160 ITERPENIEUWS Venrays Mannenkoor DERDE ORDE St. Pe\^S Schutterij „St. Anna" Reisvereniging van het F.N.V. Venray Vrouwen van Venray Vrouwen en gezondheid PEEL EN MAAS uw weekblad CÏÏLOÓQÜuiS Cx kinderdag 7 juni om 19.30- extra letitie voor de bassen en om 20.00 r 't gehele koor. kinderdag 14 juni om 19,30 extra letitie voor de baritons en om 10 voor 't gehele koor. ondag 17 juni deelname aan de gdvierdaagse. Nadere medede gen hierover volgen op de repe- e. tondag 1 juli concertreis naar Es- Hierna bezoek aan Düsseldorf. dames kunnen deze reis (gratis) emaken. (p donderdag 12 juli kwartaalbe- eking. iierna vakantie op de donder en 19 en 26 juli en 2 augustus. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. mmans, Niessenstraat 7, tel. 82687 Hotel Almonda, tel. 85777. tonderdag 7 juni a.s. 19.30 uur lêtitie harmonieorkest aula Leun- 10 juni: serenade b.g.v. ste H. Mis kapelaan van Galen, ochie Vredeskerk. Bijeenkomst 5 uur parkeerterrein nabij Vre- kerk. kinderdag 14 juni: 20.00 uur al- nene ledenvergadering restaurant ikwater. tonderdag 21 juni a.s.: 19.30 uur letitie harmonieorkst aula Leun- harmonieorkest. RDERE DATA OM TE RESER- REN: Eondagmiddag 10 juni: optreden gdorkest b.g.v. afsluiting vakc|i- n-eek Vincentiushuis. Bijeenkomst uur. ondag 17 juni jeugdvierdaagse 30 uur). rijdag 22 juni concert te Smakt- Itnees i.v.m. jubileum Limbra 69 00 uur). aterdag 1 september taptoe Ven- '79. September: gemeentelijk rau- rtoemooi te Leunen, ondag 7 oktober: uitwisselings- cert met Horst en Blerick te riek. Oktober: Zondagochtendconcert gdorkest in schouwburg samen harmonie van Horst. November: Zondagochtendcon- inschouwburg met Venrays nnenkoor. LEERLINGENOPLEIDINGEN tonderdag: 18.30 uur jeugdorkest Bruno Lucassen en J. Verste- in Coninxhof. laandag: 16.30 uur klarinetten Jo van Els. 18.00 klarinetten Jo van Els. 19.00 klarinetten groep o.l.v. Ben Lucassen. 19.30 klarinetten 2e groep o.l.v. Ben rassen. linsdag: 16.30 uur koperinstru- nten o.l.v. Jan Versteegen. Saxo ns zelfde tijd bij Gerrit Lucas- in Coninxhof. Woensdag: Individuele repetities Doris van den Broek, ifmelden harmonieorkest uitslui- d tot donderdag 19.00 uur bij de eretaris, telefoon 80225. Ifmelden jeugdopleiding bij de r Raedts, tel. 82803. AGENDA: idag 8 juni: im 19.00 uur voor het gehele koor. iandag 11 juni: m 18.30 uur voor sopranen en lten. 12 juni: m 18.30 uur voor alten, ventuele afmeldingen: secreta- at Langstraat 104, tel. 81690. beurten Blitterswgjck: frijdag 8 juni: hr. Rötjens, Past. rheggenstraat 20, Blitterswijck. Maandag 11 juni: hr. Maasdam, Verturestraat 13, Venray. Mededelingen: verband met de komende ankrijk-reis zullen de repetities op vrijdagavonden om 19.00 u. voor gehele koor worden gehouden, kan met name voor de jongere arleden betekenen dat zij wat la- dan normaal thuis zullen komen, wordt een dringend beroep op koorleden gedaan om de repe- zoveel mogelijk bij te wonen. Pinksteren werd inderdaad een ichtige afsluiting van de kerke- feestdagen. De opkomst was p..a en de wijze waarop gezongen rd verdient alle lof. Het koor sk weer tot heel wat in staat wat tot uitdrukking kwam in het di moeilijke Difussa est. Woensdag 13 juni maandvergade- g in „Het Schuttersveld". Half 8 charistieviering. Het programma