Zwartkruitschutters zoeken een oefenterrein 1979 AGENDA VAMOS A VER JAAR VAN HET KIND TERRE DES HOMMES O 1 Koninklijke nclerscheiding ioor directeur \Iavo Venray Yenrayse zesdaagse succesvol KOFFIE-CONCERT TE CASTENRAY GESLAAGD RIJDENDE BIBLIOTHEEK PEEL EN MAAS Ie heer P. Janssen is inmiddels als fecteur van de Mavo opgevolgd jr de heer A. A. M. Smits, 47 jaar. DIRECTE HULP AAN KINDEREN IN NOOD ongeveer 250 kinderen uit 24 andere ontwikkelingslanden door TdH naar Nederland gebracht voor medische behandeling. Daar aan een langdurig verblijf van deze kinderen in Nederland toch ook grote bezwaren verbonden zijn (moeilijkheden bij terugkeer in eigen land etc.) heeft TdH in de loop der jaren het beleid wel wat gewij zigd en komen nu, in uitzonderings gevallen en als hulp ter plaatse niet mogelijk is, slechts kinderen naar Nederland als de medici veronder stellen dat een verblijf in Nederland niet langer dan 3-6 maanden nood zakelijk zal zijn. Er zijn nu initiatieven ontplooid waardoor artsenteams uit Neder land naar bepaalde derdewereld landen gaan om daar operaties te verrichten. In bepaalde gebieden zitten voor deze projecten ook door TdH uitgezonden fysiotherapeuten of ander medisch personeel. Ook worden vanuit ons land bepaalde medicamenten of medische appara tuur verzonden. In noodsituaties heeft TdH vele malen hulpteams uitgezonden, o.a. naar: Vietnam, Cambodja, Peru, Bia- fra, Koerdistan, Soedan, Zaïre, Ethiopië, Guatemala, India en Ban gladesh. Met ziekenhuizen in ontwikke lingslanden lopen verschillende overeenkomsten waarbü voor re kening van TdH (kostprijs of nog lager) kinderen geopereerd wor den. Naast de medische hulpver lening besteedt TdH veel aandacht aan algemene projekthulp. De be dragen die hiermede gemoeid zyn, zün zeer verschillend en betreffen vele facetten als scholenbouw of uitbreiding, water/voedselvoorzie ning, klinieken, poliobestrjjding, blindeninstituten, weeshuizen, pro- thesewerkplaatsen, rolstoelen en speciale voorzieningen als techni sche apparatuur voor dovenondcr- wjjs, röntgenapparatuur, couveu ses etc. Terre des Hommes Nederland is nu werkzaam in een groot aantal landen. INTERNATIONALE SAMENWERKING Behalve in Zwitserland en Neder land bestaan ook TdH organisaties in Duitsland, Frankrijk, België, Lu xemburg, Denemarken, Noorwegen, Oostenrijk, Canada en de U.S.A. Zij worden overkoepeld door de Inter nationale Federatie TdH welke ook heer Smits startte in 1956 zijn iderwijzersloopbaan aan de lagere hooi te Helmond. 8 Jaar later werd j als zodanig benoemd aan de Mu le Helmond, om daar 4 jaar later funktie van dekaan op zich te emen. In 1971 werd hij benoemd tot di- cteur van de meisjes Mavo te Zun- ïrt een school met circa 200 erlingen en 15 leerkrachten. Zijn noeming als directeur van de Ma- i Venray geschiedde met ingang an 1 april j.l. Zaterdagavond 31 maart konden organisatoren van „Drum- en owband Venray e.o." zich verheu- n om een suksesvolle week van de elerzesdaagse i'n het wielerpaleis 0. bushal, met een goede finan ce vooruitgang beëindigen. Een 16-tal koppels hebben daar in ook alles gedaan om dit soprt- 'enement zo sportief en sfeervol logelijk te maken, zodat er een zeer annende finale uit de bus kwam, (eindelijk werd het een dameskop- at met de eer ging strijken, Kt name: Maria Smits en Els Ja bs die gesponsord werden door mtein. Als tweede koppel eindigde Ier Stevens en Theo Stevens ge- onsord door Clephas, terwijl het •ppel Bert Jongmans en Anton amena, gesponsord door Petri de rde plaats in beslag nam. De verdere klassering is