GEMEENTEPRAAT VASTENAKTIE 7I6I'79 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Burgers worden stelselmatig nauwer bij bestuur betrokken Europese verkiezingen (volledig) PENSION VASTENAKTIE NOORD LIMBURG BISSCHOPPELIJKE VASTENAKTIE ISOPHON v. d. Munckhof INSPRAAKMOGELIJKHEDEN VOOR BELANGHEBBENDEN Dat het de gemeente Venray ernst is met het be trekken van de burgers bij het bestuur, is in het verleden al verschillende keren bewezen. De se rieuze samenwerking tussen gemeentebestuur en dorps- en wijkraden en het opnemen van niet- raadsleoen in de commissies van advies en bij stand aan het college van b. en w. zijn hiervan goede voorbeelden. Ook het „vragenuurtje" na iedere raadsvergadering is een pogen van het ge meentebestuur om de burger meer bij het doen en laten van het bestuur te betrekken. Was het tot op heden „inspraak en participatie in- het-wilde-weg", thans heeft het college van b. en w. uitgangspunten en voorwaarden voor een in- spraakbeleid opgesteld en in een concept-nota vastgelegd. Deze Inspraaknota, met de daarin ver vatte uitgangspunten zullen voor de inwoners van Venray kunnen dienen, wanneer zij hun belangen bij de gemeente willen behartigen. Een inspraakbeleid is er 05 ge richt burgers stelselmatig nauwer bU het gemeentelijk bestuur te betrekken. Een beleid, waardoor de burger in een voortdurende dialoog met het gemeentebestuur informeert en geïnformeerd wordt, meedenkt cn soms ook meebeslist over aangelegenheden van lokaal bestuur. OPTIMALE INSPRAAK Om dat proces goed te laten ver lopen is het wenselijk, dat uitgangs punten en voorwaarden worden ge formuleerd, die als leidraad kunnen dienen voor de burger, die op eniger lei wijze bij het bestuur wordt be trokken. Deze uitgangspunten en voorwaarden dienen echter even goed als leidraad voor het bestuur en de ambtenaren, aan de hand waarvan en voor kan worden ge zorgd, dat de burger optimaal in spreekt. De nota vormt in dat opzicht de grondslag voor het ten aanzien van de inspraak te voeren beleid. Bij het ontwikkelen van nieuwe plannen zal telkens moeten worden teruggegre pen naar hetgeen in de nota is vast gelegd. WAT IS INSPRAAK? Onder inspraak verstaat het ge meentebestuur van Venray een ge organiseerd proces, waarbij de be volking in een vroegtijdig stadium ideeën, belangen en wensen naar voren kan brengen, zodat hel ge meentebestuur in staat wordt ge steld een besluit te nemen dan wel een plan vast te stellen waarin alle aspecten en belangen zo goed moge lijk zijn afgewogen. Voor een goed begrip moet hier bij direct worden toegevoegd, dat in spraak dan wel wordt beschouwd als een middel voor de burgers om in vloed uit te oefenen op het bestuur, zonder dat daarbij geheel of gedeel telijk beslisingsbevoegdheid is toe gekend. Het gaat bij inspraak der halve niet om mee-beslissen, maar wel over mee-pralen. NIEUW PROCES Inspraak is een vrij nieuw proces, waarmee zowel de gemeente als de bevolking moet leren werken. Tot op heden was het zo, dat op het ge meentehuis plannen werden voorbe reid, uitgewerkt en uitgevoerd. Op informatie-avonden (ook een „uit vinding" van de laatste jaren) en via de krant werd de bevolking op de hoogte gesteld van de plannen en daarmee was in de meeste gevallen de kous af. De bevolking moest als het ware maar over zich heen laten komen wat ten gemeentehuize werd uitgedacht. Maar.... in de loop der jaren zijn de burgers mondiger ge worden. Men wenst meer invloed te kunnen uitoefenen op het overheids beleid. Zij vinden, dat de overheid daarmee rekening moet houden, dat betere voorlichting moet worden verstrekt en dat een mogelijkheid tot inspraak moet worden gegeven. De gemeente van haar kant heeft daarvoor alle