tv.v - JEUGD VERENIGEVGSNIEUWS >NJ S.V. OOSTRUM S.V. Leunen S.V. Merselo S.S.S. '18 Midgetgolf Wandelsport OJNA S.V. Venray Venrays Mannenkoor EllTERPENIElIWS PEEL EN MAAS JEUGD- NATUUR WACHT Schutterij „St. Anna" Venray li RUILBEURS Kynologen- vereniging Venray e.o. De sfeervolle zaal Linders-Volleberg SVV E 6 IS KAMPIOEN r. staand: Rudi Hoevenaars, He- Huberts, John van Soest, Arno Mare Jacobs, Rob Voskuilen, co Nelissen. Zittend: Pim Sloots, Schoenmakers, Robert Berg- Ronny Minten, Alphons Otto, Oudenhoven, Costa Dijavilja. jnden, mei 1971: Ajax-Panathi- is 2-0. De Europa Cup is bin- een wens is in vervulling ge il. Tienduizenden mensen dansen hossen voor het balcon van het sterdamse stadhuis, waar hun .de ene na de andere ovatie in ontvangst nemen. Heel Nederland viert feest. Venray, mei 1979: Acht jaar later, SW E6 (8-10 jaar) is kampioen. Ook hun wens is in vervulling ge gaan. Na een jaar hard trainen heb ben ook zij hun doel bereikt. Het is hun allereerste kampioenschap in hun nog prille leven. Ook zij hebben recht op een feest je, net als Ajax in 1971, want hun prestatie is in verhouding zeker zo groot. Kom ze daarom massaal feli citeren a.s. vrijdag 1 juni om 19 uur in De Boggerd aan de Sportlaan. Ze hebben het verdiend. Rest mij nog de ouders te bedan ken die mij het afgelopen seizoen zo geweldig geassisteerd hebben, ook zij proficiat en nogmaals mijn dank. Elftalleider Hub Clephas iV Venray Al landelijke finale Bisschopsbeker (gelopen zondag nam ons Al n deel aan de landelijke finale ichopsbeker. Deze finale wed- jden werden gespeeld op de ter- ien van de vereniging Soccer fs te Bleiswijk. De eerste wed- d tegen VDO, Uithoorn, werd een voorsprong van 1-0 gelijk leeld (1-1). De tweede wedstrijd >n WZS Sneek leverde een 1-0 sl op. De laatste wedstrijd in de le, tegenstander was Rood-Wit Veldhoven, bracht na een span de strijd een winst van 2-1. Nr. de poule VDO Uithoorn had na wedstrijden echter evenveel len als ons Al, en ook het doel- lo was gelijk (4-2). Dat beteken- strafschoppen om één finale- De verschillende spelers itsten zich achter de bal, maar indelijk wist VDO een straf- ip meer te benutten dan Venray zodat zij de finale bereikten en moest spelen om de derde en de de plaats. ie wedstrijd werd gespeeld te- PH Almëlo. Na een 2-0 achter- xl bij de rust wist Venray Al ig te komen in de tweede helft ■2. Winst zat er echter niet in, at weer strafschoppen de be ring moesten brengen, ok nu toonden wij ons hierin de dere, zodat we uiteindelijk ein de op de vierde plaats. Al met al jen we terugzien op een toch wel aagd toernooi, een stuk SV Ven- promotion van Venray Al on- leiding van leider L. Jenneskens ner L. Beerendonk en grens- hter N. Tomasoa. verband met het behalen van provinciale bisschopsbeker zal I Venray Al een receptie worden igeboden en wel waarschijnlijk jdag 8 juni a.s. van 19.00 tot 20.30 in clublokaal Den Boggerd. Zie rvoor de publikaties van volgen- week. Ledenstop SV Venray Jeugd n verband met de grote toeloop leden heeft SV Venray Jeugd eten besluiten tot een algehele enstop per 1 juni a.s. Kandidaat- en worden op een wachtlijst ge- atst. Beslissingswedstrijd nloses Boys