a de avond ligt nog niet vast, in er geval de moeite waard om te zijn. In het kader van de Gemeente lijke jeugdkollekten zal zaterdag a.s. de jaarlijkse kollekte plaatshebben ten behoeve van ons korps. In verband hiermede worden de leden verzocht die dag om 9 uur aanwezig te zijn. Zondag 10 juni gaan de majorettes op concours te Bergen. Deze dag is er .geen repetitie. Het korps en de majorettes om 14.00 uur verzamelen bij de L.T.S. teneinde bijtijds met eigen vervoer te kunnen vertrekken. 17 juni: jeugdvierdaagse. 7 juli: kienavond. 1 september: taptoe Venray. Zondag 10 juni wordt U om 12.00 uur, in uniform, bij de Vredeskerk verwacht. Nader informatie hierover hoort U tijdens de repetitie. Woensdag 13 juni om 20.00 uur re petitie voor het hele koor, in de de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Zaterdag 16 juni zingen we om 15.00 uur in de kapel van het St. Jo zefklooster, bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ons koorlid, Mevrouw Huybers. Wilt U, al U bent verhinderd, U afmelden bij mevr. Schrooten, tel. 83309 of bij mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 12 juni, 20.00 uur repeti tie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W .Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. is de stand van het kampioenschie- ten als volgt: Dames: punten 1 L. Peters 27 2. N. Willems 24 3 M. Rongen 24 4 W. Linders 23 5 N. Malta 21 6 A. Camps 20 Heren: 1 J. Willems 36 2 P. v. d. Broek 34 3 H. Rongen 32 4 M. Hendriks 31 4 F. Barendts 31 4 J. Beckers 31 4 H. Janssen 31 8. J. Janssen 28 8. G. de Bruin 28 10 W. Rongen 25 10 H. Robben 25 12 G. Mulder 21 13 T. Zagwein 20 13 H. Swaghoven 20 15 H. Vermeulen 17 16 E. Peters 14 16 G. Jacobs 14 Voor de liefhebbers is er zondag 10 juni a.s. een jubileum bekercon cours te Oeffelt. Aanvang van de wedstrijd 13.00 uur. Ook dit jaar weer, en wel op za terdag 23 juni a.s., organiseert de Reisvereniging van het F.N.V. Ven ray haar jaarlijkse dagreis. We vertrekken om 8.30 uur en gaan via Nijmegen en Arnhem oost waarts door de Achterhoek tot bij Deventer. Daar staat om 13.00 uur 't diner klaar. Na dit diner gaan we naar Deven ter, waarna we via de-Veluwe en de Betuwe naar Zeeland gaan in Noord Brabant waar de koffietafel onder tussen is klaargezet. Er zijn iri de bus nog enige plaat sen vrij. Wie interesse heeft om de ze reis mee te maken kan verdere inlichtingen inwinnen bij de pen ningmeester van deze vereniging, de heer H. Snijders, Verdistraat 2, Venray, tel. 04780 - 85209. De kosten bedragen 37, A.s. maandag 11 juni zult u ons op de markt tegenkomen met een in formatiefoldertje over de V O S. kur- sussen, die wij in september samen met u willen starten. (V.O.S. vrouwen oriënteren zich op de sa menleving). In die V.O.S. kursus leren we be grijpen hoe we in deze maatschap pij onze pndilemen te lijf kunnen gaan. De manier van werken wordt ingegeven door de punten van be spreking die de deelneemsters zelf inbrengen. Tot zover onze eerste kennisma king, tot maandag! De V.O.S.