ét tummers@MHM§ Hengelsport Ruitersport VC Phoenix'75 DUIVENSPORT BILJARTEN HANDBOOG TAFELTENNIS Kegelen Grote internationale autocross Veulen oostrum B.V. N.A.S. Uit de Gemeenteraad van Meerlo-Wanssum Uit de Gemeenteraad van Vierlingsbeek M.C.C. VENRAY Invaliden Sportclub Venray Omstreken S.V. Venray PEEL EN MAAS installatiebedrijven b.v. KINDERMODE is sportief en kleurig deze zomer Op zondag 1 april a.s. organiseert „A.C.C. 't Veule" uit Veulen-Venray onder auspiciën van de A.S.U.Z. (Auto Sport Unie Zuid) een inter nationale autocross. Dit is de eerste officiële autocross van A.C.C. 't Veu le (Autocross Club 't Veule). De coureurs van A.C.C. 't Veule zullen alles op alles zetten om de titels van deze autocross in huis te houden. Er wordt gereden in ver schillende klassen, zoals 1300 cc - 1600 cc - 2000 cc en de 6 - 8 cylin ders, maar het grootste spektakel zal ongetwijfeld de Rodeo groepen zijn met vele plaatselijke deelne mers. Tevens is er een speciale da mesrace; een afval- en een win naarsrace. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Het terrein is gelegen aan de Lorbaan. Coureurs dienen anderhalf uur voor de wedstrijd aanwezig te zijn voor de keuring van hun auto. Inschrijving voor deze cross kan gebeuren op de autocross te Grub- benvorst; de prijsuitreiking zal plaatsvinden 'savonds om 20.00 uur in Dancing 't Veule te Veulen. Het weer schijnt voor de motor sport niet mee te werken, maar MCC Venray was toch aanwezig in Heus- den. Bij de 125 cc senioren .kwam T. Claessen aan de start. Ondanks een slechte start en valpartij wist hij zich in de eerste manche naar een 13e plaats en de 2e manche een 9e plaats te veroveren. Algemeen werd hij 11e. Bij de 250 cc junioren kwamen aan de start L. Willems, P. van Es, W. Janssen, C. Pelzer. Van deze jon gens kwamen er drie in de finale: L. Willems, P. vart Es en W. Janssen. In die finale zijn ze echter alle drie uitgevallen. Bij de 500 cc junioren kwamen 4 rijders van M.C.C. aan de start: J. Bardoel, N. Pijpers, P. Potten en T. van Dijck. Hier werd J. Bardoel weer algemeen 2e; goed gewerkt Jan en P. Potten die anders altijd net buiten de prijzen valt wist hier een grandioze 6e plaats te behalen. N. Pijpers werd 10e en T. v. Dijck 17e, hij had veel last van het slechte weer. Bij de 500 cc senioren, kwam Sjaak Willems aan de start, dit was een Nederland-België wedstrijd, dus ex tra zwaar. In de eerste manche nam hij de kop, maar door spanning en een valpartij moest hij genoegen nemen met eén 7e plaats. In de 2e manche nam hij vanaf de start de eerste plaats in en gaf die niet meer af. Zo behaalde hij een grandioze 3e plaats algemeen. Jongens proficiat en veel sukses volgende week in Wanssum en Luyksgestel. De spits is eraf. De eerste fase van de clubkampioenschappen is ver reden. De opkomst was zeer goed. Onder goede weersomstandigheden probeerden we een gemiddelde van 24 km/u zo dicht mogelijk te bena deren. Er moest door sommigen toch stevig gefietst worden, want er vie len wat lekke banden. Daarvoor wa ren verschillende oorzaken te noe men. Mogelijk hadden sommige bandjes het wat zwaar met de paar kilo's teveel die mee moesten. Daar naast was het wegdek op sommige plaatsen door de strenge winter ern stig beschadigd. Iedereen haalde het einde. De mensen die alles geregeld had den, hadden alles prima voor me kaar. De meeste mensen zullen nu weer regelmatig gaan touren. r.k. gymnastiekvereniging