ea BON voor Noord- en Midden-Limburg? 4 instellers-operators profielwalsen (nr. u 2 instellers-operators strekbuigmachine (nr. 2) 6 instellers-operators automatische persen (nr. 3) Kermis St. Arrthonis DANCING BOS St. Anthonis MATINEE Parochie Merselo MOBIEL KANTOOR A.N.W.B. EEN SUCCES P.v.d.A.-fraktie ageert tegen storten in de zandafgraving Vermeulen PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Commissie voor openbare werken gaf adviezen Standwerkers concours werd tóch een succes Binnenbad gesloten (Vervolg van voorpagina) VOOR EN TEGEN De voorstanders van deze vorm betoogden, dat op deze wijze aan de verschillende opvattingen over be stuurlijk funktioneren in ieder geval op het niveau van de scholen recht zou kunnen worden gedaan. Men zou tot hét uiterste moeten gaan om in deze kwestie een kompromis mo gelijk te maken opdat tenminste één geïntegreerd bestuur zou ontstaan. De tegenstanders van deze invulling van de bedoelde bestuursvorm wa ren van mening dat hiermee het centrale bestuur als uiteindelijk ver antwoordelijk („bevoegd gezag") te zeer in zijn bevoegdheden en verant- woordelijicheden zou worden be perkt. Aan de in het overlegorgaan deel nemende besturen werd gevraagd een standpunt terzake in te nemen. Uit de reakties bleek de werk groep, dat de besturen van het Boschveldcollege en van de Stich- ting Voortgezet Onderwijs Horst e.o. van mening zijn, dat de aan de orde gestelde vorm van een ge ïntegreerd bestuur gerealiseerd dient te worden. Het bestuur van de scholengmeen- schap Jerusalem verklaarde zich alleen dan te kunnen verenigen met eejn geïntegreerd bestuur wan neer, wat het centrale bestuur be treft, sprake zou kunnen zjjn van rechtstreekse beïnvloeding van de gang van zaken binnen élk der aangesloten scholen. NIET ZINVOL Waar de voorstanders van de ene vorm zich tegenstanders verklaar den van de andere vorm en omge keerd, konkludeerde de werkgroep, dat hier sprake is van een zo groot meningsverschil omtrent een derma te fundamentele aangelegenheid als de geschetste, dat verder overleg over integratie van de 3 stichtingen niet zinvol meer is. Over de andere aspekten, waarop men tot een ge meenschappelijke noemer wenste te komen, is niet meer gesproken. Het verschil van inzicht heeft er toe geleid, dat de werkgroep zich thans van zijn taak ontheven acht. De vertegenwoordigers van de be sturen hebben namens de resp. be sturen meegedeeld bereid te blijven tot overleg met betrekking tot on derwijszaken, die de regio betreffen en tot onderwerpen, die uitgaan bo ven de belangen van de afzonder lijke scholen. Brand Dinsdagavond brak brand uit in een kalkoenenhok en paardestal van G. A. aan de Paardekopweg te Ys- selsteyn. Een gedeelte van de paar destal werd door brand vernield. Hoewel de oorzaak van de brand niet bekend is, wordt hooibroei niet uitgesloten. De eigenaar kon drie paarden red den, doordat hij met zijn tractor een gat in de stal reed, zodat de paar den konden ontsnappen. In het aan grenzende kalkoenenhok zaten 7200 kalkoenen, die door snel ingrijpen geen prooi der vlammen werden. De eigenaar is tegen brandschade ver zekerd. In Venlo is sinds februari 1979 een stuurgroep werkzaam m.b.t. de ontwikkeling en opzet van een „Kinder- en Jeugd telefoondienst". In de stuurgroep nemen instellin gen deel, die uit hoofde van hun werkzaamheden direkt betrokken zjjn bij kinder- en jeugdproble matiek. Uit een globale inventarisatie op scholen en hulpverleningsinstellin gen is de stuurgroep gebleken, dat de groep van 8-14 jarigen weinig mogelijkheden tot hun be schikking heeft om haar vragen en moeilijkheden ergens bespreek baar te maken. De ervaringen met de kindertele foon in Duitsland en sinds mei j.l. in Amsterdam wijzen eveneens in deze richtipg. De problemen die aan/ de orde komen liggen verdeeld op. het vlak van moeilijkheden rpet vriendjes/vriendinnetjes, moeilijk heden op school of met de ouder(s). De kindertelefoon in Amsterdam wordt financieel ondersteund door de Stichting Nationale Kommissie Internationaal Jaar van het Kind. In een onlangs gehouden interview met de voorzitter van een van dé werkgroepen van de Nationale kom-r missie Mevrouw N. A. Haan-Groen, burgemeester van Voorburg, wordt- gezegd,: „Doel is niet alleen de kin-' deren hulp te