-werkgroep Venray en kerkdorpen Lour descomité afd. Venray HET ZIT ER WEER OP De 86e Limburgse Bedevaart naar Lourdes zit er weer op. Een bede vaart, die ook nu weer in alle op zichten geslaagd mag worden ge noemd. Een bedevaart, die zich ken schetste door grote saamhorigheid en vriendschap. Toen men op dinsdag 22 mei j.l. vanuit Venray de reis naar Lourdes (1520 km) aanvaardde, bleek dat er 105 pelgrims uit onze gemeente aan deze bedevaart deelnamen. De reis, uiteraard wel wat zwaar, verliep overigens voorspoedig. In Lourdes aangekomen, bleek al snel dat de groep die in hotel Fr. d'Assise logeerde een hechte een heid vormde. Hotelleider H. Theeu- wen en zijn medewerkers hadden 'n programma opgezet, waardoor de pelgrims naast de normale diensten, vele excursies konden maken. De behulpzaamheid was voorbeeldig. Onze pas verworven rolstoel heeft daar al zeer goede diensten gedaan, daar anders enkele mensen aan het hotel gekluisterd zouden zijn, maar nu praktisch overal aan konden deelnemen. Het hoogtepunt van deze bede vaart was voor het robijnen echt paar Poels-Janssen uit de Water molenstraat in Oostrum. Speciaal voor dit sympathieke paar werd op maandagmorgen 'n plechtige eucha ristieviering in de St. Josephkapel te Lourdes opgedragen. Pastoor Smeets hield tijdens deze dienst de feest predikatie, die hij vergezeld liet gaan met de aanbieding van een bloemetje. De zang werd verzorgd door de vele aanwezigen uit onze regio, waarbij vooral de dames Kunzler en van Ooi bijzonder veel bijval oogstten met hun Voorzang, met als hoogtepunt de solistische communiezang. Een prachtige eucha ristieviering, die het robijnen echt paar Poels-Janssen nog lang zal bij blijven. Direkt na de viering volgde een spontane huldiging Na het di ner was er een staande receptie, waarbij diverse cadeaux werden aangeboden, bijeengebracht door de hotelgasten. Op vrijdag 8 juni a.s. zal feest ge vierd worden in Oostrum. Op die dag wordt om 15.00 uur een fees telijke eucharistievierinig opgedra gen in de parochiekerk van O.L. Vrouw Geboorte te Oostrum, waar na receptie in het parochiehuis al daar van 18.30 - 19.30 uur en daar zullen zeker vele Lourdes-gangers acte de presence geven. We wensen dit paar nog vele jaren in goede ge zondheid. BLOEMENAKTIE Op zaterdag 16 juni a.s. houden wij een grote snijbloemenaktie. Wij gaan dan venten met snijbloemen huis-aan-huis in de gemeente Ven ray. We kunnen nog wat medewer- kers(sters) gebruiken. Helpt ons en geef je zo spoedig mogelijk op bij: G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11 tel. 83428. Mogen we op een mas sale medewerking rekenen? Lees volgende week deze rubriek en de advertenties betreffende onze bloemenaktie! THEMA-AVOND Het Vrouwenkafé - Venray, orga niseert op maandag 11 juni een thema avond over vrouw en gezond heid. Op deze avond wordt een vi deo-film gedraaid met als titel: „Op zoek naar vrouwen in de gezond heidszorg". Hierin komen de vol gende onderwerpen aan bod: een vrouwelijk artsenteam aan het werk; hoe worden vrouwen in het zie kenhuis behandeld en hoe voe len ze zich daarbij; toenemend gebruik van pillen, vooral kalmerende middelen, een VIDO-groep (dit is een ge spreksgroep van Vrouw In De Overgang). Mede aan de hand van deze film willen we napraten over onze eigen ervaringen met de gezondheidszorg en over onze eigen gezondheid. Misschien komen er deze avond zoveel zaken aan de orde die met gezondheid te maken hebben, dat we er nog een thema avond over kunnen organiseren. We hopen dat alle