Griekse-avond in Venray Br. Arnold neemt afscheid van de Vredeskerk Venrayer missionaris op vluchtelingeneiland Mini-brommers nog steeds in de belangstelling VENRAY AGENDA 30 jaar geleden Groenplannetje voor Ysselsteyn Richtlijnen voor oriëntatieritten Plaatsing langdurig werklozen Kleine daling van de werkloosheid Vandalisme gen avondje Griekenland in Ven- ay! Onder deze noemer organise- en de cursisten en de docenten van I leergang Nieuwgrieks die sinds Jvember van het vorig jaar in de- gemeentc wordt gehouden, zater- ag aanstaande 24 maart, aan de ooravond van de Griekse onafhan- sljjkheidsdag, in samenwerking ^et de Limburgse Immigratie Stich- jng (LIS) een feestavond. Met Griekse muziek moderne n folkloristische van het drie- jns orkest Tria Asteria, dans, riekse drankjes en Griekse hapjes, oogtepunt van de avond is het be- ngeloze optreden van de in Grie- enland alom bekende zanger Chris- ikis, vertolker van de zogeheten laïka tragóudia" (volkse muziek), ie in Atheense taveernen heeft ge- jngen voor koning en premiers, oor Ari Onassis en Jacqueline en roor steenrijke reders, (zie foto). Toegankelijk is de avond voor hen die op enigerlei wijze bijzonder met Griekenland en de Grieken verbon den zijn, hetzij door de huwelijks band of middels een anderssoortigf menselijke relatie, hetzij op grond van hun persoonlijke geïnteresseerd heid wat betreft het Jand, zijn volk, de mythologie en archeologie en de cultuur. De avond wordt gehouden in zêal In den Engel en begint om 19.30 uur met de vertoning van een culturele film over Griekenland. Aansluitend zal de cursusdocent, mevrouw Aphroditi Schils-Dertili, een wel komstwoord uitspreken. Rond half negen begint dan de bonte avond, die tot 02.00 uur duurt. „Een avondje Griekenland in Ven ray" is het resultaat van de goede verstandhouding tussen docente en cursisten, die zich met veel animo en groot interesse in de Nieuwgriek- se taal willen bekwamen. De resul taten zijn er ook naar. Zoals al vorige week door ons erd gemeld zal Broeder Arnold op terdagavond 24 en zondag 25 laart a.s. afscheid nemen van de pa- jchianen van de Vredeskerk. Broeder Arnold, als Cornelis Mier- lans op 3 mei 1913 in Amsterdam- ïatergraafsmeer geboren, is vele iren werkzaam geweest in de Vre- eskerk. Parochianen en velen bui- in de parochiegrenzen hebben hem i die achter ons liggende jaren le en kennen als een plichtsgetrouw l toegewijd man, sympathiek en scheiden met een groot hart, niet ip de laatste plaats voor de jeugd. In 1931 trad C. Miermans als roeder Arnold in bij de francisca- len. Als hoofd technische dienst rerkte hij in de grotere minder- roederskloosters als Alverna, Weert fen Venray. In 1964 verhuisde hij van de ïunseweg 1, van het patersklooster Bar het internaat aan de Leunse- reg 2 Ook hier kreeg hij de zorg oor het technisch reilen en zeilen an water, licht en verwarming. In deze tijd studeerde Broeder mold voor het godsdienstdiploma en B in Culemborg om na afslui- ing van deze studie als gediplo- leerd godsdienstleraar les te gaan even aan de (toen nog) MULO aan Ch. Ruysstraat. Hier begon hij iet de organisatie van klassemissen, icharistievieringen, die in het klas- ikaal zelf werden gehouden. Om t genre H. Missen ook in groter erband gestalte te geven kwam roeder Arnold in de Vredeskerk recht. Hij zou er als rechterhand an pastoor Geerits spoedig vaste oet krijgen. Een heel grote dag in het leven an Broeder Arnold Miermans o.f.m. zeker 4 september 1971 geweest. )p die datum werd hij door de toen- lalige hulpbisschop van Roermond, fgr. Edm. Beel tot diaken gewijd, aarmee werd Broeder Arnold een rerkelijke „diakonos", een dienaar an de Vredeskerk. Op 15 april 1973 Olgde zijn officiële benoeming tot ïken-assistent door Mgr. J. Gijsen. Behalve zijn assistentie aan de Charistievieringen in genoemde erk gaf Broeder Arnold godsdienst- ssen aan de agrarische school, de avo en de drie basisscholen van de tedeskerk, Coninxhof, Lucia en Een wel heel ongelukkige val op R Henseniusplein bracht Broeder mold in juli van het vorig jaar *Wr twintig weken