GEMEENTEPRAAT M m LUIKSE MARKT „GOED ONDER DAK" MET AMAK Vaderdag-Tip lnonBSsen Neomist van Galen droeg zijn eerste H. Mis op in de Vredeskerk Blevlc shirts 79.- rjM MCXWIlkS c-~ M PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Oproep, SVV-jeugd Circus Mök 1979-1980 Wielerhuis Chris Jeucken PAARDEVLEES J. TRUYEN 100 KATOEN NOTITIES EN MÉDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Seluitte, Bureau Voorlichting Gewijzigde Drank- en Horecaveror- ening treedt op 1 juli a.s. in werking De door de gemeenteraad op 31 oktober van het vorig jaar vastgestelde wijziging van de Drank- en Horecaverordening Is door Gedeputeerde Staten van Limburg goedgekeurd. Dit betekent, dat met ingang van 1 juli a.s. uit voering kan worden gegeven aan het streven om door middel van ont heffingen te komen tot een evenwichtig beleid met betrekking tot de belan gen van de para-commerciële Instellingen enerzijds en het horeca-bedrljfs- leven anderzijds. )e betrokken instellingen zullen or het college van b. en w. worden naderd en in het bezit worden ge lid van een ontheffing. Zij zullen arbij worden gewezen op de mo- lijkheid van een aanvullende ont- ffing bij bijzondere gebeurtenis- en het tijdig aanvragen daarvan, oral het tijdige aanvragen is een langrijke zaak omdat aanvullende theffingen door het college van b. w. moeten worden verleend waar de aanvraag een bepaalde pro lure moet volgen. GEMEENSCHAPSHUIZEN lroor wat de gemeenschapshuizen betreft verandert er in feite ts. Een ontheffing, met de strek- ig als in de verordening bedoeld, o n.l. niet worden verleend, omdat de bespreking van de ontwerp- [heffing in de gemeenteraad be ten is om nog nader overleg te gen over de aan die ontheffing te rbinden beperkingen. Aangezien er op grond van de wij- ingsverordening een principieel bod voor drankverstrekking dt, kan alleen een ontheffing wor- verleend, die overeenkomt met eventueel in de drankvergunning op grond van de ontheffing vak- cwaamheid opgenomen beper- igen. Dat laatste betekent, dat met te verlenen ontheffing de bestaan- toestand bij de gemeenschaps- izen voorlopig ongewijzigd blijft, Idat het nader overleg heeft plaats vonden. JEUGDSOCIETEITEN iet betrekking tot de jeugdsocië- ten heeft het college van b. en w. het standpunt ingenomen om daar nmer de verstrekking van sterke ink toe te staan, ook al zou men tr een vakbekwame beheerder be- ikken. Voor de jeugdsociëteiten dt op alle dagen het uiterste slui- gsuur van 1 uur. SPORTVELDKANTINES Iet college heeft zich zoals ook het raadsvoorstel stond vermeld nader beraden over het al dan toelaten van de verstrekking sterke drank, ingeval de betrok- instelling over een vakbekwame diplomeerde) beheerder beschikt. Thans heeft het college van b. en besloten de sterke drank wèl toe laten, mits een vakbekwame be- erder aanwezig is. Is er geen vak- iwame beheerder, dan is de ont- fing qua drankenassortiment af- itemd zoals ook bij de jeugd- Nieuws van de muziekschool n aansluiting op de interessante larinstrumenten-tentoonstelling Jaap Bollink uit Hilversum, is imenteel een beknopte en over- htelijke ingericht over fotografie or de Venrayse fotograaf Gerard uijsen. )e school is doorlopend geopend n 9.00 tot 21.00 uur via de ingang de Julianasingel. Iet eerstvolgende concert wordt juni a.s. in de muziekschool [even. Enkele diensten vrijdag gesloten In verband met een interne ver hing ten gemeentehuize zijn en- Ie gemeentelijke diensten a.s. vrij- g 15 juni voor het publiek geslo- Het zijn de diensten Bouw- en iningtoezicht, stedebouw, meet- nst, grondzaken en kadaster. Deze diensten