vrouwen die in dit onderwerp geïnteresseerd zijn, opvdeze thema avond aanwezig zul len zijn. De film begint om 20.30 uur. Het Vrouwenkafé is, zoals gewoonlijk, vanaf 20.00 uur open. Voor wie het nog niet weet, ons adres is: Hoenderstraat 10, Venray. Tot maandag 11 juni! Vrouwenkafé Werkgroep thema avonden CAMPAGNEWEKK IN VENRAY „VOOR EEN OLIEBOYCOT TEGEN ZUID-AFRIKA" Van 2 t.m. 9 juni wordt ook in Venray een campagne gevoerd „voor een effektieve olieboycot tegen Zuid- Afrika". Deze campagneweek is af gelopen zaterdag gestart met een demonstratieve fietstocht langs ver schillende plaatsen in Noord-Lim burg. Al eerder, op 21 maart, werd in Venray. net als in honderden andere plaatsen in Nederland, huis aan huis een folder verspreid met informatie over de rol die de Nederlands-En gelse oliemultinational Shell speelt bij de onderdrukking in Zuidelijk Afrika. Olie is een strategisch goed, onmisbaar voor het militaire appa raat, en Zuid-Afrika is niet in staat om in haar eigen olie behoefte te voorzien. Wat is het doel van een olie-em bargo? het dichten van de lekken in olie embargo tegen Rhodesië (inge steld door de veiligheidsraad van de Verenigde Naties), waardoor het re gime in dit land gedwongen zal wor den de onderdrukkipgsoorlog te sta ken. de regeriné van Zuid-Afrika van T. den Brok. ïtebt U zelf nog het buurland Namibië, dat illegaal door Zuid-Afrika bezet wórdt ge houden. een einde te maken aan het racistische minderheidsregime in Zuid-Afrika. Met de campagne in Venray, die een onderdeel is van de landelijke campagne, willen wij de bevolking informatie geven over de noodzaak van een olieboycot en tevens drtlk uitoefenen op de Nederlandse rege ring om daadwerkelijke initiatieven te nemen om te komen tot een ef- fektief olie embargo tegen Zuid- Afrika. De campagne wordt ondersteund door bijna alle politieke partijen, veel kerqelijke organisaties, derde wereld groepen, jongeren organisa ties en vakbeweging. Op de laatst gehouden forum avond i.v.m. de europese verkiezin gen warep ook de VVD (Berkhou wer) en met CDA (Scholtens) het eens met een olieboycot tegen Zuid- Afrika. Wat staat er in Venray te gebeu ren Donderdag 7 juni: filmdag voor scholieren in jongerencentrum Free Wheelin. De film „Apartheid In zicht-Uitzicht" wordt 3 keer ge draaid. met een inleiding van iemand van het Derde Wereld Cenr. trum uit Nijmegen. Vrijdag 8 juni: ihfbrmatie kraam in de Grotestraat. Zaterdag 9 juni: GROTE MANI FESTATIE. Vanaf 10 uur: informa tie kraam in Grotestraat. 14.00 uur: optreden van de toneel groep Proloog en een muziekgroep, met een toneelstuk over de olie en de apartheid in Zuid Afrika. 20.00 uur: in j.c. Free Wheelin, Hoenderstraat 10: toneelgroep Proloog; een spreker van'het komitee Zui delijk Afrika; speciaal optreden van de House- band van Free Wheelin. swingend slotfeest met de Afri kaanse popgroep „ZIMBA". Wij roepen iedereen op om zater dagmorgen 9 juni naar het schouw burgplein of Free Wheelin te komen, want de zwarte bevolking van Zui delijk Afrika vraagt Uw steun in hun strijd tegen onderdrukking en racisme. Informatie en koördinatie adres: J.C. Free Wheelin Hoenderstraat 10, Venray tel. 83293, Hans van Bruinessen. Op zondagmorgen, 10 juni, ver trekken we om 8.30 uur vanuia Sta tion Oostrum