JUDO PIO-NIEUWS ZWARTKRUIT SCHUTTERS Autospeedway Taekwon-do Midgetgolf Ruitersport RUGBY VENRAY 1 jaar geleden vondvierdaagse OUD PAPIER M.C.C. VENRAY Kleiduivenschiet- wedstrijden te Holthees goud door de eeuwen heen MUZIEKFEEST IN MERSELO WAS 'N GROOTS GEBEUREN Speelgoedbureau Luikse markt te Bakel GEVONDEN VOORWERPEN Vanavond om half 6 is het start- n gegeven voor de 21e Avondvier- agse. Ook deze vierdaagse belooft a groot succes te worden, borgen vrijdag 15 juni en zaterdag juni vertrekken we om 17.30 uur, wijl ouderen en volwassenen ook g later kunnen starten en wel van 30 tot 19.30 uur. De afstanden die wandeld kunnen worden zijrl 5, 10, km en op zondag 17 juni is er ook i 20 km. route. Alle deelnemers tvangen elke dag een traktatie en afloop een speciaal ontworpen j. rdaille. )p zondag 17 juni zijn de start- Jen als volgt: 20 km om 13.00 uur; |5 km om 14.00 uur; 10 km om 14.30 uur; 5 km om 15.00 uur. I iet défilé ter afsluiting van deze daagse wordt opgeluisterd door zevental muziekgezelschappen Venray, Qostrum, Leunen, Mer- d en Wans'sum. Alle deelnemers Hen zich op in de Helfrichstraat. j 16.45 uur vertrekt de stoet via Merseloseweg naar de schouw- •g, waar het défilé wordt afgeno- n door de autoriteiten. Daarna pt men via de Leeuwstraat, de nscniusstraat en de Kruisstraat ig naar-de sporthal, fe willen U er ook nog op attent ken dat voor iedereen, die niet in gelegenheid is geweest om vier pn te wandelen, ook nog de mo- jkheid bestaal voor één dag in schrijven. De kosten bedragen 2,50. Voor 5,kan men vier ;n wandelen. n de veiligheid van de kinderen er te kunnen waarborgen zal de keerplaats nabij de sporthal ge- 1 afgesloten zijn. Ouders, die kin- en naar de sporthal brengen, [en we op een grote parkeer- its in de Antoniusstraat. Wilt u <s.v.p. zoveel mogelijk gebruik maken. Jopelijk blijven de weergoden ons nstig gezind en houden we prach- wandelweer. Verder hopen we een grote belangstelling van de gerij van Venray en omstreken, docht U nog meer informatie wil- hebben dan kunt U nog terecht Netty Baartman, tel. 87688; P. isen tel. 83539 of Gonnie v. Ham, 83765 en natuurlijk bij de sport- aan de Zuidsingel te Venray, tel. 33. JUDO VERENIGING VENRAY londag 10 juni was onze vereni- g te gast bij Yushi - Gashi uit Dungen ben Den Bosch, die een wt toernooi organiseerde. 'e rukten 's morgens om 8 uur met 47 judoka's vanaf onze rtzaal. Op dit toernooi was Ven van plan een goed visitekaartje ter te laten. Onze judoka's zetten beste been- en heupworpen in de meeste houdgrepen zaten als liteld. e tegenstanders merkten al gauw ,er met Venray niet te spotten en dat er terdege rekening met I gehouden moest worden, maar goed ze ook hun best deden, stal kwamen onze spelers zege end uit de strijd. Meer dan 50% onze deelnemende leden deed cucces een greep naar het ere- taal en wel 28 maal onderver- Id in 9 eerste, 6 tweede, 8 derde 5 vierde prijzen; al met al een Ultaat dat er zijn mag. e navolgende spelers beklommen erepodium bij de huldiging waar overigens wel het trompetgeschal iten. e prijzen werden behaald door; 'ascal van Weert, Robin Ouden en, Richard Jacobs, Erik Cup, Oudenhoven, Ingrid Janssen, Crt de la Roy, Peter den Hoed, Poels. prijzen waren er voor: aic Reynders, Stan Reynders, Re- Wiezer, Ronnie Smits, David tner, Twan van Bussel, e prijs winnaars waren: ttienne Voesten, Stefan de Gert Jan Wismans, Marcel jens, Ronnie Cup, Hassan Babeck, ïanda Siebers, Wim Bouwman, e prijzen waren er voor: [ikel Kaptein, Jeroen van Mil, di Verhagen, Mark Gritner en mie de la Roy. 