AlVenray Al 41 n een spannende wedstrijd werd sdag 22 mei beslist over 't kam- mschap in de selektie 2. Was de d na 2x40 minuten pog 1-1, in laarop volgende verlenging wist leste ploeg van deze wedstrijd de st binnen te halen, i het toernooi van Panningen Venray Al de derde prijs te be ien; op die zelfde zaterdag 19 mei iHe en A-kombinatie een derde js bij Wanssum en bracht Cl het het toernooi van Blerick tot een rde prijs. Venray El spande deze echter de kroon door eerste té rden op het toernooi van Ven- Boys. p het toernooi in Blerick be- aide Venray BI de derde prijs op idag 20 mei j.l. IVoensdag 23 mei speelde Venray de halve -fiuale om. de Regio beker tegen WV Cl. De beste aeg won en dat was WV (4-0). Venray El speelde in de halve fi- van het toernooi om de Regio beker tegen HBSV El. Hier kwam nray El als winnaar uit de bus 'I Afgelopen zaterdag 26 mei orga- eerden wij ons A-B-C toernooi. geheel had een vlot en sportief rloop, maar wat wil je met zo'n ommodatie (terreinen, kleedloka- .kantine Den Boggerd). De uit- |was alsvolgt: A-elftallen: 1 Dus- dorf West; 2 Tongelre; 3 Hoog- ld; 4 Reusel Sport. elftallen: 1 Hoogland; 2 Dussel- - r£ West; 3 Reusel Sport; 4 Sarto. elftallen: 1 Reusel Sport; 2 Ton- ire; 3 Sarto; 4 Helmond, verenigingsprijs werd gewonnen I or Reusel Sport. Op het toernooi van Venlose Boys st ons B2 team tussen alleen maar indaard elftallen een vierde prijs behalen. Proficiat. 6 Programma zaterdag 2 juni: 1( enray C6Venray C4 14.30 u. Programma zondag 3 juni: Venray Al gaat op toernooi bij 1 Nordstadt 61 te Neuss. Vertrek W uur. Dit is een tweedaags toer- 4 »i, dus ook maandag. Venray B3 gaat op toernooi bij SSS Overloon, vertrek 10.30 uur. Venray El, E3 en E5 gaan op toer nooi bij Sparta Sevenum, vertrek is om 10.00 uur. Venray Jeugdleiders gaan op toer nooi bij RKZSV Zeilberg, vertrek 11.00 uur. Programma maandag 4 juni: Venray A2 gaat op toernooi bij Leerdam Sport, vertrek 8.30 uur. A-spelèrs die overgaan naar de senioren denk om de bijeenkomst op heden donderdag 31 mei om 19.00 uur in clublokaal Den Boggerd. Jeugdkampioenen-receptie Vrijdag 1 juni van 19.00 tot 20.30 uur kampioenen bijeenkomst van Venray El, Venray E6 en Venray E9 in de jeugdruimte van clublokaal Den Boggerd. Op gepaste wijze zullen deze elf tallen dan in de bloemetjes gezet worden wegens het behalen van het kampioenschap. Allen die de elftal len willen feliciteren zijn welkom. Zeker verwachten wij de ouders van onze jongens. Zaterdag 2 juni van 19.00 tot 20.30 uur recipiëren Venray A3 en Ven ray C2, Venray C5 en Venray C6. In clublokaal Den Boggerd wegens het behalen van het kampioenschap in hun afdeling. Ook nu weer is ie dereen van harte welkom met ndme de ouders. Voor beide bijeenkomsten worden geen afzonderlijke uitnodigingen verstuurd. Bovendien zal vrijdag tijdens deze bijeenkomst het vijfhonderdste lid van de SV Venray Jeugd, Haluk Kurtoglu in de bloemetjes worden gezet. 