IÉ nSTIENSTRA IH VENRAY iü Uitvoering onderhoud van Venrayse wegen GOED ONDER DAK" MET AMAK In het Pinkster-weekend Muziekfeesten te Merselo Auto'tje pesten Uit de Commissie Openbare Werken MINI BROMMERS op lips Autotron Drie gewonden AuCy^ie WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Zwaan IJDAG 11 MEI 1979 Nr. 19 HONDERDSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW ORANKEN itgave drukkerij van den munckhof b.v. venray rotestraat 28 postbus 1 tel. 82727 giro 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10.- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING ,,Auto'tje pesten" schijnt hoe lan- hoe meer een zeer geliefde jort" te worden. Kwajongens en ndalen doen dat in de vorm van nden leksteken, radio-antennes en itenwissers afbreken, krassen or lakwerk aanbrengen en zelfs er het dak van geparkeerde auto's indelen behoort tot de liefhebbe en van de vernielzuchtigen. Maar.daar hebben de autobe- ters het nog niet mee gehad >k van hogerhand schijnt men er tzier aan te beleven om auto'tje te sten. Dan doelen we niet in de eerste Bats op het gemeentelijke „grap- olw 1 van afgelopen week toen grote rkeerterreinen 's morgens Om acht r al werden afgesloten omdat er middags om half vier een recep- begon in de schouwburg. Auto- ibilisten, die 's morgens of 's mid- een plekje voor hun voertuig il chien in het centrum van Venray, elden zich zwaar genomen en chien waarschijnlijk ook aan uto'tje pesten". Maar dat is zeker •t deb edoeling geweest. Een pu- katie vooraf had echter wel ver- iderend kunnen wecken. Neen we joelen hier de maatregelen van regering die in navolging van vorige kabinet er op uit is het ^^bruik van auto's te beperken of ^ftra te belasten. En dan willen we autoloze zondag waar nu al eer mee gedreigd wordt niet jder „auto'tje pesten" rekenen. La- we dat dan maar rekenen onder dringend nodige bezuinigingen. hun verkiezingspropaganda iben de nu in Den Haag regeren- partijen de zeer onsympathieke ort van auto'je pesten altijd dap- veroordeeld, doch het ziet er lar uit, dat de huidige overheid er uit is deze sport te gaan beoefe- oftewel 't auto'tje pesten nieuw in te blazen ïr zal zo lazen we binnen- rt een heffing komen op auto's nwege de door deze (laten we eer zijn: toch wel nuttige en plezie- e) voertuigen geproduceerde ge- dshinder. Gedacht wordt aan een Hing van 10,per jaar voor rsonenauto's en een heffing van 5,— per jaar voor bedrijfswagens, enschijnlijk mag het dan niet veel een. Maar vermenigvuldig dit be- ag maar eens met het aantal per- nen- of bedrijfsauto's. Dan komt en toch wel aan een indrukwek- end totaal. jaarer zijn meer herrieschop- is in het normale leven van alle We noemen: stofzuigers, wasem- ippen, mixers, wasmachines, af- asmachines. Daarvoor zal minister injaar in al zijn goedheid een be- van 425.000,beschikbaar ellen om te laten onderzoeken op elke manier de door deze appa- voortgebrachte herrie kan orden verhinderd. Dat is heel mooi de minister. De automobilist betaalt om een iderzoek te laten instellen naar luidshinder waarmee hij in feite en fluit te maken heeft. Alsof er Sn andere enorme geluidsprodu- mten zijn. Wat dacht de minister van (lan- elijk gedacht) de bulderbanen van chiphol en (plaatselijk gedacht door Venrayers) van de slapende iegbasis de Peel, die vorige week weel herrie op een avond produ- serde, dat er zelfs aan slapen niet i worden gedacht.Wat te den van die enthousiaste doe-het- lver die het presteert tegen kin erbedtijd met zijn klopboor de be- mnen muur te mishandelen? Wat enkt de minister van de buideren- uitlaten van zovele opgevoerde wnmers. En wat van de geestelijke srreur welke door popmuzikanten 1 zoveel maal versterkt door draag- ire radiotoestellen zelf in officieel angewezen stiltegebieden wordt Itgeoefend? Moeten nu tóch de o's het weer ontgelden? De leden van de commissie open bare werken hebben j.l. dinsdag een rondgang gemaakt door onze gemeente, om zich op de hoogte te stellen van het noodzakelijk onder houd van wegen en straten. Reeds vooraf was een urgentie plan opgemaakt, doch het was aan de commissieleden voorbehouden die