iNIEUWS >NJ TONEEL KRUITHOFJE 1MEI-VIERING FIIMMEIIWS Groene Kruis 09 BRPENIE11WS WIJKRAAD BRUKSKE PROGRAMMA ZIEKENOMROEP Venray li g» Venrays 1| Mannenkoor n:;: i'? Schutterij 't Zandakker Schutterij „St. Anna" Nieuws uit Overloon St. Pe\^S jongerenkoor J.U.M. Beweging Werkende Jongeren Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. jnderdag 26 april om 20.00 uur ftitie voor 't gehele koor. s. vrijdag 27 april opluistering ptie van Pa Janssen. Verzame- in uniform om' 20.45 uur bij de van 't Gemeenschapshuis te sen. onderdag 3 mei: om 20.00 uur re- tie voor 't gehele koor in Al- da. [melden uitsluitend bij dhr. H. ,ans, tel. 2687 of Hotel Almon- tól. 5777. (derdag 26 april a.s.: ,30 uur rep. harmonieorkest aula ■unseweg. dag 27 april: irenade gouden bruidspaar Jan- n-van Sambeek. Bijeenkomst om D Ouur café Volleberg, Hense- jusstraat. Uniform: beige hemd rode das. trdag 28 april a.s.: jjeenkomst voor drumband om 00 uur bij L.T.S. Uniform zon- r pet. Optreden bij pachthoorn- ips JTPK. lag 29 april a.s.: genade priesterfeest pater Pot- t Bijeenkomst om 11.45 uur fé Volleberg, Henseniusstraat. indag 30 april: jbade Koninginnedag. Bijeen- «nst om 11.00 uur hotel de Burg- aaf, Stationsweg. ,00 uur optreden jeugdorkest tij- ns rommelmarkt op plein voor houwburg. rdag en zondag a.s.: llistenconcours te Oirlo in zaal ingen. itredens: Sandra Reuling zater- g 15.15 uur; Frank Janssen za- rdag 16.15 uur; Theo van Ooi ndag 16.20 uur; Jan Verstegen adag 20.30 uur. idag 1 mei a.s.: jeenkomst voor 1 mei-bomen inten om 4.30 uur Volleberg. derdag 3 mei a.s.: ■petitie harmonieorkest 19.30 uur ■Ala Leunseweg. (4 tDERE DATA OM TE RESER- KN: ndag 7 mei: renadc gouden bruidspaar. lagen 13 cn 20 mei: mmuniefeesten. rdag 19 mei: manten bruiloft. ag 27 mei: ijkoptreden winkelcentrum Vel- i.v.m. feestviering aldaar. ^Jdag 17 juni: lugdvierdaagse. dag 22 juni: itreden te Smakt-Holthees i.v.m. bileum Limbra '69. pt.: iptoe Venray '79. :pt.: imeentelijk muziektoernooi te «nen. it.: indagochtendconcert jeugdorkest schouwburg samen met harmo- van Horst, v.: idagochtendconcert in schouw- •g met Venrays Mannenkoor. LEERLINGENOPLEIDING: derdag: 30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Kassen en J. Verstegen in Co- oxhof. lag: uur klarinetten o.l.v. Jo van uur klarinetten o.l.v. Jo van 00 uur klarinetten le groep o.l.v. in Lucassen; .30 klarinetten 2e groep o.l.v. en Lucassen. •dag: .30 uur koperinstrumenten o.l.v. n Versteegen. xofoons zelfde tijd bij Gerrit icassen in Coninxhof. ndag: dividuele repetities o.l.v. Doris in den Broek. helden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de ■etaris, telefoon 1225. (melden jeugdopleiding bij de Raedts, tel. 2803. CAPRICCIO ierdag 26 april: 1.00-20.30 uur Gez. repetitie, dag 29 april: 15 uur Gez. repetitie, oeringen vóór de vakantie: terdag 12 mei huwelijksmis zin- terdag 19 mei: Koorfestival Hil- ersum; ndag 20 mei: ochtendconcert houwburg. BOJEMA iag 27 april: 45 uur Gez. repetitie. >dag 28 april: 130 uur Vertrek Neerpelt. SALTERELLO »dag 28 april: 00 Gen. repetitie. '30 Vertrek Neerpelt. knelden koor: Dorien Reynders, orkestPater Falco 5855. Agenda: Vrüdag 27 april: om 18.30 uur voor alten en sopra nen; om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 29 april: om 09.30 uur inzingen in het koor huis; om 