«mcsiEUWs >NJ ee NOG MEER ZAKEN DINSDAGSMORGEN OPEN Snorkelcursus 't Kruithof je 1I1TERPENIEIIWS Vrouwenkafé Venray Venray li SCHOUWBURG- NIEUWS K.V.W. Ven rays Mannenkoor St. Pe\^S jongerenkoor J.V.M. ebberink Groot popconcert te Sevenum Beweging Werkende Jongeren Donderdag 22 maart om 20.00 uur repetitie voor 't gehele koor. Zaterdag 24 maart concertreis naar Valkenburg. Verzamelen in miform om 17.45 uur in Almonda. )ames meenemen natuurlijk. Donderdag 29 maart algemene aarvergadering in Almonda. Aan- ang 20.00 uur. Bij de bestuursver- jezmg zijn de heren W. Smits en Janssen Pzn. wederom herkies bar. Zoals vorige week vermeld, is Ie ledenstop voor een maand opge- leven- Nieuwe leden kunnen zich lelden op de wekelijkse repetitie- pond in Almonda of telefonisch lontakt opnemen met sekr. W. Smits i 2454. Zaterdag 21 april concert te Wans- "zondag 22 april concert te Maas- iree. Op 7 okt. neemt ons koor deel aan en groot internationaal zangcon- ours in Mainerzhagen Duitsland, lan dit concours nemen koren deel ut vele landen uit Europa en ons oor is ingedeeld in de allerhoogste fdeling .Dat wordt dus keihard re- leteren. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 Hotel Almonda, tel. 5777. Ponderdag 22 maart: 19.00 uur bespreking delegatie be stuur met dirigent m.b.t. beleid op langere termijn. 19,30 uur repetitie harmonieorkest in aula Leunseweg. 'rjjdag 23 maart: 19.00 bijeenkomst café Volleberg, Henseniusstraat voor serenade aan bruidspaar Wilmsen (drumband) zaal In den Engel. Aansluitend muzikale opluistering opening Markthof (nieuw winkel gedeelte Marktstraat). Wij reke nen op een grote opkomst. Ieder een aanwezig! Uniform: beige hemd en rode das. iterdag 24 maart: Stertoch b.g.v. opening muziek school door alle muziekverenigin gen van de gemeente. Bijeenkomst om kwart vóór zes n.m. in café Hulsman. Vertrek om zes uur, route: Henseniusplein, Poststraat, Julianasingel tot achter het oude gemeentehuis, alwaar gezamenlijk de mars Arosa uitgevoerd zal wor den. Einde plm. 18.30 uur. Ook hier moet iedereen aanwezig zijn. Uniform: beige hemd en rode das. londerdag 29 maart: Repetitielokaal Leunseweg bezet. Repetitie is dan in de schouwburg St. Anna, 19.30 uur. londerdag 13 april: Algemene ledenvergadering Vlak water. 19 april: Solistenconcours te Oirlo. april: Aubade pater Pothof, april: Aubade Koninginnedag, en 20 mei: Communiefeesten, juni: Jeugdvierdaagse. sept.: Taptoe Venray '79. sept.: Gemeentelijk muziektoernooi te Leunen. LEERLINGENOPLEIDÏNG londerdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen en J. Verstegen in Co- ninxhof. laandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. insdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen in Coninxhof. Poensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- nd tot donderdag 19.00 uur bij de ïcretaris, telefoon 1225. Afmelden jeugdopleiding bij de eer Raedts, tel. 2803. kanarievereniging De Huisvriend Maandag 26 maart 1979 om 20.00 ur in de grote zaal IN DEN ENGEL i plaats van vergadering KIENEN. PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13, tel. 1601 FONTEIN DELICATESSEN Poststraat 4, tel. 2045 MESSEMAEKERS-CUYPERS Boekhandel Passage 17 Repetities: Vrüdag 23 maart: om 18.30 uur voor sopranen en al ten; om 19.15 voor tenoren en bas sen. Maandag 26 maart: om 18.30 voor sopranen en alten. Dinsdag 27 maart: om 18.30 voor alten. Afmelden bij het secretariaat: Langstraat 104, tel. 1690. Rjjbeurten Blitterswijck: Vrijdag 23 maart: hr. Hendriks, Bergweg 15 Maandag 26 maart: hr. Maasdam, Ouverturestraat 