GA FIETSEN HET IS GEZOND 30 jaar geleden Originele Vignetten-Expositie VENRAY KERKELIJKE DIENSTEN VAMOS A VER in de Amro BankJulianasingel INDONESISCHE BATIKKUNST IN ACHTER DE TOREN TE SAMBEEK PEEL EN MAAS uw weekblad Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Veel mensen die jarenlang de fiets in het schuurtje lieten staan, zijn de laatste tijd weer op het voor ons Nederlanders zo vertrouwde stalen ros gestapt. Voor de terugkeer naar de fiets worden veel motieven ge noemd. Uit onderzoekingen is geble ken dat daarbij het gezondheids motief ontegenzeggelijk de hoogste ogen gooit. Fietsen is gezond en die uitspraak blijkt nauwelijks voor dis cussie vatbaar te zijn. Vraag het maar aan uw dokter. Vrijwel iedere arts zal beamen dat fietsen goed is voor de gezondheid en dat met vaste regelmaat op de fiets stappen in onze bewegingsarme tijd gewoon noodzakelijk is. De Amerikaanse arts Paul Dudley White, indertijd de lijfarts van de populaire Ameri kaanse president Eisenhower, heeft eens op een rijtje gezet wat naar zijn mening de meest in het oog springende voordelen van het fiet sen zijn. Dat gaf de doorbraak in de waardering voor het fietsen. Wie re gelmatig van de fiets gebruik maakt, zal gemiddeld vijf jaar langer leven, kan beter denken, slaapt beter en zal zich in het algemeen meer ont spannen voelen. Een fietser heeft een betere lichaamskonditie en heeft meer weerstand 4egen infecties. Hij zal minder gauw te maken krijgen met degenerende veranderingen in het bloedvatenstelsel die tot hoge bloeddruk, een hartinfarct, aderver kalking e.d. kunnen leiden. Terecht pleitte deze arts voor regelmatig fietsen. Dat is namelijk voorwaarde om van het gezondheidsbevorderen de efefct van fietsen te kunnen pro fiteren. Eens per week een ommetje op de fiets maken, zegt niet zo veel. Als het even kan moet iedere dag van de fiets gebruik worden ge maakt; in ieder geval tenminste vier keer per week. DOE HET GOED Wie gaat fietsen om fit en in goe de conditie te blijven, moet het wel goed doen. Dat wil zeggen voor een fiets zorgen waarmee je goed uit de voeten komt; dus niet het oude bar rel dat toevallig nog beschikbaar is, maar een fiets met versnellingsmo gelijkheden om een trainingspro gramma te kunnen uitvoeren en dan natuurlijk met een kilometerteller/ snelheidsmeter om precies te kun nen nagaan wat je doet. Trainings programma's voor fietsers, volgens het Cooper-systeem, zijn te vinden in het boekje Fit door fietsen, dat door overmaking van 8,20 op post girorekening nr. 234567 kan worden aangevraagd bij de stichting: fiets! in Amsterdam. Dit boekje staat bo vendien vol nuttige adviezen voor de gezondheidsfietser, uitspraken van artsen en een opsomming van kwalen waartegen fietsen in het bij zonder kan worden aangeraden. De belangrijkste invloed die van het fietsen uitgaat, heeft betrekking op de bloedsomloop en de ademhaling; beide van vitaal belang. Door de be weging die tijdens het fietsen wordt gemaakt, wordt de bloedsomloop gestimuleerd en een goede doorstro ming van het bloed bevorderd. Het hart pompt normaal ongeveer zes liter bloed per minuut door het li chaam, bij het nemen van inten sieve beweging wordt dit opgevoerd tot zo'n 36 liter per minuut. Bij langzaam stromend bloed verliezen de bloedvaten geleidelijk aan elasti citeit, waardoor op den duur ver stopping kan optreden zoals dat bij aderverkalking het geval is. Ook wordt hierdoor de