GEMEENTEPRAAT Vrouwe Gilde Holthees J.U.M. PEEL EN MAAS uw weekblad NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting -jarig jubilaris Theo Bonants nkstermaandag zal het oude tVrouwe Gilde 1340 haar jaar- koningsschieten houden. Wie ieuwe koning zal worden van 't Om half 9 verzamelen de gil- oeders met hun tamboerkorps iet gildehuis, waar om kwart v. en onder slaande trommen wordt snarcheerd naar de kapel van Vrouw van Zeven Smarten te hees, patroonsheilige van het e. Daar wordt de h. mis opge- ren voor de overleden leden van 'gilde.. Onder deze h. mis vindt een feestelijke gebeurtenis plaats het 40-jarig jubileum van Theo ants. Na de mis en de feestelijk- en zal het gilde met tamboers- ps een rondgang maken door de jeenschap Holthees-Smakt tesa- met de jeugdvendelgroep om nieuwe uniformen te presente- •ema zullen de gildebroeders lamelen'bij het gildehuis waar vergadering wordt gehouden en iresentatie plaatsvindt van het open jaar. Middags om kwart voor vier en de gildebroeders zich verza- en samen met het tamboerskorps de fanfare O. L. Vrouwe Gilde de afmars naar het schietter- waar de strijd gestreden wordt het koningsschap van het gilde. ens het koningsschieten zullen tamboerskorps en de vendel- p een extraatje weggeven. Na bekendmaking van de 'nieuwe ng zullen de gildebroeders, het jerkorps en fanfare afmarcheren ezamelijk de nieuwe koning aan gemeenschap voordragen, het gildehuis zal daarna gele- leid zijn de nieuwe koning en ubilaris te feliciteren. Zaterdagavond 9 juni zal de ko ningin worden ingehaald, waarna de avond verder gezellig wordt door gebracht, waarbij ook de gehele ge meenschap van harte wordt uitge nodigd. Theo Bonants Theo Bonants al veertig jaar een toegewijd lid van de gilde, waar hij bijzonder trots op is. In al die ja ren heeft hij nog geen drie keer de gildedagen van het Land van Cuyk gemist. Tijdens de oorlogsjaren heeft hij samen met zijn vader het kost bare gilde^ilver overal met zich meegenomen. Jammer is dat bijna alle papieren tijdens de oorlog ver loren zijn gegaan, maar gelukkig is het bestuur er in geslaagd nog veel te achterhalen, vooral dankzij de beschermheer van het gilde Jos Ze- gers. De heer Theo Bonants hoopt dan ook dat hij nog vele jaren onder 't vaandel van het O.L. Vrouwegilde mee zal kunnen marcheren. GROENE KRUIS In het kader van „Het jaar van het kind" organiseert Het Groene Kruis Venray voor de kinderen van plm. 3 tot 7 jaar een speelgoedbu reau. Ieder kind kan één stuk speel goed op het spreekuur na laten kij ken. Dit speelgoedbureau wordt ge houden in het sociaal medisch cen trum „De Clockert", Bergweg 4 te Venray op 20 juni 1979 van 14.00 tot 16.00 uur. Voor inlichtingen: telefoon 81269 dagelijks tussen 08.30 en 09.00 uur. Alle kleuters zijn van harte welkom. Samen afslanken Eind augustus begin september van dit jaar zal er wederom een af- slankcursus worden gehouden in sa menwerking met de huishoudelijke voorlichting Limburg H.V.P. Duur der cursus 17 weken. Deze cursus bestaat uit: kennismakings bijeenkomst; 8 lessen van een dië tiste over voeding en dieet; 5 prak tische voedingslessen door een huis- houdlerares; 3 lessen beter bewegen door een gymdocent. Kosten: Voor leden van de kruis vereniging 70,(i.e. 4,10 per les) voor niet leden 70,plus het plaatselijk contributiebedrag. Beiden inclusief het boekje „Samen afslan ken". Opgave liefst zo spoedig mogelijk bij Het Grone Kruis Venray, tele foon 04780-81269. :Ó(3 MERSELO Vrijdag 1 juni: Vanavond weer een avond vol plezier voor iedéreen van 12 t.m. 15 jaar. Van 7 tot 10 uur kunnen jullie bij ons terecht. Den ken jullie ook aan de briefjes voor het kamp. Zaterdag 2 juni: Goede muziek en voor iedereen een natje en een droogje. Dat is wat we jullie te bie den hebben. Vanaf 8 uur is iedereen van 15 jaar en ouder welkom, we gaan door tot half een. Rommelmarkt In het kader van ons 5-jarige be staan organiseren wij begin sep tember