met een gecom- Bceerde beenbreuk in het zieken huis. Terwijl hij daarvan nog her- Rellende is, neemt hij in het week- «nd van 24 en 25 maart afscheid van cjn Vredeskerk. Daarna vertrekt Broeder Arnold naar Driebergen om er van een welverdiend en een van harte gegund pensioen te gaan ge nieten. Na zoveel jaren zo intens met het *el en wee van de Vredeskerk te hebben meegeleefd, kan het niet an ders, dat de parochie van de Vredes kerk massaal afscheid gaat nemen van Broeder Arnold. De gelegenheid daartoe bestaat in de kerk na alle tuchafistievieringen op het boven genoemde weekend. De Vredeskerk zal zijn diaken- twistent daarmee bedanken voor zijn vele aktiviteiten op en rond het altaar, in pastorie, scholen en jeugd werk. Broeder Arnold maakte in Venray de woorden van Paulus aan Timo- theus waar: „Evenzo moeten de dia kens waardige lieden zijn, mannen van hnu woord, het geheim van het geloof bewarend met een rein ge weten. Zij die hun ambt goed ver vullen verwerven zich een eervolle rang en een grote vrijmoedigheid om het geloof in Christus Jezus te verkondigen". De afscheidsdienst op zaterdag 24 maart 19.00 uur zal worden opge luisterd door 't jongerenkoor Chris- ko; zondag 25 maart is er om 10.00 uur de gregoriaanse hoogmis en om 11.30 uur zingt het kinderkoor „De Vredesklokjes". Naar aanleiding van vragen in een van de vergaderingen van de commissie voor openbare werken is door de afdeling plantsoenen van de gemeente een beplantingsplannetje opgemaakt om een strook grond tussen de basisschool en de parkeer- strook aan het Lovinckplein wat aan te kleden. Gedacht is aan een langs de parkeerstrook wat lagere en aan de zijde van de school wat hogere (tot 2 meter) gedeeltelijk groenblijvende beplanting, welke op de beplanting voor de basisschool aansluit. Over dit groenplannetje zal kon- takt worden opgenomen met de dorpsraad van Ysselsteyn. Als deze zich hiermee kan verenigen, zal aan de gemeenteraad worden gevraagd een krediet beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van het planne tje. De laatste jaren neemt het aantal wedstrijden z.g. oriëntatieritten met motorvoertuigen op wegen in de gemeente Venray steeds meer toe. In verband hiermee hebben b. en w. het nodig geacht richtlijnen vast te stellen in het belang van overige wegggebruikers. Tot op he den werden in 1973 vastgestelde richtlijnen aangehouden. Thans heeft het college deze „richtlijnen voor het organiseren van oriëntatieritten" aangepast. Ingevolge de nieuwe richtlijnen zal geen ontheffing worden verleend voor wedstrijden, waarbij gebruik wordt gemaakt van onverharde we gen in een bos of ander waardevol natuurgebied. Evenmin zal geen ontheffing wor den gegeven voor wedstrijden bin nen de bebouwde kom van Venray of de kerkdorpen, tenzij de wed strijd is „geneutraliseerd". Dat wil zeggen dat voor het gedeelte van de route binnen de bebouwde kom geen aktiepunten (zoekplaatjes, puzzels etc.) mogen zijn opgenomen. Per ultimo februari j.l. hebben de arbeidsbureaus een nieuwe arbeids marktmaatregel ter beschikking ge kregen ter bestrijding van de lang durige werkloosheid: de zgn. voor lopige regeling langdurig werklozen (L.W.-regeling). De nieuwe regeling opent de mo gelijkheid aan een werkgever die in overleg met de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau een werk loze in dienst neemt die reeds lan ger dan een jaar als werkzoekende staat ingeschreven, onder bepaalde voorwaarden een tegemoetkoming in de loonkosten te geven die veel ho ger is dan de tot nog toe gebruike lijke. De tegemoetkoming wordt gege ven over ten hoogste 12 maanden en bedraagt 75% van'de loonkosten. Er geldt evenwel een bepaald ma ximum. Voor werknemers die 23 jaar of ouder zijn, is dit maximum 26.250,op jaarbasis. Voor perso nen jonger dan 23 jaar geldt, afhan kelijk van de leeftijd, een lagfer ma ximum. De arbeidsovereenkomst dient bij voorkeur voor onbepaalde tijd te worden gesloten. Als loonkosten wordt gerekend het loon waarover de premie voor de Werkloosheidswet moet worden betaald, vermeerderd met 25% als tegemoetkoming