GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting OPHALEN HUISVUIL Verkiezing Parlement ZWEMINSTUIF GEMEENTELIJK COMBIBAD VENRAY VERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN Jaaroverzicht Weistands- commissie Aanvraag 6e leer kracht voor „De Flierefluit" Afwijzend advies over ontgronding GEVONDEN VOORWERPEN Iphalen van huis vuil bij flats in Veltum nige tijd geleden is besloten het 5vuil van de Veltumse flatbewoners emaal in plaats van eenmaal per ik op te halen. Het gemeentebe- ir hoopte, dat door het treffen van e dure voorziening de omgeving de flats schoon zou blijven, iets is echter minder waar. Wan- men 's morgens het huisvuil heeft ehaald, staan er s' middags wéér ten buiten en dat gaat zo iedere door. ovendien worden de zakken veel- liet goed dichtgebonden, waardoor „zwerfvuil" in de groenvoorzienin- terecht komt. Ie mensen van de dienst gemeente ken, die iedere dag de omgeving de flats moeten schoonhouden, de wanhoop nabij. endaar dat nog eenmaal een be- wordt gedaan op de Veltumse «woners om alleen op dinsdag gen én vrijdagmorgen het huisvuil en te zetten. Helpt deze oproep dan zal de gemeente genoodzaakt om andere maatregelen te nemen. lepalingen in ver- jand met huisvuil ophaaldienst Het vuil mag niet vóór 07.00 uur (v.m.) aan de weg geplaatst wor den. Het vuil mag niet na zons ondergang aan de weg staan. Het aan te bieden vuil dient vóór het gebouw of een gedeelte van het gebouw, waarvan het afkom stig is, geplaatst te worden op het trottoir aan de rand van de rijweg. Indien er geen trottoir ligt dient het vuil aan de rand van de rijweg ge plaatst te worden. iet huisvuil moet aangeboden wor den in plastic zakken met KOMO keurmerk. Per keer mogen niet meer dan 4 zakken huisvuil worden aangeboden. )e zakken moeten goed dichtge- »nden zijn en tnogen niet zwaar der zijn dan 25 kg per stuk. 5. GROFVUIL a. Grofvuil mag aangeboden worden in stevige zakken of goed gebun deld in hanteerbare afmetingen. b. De afmeting van het aangeboden grofvuil mag per stuk niet groter zijn dan een vierde kubieke meter. c. Per keer mag totaal een halve ku bieke meter grofvuil worden aan geboden. d Een grofvuil-pakket mag normaal niet meer dan 25 kg wegen, e. Als grofvuil mag géén puin of af braakmaterialen worden aangebo den. Huisvuil van Venray voorlopig naar Maasbree Het gemeentebestuur van Maasbree is bereid toe te staan, dat maximaal een half iaar het huisvuil, afkomstig uit de gemeente Venray, op de stort plaats in Maasbree wordt gestort. Van deze mogelijkheid zal de ge meente Venray vanaf 15 april a's. ge bruik maken omdat de gemeentelijke stortplaats Venrays Broek vol is. Het afvoeren van het Venrayse huis vuil naar Maasbree betekent tevens in verband met het rijden van gro tere afstanden van en naar de stort plaats het inzetten van meer mate riaal door Speciaal Transport Deurne. Tevens betekent dit, dat de routes vlugger gereden zullen moeten wor den. Daarom is het belangrijk, dat men de zakken huisvuil zo vroeg mo gelijk ('s morgens om acht uur en niet eerder) aan de straat zet omdat het gebeuren kan, dat men vroeger met de wagen langskomt dan voorheen. Ophalen huisvuil op 2e paasdag en koninginnedag Op Paasmaandag (16 april) en Ko ninginnedag (30v april) zal er geen huisvuil worden opgehaald In plaats daarvan zal het huisvuil op zaterdag daarvoor (14 resp. 28 apr.) worden opgehaald. van de Europese Gemeenschap let parlement, dat de inwoners van ien Europese landen in juni recht- eeks kiezen, is het parlement van Europese Gemeenschap. De Ge enschap werkt volgens regels die vastgelegd in dé Verdragen van js (1951) en Rome (1957). Alle lid- en hebben deze verdragen onder- end. Dat zijn België, Denemarken, nkrijk, de bondsrepubliek Duitsland, and, Italië, Luxemburg, Nederland en Verenigd Koninkrijk, dat wij ge- kshalve ook wel Engeland noemen ekenland, Portugal en Spanje heb- i de wens te kennen gegeven lid worden van de Europese Gemeen- iap. Daarvoor worden nog