2e Elftal kampioen Het 2e elftal van SV Oostrum be haalde ongeslagen het kampioen schap in de 3e klasse EEE, afdeling Limburg, hetgeen tevens promotie naar de 2e klasse afdeling Limburg inhoudt. Ter gelegenheid hiervan zullen de spelers, trainer, begeleiders en be stuur recipiëren in het clublokaal op sportpark „De Spar", Sparrendreef 10a te Oostrum, op vrijdag 8 juni a.s. van 20 tot 21.30 uur. 4e Bekerronde 28 r i 1979 Oostrum 1Sparta 2 11 (Oostrum wint na strafschoppen) Ook in de 4e bekerronde overleef de Oostrüm dankzij het beter benut ten van strafschoppen. Na de offi ciële speeltijd en de daarop volgen de verlenging was en bleef de stand 1-1, waarna er penalty's aan te pas moesten komen om een winnaar over te houden voor de volgende ronde. In een overigens zeer matige wed strijd kregen de bezoekers in de eer ste periode de beste kansen om de score te openen echter met veel moeite en geluk wist Oostrum z'n doel schoon te houden. Na de her vatting leek het er op dat Oostrum de wedstrijd snel in zijn voordeel zou gaan beslissen. Al na 5 minuten werd een voorzet van Jan Janssen door een eigen verdediger feilloos ingêkopt: 1-0. De thuisclub kreeg daarna nog een drietal mogelijkhe den om de wedstrijd te beslissen, echter deze werden jammerlijk ge mist. Toen de thuisploeg in de slot fase de teugels wat liet vieren kwa men de gasten verdiend op gelijke hoogte: 1-1. Zodat na 90 minuten een verlenging nodig was. Ook in de verlenging wisten beide teams de doelrijpe kansen niet te benutten wat het nemen van 5 penalty's voor iedere ploeg noodzakelijk maakte. Oostrum bleek in deze het beste de zenuwen te kunnen bedwingen en had slechts 4 strafschoppen nodig om een ronde verder te komen na dat Sparta 2 er twee miste. Donderdag 31 mei bekerwedstrijd Oostrum 1D.E.S.M., aanv. 19.00 u. Maandag 2 4 juni (2e Pinksterdag) neemt Oostrum 1 deel aan het ge meentelijk toernooi te Ysselsteyn. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD Programma zaterdag ,2 juni: Veteranen LeunenSambeek, zie opstelling. Programma Pinkstermaandag 4 juni Leunen 1 jubileumtoemooi in Ys selsteyn, zie opstelling. Leunen E2, E3, E4 toernooi in Leu nen, aanwezig: 10.30 uur. Veteranen toernooi in America, zie opstelling. Afscheid trainer Frans de Bruin Donderdag 31 mei om 21.00 uur wordt in de kantine afscheid geno men van trainer Frans de Bruin uit Venlo. Hij heeft dan een jaar dg Leunse selectie getraind, in het af gelopen seizoen behaalde zowel het le als 2e elftal een verdienstelijke 3e plaats in de kompetitie. Frans de Bruin stopt op eigen verzoek om als trainer een jaar rust te nemen. Afscheid trainer Jac Terpstra Zaterdag 2 juni wordt om 20.30 u. afscheid genomen van Jac Terpstra. Hij heeft de afgelopen 5 jaar de la gere senioren elftallen getraind en stopt op eigen verzoek wegens te drukke werkzaamheden. Jac blijft nog lid als aktief voetballer bij de veteranen en als scheidsrechter op zondagmorgen. Wij danken beide trainers voor hun vele werk en inzet bij SV Leu nen, en hopen dat velen van de ge legenheid gebruik zullen maken om afscheid te komen nemen van beide trainers. Receptie Leunen Al Deze wordt gehouden op vrijdag 15 juni van 20.00 tot 21.30 uur in ca fé Martens, ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. Uitslagen: MerseloWanssum 24 Merselo 3Merselo 4 50 Prcgramma maandag 4 juni (Twee de Pinksterdag): Merselo naar toernooi te Yssel