st chrlstoffel venray Zondag 25 maart a.s. houdt de gymnastiekvereniging St. Christoffel de clubkampioenschappen 1979. Er zijn 7 categorieën deelnemers waar gestreden zal worden om goud, zilver of brons. Voor de hoogste ge middelde kampiben is er een wissel beker. Aanvang wedstrijd om 9.10 u. voor de groepen Jongens, Meisjes junioren, Meisjes aspiranten, Dames en Dames wedstrijdgroep. De groepen Meisjes junioren, Meisjes aspiranten A en Meisjes as piranten B zijn aan de beurt om 11.15 uur. Ouders en belangstellenden zijn welkom op zondagmorgen in gym zaal Coninxhof te Veltum. Alle deelnemers veel succes ge wenst. H.S.V. „DE ROERDOMP" Zaterdag 24 maart Poort van Bra bant beker in Achtdorpen verband te Maashees, bijeenkomst om 13.00 i.ur. Zondag afsluitingswedstrjjd te Maashees, aanvang wordt bij opga ve bekend gemaakt. Voor deelname opgeven bij H. v.d. Heuvel, Langeweg 38 te Venray tot donderdag 20 00 uur. ZWEMINSTUIF Zaterdag 7 april a.s. 10.00 - 12.30 uur zal in het Venrayse binnenbad aan de Parkweg een zweminstuif worden georganiseerd door instruk- teurs en medewerkers van Venray's Instruktiebad. Wij juichen dit initia tief van harte toe! Het ligt in de bedoeling, dat alle liefhebbers(sters) van de zwemsport, zowel valide als gehandicapten, hier aan kunnen deelnemen. Er zullen allerlei spelen worden beoefend. Wij dachten, dat dit idee navol ging verdient en wij hopen dan ook, dat velen hieraan zullen deelnemen. Nogmaals: zaterdag 7 april 1979 van 10.00 - 12.30 uur. LEDENWERVING Onverstoord gaan wij verder met onze aktie en zijn dan ook bijzonder blij met bovenstaand bericht, deze zweminstuif past goed in ons pro gramma om onze lichamelijk gehan dicapten aan te sporen, aan sport te gaan doen! Plan 1979 „Ga zwemmen en maak een begin met deze instuif, zaterdag 7 april!" TAFELTENNIS Ook hiervoor zijn nieuwe leden steeds van harte welkom! Iedere dinsdagavond 20.00 - 22.00 uur in de gymzaal, Beukenlaan te Venray, trainingsavond. Als U nu zegt, tafeltennis, dat heb ik nog nooit gedaan, kom dan op een dinsdagavond eens een batje vasthouden en een balletje slaan! Wij verwachten U mensen! Nu de bondscompetitie achter de rug is, kan de aandacht wear meer gericht worden op de onderlinge ranglijstcompetitie. Vooral ook, om dat de eerste ronde hiervan deze week wordt afgesloten. De eindstand van deze eerste ronde gaat de for matie bepalen, waarin twee groepen afzonderlijk de tweede ronde gaan verspelen. De hoofdgroep zal bestaan uit 9 a 10 spelers. Daar belooft het een zeer spannende eindstrijd te worden, ge zien de geringe puntenverschillen. Kampioensgegadigden zijn hier Mar tens, Noyens, Peek en de Bijl. Deze laatste kan via uitdaging zijn kam pioenstitel van de voorgaande twee jaar verdedigen, mits hij in de 2e ronde als no. 1 eindigt. Wille, Bakker en Jacobs zullen onderaan nog moeten strijden voor een plaats in deze eerste groep. De tweede reserve-groep zal even eens bestaan uit 9 a 10 spelers en hier zullen Zaal en nieuwkomer Berhitu ongetwijfeld hoge ogen gaan gooien voor de bezetting van de eerste drie plaatsen, die voor een prijs van deze reserve-groep in aan merking komen. Deze tweede ronde zal 8 a 9 speel avonden in beslag nemen, zodat de onderlinge competitie dit seizoen tijdig zal zijn afgewerkt. Nieuwe leden of oud-leden, die aan deze tweede ronde willen deel nemen kunnen dit doen door zich dit weekend nog op te geven bij de heer