kans op een hart aanval vergroot. Door het sneller stromen van het bloed wordt het zuurstoftransport vergroot en dit be ïnvloedt op gunstige wijze de capa citeit van de longen. Tijdens het fietsen wordt ook de ademhaling ge activeerd en ook dat heeft gunstige invloed op de algehele conditie en de gezondheidstoestand. FIETSEN EEN GEZINSSPORT Hoewel veel trim-fietsers echte individualisten zijn, is het fietsen toch ook een typische gezinssport. Men trekt er met het hele gezin op uit en iedereen is in tegenstelling tot autoritten .tijdens het uitstapje ak- tief. Belangrijk is ook dat men op deze wijze elkaar stimuleert. Ook trainingsprogramma's kunnen heel goed gezamenlijk worden uitgevoerd. Er staat dan een stimulans-stok achter de deur voor mensen die het alleen misschien wat eerder zouden fietsen gemakkelijk gaat en geen fietsen gemakkaelijka gaat' en geen bijzondere eisen aan lichaamskracht stelt. Iedereen kan het doen. De Duitsers noemen het fietsen dan ook de „Sport für Unsportliche". Vooral de zomermaanden lokken uit om op de fiets te stappen. Er is volop tijd voor te vinden nu de avonden lang en licht zijn. After-dinner-fietsen zegt men. Het is verstandig om het niet bij de zomer te laten, maar de fietstraining in herfst en winter voort te zetten. Dat is heel goed mogelijk en juist in dat doorgaan met fietsen ook als het jaargetij de hiervoor minder geschikt lijkt zit het grote effect. Wie trouwens de smaak te pakken heeft, zal de fiets niet gauw op zolder zetten. Er mag in dit verband een opmerking wor den gemaakt over de kleding. Het is aan te raden om tijdens fietstochten passende kleding te kiezen die lucht doorlaat, transpiratievocht opneemt en sterke afkoeling tegengaat. Er bestaat op het ogenblik een groot assortiment aan speciale fietskle- ding voor alle weersomstandigheden. U kunt hiervoor vooral terecht bij de supersport-fietsenhandel. Er is kleding waarin de fietser zich pret tig voelt en die bovendien zeer doel matig is. Tot slot een uitspraak van de Britse arts Christopher Wood ward, die het fietsen een van de meest complete vormen van licha melijke oefening noemde. Hij heeft gezegd dat er geen betere manier is om conditie en uithoudingsvermogen te ontwikkelen dan door te fietsen. Een goede raad van een specialist. Dat het vertrouwde AMRO vignet i zich ook leent voor leuke toepassin- gen buiten de banksfeer, wordt be wezen door de bekende cartoonist J Arend van Dam. Hij is namelijk m^t het vignet aan het stoeien gegaan en heeft het in allerlei grappige toepassingen in beeld gebracht als onderdeel van cartoons. Het vignet neemt steeds de plaats in van een normaal herken baar voorwerp (een valhelm, een j vork, een hobbelpaard, enz.). Het j resultaat van Arend van Dam's I kreatieve arbeid circa 20 cartoons in groot schilderij formaat hangt van 27 juli t.m. 15.augustus 1979 ten- toongesteld in .de AMRO bank, Ju- 1 liniasingel 7a te Venray. Arend van Dam is sinds 1967 be roepscartoonist. Zijn werk komt men regelmatig tegen in diverse dag- en weekbladen. In de Nieuwe Revue heeft hij een eigen rubriek. Tijdens de in 1972 in Montreol ge houden 9th International Salon of Cartoons behaalde Arend van Dam een tweede prijs in de categorie hu mor. De expositie is te bezichtigen op de openingsuren van de Amro bank: maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en vrijdagavond van 17,00 tot 19.00 uur. Met ingang van 27 juli a.s. eks- poseert