrijstaand garage cv ruime indeling 165.000,kk Molenklefweg landhuis riante ligging grote tuin Polkastraat tussenwoning garage cv /tuin op zuiden Dr. Poelsstraat riant halfvrijstaand herenhuis verbouwd OMGEVING VENRAY Leunen halfvrijstaand garage cv 4 slaapkamers Vierlingsbeek Wanssum vrijstaand cv 4000 m2 grond boerderij in carrévorm cv goede ligging NIEUWBOUW Venray-centrum herenhuizen garage cv gr. tuinen, v. Venray-centrum woningen voor alleenstaanden cv Leunen Oostrum Venray-Kulut halfvrijstaand garage cv 4 slaapkamers 199.000,von herenhuizen uitstekende bouw 5 sl.kamers 225,000,von vrije sector woningen in 2 types, vanaf 182.000,von B.V Postbus 170 5800 AD Venray Henseniusplein hoek Patersstraat tel04700-83636 HOFSTRAAT VENRAY OOK VOOR TRANFORMATOREN BEJAARDEN EN/OF KLEINBEHUISDEN elegant eiken bankstel 1-1-3 met prachtige mohair stof voor 1750, TE KOOP Snijbonen W. Voesten, Veulenseweg i, 8, telefoon 81514 TE KOOP Zundapp bwj 1970, pas gereviseerd, t.e.a.b. St. Jozeflaan 2 Smakt telefoon 04782-573 WITTE GARDEROBE-HANGKASTEN 60 cm breed, nu 157,- Ook leverbaar in 80 cm Keukencentrum FRANSSEN Westsingel 54 - Venray tel. 04780-82851 TE KOOP Atag kookplaat Blauwververstraat 27 Veltum BOUWTERREINEN TE KOOP GEVRAAGD STIENSTRA VENRAY B.V. Stationsweg 11, Venray telefoon 04780-84438 TE KOOP Yamaha XS 750 bwj. 1978, 3000 km Fagotstraat 10 Brukske wandbeklëding TELEFOON 81523 - VENRAY TE KOOP Nieuwe aardappelen A. Pouwels Servatiusweg 10 TE KOOP geschakelde, luxe efge- werkte tussenwoning met cv en inpandige garage. Royale woonkamer met open keuken; hal; 3 sl.- kamers en tuin op zuiden Telefoon 04780 - 82464 TE KOOP Nieuwe aardappelen Princesseboontjes Snijbonen Th. Vollenberg Deurneseweg 40 tel. 82144 TE KOOP Opel Ascona 16 S bouwjaar aug. 1971 Op den Bosch 2 Maashees TE KOOP Ford Taunus '1300 L in prima staat, bwj "1972 Reekgraafstraat 16 venray TE KOOP Bloemkool en Stam-foxia's Gooren, Steegsepeelweg 69 te Leunen TE KOOP ca. 550 Mulde pannen Eindstraat 19A, Venray telefoon 81577 TE KOOP Honda CB 750 bwj 1975 Opel Manta S bwj 1971 Oploseweg 6, Overloon telefoon 234 TE KOOP Zundapp bwj 1974 goud kleurig, rijwindkoeling Luciastraat 19, Vierlingsbeek TE KOOP langharige dashondjes, zwart en bruin, met stam boom, wormvrij en geënt Vermeerstraat 1, Horst telefoon 04709-1286 TE KOOP Nieuwe aardappelen tevens silo-vijzel met elec. motor H. Janssen, Kulutweg 17 Veltum II, Venray 13 t/Yn 17 aug. 1979 4 DAGEN ZWEMPLEZIER INSCHRIJVEN VANAF HEDEN TOT 15 AUG. '79 Bel 81315 Schaeffers Glashandel Patersstraat 14 Daar wordt U nog voordelig geholpen I TE KOOP snijbonen dubbel stokprincesse en nieuwe aardappelen I S. Michels, Haag 5a Merselo telefoon 380 Afrasteringpalen witgeschild en verduurzaamd H. JANSSEN hout en Olie B.V. Tel.81044 Venray Houtwerf: Beekweg Merselo Tel. 04786 - 338 h TE KOOP i Stokprincesseboontjes I Verse snijbonen I Spekbonen |i Piet v.d. Goor, Hazeweg 4 telefoon 82514 TE KOOP I Gasfornuis met gril zgan Aquarium 40x40x80 cm met toebehoren, vissen t.e.a.b. Buise, Loenerveld 9 Leunei*

Peel en Maas | 1979 | | pagina 8