steyn. Bijeenkomst 11.45 uur. JEUGD Op het toernooi te Arcen j.l. zon dag behaalde Merselo Al een 7e plaats. VETERANEN Uitslagen: Op het toernooi van SVS behaal de Merselo 1 de 6e plaats. Merselo 2Overloon 31 Reünie Op de reünie van SV Merselo, wel ke gehouden wordt op zondag 3 ju ni 1979, eerste Pinksterdag, worden alle leden en oud-leden van SV Merselo verwacht! Overigens, ieder een is van harte welkom. Om 10 uur is er een plechtige hoog mis tot intentie van levende en de overleden leden van onze vereni ging. 2 juni: SVV—Krefeld Aanvang 18.00 uur, ter. Oostsingel. H. Gommans, J. Vievermans, H. Swaghoven, P. Smits, E. van Mil, V. Lucassen, J. Laurentzen, P. de Haart, P. Gommans, J. Gommans, J. Driessen, H. de Bruin, P. Bonants W. Baartman. Afmelden bij J. van Kempen, te lefoon 84548. Afgelopen zaterdag zijn wij op toernooi geweest bij VCH Blerick. Onze eerste wedstrijd speelden wij tegen VCH veteranen, die ein digde in een dubbel blank. Onze tweede tegenstander was 'n club uit Venlo maar die was niet komen opdagen, dus dat was voor iedereen in deze poule hetzelfde. Onze derde wedstrijd speelden we tegen Tiglia. In de eerste helft kwam er niemand tot scoren, maar in de tweede helft scoorde we in 'n tijdsbestek van 10 minuten 5 maal. Zodoende kwamen we in de finale en die moesten we spelen tegen Irene, die ging voor ons verloren met 1-0. Zodoende moesten we genoegen nemen met de tweede plaats, wat een prachtige beker opleverde. Zaterdag a.s. spelen we uit tegen SVS. OVERLOON Uitslagen 27 mei: SSS 1—Venhorst 1 2—3 DSV 2—SSS 2 2—7 SSS 3—Vios 3 1—4 HBV 4—SSS 4 3—2 Dames: SSS 1—DSV 1 0—0 JVC 1—SSS 2 2—0 RECEPTIE SSS *18 Wegens het behalen van het kam pioenschap van de volgende elftal len: SSS1 (dames), SSS 2 (sen.) en de jeugdelftallen Cl en Dl, zal het be stuur en de diverse elftallen recipi ëren op zaterdag 9 juni van 19.00 tot 21.00 uur in de kantine op het sportpark De Raay, nabij het Oor logsmuseum. MGC VLAKWATER Bondskompetitie uitslagen 27 mei: Vlakwater 1Mierlo 1 71 Wederom was in het afgelopen weekend de regen mede schuldig dat de golfresultaten minder waren dan we gewend zijn. Het sterke Mierlo kon echter geen vuist maken behalve in de laatste ronde, toen men gelijk speelde. Verdiende over winning van 7-1 voor Vlakwater. Beste speler was H. Lenssen met 103 punten. Vlakwater 2Etten-Leur 1 35 Ook Vlakwater 2 had last van re genbuitjes, zij het dan dat dit hen wel noodlottig werd. De eerste ron de won het met 3 punten verschil, de tweede ronde gelijk en de laat ste 2 ronden verloor men, zodat men toch een niet verwachte 3-5 eind uitslag kreeg. John Barents was met 113 punten de beste speler. Vlakwater 3 was vrij. a.s. Zondag is er geen bondskom petitie. Wel gaan maandag enkele leden naar een toernooi in Etten- Leur. Veel sukses. Op 2e Pinksterdag maandag 4 juni gaan de Bejaarden, de Doorzetters en de Belhamels uit Leunen deelne men aan de Pinkstertocht in Mils- beek. De start is van 11.00 tot 14.00 uur vanuit het Gemeenschapshuis in de Kerkstraat te Milsbeek. De route is geheel uitgezet in het bosrijke natuurreservaat „St. Jans- berg" te Plasmolen-Milsbeek. WSV DE BELHAMELS De bus vertrekt om 11.00 uur