urgentie voor akkoord te verklaren. Het was hierbij noodzakelijk dat zij uiterst kritisch te werk gingen, ge zien de beperkte financiën welke voor het onderhoud van wegen nog ter beschikikng staan. Zo heeft b.v. de gladheidsbestrij- ding in de afgelopen langdurige win ter 104.000,méér gekost dan be groot was. Dit tekort gaat men nu dekken uit de „pot" herbestrating Desselke. Hiervoor was voor dit jaar een bedrag begroot van 108.500, Die herbestrating zal dus dit jaar niet doorgaan, maar verschoven worden naar het volgend jaar. In het urgentie-plan van de ge meente had men de prioriteit van de te herstellen wegen gespitst in twee groepen. In de eerste, belangrijkste groep stonden vermeld de navolgen de wegen: Kempkensberg, Veulense- waterweg, Oude Oostrumseweg en Veulenseweg. Het herstel van deze wegen vergt een bedrag van 486.000,—. Wat betreft de Veulensewaterweg waren de commissieleden het er over eens, dat deze weg bijzonder te lijden heeft van het zware vracht- wagenverkeer ten behoeve van de zandafgravingen. Het afsluiten van deze weg voor zwaar verkeer of het vorderen van een bijdrage van de aannemers in het onderhoud, is praktisch niet goed mogelijk. Met name Ggedeputeerde Staten zullen hieraan hun goedkeuring onthou den. In de tweede groep van te her stellen wegen, werden genoemd: Laagriebroekseweg, Steegsepeelweg, Kiekweg, Rosakker, gedeelte West singel tussen Reekgraafstraat en Kempweg, Oosterbosweg, Sinnes- straat, Past. Jacobspeel, Rouwkui- lenweg, Pr. Bernhardstraat, Molen pad en Reekgraafstraat. Het voor deze wegen benodigde bedrag aan herstelkosten beloopt bijna 4 ton. Met name de Rouwkuilenweg vergt hier het meest, n.l. 107.900,De commissie heeft ongetwijfeld in overweging genomen of een derge lijk kostbaar herstel nog wel nodig is, nu verwacht mag worden dat de ze weg voor het doorgaande verkeer zal worden afgesloten. De aandachtige lezer zal bij de opgesomde wegen ongetwijfeld het eerste gedeelte van de Langstraat gemist hebben. Ook deze straat ver keert in een zeer slechte toestand. Desgevraagd vertelde men ons, dat herstel van dit weggedeelte tege lijkertijd zal geschieden met de re- consrtuctie van de riolering ter plaatse. Maar of deze reconstructie én het wegherstel nog dit jaar kan geschieden was niet met zekerheid te zeggen. Totaal gaan de herstelkosten van genoemde wegen dus 886.100, kosten. Zoals gezegd zijn de beschik bare financiën amper toereikend. Het is daarom mogelijk dat de com missie openbare werken enig onder houd en herstel tot een later tijd stip verschuift, dan wel de urgentie van bepaalde wegen verandert. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9*9 f 0 75 9* 13 f 0.90 Alleen gelukte foto's be talen TKffJ. betalen. Maar op het Binnenhof zul len waarschijnlijk dan wél protes teren de bromfietsers, met de bulde rende uitlaten en de „terroristen" met hun oorverdovende transistor radio's Zo gaat dat in 1979.. Nederland anno Dinsdag heeft de minister van Verkeer en Waterstaat bij Lips Autotron te Drunen een tentoonstel ling geopend van „wondermobielen''. Deze toonstelling laat een aantal van ongeveer veertig zeer exceptionele eigenbouw of fabrieksmatig gebouw de voertuigen zien. Het accent ligt op de eigenbouw, waarbij „het af zetten tegen de massamotorisering" het hoofdthema vormt. Op deze tentoonstelling staan ook drie mini-bromfietsjes geëxposeerd van de Venrayer G. Janssen, die met zijn „liliputters" intussen in binnen- en buitenland bekend begint te wer den. Het bioscoop-journaal heeft de ze week ook opnamen gemaakt van Lips Autotron, en met name de de mini-bromfietsjes zullen in het jour naal te zien zijn. De tentoonstelling te Drunen duurt tot 30 september BENZINE-TANKSTATION'S Vrijdag 18 mei a.s. wordt het Esso Selfservice Station aan de Leunse- weg, bij de kruising Zuidsingel ge opend. Tijdens de bouwperiode heeft de gemeente verschillende keren gedeelten van de weg moeten af sluiten en ook andere voorzieningen moeten treffen. In de commissie voor openbare werken, vroeg mevr. Klerk-Jans of de kosten van die ge meentelijke arbeid nu maar ten las te komen van de gemeenschap. Dat