VERENIGEVGSNIEUW S >NJ Venrayse Omroep Stichting KRU1TH0FJE TERPENIEUWS Venray N Vrouwenkafé Venray Venrays Mannenkoor Beweging Werkende Jongeren jeugdnatuurwacht J.V.M. St. Theobaldusgilde Overloon „TEASER" a.s. zondag in Free Wheelin' GESLAAGDE CONCERTREIS VAN DE GEMENGDE ZANGVER. „ARS MUSICA" St. Pe\^S Nieuws uit Overloon ijkraad SCOUTING Venray-Horst k (mel munai Vote! a londerdag 14 juni om 19.30 uur tra repetitie voor de baritons en 20.0 Ouur voor 't gehele koor. londerdag 21 juni om 19.30 extra letitie voor de 2e tenoren en om 10 voor 't geheue koor. i.s. zondag 17 juni deelname aan jeugdvierdaagse. Verzamelen om (5 uur bij „De Wetteling". Tenue: nnenkoorsweater. Ekstra meene- n voor 't défilé, de grijze man- ikoorpantalon. Alle mannenkoor- en worden hierbij aangespoord aan deze bijzonder gezellige en jnde dag deel te nemen. Die- en die niet in het bezit zijn van Mannenkoorsweater moeten dit n melden a.s. donderdag bij J. oyen. ondag 1 juli concertreis naar Es- De vertrektijd zal zijn 8.30 u. londerdag 12 juli is de kwartaal- preking. lelden uitsluitend bij dhr. H. lans, Niessenstraat 7, tel. 82687 lotel Almonda 85777. londerdag 14 juni: 20.00 uur al- lene ledenvergadering restaurant kwater. ondag 17 juni jeugdvierdaagse enkomst om half vijf n.m. bij de ouwburg alwaar het défilé muzi- wordt opgeluisterd. Er behoeft gelopen te worden, onderdag 21 juni a.s.: 19.30 uur etitie harmonieorkst aula Leun- eg- rijdag 22 juni: deelname aan mu ieesten Limbra '69 te Smakt- thees. Om acht uur worden we lar verwacht. Vervoer op eigen genheid, zonodig onderling te re- ;n. tDERE DATA OM TE RESER- IEN: iterdag 30 juni: serenade 40-ja- huwelijk Jan Lamers en echtge- (Vlakwater). egin augustus (juiste datum nog bekend): 50-jarig huwelijk Thei Els en echtgenote, terdag 1 september taptoe Ven- 79. September: gemeentelijk mu- öemooi te Leunen. ndag 7 oktober: uitwisselings- ert met Horst en Blerick te ick. Oktober: Zondagochtendconcert dorkest in schouwburg samen harmonie van Horst. November: Zondagochtendcon- in schouwburg met Venrays inenkoor. EERLINGENOPLEIDINGEN aderdag: 18.30 uur jeugdorkest Bruno Lucassen "en J. Verste- in Coninxhof. aandag: 16.30 uur klarinetten Jo van Els. 18.00 klarinetten Jo van Els. 19.00 klarinetten groep o.l.v. Ben Lucassen. 19.30 klarinetten 2e groep o.l.v. Ben assen. g: 16.30 uur koperinstru- iten o.l.v. Jan Versteegen. Saxo- is zelfde tijd bij Gerrit Lucas- in Coninxhof. oensdag: Individuele repetities Doris van den Broek. fmelden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de ■petaris, telefoon 80225. melden jeugdopleiding bij de Raedts, tel. 82803. AGENDA: dag 15 juni: n 20.00 tot 21.00 uur alleen voor mannen, lag 17 juni: 10.15 Hoogmis in de Paters- xk. ndag 18 juni: 18.30 voor alten en sopranen, dag 19 juni: 18.30 voor alten. tarten Blltterswjjck: dag 17 juni: hr. M. Claessens, ermolenstraat 14, Oostrum. ndag 18 juni: hr. J. Jochyms, J. issenstraat 6, Blitterswijck. »t is dit jaar voor het eerst dat dangers van St. Frans meedoen de Jeugdvierdaagse. Om die re- vervalt de repetitie voor de al en sopranen op vrijdag 15 juni. jewel het gebruikelijk is om tij- het wandelen te zingen, willen de jongens toch vragen dit zo mogelijk te beperken. Als re- wordt de stemmen er tijdens de- lagen niet beter op en dat is, met oog op de komende Frankrijk- niet de bedoeling, irer deze reis zij nog opgemerkt, k volgende week er een speciaal «mer van de DE GALM hierover verschijnen. Wil iedereen nog m goed nagaan of zijn uniform V past. Vrijdag 22 juni a.s. om uur zal mevr. Alkim in het rhuis aanwezig zijn om unifor- i te ruilen. eel sukses en plezier tijdens de Ivierdaagse. Zaterdag 16 juni zingen we om 15.00 uur in het St. Jozefklooster de plechtige mis ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ons medelid, mevrouw Huybers. Boven bij het orgel, zonder uniform. 