RAADSVERGADERING met BELANGRIJKE BESLISSINGEN NTJESREGEN VERJAARDAG KONINGIN JULIANA „GOED ONDER DAK" MET AMAK ,eenen| PROGRAMMA 30 APRIL Koninginnedag alles gesloten POELS Oorlogsmuseum Na 34 jaar uit de bouw RECEPTIES Peelpionier WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Meubelen DAG 27 APRIL 1979 Nr. 17 HONDERDSTE JAARGANG OR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN 1AVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY ITESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING 30ste april maandag a.s. verjaardag van H.M. de Konin- 0p deze dag wordt traditiege- n- een groot aantal Nederlanders [scheiden. Vandaar dat konin- tdag door de jaren heen „de dag de lintjesregen" wordt genoemd, swijfeld zullen er dit jaar wel een of meer Venrayers bij zijn, lit handen van de burgemeester iaam van de koningin een na- al blijk van erkentelijkheid zul- intvangen, in brons, zilver of of mogelijk ook in de vorm een ridder- of officiersschap. jaren staat de „lintjesregen" in issie. Er is een stroming, die afvraagt, of het uitreiken van rscheidingen nog wel iets van tijd is, terwijl anderen af wil- het onderscheid tussen ver- [ende soorten eremetalen. nand, die alles of althans hrikkelijk veel van onder- dingen af weet, is de heer H. eijer uit de Vollenbergstraat te ay. Enige maanden geleden be ten wij uitvoerig over zijn unie- erzameling van door de eeuwen uitgereikte onderscheidingen, bij hebben we de hoop uitge- dat de inwoners van Ven- ooit eens in de gelegenheid zou- komen om deze bijzondere kol- onderscheidingen te bezichti- Venray heeft deze kans (nog?) gegrepen, maar Venlo wèl. ider de titel „Lintjesregen", ge- denis en ontstaan, wordt de :e verzameling van Henny r van 27 april tot 31 mei a.s. ongesteld in het Venlose Golt- luseum. Bij deze gelegenheid hij tevens een beknopte bro- geschreven over de geschiede- ontstaan van de Lintjesregen, s een bijzonder interessant ge- ft. dat bovendien voorzien is een groot aantal afbeeldingen ridderorden, erekruizen etc. geeft antwoord op de vraag of verschijnsel „lintjesregen" al iiel belachelijk is cn gaat daar- icper in op het verschijnsel op nand, die een lintje krijgt, wordt rscheiden van zijn medebur- dat wil zeggen als ongelijk- ige van hen afgescheiden. De rscheidene wordt op bijzondere, ide wijze door de overheid be eld. Zijn (haar) verdiensten den door de overheid erkend, dankbaarheid betuigd. omstanders worden niet er- of nog niet erkend. Er wordt min of meer een spanningsveld roepen. Dit behoeft zo schrijft eer Meijer niet tot frustaties siden want bij een positieve be ring kan het nog niet erkend leiden tot het voornemen het- e te verrichten als de onder- idene om zodoende de erkenning rijgen. Digens de heer Meijer is dit laat- bedoeld met het instellen van rscheidingen: het stimulerende t, de gezonde naijver aanwak- n. In dit licht bezien is het ook ijpelijk, dat er zoveel onder- idingen zijn en er steeds meer imen. Niet alleen door de over- maar ook door verenigingen, nisaties, ondernemingen, groe- etc. Met steeds een grotere wens differentiatie. Men wil (zich) pelijk onderscheiden in zijn pro zijn vakgebied, in zijn aktivi- aar niet iedereen is het gegeven eldschokkende daden te verrich- of historische roem te verwer- Ook bescheiden diensten, in we, langdurige plichtsvervulling de bescheiden onderdaan bewe- hebben er aanspraak op te wor- erkend en anderen ten voorbeeld orden gesteld. dit licht bezien heeft de „Lint egen" ook in deze tijd ongetwij- nog zin, menen we. et lijkt ons, dat de heer Meijer tentoonstelling in Venlo tevens i aangegrepen om het vele in- sante rond ridderlijke orden en erorden, orden van verdiensten, lenningen, erkentelijkheidsme- ies, herinneringsmedailles