A. Noyens, Nassauplein 18, tel. 2470. ST. ISIDORUS Op zondag 4 maart j.l. behaalde W. v. Dijck tijdens een sprincon- cours te Baarlo met zijn paard Moes- tafa in de klasse M een le prijs en in het Jachtspringen een eervolle 2e prijs. Uitslagen selectiewedstrijden op 11 maart te Horst en 18 maart te Venray. In Horst behaalde in de klasse B W. Linders met Norbert le prijs; P. Basten met Brian 5e prijs. In de klasse L: J. Tunnissen met Marco 7e prijs. In Venray behaalde in de klasse nieuwelingen H. Verlinden met Ra- mosa le prijs. In de klasse B W. Linders met Norbert 7e prijs; P. Basten met Brian 8e prijs. In de klasse L: W. v. Dijck met Moestafa 3e prijs; W. Linders met Rapsy 8e prijs. Ondergenoemde ruiters hebben zich geplaatst voor de Limburgse kampioenschappen op 31 maart en 1 april, welke gehouSen worden in Roggel, in manege de Leistert: W. Linders en P. Basten klasse B; J. Tunnissen en W. v. Dijck klasse L; M. Turkenburg en J. Arts klasse M; M. Verschuuren, W. v. Dijck en J. Arts klasse zwaar. Dames: Phoenix '75A.V. Flash 2-2 Afgelopen zaterdag moesten we uitkomen tegen koploper AV Flash uit Arcen, wat een zware dobber voor ons beloofde te worden. Maar het viel gelukkig allemaal nogal mee. In de beginfase van de eerste set konden we een voorsprong op bouwen van een paar luttele punten die voor ons broodnodig waren, maar we gaven het al gauw op. AV Flash bood ons een spel wat we af entoe niet aankonden. We, moesten de set afgeven met een eindstand van 9-15. Dat lieten we niet op ons zitten en we gingen moedig de 2e set in die in het begin stukken beter ver liep dan de le set. Er werd veel ge varieerder gespeeld wat ons weer moed gaf en zodoende konden we deze set op onze naam schrijven: 15-11. Maar owee die 3e set, we gin gen weer paniekerig spelen en moes ten deze set afgeven met een stand van 7-15. De'4e set verliep vrij spec taculair en we zetten onder druk door de aanmoediging van de sup porters. De laatste ging mede door deze aanmoedigingen naar Phoenix. 7-15 15-10. De setstanden waren: 9-15 15-11 Tellers en supporters bedankt voor jullie enthousiasme. A.s. zaterdag krijgen we nog een zware tegenstander, n.l. Kessel. We hopen dat de dames allemaal op tijd zijn. We vertrekken om 17.30 uur. Tot zaterdag! P.D.V. DE ZWALUW Heden donderdagavond inzetten voor africhten. Ook maandag 26 maart a.s. inzetten van 19.00 - 20.00 uur. G. ARTS KAMPIOEN 5e KLAS V.B.B. In tegenstelling tot de finale 6e klas waarin nogal verrassende par tijen en uitslag tevoorschijn kwa men, en een eindstand die geheel af week van de prestaties in de voor wedstrijden, is de eindstrijd 5e klas geheel volgens verwachting verlo pen en bleven verrassingen uit. Tij dens dit door de Leunen goed ge organiseerde toernooi, heeft G. Arts van het begin tot het einde duidelijk laten merken dat hij de sterkste was. Zijn gemiddelde lag 0.5 hoger als dat van de naaste belagers, hoewel ook zij ervoor zorgden dat in deze finale een zeer hoog toernooi gemiddelde behaald werd n.l. 1.787. Uitslag met respectievelijk de matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie: 1. G. Arts SNA 12 2.500 12 2. W. Kleuskens SNA 10 1.078 11 3. M. Bonants SNA 6 2.000 14 4. J. Michels, 't Anker 6 1.936 13 5. J. v. Ham DOS 4 1.350 13 6 J. v. Sinten 2 1.540 9 7. W. Dericks VOP 2 1.424 9 Dit weekend wordt in Merselo door OPM de eindstrijd 4e klas ge organiseerd, deelnemers hieraan zijn: J. Poels, F. Hendriks (BCY), P. de Haart, W. Janssen (VOP), M. Sie- bers (HGL), M. Hoevenaars (OBK) en'G. v. Daal ('t Anker). Reserve is E. v. d. Venne. Nadat het bandstoten en 3 ban den zo succesvol zijn verlopen en waarin het totaalklassement wordt aangevoerd door C. Raateland, zijn we in het libre alweer aan de twee de ronde begonnen. P. Bonants had hier een zeer goede start; in slechts 14 brt. liet hij z'n tegenstander kans loos. Ook Pa Bakens en Jan Dries- sen speelden een zeer goede partij. Dat Pa uiteindelijk het loodje moest leggen was niet zo verwonderlijk, want aJn scoorde n.l. in deze partij tweemaal een serie van rond 30. De nummers 1 en 2 C. Raateland en H. Hanen blijven onopvallend hun pun ten verzamelen. Beiden kwamen in een normale partij tot winst tegen resp. P. Bonants en L. Hanen. Voor zitter A. Huybers kwam 'n beetje minder goed uit de startblokken, maar Toon kennende, weten wij dat hierin spoedig verandering komt. INDOOR HANDBOOGTOERNOOI Jos Berkers uit Bakel werd de grote overwinnaar van het indoor- toernooi dat H.B.S. Ons Genoegen uit Ysselsteyn organiseerde in de prach tige kantine van Rank Xerox in Venray. Hij liet vanaf het begin al geen twijfel bestaan wie deze wed strijd het sterkste was door in de eerste serie van 30 pijlen 291 punten te schieten op een totaal van 300 pnt. Bij de dames zegevierde Neder lands kampioene Corry Floris uit Goirle en bij de junioren was F. Gie- len uit Westerhoven het sterkste. De uitslag van dit zeer geslaagde toernooi is: Heren: 1. J. Berkers, Bakel 575 2. P. Smits, Mierlo-Hout 567 3. M. Reniers, Liessel 566 4. J. v. d. Broek, Ysselsteyn 558 5. J. Siebers, Venray 556 Dames: 1. Corry Floris, Goirle 554 2. M. Smits, Oirschot 526 3. R. Berkers, Bakel 511 Junioren: 1. F. Gielen, Westerhoven 534 2. H. 'Smits, Oirschot 521 3. P. Vos Ven-Zelderheide 521 Verenigingsklassement: (hoogste 4 schutters) 1. St. Sebastian, Westerhoven 2. Ons Genoegen, Ysselsteyn 3. Constantia, Drunen 4. Willem Teil, Geverick 5. Diana, Venray 6. E.H.S., Venlo Uitslagen afgelopen weekend: SENIOREN: Noad 1Red Stars 2 Red Stars 3Looping 1 Amnasta 1Red Stars 4 Red Stars 5DVO 1 Paningen 2Red Stars 6 Panningen 3Red Stars 7 Looping 3Red Stars 8 Red Stars 9—Seta 4 2—8 4—6 3—7 4—6 2—8 3—7 7—3 3—7 Na de misstap van vorige week, herstelde Red Stars 2 zich op sterke wijze door de enige concurrent met 2-8 te verslaan. Als men nu geen gekke dingen meer doet, dan kan er niets meer gebeuren en wordt men kampioen van Nrd. Limburg. Voor Red Stars 3 schijnt na de ne derlaag tegen mede degradatiekan didaat Looping 1 de degradatie niet meer te ontkomen. Voor het 4e is de kans nog volop aanwezig om kampioen te worden in de 2e klasa. Ditzelfde geldt voor 6 en 7 kan het bijna niet meer ont gaan; JEUGD - JONGENS Red Stars 3Blue Star 1 46 Red Stars 4Asterix 2 46 Wap In 1—Red Stars 5 7—3 TTC 1—Red Stars 6 0—10 Red Stars 7—'t Belke 2 5—5 Red Stars 8Blue Stars 100 Red Stars 3 kan nu de hoop wel laten varen om tweede te worden in de eerste klas na deze nederlaag. Vojir het 4e is de eerste plaats toch wel iets te hoog. Ook het 5e moet tevreden zijn met de tweede plaats. Daarentegen stevent 6 regelrecht naar de titel. De overige teams be hielden verder ook hun tweede po sitie en dat allemaal in een hogere klasse, als de eerste helft. JEUGD - MEISJES Red Stars 3Armada 2 73 Batave 1Red Stars 4 64 Seta 2Red Stars 5 64 Red Stars 6Maasbree 3 73 K'lust 7Red Stars 7 55 Red Stars 