M Subsidie- en logement-verordeningen goedgekeurd inonassen „GOED ONDER DAK" MET AMAK ILeenen Welles nietes Samengaan van de werkvoorzienings schappen uit Yenray en Helden POELS momassen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Toch weer industrievestiging op de Witte Vennen De Zwaan AuCygne MANTELS 25% korting MODEHUIS Reconstructie aanvoeriool Ysselsteyn Beplanting bij basisschool Ysselsteyn Meubelen 50 jaar SV Ysselsteyn LUCIA SETS 25% korting npii Momniks Jubileum ten toonstelling „Scheppend Ambacht' van 8-24 juni IUDAG 1 JUNI 1979 Nr. 22 HONDERDSTE JAARGANG PEEL EN MAAS /OOR AL UW DRANKEN [TGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY hOTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW ORANKEN ADVERTENTIEPRIJS 26 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING tuim twee jaar speelt in Brukske kwestie van vochtoverlast in een (tal woningen van de Woning- iwvereniging „Noord Limburg" al even lang heeft men de indruk er een welles-nietes spelletje rdt gespeeld tussen de bewoners i de betreffende woningen en de LW. (Bond van huurders en wo- igzoekenden) enerzijds en de wo- y igbouwvereniging en de gemeente lerzijds. Enerzijds" heeft daarbij de hulp eroepen van „Bouwhulp" te Eind- ven, terwijl „anderzijds" zich itbijt in een rapport- van wat n noemt het onafhankelijk en I kundig adviesbureau Peutz. %tussen heeft ook de raadsfraktie de PvdA zich middels 'n brief vragen aan b. en w. d.d. 14 mei in de zaak gemengd, met de be ling in de dinsdag j.l. gehouden dsvergadering hierover een dis- isie los te krijgen. Fraktievoorzit- J, Konings is daarin tendele ge- jgd; het werd een voortzetting het welles-nietes spelletje. n zijn brief stelde de heer Ko- gs, dat bij diverse woningen door gjatie verbetering en het treffen andere voorzieningen het pro em enigszins is opgelost. Deson- iks is er nog een aantal wonin- (18) waar zich nog steeds schim- Ivorming voordoet. Jolgens de heer Konings is het port Peutz blijkbaar onvoldoen- en weigert de woningbouwver- ging een goede oplossing te be- rkstelligen. Qer tegenover stond het antwoord het kollege waarin werd ge- dat bij het laatste kontrole- oek in maart j.l. gebleken is, dat Jits in een drietal woningen nog ake was van vochtklachten en tijdens de onlangs verrichte kon- Ie van deze woningen deze vocht- chten nagenoeg verdwenen ble- lu de bewoners „Bouwhulp" heb- ingeschakeld vroeg de heer Ko- gs of het geen taak van de wo- gbouwvereniging zou zijn om 't bleem op te lossen en het-onder- k te betalen. >e gemeente antwoordde, dat de ningbouwvereniging de haar ge- lagde medewerking heeft ver- nd, behalve de financiële. londeling lichtte weth. Schols ,dat de financiële medewerking (eite had bestaan uit het betalen de medewerking van het bureau itz. !n schriftelijk zei de gemeente, zij, gelet op de resultaten van laatst gehouden onderzoek, snde. dat geen nieuw onderzoek ir welke instantie dan ook, nood- relijk was. )an was het weer de beurt aan heer Konings, die naar voren cht, dat in een aantal woningen stic folie en ventilatie-openingen kruipruimtes was aangebracht, ider dat Peutz hierover iets in 't iport had gezegd. )e beschuldiging van PvdA-zijde, de gemeente sinds 1978 onvol- nde kontrole zou hebben uitge- werd op zijn beurt weer >r wethouder Schols bestreden, dat verband herinnerde hij er i, dat de gemeente van tijd tot g 1 verslag uitbrengt aan de Cen- ile Direktie van de Provinciale H ilkshuisvesting. lovendien heeft het gemeentebe- ur de woningbouwvereniging ver- ht het Bouwkundig Adviesbu- u Bouwhulp kennis te laten ne- n van o.a. de bouwtechnische ge- /ens, die zij tot haar