jaarvergadering kabo rvergadering :ngelsportver. 't alvertje jaarvergadering in v alidenbond 'Aflossing van de wacht' bij Harmonie Euterpe antiekbeurs Ontdek RAADSVERGADERING TE VIERLINGSREEK eindhoven Ysselsteyn huldigde fanfare president badmode 1979 PEEL EN MAAS OUD PAPIER ais de jaarvergadering van de Venray van de Bond van eidspersoneel de KABO in zaal ilen moesten wij denken hoe nog I enkele jaren geleden deze ak- vakafdeling binnen het NKV L zalen trok, terwijl nu de zaal _E dit café eigenlijk te groot is om ■kleine schare getrouwen te be- i, welke naar die vergadering ji gekomen om het wel en wee |het afgelopen jaar te vernemen bestuur hun vertrouwen te p voor het gevoerde beleid. GEW. SOCIALE SCHOOL b cursist van de gewestelijke jle School, de heer Jacobs, ver is van zijn ervaringen in deze in Venray gestartte sociale yL Thans wordt deze cursus ge in in een van de lokalen van St. Voor het volgen daarvan is mL extra opleiding nodig. Ieder de lagere school heeft doorlopen I die cursus volgen. JAARVERSLAGEN fe kersverse secretaris, de heer [philipsen gaf in een goed ver verslag een weergave van de ;iten. Het financieel verslag [overduidelijk aan dat er-binnen vakorganisatie een behoorlijke financiële basis aanwezig is, dat men voor een in de toe- it te vieren jubileumfeest geld reserveren. HULDIGING JUBILARISSEN Voor de regio-bestuurder Wim Pijnacker was de taak weggelegd om namens het hoofdbestuur een 12-tal leden te huldigen wegens hun 25- of 40-jarig lidmaatschap. Hij bracht dank en hdlde aan hen, omdat zij het lef hadden gehad in moeilijke dagen lid te worden, want in die da gen was een kwartje kontributie veel. De jubilarissen van nu hebben toen de noodzaak van de organisatie ingezien en hebben er mede bereikt dat dé rechtspositie verbeterd kon worden. Er zal nog veel moeten worden gedaan eer alles ideaal zal zijn. Veel mankeert er nog aan het salarisbeleid in de ziekenhuizen, de bejaardenhuizen, de Sociale Werk plaatsen en de WSW, maar ook aan de werksfeer binnen de PTT. Te werken aan het welzijn voor allen en te leven in vrijheid mag geen ri sico's inhouden. Als overheidsperso neel moeten inleveren, op basis van bestek 81, dan zal dat op goede gron den moeten gebeuren. Wij zijn niet tegen deze regering of haar samen stelling, dat wilde de regiobestuur der zijn leden duidelijk voorhouden, maar wij zullen op onze wijze onze leden aansporen zich gezamenlijk te blijven inzetten voor ons welbevin den. En daarom is een organisatie ook in 1979 nog nodig. Onderscheidingen werden vervol gens uitgereikt aan de zilveren jubi larissen: J. van den Broek, B. Ger- lich, B. Gieliam, Fr. Herens, J. Hermsen, A. Jacobs, G. van Kessel, J. Spreeuwenberg, R. Wolters, P. Hendricx en de robijnen jubilarissen L. Hendrikx en H. Troisfontaine. 1 VERKIEZING ONDERNEMINGSRAAD Op 8 juni a.s. zal zowel binnen St. Anna als St. Servatius de verkiezin gen voor de ondernemingsraad wor den gehouden. Voor die tijd zal de organisatie nog een ledenaktie gaan voeren. Als voorbeeld werd aange haald dat binnen St. Anna maar 1/6 van de daarvoor in aanmerking ko mende werknemers lid is van de KABO. Een percentage dat vroeger veel hoger lag. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag werd het betreurd dat bij de huldiging van de jubilarissen de vrouwen niet waren uitgenodigd om ook aan hen de dank namens het hoofdbestuur te kunnen overbrengen. Want zij wa ren het ,die steeds hadden gezorgd voor de kontributie. Het bestuur zegde gaarne toe in de toekomst daar rekening mee te houden. Vermelden wij verder nog dat de aftredende bestuursleden v. Meyel, Cadirci en Jan Hendriks bij accla matie werden herkozen en dat het bestuur werd uitgebreid met de ver kiezing van de heer Hermsen, die namens de gemeente zitting gaat ne men. De kascontrolecommissie werd aangevuld met de benoeming van de heer Jacobs. p de jaarvergadering van H.S.V. ?ertje die in café van Dijk te i is gehouden, werd weer js duidelijk, dat de hengelsport I goede ontspanning en rekreatie t. De belangstelling voor deze ïkomst was groot. Voorzitter E. maeckers was met het bestuur |r erg tevreden over. [e aanwezige leden waren nieuws- g waarom de voorzitter met de jdebestuursleden, de heren A. Lin- s, A. Goertz en M. Janssen hun daat ter beschikking stelden. Is aan de hand, zei de voorzitter. kunnen het prima met elkaar den, maar werkomstandigheden ir het ene bestuurslid en plaats (luimen voor anderen, gezien de |ge bestuursperiode, geven de aan- png daartoe. mens de vereniging was het G. Sinten, die de scheidende be- irsleden dank bracht voor hun bten toewijding in het bestuur en |f vereniging. e heer Verhaegh van de federa- (INoord Limburg, kon uit vele ja- ervaring spreken, met de aftre- bde bestuursleden van 't Alvertje k prettig gewerkt te hebben. Door ([sprekers werden passende ca- Ju's aangeboden. Dit werd door leden in de zaal nog eens extra perstreept met applaus. poor de nieuwe bestuursleden die jrden gekozen, de heren J. Maes- 1, R. Wijnhoven, H. van Valken- i en P. Fransen, is dit een uit- [ging het werk over te nemen. De r H. van Valkengoed werd als iizitter gekozen. De nieuwe voorzitter vroeg aan de leden zoveel mogelijk met het be stuur samen te werken. Want leden en bestuur tesamen kunnen een vereniging groot maken, vooral in de sport en recreatie. Het was een zeer geslaagde ver gadering. Daarna werden de ver gunningen voor het nieuwe seizoen uitgereikt. TAAKVERDELING BESTUUR In de nieuwe samenstelling heeft het bestuur van 't Alvertje de be stuurstaken verdeeld en een rege ling getroffen voor de uitreiking van de visvergunningen, de kontributies van de leden en de leden die gebruik maken van het visboot - haventje Geysteren. Dagelijks bestuur: voorzitter H. v. Valkengoed," Julianasingel 23 te Ven ray ,tel. 2376; sckretaris-penning- meester Br. W. v. d- Brand, Geystor- seweg 3, Oostrum, tel. 2657; G. van Sinten, Bosweg 1, Venray, tel. 5533. Commissarissen: L. Gooren, Merse- loseweg 30b, Venray, tel. 6359; J. Maessen, Langeweg 104, Venray; R. Wijnhoven, Geysterseweg 20 te Wanssum, tel'. 04784-628; P. Fran sen, Fr. v. Edenstraat 91 te Venlo, tel. 077-25532. Door het bestuur zijn twee werk groepen ingesteld. Deze worden ge vormd door bestuursleden en niet- bestuursleden. Een voor de organi satie en het beheer van het haven tje met de visboten. Leiding G. van Sinten en twee niet bestuursleden. Een voor de organisatie van het wedstrijdvissen en ontspanningsvis- sen. Leiding: L. Gooren, R. Wijnho ven, P. Fransen en twee niet be stuursleden. VERGUNNINGEN De vergunningen kunnen afgehaald worden bij de penningmeester Br. W. v. d. Brand, Geysterseweg 3 te Oostrum, elke donderdag- en vrij dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Dit tot 1 augustus 1979. De andere mogelijkheid is en het bestuur vraagt de leden daar veel meer gebruik van te maken de verschuldigde kontributies plus 1.50 portokosten over te maken op de Rabobank no. 17.39.09.086. Na ontvangst van de kontributies en de portokosten, worden de vergunnin gen per post aan de leden verzon den. Hengelsportvrienden die nog geen lid zijn van de vereniging, kunnen zich bij de bestuursleden opgeven. 