8Maasbree 4 37 Leider Red Stars 3 maakte ook te gen Armada 2 geen fout. In een vrij sterke partij werd vrij vlot van de Horster dames gewonnen. Red Stars 4 en 5 kwamen net iets tekort om een punt mee naar Ven ray te nemen. Eveneens aan de lei ding bleef Red Stars 6 ook al ging het in den beginne wat moeilijk. Red Stars 8 speelde te weinig met overleg om de hoge positie waar te maken en Maasbree was echt an ders wel te kloppen. Programam a.s. weekend: Thuiswedstrijden: SENIOREN: Red Star s 2—Looping 1 18.00 Red Stars 4Helden 3 18.00 Red Stars 5—TTC 2 18.00 Red Stars 9—TTC 6 18.00 Red Stars 10Armada 7 14.15 JEUGD - JONGENS Red Stars 2Heugem 2 14.15 Red Stars 5Noad 3 10.00 Red Stars 6Noad 2 10.00 Red Stars 7Armada 5 10.00 JEUGD - MEISJES Red St ars2Koningslust 1 14.15 Re dStars 4Koningslust 4 10.00 Red Stars 5Armada 3 10.00 Uitwedstrijden: SENIOREN: Stiphout 1Red Stars 1 17.00 Helden 2—Red Stars 3 17.00 Asterix 1Red Stars 6 14.00 Olympic 3Red Stars 7 10.00 Top Spin 1Red Stars 8 14.00 JEUGD - JONGENS Odion 3Red Stars 1 13.15 Armada 2Red Stars 3 14.00 Looping 3Red Stars 4 14.30 Maasbree 2Red Stars 8 14.00 JEUGD - MEISJES Seta 2—Red Stars 3 14.00 Koningslust 6Red Stars 6 10.00 Koningslust 5Red Stars 7 10.00 Helden 1Red Stars 8 13.30 Red Stars 1 (meisjes) is vrij. 7 april is er voor jong en oud een kienavond in zaal Veerhuis. Aan vang 20.00 uur. Afd. softbal honkbal Uitslagen afgelopen weekend: Softbalsenioren: CardinalsVenray 1112 Honkbalsenioren MuloVenray 49 Programma a.s. weekend: Zaterdag 24 maart: Honkbalaspiranten VenrayD.V.S. 9.30 op het veld Softbaljunioren VenrayPhantoms 11.30 op het veld Zondag 25 maart: Softbal senioren: VenrayD.V.S. 9.30 op het veld Honkbal senioren: VenrayD.V.S. 12.00 op het veld Attentie: a.s. woensdag 28 maart wordt in de kantine om 20.00 uur een bespreking gehouden, waarbij met name alle ouders van onze jeugdleden (honk/softball) worden uitgenodigd. Gesproken zal worden over de vervoersproblemen van de jeugd, alsmede over de verplichte sportkleding van onze meisjes. Wij verwachten alle ouders. Helpt onze vereniging om het uw kinderen mogelijk te maken hun sport maximaal te kunnen beoefe nen. UW WEEKBLAD Uitslagen weekend 17/18 maart: Heren jun. Manual-Eksplosion 9-13 Heren sen. Manual—Heidia 1 17-12 Heren sen. ManualBlerick 3 30-11 Jongens pup. BevoManual 14-13 Meisjes pup. ManualBlerick 16-5 Dames sen. Blerick—Manual 1 12-5 De meisjes pupillen van Manual doen het goed deze competitie. Di verse wedstrijden werden gewonnen en afgelopen zondag wisten onze meisjes met maar liefst 16-5 de Ble rick pupillen de baas te blijven. Er werd dan ook goed gespeeld, al moe ten de doelpunten steeds van dezelf de meisjes komen. Heren senioren: De laatste thuiswedstrijd van de heren begon niet al te best. Heidia opende de score, waarna Manual op gelijke hoogte kwam. Deze proce dure bleef zich de eerste helft steeds herhalen. Hoewel nu al bleek dat Manual het beste van het spel had, kon Heidia steeds weer een voor sprong nemen. Dit kwam aan de ene kant doordat Manual enkele zeer goede kansen miste en aan de ande re kant doordat, de overigens goed leidende scheidsrechtster. kwistig strafworpen aan Heidia uitdeelde. Ruststand 7-7. In de tweede helft speelde Manual iets agressiever, waardoor voor het eerst in de wed strijd een voorsprong werd genomen. Via 12-9 en 15-10 werd het tenslotte 17-12. Vooral in de tweede helft toonde Manual aan waarom