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk (in uniform). Maandag 30 april: om 18.30 uur voor alten en sopra nen. Dinsdag 1 mei: om 18.30 uur sopranen. RÜbeurten: vrijdag 27 april: hr. Fijneman, Hu- bertusstraat 23, Venray. Zondag 29 april: hr. Remmers, Lang straat 104, Venray. Maandag 30 april: hr. Wijnands, Kerkstraat 19, Blit- terswijck. Mededeling: Ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van Pastoor Pothof a.s. zondag 29 april, zal tijdens de Hoog mis om 10.15 uur een speciaal daar toe samengesteld repertoire worden uitgevoerd. Op aller opkomst (in uniform) wordt gerekend. Denk aan het in zingen om 09.30 uur. Woensdag 2 mei a.s. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 5 mei zingen we tijdens de avondmis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Boven bij het orgel. Als U verhinderd bent graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan mevr. v. d. Bekerom tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 1 mei, 19.30 uur repetitie voor de tenoren om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Laatste gelegenheid om u op te geven voor deelname aan de con certreis naar Liessc (Noord Frank rijk) op 3 en 4 juni a.s. Donderdag 3 mei, 20.30 uur mu- ziekcursus in St. Joseph, Overloon- seweg 2. Indien U verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: Mw. W. Mandcrs-Weijers, Oranjestraat 7 tel. 86159 en voor de muziekcursus bij: dhr. P. Croymans, Spinetstraat 14, tel. 81578. Hallo, deze keer wordt het een heel erg kort stukje, want er zijn maar 2 excursies. Te weten: zater dag 28 april gaat Peter Wondergem tellen in zijn Sovonblok om 6.30 u. En zondag 29 april is er de Prop- excursies. Over dit evenement heb je genoeg kunnen lezen en horen, dus daar zeg ik niks meer over. Dan zeg ik nu maar tot kijk op zondag. Helène. TER KENNISMAKING Dit stukje is bedoeld voor alle na tuurliefhebbers en geïnteresseerden van 12 tot 23 jaar. Voor jullie be staat er namelijk een club in Ven ray, de NJN. Ik zal even heel in het kort zeggen waar dat op neer komt. NJN betekent Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie. Dat is een vereniging die over het hele land af delingen verspreid heeft liggen, en als doel heeft om in de vorm van excursies en kampen de natuur te bestuderen en te leren kennen. Nou, om terug te komen op waar ik ge bleven was, onze afdeling in Venray stelt jullie in de gelegenheid om eens met een van onze excursies mee te gaan. Dat is dan op zondag 29 april. Ik zal dan maar even een dag indeling geven voor het gemak. We vertrekken om half negen (of iets later) vanaf de schouwburg. Jullie worden dan onderverdeeld in groe pen en die gaan elk onder deskun dige leiding naar een leuk gebiedje op excursie. Je zult vanzelf wel zien hoe het nou gaat op zo'n excursie en wat ze doen. Om een uur of 12 ke ren de groepen terug en verzamelen zich in het St. Odapark. Daar wordt dan nagepraat, thee gedronken en peperkoek gegeten. Tevens heb je dan gelegenheid om je op te geven als proeflïd. Om een uur of 3 is alles afgelopen en gaan jullie naar huis. Ik adviseer je om een pakje brood en wat drin ken (eventueel regenkleding en ver rekijker) mee te nemen. Dan hoop ik alleen nog maar dat het weer goed is, dat jullie massaal zullen komen en dat we er een leuke dag van kunnen maken. Tot ziens op