'an harte proficiat jongens en Isjes met het behaalde succes. i verband met deelname aan de [dvierdaagse worden er op don- lag en vrijdag geen judolessen even. eelnerriers aan de jeugd vier- igse moeten donderdag om 17.15 bij sporthal „De Wetteling" aan lig zijn, waar dan de groeps- eling bekend wordt gemaakt, r wordt gewandeld in het judo- Zorg ook voor goede schoenen bij slecht weer voor regenkle- g. Wij wensen jullie veel wan- plezier. WATERPOLO nni Recreatieve wedstrijden Hel deren HeldenSpio 66 igerenHeldenSpio 14 juni Herenkompetitie Horst: ioHZPC 3 1—5 i 3Spio 22 liermee werd voor ons de Heren- npetitie afgesloten met als eind- iultaat: gesp. 7 - 2 - 13 16 pnt. 66 - 114 )e rangorde wordt bekend ge lakt zodra alle wedstrijden zijn ipeeld. Igende wedstrijden: lensdag 20 juni: Jongens-kompe- Horst „iig 21.00 uur in zwembad Wil- vertrek 20.15 vanaf De Meer- le in 1 Dvang 2 rt, al. ioHZPC I Teamsamenstelling: 1. Jacobs, R. Houben, P. Brands, Coenen, E. Aben, P. Verhoeven, Blok, G. Flinsenberg, J. v. Bers. Door een paar misverstanden, is er enkele keren geen nieuws versche nen. Hiervoor onze excuses. Dit wil len we nu weer inhalen door enkele resultaten te vermelden van onlangs gespeelde toernooien. Het pinksterweekend was voor Manual een echt tournooiweekend. Op eerste pinksterdag togen de pu pillen en aspiranten richting Weert om daar de klubkleuren te verdedi gen. Er was echter niet veel eer te behalen voor de meeste jeugdteams. Alleen de meisjes aspiranten deden het voortreffelijk. Met één gelijkspel en 3 overwinningen wisten zij de eerste plaats te behalen in hun ka- tegorie. Op tweede pinksterdag was het de beurt aan de junioren om te tonen wat ze waard waren. Er werden twee mooie derde prijzen behaald. Vooral de damesjunioren waren bij zonder goed op dreef. Met één gelijk spel en vijf overwinningen lieten zij zich van hun beste kant zien. Het was jammer dat ze door het nemen van strafworpen juist uit de finale gehouden werden. Gaarne maken we nog van de ge legenheid gebruik de ouders te be danken die deze twee dagen voor vervoer gezorgd hebben. Ook voor de senioren was er een toernooi in dit weekend. De heren en dames reisden naar Kruft om daar deel te nemen aan een sterk bezet internationaal zaaltournooi. Het vertoonde spel van de dames en heren was bij tijd en wijle zeer sterk maar de tegenstanders eveneens. Er waren dan ook geen ereplaatsen voor Manual weggelegd. De heren speelden tweemaal gelijk en wisten eenmaal te winnen. De dames slaag den er in om eenmaal te winnen. De Manual spelers hebben hier aan den lijve ervaren, dat het handbal zoals dat in Duitsland gespeeld wordt, toch wel iets anders is als hier. Het feit dat men legen sterke Regional en Oberligaklubs overeind bleef is dan ook een goed teken. Mededelingen: Er staan nu nog slechts tournooien en geen kompetitiewedstrijden meer op