begrip. Vandaar, dat via de inspraaknota een en ander meer gestroomlijnd gaat worden om de bij de zaken betrokken burger ook inderdaad gelegenheid te geven in te spreken. Inspraak is ook een moeilijk pro ces, waarmee zowel de gemeente als de burger zal moeten leren werken. Enerzijds zal de gemeente moeten (leren) luisteren naar de wensen van de bevolking; anderzijds zal de bevolking bij het inspreken ook moeten luisteren naar de gemeente. In een gesprek over-en-weer zal men tot een goed resultaat moeten komen. De gemeente weet wat technisch en financieel haalbaar is. De wensen van de bevolking zullen steeds moe ten worden getoetst aan hetgeen door de deskundigen haalbaar wordt geacht. Wanneer het zo zou kunnen wor den, dat plannen in een dialoog tus sen gemeente en burgers kunnen worden uitgevoerd, dan heeft in spraak zin. In een komende aflevering zullen wtf nader en dieper ingaan op de concept-inspraaknota, welke vanaf heden gratis ten gemeentehuize verkrijgbaar is en waarop ieder een vóór 5 april a.s. kan reageren. In de raadsvergadering van 8 mei a.s. zal de concept-inspraaknota in het openbaar worden behandeld. Donderdag 7 juni a.s. Rechtstreekse verkiezing van Europees Parlement De eerste Europese verkiezingen komen in zicht. In Nederland, Bel gië, Luxemburg, Frankrijk, Duits land, Engeland, Ierland, Dene marken en Italië worden zo'n tweehonderd miljoen mensen op geroepen voor deze verkiezingen, welke in de periode van 7 tot en met zondag 10 juni worden gehou den. In Nederland zijn de stembureaus op donderdag 7 juni open, doch de uitslag zal pas worden bekendge maakt, als de verkiezingen in an dere landen achter de rug zijn. In Nederland zijn de politieke par tijen al met de verkiezingspropagan da begonnen. Regelmatig kan men al horen en zien waar het om gaat. In korte en duidelijke teksten wordt duidelijk gemaakt wat de E.E.G., het Europese parlement en de Europese eenwording betekenen. Ook op deze gemeentelijke pagina willen wij tot aan de dag van de verkiezingen met een tekeningetje en een gemak kelijk leesbaar tekstje de aandacht op deze verkiezingen vestigen. Even een misverstand uit de weg ruimen: het gaat er niet om voor of tegen een Europees parlement te stemmen, want dat bestaat al. Het gaat om de verkiezing van de leden van dit parlement. Die leden wor den voor het eerst rechtstreeks door de bevolking gekozen voor een pe riode van vijf jaar. Het Europees parlement bestaat nu nog uit 198 leden, van wie 14 Ne derlanders. Ze zijn aangewezen door onze Eerste en Tweede Kamer. Het nieuwe paruement krijgt 410 leden, van wie 25 Nederlanders. Op 7 juni wordt van u gevraagd uw stem uit te brengen op een van deze 25 Nederlanders. POLITIEKE PARTIJEN Een ander misverstand is, dat het Europese parlement zou bestaan uit Bij Europa denken velen aan boterbergen, melkplassen en ruziënde boeren. Met goede afspraken zouden de Nederlanders en de Denen bijvoorbeeld voor de zuivelproducten kunnen zorgen, terwijl Fransen en Italianen wijn en fruit voor hun rekening zouden nemen. Zo'n afspraken kunnen alleen gemaakt worden in een parlement dat zich bij de kiezers moet verantwoorden en die moeten niets hebben van overschotten, die op de mestvaalt terecht komen. J Kies Europa juni 1979 negen nationale groepen, een uit elk land. Dat is niet zo. De meeste leden zijn aangesloten bij Europese poli tieke partijen. Als u straks op een CDA-lid stemt, stemt u tegelijk op een Europese partij van christen-de mocraten. Een Nederlandse kandi daat voor de PvdA komt in het Europees parlement als lid van een fractie van Europese socialisten. En zo verder. MEER INTERESSE In verband met de verkiezingen van het Europese parlement gaan steeds meer mensen zich voor de Europese samenwerking interesse ren. Daarbij komen ze namen tegen als EEG, Europese commissie, Euro pese ministerraad, Europese com missarissen. Europees parlement. En het wordt er niet gemakkelijker op als daarbij nog steden worden ge noemd als Brussel, Luxemburg en Straatsburg -Wie wat doet en waar is niet een-twee-drie te zeggen. Vandaar, dat er zo'n uitgebreide voorlichtingscampagne op touw is gezet. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij Raad der Europese Gemeenten Wilhelminasingel 56 6221 BK Maastricht tel. 043-50245. Voorlichtingsbus Europees Parlement In het kader van de voor lichtingscampagne voor de eerste rechtstreekse verkiezin gen voor het Europese Parle ment, die op 7juni a.s. plaats vinden rijdt er vanaf 1 febru ari tot en met 30 april een voorlichtingsbus door Neder land. Door middel van een expo sitie, film- en diavoorstellin gen en persoonlijke gesprek ken zal men geïnformeerd kunnen worden over het Eu ropese Parlement en de Euro pese verkiezingen. Op 18 april a.s. zal de voor lichtingsbus in Venray staan op het terrein van de voorma lige Gouden Leeuw van 11.00 tot 18.00 uur. Hobby-cursussen voor vrijetijdsbesteding Sinds 1975 organiseert de gemeen te Venray activiteiten voor men sen, die om welke reden dan ook, niet kunnen deelnemen aan het normale arbeidsproces. Deze acti viteiten bestaan uit „cursussen", welke 's middags van 14.00 tot 17.00 uur op verschillende plaatsen in Venray worden gegeven. Deel name daaraan is geheel kosteloos. De activiteiten worden begeleid door een vakbekwame lera(a)r(es) en hebben reeds menigeen een zinvolle en prettig invulling van het teveel aan vrije tijd gegeven. Ondanks het grote verschil in leeftijd en scholing van de mensen, die tot nu toe hebben meegedaan, is toch een pakket van doe-het-zelf- tijdpassering gevonden waar men zich in kan vinden. De gemeente Venray van haar kant doet haar best het pakket steeds verder uit te brei den, wanneer de wens daarvoor te kennen wordt gegeven. De huidige „cursussen", welke ge geven worden zijn: KOKEN: vrijdagmiddag in het vormingscentrum voor werkende jongeren aan de Bevrijdingsweg; FOTOGRAFIE: maandag- en dins dagmiddag in de Vrije Akademie (oude ziekenhuis) aan de Merselose- weg; ELEKTRISCH- EN AUTOGEEN LASSEN: donderdagmiddag in de Vrije Akademie (oiide ziekenhuis) aan de Merseloseweg; AUTO/MOTORTECHNIEKdon derdagmiddag in het voormalige Pa- tersklooster. Antoniussttraat 3a; HANDENARBEID: maandagmid dag in de Vrije Akademie (oude zie kenhuis) aan de Merseloseweg; STOFVERSIEREN/TEXTIELVER- VEN: donderdagmiddag in de Vrije Akademie (oude ziekenhuis) aan de Merseloseweg. Op 13 maart wordt begonnen met een nieuwe activiteit, n.l. tekenen- schilderen-glasdecoratie en zeef druk. Ook deze actjviteit wordt gehou den in de Vrije Akademie (oude zie kenhuis) aan' de Merseloseweg op dinsdagmiddagen. Op woensdag 14 maart wordt be gonnen met Sportieve Recreatie in de gymnastiekzaal Brukske. Deze activiteit duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Bij al deze activiteiten is iedereen die een teveel aan vrije tijd heeft, welkom. De weg naar een of meer van deze activiteiten-middagen is erg kort en informeel. Wanneer men interesse heeft, kan men zonder meer binnen lopen en eens poolshoogte gaan ne men. Velen hebben dit reeds gedaan en menigeen heeft een of meer midda gen in de week vastgelegd voor het uitoefenen van een hobby, vrienden te ontmoeten, sociaal contact te heb- hen en gratis een kopje kof fie te drinken. Wil men meer weten over deze ac tiviteiten, dan kan men informeren bij de cursus-coördinator, de heer J. Heintjes, gemeentehuis, tel. 3838 toestel 237; Het