VENRAY VAKATURE- BANK 30 jaar geleden Het was weer carnaval in 't land van Peel en Maa IIIiJFh Milieugroep maakt opnieuw bezwaar tegen uitvoering plan Yeltum II infis il Opheffen parkeerverbod Bewegwijzerings plan Hinderwet vergunning verleend PEEL EN MAAS ook üw krant Wie gedacht mocht hebben, dat na de uitspraak van de Kroon en als gevolg daarvan de door de ge meente aangebrachte wijzigingen in het bestemmingsplan Veltum II, deze zaak eindelijk rond was, slaat de plank mis. De Milieugroep Vcn- ray heeft n.l. weer bezwaar ge maakt, maar nu tegen het herzie ne bestemmingsplan Veltum II. Het bezwaar richt zich nu met na me tegen de in dit gebied geplan de Karpatenlaan en de in het Noordoostelijke gedeelte geplande zes kavels met toegangsweg. Volgens de Milieugroep is de in het bestemmingsplan opgenomen Karpatenlaan 7 meter breed. Dit vindt men in strijd met de omschrij ving in het Koninklijk besluit, waar men er van uitgaat, dat de Karpa tenlaan slechts een funktie voor be stemmingsverkeer zal krijgen. Ten aanzien van de uitvoering van de weg wordt in het Koninklijk Besluit gesproken over een weg, die geen verkcershinder mag opleveren en geen scheidende werking mag heb ben. De Karpatenlaan, zoals deze nu is gepland voldoet hieraan volgens de Milieugroep niet. Gesteld wordt, dat deze nauwelijks smaller is dan een zeer drukke Stationsweg. Het bezwaar van de Milieugroep richt zich ook tegen het centrale groene middengebied. Uit het Koninklijk besluit blijkt, zo zegt de groep dat het cen trale groene middengebied zoveel mogelijk onaangetast moet blijven. Door de zes' kavels, gepland in het noordoostelijk gedeelte van het her ziene plan en nog meer door de aan de zuidkant hiervan geplande weg, zal er volgens de Milieugroep echter zware druk op het toch al kleine middengebied gelegd worden. De weg is echter zo diep in het centrale gedeelte gepland, dat er naar het oordeel van de Milieugroep een zeer storende werking van te verwachten valt. De Milieugroep acht het wel een verbetering, dat de Karpatenlaan in het nieuwe bestemmingsplan op het bestaande zandpad is gepland. Zij heeft hier zelf herhaaldelijk op aan gedrongen. Hierdoor is een aanslui tend bos bewaard gebleven. Dit weegt volgens de Milieugroep niet op tegen de inbreuk, die bovenge noemde zes kavels en met name de weg op het middengebied maken. Vanavond (donderdag) 18.00 uur zal de Milieugroep door de commis sie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in een openbare vergadering worden gehoord. In dezelfde vergadering zal de milieugroep en de natuurbescher mingsconsulent van Limburg wor den gehoord over hun bezwaren te gen het bestemmingsplan Industrie terreinen en met name tegen het plan De Witte Vennen. Zoals bekend wordt dit terrein, dat bestemd is voor industrieën, die spoorwegaansluiting wensen, met veertig ha uitgebreid. De bezwaren richten zich tegen het verlies van natuurgebied. Aan de commissie voor verkeer zal advies worden gevraagd over de door b. en w. voorgenomen ophef fing van het parkeerverbod aan de Grote Markt ter hoogte van de oude toegang van de St. Petrus Banden- tkerk. Dit parkeerverbod werd in 1970 ingesteld om rouw- en trouwauto's voldoende ruimte te geven bij het kunnen voorrijden voor de kerk. Nu intussen een andere toegangsweg is gerealiseerd, is de noodzaak voor de eerder genomen verkeersmaatregel komen te vervallen. Tijdens de bijeenkomst van de commissie voor Verkeer van vorige maand is toegezegd, dat op meerde re kruispunten van de singelring verwijzingen zullen komen naar het N.S.-station. Deze verwijzingen zul len echter niet worden verlicht als de A.N.W.B.