onder- lelingen gevoerd. De inwoners van drie landen kunnen in juni nog meedoen aan de rechtstreekse kiezingen van het Europese Parle- TOLMUREN AFGEBROKEN e eerste taak van de Europese Ge inschap was de hinderpalen weg te «n, die een vrij verkeer van per en, goederen, diensten en kapitaal de weg stonden. Dat is geleidelijk gebeurd. Invoerrechten zijn afge- sft Goederen kunnen nu veel ge- ikelijker dan vroeger van het ene naar het andere worden vervoerd, er aan de grens toch nog douane s bijvoorbeeld nodig omdat de ac- zen en de BTW in de lid-staten niet helemaal gelijk zijn). De bur- van de negen landen kunnen ge- ikelijker van het ene land naar het ere dan vroeger. Zij kunnen in een Ier land gaan werken en daarbij van lilde sociale rechten genieten als bewoners van dat land. Zij kunnen een van de andere lid-staten eigen zaak beginnen. Veel van de pslomp aan de grenzen is al ver men. Wellicht zal het nog sneller n als de plannen voor een Europees ipoort uitgevoerd worden. VERSTERKING ECONOMIE iet gaat op economisch gebied niet goed in de wereld. Door dat de opese Gemeenschap er is, kunnen negen aangesloten landen beter het 'd bieden aan de crisis. In feite is het afschaffen van douanerechten andere handelsbelemmeringen één markt ontstaan riiet 258 milioen n. Dat heeft de industrie van de jen landen geweldig vooruit gehol- Door de samenbundeling van economische kracht, staan de |en landen veel sterker in mterna- nale handelsbesprekingen. De Ge enschap geeft grote bedragen uit de ontwikkeling van achtergeble- gebieden in de negen landen. Per i wordt hiervoor ongeveer 1600 oen besteed. De Europese Inves- ngsbank heeft sinds 1958 ongeveer !,5 miljard aan leningen uitgegeven, arvan tweederde aan achtergeble- i gebieden. Voor hulp bij de mo- nisering van verouderde industrie nt er een f onds met ongeveer 2,5 jard gulden. In de naaste toekomst de Europese Gemeenschap komen het opruimen van hinderlijke eco- mische en fiscale obstakels en tot gemeenschappelijke munt. GELIJKE KANSEN EN EEN BETER LEVEN te Europese Gemeenschap heeft tot al het welzijn van al haar burgers bevorderen. Daarbij ligt het accent Op donderdag 7 juni wordt u bij de stembus verwacht voor de verkiezingen van het Europese Parlement. Voor het eerst wordt dit parlement rechtstreeks geko zen. Zg'n 180 miljoen stemge rechtigde Europeanen worden ervoor opgeroepen. Het is nooit eerder gebeurd dat de inwoners van negen landen tegelijk naar de stembus gaan om één parle ment te kiezen. op de hulp aan de zwakkeren in de maatschappij, de werklozen, de jon geren en de gehandicapten. Zo geeft de Europese Gemeenschap jaarlijks 1,5 miljard uit voor de omscholing van werklozen. In drie jaar is meer dan 600 miljoen besteed aan de bij scholing van jonge schoolverlaters om hen in staat te stellen een passen de baan te vinden. In de Europese Ge meenschap zijn wetten aangenomen, die vrouwen een gelijke beloning voor gelijk werk garanderen en hen dezelfde kansen geven bij het solliciteren, het maken van promotie of bij het krijgen van een speciale opleiding. Het ge meenschappelijke landbouwbeleid - van de Europese Gemeenschap heeft ge zorgd voor een voedselvoorziening, die tegen redelijke prijzen verzekerd is. De voedselprijzen zijn gestegen, maar slechts één procent van de stijging komt voor rekening van de Gemeen schap. Als we rekening houden met de inflatie liggen de voedselprijzen nu 25 procent lager dan tien jaar gele den. EUROPA EN DE WERELD De Europese Gemeenschap neemt 40 procent van de wereldhandel voor haar rekening. Ze is daarmee het grootste handelsblok van de wereld. De Euro pese gemeenschap stelt de negen lid staten in de gelegenheid „en bloc" op te treden, waardoor zij beter kunnen onderhandelen met bijvoorbeeld de olie-exporterende landen en de lan den die ruwe grondstoffen leveren waarvan de industrie in de Gemeen schap afhankelijk is. Daardoor hebben de lid-staten een belangrijker stem in de internationale politiek dan wanneer zij