etc. eens voor velen, die hiervoor resse hebben, begrijpelijk op pa- te zetten. Het lezen van de hure is een openbaring en leidt stwijfeld tot een bezoek aan de oonstelling in het Goltzius- seum. Waarbij wij de hoop nog niet hebben opgegeven, dat Venrayer zijn unieke verzame- ook eens aan „eigen volk" mag In de j.l. dinsdag gehouden raads vergadering werden een aantal be slissingen genomen, die voor de toe komst van Venray, verstrekkende gevolgen kunnen hebben. Wij noe men slechts het voorbereidingsbe- sluit bestemmingsplan „buitenge bied" en de vaststelling van de be stemmingsplannen Smakterheide, de Witte Vennen en De Hulst. BUITENGEBIED Veertien dagen geleden werd de raad reeds uitvoerig geïnformeerd over het bestemmingsplan buiten gebied, waaraan wij toen in ons blad ook al aandacht besteedden. Het was n uaan de raad vast te stellen dat dit bestemmingsplan wordt voorbereid, waardoor in feite de huidige situatie in het buitengebied voor minstens een jaar wordt „bevroren". Dat bui tengebied omvat dan globaal gezien het gehele grondgebied van de ge meente, met uitzondering van de reeds bij (ontwerp) bestemmings plannen geregelde woon- en werk gebieden. Anders gezegd: alles wat niet behoort tot de kom van Venray en zijn kerkdorpen, noch een indus trie-, woon- of recreatiebestemming heeft. Zoals reeds gezegd, wordt door dit voorbereidingsbesluit de huidige 8.30 uur 10.30 uur 11.30 uur 10.30 uur Inwoners van Venray, Wederom vieren wij de verjaardag van onze Koningin. Het is met veel genoegen dat het Oranje-comité u hierbij het programma voor deze feestdag aanbiedt. Van harte hoop ik dat het een prachtige dag zal worden, waarop allen door aktieve deelname of door hun belangstelling voor de verschillende evenementen veel plezier zullen beleven. Denk ook aan het uitsteken van de vlaggen ten teken dat er feest is in Venray. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche (wijzigingen voorbehouden) Herauten te paard kondigen de feestdag aan. Feestelijke bijeenkomst ten gemeentehuize van de gemeenteraad, genodigden en gedecoreerden met hun familie. Aubade voor het gemeentehuis door de Koninklijke Harmonie Euterpe. Oranje voetbaltoernooi op het sportpark De Wieën tussen A-elftallen van Leunen, Merselo, Oirlo, Oos trum, Holthees, Ysselsteyn en Venray; B-elfta.llen van Merselo, Oirlo, Ysselsteyn, Castenray, Leunen, Oostrum en Venray; C-elftallen van Merselo, Castenray, Oostrum, Holt hees, Oirlo, Ysselsteyn, Leunen en Venray. 15.00 uur Finales om de 3e en 4e plaatsen; 15.30 uur Finales om de 1e en 2e plaatsen. Onmiddellijk hierna vindt de prijsuitreiking plaats in clublokaal ,,Den Boggerd". Sport en spel voor bejaarden in zaal In den Engel. Gezien de beperkte ruimte kunnen slechts 100 deel nemers worden toegelaten. Optocht met versierde fietsen, karren, autopeds, zeepkisten, enz. voor kinderen tot 12 jaar. Opstellen in de Hoenderstraat. Route: Marktstraat, Grote Markt (défilé voor het bor des van de muziekschool), Grotestraat, Hensenius- plein. Henseniusplein. Show te verzorgen door majoretten, drumband en Jachthoorn- en trompettencorps St. Petrus Banden en door majoretten en drumband D.S.V. Optreden van het jeugdorkest van de Koninklijke Har monie Euterpe op het Schouwburgplein. Kindermarkt op het terrein voor de Schouwburg. Dames basketballwedstrijd op het Henseniusplein tussen Jumpers (Venray) en Venlo Sport. 