beschikking ift. in deze geest ging de diskussie der, tot dat de heer Konings de nerking maakte, dat men „van ide huize" moet komen om bij de ningbouwvereniging „een poot de grond te krijgen". „Een ge ne bewoner met zijn klachten rdt amper gehoord, maar anders rdt het wanneer men een titel »r zijn naam heeft staan", zei hij. ndaar zijn vragen om medewer- ig aan „Bouwhulp". hirgemeester Defesche maakte islotte een eind aan de diskussie idat de spreektijden waren volge- aat. Hij gaf de verzekering, dat ir de gemeente niets is nagelaten een oplossing te vinden voor de itklachten van een aantal Bruk- 2-bewoners en dat hij er van rtuigd was, dat ook de woning-- iwvereniging niets zal nalaten het euvel uit de wereld te hel- (oe het ook zij: het onderwerp is ■er eens in de openbaarheid geko- n en hopelijk dat nu eens defi- ief een einde komt aan een lang fcende kwestie. Dinsdag j.l. heeft de gemeente raad zich in twee en een half uur door een 32 punten tellende agenda gewerkt. Een vlot tempo; maar er waren veel „hamerstukken" en ken nelijk wilde men ook aanwezig zijn op de diskussie-avond die georgani seerd was door de VVD en waar be houdens enkele politieke kopstukken ook de burgemeesters uit de regio aan het woord kwamen. Maar desondanks bleef men reeds uitvoerig stilstaan bij de ingekomen stukken, die geacht worden voor kennisgeving te worden aangeno men. Zo was de heer Den Brok er he lemaal niet tevreden mee, dat brief schrijvers en in dit geval 'n brief van 30 april zolang op antwoord moeten wachten. Maar het kollege beloofde het onderhavige geval nog deze week te behandelen en de brief schrijfster van antwoord te dienen. Ook de heer Reintjes vond dit geen juiste gang van zaken. Trou wens b. en w. zeggen te dikwijls, dat hun antwoord t.z.t ter kennisname zal worden voorgelegd. Hij zou wel eens willen weten wat „ter zijner tijd" feitelijk inhoudt De heer Den Brok verzocht het kollege ook, brieven die gericht wa ren aan b. en w. én de raad, ook voor de raadsleden ter inzage te leggen. De fout en/of misverstand ligt dikwijls aan de wijze waarop dergelijke brieven geadresseerd wor den, aldus de voorzitter. Hierop ont spon zich nog een diskussie over de wijze waarop dan wel geadresseerd zou moeten worden, wilde de raad dergelijke brieven ook ter inzage krijgen. Men werd het er over eens dat het publiek hier nadere voor lichting verdient. En men kan dus eerstdaags in „Gemeentepraat" de richtlijnen hierover tegemoet zien. De schriftelijke vragen van de heer Konings over de vochtoverlast die er z.i. nog steeds in woningen in het Brukske bestaat, en het antwoord daarop van het kollege, hebben wij in de kolom hiernaast verwerkt. Hotel-Bodega Restaurant PINKSTER-MENU COCKTAIL FLORIDA CONSOMMÉ PRINTANNIÉRE crab met grapefruit en kreeftensaus verse heldere groentesoep NOISETTE STROGANOFF kleine stukjes kalfsvlees overgoten met een paprika-roomsaus BAVAROIS AU CYGNE vers gemaakte pudding met aardbeien en slagroom Dit menu serveren wij vanaf a.s. vrijdagavond tot en met 2e pinksterdag voor de prijs van f 25,50 per persoon all-in Een avond in ons 350 jaar oude kelderrestaurant tegen 'n aantrekkelijke prijs! Wist U, dat wij tegen bijzondere prijsvoorwaarden ook uw receptie en trouwpartij kunnen verzorgen. RESERVERING GEWENST: TELEFOON 86969 De besturen van de Werkvoorzie ningsschappen Helden en Venray hebben al enige tijd gesprekken ge voerd met als thema: kan in het werkgebied van beide Schappen de Wet Sociale Werkvoorziening doel matiger worden uitgevoerd t.b.v. de personen, die voor een arbeids relatie aangewezen zijn op de Soci-, ale Werkvoorziening? De besturen zijn, na