afzonderlijk zouden optreden. De belangrijkste schakel tussen de Euro pese Gemeenschap en de Derde We reld loopt via de Conventie van Lomé (hoofdstad van Togo). Dit verdrag is ondertekend door 54 landen; bijna de helft behoort tot de armste landen van de wereld. Het grootste deel van de uitvoer van die landen kan vrij van rechten in de landen van de Europese Gemeenschap worden ingevoerd. De Gemeenschap heeft een fonds van on geveer 300 milioen voor hulp bij na tuurrampen, Ze besteedt zo n 1 mil jard per iaar om de ontwikkeling van die landen te bevorderen. Meestal ge beurt dat door middel van schenkin gen. Een ander voorbeeld van hulp aan ontwikkelingslanden is de voe- selhulp: per jaar geeft de Europese Gemeenschap voor 6 miljard aan voedselhulp in meer dan 50 van de meest behoeftige landen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter PARKWEG 2 VENRAY TELEFOON 04780-2069 Het combibad Venray opent op 1 mei a.s. de poorten van het buitenbad. De verkoop van de abonnementen start op maandag 9 april a.s. De kassa is gedurende de maand april geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Vanaf 1 mei is de kassa geopend van maandag t. m. zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur. TARIEVEN: Gezinsabonnementen (geldig voor gehele gezin) 98,50 Persoonlijke abonnementen Volwassenen 46.50 Jeugd tot en met 16 jaar f 30, Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad. DATUM: zaterdag 7 april 1979 PLAATS: gemeentelijk binnenbad LEIDING: recreatiesportleiders(sters) TIJDSDUUR: 10.00 - 12.30 uur ENKELE SPELEN: toren bouwen, roeien, ober-race, basket baldoelen, e.d. ENTREE: kinderen f 1,70, volwassenen 2,20 DEELNAME: voor alle leeftijden U KOMT TOCH OOK GEZELLIG BEWEGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 28 maart 1979, nr. 388, waarbij in verband met de aanleg van de riolering in gedeelten van de Hardeweg en de Kulutweg en de tus sen deze wegen gelegen naamloze verbindingsweg, besloten is met in gang van 21 maart 1979 tot 16 mei 1979 of zoveel langer of korter dan in verband met de werkzaamheden mo gelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens af te sluiten voor alle verkeer behal ve voetgangers de navolgende we gen of weggedeelten: a. de Hardeweg vanaf de aansluiting met de Kempweg tot aan de naam loze verbindingsweg met de Kulut weg; b. deze naamloze verbindingsweg tus sen Hardeweg en Kulutweg; c. de Kulutweg vanaf de aansluiting met genoemde naamloze verbin- dinsweg tot nabij de aansluiting met de Kiekweg; II. voor zover de genoemde- werk zaamheden dit toelaten en de vei ligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ont heffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van mo torvoertuigen op meer dan twee wielen; a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door nen bestuurde mo torvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig be sturen in opdracht van of met toe stemming van de onder a. vermel de personen en onder aan die per sonen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregelen geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg voor het la den of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belangstellenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray. 30 maart 1979 Burgemeester en wethouders vnd.. Mr. H. J. M. Defesche. burgemeester J. M. Poels, secretaris Openstelling tennisbanen weer uitgesteld De openstelling van de buiten-ten nisbanen is uitgesteld tot maandag 9 april a.s. Spreekuren burgemeester en wethouders Burgemeester mr H. J. M. Defesche zal in de periode van 14 april tot en met 18 april afwezig zijn. Wethouder G. Schols zal dan als loco-burgemees- ter optreden. Op de woensdagen 11 en 18 april a.s. zal weth. mevr A. P. Rutten-Tie- len geen spreekuur houden. Dinsdagavond informatie over bestemmingsplan Buitengebied Dinsdagavond 10 april om zeven uur komt de gemeenteraad weer bijeen in openbare vergadering in de kantine van het gemeentehuis. Er is