Kunstcentrum Achter de Toren, Torenstraat 51 in Sambeek (Boxmeer) een veertigtal kunstwer ken van de Indonesische kunste naars Kusama en Lukman, alle uit gevoerd in de batiktechniek ('mbatik betekent tekening). Batikken is een eeuwenoude kunst (waarvan de grondbeginselen welis waar niet zo heel moeilijk zijn, maar de uitvoering verrassend kan zijn. Kusama en Lukman beheersen de techniek tot in de perfektie. Daarbij weten zij een gebruik te maken van ivormen en kleuren, die vér uitstijgt boven de gebatikte sarong of kebaja waarmee velen vertrouwd zijn. Beide kunstenaars, van wie werk wordt getoond, wonen in Yogyakarta (Djokjakarta), het centrum van de batikkunst op Java. Kusama en Luk man leven van hun kunst, maar vraag niet op welke schamele wijze zij hun dagelijks leven leiden. In Nederland werden vroeger vele batikdessins in machinedruk geko pieerd; het betekende voor een groot aantal textielfabrikanten een gewel dig exportartikel, bijvoorbeeld naar Indonesië of Nederlands-Indië zoals we toen zeiden. De traditionele batikkunst is veel al terug te voeren op scènes uit de Indonesische religie, die vooral in de wajangpoppenspelen uiterst kunst zinnig worden uitgebeeld. Wajang figuren spelen ook in de batikkunst een grote rol, zij het dat de jongere kunstenaars zich meer en meer' voe len aangetrokken tot andere voor stellingen en soms tot non-figura tieve kunst hoewel dit nog steeds uitzonderingen zijn. Openingstijden Kunstcentrum Ach ter de Toren: vrijdagen 16.00 - 21.00 uur, zaterdagen en zondagen 11.00 - 17.00 uur. UIT PEEL EN MAAS VAN 30 JULI 1949 - No. 30 Bij besluit van de Commissaris der Koningin in Limburg is be noemd tot onbezoldigd veldwachter der gemeente Venray J. H. van de Mortel, jachtopziener te Venray, te vens onbezoldigd veldwachter der gemeente Bergen. De kerk van de H. Catharina tc Leunen, die een van de minst ge troffenen van onze gemeente was, tijdens de bevrijding, is van buiten grondig hersteld, en gerestaureerd, krijgt nu van binnen een grote beurt. Daan Wildschut, schilder en glaze nier, heeft enige nieuwe ramen ver vaardigd voor de kerk. Ook de in terieur beschildering werd aan hem opgedragen. Wanneer deze jonge schilder hiermede klaar is, is de Léunse kerk de eerste, die weer in zijn vooroorlogse staat hersteld is. Tijdens de restauratiewerkzaamhe den worden de H. Diensten gehou den in het Patronaat. De gemeente wil de administratie kosten van paspoorten en bewijzen van Nederlandschap gaan verhogen. Een paspoort dat nu 2,per aan vraag kost gaat dan 3,kosten. Een aanvraag van verlening 2,50 eerst 2,Een bewijs van Neder landschap wordt met 50 cent ver hoogd tot 3,Trouwens wie naar het buitenland wil, moet er ook wat voor over hebben. Gezien de benar de positie van de gemeentekas en op bevel van hogerhand werd dit voorstel tijdens de gehouden raads vergadering aangenomen. 1950 zal voor Oostrum een jaar worden vol feesten. Dan zal het 600 jaar geleden zijn dat het mirakeleu- ze beeldje van O.L. Vrouw Behou denis der Kranken, in Oostrum op Spraland werd gevonden. Het groot- ste gedeelte van dit feest zal ker kelijk gevierd worden, maar Pater Jacq Schreurs m.s.c.c. schreef een openluchtspel „De Duivel op Spra land". dat men het volgende jaar hoopt op te voeren onder regie van de heer P. Vermeltfoort. Een comité werkt momenteel aan een uitgebreid programma. Dr. H. Sala werd vrijdag j.l. on der grote belangstelling