13. Uniformen: Vrijdag 23 maart om 18.15 uur zal mevr. Alkim in het koorhuis aanwe zig zijn voor verstrekking van uni formen. Wil iedereen even nagaan of zijn uniform nog past? Mededeling: Na de gezellige tocht naar België en het suksesvolle optreden daar be gin deze maand, gaat het koor zater dag 24 maart a.s. om 19.00 uur de eucharistieviering in de kerk van Blitterswijck opluisteren. In uni form. We komen nog enkele ouders tekort die bereid zijn om te rijden. Vertrek vanaf de Paterskerk om 18.30 uur. Op de opkomst van alle koorleden wordt gerekend. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 27 maart, 19.30 uur repe titie voor de alten om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Donderdag 29 maart, 20.30 uur muziekcursus in St. Joseph, Over- loonseweg 2. Afmeldingen voor deze cursus uitsluitend bij: dhr. P. Croy- mans. Spinetstraat 14, tel. 1578. Dinsdag 3 april, 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Zaterdag 7 april, 15.00 uur opluis tering Eucharistieviering in verband met het 40-jarig huwelijk van de heer en mevrouw van de Pasch- Folbers, in de Grote Kerk, Markt. Daarna gelegenheid tot feliciteren in Hotel Almonda, Julianasingel. Bij verhindering gelieve u zith af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Zondag 25 maart a.s .zingen we tijdens het zondagochtendconcert in de Schouwburg, om 11.30 uur. Weest U tijdig aanwezig, in uniform. Woensdag 28 maart om 20.00 uur repetitie voor het hele koor, in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Bent U voor de repetitie verhin derd, dan graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. Het programma voor „St. Petrus Banden" is voor dit weekend weer goed gevuld. Vrijdag 23 maart wordt meege werkt aan de feestelijke opening van de Markthof. Om 18.45 uur is het verzamelen voor het korps aan de LTS. Zaterdag 24 maart is het de ope ning van de Muziekschool, die de aandacht vraagt. Circa 18.00 uur wordt het korps aan de LTS ver wacht. Zondag 25 maart zal de Wieier- zesdaagse van DSV opgeluisterd worden. Dit zal gebeuren tijdens de normale repetitietijd. Het korps wordt wel verwacht in uniform. In tegenstelling tot eerder gelan ceerde berichten is de repetitietijd voor de Miniretjes voortaan op woensdag van 17.00 - 18.00 uur. VREDESKERK VENRAY Zaterdagavond a.s. is er weer een jongerenviering in de Vredeskerk. In het komend weekend neemt n.l. onze oud-voorzitter en geestelijk leidsman. Broeder Arnold Miermans, afscheid, na vele jaren zijn beste krachten aan ons koor te hebben ge geven. Gaarne zal het jongerenkoor „Chrisko" dan ook haar medewer king verlenen bij dit afscheid en wel a.s. zaterdagavond om 7 uur. ALLE leden worden om 6.00 uur in 't parochiezaaltje verwacht. Het programma voor deze jongerenvie ring is afgestemd op 't afscheid van „onze Broeder". BEDANKT Broeder Arnold heeft aan die wieg gestaan van ons jongerenkoor en heeft daar vele jaren de leiding van gehad, wat voor hem lang niet altijd gemakkelijk is geweest. Maar alle tegenslagen en moeilijkheden wist hij steeds te overwinnen. In zijn tijd is het jongerenkoor dan ook een be grip geworden. Nu het dan zover is dat wij afscheid moeten nemen van Broeder Arnold, realiseren wij ons pas goed met hoeveel inzet hij al die jaren voor ons koor heeft ge werkt. Wij zullen Broeder Arnold node missen. Wij danken hem dan ook van ganser harte en hopen dat hij zich gauw zal thuisvoelen in zijn nieuwe woonplaats. Broeder Arnold ad muitos annos. A.s. maandag 26 maart, brengt het „Vrouwenkafé" in Venray een op