GEMEENTEPRAAT HUISVUILOPHAALDIENST NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau oorlichling M? Vuil(e) ge)wetenswaardigheden Wat doen we met het vuil, nu de stortplaats in het Venrays Broek eigenlijk ge sloten is? Vuil en afval in de ruimste zin bestaat uit een grote verscheidenheid aan stof fen, t.w.: a. Huisvuil en huishoudelijk grof- en tuinvuil; b. bedrijfsafval, bestaande uit z.g. inert en niet-inert vuil of afval. Met andere woorden: vergankelijk en onvergankelijk vuil; c. glaswerk; d. olie (afgewerkt); e. medicijnen; f. papier; g. giftige stoffen (landbouwbest(ijdingsmiddelen). HUISVUIL EN HUISHOUDELIJK GROF EN TUINVUIL Dit vuil wordt, zoals te doen gebrui kelijk is. in plastic zakken of behoor lijk gebundeld, door de huisvuilophaal dienst (Spéciaal Transport Deurne) op gehaald en afgevoerd naar de stort plaats in Maasbere. De afvoer naar Maasbree is tijdelijk, in afwachting van de in gebruikname van de regionale stortplaats in Horst- America. Hoe luiden de bepalingen met be trekking tot de huisvuilophaaldienst? 1. Het vuil mag niet vóór 07.00 uur (v.m.) aan de weg geplaatst worden. Het vuil mag niet né zonsondergang aan de weg blijven staan. 2. Het aan te bieden vuil dient vóór het gebouw of een gedeelte van het gebouw, waarvan het afkomstig is, geplaatst te worden op het trot toir aan de rand van de rijweg. Indien er geen trottoir ligt dient het vuil aan de rand van de rijweg ge plaatst te worden. Het huisvuil moet aangeboden worden in plastic zakken met KO- MO keurmerk. Per keer mogen niet meer dan 4 zakken huisvuil worden aangeboden. 4. De zakken moeten goed dichtge bonden zijn en mogen niet zwaarder dan 25 kg per stuk wegen. k/%iGrofvuil: Grofvuil mag aangeboden worden in stevige zakken ofgoed gebundeld in hanteerbare afmetingen. _De afmeting van het aangeboden t grofvuil mag per stuk niet groter I zijn dan een vierde kubieke meter. Per keer mag totaal een halve ku bieke meter aan grofvuil worden aangeboden. Een grofvuil-pakket mag normaal niet meer dan 25 kg wegerr. Als grofvuil mag géén puin of af braakmaterialen worden aangebo den. INBOEDELSTUKKEN Het is een probleem, indien inboe delstukken worden aangeboden, die in verband met gewicht en/of afmeting ilet door de huisvuilophaaldienst kun nen worden meegenomen. Dit zijn o.a. bankstellen, wasauto maten, vrieskisten, koelkasten, bedspi- ralen, matrassen etc. Het is aan te raden dit soort vuil b v. door ^e zagen en/of te demonte ren oftewel zodanig te verkleinen, dat de huisvuilophaaldienst dit toch als grof vuil kan meenemen. Indien dit niet mogelijk is, kan men van de volgende nieuwe regeling, welke met ingang van 1 juli a.s. van start gaat gebruik maken: Inboedelstukken kunnen tegen ver goeding apart opgehaald worden. Dit gebeurt met ingang van 1 juli a.s. op iedere eerste en derde don derdag van de maand. Men dient te voren telefonisch mel ding te doen bij de dienst van ge meentewerken (tel. 83838, tst. 327) met opgave van adres, aard en de omvang van de aan te bieden af te voeren inboedelstukken. Het aanmelden kan plaatsvinden tot 's woensdags 16.00 uur voorafgaan de aan de ophaaldag. De kosten bedragen 10,— per m3 of gedeelten daarvan. R Men is dus per keer tenminste 10,verschuldigd. De betaling geschiedt ter plaatse In kontanten tegen uitreiking van een kwitantie. Men dient dus zorg te dragen, dat Iemand voor betaling aanwezig Is. Uitdrukkelijk wordt vermeld, dat de regeling alleen geldt voor inboe del s t u k ke n Xve ni ZATERDAGSTORTERS Voor de z.g. „zaterdagstorters" blijft ip zaterdag de stortplaats in Venrays Iroek open van 10.00 tot 12.00 uur. )e maximale hoeveelheid te storten uil bedraagt Vh m3. Storten door Tachtwagens is niet meer mogelijk. Deze regeling wordt gehandhaafd ot de ingebruikname van de regionale tortplaats Horst»America een feit is. )e kosten kunnen ter plaatse worden oldaan bij de beheerder van de stort- >laats. BEDRIJFSAFVAL k Wat betreft het vuilstorten door be- rijven uit Venray op de gemeentelijke ^■lortplaats te Maasbree, gelden de ^B)lgende uitgangspunten: geaccepteerd wordt huisvuil c.q. ^Bedrijfsvuil, waarbij uitgezonderd het ^.g. intert vuil (puin, sloopafval e.d.). De stortkosten dienen te worden I oldaan door middel van te voren op iet gemeentehuis te Maasbree ge- ochte bonnen. KOSTEN De kosten van het storten van be- Irijfsvuil op de stortplaats te Maas- iree bedragen: 6,25 per te storten vracht vuil In een oeveelheid van 1 tot 2 m3 (1 bon 6,25). 