gehuldigd in verband met zijn 50 jaren veearts jubileum. Voeg daarbij nog het feit, dat de jubilaris 25 jaren president was van Venray's Harmonie. Naast zeer vele persoonlijke felicitaties, sprak Dr. A. Vercauteren namens de Harmonie en namens geheel Venray zijn gelukwensen uit tijdens de se renade die 's avonds de Harmonie hun president aanbood. De Kring Venray van de Jonge Boeren hield haar eerste sportdag, die gehouden werd te Wanssum en een groot succes werd. Voorzitter Loonen, Leunen, M. de Ponti, Roer mond, technisch adviseur van de Jonge Boeren, alsmede de voorzitter van de afdeling Wanssum, waren trots over de prestaties die hier door verschillende afdelingen uitgevoerd werden. De aanbesteding van de bouw van een winkel en woonhuis voor reke ning van de fa. J. Derksen in de Patersstraat, was de hoogste in schrijver fa. Akerboom, Venray met 37.437,De laagste L. Oudenho ven Lzn. Venray 35.320, Aanbesteding voor de verbouwing en uitbreiding van Garage van Ha ren, onder architectuur van Margry en Lerou, was de hoogste inschrij ver Fa. Nelissen, Venray met 59.359,Laagste was Gebr. Ver- straelen, Venray, met 54.700, Café en speeltuin „Buitenlust" is herrezen. Zaterdag heropening. Zon dag muziek van de „Buurtband". M. Verstraelen, Maasheseweg 46a. Bij hun vertrek naar Brazilië, wensen ondergetekenden familie, vrienden en kennissen, hartelijk vaarwel en tot weerziens. H. van Ass Ysselsteyn en J. H. Lamers, Yssel- steyn. ENERGIEBESPARING De oliesheiks leren het ons wel van 28 juli t.m. 4 augustus Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. ouders Basten-Bo- nanls Johannes Willems Johan Moorrees. Zondag, zeventiende zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. ouders Duyf-van Helden; 9.30 grego riaanse hoogmis, int. Herman Ebbe- rink overl. ouders Jonkers-Claes- sens; 11.00 nederlandse hoogmis, int. ouders van Uden-v. d Broek overl. parochianen. Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen uit dankbaarheid (J-); 19.00 ouders Arts-Cornelissen. Dinsdag: H. Ignatius van Loyola, priester. 9.00 José Kremer-Vullinghs; 19.00 uit dankbaarheid (O.) Mathieu Arts. Woensdag: H .Alfonsus de'Laguori, bisschop en kerkleraar. 9.00 voor de gelovige zielen bijzondere intentie; 19.00 Jacobs Gossens en Anna Gos- sens Jan Aerts Thij v. d. Pas vwg. de buurt. Donderdag: 9.00 Johan ^Moorrees. Vrijdag 9.00 fam. Jacobs-Arts; 19.00 overl. ouders Bouten-Hagens ouders van Uden-v. d. Broek. Zaterdag: H Johannes Maria Vianney (H. Pastoor van Ars). 9.00 ouders Neeteson-Custers: 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. ouders van Uden-v. d. Broek Jan Schwachöfer. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Resy van Hooren en Anne- mie van M&yel.'3"13 Huwelijksafkondiging: Annemiek van Hceswijk (Asten) en Frans Cremers. Vrijdag is de eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan het H. Hart van Jezus. Van af 9.00 uur wordt aan de zieken de heilige communie gebracht. Akolieten: Zaterdag 28 juli: 19 00 M. v. Pelt. Zondag 29 juli: 8.00 Lilian Stoffels en Susanne Claessens; 9.30 Henny Fasotte en Berend Kroft; 11.00 T. de Bruïjn. Misdienaars: Maandag, dinsdag; 19.00 Berti Bouten en Leon Stoffels. Woensdag, vrijdag: 19.00 Manon Vullings en Johnny van Daal. Zondag 29 juli. H. Missen: 7.30, 9.00; 11.45; hoogmis om 10.15 (wordt niet gezongen); 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, 's Avonds 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezin nen van de parochie. Zaterdag: 5 00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering. Mededelingen: 1. Zondag 29 juli wordt in de mis van 10.15 uur niet gezongen. 