9'Olestraat 18 venray 04780-12S3 Het was ongetwijfeld een misver stand, dat op dezelfde avond dat de Venrayse Invalidenbond haar jaar vergadering hield, er ook een kien- avond gepland was van de Werk plaats voor Aangepaste Arbeid. Het gevolg was dat deze jaarvergadering niet zo druk bezocht werd, als men gewend was. Begrijpelijk dat voorzitter van den Biggelaar daarover zijn teleurstel ling uitsprak. Temeer omdat hij juist nu een grote ledenwerfaktie intro duceerde. Er zijn nog teveel inva liden die geen lid zijn van deze ver eniging. Leden die ook zal moeten zoeken bij 't stijgende aantal AOW- ers en dergelijke. Ook worden de invaliden en ge handicapten - aldus de voorzitter - nog te dikwijls minachtend beoor deeld of veroordeeld, 'n Sterke ver eniging kan dit misverstand wellicht uit de weg ruimen. De aktiviteiten van de Invaliden- bond en met name van de Invaliden Sport mogen intussen wel bekend zijn. Hier past een woord van dank aan de trainers en voor de mede werking van de verenigingen Red Stars en Spio, welke men mocht ontvangen. Maar al die aktiviteiten zouden ook niet mogelijk zijn ge weest, zonder de financiële inbreng van de sportleden. Dank zij het vóór de vergadering ter inzage leggen van de jaarstuk ken, werden deze agendapunten met bekwame spoed afgehandeld. Het af tredend bestuurslid Thomassen werd bij acclamatie herkozen. Zeer belangrijk was het volgende agendapunt. Het Plaatselijk Educa tief Centrum heeft tesamen met een 9-tal leden van de Invalidenbond 'n gespreksgroep gevormd. Onderwerp hiervan was „ziekenhuis in, zieken huis uit". Middels een video-recor der werd verslag gegeven van het hierover gemaakte werkstuk. Het zijn juist de leden van de In validenbond die uit ervaring weten hoe het b.v. gaat bij een ziekenhuis opname. De voorlichting die men er ontvangt, werd dikwijls als te on volledig ervaren. De brochure die door de gespreksgroep was samen gesteld, ondervangt die onvolledig heid. De informatie is begrijpelijker samengesteld en geeft oplossingen voor diverse knelpunten. De besturen van de ziekenhuizen in Venray, Horst, Venlo, Tegelen en de Radboud te Nijmegen, zijn vol bewondering voor het gemaakte werkstuk. Zij vonden daarin onder werpen waaraan zij zelf geheel niet gedacht hadden. Inmiddels hebben met deze directies gesprekken plaats, en men mag aannemen dat dit ini tiatief van de Invalidenbond zijn vruchten zal afwerpen. Gesterkt door dit succes, denken de leden en het Plaatselijk Educa tief Centrum alweer aan andere ge spreksgroepen. Zoals gebruikelijk werd deze jaar vergadering afgesloten met 'n kien- avond, waarbij gewoontegetrouw Pastoor Pothof als kienmaster fun geerde. uw Venrays weekblad Reeds vorige week hebben wij in het kort melding gemaakt van de belangrijke jaarverkadering van de Venrayse Koninklijke Harmonie Eu terpe. Deze week komen wij daar uit voeriger op terug, temeer omdat de ze vergadering vooral in het teken stond van 'n aantal belangrijke wij zigingen in het bestuur. Na meer dan 25 jaar de voorzit tershamer gehanteerd te hebben, trad de heer L. Laurensse terug als president van Euterpe. Als zijn opvolger werd met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer M. Kooien. De vele verdiensten van oud-pre sident werden door de vereniging nog eens onderstreept, door hem te benoemen tot Ere-President. Tevens maakte de heer W. Kre- mer bekend dat hij ook als bestuurs lid de Harmonie gaat verlaten, met daarbij de uitdrukkelijke kantteke ning, dat .deze vereniging, die hem zo na aan het .hart ligt, ten alle tij den een beroep op hem kan doen. Hetgeen dan ook prompt gebeurde. Drs. Kremer werd benoemd tot be schermheer. Verder waren volgens rooster als bestuurslid aftredend de heren A. Kerkhof en F. Hendriks. De heer Kerkhof werd