verhuizen van de rde verdieping naar de tweede rdieping van de noordvleugel van gemeentehuis (boven de afdeling Eiale zaken). Commissie voor cultuur vergadert Op donderdag 14 juni a.s. om 16.30 lr vergadert de commissie voor ltuur in kamer 201 van het ge lentehuis. In deze openbare vergadering ko- in de volgende punten aan de or- Jespreking gemeentebegroting voor t dienstjaar 1980; voortgezette be- ndeling van de bespreking over functies etc. van de commissie. sociëteiten op de laatste aan de betrokken instelling verleende ont heffing vakbekwaamheid. De sportveldkantines mogen (be houdens aanvullende ontheffing) ge opend zijn gedurende één uur vóór, tijdens en twee uur na een vereni- gingsaktiviteit, zoals een trainnig of wedstrijd, met als uiterste tijdstip op zaterdag en zondag 19 uur en op de overige dagen 24 uur. Commissie vergadering uitgesteld Als gevolg van het feit, dat de re sultaten van het onderzoek naar de woningbehoefte op de kerkdorpen nog niet geheel zijn verwerkt, heeft de voorzitter van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting de voor donderdag 14 juni geplande vergadering uitgesteld tot 5 juli a.s. Energiebesparing Ongeveer een maand geleden is voor de eerste keer een ambtelijke werkgroep energiebesparing bijeen geweest. Deze werkgroep werd des tijds ingesteld om de diverse moge lijkheden te onderzoeken om energie te besparen. Het is de bedoeling van het gemeentebestuur met de van de werkgroep ontvangen suggesties een energiebesparingsbeleid te ontwikke len. Hierdoor zou niet alleen in het ge meentehuis, maar ook in andere openbare gebouwen, zoals scholen, sportzalen etc. het energieverbruik beperkt kunnen worden. Via een vragenlijstje krijgen de medewer kers de gelegenheid om energiebe sparende maatregelen in het ge meentehuis voor te stellen. Tevens zal aandacht worden ge schonken aan de vraag hoe meer accent kan worden gelegd op de iso latie van woonhuizen. Duidelijk zal zijn, dat met de voorbereiding van een energie-besparingsbeleid tijd en inspanning gemoeid zijn. Overigens is het van niet te onderschatten be lang, .dat de overheid meewerkt aan een besparing van het energiever bruik. In dit verband is het interes sant, dat dinsdag j.l. de gemeente raad op bezoek is geweest in het In formatiecentrum INFO 3 van de ge zamenlijke nutsbedrijven. Het .gemeentebestuur heeft zich die avond uitvoerig laten voorlichten over alles wat met energie te ma ken heeft en op welke manier op energie ''.an worden bespaard. Het w-a een zeer instructieve avond, zowel voor het college van b. en w. en de-gemeenteraad als voor de uitnodigende partij, die kon er varen, dat bij het gemeentebestuur de energiebesparing als een ernstige zaak wordt opgevat. Bekendmaking Bij burgemeester en wethouders van Venray is verzocht om vergun ning voor: 1. de uitbreiding van het bestaand woonhuis Hubertusstraat 20 t.n.v. H. H. M. Terhaag; 2. de uitbreiding en verbouwing van een woonhuis aan de Horsterweg t.n.v. Cox; 3. de bouw van een woning aan de Stationsweg t.n.v. P. J Gerrits; 4. de uitbreiding van het woonhuis Kempweg 139 t.n.v. K. Holla; 5. de uitbreiding van het woonhuis en de bouw van een kantoor ruimte, Julianasingel 49 t.n.v. P. Peeters; 6. de bouw van een inkorflokaal en vergaderruimte bij het pand Mer- seloseweg 36 t.n.v. A. Sijbers; 7. dè bouw van 14 woningen aan de Willemstraat t.n.v. de Woning bouwvereniging Noord-Limburg; 8. de bouw van een werkplaats voor bedrijfswagens aan de Maashese- weg t.n.v. de Top-Garage c.v.; 9. uitbreiding woonhuis Vollenberg straat 22 t.n.v. de Woningbouw vereniging