een be scheiden agenda, waarop slechts vier punten voorkomen. Het voornaamste onderwerp is onge twijfeld de informatie welke zal worden gegeven over het bestemmingsplan Buitengebied. Het is de bedoeling van het college van burgemeester en wethouders om in de raadsvergadering van 24 april het bestemmingsplan voor het buitenge bied „in voorbereiding" te laten ver klaren. Vooruitlopend daarop wil het college de raad eerst omtrent de stand van za ken en de verdere aanpak laten infor meren door deskundigen van de werk groep. welke zich tot nu toe met het project heeft beziggehouden. Vandaar, dat dinsdag a.s. deskundigen van de ingenieursbureaus Margry en Thijssen aanwezig zullen zijn. Verder vermeldt de agenda nog het voorstel om de naam Vliezenstraat te geven aan de verbindingsweg tussen de Hardeweg en de Kiekweg Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 9 april 1979, gedurende één maand ter gemeentesecretarie afdeling ruim telijke ordening, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt de eerste herzie- 'ning van het bestemmingsplan Vel tum II. zoals die door de gemeente raad in zijn vergadering van 27 maart 1979 werd vastgesteld. Bij de vaststelling van de herzie ning zijn in het ontwerp geen wijzi gingen aangebracht, zodat alleen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, binnen Ide bovenvermelde termijn bezwaren tegen de vastgestelde herziening "kun nen indienen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 6 april 1979 De burgemeester voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgeemeester en wethou ders voornemens zijn om voor de in de door de raad op 27 maart j.l. vast gestelde 1e herziening van het be stemmingsplan Veltum II begrepen 33 bouwkavels. bij afzonderlijke aanvra gen voor respectievelijk 26 en 7 ka vels. aan gedeputeerde staten te vra gen om afgifte van verklaringen van geen bezwaar ten behoeve van de planherziening vooruitlopende uitvoe ring. Afdrukken van de plankaart. waarop vorenbedoelde bouwkavels nader zijn aangegeven, liggen ingaande 9 april 1979 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentese cretarie. bureau ruimtelijke ordening, kamer 202. Gedurende voornoemde termijn kun nen belanghebbenden tegen elk der beide afzonderlijke aanvragen bij het gemeentebestuur bezwaren indienen, welke met de aanvragen zullen worden overgelegd aan gedeputeerde staten. Venray. 6 april 1979 De burgemeester voornoemd. Mr. H. J M. Defesche HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van dc gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: W. F. G. M. Michels. Kleindorp 6b. Merselo, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een champignon kwekerij waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Kleindorp 6b. Merselo. kadastraal ge meente Venray. sectie B, nr. 2678. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De Ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 25 april 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een Inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray. 6 april 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche. burgemeester J.M. Poels, secretaris. lit het afgelopen jaar heeft de Venrayse Welstandscommissie 27 vergaderingen gehouden, waarvan er 19 een gehele dag in beslag heb ben genomen. Door de commissie werden in to taal 656 bouwplannen behandeld. Hiervan kreeg 59% direct een gun stig advies, 49% een gunstig advies na wijziging, terwijl 2% van de bouwplannen een afwijzend advies kreeg. In 42 gevallen werd advies gege ven over andere objecten (w.o. re clames). Het college van b. en w. heeft aan de minister van onderwijs en we tenschappen gevraagd voor het schooljaar 1979/1980 een zesde leer kracht te mogen aanstellen voor de openbare basisschool „De Fliere fluit". Volgens de thans geldende normen heeft de school recht op 5 5/9 leerkracht. Met ingang van het nieuwe school jaar zal de school 153 leerlingen heb ben. Bij het gelijk blijven van het aan