KNIGINGSNIEUWS tummers ÏFERPENIEIIWS KRIJITHOFJE VENRAY 30 jaar geleden Venrays Mannenkoor J.U.M. K.V.V. Venray Schutterij 't Zandakker O.L. Vrouwe Gilde Holthees OUD PAPIER installatiebedrijven b.v. Beweging Werkende Jongeren ebberink je j.l. gehouden jaarvergadering I Venrays Mannenkoor werd een r druk bezochte en zeer nuttige gadering. Naast de gebruikelijke ndapunten, zoals 't jaaroverzicht secretaris W. Smits en de finan- kant, keurig door penning ester C. v. Baarsen uit de doeken aan .was er de bestuursverkie- i, waarbij de beide aftredenden Smits en J. Janssen bij accla- tie werden herkozen. Verder wer- de nieuwe statuten goedgekeurd arbij 'n notaris aanwezig was om vele vragen hierover deskundig beantwoorden. Verder kwam 't it „doelstellingen" van 't koor de orde, omvattende 't reper- -{, muziekkennis, muziekvorming, er, peil va n't koor, reizen etc. Uit vergadering kwam goed bedoelde dek over enkele punten uit deze [stellingen, hetgeen voor 't be ur en direkteur Frans Verhofstad lleiding is om aan deze punten veel aandacht te gaan beste- Verder was op deze avond aan- g burgemeester Defesche, be- ermheer van 't koor, die tijdens vergadering op bepaalde punten nuttige adviezen behulpzaam )p enkele punten kwam men er niet uit, n.l. de buitenlandse ren en de financiering hiervan, irop komt men echter op de eerst- gende kwartaalbespreking terug, vijl op deze bespreking 't nu uit telde punt, muzikale bespreking r direkteur Verhofstad eveneens de orde komt. Voldaan over de- opbouwende en nuttige vergade- kon voorzitter Th. van Dijk de gadering sluiten, waarna nog de carnaval 1979 met als hoofdrol lers sekretaris W. Smits met z'n udanten werd vertoond. Doordat wege 't late uur niet allen in de igenheid waren deze film te zien, men deze op korte termijn her en, na de repetitie. Nog dank aan Frits Linssen voor 't vertonen deze zeer interessante film, arop ook 't Mannenkoor en 't hof- ir zijn te zien. PROGRAMMA: onderdag 5 april 20.00 uur repe- voor 't gehele koor. onderdag 12 april om 20.00 uur etitie voor 't gehele koor, beiden Almonda. De mogelijkheid be lt voor 't concert in Maastricht 22 april, op zondagmorgen 15 il een extra repetitie wordt inge- ieuwe leden kunnen zich nog melden op de wekelijkse repeti- ivond in Almonda tot 15 april Dan gaat de ledenstop weer in. melden uitsluitend bij dhr. H. imans, Niessenstraat 7, tel. 2687 lotel Almonda, tel. 5777. lanmelden nieuwe leden kan ook sekretaris W. Smits, tel. 2454. iderdag 5 april a.s.: J.30 repetitieharmonieorkest aula eunseweg. irdag 12 april a.s.: 1.00 algemene ledenvergadering lakwater. Gezien de belangrijk- id van agendapunten worden Is en dringend verzocht deze ergadering bij te wonen, en 29 april: olistenconcours te Oirlo. april: ubade pater Pothof, jpril: tubade Koninginnedag, bderdag 3 mei: erenade. in 20 mei: ommuniefeesten. juni: leugdvierdaagse. Spt.: aptoe Venray '79. ipt.: emeentelijk muziektoernooi te eunen. LEERLIN GENOPLEIDING derdag: ,30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno icassen en J. Verstegen in Co- nxhof. ndag: 30 uur klarinetten o.l.v. Jo van ,00 uur klarinetten o.l.v. Jo van ,00 uur klarinetten le groep o.l.v. tn Lucassen; 9-30 klarinetten 2e groep o.l.v. ten Lucassen. isdag: 6.30 uur koperinstrumenten o.l.v. an Versteegen. axofoons zelfde tijd bij Gerrit "1ïaicassen in Coninxhof. idividuele repetities o.l.v. Doris Rn den Broek. dmelden harmonieorkest uitslui- d tot donderdag 19.00 uur bij de retaris, telefoon 