treden van de mimegroep „Balse mien". De groep „Balsemien" is op gericht door een aantal vrouwen, die elkaar hebben leren kennen op een kursus „dramatische expressie". Het programma wordt hoofdzakelijk mimisch gebracht. De inhoud gaat vooral over de aspekten van menselijke relatie tus sen man en vrouw in deze samen leving, beïnvloed door de techniek en de reklame. Tijdens deze show speelt één per soon duidelijk een centrale rol, als schakel tussen de groep en het pu bliek. Het optreden begint om 21.00 uur, maar het vrouwenkafé is al vanaf 20.00 uur geopend, entree 2,-. Maandag 2 april wordt er een „open" avond voor mannen en vrou wen georganiseerd. Hierover volgen de week meer. Vrouwenkafé, Hoenderstraat 10 in Venray. merselo Vrijdag 23 maart: Beste jongens en meisjes van 12 t.m. 15 jaar, na die vermoeiende dropping van vorige week maken we er vanavond weer een gezellig avondje van met veel muziek. Hopelijk zijn jullie voldoende uit gerust om vanavond een dansje te wagen. Van 7 tot 10 uur kunnen jul lie weer bij ons terecht. Zaterdag 24 maart: Vanavond openen we de deur om 8 uur voor iedereen van 15 jaar en ouder. Tot half 1 staan we voor jul lie klaar met een fijn muziekje en voor iedereen een natje en droogje. We maken er weer een gezellig avondje van. Tot zaterdag. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Den Dissels discoinformatie. Deze week is er weer een gran dioze disco in ons wijkgebouw. De toegang is voor iedereen van 9 jaar en ouder. We doen nog eens een beroep op de ouders om kinderen onder de negen jaar niet te sturen, daar we ze anders teleur zullen moe ten stellen. Dat doen we niet graag, vandaar dat we op uw medewerking rekenen. Voor wat de disco-special betreft, deze zal waarschijnlijk vrijdag over een week zijn (30 maart). Maar dat kun je dan zaterdagavond horen of je kijkt in de Peel en Maas. Tot ziens zaterdagavond in Tref centrum Den Hoender, Ursulastraat 2, Venray. Hallo allemaal, ik hoop dat jullie tegen de tijd dat ik dit stukje schrijf (ma. 19-3) een exprom in de bus hebben gekregen. Zo nu dit ook weer kwijt ben, kan ik met de ex cursies beginnen. De le excursie vertrekt vrijdag 23 maart om 18.00 uur bij Jolanda (Oude Oostrumseweg 34). Deze ex cursie is alleen bestemd voor de le den van het A.B. Er wordt namelijk bij Henk in Horst (Westerholtstr. 61) een ABV gehouden. Het gaat op de ze vergadering over het vervolg van de jaar indeling en de propexcursies 29-4. Dan krijgen we nu de excursie van zaterdag 24 maart: 1. Peter Wondergem, tellen in z'n Sovonblok, 7.00 uur. 2. Jan, hij houdt een stookexcur- sie d.w.z. dat hij het hout van de knotexcursies gaat opstoken. Deze excursie vertrekt om 14.00 uur. Allebei vanaf de schouwburg. En dan tenslotte de excursies van zondag 25 maart. Dat zijn er maar liefst 5, waarvan er 1 heel vroeg. Namelijk die van Jan. Hij vertrekt om 5 uur 's ochtends naar een ge bied waar hij korhoenders (even tueel ook zoogdieren) hoopt te zien. Als je mee gaat moet je iets mee nemen waar je op kunt liggen. En dan zal ik er nog eens op wijzen dat er in je exprom bij staat dat dit al leen voor fanatiekelingen is. Het moet een kleine groep blijven i.v.m. rust e.d. Om 7.00 uur vertrekken er nog 4 excursies vanaf de schouwburg: 1. Boena, Hamert, vogels 2. Gert-Jan, Grote Peel, vogels 3. Martien, Sovontelling. 