12,50 per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 2 tot 4 m3 (2 bonnen a 6,25). 31,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 4 tot 7 m3 (4 bonnen 6,25 1 bon 6.—). 50,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 7 tot 10 m3 (8 bonnen 6,25). 75.per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 10 tot 15 m3 (12 bon nen a 6,25). 93,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 15 tot 20 m3 (kwitan tie). of 12 bonnen 6,25 3 bonnen 6,—. 118,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 20 tot 25 m3 (kwitantie), of 16 bonnen 6,25 3 bonnen 6, 137,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 25 m3 of meer (kwitantie), of 20 bonnen 6,25 2 bonnen a 6, VERPLICHTE ROUTE De wagens, die bedrijfsafval naar de stortplaats in Maasbree brengen zijn verplicht de volgende route te volgen: Venloseweg volgen tot CVV-veiling in Grubbenvorst, daar rechtsaf slaan; deze weg volgen (over de E-3 heen) in de richting Maastricht; bij 1e verkeerslicht rechtsaf slaan (richting Maasbree-Helden-Weert); tussen de hectopalen 4,2 en 4,3 (bij bord „200 m tot benzinepomp") dan linksaf slaan, grindweg op; aan het einde van deze grindweg ligt de stortplaats. De afstand Venray (gemeentehuis) tot stortplaats Maasbree bedraagt ca. 27 kilometer. De openingstijden van de Maasbrese stortplaats is van maandag t.m. zater dag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tót 17.00 uur. STORTPLAATS VERMEULEN Het storten van inert vuil op de voor malige zandafgraving van Vermeulen aan de Meerlosedijk te Oirlo kan ge schieden van maandag t.m. vrijdag van 8.00 tot 16.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat op deze plaats GEEN huisvuil mag worden gedeponeerd. De stortkosten welke ter plaatse kunnen worden voldaan bedragen: 12,50 per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 1 tot 4 m3; 25,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 4 tot 7 m3; 40,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 7 m3 en meer. Na het dichten van het gat of wan neer het inerte vuil naar de regionale stortplaats kan worden afgevoerd zal de voormalige zandafgraving verder worden gedicht en beplant. GLASWERK Glaswerk (lege flessen) kan men de poneren in de daarvoor bestemde glas containers. Men wordt verzocht hierin uitsluitend glas te deponeren en b.v. geen plastic draagtassen en kartonnen dozen. Ook is het zaak om alle vulopenin gen te benutten en niet te wachten tot de flessen uit de dichtstbij gelegen vulopeningen puilen Laten we ook hier alles netjes hou den en de dozen na gebruik mee te rug nemen (om met de huisvuilophaal dienst mee te geven). De voordelen van hergebruik van het glas zijn bekend: energiebesparing, minder onverteerbaar vuil, milieube wustzijn en minder risiko voor verwon dingen van de vuilophalers. Waarom geen andere spullen in de glascontainer? Verontreiniging van de aangeboden glaspartijen vermindert de kwaliteit van het nieuw te produceren glas. Daarom wordt men tevens verzocht de flessen te ontdoen van kurken en andere sluitingen! De glascontainers staan: bij het win kelcentrum Veltum, ep de parkeerplaats aan de Jan Hensenstraat, nabij het winkelcentrum Brukske en op de par keerplaats achter de J-Markt. AFGEWERKTE OLIE Helaas komt het voor. dat men afge werkte olie in de riolering deponeert. Dit is een zeer kwalijke en daarom ook strafbare zaak. Zeer zeker nu de gemeente Venray binnenkort gaat lo zen op de nieuwe zuiveringsinstallatie. Wanneer olie in de riolering terecht komt, kan dat de werking van de zui veringsinstallatie totaal stagneren. Afgewerkte olie kan men kwijt bij de garagebedrijven of or het gemeente complex aan de Acaciastraat. Vandaar wordt dit produkt op de juiste wijze afgevoerd en na een raffinageproces weer opnieuw gebruikt. In een tijd waarin we zuinig met olie moeten zijn een zeer goede zaak. MEDICIJNEN Verouderde medicijnen kan men in leveren bij de plaatselijke apotheken, vanwaar afvoer naar de medicijnindus trie plaatsvindt. OUD PAPIER Oud papier (en karton) kan men bren gen haar een daarvoor bestemde con tainer op het terrein