van af het Gemeenschapshuis in Leu nen. WSV DE DOORZETTERS De bus vertrekt om 11.15 uur bij de ABO schpol aan de Ursulastraat. WSV DE BEJAARDEN De bus voor de bejaarden vertrekt om 11.10 uur bij Het Schuttersveld. Bij deze wandeltocht ontvangen alle deelnemende verenigingen een speciale groepsprijs. Extra prijzen in de vorm van bekers worden niet verstrekt. Afd. softbal honkbai Honkbal senioren: Donderdag 24 mei 1979 DuCks Venray. Uitslag 3-2. Een wat gelukkige overwinning van de Ducks, die in feite twee pun ten door fouten van ons cadeau kre gen. De „fighting spirit" ontbrak en juist op dat punt zitten onze zwak ke plekken. Daar zal toch nog het nodige aan gedaan moeten worden. Zondag 27 mei StagsVenray. Uit slag 9-2. Het lijkt misschien goedkoop om het zo te stellen, maar de scheids rechter was nu niet bepaald de sterkste man van het veld en dan drukken we ons nog mild uit). Een en ander pakte nogal onvoordelig uit- voor ons team. Aan de andere kant zullen we ook de hand in eigen boe zem moeten moeten steken, want ons vertoonde spel was ook een dis- triktsklasseteam onwaardig. Maandag 28 mei Geldrop-Venray uitslag 11-17. Nadat de bankzitters al een wed strijd in Den Bosch hadden gespeeld (anderhalve week geleden), die ze weliswaar verloren, werd vandaag tegen Geldrop gespeeld. Opvallend was de uitstekende teamgeest die er heerste, en het redelijk goede veld en slagwerk, dat vertoond werd. Programma Pinksterweekend: Honkbal senioren: Zaterdag 2 juni Venray-Black Wings 14.00 uur, aanwezig op het veld om 12.00 uur. Maandag 4 juni Maastricht-Ven- ray 14.00 uur. Vertrek vanaf Klomp 10.45 uur. Softball senioren: Zaterdag 2 juni Phantoms-Venray 12.00 uur. Vertrek vanaf Klomp om 10.00 uur. Maandag 4 juni Venray-Cardinals 11.00 uur. Aanwezig op het veld om 9.30 uur. Honkbal adspiranten: Woensdag 6 juni Black Wings-Ven- ray 18.30. Vertrek Den Boggerd om 17.15 uur. Honkbal pupillen: Geen wedstrijd a.s. weekend, maar rekening dient gehouden te worden met een mogelijke inhaalwedstrijd op zaterdag of maandag. Softball adspiranten: Zaterdag 2 juni Metimpo-Venray om 11.00 uur. Vertrek Den Boggerd om 8.30 uur. Maandag 4 juni Venray-Ducks om 13.30 uur. Aanwezig op het veld om 12.30 uur. CardinalsVenray 1116 In de le inning draaiden we nog niet zo lekker, we kwamen dan ook met 5-2 achter te staan. Maar na oppeppende woorden ging het weer als vanouds. Nadat we lange tijd gelijk opliepen, namen we in de laatste inning een voorsprong van 7 punten. Hiertegen konden de Cardi nals niet veel meer tegenover stel len, ze scoorden slechts 2 punten. HSCN—Venray 9—6 Al meteen in de eerste inning had den we 2 punten, maar toen HSCN aan slag kwam maakten wij vele stomme fouten, zodat Nuenen met 4-2 voorkwam. De rest van de tijd verliep het iets beter, maar toch kwamen we niet bij. Donderdag 31 mei om 19.30 uur extra repetitie voor de le tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 7 juni om 19.30 uur extra repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor. Zondag 17 juni deelname aan de Jeugdvierdaagse. Zondag 1 juli vrij houden voor 't concert in Essen. Afmelden uitsluitend bij H. Gom mans, Niessenstraat 7, tel. 82687 of Hotel Almondct, tel. 85777. Donderdag 31 mei a.s. 19.30 uur repetitie harmonieorkst aula Leun- seweg. Donderdag 7 juni a.s. 19.30 uur repetitie harmonieorkest aula Leun- seweg. Donderdag 14 juni: 20.00 uur al gemene ledenvergadering restaurant Vlakwater. Verdere data om te reserveren: Zondag 17 juni jeugdvierdaagse (16.30 uur). Vrijdag 22 juni concert te Smakt- Holthees i.v.m. jubileum Limbra 69 (20.00 uur). Zaterdag 1 september taptoe Ven ray '79. 