een rommelmarkt. Als u nog spulletjes voor ons hebt kunt u terecht bij een van de lei dingleden of tijdens onze openings tijden in het jeugdhuis, telefoon 04786-553. Een telefoontje en we ko men bij u langs. Vorige clubavond werd het voor stel geopperd om op 'n zondag eens een uitstapje te ondernemen naar Zuid Limburg. Bovenstaande houdt in een wan deling van ongeveer 15 km rond en over het plateau van Margraten. We vertrekken om 8.30 of 9.30 uur vanuit Venray met de trein naar 't stationnetje Houthem-St. Gerlach, hier starten we met de wandeling. Na ongeveer 4 a 5 uur hopen we in Valkenburg aan te komen om van daar de terugreis te aanvaarden. Op twee plaatsen bestaat de mo gelijkheid om de route in te korten, voor het geval men te vermoeid zou raken of als het weer tegen zou zit ten. Dus ook de minder geoefende wandelaars kunnen deelnemen. Op onze komende clubavond 31 mei a.s. zullen we de datum vaststellen waarop we de wandeltocht zullen gaan houden. Ook de vertrektijd zal dan bepaald worden. De kosten van deelname zijn 14,25 p.p. (excl. de consumpties die u nuttigt op een van de drie pleisterplaatsen die zich op de route bevinden). Indien u interesse heeft, dan kunt u zich bij de secretaris opgeven. U wordt dan. ook indien u de komende clubavonden niet zou kunnen bezoe ken, op de hoogte gehouden. Men kan ten alle tijden zich aan- of afmelden. Op de dag zelf kunt u nog beslissen of u meegaat of niet We hopen echter dat de meeste le den zullen deelnemen. Ook voor de echtgenotes staat de deelname open. ONEENS OVER ONTSLAG Als je het niet eens bent met het ontslag en de reden daarvan, dan moet je: direkt protesteren, eerst monde ling door te zeggen „ik ben 't er niet mee eens en ik wil hier graag blijven werken"; er voor zorgen dat je getuigen in de buurt hebt staan; geen enkele verklaring of papier ondertekenen; dezelfde dag nog een protestbrief de deur uit doen (binnen 24 uur); deze brief moet aangetekend ver stuurd worden naar je baas. Een afschrift van deze brief stuur je naar het arbeidsbureau en ook een afschrift naar de vakbond als je lid bent. Verder hou jezelf ook een afschrift; ga direkt naar het arbeïdsburo en leg daar de zaak voor, ver klaar ook dat je bereid bent om te werken; ga naar de wakbond waarbij je bent aangesloten; werk gewoon door. je hebt een opzegtermijn, er moet eerst een ontslagvergunning op tafel ko men voordat je behoeft op te stappen. il je bij je baas weg en hij is het er niet mee eens, dan moet JU een ontslagvergunning aanvragen bij 't arbeidsburo. Je zult ook de reden moeten opgeven waarom je er weg wilt. bijv. je kunt ergens anders veel beter werk krijgen of meer geld ver dienen of betere promotiekansen e.d. Wel moet je dan nog een opzegter mijn in acht nemen. ONTSLAG OP STAANDE VOET Dit kan alleen om zeer dringende redenen, bijv. dronken op het werk komen, diefstal, werkweigering e.d. Wat te doen? onmidellijk en duidelijk protes teren, zie hiervoor; 't protest per aangetekende brief bevestigen, zie hiervoor; geen enkele verklaring tekenen; geen ontslagbewijs vragen of ak- septeren; geen eindafrekening van het loon of vakantiegeld; geen gereedschap of werkkleding wat normaal op het werk bleef, mee naar huis nemen; de volgende dag normaal op het werk verschijnen en proberen of de baas niet op zijn beslissing te rug wil komen; hulp inschakelen van vakbond. KWJ, rechtswinkel of advokaat; het GAB op de hoogte brengen en de bedrijfsvereniging, liefst de zelfde dag; bij ontslag op staande voet krijg je nooit een WW-ultkering. De bedrijfsvereniging gaat bij ont slag op staande voet er vanuit, dat je zelf schuld hebt aan dat ontslag (dus geen WW) of geen schuld hebt aan dit ontslag (dus normaal recht hebt op doorbe taling van het loon). Je krijgt dus altijd een afwijzing van de WW; stap met dit papiertje naar de sociale dienst en vraag daar een uitkering aan. openbare bibliotheek venray Julianasineel 33 Venray tel. 