uitvoerig be raad en het inwinnen van adviezen, van mening dat door middel van schaalvergroting een meer optimale uitvoering van de wet realiseerbaar wordt. Voordelen zijn: a. Uitbreiding van de werksoorten, waardoor meer mogelijkheden tot aangepaste arbeid ontstaan. Door een ruime variatie kan het werk beter worden afgestemd op de interesse van de medewerken den. Ook kan dan optimaal inge speeld worden op de kapaciteiten en talenten van alle medewer kenden. b. Bundeling van de bestuurskracht direktionele leiding en ervaring. c. Bundeling van de beschikbare kennis bij staf en werkleiding. Versterking know-how door de grotere mogelijkheden tot spe cialisatie. d. Verruiming van de commerciële aktiviteiten. Meer gevarieerde technieken kunnen worden ont wikkeld, waardoor de verschil lende, onder de Schappen res sorterende bedrijven, elkaar kun nen aanvullen wanneer grote en gekompliceerde orders dienen te worden uitgevoerd. Over de mogelijkheden om even tueel tot nadere samenwerking te komen, is eveneens uitvoerig over leg gaande met de Overlegorganen (ondernemingsraden), de staven en het gehele personeel. Op grond van het resultaat van het overleg en de studie heeft een door beide Schappen gevormde Bestuurs commissie zich gewend tot de ge meentebesturen van de bij de Schappen aangesloten gemeenten, t.w.: Broekhuizen, Helden, Horst, Kessel, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Meijel, Neer, Roggel, Sevenum en Venray. De bestuurscommissie heeft even eens de opdracht, een ontwerp te maken van een nieuwe gemeen schappelijke regeling voor 'n nieuw Werkvoorzieningsschap „Nrd. Lim burg West". Binnen deze struktuur zal in de diverse werkverbanden ruimte zijn voor het streekeigene, 't karakter van elk werkverband en het behoud van de huidige lokaties. De besturen hebben vertrouwen in de totstandkoming van het nieuwe Schap. DE KRUUZE Het kollege heeft een brief ge schreven aan de staatssecretaris voor volksgezondheid, handelende over de verpleegaccommodatie in onze gemeente, in verband met het voor nemen van het bestuur van het Hor ster ziekenhuis om over te schake len op de verpleging van somatische zieken en geestelijk gestoorde be jaarden. Naar aanleiding hiervan vroeg de heer Willems of b. en w., c.q. de raad, nog enige invloed op de gang van zaken kunnen uitoefenen. Hij was bang, dat Venray „er langs zou grijpen". Hij bedoelde hiermee dat het voortbestaan van „De Kruu- ze" in een moeilijk parket kan ko men. Het bleek dat b. en w. behalve de ze brief aan de staatssecretaris ook nog schriftelijk kontakt heeft gehad met de Stichting Gezondheidszorg Noord Limburg. Deze SGNL houdt er een andere zienswijze op na dan het Venrayse gemeentebestuur. Maar alvorens zij de Raad voor de Volks gezondheid gaat adviseren, zal de SGNL nog etn gesprek hebben met het kollege van b. en w. en daar hoopt men dan het beste van. VORSTSCHADE De Ursulaschool aan de Maashe- seweg heeft tengevolge van de zeer strenge winter schade geleden aan de centrale verwarming. Door het stukvrie-en van twee radiatoren op de zolder, bevroor de waterleiding. Toen het begon te dooien stroomde het water uit de buizen en veroor zaakte weer schade aan de elektri sche installaties, de plafonds en de wanden. Een schadepost van ruim 3.000,—. De heer Thijssen vond het toch wel een taak van het schoolbestuur om bij een dergelijke strenge vorst periode de zaak in de gaten te hou den: hetzij door het water af te tap pen, hetzij doe '-rrgen voor een niet te lage temperatuur. Het bleek echter dat het school hoofd daags tevoren een en ander nog gekontroleerd had, maar niets abnormaals had gevonden. Trouwens