4. Henk, Maasheggen, vogels. Nou, dit was het wel weer zo'n beetje. Als je dit stukje te rommelig vindt, kun je het exprom wel lezen, want daar staat alles nog romme liger in. Ik zeg: de groeten en tot kijk, Helène. Door diverse televisieseries o.a. Cousteau is de belangstelling voor de onderwatersport sterk toégeno- men en ook het snorkelduiken is een in populariteit stijgende bezig heid. De snorkelduiker kan met een voudige middelen (bril, snorkelpijp, en vliezen) de wereld onder water beter leren kennen, en zal verrast staan over het veelvoud aan leven en kleuren. Het snorkelduiken is gemakkelijk te leren in enkele theorie- en prak tijklessen in het zwembad. Om in deze behoefte te voorzien willen enkele in Venray woonach tige leden van de onderwatersport vereniging NAJADE (Bergen) een cursus organiseren bij voldoende deelname. Deze cursus is bedoeld voor die gene die met vakantie of andere ge legenheden hebben gezwommen met bril en zwemvliezen, of dit willen gaan doen om zo een goede tech- niet aangeleerd te krijgen. Met het kopen van vliezen, bril of snorkel kunt U het beste wachten tot na de eerste instruktie, omdat ook gewezen zal worden op deugde lijkheid van de materialen, dit laat ste voor zover U zelf al niet in het bezit bent van een en ander. De kosten bedragen 60,inclu sief entree van het zwembad. De cursus zal ongeveer zes lessen in- houdén met mondelinge instruktie en aansluitend een uur zwemmen. Inlichtingen: W. Linders, Hoefslag 3, Oostrum, tel. 4144 of J. des Bou- vrie. Serenadestraat 16, Venray, tel. 5414. Nu alle winterse ongemakken ons geen belemmeringen meer in de weg leggen, gaan we ons driftig bezig houden met ons „Kruithofje" om alle plannen op tijd klaar te krij gen. En dat op tijd betekent nu dat er nogal wat gedaan moet worden. Maar we gaan er weer gezamenlijk tegenaan om al die leuke dingen die nu nog op papier staan over een week of 5 a 6 klaar te hebben. Want we gaan ons nu volledig konsentre- ren op de aanstaande koninginne dag, waarop ons Kruithofje officieel geopend gaat worden. Om dit feest de nodige luister bij te zetten is er een aktieve enthousiaste groep al enkele maanden bezig het nodige te organiseren. En geloof maar dat on ze buurt en omgeving deze aktivi- teiten t.z.t. wel zal ondervinden. Houdt er nu maar alvast rekening mee op koninginnedag vrij te hou den voor de opening van ons Kruit hofje, buurtbewoners!! Daarom buurtbewoners, houdt het kruit droog en de lont klaar om het grote feest te doen slagen en maak nog enkele uurtjes vrij om alles rond te krijgen. Er is materiaal ge noeg! Iedere avond vanaf half zeven en zaterdags vanaf half tien kun nen we alle handen, zowel linker als rechter gebruiken. Zondag 25 mrt.: VIDO VIDO is een groep afkomstig uit Weert. Een optreden van VIDO is uniek daar zij in hun optreden pop met humor gecombineerd hebben. VIDO's gezicht is zeer gevarieerd, evenals hun muziek die is opge bouwd uit een mengeling van jazz, pop. funk en helt sterke over naar de nichtenrock (David Bowie, Brian Ferry, Steve Harley). Begin 1977 wonnen ze het „Caba ret der Onbekenden", dat jaarlijks in Eindhoven wordt gehouden, met meer dan honderd deelnemers. Zo wel in de voorronde, de halve finale als de finale behaalde VIDO een eerste plaats en van daar uit trach ten ze een carrière op te bouwen. De groep die hun muziek zelf bestem peld als „Containerrock" is a.s. zon dag te bezien en te beluisteren in Free Wheelin. Entree 3,aan vang 21.00 uur. SHELL-IIELPT AKTIE OOK IN VENRAY 21 maart SHARPEVILLE DAG is in heel Nederland de campagne voor een olieboycot tegen Zuid-Afri- ka van start gegaan. Ook in Venray is op woensdag een speciale olie-folder huis aan huis verspreid. De massale verspreiding van deze folder is de eerste van een reeks aktiviteiten