's Avonds brengen we haar en haar echtgenoot een serenade, in het Pelgrimshuis, op de Smakt. De juis te tijd hoort U tijdens de repetitie. Bij deze serenade wel in uniform. Woensdag 20 juni om 20.00 uur re petitie voor het hele koor, in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Als U bent verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 83309, of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 19 juni 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: Mw. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. WERKLOOS, WAT MOET JE DOEN? Je direkt insohrijven bij een ar beidsburo. Ervoor zorgen dat je een uitkering krijgt, zodat je ook verze kerd bent. Bij het arbeidsburo kun je navraag doen over om-, her- en bijscholing. Vooral als in jouw beroep weinig of geen werk is. Niet hals over kop gaan werken bij een uitzendburo. Bij een uitzend- buro werk je als tijdelijke kracht. Je hebt geen vast werk. Je kunt van de ene op de andere dag op straat ko men te staan. Je uitkering loopt hierbij gevaar. Daarbij komt nog dat je heel weinig rechten hebt als uit zendkracht en dat je heus niet zo „vrij" bent. Probeer dus altijd zelf aktief. naar werk zoeken, want bij het arbeidsburo liggen de baantjes niet voor het oprapen. Sluit je aan bij een groep werk loze jongeren, blijf aktief anders kom je helemaal in het verdom hoekje te zitten. W.W.-UITKERING: De WW, Werkloosheidswet is een verzekering tegen schade die je lijdt als je onvrijwillig (buiten je eigen schuld) werkloos wordt. Je hebt hier recht op als: je ingeschreven staat bij het ar beidsburo; je minstens 6 weken aaneenge sloten hebt gewerkt zonder één dag ziek te zijn geweest; in de 12 maanden die hieraan voorafgegaan zijn, minstens 13 weken (65 dagen) hebt gewerkt; je werkloos geworden bent bui ten je eigen schuld, zoals bij be drijfssluitingen, slapte op het werk, ongeschiktheid, gezond heidsredenen; je ontslag hebt gekregen en hier tegen geprotesteerd hebt (je krijgt dus nooit WW als je zelf ontslag neemt). Je uitkering bedraagt 80% van je laatst verdiende loon. Je zult streng de voorschriften van de WW moeten naleven, anders kunnen ze je uitke ring intrekken. De voorschriften krijg je wel te horen van de be drijfsvereniging. Je WW-uitkering duurt hoogstens een half jaar (26 weken). W.W.V. UITKERING: Je kunt hiervan uitkering krijgen als je geen recht hebt op WW. Na 26 weken WW en nog steeds werkloos kom je terecht bij de WWV. De WWV is de wet werkloosheidsvoor ziening. Je hebt hier recht op als: ,je minimaal 6 weken gewerkt hebt; je zelf niet schuldig bent aan je werkloosheid, anders krijg je strafweken, b.v. de eerste 13 we ken ontvang je helemaal geen uit kering; je moet ingeschreven staan bij het arbeidsburo. je moet van alles doen om „pas send" werk te vinden. De uitkering bedraagt 75% van je laatst verdiende loon. Je kunt hoog stens 2 jaar in de WWV zitten. Na 2 jaar kom je terecht bij de bijstand. De WWV loopt via de sociale dienst