2. Zondag 22 juli j.l. bracht de kol- lekte voor de bootvluchtelingen 1400— op. Heel hartelijk dank voor uw meeleven. Over 14 da gen is het geld op de plaats van bestemming en in handen van de Venrayse pater Piet Hoedemae- kers. Op zijn eiland zijn momen teel 60 - 70.000 vluchtelingen. Uw geld doet veel goeds. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 voor Elisabeth van Zwamen-Pingen (v.w. de Irene- straat). Zondag: 7.30. voor de parochie; 9.00 Zuster Bonifaas Schmidt; 10.15 Christine Halmans-Th eelen; 11.45 Gelovige zielen (K.); 18,00 Gelovige zielen (Offerbus). Maandag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 ouders Dupont, zoon en schoonzoon; en uit dankbaarheid ter ere van St. Jozef. Dinsdag: 8.00 Anna Maria Custers- Vergeer; 19.00 Pastoor Arts. Woensdag: 8.00 Selida Virginia Rojer en Constant Rojer; 19.00 Lam- bertus de Lauw en zoon Peter. Donderdag: 8.00 Giel Kusters en Elisabeth Rammelman-Elsevier; 19.00 Anna Maria Custers-Vergeer. Vrijdag: 8.00 Jan Kusters en overl. ouders Akkermans-Timmermans; 19.00 Gezinsmis; Zuster Bonifaas Schmidt. Zaterdag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Jos Claessen en Peter Schoenmakers. Zondag: 7.30 Pieter Hendriks; 9.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Claes; 10.15 Leo en Henk Jansen; 11.45 Re- né van Hoor en en Tony Scholten; 18.00 Perry Eibers en Edgar Janssen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Perry Eibers; 19.00 Marcel Philipsen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Edgar Jansen; 19.00 J. Smetsers. Zeventiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Comelis Matthijssen. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis tot intentie van het verkrijgen van een zalige dood; 9.00 leesmis als jaargetijde voor overl. Johannes Smits; 10.00 hoogmis voor overl. Maria van Ma- ris-Relouw (v. d. buurt) Nederlandse gezangen met het kerkelijk zang koor. 11.30 leesmis voor overl. Ger- lach van Ass (v. d. buurt): 18.30 avondmis voor overl. Martin Hoede- maekers. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Thei van de Pasch (fam. v. d. P.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Swinkels-de Mulder en oom de Mul der. Dinsdag: H. Ignatius van Loyola, priester. 8.00 leesmis tot zekere in tentie (D.); 19.00 gesticht gezongen' jaargetijde voor overl. vader Thie- len en kinderen Alouis en Bennie. Woensdag: H. Alfonsus Maria de' Liguori, bisschop en Kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts; 19.00 avondmis uit dankbaarheid ter ere van de H. Antonius. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit Peeters; 19.00 avond- ,mis voor overl. familie Madou-van den Eisen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 19.00 avondmis voor overl. Peter Pelzer. Zaterdag: H. Johannes Maria Vianney (H. Pastoor van Ars). 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck en familie; 19.00 avondmis voor overl. Herman van Ass en Gerlach van Ass. Mededeling: A.s. zondag wordt er onder de mis van half twaalf kleutercrêche ge houden in de kleuterschool vlak bij de kerk - Whistlerstraat 3. Leidster: Mej. B. v. d: Bekerom. Misdienaars en Akolieten 29 juli - 4 aug. Zondag: 8.00 E. Franken, O. Ingen- pas; 9.00 M. Willemse, T. Lucassen; 10.00 M. Barten, R. Beerkens, H. Lit- jens; 11.30 H. Kusters, J. Jacobs; 18.30 H. Willemse, M. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Vercauteren, B. Peeters; 19.00 S. Rongen, F. Peters. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 8.00 M. Fijneman, R. de Vink; 19.00 O .Ingenpas, C. de Bruyn. Zondag 29 juli a.s. om half tien kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Predikant is de Weleerw. Heer J. G. Keers uit Havelte (Dr.). In beide diensten synodale kollekte voor het Algemeen Kerkewerk. Zaterdag: 19.00 Ide Min Lei van Soest (v.w. de oude buurt). Zondag: 9.00 Toon Kleuskens (Ge mengd Koor); 11.00 Tot bijzondere intentie. Maandag: 9.00 tot zekere intentie (J.>. Dinsdag: 9.00 tot bijzondere inten tie. Woensdag: 9.00 Ide Min. Donderdag: 9.00 Pieter Hendricus Janssen. Vrijdag: 9.00 Maria Jacoba Ver- heijen-Michels (v.w. deb uurt). Zaterdag: 19.00 Pierre Vandeven- ne Maria Jacoba Verheijen-Michels Peter Derks v.w. de buurt). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Marcel Linskens, Marcel Janssen, Marcel Linders, Pieter Verhagen. Zondag: 9.00 Nico Versteegen, Alouis Martens, Gebr. Drabbels; 11.00 Hans Mulder, Davy Moorrees, Eric Jeuken. Maandag, dinsdag, woensdag: 9.00 Gebr. Drabbels. Donderdag en vrijdag: 9.00 Pieter Verhagen en Marcel Linders. Zaterdag 28 juli: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: Mej, J. M. Vermazeren. Zondag 29 juli: Gezongen Euch. viering om 10.00 uur. Misintentie: voor de Heer L. Snijders vanwege buurtbewoners. De kindercrèche wordt verzorgd door Mevr. Cybulski en Miriam Claessens. Woensdag 1 augustus: Euch. vie ring om 19.00 uur. Misintentie voor Wim v. d. Munckhof en overleden familie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis St. Mgr. Jan van Susante (Dameskoor). Zondag: 8.30 H. Mis tot bijzondere intentie (C.); 10.00 Hoogmis maandd. Jan Nelissen en jaard. Karei Achten. Maandag: 8.00 H. Mis st. overleden familie P. Duijkers-Poels. Dinsdag: 19.00 gez. H. Mis st. An na Louisa Bos. Woensdag: 8.00 H. Mis overleden ouders. Donderdag: 19.00 H. Uur en gez. Eucharistieviering; overl. familie Poels-Peters tevens st. Gerardus FrieSsen en Anna Maria Kemme- lings. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan ver ering Allerh. Hart van Jezus. 9.30 H. Communie aan de zieken; 19.00 gez. H. Mis st. Peter Swinkels, An na Bout en en Petrus Lemmen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis st. Theodorus Classens, Wilhelmina Theuws en zoon Teng Classens. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Gebr. Nellen. Zondag: 8.30 Gebr. Steeghs; 10.00 R. v. Rijswijck, T. Janssen. Maandag: 8.00 T. Dijkman, P. Ver- steegeri. Dinsdag: 19.00 P. en M. Willemsen. Woensdag: 8.00 R. Zanders, S. Geurts. Donderdag: 19.00 Gebr. Maas. Vrijdag: 19.00 E. Geurts, T. Dijk man. Mededeling: Kerkkoor repetitie: maandag 20.00 uur in de kerk. (28 juli t.m. 4 aug.) 17e zondag door het jaar. Misdienaars: William Steeghs en Jan Volleberg; Johny Reinders en Mark Donders; Hoogmis: René Duy- kers en Jos Heidens. Zaterdag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zondag: 8.00 MartinuS Emonts; 10.00 Dora Willemsen-Martens. Maandag: 8.00 overl. fam. Strij- bos-Strijbos. Dinsdag: 8.00 overl. fam. G. Tie- len-Tielen. Woensdag: 8.00 overl. fam. Gel- lings-Verhoeven. Tevens tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 