om de bevolking te informeren over: De direkte betrokkenheid van onze „Koninklijke Nederlandse Shell" bij de onderdrukking in Zuid-Afrika - Namibië en Rhode- sië. De noodzaak om een olieboycot in te stellen tegen Zuid-Afrika, met inbegrip van strenge straffen bij overtreding van de boycot door oliemultinationals. SHARPEVILLE-DAG 1960 Woensdag 21 maart is het precies 19 jaar geleden, dat in Sharpeville de Zuidafrikaanse politie een bloe dig einde maakte aan een grote ge weldloze betoging van 35.000 Afrika nen .De demonstratie was gericht tegen de gehate pasjes wetten. 69 afrikanen werden door de politie vermoord, op de vlucht in de rug ge schoten. SHELL-HELPT Shell helpt, ja dat wel, maar wie eigenlijk? In Nederland, door middel van handige boekjes, om ons uit onze auto-zorgen te helpen. U weet wel, wat we moeten doen bij pech onder weg; welk onderhoud je zelf kan doen enz. Maar de Shell helpt ook in Zuide lijk Afrika. Dankzij Shell benzine kan de oorlog in Rhodesië zich blij ven voortslepen. Via Zuid-Afrika levert Shell olie aan het blanke min derheids-regime van Ian Smith in Rhodesië. Terwijl de veiligheidsraad, het hoogste orgaan van de Verenig de Naties in 1966 al een dwingend verbod legde op elke olieleverantie aan het Smith-regiem. Ook in Venray is er een plaatse lijke werkgroep gevormd voor een campagne voor een olieboycot tegen Zuid Afrika. Uit comité bestaat o.a. uit vertegenwoordigers van jonge rencentra, politieke partijen, wereld winkel enz. Dit comité heeft op 21 maart de folder verspreid met meer informatie over de praktijken van de Shell (een voor meer dan 60#/o nederlands bedrijf). Maar het comité zal meer gaan doen. Van 4 t.m. 10 juni zal een afrika week georgani seerd worden, die in het teken staat van de olieboycot en de hulp van de Shell aan de apartheid en de terreur in Zuidelijk Afrika. Er zullen dan diverse aktiviteiten plaatsvinden, zoals optredens van de toneelgroep Proloog en een afrikaanse muziek groep. Verder zijn er plannen voor een demonstratieve fietstocht Wilt u meer informatie of zelf meewerken aan deze campagne, laat dan even wat horen aan het koör- dinatie adres: Jongerencentrum Free Wheelin, Hoenderstraat 10, tel. 3293, Hans van Bruinesens, Gerard Schütte. Hoek Marktstraat-Schoolstraat Heden vrijdag 23 en zaterdag 24 maart zijn er twee voorstellingen van de nieuwe TOON HERMANS show. Beide voorstellingen zijn uit verkocht. De enige kans op plaatsen is op de dag van de voorstelling, om dat dan de plaatsen die terugkomen vanwege verhinderingen, worden doorverkocht. De grote belangstel ling bij het publiek voor de voor stellingen van Toon Hermans, heeft een aantal gesprekken met Tqpn tot gevolg gehad. Eindelijk is het dan gelukt om twee extra dagen te krij gen aan het eind van dit seizoen, nadat bleek dat in het komende schouwburgseizoen geen mogelijk heden meer aanwezig waren. Die extra voorstellingen zijn dan op 25 en 26 juni. De voorverkoop startte j.l. maandag en binnen anderhalf uur waren de 1100 plaatsen ver kocht. Op zondag 25 maart wordt het zondagochtendconcert verzorgd door de fanfare „St. Catharina" uit Lcu- nen-Veulen-Heide en het dameskopr „Venrode" uit Venray. De Speel- groep Stevensbeek brengt op die da tum het blijspel „Ciao" op de plan ken. Maandag 26, dinsdag 27 en woens dag 28 maart zijn er voorstellingen van de nieuwe „MOUNTIES SHOW" „HOE MALLER HOE MOOIER". De laatste twee data zijn besloten voor stellingen. Dit worden echt avonden voor een breed publiek. Er zijn op dit moment nog enkele plaatsen be schikbaar. Op vrijdag 