in je gemeente en niet via de be drijfsvereniging. VOETBALTOERNOOI Op zondag 17 juni houdt Free Wheelin een voetbaltoernooi. Hierbij zijn verschillende teams uitgenodigd. Het gebeuren vindt plaats op de voetbalvelden van het Boschveldcol- lege. Aanvang 10.00 uur tot 16.00 uur. Supporters zijn van harte wpl- kom. Tot ziens, tot 17 juni op het toer nooi. Hallo luitjes, sorry voor het uit blijven van een van mijn meester lijke (hum hum) stukjes, vorige week. Door die fout ben pc nu ge noodzaakt om een deel ervan te her halen. Dat is alleen maar dubbel werk voor mij, dus daar hebben jullie geen last van. Trouwens jul- die krijgen binnenkort een blaadje thuis gestuurd met daarop weer wat van mijn gekrabbel ofwel het ex- prom. Na deze inleding nu maar even de excursies van komende week. Zondag 17 juni: Peter Wondergem, Sovontelling, Geysteren, 7.00 uur. Boena, Maasheggen, plantjes en insecten, 8.30 uur. Jan, excursie doel onbekend. 8.30 en misschien nog een excursie (ook om 8.30) van een J.W.G.-er (insec ten werkgroeper). Dan nog even iets over de excur sie van zaterdag 23 juni (herhaling van vorig stukje dus). Dan gaan we namelijk per fiets (om 7.00 uur) naar het museum van Jan Vriends in As ten. Als je mee wilt, kun je je t.m. 20 juni opgeven bij mij (adres zie onder), 't Kost niets. Helène Stevens, Vivaldistraat 50, Venray tel. 04780-87695, bellen van 5 tot 6 uur 's avonds. Lour descomité afd. Venray A.S. ZATERDAG BLOEMENAKTIE A.s. zaterdag 46 juni start het Lourdes-comité afd. Venray 's mor gens rond half negen met een grote bloemenaktie in de gehele gemeente Venray. Verleden jaar behaalden we een opbrengst, die voldoende was om acht zieken een gratis Lourdes- reis aan te bieden. Samen met 17 an dere zieken hebben zij van 22 tot en met 30 mei kunnen genieten van een onvergetelijke Lourdes bedevaart. Dit jaar hopen we op een nog be ter eindresultaat. Zeker nu we vlak voor Vaderdag staan en zondag a.s. de Jeugdvierdaagse haar intocht heeft. We hebben een groot aantal bossen snijbloemen, in diverse soor ten, besteld, die we dan a.s. zaterdag met onze ruim 100 medewerkers/ sters te koop komen aanbieden in de gemeente Venray. De opbrengst van deze aktie is voor de zieken uit kom én kerkdorpen. Een lange voorbereiding is aan deze bloemenaktie vooraf gegaan. Met behulp van plattegronden van onze gemeente zijn routes uitgezet, waardoor we hopen zo snel mogelijk de „klantenkring" afgewerkt te heb ben. Maar het laatste woord is aan U! Door het kopen van een of meer bossen snijbloemen, steunt U direkt het Lourdes Liefdewerk. We hebben een (te) lange wachtlijst met namen van zieken, die zo dolgraag eens naar Lourdes zouden gaan. Met uw hulp kunnen we straks weer heel wat mensen gelukkig maken. Laat onze medewerkers/sters niet in de kou staan; zij allen doen dit werk geheel belangeloos ten bate van de zieke medemens. U hoeft dus voor een bloemetje a.s. zaterdag niet de deur uit, want we hebben voldoende keuze. De ver koopprijzen zullen gelijk aan de marktprijzen op die dag. Rest ons nog te melden dat er uit sluitend gevent wordt met verse snijbloemen! Wilt U nog medewerking verlenen bij de verkoop, dan kan dat nog. Bel even met dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, tel. 83575 b.g.g. H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. U kunt op deze adressen alle inlich tingen verkrijgen. Puzzeltocht wéér uitgesteld. Nadat vorige week in Peel