zondag 29 april, de E.R. (excursieregelaarster) van afd. Venray: Helène Stevens Vivaldistraat 50 Venray, tel. 797695 'T ZANDAKKER BLOEIT EN GROEIT Dit jaar neemt deze schutterij voor het 3e jaar deel aan de schut tersfeesten van Bond Juliana en aan het Oud Limburgs Schuttersfeest. Voor de eerste maal zal men nu ook deelnemen aan het Europees Ko- ningschieten, in Peer, België. Men begon zonder buks, met een aantal deels oude bestaande unifor men en een aantal uniformen over genomen van een zustervereniging. Het vaandel was versleten, de trom men waren slecht enz. Thans beschikt men over een goe de O.L.S.-buks van ruim 4.000, er zijn nieuwe trommen en fluiten gekocht, het Koningszilver en de gildertom zijn gerestaureerd, een nieuw vaandel wordt eerstdaags af gehaald, nieuwe uniformen voor de tamboers en fluiters werden en wor den gekocht, aan de Endepoel is een nieuw schietterrein ingericht en ga zo maar voort. De aktieve leden hebben op aller lei manieren achter de financiën ge jaagd, paalzitten, kienen, antiek markt enz. enz. Ook de eigen in breng middels het zelf maken van kogels, schietbomen, schietharken, bolletjes etc. etc. is enorm. Een en nader wijst duidelijk op een grote nieuwe liefde voor het Gilde. Traditiegetrouw wordt op de eer ste zondag van mei, middels het schieten op de vogel, bepaald wie in het nieuwe seizoen de titel van „Koningin van het Zandakker" mag dragen. Dit jaar zal het feest van het Ko- ningschieten een apart cachet krij gen. Een Venrayse dochter de Eer waarde Zuster Adelia Jacobs heeft vorig jaar op zich genomen om een nieuw vaandel voor 't Zandakker te borduren. Dit prachtig stuk hand werk zal, in het bijzijn van de Eer waarde Zuster, tijdens de gildemis worden ingezegend en na afloop van de H. Mis door de Beschermvrouwe Mevrouw Defesche worden overge dragen aan de Schutterij. Alvorens de schutterij in de na middag naar de Endepoel trekt, zal de huidige Koning aan zijn woon huis op 't Deselske worden afge haald door de schutterij en de staf- muziek. Op zondag 29 april a.s. wordt het nieuwe vaandel door een vaandel- wacht afgehaald. Ongetwijfeld zal dit feestelijk gebeuren plaatsvinden in het Heerlense klooster van zus ter Adelia Jacobs. In de onderlinge strijd om het kampioenschap van Schutterij St. Anna is de stand na 2 van 8 zonda gen als volgt: Dames: 1 Mevr. L. Peters 1 Mevr. A. Camps 3 Mevr. W. Linders 4 Mevr. N. Malta 4 Mevr. M. Rongen 6 Mevr. N. Willems 10 p. 10 p. 9 p. 8 p. 8 p. 7 P- Heren: 1 J. Beckers 12 P- 1 P. v. d. Broek l2 P- 1 M. Hendriks 12 P- 1. J. Willems *2 P- 1 H. Rongen *2 P- 6 F. Barends 11 P- 6 H. Janssen H P- 6 H. Swaghoven 11 p. 9 W. Rongen 9 P- 9 J. Jansen 9 P- 9 G. de Bruin 9 P- 12 T. Zagwein 9 P- 13 H. Robben 9 P- 14 G. Mulder 5 P- 14 E. Peters 5 P- 16 G. Jacobs 4 P- Zoals in voorgaande jaren is er dit jaar ook weer een kleine kring gevormd door de gilden van Geyste- ren, Holthees en Venray. Voor het eerst dit jaar zal hieraan ook het gilde uit Maashees meedoen. A.s. zondag 29 april zal de eerste kom petitie zijn in Geysteren. Aanvang van de wedstrijd is half 2. Wij re kenen er op dat alle leden deze toch zeer sportieve strijd zullen bijwonen. Dinsdag 1 mei is er weer een le denvergadering. Aanvang 20.00 uur in het gildehuis. Agenda 1. Opening. 2. Kontributie. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen: bespreking ko- ningschieten op 12 mei; bespre king gildedag Haps op 20 mei. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Koninginnedag, maandag 30 april, is het traditionele meiboom-zetten aan het gildehuis. Aanvang 19 uur. Wij rekenen ook hierbij op uw komst. F. BARENDS VAN SCHUTTERIJ ST. ANNA KRIJGT REIS NAAR LOURDES Jaarlijks wordt door een viertal gilden van de Kring van Gilden Land van Cuyk deelgenomen aan het liefdadigheidsfeest te Goch (Did.) op het landgoed Kalbeek. De commissie, belast met de orga nisatie van de Lourdes-bedevaarten voor zieken, heeft besloten, uit er kentelijkheid voor het jaarlijks op treden van de gilden, een reis naar Lourdes aan te bieden aan één gil- debroeder van de Kring. De keuze is gevallen op F. Ba rends uit Venray. Hij is sinds 1976 lid van Schutterij St. Anna en werd 12 april 35 jaar. Hij is al enkele ja ren invalide door rheuma en de ziekte van Bechteraf. Een mevrouw uit Soest en F. Ba rends (uit de reis van het vorige jaar) zullen 20 mei vanuit Kleef met de trein naar Lourdes vertrekken. De reis is geheel gratis evenals de verblijfkosten. 27 mei wordt Fred weer in Venray verwacht. Wij wensen hem een plezierige Openbare wijkraadsvergadering op dinsdag 1 mei om half 9 in het nood- wijkgebouw bij de Flierefluit. VIERDAAGSE NIJMEGEN 40 km. Er moeten er nog enkelen bij om een leuke groep te hebben om mee te gaan oefenen. Goed voor de lijn. Oefentochten in mooie natuurgebie den. Beginnen met 12 km. en dan steeds wat verder. Geen uniformen, geen gemilitair, maar lekker vrij! BEL 4457 „Aslanken-nationaal". Zo vanaf 18 jaar tot zeer veel ouder. OPGAVEN uiterlijk vóór 5 JONGERENGROEP 12-15 JAAR Een goede start. We hebben al 13 mensen, kan er nog 1 bij. Verdere aanmeldingen op wachtlijst om nieu we groep te starten, uiterlijk 10 mei. Deze groep stelde zelf vast: kon tributie 2,per week, waarvan 50 cent spaargeld- Werken in kleine groepjes en niet klooien! Er wordt niet gerookt. Programma komende kennisma- kingsweken: 30 april (steeds van 8.-15-10.15): fotografie - film - bloemschikken; 7 mei hetzelfde voortgezet; 14 mei: natuurverkenning en kampoefening (Van 7 tot 10 uur). 21 mei: pottenbakken met schijf en sieraden maken. Lour descomité afd. Venray Nog 3Vt week en het is zo ver, dat we naar Lourdes gaan. Dat betekent ook dat, voor zover dit nóg niet is geschied, het resterende bedrag over gemaakt moeten worden. De accept girokaart hebt u inmiddels in huis. Mocht u vergeten zijn het verschul digde bedrag te voldoen, doe het dan vandaag nog. Dit geldt uiteraard niet voor degenen die een gratis reis kregen aangeboden. VOORLICHTINGSAVOND De pelgrims en zieken die zich via het Lourdes-comité afd. Venray heb- men laten inschrijven (65) hebben in middels een uitnodiging ontvangen om op maandag 7 mei a s. om 20.00 uur aanwezig te willen zijn in het parochiezaaltje van de Vredeskerk, waar een voorlichtingsavond wojrdt gehouden Deze bijeenkomst is zeer nuttig, zeker voor hen die voor de eerste keer naar Lourdes gaan. En bovendien leert men elkaar al wat kennen. Maar ook zij, die op eigen gelegen heid hebben ingeschreven, zijn van harte welkom op deze avond. We verwachten een grote drukte en het is daarom aan te bevelen op tijd aanwezig te zijn, daar men an ders waarschijnlijk genoegen zal moeten nemen met een