Noord-Lirrtburg. De bouwplannen liggen met ingang van 18 juni 1979 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis, afdeling ruimte lijke ordening, kamer 202. Geduren de deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden inge diend bij burgemeester en wethou ders. Venray, 15 juni 1979 mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 6 juni 1979 nr. 774 besloten hebben met ingang van 11 juni 1979 tot en met 31 ok tober 1979 of zoveel korter of langer als mogelijk dan wel noodzakelijk is, het parkeren aan de oostzijde van het gedeelte van de Patersstraat, ge legen tussen de ingang van de N.C.B., Patersstraat 15 tot voorbij pand 5, van maandag tot en met vrijdag van 07.30 tot 16.30 uur te verbieden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de commissa ris van de Koningin. Venray, 8 juni 1979. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 13 juni 1979 besloten hebben: I. van 14 tot en met 16 juni 1979 van 16.00 - 20.30 uur en 17 juni 1979 van 12.00 - 19.00 uur door het plaat sen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het gedeelte van de Sportlaan, gelegen tussen de aan sluitingen op de Hoebertweg en de in-/uitrit van het parkeerterrein van sporthal „De Wetteling" voor alle verkeer behalve voetgangers af te sluiten; II. van 14 tot en met 17 juni 1979 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van genoemd reglement het parkeren te verbieden aan: a. beide zijden van het gedeelte van de Sportlaan, gelegen tussen de Zuidsingel en de in-/uitrit van het parkeerterrein van bovenge noemde sporthal; b. de oostzijde van de Kruisstraat; c. de westzijde van de Antonius- straat; III. door het verplaatsen van bord 12 van bijlage II van genoemd re glement in noordelijke richting tot achter de in-/uitrit van het tijdelijke parkeerten-ein, het inrijden van de Antoniusstraat over een afstand van ca. 15 meter toe te staan; IV. voor zover de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verle nen van de onder I genoemde ver- keesrmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voqr het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na dag waarop het besluit gepubliceehd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 13 juni 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ingaande 18 juni 1979 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afde ling ruimtelijke ordening, kamer 202, voor eenieder ter inzage liggen ont- werp-bestemmingsplannen met de daarvan deel uitmakende gebruiks voorschriften en de bijbehorende toelichtingen voor de dorpen Smakt en Vredepeel. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen de ontwerpen. Venray, 15 juni 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat ingaande 18 juni 1979 gedurende één maand ter ge meentesecretarie afdeling ruimtelij ke ordening, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt het bestem mingsplan Vlakwater II met de daarvan deel uitmakende gebruiks voorschriften en de bijbehorende toelichting, zoals vastgesteld door de gemeenteraad in zijn vergadering van 29 mei 1979. Bij de vaststelling zijn in het ont werp wijzigingen aangebracht. Derhalve zijn zowel zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, als zij, die bezwaren hebben tegen de aange brachte wijzigingen, bevoegd binnen de bovengenoemde termijn bezwa ren tegen het bestemmingsplan in te dienen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 15 juni 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche. Openbare kennisgeving De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat op donderdag 21 juni 