herkozen, terwijl de heer Hendriks (na 8 jaar) zich i.v.m. zijn aanstaand vertrek uit Venray, niet herkiesbaar stelde. EEN VOLLE AGENDA Met enige weemoed begon presi dent Laurensse aan zijn laatste Eu- terpe-vergadering welke hij mgt be kwame hand door een lange agenda heen loodste. Het jaarverslag alsmede 't finan cieel jaarverslag verkregen de goed keuring. De begroting 1979 leverde de pen ningmeester, de heer Leeuwenkamp, meer vragen op; te meer daar een exploitatie-tekort verwacht wordt van ruim 4000,De vergadering vroeg zich af, of dit tekort niet zal toenemen, indien alle beleidsvoor nemens voor '79 worden uitgevoerd, of zal men het noodgewongen weer bij woorden en voornemens moeten laten, omdat de centen ontbreken? Eens te meer bleek weer hoezeer de Harmonie door grote financiële zor gen wordt gekweld. Ingevolge de nieuwe wettelijke re geling aangaande de verenigingssta- tus, was wijziging van de statuten noodzakelijk. Nadat door bestuurs lid Kooien een deskundige toelich ting was gegeven, werden de nieuwe statuten goedgekeurd en zal binnen kort een notariële akte daarover Nog tijdens de vergadering deed ZIJN LAATSTE WOORD Na de voren beschreven bestuurs verkiezing was dan 't moment aan gebroken waarop de heer L. Lau rensse voor de allerlaatste maal als voorzitter zijn vereniging toesprak. „Afscheidnemen is moeilijk", aldus Laurensse, „maar ik ben dankbaar dat ik 25 jaar president heb mogen zijn van zo'n prachtige vereniging. We hebben dieptepunten maar ook hoogtepunten gekend. Een landskam pioenschap in de afdeling Uitmun tendheid; dezelfde landstitel in een hogere afdeling: de Ere-afdeling; en vrij recent een eerste prijs met lof van de jury in de hoogste afdeling: de afdeling Superieur. Deze laatste prestatie beschouw ik als het mooi ste afscheidsgeschenk". Een langdurig applaus van de aan wezigen sloot het 25 jaar president schap af. Jubileumhal 27 april-30 april Steentjeskerk 27april-6mei onder auspiciën van de Verenigde Nederlandse Antiquairs en de Orde van Handelaren in Oude Kunst en Antiquiteiten: de vindplaats van vele interessante objecten openingstijden Jubileumhal en Steentjeskerk vrijdag 27 april 19-22 uur: zaterdag 28 april 14-22 uur zondag 29 april 11-19 uur maandag 30 april (Koninginnedag) Jubileumhal 11-19 uur - Steentjeskerk 11 -22 uur Steentjeskerk dinsdag 1 t.m. zaterdag 5 mei: 14-22 uur zondag 6 mei 11-19 uur toegangsprijs 5 - paspoorten 2.50 kinderen onder geleide gratis Nog tijdens de verkadering deed het bestuur de voordracht, om uit erkenning voor zijn vele verdiensten de heer Laurensse te benoemen tot Erepresident, welke voordracht met 'n overweldigende meerderheid van stemmen werd aangenomen. Een gelukkige Ere-president ging in zijn dankwoord nader in op de toekomst van Euterpe, waarbij hij met name wees op de onlangs door hem in het leven geroepen Stichting ,.'t Stefke", welke stichting tot doel heeft het behoud en de bevordering van de amateuristische blaasmu ziek in Venray. Hij zei voornemens te zijn deze stichting thans gestalte te willen geven en verder te willen uitbou wen, o.a. door de benoeming van 'n stichtingsbestuur waarin „zeer zeker ook de vrouw vertegenwoordigd zal zijn", aldus de heer Laurensse. EEN NIEUWE PRESIDENT Door het bestuur was de heer M. Kooien kandidaat gesteld voor de vacante presidentsfunktie, en de schriftelijke stemming wees uit, dat een overgrote meerderheid van de stemgerechtigden deze kandidatuur steunde, en zo had Euterpe weer een nieuwe president. De voorzittershamer van zijn voor ganger overnemende, zei de heer Kooien voornemens te zijn de vele problemen bij Euterpe krachtig ter hand te willen nemen. Hij