22 September: gemeentelijk mu- ziektoernooi te Leunen. Zondag 7 oktober: uitwisselings concert met Horst en Blerick te Ble rick. 11.00 uur v.m. 14 Oktober: Zondagochtendconcert jeugdorkest in schouwburg samen met harmonie van Horst. 25 November: Zondagochtendcon cert in schouwburg met Venrays Mannenkoor. LEERLINGENOPLEIDINGEN Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen en J. Verste gen in Coninxhof Maandag: 1630 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els. 18.00 klarinetten o.l.v. Jo van Els. 19.00 klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen. 19.30 uur klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperïnstru- menten o.l.v. Jan Versteegen. Saxo foons zelfde tijd bij Gerrit Lucas sen in Coninxhof. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui tend tot donderdag 19.00 uur bij de seceretaris, telefoon 80225. Afmelden jeugdopleiding bij de heer Raedts, tel. 82803. Agenda: Vrijdag 1 juni: om 18.30 uur voor sopranen en alten; om 19.15 uur vr. tenoren en bassen. Zondag 3 juni Pinksteren: om 10.15 uur Hoogmis (in uniform). Maandag 4 juni geen repetitie. Dinsdag 5 juni om 18.30 uur voor sopranen. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Rjjbeurten Blitterswijck: Vrijdag 1 juni: Hr. Hendriks, Bergweg 15 te Venray. Zondag 3 juni: Hr. Maasdam, Ou verturestraat 13 te Venray. Mededelingen: Pinksteren, de laatste grote kerke lijke feestdag vóór het aanbreken van de vakantieperiode. Als we te rugdenken aan de Paasweek en de Jubileummis en de wijze waarop 't koor zich op die dagen heeft gepre senteerd, kan het niet anders dan dat we met Pinksteren deze reeks van hoogtepunten op gelijkwaardige wijze afsluiten. Op aller opkomst wordt gerekend. CAPRICCIO Donderdag 31 mei 19.00 uur gez. repetitie. Zondag 3 juni: 11.15 uur gez. re petitie. Zaterdag 9 juni uitvoering Kruu- ze. Tijd wordt nog bekend gemaakt. Zaterdag 9 juni aansluitend op de uitvoering koorfeest. BOJEMA Vrijdag 1 juni: 18.45 uur gez. re petitie. SALTARELLO Zaterdag 2 juni 18.45 uur gez. re petitie. fmelden koor: Dorien Reynders, uitsluitend per telefoon 81327. Or kest: Pater Falco, tel. 85855. UW WEEKBLAD VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zondag 3 en maandag 4 juni, con certreis naar Liesse. Noord Frank rijk. Vertrek 10.30 uur Almonda. Ju- lianasingel; 10.33 uur Houthandel Schoenmakers. Leunseweg en 10.35 Garage Strijbosch, Langstraat. Dinsdag 5 juni geen repetitie. Dinsdag 12 juni 20.00 uur repeti tie voor het hele koor in De Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oran jestraat 7, tel. 86159. DISCO DISCO DISCO Hallo, jongens en meisjes, voor de liefhebbers van disco is hier weer een prettige mededeling. De meesten zullen het wel weten, maar voor de anderen toch nog even dit: Zaterdag 2 juni is er weer een grandioze dis co-avond voor alle leeftijden. Van af 19.30 uur is er swingende muziek die doorgaat tot 22.00 uur. Kom gerust, het is de moeite waard. Tot ziens in trefcentrum Den Hoen der. Woensdag 6 juni a.s. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo-sopranen en de alten erbij. Zondag 10 juni wordt u bij de Vredeskerk verwacht, in uniform. Nadere informaties hierover hoort u tijdens de repetitie. Als u bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. Schrooten tel. 83039 of aan mevrouw v.d. Bekerom tel. 83332. Prijswinnaars puzzle Door omstandigheden kunnen we nu pas de prijswinnaars van de puz zle uit „De Natuurvriend" bekend maken. De oplossing luidde: „Ple zier maakt geen verschil tussen mens en dier". Er kwamen vele goe de oplossingen binnen. Door loting zijn deze 9 prijswinnaars uit de bus gekomen: Mariet Arts, Annemie Verhoeven. Peter van Elzakker. Es ther van der Hoff en Marian Slan gen uit Ysselsteyn. Deze 5 hebben hun prijs op school al ontvangen. Uit Venray: Conny van Duynhoven, Marcel Clephas, Johnny Drabbels, en uit Oostrum: Anita Wilms. Deze laatste 4 Natuurwachters mogen op zaterdag 2 juni tussen 11 en 12 uur hun prijs afhalen bij de secretaris van de Jeugdnatuurwacht, de heer Janssen, Groene Hart 1, Venray, te lefoon 82772. Alle prijswinnaars proficiat! Zonnebloem-aktie Denken jullie aan het tijdig op binden van de zonnebloemen. En geef ze tijdig voldoende water. Oriëntatie-puzzeltocht De voor zondag 10 juni geplande puzzeltocht wordt gehouden in het gebied Vlakwater en Loobeekdal. Volgende week in Peel en Maas vol gen noge nadere mededelingen over deze tocht. „Natuur in eigen land" Aflevering 5 uit deze tv-serie van dokumentaires over dieren en land schappen in Nederland behandelt de kerkuil en de ooievaar. Veel kijk plezier op vrijdagavond om even voor half acht via Nederland 2. Zondag 27 mei j.l. werd er 's mid dags gestreden voor de kleine kring te Holthees. De prijzen die wij be haalden waren als volgt: Extra aanbieding: le prijs. Personeel: 2e prijs J. Peters, 6e prijs H. Rongen. Vrije hand: 2e prijs J. Willems, 4e prijs H. Janssen, 5e prijs F. Barends. Korps: 2e prijs. Dinsdag 5 juni hebben we weer de maandelijkse vergadering. Aan vang 20.00 uur in het gildehuis. Agenda: Opening, contributie, no tulen. ingekomen stukken, medede ling kringdag Haps en Soest, rond vraag, sluiting. Hallo, zijn jullie allemaal goed uitgerust van de vakantie? Opgelet dan. want er staat de komende maanden weer heel wat op het pro gramma. Daarover krijgen jullie nog een stencil binnenkort. Dan nu maar eerst even alles voor deze week no teren: Vrijdag 1 juni is er een holavond in ons nieuwe hol (Whistlerstraat 3, achter de Vredeskerk). Er worden dan dia's vertoond. Het begint om 19.30 uur en eindigt om plm. 22.00 uur. Oja, iedereen die dia's heeft van NJN-excursies, plantjes, vogels of insekten mag deze meenemen. De avond is voor alle leden en proefle- den. Zaterdag 2 juni is er ook iets, maar daarover kon je lezen in de laatste Amoeba of Trias. Kijk maar even bij kernenergie. Zondag 3 