het programma. Informeer tijdig naar de juiste data! Uitslagen ranglijstcompetitie D.C. Venray: Peek—Wille 1—1 JacobsNoyens 02 de BijlTijssen 2—0 ZaalVerkoeyen 02 PeekBakker 20 NoyensWester 02 Door een onverwachte nederlaag van Noyens tegen Wester, heeft Peek kans gezien zich mede aan de leiding te scharen, zodat in een uiterst spannend verlopen finale een of meer beslissingspartijen zullen moeten volgen voor het kampioen schap. Arie Wester is vrijwel zeker 3e prijswinnaar; een prima prestatie om zich in enkele jaren tot de hoog ste borden op te werken. Dit bewees hij eens te meer door in zijn partij tegen Noyens enkele zwakke zetten van zijn tegenstander op zeer effec tieve wijze af te straffen. In de tweede groep is de beslissing reeds definitief. Hier is het nieuw komer M. Berhitu die de hoogste eer voor zich opeist; een opvallende prestatie van een speler, die nog slechts een jaar in clubverband de damsport beoefent. Alblas, Verkoeyen en Zaal zullen middels een aantal inhaalpartijen moeten uitmaken, wie de tweede en derde prijs gaan behalen. De voorlopige einduitslag is als volgt: (tussen haakjes nog te spelen partijen). Hoofdgroep: 1. Noyens Peek 3. Wester 4. Wille 5. v. Bommel 6. Tijssen 7. Bakker 8. Jacobs 9. de Bijl 43 p. (b) 43 p. (b) 34 p. (1) 30 p. (2) 30 p. (1) 29 p. 27 p. (1) 23 p. (1) 10 p. 28 p. (1) 25 p. (1) 25 p. (1) 24 p. 22 u. 12 p. (1) 9 p. (1) 0 p. Reserve groep: 1. Berhitu 2. Alblas Verkoeyen 4. Zaal 5. Verstegen 6. Kennis 7. Kappel 8. Vervoort J. de Bijl speelde alleen de finale ronde mee en eindigde hier op de 3e plaats achter Peek met 12 punten en Noyens met 11 punten. Zwartkruitschutters weer aktief in Hunze (Did.). Geweer: Met 47 van de 50 behaalbare pun- tep werd B. v. Malsen le; J. P. Pe ters 6e met 39 pnt., R. J. Groeneveld 7e met 36 pnt. Revolver: Met 91 van de 100 behaalbare pun ten werd R. J. Groeneveld le; J. P. Peters 5e met 83 pnt. Plus le korps revolver; 2e korps geweer. Op tweede pinksterdag zijn er weer speedwayraccs gehouden op het circuit in Kaldenkirchen. De Venrayse coureur Wiel Herm kens. die het vorig jaar tweede was in het Nederlands puntenklassement, heeft hier na een moeilijke begin periode in dit seizoen, weer iets van de oude glorie doen herrijzen. Hij had door het moeilijke begin met zijn geheel nieuwe superstock een flinke puntenachterstand, maar hij hoopt hierin de komende maan den verandering te brengen. De eerste manche werd op een droge baan gereden en hier eindigde Wiel Hermkens als tweede. Tijdens de tweede manche begon het te re genen, maar ook op een natte baan was hij niet te verslaan en eindigde als eerste. Tijdens de finale, die gelijktijdig met een onweersbui viel, werd er éen enerverende strijd geleverd tus sen Wiel Hermkens en de Duitse Lo tusrijder Spennes. Wiel Hermkens werd door Spen nes verslagen en eindigde op een toch zeer eervolle tweede plaats. De Duitse kampioen Katzinski eindigde als derde. In de finale van de klasse midgets werd Jan van Rengs uit Grubben- vorst eerste. De Horstenaren Henk Hanssen en Ger Kellenaers eindigden resp. als tweede en derde. 