achtte het daarbij van groot belang, zich vooral te richten op de noodzakelijke vernieuwingen in en om de vereniging. De sterke ver jonging van Euterpe is hoopgevend, maar stelt ook bijzondere eisen. Een zeer aktueel probleem vormt de huisvesting van de vereniging. In samenwerking met de gemeente zal naarstig gezocht worden naar 'n op lossing. De (tydelyke) huisvesting in het Internaat aan de Leunseweg; 't uitwijken naar St. Anna en andere lokalititeiten. is niet bevorderlijk voor de goede gang van zaken. Het is echt gen sinecure om zo'n grote vereniging aan een passend lokaal te helpen. Naast het ruim 50 leden tellende harmonie-orkest moeten ook de drumband, jeugdorkest en de leer lingenopleiding worden gehuisvest. Alleen al het jeugdorkest en de op leiding van leerlingen omvatten sa men bijna 100 leden, welke allen naast de muziekschool voor velen een eigen interne opleiding volgen. Deze interne opleiding wordt geheel door eigen leden verzorgd, waaraan wekelijks gemiddeld 20 uur worden besteed. Het uitbouwen en verbreden van de muzikale en financiële basis, als mede het vinden van een oplossing voor het verenigingslokaal, met nog de zorg voor een hechte organisatie is zowat het scala van taken waar voor de nieuwe president zich ge plaatst ziet. Een zware opgave en een moeilijke taak; de heer Kooien wenste ze te aanvaarden BESCHERMHEER Naast dc benoemingsvoordracht van de heer Laurensse tot Erepresi dent. deed het bestuur aan dc ver gadering het voorstel om de heer W. Kremer te benoemen tot Bescherm heer. Schriftelijk had de heer Kremer aan de vergadering meegedeeld zich als bestuurslid te willen terugtrek ken een funktie die hij sinds 1962 heeft bekleed; de meeste jaren ook als vice-president. In al die jaren heeft de heer Kre mer zich bij Euterpe een bijzondere plaats verworven. Door zijn grote werklust en inzet heeft hij 'n groot aandeel gehad in de groei en bloei van Venrays Harmonie hij was in en buiten de vereniging befaamd als financiëel pleitbezorger. De hr Kremer volgt als bescherm heer dokter Vercauteren z.g. op, die deze funktie meerdere jaren heeft bekleed. En daarmee was voor Harmonie Euterpe een historische jaarverga dering ten einde. Uit de maandelijks raadsvergade ring van de gemeente Vierlingsbeek noteerden wij voor onze lezers de volgende besluiten en mededelingen: ft Voor de behandeling van de agenda legde de opvolger van drs. van den Berg, de heer Crooymans uit Overloon, in handen van de voorzitter de gebruikelijke eden af. De heer Crooymans zet hiermee een raadslid-traditie van de familie Crooymans voort, en daarop wees ook de voorzitter bij zijn felicitatie- en welkoms woorden. -ft- Een gedeelte van de Raayweg te Overloon werd van het kerkbe stuur aangezocht voor de symboli sche prijs van één gulden. Do aan koop was nodig voor aansluiting van „do Vors" op het rioolstelsel. -ft- De aanschaffing van een „pater- nosterkast" (lift) voor de gemeente, wat een investering vergde van 625.724 ondervond geen bezwaar. -ft- Een krediet werd beschikbaar gesteld van 188.676 voor het achter stallig bos-onderhoud. Het is de be doeling dat 41 ha. bos gezuiverd kunnen worden. De raadsvoorzitter deelde mede dat een vrouwelijke bosbouwdeskundige voor 'n tijdvak van een half jaar was aangesteld. Zij kreeg de opdracht een goede in ventarisatie te maken van het ge meentelijk bosbezit. -ft- In verband met het overlijden van de pachter van de jachtgronden te Overloon de hr v Hellemondt kwam de jacht op de gemeente gronden aldaar vrij. De raad was er mee ingenomen dat het college nu met 't voorstel kwam de Overloon- se jagerscombinatie die jachtgron den te