en Maas de laatste puzzel-oriëntatie- tocht was aangekondigd, bereikte ons van meerdere kanten het ver zoek om op 17 juni géén tocht te or ganiseren vanwege de Jeugdvier daagse te Venray. Vele Jeugdnatuur wachters nemen deel aan deze wan delvierdaagse. En aan dit verzoek om uitstel voldoen wij vanzelfspre kend. Daarom wordt de laatste puzzel- oriëntatietocht gehouden op zondag 24 juni a.s. We hopen dat iedereen er begrip voor kan opbrengen dat we de geplande tocht helaas weer een week moeten uitstellen. We zouden willen vragen dat ieder een tegen zijn vriendjes en vriendin netjes op school zegt dat de oriën- tatietocht pas op zondag 24 juni wordt gehouden, zodat er niemand tevergeefs komt. Op 24 juni rekenen we dan op een grote groep enthou siaste Jeugdnatuurwachters. Uitgave „De Natuurvriend" De redaktie van „De Natuur vriend" is druk bezig met de zomer- uitgave. Deze zal zo spoedig moge lijk op de scholen bezorgd worden, zodat alle ledep, óók de „schoolver laters", tijdig een exemplaar van ons eigen blad ontvangen. Zonnebloem-aktie Dat dit betreft is er nog steeds het advies: tijdig opbinden! Sukses er mee! •Vq merselo VIERDAAGSE Ook dit jaar nemen we weer deel aan de avondvierdaagse in Venray. We vertrekken met de fiets bij JUM omstreeks kwart over 5. Vrijdag 15 juni: Vanavond kunnen we na de wan deling lekker uitrusten tot 10 uur. Zaterdag 16 juni: Van 8 uur tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. PAPIERAKTIE Op zaterdag 23 juni zal het St. Theobaldusgilde weer haar maande lijkse papieraktie houden. Wilt U er s.v.p. voor zorgen dat het in dozen zit of goed gebundeld is. Op tijd ook aan de straat en wel om half 11 op z'n laatst. Hebt U vodden mee te ge ven dan graag apart verpakken. LEDENVERGADERING Op maandag 18 juni a.s. zal er in het Gildehuis een ledenvergadering worden gehouden. Aanvang van de vergadering is om 8 uur. Aan de orde zal komen het ko- ningschieten op 30 juni, en de ver kiezing van een nieuw bestuurslid. DRUMBANDFESTIVAL Op zaterdag 23 juni zal in Holt- hees een Gemeentelijk drumband festival worden georganiseerd. Hier zal ook de drumband van het St. Theobaldusgilde aan mee doen. Rond half 9 zal men moeten optreden. FANCY-FAIR Op zondag 28 okt. en zondag 4 nov. a.s. zal in het Gildehuis weer de jaarlijkse fancy-fair worden ge houden. De kinderen kunnen op zon dag 28 okt. om 3 uur terecht en zon dag 4 nov. r.a de dodenherdenking. Aan deze fancy-fair is tevens weer de jaarlijkse loterij verbonden. De uitloting van deze loterij is op zon dag 4 nov. Op beide dagen kunnen de ouderen terecht vanaf 8 uur. In soos Free Wheelin' is a.s. zon dag een optreden van de Nederland se formatie „TFASER". Het optre den begint om 21.30 uur en de entree is 4,per persoon. Zelden is er in Nederland een HARDROCK groep geweest die in een relatief korte tijd zoveel harten van hardrock-fans stal. Zelden was er in Nederland een groep, die met één single in staat was zoveel aandacht op zich te ves tigen. TEASER presteerde het om in kor te tijd, zonder „hit",- uit te groeien tot Neerlands meest gevraagde hard- rock-band. Een tekenend bewijs voor de po pulariteit van dit Nederlandse vier tal is wel de jaarlijkse OOR-pollvan april j.l.. In deze poll kwam TEA SER al in het eerste jaar van hun bestaan als „grote" verrassing naar voren. Inmiddels is TEASER niet meer weg te denken van de Neder landse podia en staan zij op prak tisch elk