81970 E. von Djiniken - Bewijzen over de buitenaardse oorsprong van het leven op aarde. R. Danyliuk - Het is maar een weet. Tips om technische en praktische probleempjes in de huishouding op te lossen. H. Duimelaar en M. Kremer - De fiets; ontwikkeling, reparatie; me chaniek. onderhoud. Groot voet bal boek '77-'78. E. I-arsen - De geketende vlam; ge schiedenis van Amnesty Internat ional. T. Leemans - Droogbloemen; plezier en kunst. G. I.evine - Het Israël van Golda Meir; fotoboek. K. Markus - Poppenkraam: allerlei poppen om zelf te maken. R. van Meurs - De BVD; samen zweren tegen ambtenaren, studen ten, journalisten, dominees en an dere democraten. L. Sciascia - De zaak Aldo Moro; analyse van de gebeurtenissen rond de ontvoering van de Itali aanse politicus in maart 1978. A. Bennett. De schakels van het le ven: een historische familieroman. C. Cookson. Geluk ligt achter de heuvels. M. van Goeree. De wijde rivier; ro man van de Zuidhollandse eilanden. F. du Plessix Gray. Het conflict, (psych) K. Harris. Inge Berg omnibus, (dok) E. Lathen. De dood zal zegevieren (del) H. van Veen. De wonderlijke avon turen van Herman van Veen. (verb) H. Vervoort. Oud zeer; alle verha len. (verh) I. Wallace. Het verraad, (pol) F. Ycrby. Geketend geluk, (fam.- hist) Op 7 juni a.s. VERKIEZING EUROPEES PARLEMENT verkiezingen voor het Euro parlement van juni waren nog nauwelijks aangekondigd of eerste v,ar>didaten meldden zich KEENIS EN GEVOEL en mag hopen dat de politieke tijen kans zien uit de velen die als kandidaat melden een goe- keus te maken want: komt heel wat bij kijken om goed Europees parlementslid te Nederland zal als klein land met heel goede ploeg naar het Eu- es Parlement moeten gaan wil zekerheid zijn dat onze nationa- fcelangen daar enige aandacht gen. et zou fout zijn ervan uit te gaan Nederlandse leden van het Eu- es Parlement tot hoofdtaak heb- nationale belangen te gaan ver- igen. Aan de andere kant is het a dat in het Europees Parle- f altijd gezocht moet worden een goed compromis tussen de ngen van 9 landen, en er is wel kennis en gevoel voor politieke houdingen nodig om dat als lid i het Europees Parlement klaar ipelen. COMMISSIES oor zover de leden van het Eu- Parlement tot nu toe enige endheid hebben gekregen was bijna uitsluitend door hun op en in een normale, een plenaire gadering. Die plenaire vergade- en worden bijgewoond door de L aar veel belangrijker werk doen parlementsleden in vergaderingen gespecialiseerde commissies. Net de Tweede Kamer telt het Eu- k ees Parlement commissies waar deskundigen op verschillende [terreinen het eigenlijke parle- taire werk doen. Dat kunnen bouwdeskundigen zijn, of de ementsleden die zich met sociale ilemen bezig houden, of met de omische en financiële proble- enz. Die commissies maken ies van alle problemen die zich doen. INVLOED VAN EEN KLEINE GROEP et is een bekend verschijnsel in een groep samenwerkende isen de werkelijke invloed uit- van een klein aantal, t verschijnsel heeft zich ook al- voorgedaan in het Europees lement, dat al sinds 1952 bestaat ar nu voor het eerst zal worden ozen. Ook dit moment kan men groep van 20 of 30 leden aan- zen van wie men kan zeggen, hen draait alles. Er hebben in groep ook altijd Nederlanders iten, maar er zijn ook altijd Ne- anders geweestdie beslist niet die groep behoorden. Naarmate werk van Europees Parlement ngrijker wordt, dus naarmate macht van dat parlement toe- mt, is het uiteraard van steeds r belang dat in dat parlement Nederlandse leden werken die ig hebben. POLITIEKE FRACTIES leden van het Europees Par ent zijn niet alleen verdeeld over lecialiseerde commissies, ze zijn ■naast ook gegroepeerd m po ke fracties. In oktober 1978 zag politieke veld als volgt uit: de lalistische fractie telde 66 leden, Christendemocratische 52, de Li- lal-democratische fractie omvat- 23 leden, de Conservatieve en de ttmunistische fractie beide 18 le- de Fractie van Europese