1979, te 14.30 uur, in Concertgebouw „De Prins van Oranje", Kaldenkerkerweg 55 te Venlo ,een openbare vergadering van de Raad van het Gewest Noord-Lim burg zal worden gehouden. Venray, 8 juni 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche. Prijsuitreiking op de Venrayse L.T.S. Donderdag 14 juni vond een fees telijke bijeenkomst plaats in de aula van de L.T.S. Door het Veilighiedsinstituut werd aan de zeventienjarige Martien Kappel de prijs uitgereikt omdat hij winnaar is geworden van de natio nale affiche-tekenwedstrijd van het Veiligheidsinstituut te Amsterdam. De winnaar behaalde eerder het schildersdiploma en slaagde thans voor timmerman. Inmiddels heeft hij een baan als timmerman gekregen. Na de officiële prijsuitreiking wer den verschillende toespraken gehou den en kregen de aanwezigen de ge legenheid de expositie van affiches te bekijken. Het geheel droeg een gezellige en ongedwongen sfeer. Inbraak bij Edah Het afgelopen weekend is inge broken bij Edah supermarkt aan de Grotestraat. Door verbreking van een deur werd toegang verkregen. In zover kon worden nagegaan wer den een groot aantal sloffen sigaret ten ontvreemd, 100 pakjes shag en vloeitjes. De totale waarde van het gestolene bedraagt f 7.000, Diefstal In de nacht van donderdag op vrijdag werden bij het tuincentrum Thuylshof aan de Langstraat twee ronde zonnewijzers ontvreemd. Geslaagd AANSTAANDE SPORTIEVE RECREATIE- EN SCH00LSP0RTAKTIVITEITEN_1979 VENRAY Comité Recreatiesport: Venray m 14/17 JUNI 27 JUNI 21 JULI 14/29 JULI 13/17 AUG. JEUGD- WANDEL- VIER DAAGSE RECREATIEVE SCH00L- ZWEM- WEDSTRIJDEN RECREATIEVE Z WEM- INSTUIF RECREATIEVE CAMPING- AKTIVITEITEN RECREATIEVE ZVEM- VIER- DAAGSE V E N R A Y GEM.COMBIBAD GEM.COMBIBAD DIV.CAMPINGS GEM.COMBIBAD 6 s~-. INFORMATIE OMTRENT SPORTIEVE RECREATIE: COMITÉ RECREATIESPORT VENRAY GEMEENTEHUIS AFDELING SPORTZAKEN. TEL.: 04780 - 83838 toestel 246. In een goed gevulde Vredeskerk droeg Kapelaan Th. C. F. van Galen afgelopen zondag 10 juni zijn Eerste H. Mis op. De dag tevoren was hij in de kathedraal van Roermond door Mgr. Dr. J. M. Gijsen met vijf ande re diakens tot priester gewijd. Aan het begin van de feestelijke Hoogmis sprak W Geerits, pastoor van de Vredeskerk, een kort en har telijk welkomstwoord uit, waarna kapelaan van Galen te kennen gaf blij te zijn om juist op deze zondag, het feest van de H. Drievuldigheid, zijn Eerste H. Mis te mogen opdra gen. Als concelebranten traden op pas toor W. Geerits, pater Boekraad M.H.M., vice-regens van het semina rie Rolduc en pater Oorsprong O.P., die als thema van zijn feestpredika tie „de priester é^Is dienaar en getui ge van God" had gekozen. In zijn dankwoord voor de zegen betrok kapelaan van Galen allereerst zijn ouders en de bisschop, die hij dankte voor „zijn warm menselijke begeleiding tijdens mijn gehele stu die". Daarnaast dankte hij de con celebranten en zijn medestudenten van Rolduc, die riching gaven aan zijn wording tot priester. Pastoor Geerits dankte hij „voor het begrip tijdens de voorbije stageperiode". Tenslotte vroeg hij aan alle aanwe zigen in de Vredeskerk „om voor mij te blijven bidden". Grote drukte heerste er tussen half twaalf en één uur in zaal Thielen aan het Kennedyplein, waar vele pa rochianen en belangstellenden kape laan van Galen en zijn ouders kwa men feliciteren. De receptie groeide uit tot een echt parochiefeest. Ge weldig gewaardeerd door de neomist werd het onverwachte optreden van de Koninklijke Harmonie Euterpe en de zang van het Dameskoor Venro de. dat het Salvum fac reginam nos- tram en een spontaan lang zal hij