handbal een attraktief kijkspel kan zijn. Programma zondag 25 maart: Dames sen. Manual 2Loreal 11.30 Heren jun. ManualBlerick 1245 Heren Manual 2Breeton Sp. 13.20 Sporthal Vlodrop: Heren: PosterholtManual 1 19.25 COMPETITIE VERGADERING A.s .maandag 26 maart 1979 om 20.00 uur wordt in Hotel „de Burg graaf" de vergadering gehouden voor de voorzitters .Ook de voorzit ters van nog niet aangesloten kegel clubs worden hartelijk uitgenodigd. Op deze avond kunnen zij infor matie inwinnen over de Venrayse kegelcompetitie. De avond zal geleid worden door de huidige voorzitter P. Bouwmans, Hoogveld 8, Venray,' tel. 1653. venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en partikulieren. tummers-cromcis venray maakt deel uit van tummera-cremers installatiebedrijven b.v. met vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. De raad van de gemeente Meerlo- Wanssum kwam in openbare verga- demig bijeen en namen zonder hoofdelijke stemming de volgende besluiten: Beschikbaarstelling van een krediet van 1502,voor de tradi tioneel geworden schooluitwisseling tussen leerlingen van de lagere school uit Meerlo en Geysteren en leerlingen van enkele scholen uit Krefeld, welke uitwisseling zal wor den gehouden in het Schullandheim Herongen. Voor advieskosten en het be- stekklaar maken van de reconstruc tie Hoofdstraat Meerlo stelde de raad een krediet beschikbaar van 21.400,—. Voor de verfraaiing van het kerkplein te Swolgen stelde de raad een krediet beschikbaar van 175.000,Met opzet is alleen maar bij Janssen en de Jong offerte ge vraagd, gezien de ervaringen met dit aannemersbedrijf. De gemeenschap Swolgen zal door eigen inbreng nog vele tienduizenden guldens bespa ren. Over die besparing zal overleg plaats vinden met het aannemersbe drijf. Men mag aan dit werk geen konsekwenties verbinden over de prioriteitstelling. De kerk te Swol gen met zijn toren staat op de Mo numentenlijst en daarbij hoort een fraai dorpsplein. Dat dit 160 gulden per vierkante meter gaat kosten vonde de raad geen bezwaar. Een bedrag van 93.700,werd beschikbaar gesteld voor aanleg van riolering en asfaltverharding in een gedeelte van de Donkerhofsteeg te Tienray. Een bedrag van 37.000.voor aanleg van riolering en het aan brengen van penetratie in een ge deelte van de Broekhuizerweg te Swolgen. De kavelprijzen van het bestem mingsplan op de Hei te Wanssum werden conform het voorstel vast gesteld. Het plan zal 12 kavels om vatten maar niet kostbaar worden uitgevoerd. De grootste kavel is 1400 m2, de kleinste 700 m2. Voorrang bij koop zullen zij hebben, die sociaal of maatschappelijk bebonden zijn met de gemeente. De aanleg van het fietspad Tienray-Horst krijgt gestalte en de raad had geen bezwaren tegen aan koop van enkele percelen grond ten behoeve van dat fietspad. Het totale bedrag van die aankopen bedraagt 17.400,—. Wethouder Christiaans had een onderzoek ingesteld naar de klach ten welke het raadslid L. Beterams had geuit in de vorige openbare raadsvergadering over het grond- aankoopbeleid. Van klachten was hem niets gebleken. De heer L. Be terams wilde in de openbare verga dering niet met feiten komen, maar zegde wel toe na afloop van de ver gadering aan de wethouder de klachten schriftelijk aan te bieden. Wethouder Christiaans verklaarde in de volgende raadsvergadering in het openbaar op die klachten en het onderzoek in te gaan. De raad van de gemeente Vier lingsbeek kwam in