14.00 uur 14.30 uur 15.00 uur 16.00 uur 16.00 uur tot 17.30 uur 17.00 uur 18.30 uur tot 22.30 uur 20.00 uur Disco-avond in de foyer van de Schouwburg De Beejekurf te verzorgen door de disco-groep Satisfy uit Boxmeer. Toegang gratis. Wedstrijd stijldansen in Prinsenhof te verzorgen door Dansschool Jeanne van Rooy. Tijdens de avond zal 'n showgroep een demonstratie verzorgen. De avond is gratis toegankelijk. KINDERSPELEN De kinderspelen worden door de meeste scholen georganiseerd op maandag 30 april. Enkele scholen doen de spelen reeds op vrijdag 27 april. De juiste tijdstippen worden op school bekendgemaakt. stand van zaken in dat buitengebied „bevroren". Er mag dus niets meer aan veranderd worden, Eventuele bouwplannen in dat gebied kunnen door b. en w. worden opgehouden maar dat dan maximaal tot een jaar na de afkondiging. Het staat b. en w. echter ook vrij om middels art. 19 een bouwvergunning af te geven, indien de plannen stroken met de gedachte die in het bestem mingsplan zijn vastgelegd. Na een jaar moeten b. en w. aanvragen die opgehouden zijn, alsnog goedkeuren, mits zij voldoen aan de voorschrif ten die er NU voor dat gebied gel den. Het laat zich aanzien dat b. en w. hiertoe over een jaar gedwongen worden, omdat het praktisch onmo gelijk zal zijn vóór die termijn het bestemmingsplan af te ronden, ter inzage te leggen en de vereiste pro cedure op gang te brengen. De ge meente schat dat men toch wel an derhalf jaar nodig zal hebben. Al leen al de inspraak-procedure zal de nodige tijd vergen. De frakties waren het er in het algemeen over eens, dat in deze pe riode van een jaar, een grote wijs heid van het college gevraagd wordt. Enerzijds had men zorgen om die landbouwers welke in hun expansie belemmerd worden anderzijds drong men er op aan toch vooral geen mammoet-bedrijven of bedrij ven met veredelingslandbouw toe te laten. De voorzitter beloofde de raad re gelmatig op de hoogte te houden van afgewezen en toegestane bouwplan nen, en ook te informeren over de gang van zaken welke men denkt te volgen bij de inspraak-procedure. Ook wijzigingen in het bestem mingsplan, als gevolg van die in spraak, zullen aan de raad ter ken nis worden gebracht. Overigens zal, waar mogelijk, met de betrokken landbouwers overleg .jCpleegd wor den, om eventuele plannen dermate te veranderen dat zij wel in het be stemmingsplan passen; zodat de ex pansie-belemmeringen grotendeels worden opgelost of teniet gedaan. Voor de financiering van dit be stemmingsplan moest de raad ver volgens nog een krediet beschikbaar stellen van 650.000,Op rekening van het afgelopen jaar kan nog 110.000,— geboekt worden, ter wijl de rest in 10 jaar wordt afge schreven. De heer Willems noemde het een „gouden plannetje" waardoor wel licht andere zinnige uitgaven wor den geblokkeerd omdat er geen gèld meer is. Hij drong nog eens aan op Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 9 f 0.75 9* 13 f 0.90 Alleen gelukte foto's be talen WINKELCENTRUM T BRUKSKE VENRAY Sinds de invoering van de nieu we winkelsluitingswet vorig jaar november is o.m. bepaald dat op koninginnedag alle winkel- en straatverkoop verboden is. Dat wil dus zeggen dat er geen winkels trp die dag geopend mogen zyn, terwijl wat Venray betreft ook de maandagse markt niet doorgaat. Tot de invoering van genoemde winkelsluitingswet, was het te doen gebruikelijk, dat op Koninginnedag de zaken nog voor de middag ge opend waren. Dit is komen te ver vallen. Het publiek wordt aangera den met deze winkelsluiting reke ning te houden middels hun aanko pen in dit weekend. Informatie leerde ons, dat de za ken die normaliter dinsdags gesloten zijn, nu ook op deze dinsdag na ko ninginnedag niet geopend zijn. De zaken die óf dinsdagsmorgens óf dinsdags de gehele dag open zijn, handhaven ook komende week deze regeling. een investeringsstaat en prioritei tenlijst. De heer Truijen stelde voor de termijn van afschrijving te verlen gen .zodat de jaarlijkse last minder wordt. Maar volgens de voorzitter moet na 10 jaar een bestemmings plan op zijn merites getoetst worden en aangepast het is