in de sociale lasten. De regeling kan ook worden toe gepast voor mensen die aangewezen zijn op arbeid bij een gedeeltelijke werkweek. In dergelijke gevallen wordt de tegemoetkoming naar rato van het aantal uren vastgesteld. De uitvoering van de regeling is opgedragen aan de directeuren van de gewestelijke arbeidsbureaus waar nadere informatie kan worden ver kregen. De zeer kleine daling van de werk loosheid in Limburg 111 mannen in de maand februari, is ook in Venray niet ongemerkt gebleven. Het aantal zakte weer eens onder de 800, n.l. van 805 naar 790. Alleen maar jammer dat dit aantal er nog steeds 53 méér zijn dan vorig jaar op dezelfde tijd. Zoals gewoonlijk vinden we het grootste aantal werklozen weer bij de bouwvakkers (273), terwijl het kantoorpersoneel met 101 man de tweede plaats bezet. Opmerkelijk was in februari de daling van het aantal vrouwelijke werklozen. Provinciaal gezien kwa men er weer 459 vrouwen aan werk. In Venray was dat met 25 van hen het geval. Men wijdt dit voorname lijk aan handels- en kantoorperso neel, terwijl ook in het onderwijs enige soulaas zat. Maar desondanks blijft het aantal werkloze vrouwen schrikbarend hoog, ook ten opzichte van het vorig jaar. Eind februari stonden er toen 363 ingeschreven, nu 448. Vernielingen T. deed aangifte dat zijn aan de Oranjestraat geparkeerde auto met een scherp voorwerp was bekrast, o.a. kofferdeksel en rechter voor spatbord werden beschadigd. Wederom waren twee ruiten van de kleuterschool aan de Beu kenlaan vernield. Geparkeerde auto beschadigd De 22-jarige autobezitter J. A. kwam tot de ontdekking dat zijn aan de Luciastraat geparkeerde auto door een andere personenauto bij het achteruitzetten beschadigd was. Die veroorzaker is zonder zijn idén- titeit bekend te maken weggereden. Aanrijding Een 18-jarige bromfietser uit Horst stond vrijdag met zijn brom fiets in de berm van de Zuidsingel en reed plotseling de rijbaan op, terwijl op dat moment de personen auto bestuurd door de 25-jarige F. uit Venray naderde. Deze kon een aanrijding niet meer voorkomen. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. In een telefonisch onderhoud met de Indonesische ambassade in Den Haag kregen wij bevestiging van eerder in de pers verschenen berich ten over het beschikbaar stellen van een eiland in de Riau-archipel door Indonesië, voor de opvang van Viet- namezen. In het T.V. journaal van 16 maart jj. werd door de Hoge Commissaris van het vluchtelingenwezen van de Verenigde Naties mededeling ge daan, dat de regering van Indonesië ten zuiden van Singapore een eiland beschikbaar heeft gesteld voor de opvang van deze vluchtelingen als doorgaansgebied naar definitieve be stemmingen, die de westerse wereld beschikbaar wil stellen. Het daarvoor aangewezen eiland is het eiland BINTAM waar de hoofdstatie van onze plaatsgenoot pater Piet Hoedemackers is ge vestigd en waar in nauwe samen werking met het Hoge Commissa riaat van de V.N. gedurende de afgelopen jaren reeds vele duizen den vluchtelingen een (voorlopig) veilig heenkomen hebben gevon den. Hierover mochten wij reeds eer der verslag uitbrengen. Nu gaat het echter om méér dan tienduizenden vluchtelingen. Over de aantallen die naar dit eiland wor den overgebracht zijn nog geen exacte cijfers bekend. Als U echter bedenkt, dat verspreid in het zuid Aziatisch gebied, zich meer dan 212 duizend vluchtelingen aan land zo wel als in boten op de zee bevin den, is het duidelijk, dat weer een extra belasting wordt toegevoegd aan. deze missiepost. Met de twee uit Vietnam uitge wezen priester zal niet alleen een groot deel van de zielzorg aandacht vragen, maar zullen ook de finan ciële lasten toenemen. De materiële verzorging van de Vietnamese vluch telingen berust bij de V.N. en de gelden die WERKGROEP Boot vluchtelingen te Utrecht van de Ne derlandse bevolking binnen kreeg, zullen hieraan worden besteed. (Al dus het Hoge Commissariaat). Van pater Fons Claes, 'n collega van pater Piet, die thans in België met verlof is, vernamen wij wat hun dagelijkse rantsoen inhoudt. Elke