Gerardus Smits. Vrijdag: 3.00 uit dankbaarheid b.g.v. het zilveren huwelijksfeest van de fam. Dinghs-Sanders. Zaterdag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw. ^Zeventiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. als jrd. voor Gerard Jenniskens-Vissers Jozef Claessens (vanw. Veeverzekering). Zondag: 8.00 lsm. v. Jan v. Meijel, echtgenote en overl. kinderen lsm. tot bijz. intentie (H.); 10.00 hgm. als gest. jrd. v. Eduard Asselberghs en echtgenote Maria Asselberghs; 11.15 lsm. als jrd. voor Joos Buijssen. Maandag: 18.00 gest. jrd. v. Jaco bus Peeters en fam.; 18.30 lsm. voor Martinus de Bruijni, echtgenote en overl., kinderen; 19.00 weekd. voor Petronella Litjens-Reintjes Maria Asselberghs; 19.30 lsm. v. Gerard Reintjes tot bijzondere intentie (C.). Dinsdag: 18.00 weekd. v. Harry Asselberghs Maria Asselberghs; 18.30 weekd. Maria Loonen-Schef- fers; 19.00 leesm. v. Maria Ach ten-v. Dijck en overl. ouders; 19.30 lsm. v. Jozef Claessens (vanw. de buurt) Jan v. Meijel, echtgenote en overl. kinderen. Woensdag: 18.00 maandd. voor Anna M. de Bruijni-Nellen Maria Asselberghs; 18.30 maandd. v. Elly van Berlo; 19.00 maandd. voor Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Jo hanna Verheijen-Loonen; 19.30 lsm. v. Piet Vullings en overl. fam. Donderdag: 18.00 maandd. v. Her man van Leipsig Maria Assel berghs; 18.30 maandd. v. Chris Goo- ren en echtgenote; 19.00 maandd. v. overl. ouders van Hees-Voesten; 19.30 maandd. v. Eduard en Stans Dietz pastoor de Bot. Vrüdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. fam. Loonen-van Rens; 18.00 maandd. v. Helm de Bruijni; 18.30 weekd. v. Maria Asselberghs maandd. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin Croijmans; 19.00 gest. jgt. v Lambert Willems en echtg. Jan van Meijel, echtgenote en overl. kin deren; 19.30 maandd. v. Jozef Claes sens overl. fam. Litjens-Lemmen. Zaterdag: 19.00 lsm. v Johanna v. Kempen-Lochtens lsm. tot bijzon dere intentie (C.). Misdienaars: 18.00 Kuenen Rudy en Peeters Lucien; 18.30 Peeters An- dré; 19.00 Emons Wilbert en Smits René; 19.30 Klaassen Koen en Hee- sen Martin. Akolieten: 19.00 R. David en W. v. Meijel; 8.00 J. Janssen; 10.00 F. v. Bavel, A. Reintjes en P. Verstappen; 11.15 H. en R. Cornelissen. Gedoopt: de Groot Anke; Litjens Petronella- 29 juli - 5 augustus Zaterdag: 19.00 jgt. Martinus Wis- mans. Zondag: 8.30 maandd. v. Maria Verhoeven-Arts; 10.00 jgt. voor Ge rardus Deters en Maria Deters- Theunissen; 11.30 H. Mis v. Nicola- sina Hamers-van Noye. Maandag: 19.00 H. Mis v. Piet Ver- heijen en Maria Litjens en voor Wil- fried Verheijen. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Hendrica Vullings-Janssen. Woensdag: 8.00 jgt. v. Louis en Harrie Arts. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Ja cob Arts. Vrijdag: 14.00 H. Mis b.g.v. het hu welijk "van Lenie Philipsen en Huub Litjens; 19.00 jgt. v. Martinus van Dijck. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. fam. Mulders-Maessen. lAisdienaars: Zaterdag: 19.00 John Michels en Rob Koonings. Zondag: 8.30 Robert van Ass en Wilfried van Dijk; 10.00 Richard Juwett en Peter Peeters; 11.30 Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff. 17e zondag door het jaar. 29 juli. Zaterdag: 19.00 Hoogmis gest. jgt. voor Huberta van Dijck. Zondag: 8.30 H. Mis voor Sjang van Dijck, echtgenote en dochter To; 10.00 Hoogmis voor Cornelis en Jo hannes Muysers; 11.30 gest. jgt. v. Gerardus van Enckevort en overl. fam. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. overl. ouders van Rijswijck-Klaassen en overl. kind. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl, fam. Verlinden. Woensdag: 8.00 gest. jgt. v. Ma- thias Manders Rosina Schanz en overl. dochter. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Maria v. d. Heuvel. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Pierre Zwitserlood. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: I. van Helden, M. Michels; 10.00 T. Janssen, M. Kessels; 11.30 T. Engels, J. Eijssen. Kollektanten: zaterdag Emonts; zondag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Arts; 11.30 Hendrïx. Zaterdag 29 juli: 17e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. Fleurkens-Aarts. Zondag: om 9.45 Hgm. voor zal. Ceciel van Wylick-Engelen; 11.15 Hgm. zal. Rector Verbugt, Rector Geurts en Lena van Dongen. Maandagavond om 7 uur lsm. zal. Jan van den Aker. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius van Padua (int. offer- bloc). Woensdag: 8 uur lsm. zal. Petr. Ida van Staveren-van Son. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Truus Arts-Hagens. Vrijdag: 8 uur lsm.'zal. Ceciel van Wylick-Engelen. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. 2e zeswekendienst zal Broeder Josué Nabuurs. Akolieten voor 29 juli: Jan This- sen, Joh. Fleurkens en Sj. Classens. Misdienaars: H. Geurts, D. Jans sen. Zeventiende zondag door het jaar. Zondag: 8 uur H. Mis t.b.i.; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Harrie Janssen en Peter Vollen- berg. Misdienaars van de week: Twan- ny Swinkels en Mark Koonings. Maandag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: H. Ignatius van Loyola, priester. 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Woensdag: H. Alfonsus Maria de Liguori, bisschop en kerkleraar. 8 u. H. Mis voor Toon Huisman van je vrienden. Donderdag: 8 uur H. Mis te.v. O.L. Vrouw (Th.); 3 uur plechtige Huwelijkshoogmis voor het bruids paar Truus Poels en Gerard Delauw. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor Arnold Gie- lens. Zaterdag: 19.30 Avondmis uit dankbaarheid tot int. van familie Voermans-Linders. Zaterdag 28 juli: 19.00 Avondvïe- ring voor Bertus Mulder. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees t.z.i.; 10.00 Hoogmis uit dankbaar heid. Maandag: 8.45 H.-Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor de fam. Scholten. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef t.z.i. en fam. Buyzen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Bovens. Vrijdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. het Heilig Hart tot int. van Petronella Beris-Vervoort. Eer ste vrijdag ziekencommunie. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo celebramos - aunque estamos pocos - la fiesta de Santa Ana con una Misa dialogada que empieza a las once y cuarto en nuestra capilla, Overloonseweg 2. Después de la Misa reunion en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Estando la mayoria de los socios del club en Espana no hay activi- dades especiales durante el mes de julio. Al final de agosto, cuando han regresado nuestros compatriotas. rempazaremos con nuevo animo. El Padre Juan y el Sr D Jo Jacobs estan siempre a su disposición por casos urgentes (04784-1253). Hasta la vista!

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7