staanplaats. Na de koffiepauze worden er wat dia's gedraaid om U alvast in de sfeer te brengen. U bent van harte welkom. jeugdnatuurwacht Puzzel-oriëntatietocht De in het lentenummer van „De Natuurvriend" aangekondigde puz zel-oriëntatietocht van 6 mei a.s. zal niet gehouden worden in het Loo- beekdal, maar in de bossen van de Ballonzuil. Vanwege de werkzaam heden in het kader van de ruilver kaveling in de omgeving van het Loobeekdal wordt de tweede puzzel- oriëntatietocht weer gehouden in de bossen rond de Ballonzuil. We ver wachten weer veel enthousiaste deelnemers. Deze tweede puzzel- tocht zal wat moeilijker zijn dan de eerst van 16 april j.l.Maar toen hadden de meeste deelnemers het juiste woord gevonden! We dachten dan ook dat deze tweede tocht wat moeilijker mag worden! Jij komt op 6 mei toch ook naar de Ballonzuil? T.V.-programma over het Geuldal Op vrijdag 27 april zendt de KRO via Nederland II vanaf 19.25 uur een film uit over het Zuidlimburgse Geuldal. Dit is het eerste deel van een serie dokumentaires over de na tuur in ons eigen land, gemaakt door de Limburgse cineasten Jo Er- kens en Maurice Nijsten. We wensen jullie veel kijkplezier! Oplossingen „Pieker even mee" Vóór de Paasvakantie konden jul lie de oplossing opsturen van het probleem dat de kunstschilder had met het mozaïekraam. Onder de goede oplossingen zullen 2 prijzen verloot worden. De 2 prijswinnaars zullen volgende week in Peel en Maas bekend gemaakt worden. Nu nog oplossingen insturen heeft geen zin meer! De inzendingstermijn is gesloten! VASTENAKTIE De Vastenaktie kollekte heeft in onze parochie de mooie som van 5.790,opgebracht. 't Is nu al te zien dat deze week de puntjes op de i worden gezet, want een tweetal aktiviteiten sprin gen duidelijk naar voren: de schil- dergroep heeft laten zien wat zij in hun mars hebben en het feestkomité heeft het programma bekend ge maakt door het huis aan huis te be zorgen. Maar ditzelfde resultaat heeft iedere groep voor zich reeds bereikt want a.s. maandag, konin ginnedag wordt ons Kruithofje offi cieel gepoend door de burgemeester van Venray mr. H. J. M. Defesche. Verwelkomd door de kinderen, die trots op hun Kruishofje zijn, gaat het in een grote feestelijke optocht met versierde fietsen, naar de plaats waar de officiële opening zal plaats vinden. De burgemeester zal niet veel tijd hebben aangezien zijn aan wezigheid elders ook gewenst wordt, maar dat zullen de kinderen hem beslist niet kwalijk nemen, want zij staan dan reeds te popelen om zich in het feestgedruis te storten. Om dit feest tot een werkelijk groot feest te maken zien we graag alle ouders, en niet alleen de ouders maar alle buurtbewoners en geno digden op deze dag op ons Kruit hofje!!! U bent allen van harte wel kom. FESTIVAL RECEPTIE: vrijdag 27 april van 19.30 - 21.00 uur. Op de LTS aanwezig zijn: majo- retten: 18.45 uur; korps: 19.15 uur; miniretten 19.15 uur. Zaterdag 28 april: 16.30 uur op de LTS samenkomen (dit geldt voor iedereen). Zondag 29 april: 11.00 uur Frühschoppen. VREDESKERK VENRAY Liesbeth van Gecnen is niet meer telefonisch bereikbaar, zodat de koorleden worden verzocht, zich zo mogelijkeen week van tevoren af te melden tijdens de repetitie- bij Resi van Hoorcn. Of laat 't even weten via 'n vriendin. Binnenkort kan men op diverse scholen affiches aantreffen voor de