aldus wethouder van Oers, zoiets zal menig partikulier deze winter ook wel overkomen zijn. Afijn, de Ursulaschool mag de schade laten herstellen. LOGEERINRICHTINGEN Volgens de bestaande verordening moeten houders van logeerinrich- tingen een namenregister bijhouden van de gasten die zij nachtverblijf verlenen. Aan de hand daarvan kan b.v. de politie nagaan of een gezocht iemand in Venray onderdak heeft gekregen. Deze methode is voor de politie echter te omslachtig, reden waarom deze verordening gewijzigd diende te worden. Volgens de gewijzigde verordening moet elke logementhou der voortaan om 12 uur 's nachts een naamlijst bij de politie inleve ren. Later binnenkomende gasten Gebleken is, dat het aanvoerriool naar de rioolwaterzuiveringsinstal latie nabij het sportpark „De Vlies" in Ysselsteyn op veel plaatsen lekt en dat nodig tot reconstructie moet worden overgegaan. De bedoeling is in de loop van ju ni het werk uit te voeren, zodat het sportgebeuren in Ysselsteyn hiervan zo min mogelijk last ondervindt. Tevoren zal het reconstructieplan ter kennis worden gebracht van de commissie voor openbare werken. mogen dan nog telefonisch gemeld worden. Met name de heer Den Brok vond dat men de lasten van de politie ging verleggen op de schouders van de houders van logeerinrichtingen. Bovendien moeten ze de te gebrui ken formulieren nog betalen ook. Het blijkt echter dat in het me rendeel van de nederlandse gemeen ten deze methode'verplichting geldt en daarom had de raad er vrede mee. KORFBALACCOMMODATIE De korfbalverenigingen uit Oirlo en Castenray kunnen nu op korte termijn de bouw van een accommo datie op het voormalige sportterrein aan de Tunnelweg tegemoet zien. De raad ging er mee akkoord dat 92.500,— door de gemeente wordt bijgdragen in de totale kosten van 105.000,Het tekort zal men door eigen inbreng moeten zien „te ver sieren". Hoewel de Sportstichting Oirlo Castenray deze bijdrage accepteerd, meende de heer Willems hierover toch nog wat te moeten zeggen. Het is tot nog toe gebruikelijk geweest dat de gemeente dergelijke accom modaties voor haar rekening neemt. Gaat men in de toekomst nu altijd een eigen inbreng vragen Hoe denkt men dat dan in Venray-cen- trum te regelen, waar de belangen en de „samenhang" zo heel anders Volgens wethouder van Oers was er inderdaad sprake van een heel kleine ombuiging in het financiële beleid. Men mocht daar echter geen konklusies aan verbinden, dat nu telken male een bepaald percenta ge van de kosten voor eigen reke ning komen. Bij sporthallen in het centrum zou dat b.v. helemaal niet mogelijk zijn. Maar de financiële po sitie van de gemeente noopt toch wel tot enig eigen inbreng in bepaal de gevallen. SUBSIDIE-VERORDENING De raad kreeg een ontwerp-ver- ordening inzake de subsidiëring van kulturele organisaties goed te keu ren. De heer Den Brok had daarin ge lezen dat deze verenigingen o.m. 50% krijgen vergoed van de kosten die ze maken voor een dirigent en instrukteur. Wanneer er nu een ver eniging is, die een beetje goed bij kas is aldus Den Brok dan zou die een heel dure dirigent of in strukteur kunnen aanstellen. De ge meente betaalt toch de helft. Maar dat was volgens de voorzit ter niet de bedoeling. Men had ge dacht dat die 50% in feite al een rem zou zijn om in de pas te blij ven. Maar hij kon de gedachtengang van de heer Den Brok wel volgen. Men zal nu de praktijk afwachten en eventueel een maximum bedrag vaststellen. Volgens de heer Truyen gaat deze nieuwe subsidieverordening de ge meente 16.000,extra kosten. Hoe was dat te rijmen met de zo zeer geprezen nullijn? Deze nieuwe verordening, aldus de voorzitter, geldt