verlenen, maar uit hun vragen te leren waar andere 4 dagen feest in met de National Four Maandag en dinsdag met de National Four en Jan Boezeroen VAN 23 JULI - 12 AUGUSTUS Geen bibliobus in Meerlo-Wanssum In verband met de zomervakantie van de scholen, de vakantie van het bibliobuspersoneel en de onder houdsbeurt van de bus, zal de biblio bus van 23 juli 1979 tot en met 12 augustus 1979 geen standplaats heb ben in de gemeente Meerlo-Wans- sum. hulpinstanties tekort schieten". In datzelfde interview zegt Dr. Hans Cladder, kinderpsycholoog van de Rijksuniversiteit Utrecht: Los van hoe het helpt, vind ik het erg belangrijk dat je er op deze manier achter kunt komen welke proble men er zijn; hoe hoog de nood is. Een stuk diagnostiek dus." ^be stuurgroep Kinder- en Jeugd- telefoon Venlo, onderschrijft deze uitspraken en wil in het gebied Noord- en Midden Limburg de kin- der- en jeugdproblematiek in het vizier halen. Mogelijk kan dit een preventieve aanpak bevorderen. Momenteel wordt een door de stuur groep ontwikkeld projektplan op bestuurlijk niveau besproken. Bin- hen afzienbare tijd zal duidelijk worden op wat voor wijze de Kin- der- en Jeugd S.O.S. lijn in de regio Noord- en Midden-Limburg gestal de krijgt. 14e zondag door het jaar. 8 juli. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Henk '.van Meyel. Zondag: 8.30 H. Mis voor Petro- neila Minten; 10.00 Hoogmis voor Sjang van Dijck, Henrica Hoedema- kers en dochter To; 11.30 H. Mis voor de parochie. Maandag: 8.00 gest. j,gt. voor Wil- helmina Verlinden-Bistervels. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis v. Maria v. d. Heuvel. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor .Jan M. Gielen en overl. kinderen. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor (Johan van Keysteren. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Peter 'Joh. van Meyel en Petrönella Muy- sers. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor Sjef Verhoeven- Misdienaars: zondag 8.30 en door .de week: T. Janssen, M. Kessels; 10.00 T. Engels, J. Eyssen; 11.30 P. Jacobs, P. Kessels. Kó Wek tasten: zaterdag Arts; zon dag: -6.3Ó v. Cuijck; 10.00 Hendrix; 11.30 Éwals. openbare bibliotheek uenrey. afd. voor volwassenen JuLianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: R. Cook. Coma. (thril, dok) F. Hébrard. Een vrouw blijft een vrouw. W. Iven. Miet; herinneringen aan een stukske Brabant; in het dia- lekt van de Brabantse Peel. E. Mc'NeilJ. Negen en een halve week .H. Mellaart. Sterven in de zon. P. Rey. Operatie bankgeheim (av) A. Romijn. Als je alles wist (prot) F. Ross. Hardloper/doodloper (thil) J. Saunders. De Love boot (hum) R. K. Smith. Sadie Shapiro hum) Het op initiatief van de heer N. Hovestad naar Venray gekomen mo biele kantoor van de A.N.W.B. blijkt bijzonder goed aan te slaan. Iedere- dinsdag, wanneer het mobiele kan toor zijn plaats inneemt op het Hen- seniusplein komen' vele tientallen uit Venray en omgeving hier inlich tingen inwinnen over tal van A.N.W.B.-zaken. Vooral met de va kantie vlak voor de deur zijn het er velen, die voor vakantiezaken de weg naar het mobiele kantoor vin den. Ook de A.N.W.B. is erg tevreden over de belangstelling, welke zij in Venray ondervindt. De gedachten zijn gelanceerd om het mobiele kantoor te verplaatsen van het Henseniusplein naar de par keerplaats bij de schouwburg aan de Schoolstraat. Vooral wanneer het druk is moeten de „klanten" buiten wachten, hetgeen niet prettig is bij regenweer of felle zon. Daarom denkt men er aan om de luifels van het schouwburgplein te benutten voor de wachtenden. Het mobiele kantoor blijft in Venray tot septem ber. Tot dan komt de wagen iedere dinsdag van 10 tot 16 uur. In brieven aan de colleges van Gedeputeerde Staten van Limburg en van b. en w. van Venray spreekt de raadsfraktie van de Partij van de Arbeid haar onge noegen uit over het wat zij noemt ongecontroleerd storten van vuil in de voormalige zandaf graving van Vermeulen aan de Meerlosedijk te Oirlo. Volgens een gemeentelijke publi- katie van enkele weken geleden, is het storten van het z.g. inerte vuil (puin e.d.) daar tegen betaling van. stortkosten toegestaan nu de stort plaats op het Venrays Broek is ge sloten. De mogelijkheid om het inerte vuil in de voormalige