popfestival. Hun debuut L.P. is net verschenen en is er een van grote klasse. Al met al de „hot ste" HARDROCK-band. De concertreis van Ars Musica naar Liesse (Noord Frankrijk) is zeer goed verlopen. Op eerste Pinkster dag vertrokken we in twee bussen van van Ham met zo;n 80 personen. Het weer zat mee en de eerste stop konden we heerlijk op een terras doorbrengen. Bij het verdelen van de één- en tweepersoonskamers in het pensionaat bleek, dat er veel lief hebbers over bleven voor de slaap zaal met chambrettes. Na een kor te repetitie en een eenvoudig maal trokken we naar Laon, nog bekend van de vorige reis, om de feest vreugde van een paar dagen uit op te voeren. Op de trappen van het stadhuis gaven we om 12.00 uur 's nachts een muzikale taptoe. Na een goede, voor sommigen te korte, nachtrust, gingen we naar de Eucha ristieviering in de open lucht. In processie werd de wonderbaarlijke zwarte Madonna binnengedragen. Twee bisschoppen en een twintigtal geestelijken in rode kazuifels droe gen de Hoogmis op. De Eucharistie viering w^g een grandioos succes. De gezangen werden erg mooi en muzi kaal verzorgd voor een publiek van ongeveer 2000 koppen. Hierna werd ons een warme lunch aangeboden door de organisatoren. De lofdienst in de kerk was sa men met het concert, later in de open lucht, een hoogtepunt. Vooral het Balve Regina van Poulenc (in eerste uitvoering) en Mozarts Sancta Maria waren muzikale uitschieters. Tijdens het concert werd o.l.v. tweede dirigent Jan Temme de Pa vane van Arbeau en Quand mon mari van Lassaus uitgevoerd. Hier uit bleek dat zowel dirigent als koor al zeer goed op elkaar zijn inge speeld. Vervolgens werd o.l.v. Rob Berben Birke am grünen Bergeshang van Dvorak. Waldesnacht van Brahms en II est bel et bon van Passereau ten gehore gebracht. Het publiek re ageerde erg enthousiast. Tot slot zong „Ars Musica" samen met de concertbezoekers een frans volksliedje. Het applaus duurde mi nuten lang. Het koor kan met zeer veel genoegen op deze uitvoeringen terugkijken. Na een toast champag ne en een hartelijk „Au Revoir" ging de reis weer huiswaarts. Dat op de terugreis heel wat afgezongen werd, spreekt vanzelf. En zo kwamen we 's avonds om een uur of 10 moe, maar zeer tevreden weer in Venray aan. St. Anna; psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils" een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Verzoekpla tenprogra mma vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws, actualiteiten en het pro gramma „fijne luistermuziek". St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma „fijne luister muziek" en tot slot het program ma „zomaar muziek" met het ver- zoekplatenprogramma. De Kruuze; geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma „fijne luistermu ziek". vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma nieuws en informa ties en het programma „verzoek platen". Sint Elisabethziekenhuis Venray: te beluisteren via kanaal 4; dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „fijne luistermu ziek" donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor jeug dige luisteraars, vervolgens nieuws en informa ties en het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te melden: naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van de gene voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. MAJORETTES VAN ST. PETRUS BANDEN EERSTE PRIJS Op het zondag j.l. te Bergen ge houden