30 maart komt exclu sief voor Nederland de beroemde opera van Donizetti „LUCIA Dl LAMMERMOOR" met niemand min der dan CHRISTINA DEUTEKOM in de hoofdrol, naar Venray. Dit is de kostbaarste produktie die ooit in Venray is gebracht. Het kon ook al leen financieel haalbaar gemaakt worden door subsidies uit het Bel gisch-Nederlands Kultureel Accoord. Dit bij gelegenheid van het 12% ja rig bestaan de onze Streekschouw- burg. Voor dit evenement bestaat in het gehele land grote belangstelling, doch ook hier is het helaas zo, dat de voorstelling uitverkocht is. Al leen op de dag der voorstelling is er een geringe kans op een vrijkomen de plaats. Op zondag 1 april wordt het zon dagochtendconcert gegeven door de school-zangvereniging „Capriccio" en het orkest „Bojema". Het amateur toneel wordt op 1 april verzorgd door de toneelvereniging „De Kerk- dijkers" met het blijspel „Maak dat je tante maar wys". KINDERVAKANTIEWERK VENRAY e.o. Na de winterstop zijn de leden van de stichting Kindervakantie werk alweer een paar keer bij el kaar gekomen om het programma van het komend seizoen te bekijken. Op dit moment zijn er nog maar twee dingen definitief bekend: Ten eerste dat we ook dit jaar weer twee weken ons programma zullen draaien. Dit zal voor niemand een verrassing zijn net zo min als het tweede feit, n.l. de data waarop het KVW gehouden zal worden. Net als in het verleden zullen we ook nu weer de twee weken aktief zijn die aan de Venrayse kermis vooraf gaan. Dat zijn de weken: 23 tot en met 27 juli en 30 juli tot en met 3 augustus. Het is vooral voor de mensen die hun zomervakantie nog moeten be spreken van belang dat ze deze da ta goed in zich opnemen, om niet straks met teleurgestelde kinderen te zitten. Wat we allemaal gaan doen dit jaar is uiteraard nog niet bekend. De programmacommissie zal zich daar de komende weken eens uit voerig over gaan bezinnen, zodat we ook dit jaar weer een program ma krijgen dat klinkt als een klok. Over een aantal weken zullen we daarop nog wel terugkomen. openbare bibliotheek venray afd .voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de aanwinsten: R. Cowper. Kuldesak (sf) L. Huizinga. Ik heb n.l. mijn vrouw vermoord. R. Lane. Café Mimosa (meis) H. Lansink. Niet bij brood alleen (str) D. du Maurier. De vlucht van de valk. D. Reeman. Het eiland van de half goden (oorl.) W. A. Smith. De jakhalzen van het paradijs (av) W. Vening. Verzetsgroep „Zwaan tje" (oorl) J. West. De slachting bij Fall Creek: roman (hist) Ph. A. Whitney. De dans van de stier. SANTECREAM Grotestraat 5a, tel. 5168 CLAESSENS BAKKERIJ Grotestraat 12, tel. 1864 HEMA Grotestraat 14, tel. 3134 COENEN Hofstraat 5, tel. 2828 LECTUURHAL Grotestraat 1a, tel. 5357 SLAGERIJ SCHOLTEN Grotestraat 23, tel. 1488 JANSSEN-CLEVERS Henseniusstraat 8, tel. 1513 VAN DEN MUNCKHOF b.v. CHOCOLATERIE LUCASSEN Grotestraat 28, tel. 2727 Grotestraat 21, tel. 2313 SCHAEFFERS Verf en Behang Patersstraat dinsdags gehele dag open ELECTRO JACOBS Schoolstraat 3a. tel. 4513 ALBERT HEIJN Grotemarkt 8. tel. 1389 J. THEUWS Merseloseweg 6, tel. 1523 A.s. zondag 25 maart vindt er in de Wtngert tc Sevenum een popcon cert plaats van een uitgekiend ni veau. Ook dit keer zal alles gebeu ren onder de naam „PEELPOP "79" en de organisatie ligt in handen van O.J.C. Walhalla. In tegenstelling tot vorig jaar vindt nu het geheel bin nen plaats en wel in Gemeenschaps huis de Wingert. dat in het centrum van Sevenum ligt en derhalve ook voor iedereen goed bereikbaar is. De zaal gaat om 13.00 uur open cn het festival vindt zijn