ledenwerving van ons koor. Deze af fiches zijn allemaal gemaakt door de leden van het koor. We hopen dat deze afdoende effect zullen hebben, zodat de schoolver laters jongens en meisjes in grote getale bij ons zullen aanslui ten. Je bent welkom. MERSELO Vrüdag 27 april: Hoi fans, vanavond gaan we met z'n allen spellen ophalen. Om 7 uur beginnen we er mee en gaan door totdat het donker is. Iedereen van 12 tot en met 15 jaar is welkom. Zaterdag 28 april: Afgelopen zaterdag was het weer erg gezellig. Als iedereen vanaf 15 jaar komt met een goed humeur, zal het zater dag ook wel weer gezellig worden. Van 8 uur tot half 1 is de deur ge opend. We mogen de vorige clubavond geslaagd noemen. De aangetrokken spreker dhr. F. Stevens wist de le den te boeien met zijn experimen teel fotowerk. Ook de volgende clubavond, don derdag 3 mei a.s., is een spreker bij ons te gast, n.l. dhr. P. Petit uit Weert. Hij houdt een voordracht over kreatieve portretfotografie en zal het geheel verduidelijken met behulp van foto's en demonstraties. Tevens deze avond uitslag van de Bondsfotowedstrijd 1979. Aanvang van de avond, die gehouden wordt op St. Antoniusstraat 1 te Venray, 20.00 uur. Op het programma voor de ko mende twee clubavonden staat: 17 mei: Werkavond, om de ver worven kennis, omtrent de portret fotografie, in praktijk te brengen. 31 mei: Als gasten ontvangen we deze avond de heren Smetsers en Bellen die hun fotowerk zullen pre senteren. Belangstellenden zijn op deze avonden van harte welkom. Op vrijdag 27 april is er weer een disko voor alle zesde klassen. We beginnen zoals gewoonlijk weer om 7 uur en de entree is 1.—. Natuur lijk verwachten we jullie weer alle maal. Tot vrijdag. Op zaterdag 5 mei is er een ten- toonstellingopen dag van de Jcugd- klub Veltum. Op deze dag worden de werkstukjes die door de kinderen gemaakt zijn, tentoongesteld. Iedereen is vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur van harte welkom in de kelder van Coninxhof. Kom ook eens met je papa en mama kijken naar wat andere kin deren gemaakt hebben. WAAR MOET JE NAAR TOE MET JE KLACHTEN? Als je in een klein bedrijf werkt, dan moet je je klachten bespreken met je baas. Als dat niets oplevert, schakel dan de vakband of de KWJ in. In een groot bedrijf loopt het an ders. Met klachten kun je terecht bij: je kollega's; je personeelschef; de afdelingsbaas; de jongerenkommissie: Dit is een kommissie, speciaal bedoeld voor problemen die jongeren aangaan; het werkoverleg: In sommige be drijven is er werkoverleg. De mensen van dezelfde afdeling ko men bij elkaar en kunnen dan problemen over het werk naar voren brengen. In de praktijk loopt dit niet altijd even goed. de ondernemingsraad: Als er in een bedrijf 100 mensen werken, is het bedrijf verplicht een on dernemingsraad in te stellen. In de ondernemingsraad (OR) zitten mensen (vertegenwoordigers) van verschillende afdelingen, de di- rekteur van het bedrijf is mees tal voorzitter van deze klub. De OR heeft geen beslissingsrecht. Ze kan de direktie wel adviseren over allerlei zaken. In veel bedrijven, kantoren en winkels enz. werken mensen die zich hebben aangesloten bij een vak bond. Een vakbond is een organisa tie die opkomt voor de belangen van de werknemers. Iedere werkende jongere kan zich aansluiten bij een vakbond. Als je problemen hebt, kun