juni zijn er 2 excursies. Boena gaat naar De Hamert voor vogels, libellen en zweefvliegen, om 09.00 uur. Jan gaat naar de Spurkt- Overloonse duinen. Als het slecht weer is voor vogels, als het goed weer is voor libellen, zweefvliegen en ander 6-potlg gefriemel. Ook om 09.00 uur. Zo, dit waren de excursies e.d. Ik zal nu maar even een verslag van 't Hcmka geven. Wij vertrokken uit Venray om 7.10 uur met een man of acht. We kwamen zonder regenbuien, rond 7.45 uur op de plaats van be stemming. Er waren toen al 2 jon gens van Grubbcnvorst. Toen wij allen onze eigen plek hadden ge vonden was de stal vol en konden de Grubjes die later kwamen, er niet meer bij. Zij moesten toen maar in een tent. Zoals op elk kamp wa ren er ook hier elke dag excursies (onder deskundige leiding). De mees ten van deze excursies gingen naar de omliggende Peelen en hadden als doel een inventarisatie. Het eten was voortreffelijk en de avonden erg gezellig. Er werd veel gezongen en, afijn, 't was leuk. 's Nachts werden er moppen ge tapt en luchtbedden leeggelaten. 's Ochtends werd men gewekt met de wekker (verschrikkelijk!). De tijger (w.c.) was zeer slecht en op het laatst ingestort. Toen ging ie dereen maar het bos in. Dit was 'n kort verslag. Meer kun je lezen in de beerput of horen van de anderen. P.S. Houd zaterdag 9 juni ook vrij. Dan is er weer een diaavond. a.s. Zondag weer ruilbeurs in zaal De Burggraaf te Venray. Wij hopen dat velen hun belangstelling weer tonen. Er kan worden geruild o.a. mun ten. postzegels, sigarenbandjes, stik kers, lucifermerken, ansichtkaarten enz. De beurs is van 10.00 t.m. 13.00 u. Toegang gratis. Verzamelver. „Venrode" Kynologenclub Venray en Omstr. heeft afgelopen zondag nu voor de tweede maal het examen Elemen taire gehoorzaamheid afgenomen. De opkomst was groot en er was een grote verscheidenheid aan ras sen: van duitse herder en rottwei ler tot kuvasz en saluki. Het examen werd afgenomen in punten als: volgen aan de voet, op commando liggen en zitten, staan, betasten en gebit tonen, gedrag ten opzichte van andere honden en de omgang baas-hond. Het vergt een grote, lange trai ning om dit examen te kunnen ha len, maar het zijn allemaal punten die in het dagelijkse leven ook van belang kunnen zijn. De nieuwe cursus E.G. begint op 10 juni a.s. op het oefenterrein van K.C. Venray aan de Hoogriebroek- seweg bij het ruiterterrein. Aan vang 10.30 uur. Tevens zal er een nieuwe cursus Gedrag en Gehoorzaamheid starten, en is weer een stuk moeilijker dan de cursus Elementaire Gehoorzaam heid. De kosten voor deze cursussen zijn E.G. 15,— en G. en G. 25, Inschrijven kunt u bij de heer van Dijck, Haalakker 10, Oirlo, telefoon 04787-713, of op het oefenterrein. Er is ook een nieuwe aktivitelt bijgekomen: de hondensociëteit. Hier zal van alles en nog wat gedaan en geleerd kunnen worden. Voor deze aktivitcit kunt u zich opgeven bij mevr. Pasmans. R. van Chalonstraat 30. Blerick, tel. 077-22053, of op het oefenterrein in Oirlo, waar op 12 juni om 20,00 uur de eerste sociëteit gehouden zal worden. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 81510

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11