Demo ten voor de Vooruitgang (Franse lllisten en een handvol Ieren) 17 m, en tot slot waren er 3 „on- ankelijken". lie fracties zien elk jaar wel en- i leden verdwijnen en nieuwe ko- In vele gevallen is de oorzaak er in een van de 9 landen ver engen zijn gehouden voor wat Ierland betreft de Tweede of te kamer. Elk nationaal parle- t stuurt namelijk een delegatie r het Europees Parlement, en zo'n delegatie weerspiegelt de poli tieke machtsverhoudingen in het land van herkomst. Verandert bij 'n verkiezing in een land de politieke machtsverhouding dan wordt met een de delegatie naar het Europese Parlement gewijzigd. GEMEENSCHAPPELIJKE POLITIEKE LIJN In de fracties van het Europees Parlement heeft belangrijk werk plaats, maar dan van een andere soort dan in de gespecialiseerde com missies. Men kan zich voorstellen dat in de socialistische fractie wel eens pittig wordt gesproken over 't Duitse Berufsverbot, over verschil len in opvatting, over medezeggen schap in bedrijven, enzovoorts. En in de Christendemocratische fractie worden nogal eens principiële ver schillen uitgevochten tussen de pro gressieve vleugel (waarin altijd Ne derlanders zijn te vinden) en de con servatieve vleugel. De vleugels in de fracties staan vaak voor de nood zaak om een gemeenschappelijke po litieke lijn uit te stippelen. Gebeurt dat niet dan zou het in vele debatten in het parlement on mogelijk zijn een meerderheid tot stand te brengen, dus om tot beslui ten te komen. Ook in de fracties is het vanuit Nederlands oogpunt be zien noodzakelijk dat er mensen op treden die kennis en ook politiek inzicht hebben. Dat politieke inzicht is voor het werk in de fracties wel licht nog belangrijker dan kennis voor het commissiewerk. ONBEKENDE KANDIDATEN De politieke partijen in ons land en ook in de andere 8 landen heb ben dus de „opdracht" gekregen kandidatenlijsten samen te stellen voor de Europese verkiezingen die zo zijn samengesteld dat aan de hierboven genoemde eisen wordt voldaan. In hoeverre die politiek^ partijen daarin geslaagd zijn zullen de kiezers zelf moeten beoordelen; dat kan lastig zijn want vele kandi daten zullen bij de kiezers totaal on bekend zijn. De kiezers die op 7 ju ni naar de stemlokalen gaan zullen naar men mag aannemen al lereerst hun keus puur politiek be palen, dus in elk geval hun stem geven aan 'n politieke partij. Daar naast zouden de kiezers zich na tuurlijk kunnen afvragen welke kan didaten van de eenmaal gekozen politieke partijen het best voldoet aan de eisen die men aan een Eu ropees parlementslid mag stellen. Bekendmaking ONTGRONDING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat op 2 mei 1979 bij Gedepu teerde Staten van Limburg is inge diend het verzoek van Grond-, Wa ter- en Wegenbouwbedrijf van Rat tingen B.V. te Oostrum, om verle ning van vergunning tot het ont- gronden van de percelen, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie R, nrs. 557, 560, 562, 558 (ged.), 559 (ged.) 561 (ged.) en 563 (ged), gelegen aan de Pauwweg. Het verzoek ligt met ingang van 5 juni 1979 tot en met 5 juli 1979 voor iedereen ter inzage op de af deling ruimtelijke ordening van ge meentewerken, kamer 202, Maashe- seweg 1, Venray. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2, van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan iedereen binnen de bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren tegen de inwil liging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, te rich ten aan Gedeputeerde Staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 1 juni 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris STEMMING De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op 7 juni 1979 de stemming zal plaatsvinden ter verkiezing van de leden van het Europese Parlement. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7 uur n.m. Hij herinnert aan de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krach tens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Venray, 28 mei 1979 De burgemeester voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche STEMMEN DOOR WERKNEMERS De burgemeester herinnert eraan, dat iedere werkgever VERPLICHT is zijn kiesgerechtigde wernemers in de gelegenheid te stellen aan de verkiezing deel te nemen wanneer zijn niet buiten diensttijd kunnen stemmen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achter eenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de ver plichting is strafbaar. Venray, 28 mei 1979 De burgemeester voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche Gemeentehuis op 7 en 11 juni gesloten Op donderdag 7 en maandag 11 juni a.s. zal het gemeentehuis de ge hele dag gesloten zijn met uitzonde ring van de burgerlijke stand, waar men op beide dagen van 14 tot 15 uur terecht kan voor het doen van geboorte- of overlijdensaangiften. Het inleveren van de inkomsten formulieren WWV (geel) en RWW (blauw) kan in plaats van op maan dag 11 juni gebeuren op vrijdag 8 juni in de hal van het gemeentehuis. De sluiting van het gemeentehuis op donderdag 7 juni a.s. houdt ver band met het houden van de ver kiezingen van het Europees Parle ment op die dag. Dat op maandag 11 juni het ge-, meentehuis voor het publiek is ge sloten, is het gevolg van het feit, dat op die dag de stemmen moeten wor den geteld. Daarvoor zullen diverse lokalen in het gemeentehuis be schikbaar moeten zijn. Bovendien zullen op beide dagen ambtenaren zitting hebben op de stembureaus en/of ingeschakeld moeten worden bij het tellen van de stemmen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 23 mei 1979 nr 712 besloten hebben in verband met festiviteiten in een loods, gele gen op de hoek Ringweg en Yssel- steynseweg van 25 mei tot en met 3 juni 1979 het parkeren aan de westzijde van het gedeelte van de Ringweg gelegen tussen Kievitsweg en Ysselsteynseweg te verbieden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de commis saris van de Koningin. Venray, 2 juni 1979 Burgeemester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend dat door Gedeputeerde Sta ten van Limburg een ontwerp woon wagenplan voor de provincie Lim burg is opgesteld. Het ontwerp woonwagenplan voor ligt gedurende het tijdvak van 1 ju- de provincie Limburg 1979 - 1983 ni tot en met 30 juni 1979 voor een ieder tijdens de kantooruren ter in zage op het gemeentehuis, kamer 142. In het tijdvak van 1 juni tot en met 30 juni 1979 kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen 't ont werp indienen bij Provinciale Sta ten van Limburg, Bouillonstraat 3, 6211 LH Maastricht. Venray, 30 mei 1979 De burgemeester van Venray Mr. H. J. M. Defesche. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 23 mei 1979 nr. 711 besloten hebben met ingang van 23 mei 1979 tot en met 9 juni 1979 of zoveel langer of korter als in verband met de werkzaamheden aan de tentoonstelling „Venray Bui tenspel 1979" mogelijk dan wel nood zakelijk is: I. door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden aan: de oostzijde van de Kruisstraat; de westzijde van de Antonius- straat over een afstand van ca. 100 meter vanaf de Kruisstraat; II. door verplaatsing van bord 12 van bijlage II van genoemd regle ment in noordelijke richting het in rijden van de Antoniusstraat over een afstand van ca. 15 meter toe te staan tot de ingang van het par keerterrein. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de koningin ge richt en ingediend bij de commis saris van de Koningin. Venray, 29 mei 1979 Burgemeester en \yethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 23 mei 1979 nr. 720 besloten hebben met ingang van 31 mei 1979 tot en met 4 juni 1979 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens bet parkeren te verbieden aan: beide zijden van het gedeelte van het Grootdorp gelegen tussen Coppelenberg en de R.K. kerk; de_noordzijde van het Grootdorp van Coppelenberg tot aan pand Grootdorp nr. 12; de zuidzijde en westzijde van de Coppelenberg; beide zijden van het gedeelte van het Dorperveld gelegen tussen Coppelenberg en het sportpark. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 28 mei 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris Zwembad gesloten In verband met diploma zwem men is het binnenbad van het ge meentelijk combi-zwembad zater dag 2 juni van 11 tot 12 uur geslo ten. Komende week drie commissie vergaderingen In de komende week wordt een drietal openbare commissievergade ringen gehouden. Op dinsdag 5 juni a.s. om 16.30 u. vergadert de commissie voor onder wijs, vormingswerk en recreatie. Ook op dinsdag 5 juni a.s. om 18.30 uur vergadert de commissie voor openbare werken. Op woensdag 6 juni a.s. om 17.00 uur vergadert de commissie voor fi nanciën en belasting. Kollektekalender 9 Juni: Jachthoorn- en Trompetten- korps Sint Petrus Banden (plaatse lijke aktie in het kader van het jeugd-kollektewezen). Alleen voor deze aktie is een kol- lektevergunning verleend. Kollekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Kollektanten en Kollektrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Gemeente met „Landweert" op tentoonstelling „BuitenSpel" Op de tentoonstelling „Buiten Spel" welke van 1 t.m. 4 juni a.s. in een aantal tenten aan de Zuid singel (nabü sporthal De Wetteling) wordt gehouden, zal ook de gemeen te Venray vertegenwoordigd zün. Het Bureau Voorlichting van de gemeente zal deze vier dagen voor al de aandacht vestigen op verschil lende woningbouwplannen in Ven ray en met name de woningbouw in het nieuwe bestemmingsplan Landweert. In het bestemmingsplan Land weert, gelegen aan de noordkant van Venray ten noorden van de Stations weg en de doorgetrokken Noord- en Oostsingel worden in een aantal fa sen ongeveer 2500 woningen ge bouwd. De eerste fase bestaat uit onge veer 600 woningen, waarvan 350 zullen worden uitgevoerd in de wo ningwet- en premie-verkoopsfeer. Van cïeze 350 woningen zullen er plm. 100 bestemd zijn voor de huis vesting van alleenstaanden en be jaarden. "De overige 250 woningen krijgen drie slaapkamers. Een klein aantal wordt uitgevoerd als vier-slaapkamerwoningen. De plannenmakers en architecten hebben zodanig gewerkt, dat een gevarieerd geheel naar woningtype en ligging is ontstaan. In de gemeentelijke voorlichtings stand zal de komende woningbouw duidelijk worden gemaakt aan de hand van een maquette, diverse kaarten en afbeeldingen van de te bouwen woningen. Tevens zal de aandacht worden gevestigd op de bouw van *78 klei nere woningen en een tiental pre mie-corporatie woningen in de ver koopsfeer in het gebied rond de St. Antoniusstraat. Ook de plannen om in het be stemmingsplan „Burggraaf" 48 wo ning-eenheden met een lagere huur prijs voor jongere woningzoeken den, zullen op „Buiten Spel" worden getoond. Ambtenaren van de afdeling Ste- debouw van de gemeente Venray zullen aanwezig zijn ter nadere toe lichting van de plannen. De gemeentelijke voorlichtings stand staat recht tegenover de hoofdingang van de tentoonstelling. OPHALEN VAN HUISVUIL Omdat op maandag a.s.. Tweede Pinksterdag geen huisvuil wordt op gehaald zal in de wijken waar nor maal op maandag de vuilniswagen komt op ZATERDAG A.S. 2 JUNI het huisvuil worden opgehaald. OPHALEN IN HET CENTRUM Om misverstanden èn teleurstel ling te voorkomen wordt meegedeeld dat in het centrum van Venray de vuilniszakken UITERLIJK OM 9 UUR aan de straatkant moeten zijn neergezet op de dag waarop de vuil niswagen langskomt. GEEN GLAS IN ZAKKEN Nogmaals wordt er op gewezen, dat er GEEN GLAS in de plastic vuilniszakken mag worden gedaan. Enige tijd geleden heeft een per soneelslid van Speciaal Transport Deurne een ernstige verwonding aan zijn been opgelopen als gevolg van glasscherven in een plastic zak. Flessen kunnen, zoals bekend in de daarvoor bestemde containers worden gedeponeerd. Maakt