was echter niet het geval. De aanne mer krijgt van de gemeente een re kening gepresenteerd. In diezelfde commissie ging men akkoord met grondverkoop pan Van Haren b.v.. gelegen aan de door te trekken Noordsingel, voor de bouw van garages, tankstation e'.c aan deze nieuwe weg. Tegelijkertijd kocht de gemeente van genoemd be drijf een perceel grond in de Rcre Vlek. VUILNISSTORT Sinds de gemeente Venray voor de vuilnisstort aangewezen is op de ge meente Maasbree in afwachting van de openstelling van de regio nale vuilnisstort in Horst-America zit men in de maag met het grove vuil, b.v. van sloopwerkzaamheden. Dit te meer nu de vuilnisstort in het Venrays Broek per 5 juni a.s. defi nitief dicht gaat, en alleen nog za terdags voor kleine lossing zal wor den opengesteld. Het was mevr. Klerk-Jans opgeval len dat het grove vuil nu gestort wordt in een afgraving op de grens van Venray aan de Meerlosedijk te Oirlo. Dat klopte inderdaad. De firma Vermeulen had hiervoor nog een vergunning en de gemeente had daar dankbaar gebruik van gemaakt als overgangsmaatregel. Het weid echter niet duidelijk naar welke portemonnaie nu de stortgelden vloeien WONINGBOUW De heer Reintjes vroeg in deze commissievergadering hoe het nu met de woningbouw op de kerkdor pen staat. De gemeente heeft een „dorpentocht" volbracht om de be hoeften en mogelijkheden te peilen. En dan zouden er grondaankopen geschieden en huizen gebouwd wor den; maar men hoort of ziet niets. Volgens wethouder Schols was in de kleine kernen behoefte aan 40 be jaarden wonignen, 30 woningwetwo ningen, 40 permiewoningen en nog eens 70 woningen waarvan men nog niet wist of dat nu woningwetwo ningen of premiewoningen moeten worden. De geïnteresseerden zullen daarover op korte termijn moeten beslissen. Voor zover er al voorlopi ge toezeggingen gedaan zijn, zullen eerst na de bouwvakvakantie de bouwkavels worden toegewezen. Een werkgroep is bezig de diverse plattegronden te bestuderen en te. bewerken. Maar men zal moeten aannemen, dat eerst volgend jaar gebouwd kan worden .En dat was dan weer een teleurstelling voor de heer Reintjes, die door dit uitstel prijsstijgingen voorzag. TRAPVELDJE Naar aanleiding van een ingezon den stuk in dit blad, vroeg" mevr. Klerk-Jans naar de mogelijkheden van een trapveldje in Leunen. Dat was nu onderhand reeds jaren in behandeling. De jeugd wordt in de oefenhoek van het sportterrein niet toegealten. Wethouder Loonen wees op de moeilijkheden van grondaankoop. Temeer omdat het hier ging om uit gaven zonder dat daar inkomsten tegenover staan. Momenteel heeft men het oog laten vallen op een perceeltje aan de Enge Steeg, en men hoopt dat de onderhandelingen tot tevredenheid kunnen worden af gesloten. Tot zolang zal de jeugd van Leunen dan weer moeten wach ten. Waarschijnlijk was te hoge snel heid oorzaak dat op de Albionstraat in een bocht de 20-jarige bestuurder van een personenauto, G. G. uit Venray, de controle over zijlt auto verloor. De auto belandde tegen een muur en een lantaarnpaal. De be stuurder moest met diverse verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd en aldaar worden opgeno men. Meerdere verwondingen liep ook een 17-jarige Venrayse jonge dame op welke als passagiere mee reed, terwijl de naast de bestuurder zittende Th. G. uit Venray minder ernstige verwgndingen opliep en na in het ziekenhuis behandeld te zijn naar huis kon worden vervoerd. StMnstra Venray BV.SUMntwagll. tel 047BOI44M Hotel-Bodega Restaurant Vanaf a.s. ZONDAG 13 MEI is ons restaurant iedere zondag geopend vanaf 16.00 uur. leder weekend menu's vanaf f 25,50 en tevens la carte. Zondag 13 mei: MOEDERDAG Ter kennismaking: SPECIAAL MOEDERDAG MENU COCKTAIL FLORIDA crab met vruchten en een delicate kreeftensaus CREME DE TOMATES gebonden tomatensoep STEAK DE VEAU AU CYQNE katfssteak met roomsaus diverse groenten diverse aardappelen GLACÉ SURPRISE DE LA MÈRE ijs met aardbeien en slagroom MOCCA MET BONBONS Kennismakingsprijs f 25,50 per persoon (all in) Tevens serveren wij kindermenu's met verrassing vanaf f 12,50 RESERVEREN GEWENST TELEFOON 04780-86969 MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (0470,0) 