tal onderwijskrachten zullen er mi nimaal drie combinatieklassen ge formeerd moeten worden terwijl dan vier van de vijf klassen tussen de 30 en 35 leerlingen tellen. Dit wordt door het college zowel uit pedago gisch als didactisch oogpunt onver antwoord geacht. Gelet op de bijzondere omstandig heden van het merendeel van de schoolbevolking 25% van de leer lingen is uil het buitenland afkom stig moet de begeleiding van de kinderen door de leerkrachten zeer intensief zijn. Daarom is het college van mening, dat zulks onmogelijk is als de school drie combinatieklassen moet vormen. Aan Gedeputeerde Staten van Lim burg zal door het college van b. en w. verzocht worden geen vergun ning te geven aan de heer H. H. M. Maessen voor het ontgronden van een aantal percelen in het Haagse Veld in Merselo. Het doel van de ontgronding zou zijn het op gelijk niveau brengen van de grond met de omliggende percelen. Het college stelt echter, dat het compleet weggraven van deze per celen een grove aantasting betekent van deze landschappelijke en cul tuurhistorisch zo waardevol is. Deze aantasting zal naar de over tuiging van b. en w. nooit meer on gedaan gemaakt kunnen worden en is ten opzichte van de gemeenschap en latere generaties onverantwoord. Met dit afwijzend advies aan Ge deputeerde Staten volgt het college niet het advies van de commissies voor agrarische zaken en ruimtelijke ordening en volkshuisvesting .Beide commissies adviseerden n.l. met de kleinst mogelijke meerderheid (5 stemmen voor en 4stemmen tegen) positief ten aanzien van deze ont- grondingsaan vrage. openbare bibliotheek m venray afd. voor volwassenen Jülianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: S. P. Akkerman. Breekbare waar. (fam) Aster Berkhof. Toen wij allen sa men waren (fam) G. Evenhuis. Zonnige dagen, of niet soms? (verh) C. Heaven. De koningin en haar zi geuner (hist) M. Loos. Belinda. Ch. Roberts. Rode vos. (dier) L. Sanders. Toekomst zonder gena de. J. R. R. Tolkien. De silmarillion (verh) J. üpdike. Trouw met mij- een ro mance. J. van der Woudc. Het boze oog. (hist.) Geslaagde receptie van Smelebloazers Als de blaoskapel de Smelebloa zers te Ysselsteyn nog niet wist wel ke plaats ze heeft ingenomen in de Ysselsteynse gemeenschap, dan heeft ze dat zondagmorgen wel ervaren tijdens de receptie welke deze sym pathieke blaaskapel werd aangebo den door de Ysselsteynse carnavals vereniging de Piëlreuzen, vanwege hun 25-jarig bestaan. Een sfeervolle receptie, mede dank zij de muziek van de Lahdshüter Musikanten en de Blaaskapel van Rips, waarmede de Smelebloazers al jarenlang goede banden hebben. Maar ook brachten de leden van de fanfare en drumband van de Peelklank muzikale gelukwensen over. Het waien er velen die hun ge lukwensen onderstreepten door aan bieding van cadeaux, terwijl het boerenbruidspaar dat op een origi nele manier deed door de traditio nele pruumkesmik en roggebrood aan te bieden, natuurlijk vergezeld van een fles geestrijk vocht. Een dergelijke fles werd ook aangeboden door de plaatselijke afdeling van de LLTB. Zowel de president van de fanfare Harry Jenniskens, als de voorzitter van de dorpsraad. Harry Philipsen, brachten op hun eigen wijze geluk wensen over. Bijzondere woorden van dank en gelukwens werden uitgesproken aan het adres van de drie jubilarissen de gebroeders Deters. Oorlogstuig In Venrays Broek werd tijdens landbouwwerkzaamheden een gra naat van 74 centimeter lengte naar boven gehaald. Op een andere plaats werden twee geweergranaten gevon den. De mannen van de Explosieven Opruimingsdienst hebben zich over het nog steeds gevaarlijke oorlogs tuig ontfermd. Brand in slaapkamer Maandagmiddag brak door tot nog toe onverklaarbare oorzaak brand uit in een kleine slaapkamer in de woning van de fam. H. H. in de Past. v. d. Gaetstraat. Voordat de brandweer het vuur onder controle had was die kleine slaapkamer al geheel uitgebrand. De overige drie slaapkamers liepen veel rook- en waterschade