als volgt: J. Bergkamp en H. Verhagen tatagon); 5e H. v. d. Burght en P. Bij de vele sportverenigingen wel ke Venray rijk is, heeft zich in alle stilte een nieuwe club gevoegd: de vereniging van „zwart-kruit-schut- ters". In zoverre is deze vereniging voor Venray nieuw, dat het aantal ak- tieve leden nog zeer beperkt is, maar voldoende aspirant-leden heb ben toegezegd zich te willen aan sluiten, wanneer ze deze sport in Venray kunnen beoefenen. „Zwart-kruit-schieten"een sport die in Nederland pas 'n jaar of acht bestaat, maar b.v. in Amerika en Duitsland al jarenlang zeer druk be oefend wordt: met landelijke- euro- pese- en wereldkampioenschappen. In de naaste omgeving zijn al ver enigingen gevestigd in Horst (David Crocket), in Helmond (de Helm) en in Eindhoven (Salvo). Maar wat is nu feitelijk „zwart- kruit-schieten"? De naam zegt het zelf al: schieten met zwart kruit, De schutters maken hierbij gebruik van de uit 1850 stammende „voorladers": geweren waarbij een hoeveelheid kruit in de geweerloop gedaan wordt, waarop een loden kogel mid dels een stamper naar beneden ge perst wordt .Onder de „hamer" komt vervolgens een slaghoedje, dat de ontploffing moet veroorzaken in het kruit. De loden kogels worden door de schutters zelf gegoten, in speciaal daarvoor bestemde 14 mm vormpjes. Maar niet alleen geweren worden bij deze sport gebruikt. Ook oude voorlaad-revolvers behoren tot de uitrusting. Moet men bij het geweer- schieten voor elk schot opnieuw la den, bij de revolvers kan men 6 ko gels (met kruit) tegelijkertijd in de cilinder aanbrengen. In mei worden bovendien in Den Haag nog selectiewedstrijden gehou den voor de nationale kampioen schappen in de diverse klassen'. En ook daar staat deze Venrayer weer ingeschreven; maar ook zijn schoon- Hermus (de Herberg); 6e W. Bouw- mans en P. Goossens (Rank Xerox); 7e M. Flinsenberg en M. Aarts (De Molen); 8e Sj. Weys en A. v. Osch (Keuten); 9e A. v. Zwol en H. Camps (Thetru); 10e A. Smets en W. Ver- heyen (Gebr. Martens); lie H. Man deis en A. v. Dijk (v. d. Munckhof); 12e L. Verstappen en H. Franssen (Stappers); 13e Sj. Janssen en A. Loonen (Stoks); 14e R. Hendriks en W. Loenen (Kezer); 15e J. Loenen en J. v. Rhee (Pijpers); 16e B. Vermeu len en F. Mulders (Hermus). De sprintkampioen van deze wie- lerzesdaagse werd Peter Stevens die gesponsord werd door Clephas en begeleid door Jan Jenniskens. Als 2e eindigde Peter Goossens gespon sord door Rank Xerox en als 3e ein digde Bert Jongmans, gesponsord door Petri, terwijl de 4e plaats, door M. Aarts werd ingenomen die ge sponsord werd door De Molen. Na zo'n suksesvol jaar hoopt de organisatie volgend jaar met een 20- tal koppels van start te kunnen gaan, zodat meerdere verenigingen deel kunnen nemen aan dit sport evenement. - Verder dankt de organisatie alle sponsors, begunstigers en adverteer ders en dat deze mensen volgend jaar weer bereid zijn om hun finan ciële bijdrage aan dit evenement te leveren. revolver nog 400,moet opbren gen WESTERN ALLURES Maar wat is nou feitelijk „de lol" aan het zwart-kruit-schieten, zult u zeggen. Het maakt toch niet veel uit, of men bij een schutterij op de paal schiet, óf met pijl en boog de roos probeert te raken, óf met zwart- kruit schiet. Het grote verschil figt in de entou rage, welke men rond dit zwart- kruit-schieten geformeerd heeft. De oude „voorladers" werden medio de 19e eeuw gebruikt door cowboys, pelsjagers, trappers en indianen. En het is dat, wat de zwart-kruit-schut- ters in stand willen houden. Ze ver kleden zich allemaal in die histo