daarom ook logisch de afschrijving over 10- jaar te doen plaatsvinden. En daar had de raad uiteindelijk geen bezwaar tegen. INDUSTRIEGEBIEDEN Het tweede belangrijke punt waar over de raad moet beslissen, was de vaststelling van de bestemmings plannen voor de industriegebieden Smakterheide, Witte Vennen en de Hulst. Deze plannen hebben gedu rende een maand ter inzage gelegen en diverse belanghebbenden zijn daarop in geweer gekomen en heb ben bezwaarschriften ingediend. Waar mogelijk heeft de gemeente met deze bezwaarschriften rekening gehouden en de plannen op dat punt gewijzigd waar dat niet mogelijk was heeft men de bezwaren onge grond of niet-ontvankelijk verklaard. Dat leverde dan voor het Industrie terrein Smakterheide geen proble men meer op, evenmin voor het ter rein De Hulst al moesten b. en na afloop van de vergadering nog eens duidelijk verklaren dat ana de wensen van de Oostrumse rekla- manten (buurtbewoners) tegemoet was gekomen. Wel ontstond er opnieuw een dis cussie over het industrieterrein de Witte Vennen in Oostrum, en dan met name over de bezwaren welke de Milieugroep Venray hiertegen in gediend had. Bezwaren die ook door vele raadsleden werden onderschre ven. Wc hebben reeds eerder gemeld, dal dit industrieterrein als reserve gebied moet worden gezien. Eerst als Smakterheide volledig bezel is, zal men uitwijken naar de Witte Ven nen. Voorlopig worden daar alleen industrieën toegelaten die beslist een spoorwegaansluiting nodig hebben. De raadsleden hadden er kenne lijk toch wel moeite mee, en het was de heer Willems die als het dan toch moet aandrong op een plan matige indeling van de Witte Ven nen en zo mogelijk zorgen voor een alternatief industrieterrein. Het eer ste kon worden toegezegd, het twee de niet. COMMISSIELEDEN In de commissie voor handel- en middenstandszaken moesten alsnog twee niet raadsleden benoemd wor den, naast de inmiddels benoemde drie leden uit de raad en drie hiet- raadsleden. Samenwerking en P. v.d.A. had den nogal problemen met de voor gestelde kandidaten. Zij vonden dat daar teveel middenstanders bij wa ren en te weinig consumenten. Deze laatsten wilden zij meer vertegen woordigd zien. Na enig heen en weer gepraat werd besloten het aantal niet-raadsleden in deze commissie te verhogen op zes, zodat nu nog drie kandidaten gekozen moesten worden. Men had er een kleine schorsing voor over, om te weten hoe de frakties zouden stemmen. Uiteindelijk kwamen dan uit de bus: mevr. Janssen-Helmerich, Verdistr. 29; mevr. Wicherts-Langedijk, Tuin straat 19 en de heer G. Reinders, Dakdekkerstraat 22. De reeds eerder gekozen niet-raadsleden waren de heren H. Ebberink, Marktstraat; Th. Schaeffers, Pr. Hendrikstraat en B. Valckx te Oostrum. BOUWVERGUNNING GEWEIGERD Aan de orde werd gesteld een be roepschrift van de heer G. Hoen- makers uit Horst, die in de Hiept een champignonkwekerij wilde vestigen maar waarvoor b. en w. de bouw vergunning geweigerd hadden. Dit omdat de raad reeds in 1967 bepaald had dat de Hiept als een groen en clave zou moeten dienen, én omda. het bedrijf niet aan een verharde weg zou worden gebouwd. De heer Reintjes was een goede pleitbezorger voor de reclamant. Hij wees er op dat deze man destijds verkeerde informaties in het ge meentehuis had gekregen, welke bij hem de mening deden postvatten dat hij wel een vergunning zou krij gen mits hij enige aanpassingen deed. Pas achteraf, toen er kosten gemaakt waren, kreeg hij te horen dat bouw daar niet mogelijk was. Bovendien heeft betrokkene voor zijn bedrijf geen verharde weg no dig iets wat de daar wonenden zeker op prijs zouden stellen. Een dergelijke in de winter onbegaan bare weg zou anno 1979 niet meer mogelijk moeten zijn. Wethouder Schols bestreed de on