verpachten, voor de prijs van 7 per ha. Ook het college was het met de raad eens, dat indien die jacht bij inschrijving verpacht was geworden, de opbrengst veel hoger was geweest. Maar omdat nu alle jagers in Overloon weidelijk kunnen jagen over een arsenaal van 90 ha was dit de beste oplossing. -ft Er bleken nogal wat gevoelsar gumenten aanwezig 4e zijn, om de oude loswal te Maashees aan de fa. Havens te verkopen tegen 'n prijs van 12,50 per meter. Felle tegen stander van de verkoop was de hr. Koopmans uit Holthees, mede omdat geen duidelijkheid, bestond voor de toekomst, én de onrust welke er heerste onder de bewoners van Maashees. De heer Litjens wilde de heer Koopmans geruststellen, met te verklaren, dat als de bestemming bij Havens zal veranderen, het aan de •raad is die verandering goed te keu ren. Ook de argumentatie van de voorzitter het te betreuren dat er zoveel ophef wordt gemaakt over dit grootste bedrijf in de gemeente, die alles doet om overlast zoveel moge- Rijk te beperken, mocht niet alle raadsleden vóór het voorstel doen zijn. Een tegenvoorstel van mevrouw Monné, om 't agendapunt 'n maand aan te houden, behoefde niet in stemming te worden genomen, om dat voorstel van het colleg 'n ver dere strekking had. Dat voorstel werd met 4 stemmen tegen aange nomen. Met name 'n geëmotioneerde mevr. van Dijk, bracht in het na de ver gadering toegestane vragenhalfuur- tje, nog eens haar teleurstelling in de raad naar voren. Zij had het voor namelijk gemunt op de afgevaar digde van Maashees, de heer Jans sen. Mevr. van Dijk wees op de vele ziektegevallen in haar familie, door de overlast van Havens, en waaraan kennelijk geen der raadsleden wilde denken. Ook het verlóren gaan van een recreatief stuk grond betreurde zij ten zeerste. Er werd vanuit de raad opgemerkt, dat er nimmer be zwaren waren geweest als andere inwoners van Maashees recreatieve grond hadden verkocht - ook niet bij verkoop aanJDuitsers. Een opmerking van de raadsnestor Aerts, onlokte gejoel op de overvol le publieke tribune. De voorzitter hamerde er op, dat het publiek zich van kommentaar moest onthouden, daar hij anders de publieke tribune zou laten ontruimen en dat deed het publiek tot bedaren komen. -ft Het was te voorzien, dat 't voor stel van het college, om de schuld van de Voetbalvereniging „Volhar ding" ad 7000 kwijt te schelden, geen *hamerstuk zou worden. Omdat „Volharding" in 1970 een terreinver- lichting had aangelegd en 'n andere procentuele subsidie had gekregen als de Voetbalvereniging „SSS" in Overloon, vorig jaar, vond het col lege het eerlijk die schuld kwijt te schelden. Vooral de fraktie Over loon had daar bezwaren tegen. Vol harding draait goed, heeft nu een kantine en kan gemakkelijk 1000 per jaar betalen. Na een raadsschorsing kwam het voorstel instemming. Het bleek dat precies de helft vóór en de helft te gen het voorstel was. In de volgende raadsvergadering zal het voorstel opnieuw in stemming komen. Ver wacht wordt, dat als dan het nu op vakantie zijnde raadslid, mevr. van Bergen aanwezig is, het voorstel van het college met de kleinst mogelij ke meerderheid zal worden aange nomen. -ft Er zal een nieuw plan voor 'n „multi-functioneel-gebouw" te Over loon, door de architect op papier ge zet worden. Half mei zal er dan op nieuw kontakt plaats hebben met de participanten. -ft Met de aanleg van tennisbanen in Vierlingsbeek is een aanvang ge maakt. -ft De vuilnisbelt te Overloon is ge sloten. Er wordt nu een kraakwagen geplaatst. Of en waar een overslag station zal worden gemaakt is nog niet bekend; dat is een zaak van 't Streekgewest. ■ft De subsidie voor de reconstruc tie en