je ak tieve vakbondsmensen aanspreken. Dit is erg belangrijk, omdat deze mensen de weg weten binnen het bedrijf en binnen de bond. Dit is voor de bond ook erg belangrijk zo dat zij weet welke problemen onder jongeren leven. De vakbonden zijn hard bozig om in ieder bedrijf een bedrijfsledengroep op te zetten ,die op moet komen voor de belangen van hun leden in dat bedrijf. Dan is er verder de KWJ, Bewe ging van werkende jongeren in be drijf en opleiding. De KWJ vindt dat jongeren ZELF aktief mee moe ten werken om hun eigen proble men aan te pakken. Daarom moeten jongeren ook samenkomen, met el kaar praten en zich sterk maken. De KWJ probeert in bedrijven jonge rengroepen op te zetten. Wil je hier meer over weten neem dan kontakt op met de KWJ. Ook kun je steunlid worden van de KWJ, maar daarover later meer. De KWJ is er ook voor jou! Voor inlichtingen: Tegelseweg 55, Venlo, tel. 077-17869. Op dinsdag 1 mei zal, evenals op vele andere plaatsen in Nederland, ook in Venray de „Dag van de Ar beid" gevierd worden. Deze 1-mei viering wordt georganiseerd door de Venrayse afdeling van de Commu nistische Partij van Nederland (CPN). Zo lang de „Dag van de Ar beid" gevierd wordt, staat deze in het teken van het verbeteren van arbeids- en levensomstandigheden van d,e werkers en ook werklozen. Ook nu zal dat weer het geval zijn. En er is alle aanleiding toe! Nog steeds is Bestek '81 niet van de baan, al kunnen van Agt en Wie gel op massaal verzet rekenen. Het gevaar van de invoering van de neutronenbom, waartegen zo enesgezind door de Venrayse bevol king is geprotesteerd, bestaat nog. Tevens staan de Europese verkie zingen voor de deur, waarbij de E.E.G. dreigt geregeerd te worden door Duitsland, $«eem bijvoorbeeld de zetelverdeling: Duitsland 80, Ne derland 25. En wat verder te denken van de verhoging van de stookkos ten van de Venrayse flats, waarmee men een nieuwe greep in onze por temonnee wil doen en waarover het laatste woord nog niet gespro ken is. Tegen deze achtergrond, die nog veel verder uitgebreid kan worden (b.v. eigen-risico, pil uit het zieken fondspakket), vormt de „Dag van de Arbeid" de gelegenheid bij uitstek om onze solidariteit tegen deze gro ve aantasting van ons levenspeil op feestelijke wijze te demonstreren. En dat kan, want de CPN afd. Venray organiseert op dinsdag 1 mei in zaal In den Engel een feestelijke viering van de „Dag van de Arbeid". De avond, welke begint om 20.00 uur, zal opgeluisterd door door een dans- amusementsorkest. Verder zal er ge sproken worden door Joh an Eylders. Tevens is er een kunst- en fototen toonstelling (60 jaar CPN) en zal er een kunstveiling gehouden worden. Kaarten voor de 1 mei-viering zijn 2.50 verkrijgbaar op Haammaker- straat 96 en op 1 mei aan de zaal. Wij roepen alle werkenden en werkloze mannen en vrouwen, huis vrouwen, studenten en scholieren op deze „Dag van de Arbeid" tot hun „Dag van de Arbeid" te maken. Kom op 1 mei naar zaal „In den Engel". Sint Anna. psychiatrisch centrum Venray; maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils" eenp rogramma van lichte mu ziek. onderdag van 15.00 tot 16.30 uur verzoekplaten-programma. vrijdag van 10 tot 11 uur: nieuws, aktualiteiten en het programma fijne luistermuziek. Sint Servatius, psychiatrisch cen trum Venray; vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informatie; vervolgens