men onverhoopt geen gebruik van de containers, dan kun nen flessen en ander glaswerk in aparte STEVIGE dozen bij de vuil niszakken worden gezet. STORTPLAATS DICHT Op 5 juni a.s. gaat de stortplaats Venrays Broek dicht voor het stor ten van grote partijen door partiku- lieren en bedrijven. Vanaf die datum mag daar alleen nog worden gestort op zaterdag morgen tussen 10 en 12 uur door particulieren. De aangeboden par tijen mogen dan niet groter zijn dan l'/t kubieke meter. m Vrachtwagens worden vanaf 5 ju ni niet meer op Venrays Broek toe gelaten. Deze faciliteiten voor de z.g. week- endstorters duurt totdat de regiona le stortplaats in Horst-America in gebruik wordt genomen. AANMELDING VAN KADAVERS Voor de goede orde geven wij een kort overzicht van de handelwijze die gevolgd moet worden om op tijd het ophalen van kadavers te bevor deren. 1. Vaten melden met codenummer. Vatenhouders dienen bij het mel den van biggen en pluimvee het codenummer en het adres op te geven. Bij het melden van grote kada vers dient naam, adres en kerk dorp te worden medegedeeld. 2. Vaste meldingsdagen voor vaten houders. Aanmelding door vatenhouders dient op een vaste dag te gebeu ren. Meldingsdag vrijdag v.m. (tot 11.30 uur) ophaaldag maandag Merselo, Vredepeel, Ysselsteyn, Leunen en Veulen. Meldingsdag maandag (tot 13.30 uur) ophaaldag dinsdag: Venray. Heide. Castenray, Oirlo, Oostrum, Smakt en Meerlo. Valt de vaste meldingsdag op een feestdag (2e Pinksterdag. 2e Paas dag, e.d.) dan moeten de kadavers één dag eerder, d.w.z. donderdag (i.pv. vrijdag) of vrijdag (i.p.v. maandag( worden doorgegeven. De vatenhouders wordt verzocht om op de vaste meldingsdag door te geven. 3. Grotere veehouders wordt gead viseerd om één of meer vaten bij te plaatsen, zodat éénmaal per week ledigen voldoende is. Men kan hiervoor een vat aanvragen bij de Chemische Bedrijven in Son, of een leeg olievat gebrui ken. dat voorzien is van een hou ten deksesl. 4. Stankoverlast voorkomen. Vatenhouders. die stankoverlast konstateren, adviseren wij de on derkant van het deksel van het vat te voorzien van bijv. schuim rubber en dat te besprenkelen met ereoline. Dit geeft 'n frissere lucht en het voorkomt vliegen; tevens houdt het huisdieren op afstand. 5. Vaten op tyd aan de weg. Er wordt een dringend beroep gedaan op de veehouders en de landbouwers, om de kadavers en de vaten met kadavers op tijd aan de weg te plaatsen, zodat die niet langer als nodig is. aan de openbare weg blijven liggen of staan. Het is niet toegestaan de vaten aan de openbare weg te la ten staan. Door middel van een steek wagen of iets dergelijks moet het ver voer naar en van de weg toch op een vrij eenvoudige wijze mo gelijk zijn; in ieder geval mag aan het vat niets worden vast gemaakt, daar dit dan niet meer kantelbaar is. Ieders medewerking wordt ge vraagd, zodat er geen klachten ont staan. Mochten die onverhoopt toch voorkomen, dan verzoeken wij u die onmiddellijk aan de gemeente te willen doorgeven, zodat een snelle oplossing mogelijk is. Van de zijde van de Chemische Bedrijven te Son is toegezegd, dat alles in het werk gesteld zal worden om aan een vlot te afvoer van kadavers mee te wer ken. Burgemeester en wethouders van Venray. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. M. W. Philipsen, Horsterweg 19. Castenray, om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Horsterweg 19, Casten ray. kadastraal gemeente Venray, sectie P, nr. 249. J. A. M. Hagens, Veulenseweg 32, Veulen, om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Veulenseweg 32, Veulen, kadastraal gemeente Venray, sectie O. nr. 99. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning* kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage goJegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 20 juni 1979 om 35.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 1 juni 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 13