rische kledij- Jong en oud; man en vrouw. Want ook vrouwen beoefe nen deze sport. Elke wedstrijd is dan ook 'n soort happening in oude stijl, waar het schieten natuurlijk hoofdzaak is, maar «dé .geschetste en tourage ook een voornaam onderdeel vormt. De schutters gaan dan ook niet „een uurtje schieten", maar trekken er met vrouw en kinderen een heel weekend met de'tent of caravan er op uit.... Zulk een „vertoning" trekt natuur lijk veel bekijks en in Horst en Helmond is het geen uitzondering als er in 't weekend duizenden belang stellenden komen kijken. En dat die verkleedpartij serieus bedoeld is, moge blijken uit het feit dat regel matig prijzen toegekend worden voor de origineelste klederdrachten. OOK IN VENRAY? £oals gezegd, zou een dergelijke vereniging ook in Venray kunnen bestaan. De belangstelling is nu al groot genoeg. Het grote probleem is echter om aan een behoorlijk schiet- tërrein te komen. Men heeft de ge meente om raad gevraagd; een te kening ingediend en zelfs kontakt opgenomen met de plaatselijke schutterijen St. Anna en Het Zand- akker. Deze schutterijen hebben na melijk ook problemen met hun schietterrein. Dat in "Oostrum is te klein, dat in de Endepoel werd to taal vernield. Men ziet wel moge lijkheden in een gezamenlijk beheer; maar dan zal de gemeente grond be schikbaar moeten stellen. Aan een Western-entourage zo als elders durft men helemaal nog niet te denken. Men is ai blij als men de grónd ter beschikking heeft. Overigens is zwart-kruit-schieten een echte zomer-buitensport In de wintermaanden ligt de beoefening geheel stil. Maar dan begint het trainen weer een of meer keer per week. Men rekent per seizoen op zo'n 14 weekends, waarin het oude Westen weer herleeft. Maar dat zal voorlopig nog wel buiten Venray georganiseerd moeten wor den In 1959 werd in Zwitserland het initiatief genomen tot de oprichting van de vrijwilligersorganisatie voor directe hulp aan kinderen in nood. De naam Terre des Hommes is af komstig van het gelijknamige boek van de Franse vlieger/schrijver de Saint Exupérie. TdH werd opgericht omdat bleek dat in de beginperiode in 1959 vooral in Congo en Algerije on danks massale hulpverlening door de grote internationale hulporgani saties, toch altijd kinderen de dupe bleven van door volwassenen ver oorzaakt leed als gevolg van oorlo gen, discriminatie etc Ook bij rampsituaties als o.a. hon gersnood, overstromingen en aard bevingen bleven (en blijven) groepen kinderen van hulp verstoken. De oorzaken?? Moeilijk bereikbare gebieden, min derheidsgroepen die door allerlei oorzaken als politiek, ras of geloof tegengewerkt werden (en worden) of een noodsituatie in een niet erken de staat waardoor bepaalde hulp verleningsorganisaties daar niet werken konden of mochten. Voorbeelden waren indertijd de Biafra en Koerdenkwesties. In Zwit serland werden na 1959 veel kinde ren opgevangen voor medische ver zorging. Door belangeloze hulp van artsen en ziekenhuizen konden hon derden kinderen geholpen worden. Door publikaties in de Nederland se pers over het werk in Zwitser land kon in ons land in 1965 het initiatief genomen worden tot op richting van de zelfstandige Ne derlandse Stichting Terre des Hommes. Akties in ons land via dagbladen, radio en t.v. leverden al snel re sultaat op. Binnen drie maanden was 3.000.000,aan giften ont vangen en hadden een groot aan tal artsen en ziekenhuizen hulp geboden. Hierdoor werd het mogelijk ge maakt dat een aantal kinderen uit Vietnam in ons land medisch be handeld werden. In totaal zijn 49 knideren uit Vietnam