STUW, de Clockert, Bergweg tel. 3676 en het Gewestelijk Arbeidsbureau, Julianasingel, tel. 2551. De gemeente zoekt voor een nieuwe medewerker met ingang van 1 april a.s. en voor de duur van enkele maanden Voor informatie en aanmelding kan men zich wenden tot de af deling personeèlsz. van het gemeentehuis, tel. 04780-3838-231. Commissie werkgelegenheid vergadert woensdag a.s. Op woensdag 14 maart a.s. om 16.00 uur zal de commissie voor de werkgelegenheid in openbare verga dering bijeenkomen in kamer 201 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten: Visie landelijke en provinciale overheid met betrekking tot de werkgelegenheidsfunctie van Venray; Behandeling van de belangrijkste hoofdstukken van de „Tiemstra- studie: Doelstellingen en rand voorwaarden, het te voeren be leid en maatregelen en instru menten. Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 toL 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag van 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Voorlichtings bijeenkomst bewoners Kruisstraat Maandagavond om half acht wordt in de L.O.M. school een voorlich tingsbijeenkomst gehouden voor de bewoners van de Kruisstraat. Op deze avond zal gesproken worden over de inspraakprocedure, welke zal worden gehanteerd bij het ge meentelijk voornemen om de Kruis straat te reconstrueren. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van Venray voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vooruitlopend op in voor bereiding zijnde planherzieningen, bouwvergunning te verlenen aan. a. A. Pelzer te Venray voor het bouwen van een hondenpension aan de Beekweg 45 te Venray; b. Stienstra Projectenontwikkeling te Roermond voor het bouwen van 15 appartementen aan de Pa- tersstraat en 14 apparatementen aan de Henseniusstraat te Ven ray; c. Woningbouwvereniging „Noord- Limburg" te Venray voor het bouwen van 48 woningen voor één en tweepersoonshuishoudens nabij de Akkerweg/Landweert- weg te Venray; d. Gemmadell b.v. te Venray voor het bouwen van 7 woningen op de hoek Langeweg/Frans Mi- chelsstraat te Venray. De bouwplannen liggen ingaande 12 maart a.s. gedurende 14 dagen voor iedereen ter inzage ten ge meentehuize, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202. Gedurende voornoemde termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden in gediend. Venray, 9 maart 1979. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter In Zambia is de armoede groot Zambia (25 x Nederland, 5 miljoen inwoners) is totaal afhankelijk van zijn bodemrijkdom, het koper. Maar deze delfstof brengt op de wereld markt steeds minder op. Het gevolg is geweest dat de levensstandaard in Zambia in 5 jaar naar een abso luut niveau van armoede is gezakt. Het gemiddeld inkomen per familie ligt lager dan 200 gulden per maand. Het ontbreekt, vooral in de steden, regelmatig aan levensmiddelen. Zambia leeft op de rand van bank roet. In dit land in zuidelijk Afrika heeft de Kerk zich krachtig uitge breid. Momenteel is 17% van de be volking katholiek. Pas sinds enkele jaren ziet de Kerk het als een van haar taken, mee te werken aan de sociaal-ekonomische vooruitgang van Zambia en met name de ontwikke ling van het platteland. Een aantal Vastenaktie-projekten, waarvoor steun aan Noord-Limburg wordt ge vraagd, heeft daarop betrekking. De aanschaf van werktuigen voor een opleidingswerk in Chilubule (27.500 gulden), de opzet van mikroprojek- ten voor landbouw en volwassenvor ming door het Mekani Ecumencial Centre in Lusaka (20.000 gulden), de opzet van een naai-atelier voor vrouwen uit de krottenwijken van Lusaka (15.000 gulden). En tenslotte wordt een bedrag van 4.000 gulden gevraagd voor de bisschoppenconfe