zandafgraving te storten kan geschieden totdat af voer naar de regionale stortplaats in Horst-America kan plaatsvinden. In de brief aan G.S. schrijft de fraktie van de P.v.d.A., dat „door bemiddeling van de gemeente Ven ray thans ook door anderen inert vuil tegen betaling aan Vermeulen b.v." in de groeve wordt gestort. Omdat het hier ongecontroleerd storten betreft, vindt de fraktie dit een kwalijke zaak. In de brief aan b. en w. wordt ge steld, dat „het storten ongecontro leerd geschiedt en dat ook huis- en ander afval volgens de stortvergun- ning mag wordén gestort". Aan b. en w. wordt gevraagd of zij er zich van bewust zijn, dat dit kwalijke gevolgen kan hebben. In beide brieven wordt er melding van gemaakt, dat geconstateerd werd, dat olie en garage-afval, als mede plastic zakken met chemisch afval, waren gestort. Aan b. en w. wordt gevraagd of terwijl aan G.S. wordt gevraagd: het college hierop controle uitoefent, „Zo u controle uitoefent, waarom hebt u geen procesverbaal laten op maken?" Tenslotte wordt in beide brieven geattendeerd op het feit, dat het hier gaat om een particulier (beheerde) stortplaats, waardoor concurrentie vervalsing optreedt. Vermeulen, zo wordt gesteld, stort gratis, terwijl de anderen moeten betalen. Volgens de fraktie betekent dit, dat wanneer Vermeulen van de resterende stort- capaciteit (in de ene brief wordt ge sproken van 40 a 50 m„ in de andere van 40 a 50 duizend meter) de helft benut, deze bij het slopen van grote panden aanmerkelijk goedkoper kan werken. Aan G.S. wordt gevraagd of zij dit juist vinden, terwijl aan b. en w. wordt gevraagd of het be heren van vuilstorten geen over heidstaak is. Maandagavond kwam de commis sie voor Openbare Werken onder voorzitterschap van wethouder Loo- nen bijeen en gaf o.m. de volgende adviezen: 9400,beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een Vespacar voor de plantsoenendienst. 440.000,gulden voor de aan- legkosten sloopterrein Smakterhei- de .Die aanlegkosten waren eerder begroot op 600.000,maar meer kan niet worden bezuinigd. Van dat bedrag is 370,000,voor verwer vingskosten grond. 90.000,kan worden besteed voor parkeervoorzieningen nabij het winkelcentrum Veltum. Dit is geen nieuw plan maar dat bestond reeds voordat de bakkerij daar werd ge vestigd. Het kontrakt met Colline b.v. de projektontwikkelingsmaatschappij werd nu vastgelegd om meer zeker heid te verkrijgen omtrent de bouw types. Die projektontwiikkelings- maatschappij zal zeker niet meer dan 868 woningen bouwen. De woningbouwvereniging wenste die zekerheid kontraktueel vastge legd te hebben om onduidelijkheid achteraf te voorkomen. MEDEDELING De kosten van aanleg van het rij wielpad langs de Overloonseweg zul len hoger uitvallen dan aanvanke lijk werd gedacht. De grondprijzen zijn hoger .uitgevallen. De totale aanleg zal een bedrag vergen van 850.000,en van dat bedrag zal 285.000,ten laste van de ge meente komen. De rest is voor re kening van de provincie. RONDVRAAG De plaatsing van fietsen bij de winkelpromenade blijkt op bepaalde dagen een puinhoop te zijn. De stal lingen worden niet gebruikt maar de fietsen worden geplaatst bij de ingangen van winkels en leveren daar moeilijkheden op. Gevraagd werd of er geen dwin gender maatregelen konden worden genomen. Dat zal worden bekeken in overleg met de plaatselijke poli tie. Een commissielid had zaterdag verbaasd gekonstateerd dat de hockeyers, die geen gebruik konden maken van het gesloten hockeyveld, de wijk hadden genomen naar het speelterrein ijl Veltum. De jeugd werd verwijderd door die hockeyers. Dit speelterrein is pas ingezaaid en de noppen van de schoenen van de hockeyers beschadigden de grasmat. De ingeschakelde politie vond het ei van Columbus: hockeyen mocht wel maar dan op blote voeten of op de sokken. Het commissielid had er zich aan geërgerd, dat volwassen mensen nu het speelveld voor de jeugd van de wijk in gebruik had den genomen en vroeg maatregelen. Daarop zal worden gestudeerd en de uitkomst zal worden meegedeeld. Ondanks het feit, dat „Het Winkel centrum Venray" bar weinig rekla- me had gemaakt voor het Stand werkersconcours, dat vrijdagmiddag en -avond in de promenade werd gehouden, is dit gebeuren toch suc cesvol verlopen. Vooral 's avonds tijdens de koopavond was