leven liet horen. Ook de koning en leden van Schut terij 't Zandakker gaven acte de présence naast onder meer burge meester en mevrouw Defesche, pas toor Pothof van de Paterskerk, de ken Theunissen en kapelaan van Bronkhorst van de Grote Kerk en de leden van het kerkbestuur en de parochieraad van de Vredeskerk. Ruim honderd gelovigen waren er aanwezig bij de dankdienst met uit stelling van het Allerheiligste, die 's middags om vier uur in de Vredes kerk gehouden werd. Na een stilte voor een persoonlijk dankgebed hield kapelaan van Galen een korte predikatie, waarin hij zei „geen priester te zijn geworden om wille van de status. Voor alles wil ik een dienaar van God zijn." ZONDAG 17 JUNI A.S. TE BAKEL (N.-Br.) Op buitencentrum „De Kanthoeve" van 10.00 tot 18.00 uur Handel voor iedereen o.a. ANTIEK, SIERADEN. KUNSTNIJVERHEID etc. Amusement met het orkest BLACK DEVILS en het zangduo MAGGY en MAY. In de lijst van geslaagden voor het eindexamen Havo, vanwege de scho lengemeenschap „Jerusalem" werd een naam foutief afgedrukt en een naam weggelaten. Wij herstellen hiermede die fout en vermelden als nog: Jolieke van der Windt, Venray; en Cybill Winkelmolen, Horst. D'66 D'66 zal op dinsdag 19 juni a.s. om 20.00 uur in café De Zwaan bijeen komen. De agendapunten zijn onder meer: bespreking van de resultaten van de Europese verkiezingen in Venray e.o. en aktiviteiten voor ko mend seizoen. Nieuwe leden kunnen zich ten al le tijde opgeven bij een van de be stuursleden: H. Knol. Straat 3, Mer- selo, tel. 04786-559; Truus Cuypers, Hoge Beek 20, Venray, tel. 04780- 84101 of rechtstreeks bij het sekre- tariaat van D'66 in Den Haag, Be- zuidenhoutseweg 195, tel. 070-858303. Eerste prijs met promotie Op het sportterrein te Bergen werd zondag het federatief Bondsconcours gehouden van de Limburgse bond van Tamboerkorpsen Meer dan 2000 be langstellenden zagen veel perfecte shows en de jury had geen gemakke lijke taak. (Drumbands tweede divisie sectie A Limbra 69 Smakt-Holthees 198,5 pnt., eerste prijs Showkorpse majorettengroepen derde divisie sectie A., St. Petrus Banden, Venray 146 pnt., eerste prijs Drumbands eredivisie sectie A, Sub Matris Tutela Oostrum. 207 pnt eerste prijs met promotie. Op een nader te bepalen datum zal het kranige korps in Oostrum in de bloemetjes worden gezet. Ook dit jaar zullen we met vermoe delijk 33 elftallen starten in de a.s. competitie. Een en ander betekend een bijzondere zware opgave voor de jeugdleiders. Door dienst, studie en andere reden moesten enkele van onze leiders hun taak er bij neer leggen. Heeft U inlresse in het jeugd-voet- bal. neem dan eens contact op met J. de Bruin, Gerbrandystraat 18, hij zal U gaarne alle inlichtingen geven over het jeugdleidersschap. U weet toch dat SW ruim 520 jeug dige voetballertjes heeft, die er allen naar snakken om mee te kunnen doen. Iets voor U? wacht niet te lang want wij wachten vol ongeduld op u opgave. Pak nu noch de telefoon en bel 86579. Weer misselijke melding Zondagavond kwam bij de alarm melding een melding binnen als zou te genover perceel 47 op de Horsterweg een auto over de kop zijn geslagen en in een greppel zijn geland. Er zou den gewonden te betreuren zijn. De Venrayse politie waarschuwde on- middelijk de ambulance en de brand weer, maar hoe ook gezocht werd, op de Horsterweg was geen auto in een greppel te vinden. Het is te hopen dat. mede dank zij de hulp van hen die op de hoogte zijn van dergelijke misselijke streken, de dader wordt gepakt. Terwijl de carnaval pas achter de rug is en vele mensen op het mo ment hun hoofd ergens anders heb