juiste informatie en miniseerde de gemaakte kosten. Hij gunde de heer Hoeijmakers gaarne een bedrijf in Venray, maar niet daar. Ook een toelichting van de voor zitter kon de heer Reintjes niet op andere gedachten brengen. Het ge volg was dat er gestemd moest wor den en toen 14 raadsleden voor het voorstel van b. en w. waren. De bouwvergunning blijft dus gewei gerd. HENSENIUSPLEIN Een krediet van 465.000,moest de raad beschikbaar stellen voor de reconstructie van de riolering en de herinrichting van het Hensenius plein. Van dat bedrag komt 110.000 terug aan subsidie en eenzelfde be drag brengen de bewoners van het Henseniusplein bij elkaar. De heer den Brok kon namens Samenwerking zijn instemming met dit plan betuigen. „Er wordt nu goed gemaakt, wat in het verleden fout ging". Hij bedoelde daarmee de Gouden Leeuw, de bomen en de pomp. Wel zou hij het op prijs stel len als voor het Henseniusbeeld een andere plaats c.q. andere houding gezocht werd. Waarop de heer Thijs- sen interrumpeerde, dat wellicht de wijze waarop Hensenius zit, geïnspi reerd heeft tot reconstructie van de riolering Wethouder Loonen stelde nog eens duidelijk dit naar aanleiding van een vraag van de heer Claessens dat de plannen niet doorgaan, wan neer de subsidie niet afkomt. Hij had echter goede hoop dat dit bin nen niet al te lange tijd zou gebeu ren. ZWEMBAD Voor de renovatie en uitbreiding van het zwembad (overdekte gedeel te) was een voorbereidingskrediet nodig van 97.000,Dat geld gaat dan op aan een schetsontwerp, ad- vieskosten, gemeentelijke bemoeie nissen etc. Vooral de heer Willems had er nog al wat bezwaren tegen. Bezwaren die voornamelijk voort vloeiden uit het ontbreken van een prioriteitenlijst en een investerings staat. We gaan hier gelden inves teren waarvan we helemaal niet welen of we die niet ergens anders even zo belangrijk nodig heb ben .Hij zou zeker de kosten ge splitst willen zien in onderhouds werk, renovatie en uitbreiding. Veel steun kreeg hij niet bij de overige raadsleden, die echter wel de belangrijkheid van een prioriteiten lijst en een investeringsstaat onder schreven. De investeringsstaat is in bewerking. Zodra die klaar is,kun nen prioriteiten gesteld worden. Het resultaat van het hier gevraagde voorbereidingskrediet kan dan t.z.t. meehelpen de prioriteit van het zwembad ten opzichte van andere werken te bepalen. DIENSTWEIGERAARS Het college van b. en w. had ge antwoord op een brief van de PSP Venray, houdende vragen over te werkstellen van dienstweigeraars bij de gemeente, gemeentelijke diensten of instellingen die door de gemeente gesubsidieerd worden. Naar aanlei ding hiervan drong de heer Claes sens er op aan geen dienstweigeraars te werk te stellen in het jeugd- en jongerenwerk. Dat zou het aantal dienstweigeraars wel eens kunnen doen stijgen De heer Willems reageerde hier verbolgen op, en distantieerde zich van deze uitspraak. Ook bij wethou der van Oers en de voorzitter zat dat niet lekker. De dienstweigeraars waar het hier om gaat zijn weige raars om principiële redenen, die we moeten respecteren. Toen de heer Reintjes wellicht ter verduidelijking zich achter de uitspraak van de heer Claessens schaarde, en man en paard ging noe men, was bij de heer Willems de boot aan en wenste hij dat dit niet in de notulen werd opgenomen. En daar kon de gehele raad zich akkoord mee verklaren. Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Woensdagmorgen werd in Over- loon een complete duitse radar-in stallatie overgedragen aan de direc tie van het Oorlogsmuseum. Deze radar-installatie werd na mens de PTT Nederlandse Radio door de Kon. Landmacht geheel ge demonteerd in Nederhorst ten Berg en in Overloon weer compleet ge monteerd. Dit betekent voor het Oorlogsmuseum opnieuw een be langrijke aanwinst. Na op 26 maart j.l. als president directeur te zijn teruggetreden uit het bedrijf van J. P. A. Nelissen b.v., zal de heer L. A. Nelissen volgende week donderdag 3 mei tijdens een receptie afscheid nemen van zijn vele relaties in de bouwwereld. Sinds 1945 was de heer L. A. Ne lissen in de Venrayse vestiging van dit aannemingsbedrijf werkzaam en heeft zich in al die jaren in Venray maar ook ver daar buiten vele vrienden verworven. Voor hen, zijn medewerkers en goede relaties betekent dit vertrek, het afscheid van een markante per soonlijkheid die zeker op zijn vakgebied met benijdenswaardige energie initiatieven nam en ideeën verwezenlijkte. Hij ging daarbij te werk op een manier die gekenmerkt werd door grote inzet en een aan stekelijk enthousiasme. Zo bepaalde hij voor een goed deel ook de ont wikkeling van het bedrijf, dat dui delijk zijn stempel draagt. Het zou ons te ver voeren, hier in dit verband de Venrayse geschie denis van „Nelissen" weer te geven. Hoe zij hier als noodherstcllers in 1945 aankwamen, als een uitvloeisel van de aktie „Haarlem helpt Ven ray", om langs alle trappen van de „bouwsteigers" uit te groeien tot een miljoenenbedrijf waarin 900 man hun kost verdienen, en mede-geïni tieerde bedrijvigheden dit aantal nog verdrievoudigen. Deze aspekten bij dit afscheid zullen zeker tijdens de receptie uitvoerig worden gememo reerd. En dat dan als een eerbetoon aan de man die 34 jaar leiding ge geven heeft, en daarbij kans zag om niet alleen een van de grootste spe cialisten te worden als bouwer van ziekenhuizen, maar eveneens toon aangevend is in prefab-bouw, het geen nu zijn uitwerking vindt in alle deelmarkten waarop het bedrijf zich manifesteert, of het nu ziekenhuis- bouw is of woningbouw en renova tie, scholenbouw of industriebouw en parkeergarages. Zo men al rrtocht menen dat de heer L. A. Nelissen zich al die jaren Inkapselde In zijn eigen bouwwereld, vergist zich toch wel even. Ook zijn omgeving heeft van hem kunnen „profiteren". We noemen slechts de Zuid Nederlandse Aannemersvereni ging, zijn plaatselijke- en streek- collegae, de Industriële Club Venray, de LTS Venray, de Lom-school Ven ray ,de stichting Bouwresearch, de Venrayse carnavalsvereniging. Alle maal zaken waarin hij dikwijls de initiatieven nam, om daarna graag de eer aan een ander te laten. Ook zij zullen bij dit afscheid zeker van hun dank en genegenheid blijk ge ven. Deze afscheidsreceptie wordt ge houden in de Schouwburg te Venray van 15.30 tot 17.30 uur. Dit weekend zijn er weer enkele officiële recepties, en wel heden vrijdagavond van acht uur tot half tien in het Gemeenschapshuis te Leunen, bij het afscheid van hoofd agent „Pa" Janssen, van de Ge meentepolitie te Venray. Diezelfde avond is er van half acht tot negen uur een receptie in de aula van de LTS aan de St. Jozefweg, bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het Jachthoorn- en Trompet- tenkorps „St. Petrus Banden". Zondag na de hoogmis van 10.15 uur in de Paterskerk, is er een re ceptie tot 13.30 uur in zaal In den Engel, bij gelegenheid van het 40- jarig priesterfeest van Pastoor Tho mas Pothof o.f.m. Zaterdag is te Ysselsteyn op 88- jarige leeftijd overleden een van de laatste Peel-pioniers, de heer H. van Lipzig. Hij was een van de 15 land bouwers die in de jaren 1921-1922 zich in Ysselsteyn vestigde, om daar de ontginning ter hand te nemen. Al die jaren is hij Ysselsteyn trouw gebleven en in zijn „ontginnings boerderij" blijven wonen. De allerlaatste Peel-pionier is nu nog de heer Fr. Claessens, die in Het Schuttersveld verblijfL MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (04780) 3456

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1