rentie van Zambia, bestemd voor de organisatie van vormingsdagen voor ontwikkeling en apostolaat. In Zambia werken nog 150 Ne derlandse missionarissen, onder lei ding van Afrikaanse bisschoppen. De Kerk in dit land krijgt in snel tem po een Afrikaans gezicht. Dit over gangsproces gaat niet zonder moei lijkheden, ook omdat er soms ver schillen van inzicht zijn inzake de plaats van de Kerk in de sociaal- economische problemen van Zambia. Wij mogen niet uitmaken, wat de Kerk ginds te doen en te laten heeft. Zij moet haar eigen weg zoeken. Het is wél onze plicht, de kerkelijke po gingen tot engagement met de arm ste bevolkingsgroepen te ondersteu nen. Help mee, van Kerk tot Kerk. Vastenaktie Noord-Limburg, giro 225.79.19. Waarom steunen wij de vastenaktie van onze bisschop Met grote instemming hebben wij de vorige week in dit blad het ar tikel „Vastenakties" van de hand van de hoofdredakteur gelezen. Wij betreuren het met hem ten zeerste dat hierbij de eenheid in en tussen onze parochies ver te zoeken is. De schuld daarvan ligt zonder meer bij de priesters, de leiders van de parochies. Want wat men ook al mag beweren over de „mondigheid" van de parochianen in onze tijd, het zijn toch in feite de pastores die uit maken wat de z.g. basis denkt. Zij bestemmen praktisch nog altijd het beleid; en het grondvlak volgt dit meestal blindelings en zonder enig protest. O, mochten toch de Limburgse priesters dezelfde volgzaamheid heb ben ten opzichte van de bisschop, dan zou het met de onheilzame twee dracht in ons diocees snel gedaan zijn. En sterk als een leger, in slag orde geschaard, zou het Roermond- se bisdom in ons land voorgaan bij het uitdragen van ons gemeenzaam geloof, werkzaam in daden van on baatzuchtige liefde en ons bevrij dend uit het isolement waarin de Nederlandse kerkprovincie in haar geheel dreigt te geraken. De pastores zouden op deze ma nier niets anders doen dan hun be lofte nakomen, gegeven aan de bis schop die hen tot priester wijdde, toen hij hun vóór de wijding vroeg: „Beloof je aan mij èn mijn opvolgers gehoorzaamheid en eerbied?" Daar op hebben ze allen volmondig en van ganser harte „ja" gezegd en dit „ja" niet afhankelijk gemaakt van een of andere voorwaarde die een opvolger zou moeten vervullen Maar veelvuldig proberen zij te genwoordig aan deze eens gegeven belofte te ontkomen, omdat de te genwoordige bisschop hen van het begin af aan al niet aangestaan heeft. En om nog aan deze weige ring tot volgzaamheid een schijn van waarachtigheid te geven, verwijzen ze dan naar het beleid van vijf an dere bisschoppen in onze kerkpro vincie. Onze bisschop zou ons diocees in een isolement dringen ten opzichte van de katholieke kerk in ons land. Maar dan vraag ik: Wie drijft er on ze kerk nu in feite in het isolement? Onze bisschop die trouw de richt lijnerf van Rome volgt en die in zijn beleid ten zeerste door de Paus ge steund is? Kom nou! Bevestigt en verstevigt hij op deze manier niet ten zeerste de band met de wereld kerk? Drijven niet eerder de bisschop pen ons in het isolement ten op zichte van de wereldkerk die tel kens weer aan de Romeinse richt lijnen trachten te ontkomen of ze gewoon naast zich neerleggen? Wilt u voorbeelden hiervan? Dan moet u b.v. eens denken aan de moeizj overname van de door Rome wenste veranderingen in de Niet Katechismus; aan de Omo-katech flt voor de middelbare scholen in E ed bant, die door de pauselijke th d logen werd afgewezen en die tfd door de bisschoppen aldaar getc yr reerd blijft; aan het handhaven; Bi de gehuwde priester-docenten j elc verschillende theologische facul; ten; aan het failliet van diezelfde ed culteiten wat het opleveren priesters betreft en die