en daarna nog ,Iel een zeer druk bezochte recep- heeft j.l. vrijdag de heer P. Jans- i afscheid genomen van het on- rwijs, en met name als directeur n de Venrayse Mavo „De Kolk". (oor de scheidende „meester" am geheel onverwacht de mede- ing van burgemeester Defesche, hij geridderd werd in de Orde i Oranje Nassau, vanwege zijn e verdiensten op het onderwijs- iied. De Venrayse Mavo en Jans- zijn twee begrippen die niet i elkaar los te weken zijn al- 5 de burgemeester. n zijn dantwoord merkte de heer issen op, nogal bedenkingen te bben tegen onderscheidingen in algemeen. En wel in die zin, dat ereen die wordt onderscheiden izelfde onderscheiding zou moe- krijgen. Maar los daarvan; hoe in het verleden wel eens gedacht lover lintjes ajs je er dan zelf krijgt, „doet het je toch wel In tegenstelling met de bekende schutterijen wordt er niet „op de paal" geschoten, maar „op de kaart" met cirkels en roos zoals ook de handboogschutters die gebruiken, maar dan wel een stuk kleiner, slechts 18 cm. doorsnee. Uit de vrije hand schiet men met het geweer op 100 meter, en met de revolver op 25 meter afstand. NATIONAAL KAMPIOEN Op $e Veltumse Kleffen zijn we voor nadere informatie op bezoek geweest bij de heer Johan Peeters in Griendtsveen geboren, maar al 26 jaar woonachtig in Venray. Hij is de grote promotor van het zwart- kruit-schieten in Venray. Zijn sport beoefent hij voornamelijk in Horst en in Helmond. In 1975 en 1977 werd hij nationaal kampioen met het re- volverschieten. In 1977 is hij ook naar Zürich in Zwitserland geweest en heeft daar deelgenomen aan de 6e wereldkampioenschappen. Ruim 80 schutters uit 14 landen namen aan deze wedstrijden deel vooral uit Amerika en Japan. Peeters behaalde daar de 48e prijs met 85 punten. Dat kampioensfestijn in Zürich was wel het neusje van de zalm. De outillage aan schietbanen etc. is er fantastisch; zeshonderd schutters kunnen er tegelijkertijd schieten In mei worden er in Engeland weer internationale wedstrijden zwart-kruit-schieten georganiseerd. De selectiewedstrijden zijn al gehou den. Een achttal hoofdklasse schut ters uit ons land worden daarheen afgevaardigd, en ook Johan Peeters zal van de partij zijn. zoon, de heer Groeneveld, die even eens in de hoofdklasse opereert. Bij trainingen hebben ze inmiddels be wezen dat ze van de maximaal 100 punten die er geschoten kunnen wor den, er 90 en meer halen. In juli worden in Wiesbaden dan weer internationale selectiewedstrij den gehouden voor de wereldkam pioenschappen van het volgend jaar. En het behoeft geen betoog, dat ge noemde heren ook daar weer hun beste beentje zullen voorzetten. Het feit dat de zwart-kruit-schut- ters landelijke- en internationale wedstrijden houden, verraadt al dat hier een grote organisatie achter staat. Dat is dan de KNSA, de Ko ninklijke Nederlandse Schutters As sociatie. Wanneer men lid is van deze organisatie, heeft men tevens recht op een wapenvergunning, wel ke door de gemeente cq. de politie wordt afgegeven. Want ook voor de ze oude „voorladers" zijn wapenver gunningen vereist. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen: niet iedereen kan zich zo'n honderd jaar oud geweer of re volver aanschaffen zelfs al zou den ze te koop zijn. Maar zowel de geweren als de revolvers worden tegenwoordig zo perfekt nagemaakt met koperbeslag incluis dat een buitenstaander arpper het ver schil ziet. Doch ook deze schiettui gen zijn niet goedkoop. Een geweer kost al gauw 800,terwijl een Op zondag 8 april wordt door de fanfare ..Dorpsklank" uit Castenray een zondagochtendconcert gegeven in het Gemeenschapshuis aldaar. Dit concert, dat om 11.15 uur begint, zal mede verzorgd worden door de fan fare „Eendracht" uit Meerlo. Het zal voor de Castenrayse Fan fare het tweede concertoptreden worden sinds de oprichting eind no vember 1977. In die tussen tijd heb ben dirigent en leden niet stil ge zeten. Met veel inzet en elan is er gewerkt aan het oobouwen van een bescheiden repertoire. Er zullen tij dens dit concert ook weer enkele nieuwe muziekstukken ten gehore worden gebracht, waarop de laatste maanden hard werd gestudeerd. Niet alleen qua muzikaliteit is er bij de Castenrayse vereniging van een duidelijke opbouw sprake, ook het ledenbestand breidt zich nog steeds uit. Momenteel telt de Cas tenrayse Fanfare reeds 47 musice rende leden. Om de leden te kunnen blijven motiveren, is gezorgd voor een jaar programma met diverse aktiviteiten. Zo zal het Castenrayse korps bin nenkort voor de eerste keer buiten het eigen dorp optreden en wel op 20 april te Ysselsteyn tijdens de Lentefeesten aldaar. Naast de deel name van enkele leden aan het Fe deratief Solistenconcours te Oirlo, zal op 19 mei ook nog een Onderling Solistenconcours gehouden worden, waarbij dan alle muzikanten indi vidueel voor het voetlicht treden. Verder staan er nog verscheidene andere aktiviteiten op het program ma .zoals o.a. een optreden te Zeil- berg, deelname aan het Gemeente lijk Muziektoernooi en op 5, 6 en 7 oktober een groots opgezet Muziek- weekend te Castenray. En dan nu a.s. zondag het eerste koffieconcert, waar de Castenrayse Fanfare o.l.v. Jan Bartels uit Meerlo staat. Na de pauze zal het concertgedeel te worden voortgezet door de Fan fare „Eendracht" uit Meerlo o.l.v. Ger Smits. Dit korps staat borg voor een uitermate aantrekkelijk en uit gebreid programma. Na het concertgedeelte zal de Meerlose Blaaskapel nog zorgen voor een extra gezellige noot, waar door de stemming tot het allerlaatst .gehandhaafd blijft. De Castenrayse fanfare, die zich gesteund weet door de gehele dorpsgemeenschap, rekent weer op een overvol Gemeenschaps huis en heet bij voorbaat iedereen van harte welkom. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen biologie, onze vroegere dorpsgenote Mariet Steenstra-Goumans. In verband met enkele noodzake lijke reparaties aan de bibliobus, zal de bibliobus op 17 april geen stand plaats hebben in Meerlo en Wans- sum. uw Venrays weekblad coördinerend funktioneert indien in een bepaald land meerdere TdH- landen werkzaam zijn. FINANCIëLE ADOPTIE In tegenstelling tot sommige an dere landen houdt TdH Nederland zich niet bezig met het voor adop tie hier brengen van kinderen. Wel heeft Nederland een groot fi nancieel - adoptie programma waardoor nu bijna 10.000 kinderen in ruim 120 projekten in 22 landen worden geholpen. Een Nederlan der of een groep mensen kan via het maandelijks overmaken van 37,50 zorgen dat een kind in één van deze projekten wordt gehol pen. Men ontvangt dan van het betref fende kind een foto met korte le vensbeschrijving en krijgt af en toe bericht hoe het kind het maakt. GROEPSADOPTIE Bij een aantal financiële - adoptie projekten waar bovendien een wis selend aantal kinderen verblijft is het administratief niet mogelijk fo to's e.d. te realiseren. Deze kinde ren zijn ondergebracht in „groeps - adoptie" projekten. Het betreft hier 43 projekten in 20 landen, o.a. het kindertehuis van Zr. Lemmens in Pakistan. SAMENWERKING MET ANDERE ORGANISATIES Mede dankzij de doelstelling „los van ras, geloof of politiek" is het TdH mogelijk met andere