83456 Nog meer dan vorig jaar, toen de Muziekfeesten in Merselo voor het eerst werden georganiseerd, zullen de komende festiviteiten gedurende 5 dagen van het Pinksterweekeinde een aanéénschakeling worden van hoogtepunten. Kosten noch moeite zijn gespaard om een programma te bieden, die de belangstelling zullen trekken van vele muziekliefhebbers uit de regio. Dit jaar worden de Muziekfeesten georganiseerd door de voetbalclub bij gelegenheid van hun 20-jarig be staan. Een comité heeft zich bezig gehouden met de organisatie. In de laatste maanden is hierover druk vergaderd en heeft geleid tot een draaiboek, waarin 210 personen hun taak hebben gekregen. Wat het programma betreft zien we het orkest de Tiroler Spatzen terug van vorig jaar. Toen waren de kaarten al 14 dagen tevoren uitver kocht en was het sukses bij het pu bliek zó groot ,dat het comité twee optredens van dit orkest heeft geor ganiseerd. Wat de Spatzen vorig jaar brachten grensde aan het ongeloof lijke. Ze bespelen samen feilloos 43 instrumenten, ze brengen een inter nationaal repertoire, waarin vele so listische elementen, en weten een verrassend direkte band met het pu bliek te leggen. De lichtshow, een onderdeel in het geheel, viel op, doordat beide elementen licht en muziek ondersteunden en zo oog en oor verwenden. Hun optreden zal dit jaar weer het begin zijn van de mu ziekfeesten 31 mei en 1 juni en wat het orkest betreft het begin van hun toernee door Nederland. Ria Valk zal optreden op zaterdag- Naast haar zullen verder aantreden: avond 2 juni, met de Ria Valkshow. Pierre Cnoops als conferencier, de Twee Pinten, parodist Riny van der Lee met muziek (tot 1 uur) van de Agena's. Allemaal artisten, die ge regeld op T.V. te zien zijn, maar nu in Merselo een gezamenlijke show brengen. Zondagavond is er een onderdeel, dat ook vorig jaar een bom-volle tent trok, n.l. De Drie Kapellen Show. Naast Die Fidelen Rosentaler uit Merselo zullen dit jaar verder aantreden: De Drie Donken uit Den Dungen (Brabant), waarvan gezegd kan worden, dat ze een modern re pertoire brengen, en als derde De Göhlthaler Kapel, bestaande uit mu zikanten uit de Zuid-Limburgse dor pen in het Geuldal. Deze drie kapellen worden gere kend onder de besten van Neder land. Al lang weten ze zich op het hoge niveau te handhaven en krij gen veel meer uitnodigingen voor optredens, dan ze kunnen aannemen. Voor liefhebbers van de Egelander- muziek is het een goede gelegenheid om niet alleen de drie kapellen te horen, maar ook om ze te vergelij ken. De onderlinge rivaliteit zal zijn positieve invloed hebben op de kwaliteit. Iedere kapel zal zijn beste nummers spelen, terwijl ook een aantal nummers door de drie kapel len. gezamenlijk zullen worden ge bracht. Maandagavond, 4 juni, is de avond voor de liefhebbers van de Country- en Westernmuziek, welke muziek in de afgelopen 10 jaar ook in Neder land populair is geworden. In Mer selo zullen aanwezig zijn de Thum- bleweeds, ongetwijfeld één van de beste countrygroepen, die hun reper toire steeds weten uit te breiden en te perfektioneren. Deze avond zal verder aanwezig zijn Jummy Law- ton, een amerikaanse zanger. Naast deze 5 evenementen is er op de zaterdagmiddag een kinderfesti val, waaraan de vrije akademie zijn medewerking verleent. Zondagmor gen is er in de feesttent de Eucha ristieviering, tijdens welke viering Die Deutsche Messe van H. Schubert zal worden uitgevoerd door fanfare St. Oda en het gemengde zangkoor onder leiding van Frans Muysers. Aansluitend hierop is er Früschop- pen met de Peelzwervers, dat tevens zal dienen als reünie van de oud leden van S.V. Merselo. Maandag middag zal er voor de jeugd van 13 jaar en ouder en disco-show zijn met vele attrakties onder leiding van 4 discjockey's onder de naam The Spi der. Kaarten zijn verkrijgbaar bij An- toon Arts .Haag 3, Merselo. 04786- 416, maar ook via inwoners van Mer selo en Vredepeel en op plaatsen, die middels raambiljetten worden aangegeven. Die Original Göhltaler Musikanten, Hulsberg Die Fkleien Roetaler, Merselo

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1