vergadering bij een. Op de publieke tribune volgde het nieuwe raadslid de heer Crooy- mans uit Overloon de vergadering, terwijl eveneens de nieuwe burge meester van Lith, de heer van den Berg, aanwezig was. De geloofsbrie ven van de heer Crooymans werden in orde bevonden en in de volgende raadsvergadering zal hij de gebrui kelijke eden afleggen. KOPEREN RAADSLID Bij de aanvang van de vergade ring werd de heer Ronnes in het zonnetje gezet bij gelegenheid van zijn koperen raadslidmaatschap. Met de raadsvoorzitter dankte ook de fraktievoorzitter van de Maaskantse fraktie, de heer Litjens, de heer Ronnes voor de prettige wijze waar op hij zich had ingezet, niet alleen voor de gemeenschap van Vortum- Mullem, maar voor de gehele ge meenschap van Vierlingsbeek. Mevr. Monné deed het namens de Over- loonse fraktie en had een bloemetje meegebracht voor de echtgenote van het jubilerende raadslid als dank voor het afstaan van haar man voor de gemeenschap. Wethouder Ronnes was er wat stil van, maar was wel blij dat' de raad tevreden was met zijn opstelling, ook als wethouder. Hij verklaarde ple zierig gewerkt te hebben en het had hem ook voldoening gegeven. Vermelden wij van die huldiging nog, dat de felicitaties werden on derstreept met het aanbieden van een geschenk, terwijl verder de raadsvoorzitter memoreerde dat een dergelijk jubileum maar eenmaal was voorgekomen. Toen had men echter de huldiging vergeten. Dat was wethouder Klein Schiphorst en daarvoor wilde de raadsvoorzitter nu nog zijn excuses aanbieden. DE DORPSRADEN Weer kwam de instelling van een dorpsraad ter sprake. De heer Op- hey was het met de opstelling van het college niet eens en ^egde toe andere stappen te willen onderne men. De heer Koopmans zinde het niet, dat een aan de raad gerichte brief van de dorpsraad Holthees niet bij de ingekomen stukken was ver meld. De raadsvoorzitter zegde toe dat hij die brief bij de volgende raadsvergadering ter inzage zal leg gen. Over een antwoord van die brief door het college werd niet ge sproken. (Ingezonden mededeling) Ook deze zomer weer doen kin deren niest anders dan draver springen en spelen. Zij zijn eigenlij) het toppunt van sportiviteit. Daaron is hun „Cloffy" daar nu hclcmaa op aangepast; dus sterk en fijt draagbaar. Het grote modenieuws is de terug keer van felle kleuren. De kinderei vinden hard rood, kobalt blauw knalgeel en spierwit altijd al erg« fijne kleuren. Maar toch merk je da naast de nieuwe felle kleuren, ooi tinten als kaki, bruin, groen en écn nog erg in trek zijn. Het is leuk als wc nu eens de wa rustiger tinten kombineren met fel le kleuren. Van de modemakers mai het, nee het moet zelfs. De sportieve mode ontbreekt be slist niet in de kollektie. Dat blijk al bij de blouson-jacks; ze zijn wa langer en lekker ruim. De grote zak ken, epauletten, chroom ringen, bie zen, stiksels enz. maken het jacl- extra aantrekkelijk voor kinderen. De broek die meestal bij het jack gedragen wordt is de wat netter» bandplooibroek of de sporticvi jeans. Stoffen als corduroy en denin staan er borg voor 'dat ze lekkei zitten. Ook de zogenaamde „tuinbroeken* worden weer veel gedragen. Shirts zijn ook voor de kinderer wat ruimer, ze hebben soms sportlef- grote* zakken, kleine kraagjes, man chetten en plooitjes op de rug. De stoffen zijn meestal voor een groot deel van katoen; maar nu met wal meer struktuur en een ruit- ol streepdessin. De Jurkjes voor de