vluchteling ontvangt per tien dagen: .4 kg rijst, 1 kg. gedroogde vis, 3 eieren, '/t kg. sajoer (uitslui tend witte kopl), Vi liter braadolie, 300 gram suiker en wat thee en kof fie. Wij hebben U hiermee slechts wat informatie willen verstrekken en de enorme problemen daarginds onder uw aandacht willen brengen. Bjj de foto: Vanaf de missieboot een eucharis tieviering voor vluchtelingen, die pas na twee maanden op zee aan land mochten, terwijl een streng verbod gold om aan boord te komen. De kleinste brommers ter wereld fabrikaat van de Venrayer Gerrit Janssen hebben na de plaatselijke en regionale pers, en na de Neder landse en Duitse televisie, nu ook de Nederlandse geïllustreerde pers ge haald. De Nieuwe Revue van vori ge week besteedde er 'n paginagroot te foto aan, en vermeldde o.m.: Het verbeteren van eigenaardige records wordt een steeds populair der tijdverdrijf in ons land. Het doel dat de gedrevenen proberen te be reiken is een vermelding in het Guinness Book of Records. Ook nu moet het weer veranderd worden. Gerirt Janssen uit Venray verdrijft een Deense bromfietsfabri kant uit het boek als maker van het kleinste bromfietsje ter wereld. Het minibrommertje van Gerrit is 18 cm. hoog, weegt tien en een halve kilo en is 37 cm. lang. En daarmee is het kleiner dan de produktie van een Fries en een Deen. Het ding is uitgerust met heuse schijfremmen, een kickstarter en voetsteunen. De topsnelheid is 35 km per uur. Hoewel het iele tweewieler- tje er niet erg comfortabel uitziet. heeft het volgens Gerrit wel dege lijk voordelen erop te rijden: „Met een volle tank, liter, rijd je wel twintig minuten. En om U nu precies te laten zien hoe groot deze minibrommers pre cies zijn, hebben we er een gefoto grafeerd naast een bierflesje. Ove rigens heeft deze minibrommer ook in de carnavalsoptocht in Duisburg meegereden. We vragen ons wel af, of het zitten op zo'n ding wel pret tig is. Door de gemeente is bij de politie aangifte gedaan van de hoogst er gerlijke vernieling van achttien in de herfst langs de Zuidsingel ge plante bomen. Deze vernieling heeft plaatsgevon den van vrijdag op zaterdag in het weekend van 27 januari j.l. De scha de wordt geschat op 1.800,Bij een eerdere vernieling werden twee entwintig bomen met een geschatte waarde van 2.200,vernield. Bij achterhaling van de 4a(^crs zal vanzelfsprekend een strafvervol ging worden ingesteld en wordt de schade in rekening gebracht. Omdat de laatste tijd vernielingen van an dermans eigendommen hand over hand toenemen wordt door het ge meentebestuur een beroep gedaan op de bevolking. Wanneer men dit soort vernielin gen „op heterdaad konstateert" wordt men dringend verzocht de po litie te waarschuwen onder telefoon nummer 4888. UIT PEEL EN MAAS VAN 19 MAART 1949 - No. 11 Dinsdag 15 maart hield de Ven- rayse Middenstandsbond haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer J. Derksen. De heer Frans Janssen, secretaris en pen ningmeester bracht een uitvoerig jaarverslag, waaruit bleek dat men op 31 dec. 1948 183 leden telde, te gen 169 op 31 december 1947. Ad- Heden zaterdag 19 maart her denkt Dorus de Haardt op de Smakt de dag, waarop hij 60 jaar lid is van het kerkkoor. Naar wij uit goede bron vernemen zal deze jubilaris begiftigd worden met de hoge ker kelijke onderscheiding „Pro Eccle sia et Pontifice", die hem zal wor den uitgereikt door de Hoog Eerw. Provinciaal der Ongeschoede Car- melieten. Ad- Zondag hield de Onderlinge Paar- denverzekering de jaarvergadering in zaal Wilhelmina. Volgens het ver slag: aantal leden 647 met 947 verzekerde paarden en 20 veulens. Venrays Mannenkoor zal in juli a.s. deelnemen aan het groot natio naal concours te Nijmegen. Zij is voornemens uit te komen in de af deling Uitmuntendheid. Vorig jaar mocht men in Amsterdam de le prijs behalen in de le afdeling en het jaar daarvoor le in de 2e afdeling te Delft. Ad-' Te Castenray werd Kobus Geurts gehuldigd met zijn 60-jarig lidmaat schap van het kerkkoor. Tevens ont- vingt hij de mededeling dat Z.H. de Paus hem onderscheiden had met „Pro Eccelsia et