zowel voor 1978 als voor 1979, maar vormt voor het jaar 1980 en verder wel de nullijn, waar men dus moeilijk boven kan De heer Thijssen vond dat de schutterijen er maar bekaaid afkwa men. Zij krijgen namelijk maar 25% van hun instrukteurskosten vergoed. De voorzitter wees er op, dat de schutterijen zowel op schuttersge- bied als op het gebied van muziek gezelschappen gesubsidieerd wor den. Zij krijgen uiteindelijk meer dan voorheen. Maar na enig heen en weer gepraat zag hij toch wel enige onredelijkheid in het verschil van vergoeding voor instrukteurs. Om de zaak niet langer op te houden, ging men akkoord met de verorde ning zoals ze thans werd voorge steld, maar men zal het percentage voor de schutterijen nog eens nader bekijken. TENTOONSTELLING De Stichting Venrayse Kunstkring krijgt 5.000,subsidie voor het organiseren van de tentoonstelling Stichting Scheppend Ambacht Lim burg. De heer Claessens merkte te recht op, dat het hier niet ging om een garantiesubsidie zoals in de stukken stond maar om een wer kelijke subsidie. Inderdaad denkt men aan deze tentoonstelling zo'n 8.000,tekort te hebben. Het ver schil wordt door Scheppend Am bacht bijgelegd.. De heer Den Brok rekende op een evaluatierapport over deze tentoon stelling en deed een beroep zowel op de organisatoren als de gemeente om het publiek hierover ruimschoots over deze expositie in te lichten en de scholen er bewust bij te betrek ken. Een en ander werd hem door de voorzitter toegezegd. GRONDPRIJS Een gedeelte van de Kleindorper- weg te Merselo wordt aan het open baar verkeer onttrokken en ver kocht aan de belendende eigenaren. De gemeente vraagt voor de grond totaal bijna 5400 m2 slechts 1,per vierkante meter. Dat was volgens de heer Konings tegeef. Hij stelde er f 2,50 van te maken. Volgens wethouder Loonen was het te doen gebruikelijk dat derge lijke weggedeelten van de hand gaan voor de helft van de prijs der aan liggende gronden. En aangezien deze weg tussen de bossen ligt, wordt hij netjes betaald. Maar desondanks beloofde b. en w. in een volgende commissievergade ring deze grondprijzen nog eens aan de orde te stellen. SAWECO EN WITTE VENNEN „Amper zijn we het er over eens geworden", aldus de heer Den Brok, „dat het industrieterrein de Witte Vennen alleen gebruikt mag worden voor bedrijven die een spoorweg aansluiting nodig hebben, of zich nergens anders kunnen vestigen; en nu krijgen we al een voorstel goed te keuren voor de verkoop van grond in dit gebied aan de Coöp. Vereni ging Saweco". Zijn fraktie kon dat maar moeilijk begrijpen. Ook de heer Willems vond dat maar vreemd. Hij had nog steeds 't idee gehad, dat het kollege volledig te vertrouwen wasDat ver trouwen was nu kennelijk wel ge schokt. Zijn er wel naar alternatie ven gezocht? zo vroeg hij zich af. Volgens wethouder Schols gaat het hier om een langdurige procedure, waarover reeds begin vorig jaar door de commissie een uitspraak was gedaan. Het plan als zodanig heeft ook ter inzage gelegen. Voor het kollege was het zwaarwegend, dat het hier om een bedrijf ging met een regionale funktie, die men zo planmatig mogelijk op een on rendabel stuk in dit industrieter rein heeft ingepast. Maar ook dat planmatige was voor de heer Wil lems nog een vraagteken. De voorzitter vertelde nog dat Sa weco in eerste instantie plannen had om in Oirlo bij het oude bedrijf te gaan bouwen, maar dat was hele maal uit den boze. Ook wethouder Loonen droeg nog wat argumenten aan, die vestiging in de Witte Vennen zouden moeten rechtvaardigen, maar desondanks bleef er twijfel in de fraktie Samen werking. Twijfel die ook Yia enigfc schorsingen bleef bestaan