op. Weer vals alarm Bij het alarmnummer van de po litie kwam een melding binnen van een uitslaande brand bij een met name genoemde familie wonende op de vierde etage van de Hoge Beek- De politieman deed het enigste wat hij op dat moment kon doen; en dat is groot alarm slaan voor de brand weer. Venrays brandweermannen spoedden zich met groot materieel naar de Hoge Beek, waar bij onder zoek niets aan de hand bleek te zijn. Wij hebben al eens eerder ge schreven hoe gevaarlijk zulke valse meldingen zijn; omdat op dat mo ment de hulpverleningsliensten el ders werkelijk nodig kunnen zijn. Nu deed zich bij de brandmelding in de Hoge Beek een dergelijk voor val voor. omdat vanuit Brienshoek te Leunen de melding kwam van een autobrand. Op dat moment konden er mensenlevens op het spel staan. Aan de Brienshoek was de zoon des huizes met reparatie bezig van een auto. De uitlaat van de auto was stuk en de auto werd in de garage boven de smeerput geplaatst. De uit laatpijp werd met een lafcbrander be werkt, maar te dicht bij de benzine leiding en deze vloog in brand. De auto kon nog net op tijd buiten de garage worden geduwd. De auto brandde geheel uit, maar de brand weerlieden konden nablussen. De auto was verzekerd. Geldtentoonstelling in Amro bank Van 5 tot 27 april wordt tijdens de kantooruren in de AMRO bank. Jülianasingel 7a te Venray. een ten toonstelling gehouden over de rijk geschakeerde geschiedenis van het geld. Er worden ruim 100 authen tieke en vaak eeuwenoude voorwer pen getoond. Deze brengen de ont wikkeling van ruilmiddel tot betaal middel treffend in beeld. De ten toonstelling draagt als titel „Van kaurischelp tot eurocheque". Zij is tot stand gekomen in samenwerking met het Museum voor Land- en Vol kenkunde te Rotterdam. Poging tot inbraak De 22-jarige W. V. uit Venray deed aangifte van poging tot in braak in zijn aan het Kiosk gelegen stomerij. De klapraam boven de deur was geforceerd. Er is niet kun nen worden nagegaan of de dader binnen is geweest dan wel hij ge stoord is geworden bij die poging. Oorlogsmuseum Overloon Maandag j.l. werd bij de ingang van de wapenhal van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Over loon een Amerikaanse torpedo in ontvangst genomen. De defensie attaché van de am- basasde der Verenigde Staten te Den Haag, Captain E. W. van Reeth (US Navy), kwam een exemplaar van de torpedo US Mark 18 aanbie den aan de voorzitter van de Mu seumstichting Mr. F. J. F. M. van Thiel. Dit type torpedo was speciaal ont worpen voor de Amerikaanse onder zeeboten van de Balao-klasse (bouw jaren 1943-1945). De torpedo wordt met electrische batterijen aangedre ven en maakt dan geen bellenbaan, die anders altijd de richting van de torpedo verraadt. In 1953 kreeg de Koninklijke Ma rine een tweetal onderzeeboten van de Balao-klasse onder speciale voor waarden in bruikleen van de Ver enigde Staten. Hierbij werd ook de electrisch aangedreven US Mk 18 bij onze marine geïntroduceerd. Hr. Ms. Walrus en Zeeleeuw hebben tot hun uitdienststelling geoefend met deze Mk 18. In het Oorlogsmuseum kan de be zoeker nu naast de reeds aanwezige Britse torpedo Mark XI en de Duit se G7e ook de Amerikaanse Mark 18 aanschouwen, in al hun gruwelijke vernietigingskracht. 1 Grijze dameshandschoen; 1 don kerblauwe jopper maat 42 of 44; 1 zwarte portemonnaic inhoud geld en enkele papieren; 1 groene bedover- trek. 1 Babyjurkje verpakt in doos in plastic zak; 1 paar zwarte hand schoenen; 1 blauwe sjaal; 1 gouden damespolshorloge, klein model. rond. merk Zentra, zonder bandje; 1 hon denketting van schakels met leren halsband; 1 gele enveloppe met geld. Tevens zijn een aantal kledings stukken aan het bureau gebracht welke zijn achtergebleven in de schouwburg tijdens de carnavalsda gen. Voor inlichtingen over dc gevon den voorwerpen kan men zich ver voegen aan het bureau van Politie, Wilhelminastraat 15 te Venray, al leen tijdens dc kantooruren.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9