9 juni j.l. zijn wederom examens afgenomen door de koreaanse groot meester Jang Kwang-Myung (6e dan) en zijn broer de meester Jang Gi-chun (4e dan). Voor elke graad (kup) die gehaald moet worden, staan minimaal 40 trainingsuren, waarbij tijdens het examen vóórai gelet wordt op de technische uitvoe ring van de diverse gevechtsoefenin gen. Een zowaar niet geringe zaak dus, maar waarvoor bij het beha len van een kup een internationaal erkend diploma wordt uitgereikt. Dit is voor Limburg een unicum, waar bij tevens opgemerkt kan worden dat het voor Nederland een unicum is, dat een koreaans grootmeester de supervisie heeft over een sportschool en tevens alle examens afneemt. Hierdoor blijft de originaliteit en de techniek van het teakwon-do strikt gewaarborgd. Dat teakwon-do echter niet alleen een gevechtssport is voor uitsluitend jonge mensen, bewezen 5 van onze leerlingen in de leeftijdsgroep tus sen de 30 en 40 jaar, die allen met succes hun graduaties behaalden. Voor de 9e kup slaagde: (wit-gele band). L .Neyenhuisen S. E. van der Steen uit Venray en Jane Weyts uit Horst. Voor de 8ste-kup (gele band): G. Hendrix. J. van der Riet en J. Jansen, allen uit Venray. Voor de 7e-kup geel-grocne band): Ria Bouw, Margriet Brand, Marian Barents uit'Venray; Frans Flinsen berg uit Merselo, Peter Jans-Beken uit Venray, R. Noach uit Sevenum, Pedro Verbruggen uit Venray, Gerry Vullings uit Leunen en Ph. Weys uit Venray. Voor de 6e-kup groen band): Anita Cremers uit Castenray, Paul Ruyl, Peter Ruyl en Jos Windstant uit Venray. Voor de 5e-kup groen-blauwe band): Davin Colin en Willy Janssen uit Venray. Voor de 4e-kup (blauwe band): Herbert Brzinski uit Venray. Voor de 3e-kup (blauw-rode band) Marion Collin uit Venray. M.G.C. VLAKWATER Bondscompetitie 19 juni: Vlakwater 1Helmond 1 44 Het eerste team speelde een zeer spannende wedstrijd in Helmond. Zij wonnen de eerste ronde met 7 pun ten. de tweede ronde speelde men gelijk en de derde ronde ging ver loren. In de vierde ronde wist men, mede dankzij een rondje van 23 van G. Vermeulen, toch nog gelijk te blijven, zodat men toch één puntje wist te pakken. Beste speler was W. Swaghoven met 109 punten. A.s. zondag moet men de volle winst kunnen pakken in de thuis wedstrijd tegen Hoogerheide 1. In ieder geval succes! Mierlo 3Vlakwater 2 80 Een gehandicapt tweede team kon in Mierlo geen vuist maken en ging met 80 ten onder. Jammer dat twee ervaren spelers op deze goede baan in Mierlo geen A-limiet konden behalen. G. Voermans speelde met 113 punten een heel goede partij. A.s. zondag tegen Mierlo 2 op onze thuisbaan zal het wel een stuk beter gaan. Jongens zet 'm op! Vlakwater 3Uden 1 62 Het derde team had vooral in de eerste drie ronden geen moeite met het team van Uden, want deze wer den gewonnen met resp. 25, 21 en 8 punten verschil. Helaas werd de laatste ronde verloren met 3 punten verschil. A. v. d. Boom was de bes te speler met 105 punten. De strijd om het kampioenschap spitst zich nu toe. maar het derde team is nog niet kansloo's! Maar dan zal er nog tweemaal de volle winst moeten worden thuis gehouden. A-s. zondag thuis tegen Hooger heide 2 zal dit zeker moeten lukken. Veel sukses. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds opgeven bij J. Litjens, Vel- tumse Kleffen 12, Venray, tel. 86548 of bij A. v. d. Boom, Florishof 20, Venray, tel. 87668. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg RUITERCLUB ..ST. ISIDORUS" Uitslagen van concoursen waaraan verschillende Venrayse ruiters en amazones hebben deelgenomen. Hoge Mierden. 3 juni: M. Ver- schuuren Spr. Z met Grey Fellow 5e prijs; J. Janssen S. G. W. klaSse Zwaar 10e en plaatste zich hiermede als reserve voor de Europese kam pioenschappen welke gehouden wor den in Denemarken. Hulsburg. 4 juni: M. Verschuuren Spr. Klasse Zw met Grey Fellow 5e prijs. Helden 4 juni: VV. v. Dijck met Formosa Spr. kl. Zw 2e pr.; W. van Dijck met Formosa Jachtspringen 8e prijs; W. v. Dijck met Moestafa Spr. kl. L le prijs. Apeldoorn 9 juni: Door W. Lin- ders met Norbert werd voor het eerst deelgenomen aan een S.G.W. Kl. L en behaalde een 4e prijs. .Concours Bergen 10 juni: Ind. dressuur L II Ring 5 A. Arts met Piothar 135 p. le prijs; Ring 7 M. Turkenburg met Orbi 130"; pnt. 2e prijs; E. Janssen met Oswalt I25\h pnt. 4e prijs; Ind. dressuur L I Ring 11 Ch. L. Tsjeng met Nandy 123'z p. 3e prijs; Ring 17 P Geerts met Orion 131 pnt. le prijs; Ring 21 P. Bron- gers met Blue Chip 130'z pnt. 3e pr. Springen klasse B: H. Verlinden met Ramosa 7e prijs. Klasse M: J. Arts met Captain Mac 4e prijs. Jachtspringen: W. v. Dijck met Formosa 2e prijs. PONYCLUB ..ST. ISIDORUS" Na een poosje afwezig te zijn ge weest. volgen hier dan de uitslagen van de gereden concoursen: Concours America 29 april: L I dressuur: Nard Keuten le prijs 13 p.; Franka Peeters 2e prijs 111 punten; Twan Peeters 3e prijs 111 punten; Theo Verstegen 5e prijs 112 punten. Kringwedstrüd Horst 20 mei: Geslaagd voor dressuurproef: Renate Peeters, Johnny Philipsen, Lydeke van Soest, Miriam Huybers. L II dressuur; Michel Beerkens le prijs 126 pnt. L I dressuur: Annelies Beenders 2e prijs 130 pnt. Twan Peeters 2e prijs 117 pnt., De- siree Hoedt 4e prijs 114 pnt., Nard Keuten 4e prijs 119 pnt., Theo Ver stegen 5e prijs 124% pnt. Viertal L: 3e prijs. Jacq. Arts springen klasse B: le prijs. Concours Oirlo 27 mei: L I Dressuur: Twan Peeters le prijs 133% pnt., Hans Jubbega le prijs 129 pnt., In grid Peeters 2e prijs 123 pnt., Nicole Coenen 4e prijs 120"; pnt., Lydeke van Soest 4c prijs 119 pnt. Achttal Middel: 4e prijs. Viertal L: 4e prijs. Zoals jullie zien. zijn er heel wat prijzen reeds behaald bij de dres suur LI en II. Nu maar hopen dat ons le achttal goed blijft oefenen, zodat ook zij ho ger in de ranglijst zullen gaan ein digen. Bezoek iedere les, en zorg ervo:r dat de lessen van Jan Hoezen goed besteed worden. 100% aanwezig zijn. In Beuningen was MCC Venray met 6 man aanwezig. Bij de 250 cc junioren waren dat L. Willems, W. Janssen en P. van Es. Zij wisten zich te plaatsen voor de finale. L. Wil lems werd 17e, P. van Es 20e en W. Janssen 25e. Bij de 500 cc sen. kwam Sjaak Willems aan de start. In de le man che werd hij 6e, in de tweede man che 8e; algemeen werd hij 7e. In de klasse zijspan junioren kwam P. v. d. Broek met bakkenist aan de start. In de eerste manche werd hij 15e, in de tweede manche 12e en al gemeen 12e. In Zijtaart kwamen 13 MCC-ers aan de start Bij de 125 cc junioren waren dat W. Lucassen, P .Claessen, P. Boom, H. v. Waayenburg, A. Janssen, J. Pijpers, R. v. d. Putten. Voor