Majorettenconcours behaal de het Majorettenkorps van het Jachthoorn- en Trompettenkorps St. Petrus-Banden een eerste prijs met 146 punten in de derde divisie. Het concours was georganiseerd door „de Kloppers" .onder auspiciën van de FMK met medewerking van de Bond van Limburgse Tamboerkorp sen. Zondag a.s. zal het korps meewer ken aan het slot van de Jeugdvier daagse. Bestuur en leden willen tenslotte iedereen hartelijk danken voor de gulle gaven bij de zaterdag j.l. ge houden kollekte voor het korps. Zijn er nog buurtbewoners die één keer per jaar met een gezellige groep 20 km willen wandelen? Nu is die mogelijkheid aanwezig, n.l. op zon dag 17 juni, de laatste dag van de avondvierdaagse. Onze buurt wil graag met een zo groot mogelijke groep hieraan mee doen, om het zo gezellig mogelijk te maken. Ook de jongens en meisjes uit onze buurt die niet meer de lagere school be zoeken. kunnen meedoen. Zoals jul lie weten is de start *s zondags om 13.00 uur en daarom is de verzamel plaats en tijd voor onze buurt: 't Kruithofje natuurlijk, om 12.30 uur. Dus wil je meedoen, geef je dan op bij F.è Manders, Doormanstraat '7, tel. 83319 tot uiterlijk zaterdag 16 juni. Kom op, buurtbewoners maak de groep zo groot mogelijk en wees niet bang want een bezemwagen is aan wezig, dus. AF8CHEID ZR. GILBERTA Op zondag 17 juni nemen de leer lingen van de kleuterschool afscheid van Zuster Gilberta, die 6 mei j.l. de pensioengerechtigde leeftijd bereik te. Het bestuur van het Oudercomité wil de ouders van kinderen van de kleuterschool en alle andere belang stellenden in de gelegenheid stellen hierbij aanwezig te zijn om 11.30 u. in het Gemeenschapshuis. Tijdens deze afscheidsbijeenkomst is er gele genheid om Zr. Gilberta persoonlijk dank te zeggen voor het vele werk dat zij voor de kleuterschool gedaan heeft. „LOGEKO" Op zondag 17 juni zal de gemeng de zangvereniging „Logeko" een Eucharistieviering verzorgen in het ziekenhuis te Venray, aanvang 10.00 Honingslingerde monstratie „Imkers Regio Venray" Op 23 juni 1979, zullen de imkers regio Venray, een honingslinger demonstratie geven bij het tuincen trum „Thuylshofaan de Langstraat te Venray. Tevens zal tijdens de honingslin- gerde'monstratie iedereen de gele genheid hebben, zich te informeren over het nut en het doel van de bijenvereniigng en hun bijen. Er zullen ook diverse produkten en materialen van de bijen te zien zijn zoals honingdrank, bijenzeep, honing e.d. Iedereen zal tevens de gelegen heid hebben om vanachter glas een bijenvolkje te bekijken, zodat het verschil tussen een werkbij, een dar, (mannetje) en de koningin (gemerkt) goed te zien is. In de demonstratie is tevens een les van de cursus beginnend imker ingevoegd. De cursus beginnend im ker is aan de 11e les bezig en heeft 31 cursisten. De demonstratie zal ongeveer om 10.30 uur van start gaan en zal door lopen tot ongevear 4 uur 's middags. Hopelijk zal de vereniging „Im kers Regio Venray" binnen afzien bare tijd over een eigen demonstra tieruimte beschikken, zodat er nog betere voorlichting over de bijen en hun noodzaak voor iedereen gegeven kan worden. Het bezoek aan de honingslinger demonstratie is voor groot en klein zeker de moeite waard en iedereen kan hier de eerste honing van het nieuwe seizoen (koolzaadhoning) ko pen. Iedereen is van harte welkom. Toegang gratis. Het Vrouwenkafé Venray bestaat binnenkort één jaar. We willen dit vieren door op zaterdag 23 