1225. Afmelden jeugdopleiding bij de sr Raedts, tel. 2803. ^j.u9dXi^Jn lallo jongens en meisjes. vrijdag 6 april starten we met nieuwe disko in de kelder van linxhof. Deze avond is toeganke- voor 13- tot 16-jarigen. We be nen om half 8 en de entree is 'e verwachten jullie natuurlijk ■taaal! Tot ziens. AGENDA: Vrydag 6 april: om 19.00 uur sopranen en alten; om 19.15 uur tenoren en bassen. In verband met het doornemen van het gehele paasprogramma moet er rekening mee gehouden worden, dat deze repetitie langer dan normaal zal duren. Zondag 8 april (Palmzondag): Hoogmis in de Paterskerk (in uni form). Alle koorleden worden ver zocht om 10.00 uur bij de kerk aanwezig te zijn. Maandag 9 april: om 18.30 sopranen en alten. Dinsdag 10 april: Geen repetitie i.v.m. het toch al drukke programma. Donderdag 12 april (Witte Donder dag): Kerkdienst om 19.30 in de Paters kerk. De overige aktiviteiten tijdens de Paasdagen worden opgenomen in de editie van de volgende week. Alle koorleden wordt verzocht die pubhkatie goed te lezen. Eventuele afmeldingen: Langstraat 104 ,tel. 1690. RIJBEURTEN BLITTERSWIJCK: Vrjjdag 6 april: hr. Wijnands, Kerkstraat 19, Blit— terswijck (18.45 uur). Zondag 8 april: hr. Remmers, Langstr. 104 Venray Maandag 9 april: hr. Remmers, Langstr. 104 Venray Donderdag 12 april: hr. Rotjes, Past. Verheggenstr. 20, Blitterswijck. MEDEDELING: Het was duidelijk dat het koor én de dirigent afgelopen zondag goed op dreef waren. Ondanks het verzet ten van de klok i.v.m. de invoering van de zomertijd èn het verhinderd zijn van enkele jongens, was de op komst goed en was zelfs Rob aan wezig. Houden zo. De drukke Paastijd vergt de nodi ge inzet van ons koor. Laat iedereen trachten zijn bijdrage te leveren op dat ook dit jaar weer gezegd kan worden: het was weer prima. Zaterdag 7 april a.s. zingen we om 19.00 uur in Het SchUttèrsveld de avondmis. In uniform. Hierna een klein concertje voor de bewoners van Het Schuttersveld. Woensdag 11 april om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 309, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. Koorrepetities „CAPRICCIO" Donderdagavond 5 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Maandagavond 9 april i.p.v. zondag morgen 19.00 Gezamenlijke repetitie. Dnoderdagavond 12 april: 19.00 in de aula van het Bosch- veldcollege: Gezamenlijke repetitie voor „Capriccio" en „Saltarello". Orkestrepetities „BOJEMA" Vrijdagavond 6 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 10 april i.p.v. vrijdag 13 april: 19.00 gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 7 april: Geen repetitie. Donderdag 12 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie met „Capriccio" in de aula Boschveld- college. TABASCO BRAND IN FREE WHEELIN' VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zaterdag 7 april, 14.30 uur korte repetitie in de Grote Kerk, Markt. 15.00 uur opluistering Eucharistie viering in verband met het 40-jarig huwelijk van de heer en mevrouw van de Pasch-Folbers, eveneens in de Grote Kerk. Daarna gelegenheid tot feliciteren in restaurant „Almon da", Julianasingel. Dinsdag 10 april, 19.30 uur repeti tie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Woensdag 11 april, 19.00 uur mede werking boeteviering Kerk 't Zonne lied, Brukske. Donderdag 12 april, geen muziek- cursus. Dinsdag 17 april, 19.30 uur repe titie voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 19 april, geen muziek- cursus. Zaterdag 21 april, 19.00 zingen we in de kerk te Ysselsteyn; 20.00 uur concert met een aantal andere ko ren in het Gemeenschapshuis. Indien U verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 6159. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Beste meisjes en jongens, zaterdag 7 april is weer een disco voor jullie. Je weet wel zo'n swingende, gezel lige avond voor iedereen van 9 jaar en ouder. Verder wensen we jullie al een vrolijk Pasen en de kleintjes zijn dan weer welkom bij de paas- eierzoekwedstrijd. Maar eerst een Paasdisco zaterdag. jeugdnatuurwacht Deze week hebben alle leden het lentënummer van „De Natuur vriend" ontvangen op school. Daar in vinden jullie ook precies beschre ven wat jullie met het Vlijtige Liesje moeten doen om deze plant mooi in bloei te krijgen. Tenslotte zijn ook aan alle leden weer vijf zonnepitten uitgereikt. We raden jullie echter aan nog tot be gin mei te wachten met het poten van deze zonnepitten. En wat de excursies betreft: ook daarover worden jullie weer uitvoe rig geïnformeerd in ons eigen "blad: „De Natuurvriend". Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Toen Alquin en Solution uit el kaar vielen, hield iedereen met een beetje hart voor het popgebeuren in Nederland de adem in. Het dreigde afgelopen te zijn met de pop-op- klompen. Tenminste, als we het heb ben over groepen die een redelijke kwaliteit muziek konden brengen. Het ziet er inmiddels naar uit, dat Öe toestand weer wat gunstiger gaat worden. Kijk maar naar de succes sen van Herman Brood en Gruppo Sportivo (om er maar een paar te noemen) zowel hier, als in het bui tenland. Onze programma-mensen hier in Free Wheelin', die o.a. de groepen- agenda verzorgen, hebben een neus voor nieuw talent. Ook een tijdje te rug, toen we Gruppo kontrakteer den, is dit gebleken. Die zijn NU niet meer te betalen. Ook nu willen we de komersie voor zijn en jullie een stoot goeie muziek aanbieden voor een (nog) betaalbare prijs. Reken er maar op, dat Tabasco Brand in de toekomst tot neerlands grootsten gaat behoren. TABASCO BRAND brengt een mengeling van funk en pop. Het zeldzame is, dat bijna iedereen in de groep over zangkwaliteit be schikt. De bezetting liegt er ook niet om: Chiel Pos (voorheen Solution) en Jan Visser (ouwe Alquin) vormen zo'n beetje de harde kern van de zaak. Verder zitten er nog in: Ger hard Jeltes, de drummer, die vroe ger in de zoo speelde; Bart Fermie (conga's en percussie) uit small talk, evenals Rens Berkemeiesr, de gita rist van de groep. Zaterdagavond om plm. 21.00 uur komen ze in Free Wheelin'. Het optreden kan men beluisteren tegen betaling van 5, <Jq merselo Vrijdag 6 april: Vanavond gaan we met iedereen van 12 tot en met 15 jaar een lekker eind wandelen. We vertrekken op tijd, dus zorg dat je om 7 uur aan wezig bent. Ouders die met ons mee willen wandelen zijn van harte welkom, ook zij worden omstreeks 7 uur ver wacht. Zaterdag 7 april: Vanavond weer een gezellig avondje met voor iedereen een natje en droogje. Voor een fijn muziekje wordt ook gezorgd. Iedereen van 15 jaar en ouder is van 8 uur tot half 1 van harte wel kom. SPELLEN AKTIE JUM heeft het plan opgevat om in Merselo een spellenaktie te gaan houden. Het doel van deze aktie is om oude spellen op te halen in Mer selo. Het kunnen spellen zijn die niet meer gebruikt worden, maar ook spellen die niet meer compleet of aan het verslijten zijn. Wij proberen deze spellen dan te completeren en/ of op te lappen om ze zo weer ge schikt te maken voor gebruik in JUM. We hopen op deze manier een ver zameling bij elkaar te krijgen waar de jeugd in JUM dankbaar gebruik van zal maken. Bij voorbaat willen wij u danken voor uw goedgeefs heid en medewerking. Vrijdagavond 27 april komen men sen van JUM bij u aan huis om de spullen op te halen. Wilt u zo goed zijn om deze dan klaar te hebben staan, zodat ook het ophalen niet te veel tijd in beslag zal nemen. Groetjes, de leiding. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Woensdag 11 april kienen, aan vang kwart voor acht. De laatste kienavond van dit seizoen willen we gezellig kienen met extra prijzen en weggeef r. en 1. Ook wordt op die avond ideeën gevraagd voor het ko mende winterseizoen. Voor de Huishoudr^y op donder dag 26 april kan men zich opgeven. Onkosten reis 24,entree 7.50. Wij verwachten een grote opkomst. De komende drie weken zullen voor ons zeer belangrijk zijn. Want in deze korte spanne tijds moet het Kruithofje zoals het op papier staat, kompleet met aanvulljngen en ver beteringen, gerealiseerd worden. En twijfel maar niet, mensen, het gelukt ons, want er wordt nog altijd drif tig gewerkt, ondanks dat deze zelfde mensen ook werkzaamheden thuis hebben of op privé-terrein bezig zijn. Ze blijven zich inzetten voor ons Kruithofje om het op tijd klaar te krijgen, maar ook om het zo te houden. En juist hierbij willen we graag onze jeugd betrekken omdat dat de schakel is die we niet kun nen missen. Een schakel die nodig is om ons Kruithofje mooi te hou den. Durf er voor uit te komen dat het Kruithofje ook van jou is en van de gehele buurt. Wij rekenen op jul lie!! Ook rekenen we op jullie als op Koninginnedag de vlag in top gaat. Dan viert onze buurt, met school kinderen en jeugd en ouders een feest, vol met aktiviteiten en festi viteiten. Hierbij staat 't Kruishofje en onze buurt centraal. Houd je vrij voor 't Kruithofje op deze dag. Je hoort er meer van! Op ons nieuwe (voorlopige) schiet- terrein aan de Endepoel zijn door een aantal aktieve schutters de schutpalen opgericht. De eerste schielJtvm.ig afgelopen zondag bewees dat 't Zandakker dit jaar kan gaan meetellen op de bondswedstrijden en concoursen. Ook de onderlinge schietwedstrijd in Sevenum was succesvol. Een ge deelde tweede plaats voor het A zes tal en de 3e en 4e prijs in de per soonlijke wedstrijd wijzen op de op gaande lijn en dat zonder enige oefe ning vooraf! De data waarop onze Schutterij in het nieuwe seizoen moet aantreden zijn voorlopig als volgt: 6 mei: koningschieten. 13 mei: onderlinge schietwedstrijd in Venray. 20 mei: bondsfeest in Sevenum. 27 mei: Europees kampioenschap in Peer, België. 10 juni: onderlinge schietwedstrijd in Horst. 17 juni: bondsfeest in Tegelen. 1 juli: Oud Limburgs Schutters feest in Voerendaal. 19 augustus: bondsfeest in Neer. 26 augustus: onderlinge schiet wedstrijd in Grubbenvorst. 9 september: kampioenschap van 't Zandakker. De wintercompetitie is geëindigd in een overwinning voor de voorzit ter, proficiat. Of hij. koning wordt valt nog te bezien, ook anderen pronken graag! H. de Klein werd de reserve-kampioen, wellicht wordt Henk de grote kanshebber met gro te buks. Lourdescomité afd. Venray RÜ de 100ste verjaardag van haar sterfdag: 16 april a.s. BERNADETTE SOUBIROUS ZIENERES VAN LOURDES In het blad Informatie Bulletin Roermond, troffen wij een artikel aan onder bovenstaande kop. Nu, in het Bernadette-jaar zullen we de komende weken even beknopt in gaan op een uitvoerig en interessant artikel in genoemd blad: Op 16 april a.s. is het precies 100 jaar geleden, dat Bernadette Sou- birous stierf in het klooster van de liefdezusters in Nevers. Zij was 35 jaar oud. Bij gelegenheid van de eerste verschijning van de H. Maagd in de grot van Massabielle, 11 fe bruari 1858, willen wij de honderd ste verjaardag van haar heilig af sterven hier herdenken, omdat zij immers voor vele miljoenen pel grims in de voorbije eeuw het werk tuig is geweest voor O.L. Vrouw tot een groot teken van hoop, verwach ting en genezing naar lichaam en ziel. De kleine 14-jarige Bernedatte, dochter van een arme molenaar, zag op die gedenkwaardige februari-dag in een grot van een rotspartij van Massabielle de plotselinge verschij ning van een door helder licht om straalde vrouwenfiguur van onbe schrijflijke schoonheid. De verschij ningen bij de grot herhaalden zich. Het gerucht verspreidde zich en het volk volgde Bernadette op herhaal de bezoeken aan de grot. De mensen zagen, hoe het meisje in extase ge raakte, hoorden haar woorden spre ken, maar zagen niets. De onbeken de „dame" zei tegen Bernadette: „Ik wil hier mensen zien", „Bid voor de zondaars"; „Boete, boete, boete"; „Zeg tegen de priesters dat ik hier een kapel wil hebben"; „In processie zal men hierheen trekken"; „Ga, drink uit de bron en was je met het water'. De heilige volgde onmiddellijk ge hoorzaam deze opdracht op, groef een gat in de grond en daar ont sprong weldra een bron, welke tot dan toe onbekend was en die sedert jaren dagelijks ongeveer 120.000 liter water produceert. Toen Bernadette de verschijning vroeg hoe zij heette, luidde het drie maal herhaalde antwoord: „Ik ben de Onbevlekte Ontvangenis", een naam, waarvan het 14-jarige meisje totaal niets begreep. Genezingen door het gebruik van het bronwater zetten de mensen in beweging. In grote drommen stroom den zij naar de Grot. (wordt vervolgd) Op 22 mei a.s. zullen 25 zieken, vergezeld van vele pelgrims, de voorjaarsbedevaart naar Lourdes aanvaarden. De belangstelling is ook dit jaar weer enorm groot. We delen U dan ook mede, dat we van de direktie van de Limburgse Be devaart naar Lourdes, bericht heb ben ontvangen dat „Venrayse" hotel St -Fr. d'Assise is volgeboekt. Men kan zich nog wel laten inschrijven voor deze bedevaart, maar men zal dan ongebracht worden in een ander hotel. Voor alle inlichtingen. 04780- 3575. Op zaterdag 5 mei zal de officiële overdracht zijn van de nieuwe uni formen van het Tamboerkorps en de jeugdvendelgroep van het Gilde. Dit zal gebeuren door burgemeester G. van Heusden van Vierlingsbeek. Over 't programma van deze avond komen we nog nader terug. Zondagmiddag j.l. had het O.L. Vrouwe Gilde een uitwisseling plaats met de gilde uit Deurne te Holthees, waar de volgende prijzen werden behaald met schieten. Personeel: le prijs Mevr. W. Nou- wen Deurne; 2e prijs J. van Eek, Holthees; 3e prijs T. Nouwen, Deur ne; 4e prijs mej. Heesmans, Deurne; 5e prijs H. v. Rooy, Deurne. Kampioen: le prijs mevr. Nouwen, Deurne; 2e prijs L. Poels, Holthees; ere-kampioen T. Nouwen, Deurne. Vrije hand: le prijs H. v. Rooy, Deurne; 2e prijs W. v. Engelen, Deurne; 3e prijs Jos Gooren, Holt hees; 4e prijs Bronstein, Deurne; 5e prijs T. Nouwen. Klosschieten: le prijs A. v. Enge len, Deurne; 2e prijs Jac. Janssen, Holthees; 3e prijs H. v. d. Ven, Holt hees; 4e prijs H. Langenkamp, Holt hees; 5e prijs Harold Zegers, Holt hees. Al was het weer wat aan de koude kant, maar de beide gilden hadden toch weer een gezellige middag be leefd. Tweede Paasdag zal het oude O.L. Vrouwegilde te gast zijn in Deurne voor de return. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en partikulieren tummers-cremert venray maakt deel uit van tummera-cramera inatallnliabodiijven b.v. mat vostigingen te maaalncht, roermond, heldon-panningen en venray. JE LOONSTROOK. EEN RAADSEL? Op het eerste gezicht is dit een ingewikkelde toestand. Zeker in gro te bedrijven die meestal de loon administratie per komputer doen. Maar als je er eens goed voor gaat zitten, kom je er echt wel uit. Let op: Vraag aan je baaas om je een loonstrookje te geven. Hier heb je recht op. Je kunt dan je ontvan gen loon kontroleren. Als hU weigert neem dan kontakt op met je bond of de KWJ. TOELICHTIN LOONSTROOK: De loonperiode: Dit is de termijn waarover het loon wordt uitbetaald. In ons voorbeeld blijkt dit het loon te zijn over, de maand februari (02) van het jaar 1980 (80). Als je op weekloon staat, wordt meestal het volgnummer van de week aangege ven. Nummer: Dit is het personeels- nummer dat het bedrijf voor de op gave van de loonbelasting gebruikt. Aantal dagen: Dit betreft het aan tal gewerkte dagen in de loon periode. Bij een maandloon zal dit maandelijks wijzigen, afhankelijk van het aantal vrije dagen (week ends) die in die maand vallen. Het bruto-loon: Dit is het vuile- loon. Dit betekent dat alle sociale voorzieningen, loonbelasting, enz. hier nog vanaf gaan. Denk hier al tijd aan, omdat je baas bij het sol liciteren altijd het bruto-loon zal noemen, omdat dit zo-wie-zo hoger ligt dan het netto. Ook in je arbeids overeenkomst (CAO) is altijd sprake van het bruto-loon, ook al is het woordje „bruto" weggelaten. Loonbelasting-groep: Het nummer dat in deze kolom vermeld staat, geeft aan in welke loonbelasting- groep je bent ingedeeld. Deze inde ling is afhankelijk van wat ze zo mooi noemen „je burgerlijke staat", wat wil zeggen: ongehuwd, gehuwd, gehuwd geweest, wel of geen kinde ren, enz. Op basis van de hoogte van je loon wordt d.m.v. een loonbelas tingtabel bepaald hoeveel loonbelas ting je moet betalen. Premie AOW/AWW: In deze ko lom vind je het bedrag terug dat je moet betalen voor: de Algemene Ouderdoms Wet. Algemene Weduwen en Wezen Wet. Loonbelasting: In deze kolom wordt het bedrag vermeld dat je moet betalen aan loonbelasting. Premie ZW/ZF/WW/WAO: In de ze kolom vind je de bedragen die je moet betalen voor: de ZiekteWet. De Ziekenfonds-Wet. De Werkloosheids-Wet. Wet op de Arbeidsongeschiktheid. Diversen: Naast deze gebruikelijke kolommen, kunnen er afhankelijk van de bedrijfssituatie nog verschil lende andere kolommen zijn toege voegd, o.a. kledinggeld overwerk ziekengeld inhouding koffiegeld bijdrage personeelsfonds perso- neelskorting spaarregeling enz. Netto-loon: Hieronder staat het bedrag dat je wordt uitbetaald. Dus het schone loon, dat je in handen krijgt. Neem in ieder geval de moeite om je loonstrookje maandelijks te kon troleren, want als het niet klopt is het meestal niet in je voordeel. TARIEFLOON In Nederland kennen we nog en kele CAO's (bijvoorbeeld in de kon- fektie) waarin het genoemde basis- loon lager is dan het wettelijk mini- mum(jeugd) loon. Er wordt dan ver ondersteld dat je door middel van tarieftoeslag (deze toeslag wordt steeds hoger naarmate je meer een heden van een produkt maakt) toch aan je minimumloon komt. Opgelet: Ook al zou dit tarief niet halen, de baas is altijd verplicht om je het wettelijk minimumloon uit te betalen. Laat je dus