de fi nale plaatsten zich H. v. Waayen burg, R. v. d. Putten en P. Claessen die allen in, de middenmoot werden afgevlagd. Bij de 125 cc senioren kwamen aan de start W. Claessen. T. Claes sen en G. Gommans. In de le man che werd T. Claessen 15e, G. Gom mans 17e en W .Claessen uitgeval len. In de 2e manche werd G. Gom mans 13e en T. Claessen 16e en W. Claessen viel opnieuw uit. Algemeen G. Gommans 15e, T. Claessen 16e. In de zijspanklasse startten de gebroeders Maessen. In de le man che werden zij 3e en in de tweede manche 4e. Algemeen 3e. Jongens veel succes a.s. zondag in Heesch voor de 5 uurs cross. Op zondag 17 juni a.s. organiseert de Loobeekse Jagersvereniging in samenwerking met de fanfare en het gilde weer haar jaarlijkse kleidui- venschietwedstrijden. Evenals de voorafgaande jaren worden deze wedstrijden gehouden op het terrein aan de Bredeweg te Holthees. Ze beginnen om 13.00 uur. Na een geslaagd seizoen waarin Dames 1 o.a. reserve-kampioen werd plaatsen wij een oproep voor nieu we leden en wel in de volgende ka- tegorieën Meisjes adspiranten 12 t.m. 15 jaar; Jongens 16 jaar en ouder; Meisjes welpen 10 tot 12 jaar. Inlichtingen bij dhr. L. Bertrands en mevr. T. Lamers, tel. resp. 86598 en 81445. Toernooikalender: le zondag van september interna tionaal toernooi in de Wetteling (zie affiches). 9 september toernooi in Beringen België voor welpen, adspiranten, jongens en meisjes en kadetten jon gens. Voor verdere gegevens zie clubblad „Peelshot". Rugby, een spel dat in de ogen van veel mensen zeer hard moot zijn, en als je zou willen deelnemen aan deze tak van sport, dan zou je of levensmoe zijn of zeer groot van formaat. Maar dat is alleen aanzien en niet helemaal ,waar. Nu zou je kunnen zeggen dat ik mooi praten heb, maar deze uitspraak wil ik door middel van deze demonstratiewedstrijd ook waar maken. Aan deze wedstrijd zullen jongens en meisjes deelnemen tussen de 13 enl8 jaar. En het ge wicht van de spelers zal liggen tus sen 42 en 95 kg. Dit zijn dus zeer duidelijke feiten die bewijzen dat iedereen aan deze sport kan deelnemen. En wat betreft de verwondingen, die hebben wij in twee jaar spelen slechts drie gehad, dit kan menig sportvereniging niet zeggen. Dus hopend u te mogen be groeten op onze demonstratiewed strijd op 19 juni om ongeveer 16.00 u. Deze wedstrijd zal gehouden worden op het sportpark. Iedereen is wel kom om te komen kijken. Inlichtin gen bij D. Moss, tel. 04780-82334. >r~ Er is geen metaal dat zo'n bewogen historie heeft als goud. Sinds de eerste vondst heeft het de mensheid in de ban gehouden De Amro Goudexpositie geeft een boeiend beeld van de rijke historie en de gebruiksmogelijkheden van goud. Met foto's, dia's en voorwerpen. Goud door de eeuwen heen. Een schitterende expositie, die 't waard is om gezien te worden. Amro Goudexpositie van 19 juni t/m 5 juli in de Amro Bank, Julianasingel 7a, Venray. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9 tot 4 uur. avondopening: van 5 tot 7 uur (vrijdag). PLANNEN VOOR EEN JAARLIJKS EVENEMENT De muziekfeesten, die in het Pink sterweekend in Merselo £ijn gehou den, zijn in alle opzichten een groot sukses geworden. Alle avonden was de feesttent vol. De aantallen bezoe kers overtrof de verwachtingen van de organisatoren en iedere avond moesten de reserveploegen opgeroe pen worden voor de bediening. De temperatuur in de tent was de aanleiding, dat er een regeninstalla tie werd geplaatst, die de tent moest nathouden, nadat voor de eerste avond de brandweer de tent had nat gespoten. Met het weer had men verder veel geluk. Van tijd tot tijd was er ook een bui, maar plensregens bleven Merselo bespaard. Op muzikaal gebied werd top kwaliteit geboden. De artiesten, die allen verrast waren door de gehele entourage, maakten er ware happe nings van en brachten het publiek tot groot enthousiasme en vele staan de ovaties. De reakties van het pu bliek leidden ertoe, dat de artiesten er steeds weer een schepje bovenop deden. De openingsavonden waren voor de Tiroler Spatzen, die met hun in ternationaal repertoire de mensen dolenthousiast maakten. Op vrijdag avond werd het programma verlengd .tot 1 uur en zo lang bleef ook prak tisch iedereen. Het resultaat van de kindermiddag, uitgevoerd met de vrije academie, was, dat de feesttent nog fleuriger werd aangekleed. Het zal dan ook een goede gedachte zijn om in het vervolg met de kinder middag te beginnen. Zaterdagavond met de Ria Valk show werd een echte familieavond. Mogelijk mede door het warme weer, kwamen vele ouders met kinderen en vele ouderen naar deze avond, waarin m.n. het optreden van Riny van der Lee de zaal tot enthousias me bracht. Zondagmorgen was de tent tot de laatste stoel bezet voor de Hoogmis met 4 heren, waarbij de Deutsche Messe werd uitgevoerd door koor en fanfare St. Oda onder leiding van Frans Muysers. Na de Hoogmis trof fen oud-leden van S.V. Merselo el kaar tijdens het Frühschoppen. Het uitlopen hiervan was de reden dat velen het eerste deel van de Drie Kapellen Show 's avonds niet mee maakten. Al om 7 uur begon de feesttent vol te lopen. Het samen spelen door de drie kapellen tijdens het tweede deel van de avond wa ren ware apotheoses. Ondanks het warme weer was er maandagmiddag veel jeugd voor de Disco-show met de Spider. De organisatie had, t.o.v. vorig jaar, als nieuw onderdeel op het pro gramma: nl. een Country- en Wes ternavond. Men had van te voren geen idee, op hoeveel publiek men kon rekenen. De schattingen liepen uiteen van 400 tot 800 mensen. Het werden er ruim 1150, waaronder, naar bleek, vele kenners van deze muziek. De Tumbleweeds brachten een gave opvoering en samen met Jim my Lawton ontwikkelde zich een grootse show. In het laatste uur groeide alles tot een zo groot hoogte punt, dat het publiek meer stond, dan zat. Des mening van alle optredende artiesten: „Het publiek hier was grandioos". Dat was ook de mening van het organisatiecomité, die op het einde van de avond werd verwoord door voorzitter Jan de Rijk. Hij be dankte het publiek, voor hun komst én ook voor de medewerking, waar door samen met de vrijwillige mede werkers van de voetbalclub deze muziekfeesten zo goed konden sla gen. Of de muziekfeesten een traditie gaan worden? Aan veel bezoekers zal het niet liggen. Velen reageerden met de opmerking, dat deze top- evenementen jaarlijks plaats moeten gaan vinden. „In ieder geval zal er over