juni in Free Wheelin' (Hoenderstraat 10 te Venray) een vrouwendag, met diver se aktiviteiten te organiseren, o.a.: informatie-stands, video, optreden van een vrouwenkoor, barbecue en disco. Blijf niet thuis omdat Je geen op pas voor de kinderen kunt vinden, voor hen worden ook allerlei dingen gedaan. Dus, noteer deze datum in je agenda en kom naar ons feest. Een exact propramma wordt nog bekend gemaakt. Aan de bewoners van zuid. Langs deze weg wil de wijkraad U uitnodigen voor de laatste open bare wijkraadsvergadering van dit seizoen. In deze vergadering willen we de lopende aktiviteiten de revue laten passeren om te zien hoe een en an der verloopt. Verder willen we be kijken wat een nieuwe wijkbewoner aan informatie nodig heeft wanneer hij in de wijk of in Venray komt wonen over verenigingen en instel lingen waar hij zich bij kan aanslui ten. Deze vergadering wordt zoals ge woonlijk gehouden in het wijkge- bouw aan de Beukenlaan om 20.00 u. Ook de koffie staat weer klaar. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33, Venray, tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: H. Crul. De mannen komen morgen; en 48 andere, mensbemoedigende verhalen. J. Didion. Een getuigenis; roman van een vrouwenleven. I. I. Katajev. Melk; en andere ver halen van een van de slachtoffers van het Stalin-regime. H. H. Kirst Het generaalskomplot (oorl.) T. Lee. Heer der stormen (s.f.) M. van 't Sant. Het gezin van Joost en Petra (fam) W. A. Smith. Als de leeuw zijn prooi slaateen Afrikaanse roman (hist) P. Terpstra. Een stad aan het water (str) P. Wentworth. De ivoren dolk (det) R. Woodley. Verkenners uit de ruim te (s.f.) DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Weten jullie dat er zaterdag weer wat te doen is voor jullie? Ondanks het feit dat er zaterdag de jeugd vierdaagse trekt, is er toch weer wat te doen. We hebben weer een disco- avond voor alle belangstellenden vanaf 9 jaar. Breng je vriend of vriendin gerust mee en zorg dat Je om 19.30 uur aanwezig bent. We slui ten om 22.00 uur, anders mis je ook nog van alles. Tot ziens in trefcentrum Den Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. NOODKREET aan allen die SCOUTING een warm hart toedragen, oud-verkennerslei ders en leidsters en allen die enige tijd ter beschikking wensen te stel len voor die jongens en meisjes, die „het spel van verkennen" spelen en UW HULP niet kunnen missen. Wij zoeken: 1. Voor het distriktsbestuur: een voorzitter van het spel teem, met als taak het coördineren van de taken van de spel adviseurs. 2. Bestuursleden (ouders c.q. oude ren) Leidsters en leiders vanaf 18 Jaar en ouder voor onderstaande groepen: 1. St Oda-groep te Venray; 2. Jeanne d'Arc-groep te Venray; 3. St. Petrusgroep te Venray 4. Don Boscogroep te Leunen; 5. Elisabeth van Thüringengroep te Horst. Deze noodzakelijke aanvullingen zijn nodig, omdat door huwelijken, verhuizingen en andere omstandig heden tekorten zijn ontstaan, die dringend aanvulling nodig hebben. Men kan zich hiervoor opgeven bt): Dhr. Fr. Herens, Smakterweg 28, tel. 83449; Dhr. A. Ophuis, Ouverturestraat 35, tel. 83658; Mevr. L. v. d. Khnk, Wilhehntna- straat 32. UI. 82212; Dhr. J. Wismans, Oude Oostrumse- weg 5. tel. 82725. Dhr. J. Stevens. Blauwververstraat 37. tel. 85185 en verder bij alle overige bekende bestuursleden, leiders en leidsters van bovengenoemde groepen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11