verbetering van de Rondweg te Overloon is binnen. De aanbeste ding zal binnenkort plaatsvinden. -ft Het plaatsen van 'n telefoon op het NS-station te Vierlingsbeek is een zaak van de PTT. De fraktie Overloon had daarom gevraagd. •ft Er zal 'n bord „gevaarlijke weg" worden geplaatst aan de Rondweg te Overloon; zolang de weg nog niet verbeterd is. ft De jeugd- en jongerennota zal in de raadsvergadering van mei aan de orde gesteld worden. ft Natuurlijk zal het college bij de Zuid Ooster aandringen op een goe de autobusverbinding tussen Over loon en Venray. ft Kontakt zal worden opgenomen met het bestuur van het Oorlogs museum te Overloon, voor een ver wijzingsbord naar het Engels Solda- tenkerkhof aan de Vierlingsbeekse- weg. Zondagmorgen huldigde de gehele gemeenschap van Ysselsteyn de pre sident van de Fanfare De Peelklank met z'n zilveren presidentschap. Die huldiging was tevens 't hoogtepunt van de geslaagde Lentefeesten. Naast de in grote getale opgeko men representanten uit het muziek leven van Venray en daarbuiten, maakten ook de wethouders Schols, Loonen en v. Oers hun opwachting. Bovendien waren vele schriftelijke gelukwensen binnengekomen. Natuurlijk bracht de Fanfare De Peelklank met de Drumband een muzikale hulde, terwijl de receptie verder werd opgeluisterd door mu ziek van „de Smeleblaozers", onder leding van Wiet van der Hoff. De heer Simons bracht de geluk wens over namens de Limburgse Muziekbond, en memoreerde vooral de verdiensten van de heer Jennis- kens. Harry Philipsen deed dat namens de bevolking van Ysselsteyn, als secre taris van de Dorpsraad; mede om dat de Fanfare een niet meer weg te denken plaats in die Ysselsteynse gemeenschap heeft ingenomen. De zilveren president heeft er mee voor gezorgd, dat er een hechte geest en sfeer heerst binnen de Fanfare. 32 jaar geleden klein begonnen, nu in zijn huidige grootse vorm, dat werd voor een groot gedeelte toegeschre ven aan de president. Ook de onder-voorzitter had veel woorden van lof aan het adres van de president. Het typeert de heer Jenniskens, dat hij geen persoonlijk cadeau wil de. maar wel een voor de vereni ging. Toen hij 25 jaar geleden het presidentschap aanvaarde, was dat onder voorwaarde dat er een nieuw vaandel zou komen. Nu na 25 jaar is dat vandel versleten, en bestuur en leden hebben geld bij elkaar ge bracht voor de aanschaf van een nieuw. Aan de heer Jenniskens was de eer dat nieuwe vaandel te ont hullen. Voor de steun welke de echtgeno te van de president al die jaren aan haar man had gegeven, werd haar een bloemenruiker aangeboden. Wethouder van Oers bracht de ge lukwensen over namens 't Venrayse gemeentebestuur, en in die geluk wensen ook de dank van de burger lijke overheid. Ook de heer van Vleuten bracht gelukwensen over, terwijl de heer Drabbels dat deed namens de Fede ratie van Venrayse muziekgezel schappen. Pastoor van Uden prees de heer Jenniskens als een grote stimulator. AFSCHEID Na alle sprekers bedankt te heb ben, en de woorden van lof en dank te hebben afgeschoven aan het adres van het gehele korps, vertelde de heer Jenniskens hoe hij 25 jaar ge leden de benoeming had aangeno men, ondanks het feit dat de Fan fare toen een dieptepunt kende. Nu het allemaal weer goed gaat met de Fanfare, wil hij in de loop van dit jaar het presidentschap ter beschik king stellen. Dan zal de heer Jennis kens 50 jaar aktief in het fanfare leven werkzaam zijn geweest 18 jaar bij fanfare „St. Catharina" te Leunen en 32 jaar bij de fanfare „de Peelklank".... Ysselsteyn heeft dus nog'een extra feest tegoed TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg

Peel en Maas | 1979 | | pagina 5