van Autobusbe drijf van Ham (ingang Bosweg), tijdens werkdagen en op zaterdag. Niet alleen zijn de baten bestemd voor een goed doel, maar bovendien wordt het materiaal opnieuw gebruikt. Dat bespaart weer energie, vermindert de watervervuiling, welke bij de pa- pierfabrikage erg groot is en het komt het bosbestand ten goede. GIFTIGE STOFFEN Overkomplete of verouderde land en tuinbouw verdelgingsmiddelen en aanverwante stoffen kunnen worden in geleverd op het gemeentoeomplex aan de Acaciastraat. Het aangebodene moet goed ver pakt zijn en voorzien van naam en/of aard van de stof. Van hieruit worden deze stoffen ter vernietiging afgevoerd naar de chemi sche verbrandingsinstallatie in de Rijn mond. Comité Recreatiesport v~—y I REKREATIEVE SCHOOLZWEM- WEDSTRIJDEN Op woensdagmiddag 27 juni 1979, aanvang 14.00 uur, zullen er in het ge meentelijke kombi-zwembéd in samen werking met zwemvereniging Spio re- kreatieve schoolzwemwedstrijden wor den gehouden. De deelnemers bestaan uit teams van de 3e en 4e klassen van de basis scholen van, de gemeente Venray. die deelnemen aan het schoolzwemmen. Door het rekreatieve karakter doen zowel niet-zwemmers als zwemmers mee. Het ligt in de bedoeling deze wed strijden jaarlijks te organiseren, de in zet zijn 2 wisselbekers één voor de 3e klas en één voor de 4e klas, alle deel nemers zullen een herinnering ont vangen. Het programma is als volgt samen gesteld: Ondiep bad, niet-zwemmers: klein duimpje estafette; bal estafette; auto banden estafette. Diep bad, zwemmers: Flipper esta fette; mat estafette; bagger estafette; wedstrijdsport. Het onderdeel wedstrijdsport wordt verzorgd door de Venrayse Zwemver eniging Spio. De snelste deelnemers ontvangen als herinnering een Spio- wedstrijddiploma terwijl 40 deelne mers gratis 2 maanden mogen trainen bij de Spio wedstrijdploeg. Het aantal teams wat heeft inge schreven bedraagt 69 met totaal 550 deelnemers. Het zwembadpersoneel, zwemvereni ging Spio en het comité rekreatiesport Venray nodigen ouders en overige leer lingen uit. om als enthousiaste toe schouwers de deelnemers te komen aanmoedigen. Tot ziens bij de rekreatieve school zwemwedstrijden op woensdagmiddag 27 juni a.s. Openbare kennisgeving WIJZIGING POUTIEVERORDENING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van heden gedurende 3 maan den voor eenieder op de gemeentese cretarie. Maasheseweg 1, kamer 119, ter lezing is neergelegd de Tweede Wijzigingsverordening Algemene Politie Verordening Venray, vastgesteld bij be sluit van de raad dezer gemeente, d.d. 31 oktober 1978, nr. R-46. De verordening treedt in werking op 1 juli 1979, hetgeen betekent dat met ingang van die datum voor horecabe drijven (m.u.v. bepaalde kategorieën parakommerciële instellingen) het al gemeen sluitingsuur van 02.00 uur geldt. Gelijktijdig wordt voor inrichtingen van waaruit uitsluitend eetwaren en/of alkoholvrije dranken voor gebruik ter plaatse worden verkocht het sluitings uur van 02.30 uur van kracht. Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris Raad komt maandag a.s. in openbare verga dering bijeen Maandagavond a.s. om 7 uur komt de gemeenteraad van Venray in open bare vergadering bijeen in de kantine van het gemeentehuis. Na afloop wordt het publiek in de gelegenheid gesteld met b. en w. èn de gemeenteraad te diskussiëren over de deze avond behandelde onderwer pen. Aan de orde komen de volgende punten: het beschikbaar stellen van een krediet ad 175.000— ten behoeve van de automatisering administratie so ciale zaken; vaststellen van de vergoedingen Kleuteronderwijs over het jaar 1978; het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen. meubilair en schoolbehoeften ten behoeve van de basisschool De Foekepot; het verlenen van medewerking voor het herstellen van puien van de kleu terschool Pimpeloentjè te Leunen; herstel aan de betonelementen van de buitengevels van de St. Petrus Bandenschool; wijziging statuten van de gemeen telijke Stichting Bevordering Muziek onderwijs Venray; vaststelling van de verordening be handeling bezwaarschriften als bedoeld in de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen; aanpassing van de begroting 1979 over het eerste kwartaal 1979 (eerste driemaandelijkse aanpassing); aanbieding van de gemeentereke ningen en