ben staan, is dc commissie Circus Mök al weer volop bezig met de vijf zittingen die in 1980 gehouden zullen worden. In 1979 is gebleken dat er in Ven ray, zowel individueel als groepsge wijs, nog mensen waren die deze zittingen een extra Venray's tintje konden geven. Ook dit jaar willen wij dit weer proberen te bereiken en hebben daarvoor reeds nu enkele morgens vrij gehouden oen enthousiaste men sen te woord te staan. Deze zittingen, die gehouden wor den op zondag 17 juni, 24 juni en 1 juli van 11.00 tot 12.30 uur in Al- monda. zijn ao vroeg gepland om alle artiesten zoveel mogelijk te kunnen begeleiden en solektief te werk te kunnen gaan. Voelt u er iets voor om mee te werken aan een Rooyse „kulturele" avond, maar hebt u nog geen idee op welke manier, dan staan wij u natuurlijk ook graag te woord! Hopenlijk tot ziens in Almonda! Camavalsver. De Piëlhaas Commissie Circus Mök. Beheerders problemen Jongerencentra Gekleed in stofjas overhandigde woensdag j.l. de laatst overgeble ven beheerder van een van de Venrayse jongerencentra iet em mers aan de leden van het college van b. en w. Daarin bevonden slch zes exemplaren van het rapport „Het t>eheerdersprobleem van de Venrayse Jongerencentra", opge steld door medewerkers van „Free Wheelin". de Brak. Puree en het Regionaal Jeugdcentrum. Een delegatie vrijwilliger* en be stuursleden van de jongerencen tra vormden hlerbU de achter grond. Al geruime tijd kampen de stich tingen Free Wheelin'. De Brak en Puree met grote problemen op het gebied van het beheer van hun jon gerencentra. In het verleden konden zij die problemen redelijk opvangen met mensen, die m het kader van TAP- en interimmaatregel (tijdelijke maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid), binnen de centra ge plaatst konden worden. Met Ingang van 1 januari 1979 zijn deze regelingen veranderd. Dit houdt voor de Venrayse jongerencentra onder meer in. dat ze voorlopig géén mensen via deze regelingen kunnen krijgen. De drie open jongerencentra be schikken momenteel over slechts twee cultureel werkers. Zoals de za ken nu staan, zullen dezen, naast hun eigenlijke taak. ook nog zorg moeten dragen voor het beheer van de centra. De Stichtingsbesturen vre zen dan ook terecht, dat dit ten kos te gaat van de culturele en vormen de aktiviteiten binnen de Venrayse jongerencentra. De huidige grootte en de vrij hoge bezoekersaantallen van de jongeren centra vereisen momenteel een be drijfsmatige aanpak, ook vanwege de verscherpte normen vanuit de Drank- en Horecawet. Deze zouden niet met vrijwilligers te realiseren zijn, volgens het rapport. Hiervoor is een vaste beheerder nodig, vindt men. Wat zo'n beheerder te doen zou hebben, staat uitvoerig in het rap port beschreven. Het college heeft bij de aanbie ding van het rapport gezegd, zich over deze zaak te zullen buigen. Kinderen in lift opgesloten Doordat een balletje tussen de liftschacht van de liftvloer bleef steken, raakten twee kinderen op gesloten in de lift op de vierde ver dieping van een flat in de Haam- makerstraat. De kinderen konden door een monteur worden bevrijd. VOOR VADERDAG RACE- en TRIMFIETSEN GITANE - NISHIKI - UNION Ook In RACEKLEDING zijn we gesorteerd: schoenen - broeken - shirts enz. Ook voor SPORTIEVE en TOURFIETSEN Sparta Union Juncker - Burco naar Merseloseweg 18 Venray DEZE WEEK WEER HEERLIJK VERS SPECIAAL AANBEVOLEN: PAARDEN HACHEE 500 gram 4.25 PAARDELAPPEN 500 gram 5.50 Mgr. Han8senstraat 31 Tel. 81480 OOSTRUM MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (04780) 83456

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3