aanvang om 14.30 uur. De prijs van de kaarten is in de voorverkoop 10,en aan de kassa 12.50. Het geheel is om 23.00 uur ge ëindigd. Gedurende dit tijdsbestek zullen 5 groepen de revue passeren, waar van de een meer bekendheid geniet als de ander maar waar de een ze ker niet onder hoeft te doen voor de ander en met enkele topgroepen be looft het een groots spektakel te worden. De deelnemende groepen Zijn: Bar relhouse,. Friends Band, Sail Joia, Massada. Voor inlichtingen over Peelpop kan men zich wenden tot O.J.C. Wal halla te Sevenum, tel. 04767-2042. HOE SOLLICITEER JE? Je kunt mondeling of schriftelijk solliciteren. Als je schriftelijk moet solliciteren, word je daarna opge roepen voor een mondeling gesprek. SCHRIFTELIJK SOLLICITEREN: De brief moet met de hand ge schreven zijn. Nooit een brief typen! Houd de brief kort, maar duidelijk. GESPREK: Bereid je voor op het gesprek. Zet een aantal punten op papier en prent ze goed ln je hoofd. Op papier is wel beter want meestal ben je zo zenuwachtig dat je alles vergeet. Zorg dat je op tijd bent. Let goed op tijdens het gesprek. Afspraken over je loon, proeftijd, vakantieda gen, soort werk moeten kloppen met die rechten zoals we reeds eerder omschreven. Als er tijdens het gesprek een pa pier op tafel komt wat getekend moet worden teken dan nóóit. Zeg heel duidelijk dat je het thuis wilt bespreken en door wilt lezen. Teken pas een overeenkomst als alle punten kloppen. De KWJ en de vak bond kunnen je hierbij een advies geven. EEN PAAR TIPS: Als je JA zegt betekent dat nog niet dat je verplicht bent daar voor vast te gaan werken. Je krijgt altijd een proeftijd. Een proeftijd duurt maximaal twee maanden (kan dus nooit meer zijn). Tijdens de proeftijd kan ieder moment van de dag het werk opgezegd worden. Dit geldt zowel voor jou als voor jouw baas. Maak goede afspraken tijdens het solliciteren. Ondanks dat je door de hoge jeugdwerkloosheid moeilijk werk kunt krijgen. Blijf doorsolliciteren, wacht niet het resultaat van een gesprek af. VRAAG DIT: Vragen bij het gesprek- 1. Wat voor werk krijg ik te doen? (In grote bedrijven hebben ze vaak een werkomschrijving). 2. Kan ik een opleiding volgen? Hoe zit het met de betaling van de opleiding? 3. Hoe zit het met het loon? Wat is mijn „bruto" (vuil) en „netto" (schoon) loon? 4. Krijg ik een loonstrookje? 5. Hoe zit het met de vakantie dagen? Hoeveel snipperdagen krijg ik? 6. Hoeveel bedraagt de vakantie toeslag? 7. Hoe zijn hier de werktijden? Hoe laat beginnen de mensen te wer ken eq hoe zit het met de pauzes? 8. Wat zijn de regels als je ziek bent? Hoeveel krijg je dan uit betaald? 9. Ik woon buiten de stad, maar krijg ik wel reikosten vergoed? 10. Hoé zit het met werkkleding en gereedschapsgeld? 11. Hoelang duurt de proeftijd? (Dit mag nooit méér dan 2 maanden zijn!) 12. Is er een CAO van toepassing? Kan ik er daar een van krijgen? 13. Als ik hier kom werken, hoe zit het dan met een inwerkperiode? Met wie moet ik samenwerken? En kan ik een rondleiding door het bedrijf krijgen? 14. Waar kan ik terecht met vragen of klachten? 15. Is er een bedrijfsspaarregeling? 16. Kom ik ook al in het pensioen? En zo ja. wat wordt ervoor van m'n loon gehouden? Voor alle inlichtingen: Tegelse- weg 55. Venlo, tel. 077 - 17869. HENK SMITS Schoolstraat 26, tel. 6555 DE GRUYTER Grotemarkt 5, tel. 2391 TORRO Merseloseweg 15, tel. 3526 TOOLSHOP Paterslaan 7. tel. 7708 STOMERIJ OPTIMA Poststraat 6, tel. 2025 MESSEMAEKERS-CUYPERS Kantoorboekhandel Grotestr. 17 ii

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9