reden waarom men over dit voorstel moest gaan stemmen. Achteraf bleken er slechts 4 stemmen tegen het voor stel. Inmiddels zijn ter plekke al voor bereidende werkzaamheden verricht en dat heeft de nodige stof doen opwaaien. Wethouder Loonen ver zekerde echter dat na de verkoop van de grond er een weg aangelegd zal worden. De heer Willems wees nog eens op het stof dat het bedrijf straks zou kunnen veroorzaken. Technisch is dat te voorkomen; derhalve moet men nu al die voorwaarden stellen. Hij vroeg verder naar de plannen met het oude gebouw (LLTB) in Oir lo. Maar de gemeente heeft daar nog geen plannen mee, en heeft ook nog geen aanbod ontvangen om het pand over te nemen. Wellicht dat men het in het komende uitbrei dingsplan Oirlo een bestemming kan geven. En dat was dan het laatste onder werp van de 32 punten tellende agenda waarover de heren raadsle den op- of aanmerkingen hadden, zodat men zich nu eens op een uit zonderlijk vroeg uur huiswaarts kon begeven. B. en w. hebben de dorpsraad van Ysselsteyn laten weten, dat het dit voorjaar niet meer mogelijk is de beplanting tussen de basisschool en het Lovinckplein te Ysselsteyn te realiseren omdat het plantseizoen intussen al te ver is gevorderd. Ys selsteyn mag er van verzekerd zijn, zo schrijven b. en w., dat de beplan ting komend najaar zal worden aan gelegd. Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Kleuren afdrukken Veilig. tnel. goedkoop 9 9 0.75 9* 13 f 0.90 Alleen gelukte foloVbe- telen 1 De feestelijkheden rond het 50 ja rig bestaan van SV Ysselsteyn krij gen dit weekend hun besluit, o.m. met een receptie op vrijdagavond. Elders in dit blad is in een adver tentie van SV Ysselsteyn vermeld, dat op zondag de groep Teach In zal optreden. Door ziekte moest deze afspraak echter ongedaan gemaakt worden. Als een alleszins vervangende groep komt nu „Partners" naar Ysselsteyn. Inbraak Door verbreking van een ruitje was toegang verkregen tot de op slagruimte van het winkelpand van de firma M. aan de Langstraat. Nog niet kon worden vastgesteld wat er ontvreemd was. In nauwe samenwerking met de „Stichting Scheppend Ambacht Lim burg" die dit jaar haar dertigjarig bestaan viert, organiseert de Ven rayse Kunstkring een presentatie van de grote Jubileumtentoonstel ling in de foyer van de Schouwburg. Deze expositie werd in mei gehou den in de Tiendschuur te Born en genoot aldaar veel belangstelling en werd een succes. Het is een zeer om vangrijke en gevarieerde tentoon stelling met meer dan honderd kunstwerken van 26 kunstenaars. Vrijwel alle kunsttechnieken zijn er vertegenwoordigd, zoals: beeldhouwwerken in marmer, steen, brons, ijzer en keramiek; textiele kunsten, o.a. geweven- en geappliqueerde tapijten; glaskunsten, o.a. glas-appliqué en zeefdruk op glas; grafische kunsten in diverse druk technieken; keramische tegeltableaux en klein- plastieken; edelsmeedkunst. De tentoonstelling is vrij toegan kelijk alle dagen van 8 tm 24 juni van 2 tot 5 uur en bovendien op de vrijdagavonden van 7 tot 9 uur. Zij zal worden geopend door de heer L. Stals, lid Gedeputeerde Staten, op vrijdag 8 juni om 8 uur 'sa vonds. Deze opening is eveneens vrij toe gankelijk voor alle belangstellenden. Wegens haar bijzonder educatieve aspect leent de tentoonstelling zich uitermate voor schoolbezoek. De Venrayse Kunstkring heeft derhalve alle onderwijsinstellingen benaderd en verzocht de tentoonstelling klas sikaal te laten bezoeken. Er Is een bijzonder fraaieenrijk geïllustreerde losbladige catalogus beschikbaar. MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (047?0) 83456

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1