de bedrijfsrekeningen over 1975 en 1976 en de benoeming van een commissie van onderzoek; het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van renovatie dak en uitbreiding jeugd- en gemeen schapshuis „De Gelderkoel" te Heide; het beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van de bouw van een centrale scouting-akkommodatie in Venray; straatnaamgeving in de gemeente Venray; het instellen van een gemeente- vlag. bouw van 32 bejaardenwoningen en 46 kleine woningen aan de St. An- toniusstraat; van 14 woningwetwoningen aan de Willemstraat-Maashesweg van 6 bejaard£nwoningen aan de Langeweg; aankoop grond van de Erven Du- pont te Venray; grondruil met de gebroeders Bou ten te Venray; verkoop bouwkavels in het bestem mingsplan Oirlo; aankoop grond van de heer G.J.M. Houwen te Venray; aankoop grond van de heer L.J.H.M. Loenen te Leunen; het beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van de rekonstruktie van de Kruisstraat; het beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van het onderhoud van wegen Definitieve versie Inspraaknota Venray Na de behandeling van de Inspraak nota Venray door de gemeenteraad is thans de definitieve versie van de nota gereed. Aan de inhoud is niets wezenlijks veranderd. In de gewijzigde inleiding wordt ver haald op welke wijze de reakties van belanghebbenden en belangstellenden zijn verwerkt. Geïnteresseerden kunnen de In spraaknota Venray gratis verkrijgen bij de receptie van het gemeentehuis. Commissie Sociale Za ken c.a. vergadert op 28 juni De kommissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk komt op donderdag 28 juni a.s. om 17.00 uur in openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize. Behalve de ingekomen stukken en mededelingen komen aan de orde: notitie m.b.t de verslaglegging van vergaderingen van de kommissie en de afronding van de bespreking over het verslag van de afdeling sociale zaken. Bekendmaking Bij burgemeester en wethouders van Venray is een aanvraag ingediend om bouwvergunning voor het bouwen van een kantoor met zolder en een sla gerswinkel aan de Patersstraal ten na me van A. Goumans. Het bouwplan ligt met ingang van 25 juni 1979 gedurende veertien dagen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202 van het gemeen tehuis, Maasheseweg 1, geopend van 09,00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij bur gemeester en wethouders. Venray, 22 juni 1979 De burgemeester van Venray, Mr. H. J. M. Defesche Kermis te Heide op 23, 24, 25 en 26 juni '79 De kermis te Heide begint op zater dag 23 juni te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 26 juni te 24.00 uur. Op het kermisterrein bij de kerk worden de volgende attraklies ge plaatst: autoscooter, exploitant Boeken te Helmond; kindervliegtuigmolen, ex ploitant idem; schietsalon, exploitant Van Werven te Apeldoorn; lijntrekspel. exploitant Van Benthem te Berkel en Rodenrijs; bussensport, exploitant idem; nougat-suikerkraam. exploitant firma Camps Zonen te Horst: bulldozer- schuifspel. exploitant Gerrits te Soes- terberg; frituurwagen. exploitant Van Benthem te Berkel en Rodenrijs; sui kerspin .exploitant Hendriks te Ven ray. In het algemeen zijn de exploitanten niet gebonden aan een vastgesteld ta rief. maar de ritprijs voor de kinder vliegtuigmolen mag niet hoger zijn dan 53 cent. Voor de autoscooter gel den de volgende tarieven per 2 pers. wagen: 1 rit 1.4 ritten voor 3. 7 ritten voor 5.15 ritten voor 10.-. De exploitanten "mógen de attrakties vroeger openen dan hieronder aange geven maar op de volgende tijdstippen móéten zijn openen: op zaterdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 uur; op maandag te 16.00 uur; op dinsdag te 16.00 uur. Vernielingen in bet oude gymnasium Sinds enkele maanden hebben verschillende verenigingen en instellingen onderdak gevonden in het door de gemeente van de paters Franciscanen aangekoch te oude gymnasium aan de Leunseweg. Het gebouw heeft al enkele keren ongewenst bezoek gehad. Inbrekers of insluipers hebben daar grote vernielingen aange richt. Dat heeft tot gevolg gehad, dat het gebouw intensiever wordt bewaakt en gekontroleerd. Dezer dagen werd een aantal knapen betrapt en aan de poli tie overgedragen. Nagegaan zal worden of en in hoeverre de aangerichte scha de op de ouders kan worden verhaald. Na deze „vangst" zal het ge bouw strenger worden gekon troleerd. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 13 juni 1979, nr. 824 besloten hebben door plaatsing van bord 54b van bijlage II van het Re glement verkeersregels en verkeerste kens met onderbord genoemd in ar tikel 121 van dit reglement bij een op het wegdek aangebracht parkeervak op de Bevrijdingsweg een parkeerplaats voor een motorvoertuig voor een inva lide te reserveren. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig d*agen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M Defesche. burgemeester J. M. Poels. secretaris Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 28, lid 6. van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met In gang van 25 juni 1979 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202, voor eenieder ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 15 mei 1979, 1e afdeling, nr. BI 4964, waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad dezer gemeen te van 19 december 1978, nr. R 109, tot vaststelling van een herziening der gebruiksvoorschriften deel uitmakende van het bestemmingsplan „Centrum". Aangezien niemand zich met bezwa ren tot de gemeenteraad en tot gede puteerde staten heeft gewend, is, bul ten de gemeenteraad en de inspecteur van de ruimtelijke ordening, niemand bevoegd tegen de goedkeuring van deze herziening bij de Kroon beroep in te stellen. Venray, 22 juni 1979 De burgemeester voornoemd. Mr. H. J. M. Defesche Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van heden gedurende 3 maan den voor eenieder op de gemeentese cretarie. Maasheseweg 1, kamer 119, ter lezing is neergelegd de Eerste Wij zigingsverordening Drank- en Horeca- verordening Drank- en Horecaverorde- verordening Venray 1967, vastgesteld bij besluit van de raad dezer gemeente d.d. 31 okt. 1978, nr. R-45, en voor zo veel nodig goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Limburg, d.d. 15 mei 1979, nr. BH 30238. Deze ver ordening treedt in werking op 1 juli 1979. Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche. burgemeester J. M. Poels. secretaris Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van. M, Claessens, Ringweg 2, Yssel- steyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een kippenhouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Ringweg 2. Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray. sectie M, nr. 36. M. W. H. Geurts, Veulenseweg 40. Veulen om vergunning tot het oprich ten. in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Veulenseweg 40. Veu len. kadastraal gemeente Venray. sec tie 0-10, nr. 307. Mevrouw P. W. Bouwman-van IJ- zendoorn (nieuwe exploitant Th. On- stein). Albionstraat 21. Leunen om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een friture en cafetariabedrijf uitsluitend of in hoofdzaak bestemd tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in olie- en vetten. Adres inrichting: Albion straat 21. Leunen, kadastraal gemeente Venray. sectie N, nr. 876. J. J. Berkers, Timmermannsweg 68, Ysselsteyn om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard Adres inrichting: Timmermannsweg 68. Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray, sectie M-6, nr. 313. J. Claes, Volen 1, Heide om ver gunning tot het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Volen 1, Heide, ka dastraal gemeente Venray, sectie N, nr. 204. H. Versieyen, Castenrayseweg 14. Oirlo om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzigen van een landbouwmechanisatie-bedrijf. tevens opslag en verhandelen van di verse gassen omvattend. Adres in richting: Castenrayseweg 14. Oirlo. ka dastraal gemeente Venray, sectie R, nrs. 248-784. H. A. Arts. Zwartwater 1. Vrede- peel om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensmesterij en scha penhouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Zwartwater 1, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray, sectie H-2, nrs. 1564- 2912. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek te rinzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te hou den op woensdag 11 juli 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maas heseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray. 22 juni 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels. secretaris Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. ten-Tielen: woensdag 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Rut- van Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. WAT IEDERE GEMEENTENAAR MOET WETEN VERPLICHTINGEN HOOFD VAN F.EN GEZIN Ieder hoofd van een gezin dient aan de gemeentesecretarie, afdeling bevolkingszaken, kennis te geven van iedere persoon, die in zijn ge zin wordt opgenomen of dat gezin verlaat. Dat geldt ook- voor inwo nend personeel, kostgangers en ka merbewoners. VESTIGING IN DE GEMEENTE Bij vestiging in de gemeente de verhuiskaart persoonlijk inleveren ter gemeentesecretarie, binnen 5 da gen na dagtekening van de kaart. VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE Ieder, die binnen de gemeente van adres verandert, dient daarvan niet eerder dan 5 dagen vóór en niet la ter dan 5 dagen nó de verhuizing mondeling of schriftelijk aangifte te doen. VERTREK UIT DE GEMEENTE Bij vertrek uit de gemeente op de dag zelve of uiterlijk 5 dagen daar na mondeling of schriftelijk aangifte doen. Men ontvangt dan kosteloos een verhuiskaart. PASPOORTEN EN TOERISTENKAARTEN Het aanvragen van paspoorten en toeristenkaarten dient steeds tijdig te gebeuren, vooral vóór en tijdens de vakantieperiode, omdat anders vertraging Kan ontstaan tengevolge van de grote drukte met alle nare gevolgen vandien. Kinderen tot 16 jaar kunnen wor den bijgeschreven op het paspoort of een nieuwe toeristenkaart B van vader of moeder. Daartoe moet de gene in wiens paspoort of toeristen- kaart B het kind wordt vermeld toe- "♦«•mming hebben van de andere ouder (formulieren hiervoor zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeente secretarie) inlichtingen toestel 134. RIJBEWIJZEN Verlenging van rijbewijzen dient tijdig te geschieden. Ongeveer 6 we ken voordat het rijbewijs verloopt dient men ter gemeentesecretarie, afdeling bevolkingszaken, aan te vragen een uittreksel uit het^jxïm soonregister en ccu._furmuli4u:-.a'Qiir een „eigen verklaring". Beide stukken moeten worden ge zonden aan het Centraal Bureau voor de afgifte van Rijvaardigheids bewijzen te Rijswijk, waarvoor men een geadresseerde enveloppe ont vangt. Zodra men van dit bureau een „eigen verklaring" ontvangen heeft, dient men deze met twee pasfoto's in te leveren op eerder vermelde af deling. Inlichtingen toestel 136. WERKMAP RIJTIJDENWET Chauffeurs, die in dienstbetrek king zijn en een autobus, huurauto of vrachtauto besturen, dienen in het bezit te zijn van een werkmap om daarin de werktijd aan te teke nen. Deze map heeft een geldig heidsduur van 5 jaar en kan bij ver lopen worden verlengd. Inlichtingen toestel 137. GEBOORTE Aangifte dient te geschieden bij de ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente, waar het kind is geboren. De aangifte dient te worden gedaan binnen 3 dagen na de dag van de geboorte, zaterdagen, zondagen en algemeen erkende feestdagen niet meegerekend. In lichtingen toestel 129. HUWELIJKSAANGIFTE (ondertrouw) en HUWELIJK Huwelijksaangifte (ondertrouw) ge beurt meestal, nadat er een telefo nisch of mondeling kontakt is ge weest met de ambtenaar van de bur gerlijke stand. Dit is de ambtenaar van de burgerlijke stand in die plaats waar men in ondertrouw (hu welijksaangifte) wil gaan. De ambtenaar van de burgerlijke stand verstrekt U alle inlichtingen over het sluiten van een huwelijk en de daartoe benodigde stukken. Inlichtingen toestel 139. OVERLIJDEN Aangifte van overlijden wordt meestal gedaan door een begrafenis ondernemer. Indien één der familie leden aangifte doet, dient het trouw boekje en een door een arts afge geven „verklaring van overlijden" te worden overgelegd. Inlichtingen toestel 139. MILITAIRE ZAKEN Alle inlichtingen over opkomst, uitstel, vrijstelling, kostwinnersver goeding etc. kunt U verkrijgen op de afdeling bevolkingszaken (mili taire zaken). Inlichtingen toestel 139. LEERPLICHT Alle informatie over de leerplicht wet, kunnen worden verstrekt door de ambtenaar, belast met de nale ving van de leerplichtwet. Inlich tingen toestel 133. Gemeentesecretarie gemeente Ven ray. afdeling Bevolkingszaken. Maasheseweg 1, Venray telefoon 04780 - 83838.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 13