Pontifice". Ad- De Eerw. fr. Piet Janssen uit Overloon, van de Orde der Montfor- tanen zal zondag 27 maart a.s. door Mgr. Mutsaerts in de kloosterkapel te Oirscho't tot priester worden ge wijd. Op Paasdag 17 april zal hij in de noodkerk van de Th. Theobaldus te Overloon, de eerste plechtige H. Mis opdragen. Ad- UIT PEEL EN MAAS VAN 26 MAART 1949 - No. 12 Te Oostrum werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis ten be hoeve van de Wed. E. Vandevenne, onder architect J. Colsen. De hoog ste inschrijver was J. Houwen Oirlo met 16.666,de laagste fa. P. Vol- leberg zn. voor 14.666,De be groting bedroeg 15.996, Ad- Zondag werd te Geysteren, door de vertegenwoordiger van de Bis schop, de H.E.H. Deken W. Berden van Venray de eerste steen gelegd voor de nieuwe kerk, daar in 1944 de oude parochiekerk totaal verwoest werd. Na de voorlezing van de oor konde, die ingemetseld werd, werd ook de steen geplaatst. Tot slot kon den alle aanwezigen een steen met selen en hun steentje bijdragen voor de bouw van het nieuwe Gods huis. Al- Op zaterdag 2 april zal in de kerk van het Groot Seminarie te Roer mond tot priester worden gewijd onze dorpsgenoot de Eerw. heer Piet Hendriks, Hoenderstraat. Op eerste Paasdag zal hij zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de Parochiekerk alhier. Al- De Eerw. Frater Innocentius Lau- rensse o.f.m. wordt morgen zondag te Weert priester gewijd en zal op Tweede Paasdag in de parochiekerk zijn plechtige eerste H. Mis opdra gen. Al- Voor de heer L. Linders te Oos trum werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met café en win kel. De hoogste inschrijver was: Jos Keizers te Horst voor 39.285,de laagste was P. Volleberg zn., Ven ray voor 34.995,De begroting was 33.649,—. Architect Th. Hae- gens .Horst. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 6 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor da patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thiel. de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL. arts Patersstraat 30 telefoon 1887 Weekenddienst voor de potiénter» van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BEUKERS, arte Julianasingel 11, tel. 3700 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'srniddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wansnum Mevr. M. Vermeulen-Arts telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARD RN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maanaag un. vnjaag van 9 tot 10 uur GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAG AZIJN GROENE KRUIS in de Clockert. Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-KuUper* Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 0470Q-I324 ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray. telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 8100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 Gaan auto bestuurders minder drinken? Het blijkt dat de autobestuurders de goede raad ter harte hebben ge nomen om met een glaasje op niet achter het stuur te gaSn zitten. Bij de tweede regionale alcoholcontrole welke op zondag 18 maart van 13.00 tot 15.00 uur werd gehouden, werd in Venray op diverse plaatsen post gevat. Er werden in totaal 380 be stuurders gecontroleerd. Slechts twee bestuurders moesten in het beken de pijpje blazen, maar dat blazen was geen aanleiding tot een tweede blaasproef of bloedproef. Bij een nachtelijke controle kreeg één autobestuurder een rijverbod op gelegd, terwijl één bestuurder na het bekende blazen de bloedproef moest ondergaan. Die bestuurder kreeg wel een procesverbaal aangezegd. Schoorsteenbrand Mevr. M. uit Venray meldde een schoorsteenbrand in haar woning. Na onderzoek door politie en brand weer bleek het nogal mee te vallen. Door het verbranden van een aantal boeken waarom een kunststoffen kaft was aangebracht, was er ver moedelijk een kleine explosie ont staan en daardoor was de dame in paniek geraakt en het het alarm nummer gebeld. Er bleek geen scha de te zijn aangericht.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3