naar het stationnetje Houthem-St. Gerlach. aankomsttijd daar 10.17 uur. Vandaar wandelen we op en over het plateau van Mar graten naar Valkenburg, afstand 15 km. De kosten van deelname zijn 14.25 p.p. (treinkosten). Op d*e wan delroute bevinden zich, buiten de vele bezienswaardigheden, drie pleisterplaatsen waar U 'n consump tie kunt gebruiken. Wees sportief en doe mee, ook voor de echtgenotes staat de deel name natuurlijk open! (Zorg wel voor stevig schoeisel). Let op: We verzoeken eenieder te wachten met het kopen van een treinkaartje totdat iedereen aanwe zig is! Verder dient U er rekening mee te houden dat er geen bus naar het station rijdt om deze tijd. U moet dus op eigen gelegenheid naar het Station Oostrum, probeer om op lijd (8.15 uur) aanwezig te zijn. Op de komende clubavond, don derdag 14 juni a.s. een diacollectie trekken we om 8.30 uur vanuit Sta- een leuke diaserie breng deze dan mee. De avond wordt gehouden op St. Antoniusstraat 1 te Venray, aan vang 20.00 uur. Denkt U ook nog aan de foto's van de werkavond? Deze bespreken wc op 28 juni. Wij hebben allerlei zonnige nieuwtjes voor u Zoals deze heerlijke luchtige jurkjes van polyester jersey imprimé. Makkelijk aanschieten, makkelijk meenemen. We hebben ze met boothals en V-hals. Het model rechts is er in de kleuren bleu, aqua en groen (maten 42-50). Het model links in de kleuren lavendel en lila (maten 40-46). Breng uzelf even in een zonnige stemming. Want ook de prijskaartjes tonen een zonneschijntje: f 109,-. Vleesstraat 14 Venlo077 - 12351 Grotestraat 17a Venray 04780 - 82881 jeugdnatuurwacht Oriëntatie-tocht één week later De voor a.s. zondag 10 juni ge plande oriëntatietocht in het gebied Vlakwater wordt één week uitge steld. Een aantal bestuursleden gaat op 10 juni deelnemen aan een uit gebreide natuurwandeling in de Belgische Ardennen. Op zondag 17 juni gaat de laatste oriëntatie-tocht vóór de grote vakantie zeker door! Wellicht kunnen jullie elkaar op school er op attent maken dat de oriëntatie-tocht één week later plaats vindt!! Zonnebloemen-aktie: Het belangrijkste wat jullie moe ten doen, is: de zonnebloemen tij dig goed opbinden. Bij de onweers buien van de laatste week zijn al een aantal zonnebloemen, die niet goed opgebonden waren, gesneuveld. Jammer natuurlijk, maar voor ieder een zal dit een reden zijn om de met dit warme en vochtige weer flink gegroeide zonnebloemen goed op te binden. Vlijtige Licsjes: In overleg met jullie klasse-leer kracht zullen binnenkort de Vlijtige Liesjes gekeurd kunnen worden. Jullie leerkracht zal zelf een dag vaststellen, waarop de keuring plaatsvindt. Vanwege het grote aan tal scholen is het niet mogelijk om de keuring door een van de be stuursleden van de J.N.W. te laten verrichten. Maar we weten dat jul lie klasseleerkracht deskundig ge noeg is om de keuring van jullie Vlijtige Liesjes op school te doen. Volgende week in Peel en Maas lezen jullie de informatie over de oriëntatietocht van zondag 17 juni in het gebied Vlakwater. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - tel. 81970 - Venray Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Aristoteles Onassis. N. Engels-Geurts. Liefdesappels, ro- zeblaadjes, viooltjessap; inmaak- recepten uit de goeie ouwe tijd. G. Hartman, en E. Lens. Zaag 'ns modellen. door; een boek vol figuurzaag- H. Kohier, Stoeterijen. G. Lemmens en L. Herberghs. Maria in Limburg; sprakeloze vertellin gen; verzameling Maria-legenden uit verschillende Limburgse plaat sen. Moeder, De. Auroville; stad van de toekomst. G. Partker, en A. Parker. Europese soldaten 1550-1650. B. Schwitters. Dossier Interpol; de verborgen wereld van Interpol. J. van Wcringh. Onrust is van alle tijden; opstellen over criminaliteit in Nederland. G. de Wit en C. Wielenga-van Rijn. Leer golf met Gerard de Wit. In het kader van het Jaar van het Kind zal Terre des Hommes lande lijk diverse aktiviteiten verzorgen om het werk en de naam van de Stichting onder de aandacht te brengen van het grote publiek. Een van deze aktiviteiten is een 9 dagen durende fietstocht doof- Nederland, onder het motto „fiets een eindje om met Terre des Hommes". Vrijdag 22 juni starten we vanuit Den Haag. Het routeschema voor wat betreft de pleisterplaatsen ziet er verder als volgt uit: 22 juni: Den HaagOud Beijerland 23 juni: Oud BeijerlandSt. Mi chielsgestel 24 juni: St. MichielsgestelNijme gen (via Venray) 25 juni: Nijmegen—Apeldoorn 26 juni: ApeldoornNeede 27 juni: NeedeHoogeveen 28 juni: HoogeveenHeerenveen 29 juni: HeerenveenHeiloo 30 juni: HeilooDen Haag. Bovengenoemde pleisterplaatsen zullen elk op hun eigen wijze zor gen voor een gastvrij onthaal van de fietskaravaan. Daar wij denken dat er voor een dergelijke tocht grote belangstelling zal bestaan en er om organisatori sche redenen maar maximaal 100 personen kunnen meedoen, wordt in volgorde van aanmelding inge schreven. Deelnemers dienen voor hun eigen slaapzak, luchtbed of iets dergelijks te zorgen. Als men zich voor de fietstocht inschrijft dan kan men rekenen op verzorging van: overnachting, ontbijt, lunch, war me maaltijd en diverse consump ties. transport van bagage van pleis- terp laats tot pleisterplaats. aanvullende W.A.-verzekering, 'n reisverzekering moet men zelf af sluiten. fietsvlaggetjes, zonneklep e.d. herinneringsoorkonde. service van een reparatiewagen. verder alle kosten die samenhan gen met de fietstocht, zoals bijv. de overtocht van Lemmer naar Enkhuizen met de boot, de pont bij Pannerden enz. De totale kosten bedragen 250,— p.p. Men kan zich aanmelden door het inschrijfgeld van 50,te stor ten op: giro 15332 t.n.v. Grenswissel kantoor. Stationsplein 1, Groningen, onder vermelding: wg. - TdH Gro ningen nr. 26.95.64,470, fietstocht. De deelnemers zullen een uitvoerig in formatiemapje ontvangen met bij zonderheden over de route, aktivi teiten enz. Het is natuurlijk altijd mogelijk één of meerdere trajekten te fietsen, maar zij die zich opgeven voor de gehele route hebben voorrang op al le faciliteiten die de organisatie tot haar beschikking heeft (huisvesting, voedselvoorziening e.d.). Mocht men belangstelling hebben om de tocht gedeeltelijk te rijden dan kan men zich opgeven bij een van onderstaande adressen, men krijgt dan spoedig bericht over de kosten en andere zaken. Harry Rundberg, Verlengde Oos- terweg 33, Groningen 050-257319 of Fa. B. K. Tijman, Merseloseweg 30, Venray, tel. 86948. De fietskaravaan komt op zondag 24 juni a.s. 's middags 12.00 uur door Venray.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 5