niet opjagen door het tariefloon, maar doe ge woon je werk. Hetzelfde geldt voor die bedrijven waar men werkt met provisie-toe slagen. De provisie die gegeven wordt, krijg je als de verkopen ex tra hoog zijn. Deze vorm van loon komt het meeste voor als je werkt in een winkel. Ook hier geldt dat je eindloon in ieder geval gelijk of ho ger moet zijn dan het wettelijk mi nimum (jeugd) loon. Ook al heb je niets verkocht! UIT PEEL EN MAAS VAN 9 APRIL 1949- No, 14 In de Lagere Landbouwschool aan de Stationsweg had de eindlcs plaats en aan 24 leerlingen werden diplo ma's uitgereikt. Hierbij waren aan wezig A. Poels, voorzitter van de school; Dr .Droessen, voorzitter van de vereniging van Landbouwonder wijs; de Rijks Landbouwconsulent Ir. Zegeurs en wethouder P. Pubben. Namens de gediplomeerden sprak P. Reijnen een dankwoord. De Groeps-commandant W. J. Steerneman waarschuwde houders en bestuurders van motorrijtuigen, dat strenge controle zal worden ge houden op nummerplaten. Het num mer en letter mocht niet anders worden aangebracht dan in witte onuitwisbare tekens op donkerblau we achtergrond, aangebracht in vas te stand, op verticaal geplaatste rechthoekige metalen platen. Pastoor Linssen. die van 1934 tot 1939 kapelaan was in de parochie St. Petrus Banden, herdacht te Grubbenvorst de dag. waarop hij 25 jaren geleden priester werd gewijd. Het stormachtige weer van maan dag 4 april j.l. veroorzaakte aan vele akkers belangrijke schade door ver stuiving van veelal omgeploegde en met haver bezaaide percelen. Een flinke beplanting, die sinds jaren achterwege bleef en grotendeels werd uitgeroeid, zou hier uitkomst brengen en veel schade voorkomen. Tijdens de overname-markt maan dag j.l. waren aangevoerd 27 stuks slachtvee, 22 kalveren. Er waren nog 7 stuks gebruiksvee en 80 biggen waarvan de prijzen 40 tot 57 gulden beliepen. Tegen 35 hondenhouders in deze gemeente werd procesverbaal opge maakt wegens het niet aangeven dezer dieren. De boete die hierop wordt gegeven is niet mals en be draagt 17,50. Het gemeentebestuur van Venray brengt ter algemene kennis, dat een herkeuring van trekhonden en hon denkarren wordt bevolen, welke zal worden gehouden op donderdag 21 april a.s. des voormiddags om 11 uur te Venray, Henseniusplein, voor de gehele gemeente. Voor Ontwikkeling en Ontspan ning sprak Antoon van Duinkerken over: „De strijd om de Katholieke Cultuur in Nederland. Het eerste gedeelte was boeiend, pittig, ge kruid met geestigheid. Treffend was, hoe hij een situatie uit het verleden kon doen doorleven. Verder beant woordde hij vragen, waarom er ge streden moest worden voor een Ka tholieke Cultuur. Op de te Utrecht gehouden slagers vaktentoonstelling werden door de Venrayse slagers de volgende prij zen behaald: le prijs droogworst, 2e prijs boterhamworst en 2e prijs beenham. G. Leenders, Stationsweg; 2e prijs Berliner leverworst en 2e prijs sierstuk: Math. Goumans, Kerk- pad; eervolle vermelding boterham worst H. Poels, Grotestraat. Zondag 10 april, Sportpark Oost singel. laatste krachtmeting vóór de promotiewedstrijden SVV 1Zwa luw Vught. Entree 50 en 10 cent. De Stichting Venray tot het bou wen en exploiteren van Peelboerde- rijen te Venray is voornemens op vrijdag 22 april des namiddags te 3 uur, ten gemeentehuize van Ven ray aan te besteden het bouwen van 8 Peel boerderij en in Peelplan Zuid gem. Venray, in 4 percelen en in massa. Hoek Marktstraat-Schoolstraat

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11