het programma fijne luistermu ziek en tot slot het programma „Zomaar Muziek" samen met het verzoekplaten-programma. De Kruuzr. geriatrische centrum Venray; dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma fijne luistermu ziek; vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma nieuws en infor matie en het programma ver zoekplaten. Sint Elisabethzirkrnhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 16.30 tot 17.30 uur het programma fijne luister-mu- ziek; donderdag van 16.30 tot 18.00 uur: kinderprogramma. nieuws en informatie, verzoekplatenprogramma voor volwassenen „IN HET VROLIJKE WEERHAANTJE" IN SCHOUWBURG VENRAY Oostrums toneelgroep „De Vlas bloem" zal zondag 29 april a.s. een opvoering geven van het toneelspel „IN HET VROLIJKE WEERHAAN TJE". Een klucht in drie bedrijven vrij naar het Duits van Franz Schaurer door F. Drost. Met deze klucht heeft de Oostrumse toneel groep al enkele malen veel succes gehad. Wilt U een avond genieten van leuk toneel kom dan a.s. zondag naar de schouwburg in Venray. UN UNMARRIED WOMAN een schitterende film Nadat er een aantal zeer goede vrouwenfilms te zien waren o.a. „Julie", „Herfstsonate", „Turning Point", „Goodbye Mr Goodbar" kunt U deze week getuige zijn van een van de beste uit deze reeks waarin Jill Claybum bekroond werd met een oscar vanwege haar prachtige rol. AN UNMARIED WOMAN is een diepmenselijke film. Het verhaal is levensecht en kan eigenlijk iedereen overkomen. Jill Claybum, denkt dat ze gelukkig getrouwd is. Ze komt niets tekort en dan opeens komt haar man met de mededeling, dat hij wil scheiden. Dan komt de waar heidze was eigenlijk haar hele leven al een „ongehuwde vrouw". De mensen die aan deze uitstekende film hebben meegewerkt kunnen trots zijn en al degenen die een mooie film met inhoud willen zien, zullen dit meesterwerk met open ar men ontvangen. Van harte aanbevo len. CURSUS SAMEN AFSLANKEN Eind augustus begin september van dit jaar zal er wederom een afslank cursus worden gehouden in samen werking met de huishoudelijke voor lichting Limburg H.V.P. De cursus duurt 17 weken. Deze cursus bestaat uit: een ken nismakingsbijeenkomst; 8 lessen van een diëtiste over voeding en dieet; 5 practische voedingslessen door 'n huishoudlerares; 3 lessen beter be wegen door een gymdocent. De kosten bedragen voor leden van de kruisvereniging 70 4,10 per les); voor niet-leden 70,plus het plaatselijke contributiebedrag. Opgave liefst zo spoedig mogelijk vóór 15 mei a.s. bij het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269. openbare bibliotheek LO venray jeugdafdeling Schoolstraat 32 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de aanwinsten: E. Bunting. Op de rand van vrijheid. S. Czambel. De gouden vrouw; en andere Slowaakse sprookjes. M. Diekmann. Zeg 't maar; een groot verhalenboek om voor te lezen aan kinderen van 4 tot 7 jaar. W. Disney. Peter en Elliott, de draak. J. Haverkamp. Twee jongens en vijf dagen oorlog. N. van Hichtum. Het groot sagen boek; Nederland. Indonesië en Su riname, Europa en andere werld- delen. S. R. van Iterson. De adjudant van de vrachtwagen. P. Meinema, Huis in de wolken. A. Tison. Met Barbapapakleuren leren. R. Törnqvist. Zwerftocht van een trollen kind.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11