gepraat moeten worden", al dus Jan de Rijk. Gezien de aantallen bezoekers van dit jaar t.o.v. vorig jaar, zal een grotere tent dan wel nodig zijn. Foto: Brandweer in aktie btf de feest tent om enige verkoeling te brengen In het kader van „Het jaar van het'kind" organiseert Het Groene Kruis Venray voor de kinderen van 3 tot 7 Jaar een speelgoed bureau. Ieder kind kan één stuk speelgoed op het spreekuur na laten kijken. Dit speelgoed bureau wordt gehou den in het sociaal medisch centrum „de Clockert". Bergweg 4 te Ven ray op 20 juni 1979 van 14.00 tot 16.00 uur. Voor inlichtingen: telefoon 81269 dagelijks tussen 08.30 ij 09.00 uur. Alle kleuters zijn van harte wel kom. Zondag 17 juni vindt ei* op recrea tieoord Buitencentrum „de Kant hoeve" van 10.00 - 18.00 uur een groots opgezette Luikse markt plaats. Ruim vijftig handelaren met o.a. antiek, grootmoederspullen, cu riosa, kunstnijverheid, sieraden, le der. diverse standwerkers etc. bie den voor elck wat wils. Aan dit gebeuren is tevens een groots amusementsprogramma ver bonden: naast het orkest „The Black Devils" hetwelk van 11.00 tot 16.30 uur te beluisteren valt. is er ook het bekende zangduo Maggy met het internationale repertoire. Tussen 13.00 en 18.00 uur treden deze Lim burgse artiesten diverse malen op. van de week van 28 mei t.m. 4 juni Een Timex dameshorloge met in scriptie „L. TEEUWEN Venray"; een zwart alpinopetje; een kinder vestje, wit met rose streepjes; een grote bruine beurs inh. geld en buis je medicijnen met opschrift Dhr. Janssen; een sleutel met zwarte la bel met opschrift „schuur"; twee sleutels, merk Ronis nr. A4AY en onbekend merk nr. P 105. UIT PEEL EN MAAS VAN 11 JUNI 1949 - No. 23 Woensdag werd op de overname- markt aangevoerd: slachtvee, groot 11 stuks, 10 kalveren. 5 schapen, gc- bruiksvee 1 stuks. Biggen 150 stuks. De prijzen van de biggen varieerden van 40,tot 60. In september a.s. beginnen de nieuwe cursussen voor timmerman en bankwerkers aan de Ambacht school. Voor de laatste cursus zijn de nieuwe machines aangekomen en dat er animo voor bestaat onder de Venrayse jeugd blijkt wel uit de 56 leerlingen die zich hebben aange meld. Na psychotechnisch onder zoek zullen er 32 worden geplaatst. Voor de cursus timmeren gaven zich 28 leerlingen op. Tot leraar Bankwerker aan de Am bachtschool is benoemd de heer A. Bollen uit Blerick. Het nieuwe paviljoen St. Bernard van de Psychiatrische ftmehting St. Anna zal woensdag 29 juni des voor middags om half twaalf door Mr. J. In 't Veld, Minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting, officieel worden geopend. Hierbij zal o.a. te genwoordig zijn Mr. Dr. F. Houben, commissaris der Koningin in Lim burg. Aan de Bisschoppelijke Kweek school slaagde voor onderwijzer, de heer Martin van den Heuvel. Het Dekenaal Ziekentriduum zal dit jaar gehouden worden 12. 13 en 14 juli op Sint Anna door Pater Gil- bertus Lohuis o.f.m. Adres van op gave. zo spoedig mogelijk bij: H. Na gelhout, Grotestraat 7 en de wijk zuster. Ruit vernield Weer sneuvelde een ruit door van dalisme. Deze keer een ruit van de kantine van de Venrayse hockey club. Van de daders natuurlijk geen spoor.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7