meisjes zijn vaak romantisch, dat blijkt ook in de dessins en stoffen. Er zijn veel kleine bloemdessins, grote en kleine noppen, streepjes, ruitjes en fanta sie dessins. Het is een en al kleur wat de klok slaat. Vooral voor de meisjes is het erg belangrijk dat ze leuke accessoires dragen. Strikjes, tasjes, fantasie spelden, riempjes.... ze kosten bij na niets, de kinderen zijn er gek op en het is helemaal in de mode. Het is opvallend dat de overmatige ruimte ook bij de meisjes wat min der wordt. De rok valt tot vlak over de knie en de blouses hebben rim pels, plooitjes en kleine kraagjes. De mode van deze zomer is kleu rig en vrolijk; als het weer ook nog meewerkt dan gaan we een fijne zo mer tegemoet, aldus Clóffy, Grote straat 30 te Venray. Het mooie weer is besteld en men heeft er keus genoeg in nieuwe fijne zomermode. STANDPLAATS WOONWAGENS Mevr. Monné en met haar ook an dere raadsliden waren het niet eens met het door het college gevoerde beleid ten aanzien van de aanwijzi- ging van de standplaats voor woon wagens. De raadsvoorzitter erkende een fout te hebben gemaakt, maar die fout bleek niet meer te herstel len te zijn, en zo werden de stand plaatsen aangewezen zoals het col lege het wilde. BUURTBUSJES Er zullen in de dorpen Holthees, Maashees. Groeningen en Vortum- Mullem buurtbuscomité's worden geformeerd welke het buurtbuspro- jekt gaan begeleiden. Jammer werd gevonden dat Overloon niet bij het projekt betrokken kan worden. Men wacht nog even af in hoeverre de Zuid Ooster de dienst Venray Overloon zal gaan uitbreiden. DE AGENDA Geen bezwaar had de raad te gen ruiling van grond door de ge meente met de heer Kersten te Overloon .Die ruiling zal met geslo ten beurzen geschieden. Aan J. Deenen, Maarsven te Vierlingsbeek werd een perceel grond verkocht. Voor de aanleg van het fiets pad langs de provinciale weg werd door de gemeente aan de provincie enkele percelen grond verkocht. Het geheel bedroeg 5334, Een bedrag van 19.400,vo teerde de raad voor het instellen van een onderzoek omtrent de verkeers problematiek door, het deskundige bureau Haskoning te Nijmegen. Ge vraagd werd ook het sluipverkcer GildestraatSt. Jozeflaan en de Bergkamp daarin te willen betrek ken. De begroting van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek werd goedgekeurd. Alleen werd het jammer gevonden dat de aanschaf van een fotocopieerapparaat niet werd goedgekeurd. Hoe de stand van zaken was rond de realisering van het multifunctioneel gebouw te Vierlingsbeek en waarin ook de leeszaal en bibliotheek zou worden ondergebracht is voor onderzoek naar de participanten gestuurd. Ge hoopt wordt dat de raad het defini tieve plan op de komende vergade ring zal kunnen behandelen. Een schadevergoeding aan J. Lenssen, Kalverstraat te Maashees, werd door de raad conform het voorstel van b. en w. afgewezen. RONDVRAAG Mevr. Monné had kritiek op het college, en met name op de verant woordelijke wethouder, voor het wegenbeleid. vooral op de verharde zandwegen. Op haar herhaaldelijk gedane verzoek om wegen na de vorst af te sluiten werd te laat ge reageerd. Nu is de Raayweg een blubberweg, of om met vaktermen te spreken dolgedraaid. Deze weg, hoofdzakelijk gebruikt voor het zWöre verkeer naar de stortplaats, was niet vernield als er tijdig was ingegrepen. De wethouder bestreed dat er niet tijdig maatregelen waren genomen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7