er be hoorlijke belangstelling. De stand werkers deden over het algemeen goede zaken, zodat menigeen meegtal onverwacht toch met een „marktkoopje" naar huis kon gaan. Bepaald jammer was het. dat het deze keer aan organisatie ontbrak. In plaats van een vijftiental stand werkers, kwamen er maar zeven, die zelf hun .verkoopstekkie" maar moesten opzoeken. Daar was de man met de braad pannen, die in een mum van tijd door zijn voorraad heen was. Hij was zo gauw los, dat de jury geen tijd had om zijn verkoopkunst te be oordelen Rustig en beheerst kwebbelde de man met de schroevendraaiers zijn knutselattributen uit zijn emmers en menigeen zag zijn gereedschap^ penvoorraad goedkoop uitgebreid. De man ging met de vierde prijs naar huis. Voortijdig was Keizers met z'n plantenmest door zijn voorraad heen, zodat ook hij niet beoordeeld kon worden. Lievens, met z'n autopoets deed goede zaken, maar viel niet in de prijzen. Brouwer, de man met kleur- stiften, wierp zich op als „ambas sadeur" van de jeugd. Vele ouders konden hun kinderen blij maken met een (goedkoop) stiftenpakket. Voor hem de derde prijs. „Juwelier Jeroen" bracht op een bijzonder vermakelijke manier zijn horloges aan de man. Deze stand werker van formaat, die dik na slui tingstijd nog niet aan het einde van zijn latijn was, verdiende de tweede prijs. Dries v. d. Berg, de palingboer speelde het klaar van half drie tot negen uur aan-een-stuk-door zijn publiek te boeien. Behalve met een danig geslonken voorraad, een hoge hoed vol geld en een schorre keel ging deze jonge standwerker met de eerste prijs terug naar Harderwijk. Zoals gewoonlijk is het gemeente lijk binnenzwembad gedurende de schoolvakantie gesloten wegens her stel- en onderhoudswerkzaamheden. Op 13 augustus a.s. gaat het binnen bad weer open. Vernielingen A. S. uit Venray deed aangifte van vernieling van zijn langs de Langstraat geparkeerde personen auto. Met een scherp voorwerp heb ben onbekenden een diepe kras over de rechterzijde van de auto getrok ken. De schade wordt op 500 gul den geschat. Ook voor dit geval van vandalisme verzoekt de politie even tuele getuigen zich te willen melden. B.V. Metaalwarenfabriek Inalfa te Venray, toeleverancier voor de automobiel-, fijnmechanische- en elektrotechnische industrieën. Voor diverse afdelingen vragen wij LTS-ers bankwerken, machinebankwerken of gelijkwaardig voor het instellen van de benodigde gereedschappen op onderstaande machines en het bijregelen tijdens het produktieproces. De werkzaamheden omvatten het opstellen en instellen van de walsrollen en het bijstellen van de walsrollen tijdens het automatische produktie proces, t.b.v. de produktie van verschillende soorten profielen die worden vervaardigd van plaat op rot De werkzaamheden omvatten het opstellen en instellen van de benodigde gereedschappen en het bijstellen van de gereedschappen tijdens het produktieproces, t.b.v. de produktie van roestvrij stalen sierlijsten voor de automobielindustrie. De werkzaamheden omvatten het opstellen en instellen van de benodigde gereedschappen, het inregelen van automatische materiaalaanvoer- apparatuur en het bijstellen van gereedschappen en apparatuur tijdens het produktieproces. De werkzaamheden worden verricht aan een 200 tons excenterpers en op een nog in bedrijf te stellen 500 tons excenterpers. Beloning: 23 jaar, inclusief ploegentoeslag 27.276,- bruto per jaar. 26 jaar en ouder, inclusief ploegentoeslag 29.393,- bruto per jaar. Maximaal 32.760- bruto per jaar, inclusief ploegentoeslag. Vakantietoeslag 8% Vakantie: 22 dagen per jaar. Gratis bedrijfskleding en schoenen. Gratis personeelsvervoer buiten een straal van 8 km rond het bedrijf. Werktijden: vroege dienst 06.30 - 15.15 uur, incl. 2 pauzes late dienst 15.15 - 23.45 uur, incl. 1 pauze Belangstellenden voor een van deze functies wordt verzocht contact op te nemen met onze afdeling personeelszaken, of nevenstaande antwoordcoupon in te zenden. Zonder postzegel opzenden aan: B.V. Metaalwarenfabriek Inalfa Antwoordnummer 44, 5800 VB Venray. B.V. Metaalwarenfabriek Inalfa, Maasheseweg 83, Venray. Tel. 04780 - 81743. Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Leeftijd: Heeft belangstelling voor functienummer:

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3