goede en betrouwbare organisaties samen te werken. Een voorbeeld is de samenwer king met het Leger des Heils die het grote vluchtelingenkamp in Dacca (Bangladesh) mogelijk maakte. (Kos ten voor TdH ruim l miljoen gulden per jaar). Het is niet mogelijk allen waar mee samengewerkt wordt of werd hier te vermelden, maar ook met Unicef, het Rode Kruis, Wereld- raa dvan Kerken, Wilde Ganzen, Novib, Charitas en vele anderen was een goede samenwerking mogelijk. SUBSIDIES TdH is een niet gesubsidieerde Stichting en daardoor ook niet rege- rings of politiek gebonden. Wel wordt voor struktuele projekten, voortvloeiend uit hulpverlening door TdH teams, soms geld ontvangen van het Ministerie van Ontwikke lingssamenwerking of worden teeh- ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thiel. de Muinck Keizer en Wittgen A. P. G. FRANKEN, arts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten von de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteron en De Vocht D. VERCALTEREN. arts Merseloseweg 33 iel. 2200 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'srniddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wnnssurr> Zr. REINILDA telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Pa tersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU- De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur. behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak K R A A MCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon .04780- NED. VER. VAN RHEUMA- PATIENTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el Domin go de Ramos. A las once en punto, en el confesional en nuestra capilla, Overloonseweg 2, confession perso nal. A las once y cuarto benedicción de los ramos. En la Misa, con asis- tencia de Julian Martinez y su Se- nora se lee la Passión de Nuestro Seöor segün San Marco. Después de la Misa reunion en la salita del con- vento donde estèn a su disposición bastantes diarios y revistas. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Desde el 19 de abril hasta el dia 26 de abril el Padre Juan asistirè en Fuengirola en un Congreso Obis- pal de Pastoral de la Emigración. En el domingo 2 2de abril el Padre Silverio celebrara la Misa y estara también el Sr D Jacobs para ayu- adarlos a Vds en Overloonseweg 2. Hasta la vista! nische medewerkers ter beschikking gesteld. TdH vindt dat bepaalde projekten die wel noodzakelijk zijn maar niet direkte hulp aan kinderen betreffen niet bekostigd mogen worden uit de giften die direkt voor het noodlijden de kind bestemd waren. VRIJWILLIGERS De organisatie wil de kosten (veel wordt het nare woord „strijkstok" gebruikt) zo laag mogelijk houden. Dit kan gelukkig doordat honder den Nederlanders op basis van vrijwillige medewerking helpen. Bijna honderd werkgroepen in ons land zijn aktief met het geven van informatie over TdH op scho len en voor verenigingen en met het organiseren van of deelnemen aan allerlei evenementen en akties. Mede hierdoor kannen de kosten laag blijven en is het aantal be taalde medewerk(st)ers op het se cretariaat vrü klein. Over 1977 be droegen de kosten 10*/«. VERANTWOORDING Eens per kwartaal geeft TdH een bulletin uit waarin verantwoording en informatie wordt gegeven over de verschillende onderdelen van het werk. Een accountantskantoor con troleert jaarlijks de financiën van TdH Nederland. De balans wordt in genoemd bulletin gepubliceerd. Inlichtingen verstrekt de werk groep Terre des Hommes, Merselose weg 30, tel. 6948, te Venray.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3