desondst fa| door verschillende bisschoppen en voorbeeldig voor de priesterop! n ding worden aangeprezen; aan ?r< naast zich neerleggen vafi de ei n van Rome aan de bïsschoppelj ai rechtbanken gesteld met betrekk gj tot de kerkelijke echtscheiding aan de weigering om B.I.S., het di a, onze bisschop terecht en met go* keuring van Rome afgewezen miss buro uit te sluiten van de landelij missie-aktiviteiten. En zo kunc wij doorgaan. Maar ik herhaal ni pc maals de vraag: Wie drijft er ons het isolement? Komen wij echter terug volgzaamheid ten opzichte van o: bisschop. Voor een katholiek en priori voor een priester geldt, ed de enige verantwoordelijke leiórn van het bisdom de bisschop is. Dc M „ons aan zijn leiding te onderwerp. Eï gehoorzamen wij in feite aan Chr a; tus zelf. Dat is de traditie vanaf begin van het christendom. Hoi H wij maar eens wat de H. Bissch |k en Martelaar Ignatius van Antiocl er levend van 69 tot 107 na Christ uk en dus tijdgenoot en leerling van 0 Apostelen zelf hierover zegt: staat geschreven: God weerstaat de hoogmoedigen. Zorgen wij d; iet niet aan de bisschop te weerstas opdat wij aan Gód onderworpen n gen zijnwant wie ook d» Christus, de Heer des Huizes, gezc£ed den wordt om Zijn Huis te besturs ed die moeten w(j zo ontvangen als&ec Zender zelf. Zo is het duidelijk, d ee wy de bisschop moeten beschouw ed als de Heer zelf". (Brief aan a; Ephesiërs V 3 - VI 1). En aan de Magnesiërs schrijft h - „U past het geen misbruik te mafc 1 van de jeugd van uw bisschop, rm,ec hem, ingevolge de macht van God'ie' Vader, alle eerbied te bewijzen, als ik ook vernomen heb, dat priesters zijn blijkbare verheffing l_ jeugdige leeftijd niet misbruik® maar bezonnen als zij zijn in Golec met hem overeenstemmen, of liev; ei niet met hem, maar met de Vadjok van Jezus Christus, de Bisschop v allen. Uit eerbied voor Christus, Die bemint, betaamt het ons te gehoo zamen zonder enige geveinsdhei omdat men anders niet de bissch< die men ziet, bedriegt maar de o: zichtbare God tracht te misleidt^ Men behoort dus niet enkel chrislf genoemd te worden, maar het ook zijn; zoals er ook zijn die de bi schop wel zo noemen, maar alles bu ten hem om doen. Zulke mensf schijnen mij echter een kwaad gfed weten te hebben". (Brief aan Magnesiërs III 1 - IV 1). En aan de Philadelphiërs tenslott .Al wie aan God en Jezus toebi horen ,die zijn mèt de bisschop.. Vergist niet, mijn broeders: iemand degene volgt die scheurir8' veroorzaakt, zal hij het rijk Goet niet beërven". (Brief aan de Phil... delphiërs III 2-3). Dit moge volstaan. Maar nog vele andere plaatsen in zijn brievf 0 zegt deze H. Martelaar voor het gi ai loof steeds weer ditzelfde: waar bisschop is, daar is Christus! In dit alles -ligt dus reeds duid;al lijk opgesloten, waarom wij de va: tenaktie van onze bisschop steune Kort en goed: omdat het zijn en ook Christus' uitdrukkelijke wens: Dit wil echter niet zeggen dat dit doen in blinde gehoorzaamhei; in redeloze onderwerping. Dat verre van ons. Neen, onze volgzaanR heid steunt ook wel degelijk op argumenten waarmee de bisschip zijn eigen Vastenaktie verdedigt. Daarover spreken wij in een vo! gend artikel. Dr. M. G. H. Gelissi telefoonbeantwoorder fed Voor beantwoorden en/of registratie van binnen komende telefoon gesprekken tijdens Uw afwezigheid. Verwisselbare cassettes, uitmuntende geluids kwaliteit en eenvoudige bediening zijn de ken merken van de ISOPHON telefoonbeantwoorders. ISOPHON 22/25A f 565.-* (uitsluitend beantwoorden) ISOPHON 22/50 f 675.-* (met recorderaansluiting) ISOPHON 33/75A f1145.-* (met ingebouwde recorder) Prijzen excl. BTW. Leverancier: Boekhandel Grotestraat 28 Venray

Peel en Maas | 1979 | | pagina 6