-verwijzingen. In de eerstvolgende 'bijeenkomst van de commissie ruilverkaveling Overloon-Merselo zal door wethou der J. Loonen de mogelijke aanleg van een recreatieve fietsroute in dat gebied ter sprake worden gebracht. Wanneer daartoe zal worden be sloten en wanneer de juiste route is vastgelegd, zal deze alsnog in het bewegwijzeringsplan worden opge nomen. Tevens zal dan aan de ANWB worden verzocht om hier voor een paddestoel-bewegwijzering aan te brengen. Het college van b. en w. heeft een hinderwetvergunning verleend aan de heer M. A. C. Couwenberg, Deurneseweg 114 te Ysselsteyn. De ze hinderwetvergunning geldt voor het oprichten van een varkensmes- terij voor het mesten van 1.400 var kens in drie naast elkaar gelegen hokken in een agrarisch gebied in de directe omgeving van andere agrarische bedrijven. In een gezamenlijk schrijven heb ben destijds zeven personen bezwa ren tegen het afgeven van de hin derwetvergunning ingediend, omdat stankoverlast van het bedrijf wordt gevreesd. Het college is echter van mening, dat de vergunning onder het stellen van voorwaarden in redelijkheid kan worden verleend. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1979 tot en met 27 februari 1979 werden 581 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 28 februari 1979 was in 130 vaka tures voorzien, zodat er thans nog 451 plaatsen vakant zijn, waarvan 245 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, (leerling) voegers, (leerling) timmerlieden, machi naal houtbewerkers, opperlieden, grondwerkers, kraanmachinist, (leerling) dakdekkers, le teke naar, bouwkundig calculator, bouwkundig opzichter-calculator, organisatiemedewerkers, uitvoer ders projektleiders, hoofd bouw- buro. in de metaalsektor: gereedschapmaker, plaatbank werkers, (leerling) automonteur, gawalomonteur, (hulp) elektro- monteur, onderhoudsmedewer ker, r.v.s.-bewerkers, steller/ stamper, slijper/polijster, draaier, profielwalsers, richter, industrie- lakspuiters, leerling galvaniseur, machinesteller/spuitgieter, lassers montagemedewerkers, machine- bedienden. in de dienstensektor: medisch secretaresse, administra tief medewerkster, commercieel medewerk(st)er, juridisch mede werker, inkoper, verkoopster, verkoper, verzekeringsagent, (leerling) koks, leerling verpleeg- kundigen-B, anesthesie-assis- tent(e), verpleegkundigen-A, zie- kenverzorg(st)ers, bejaardenver zorgster, rij-instrukteur/trice, parttime buschauffeur, heftruck chauffeur, chauffeur. overigen: produktiemedewerkers, lader/ lossers, maler, tuindersknechten, champignonkwekersknechten, boomkwekersknecht, analiste. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag, 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. UIT PEEL EN MAAS VAN 5 MAART 1949 - No. 9 Luid toeterende auto's reden car navalszondag Venray binnen, de bonte stoet met zijn hofhouding, Raad van Elf en de Prins. Nadat de Nar „opgestoten" was bij het ge meentehuis, trok alles de raadszaal binnen alwaar Prins Wim I afstand deed van zijn waardigheid en Prins Sjaak I getroond werd. Maandag was cr een optocht die er mec zijn. Hieruit bleek weer eens met samenwerking te bereiken Dinsdag stormde het en het slee! weer deed in de morgenuren de donker inzien. In de namiddag te de zon doorbrak trok de boerenbr loft met het jonge bruidspaar op huifkar naar het gemeentehuis waar het paar „onecht" verbond werd. Dat de carnaval in Venray hoog aanzien staat bewezen de v bezoekers uit Tilburg en Nijmegt Ook op de kerkdorpen heerste buitengewone carnavalsstemmii De Prins werd overal luidrucltf ontvangen. Kortom vastenavond IS was beter dan ooit te voren, al hi men in Castenray pech met de o: gewaaide danstent. Op zondag 20 maart a.s. zal Geysteren de eerste steenleggi van de nieuwe parochiekerk verrit worden door de Hoogeerw. Heer ken W. Berden van Venray. Na anderhalf jaar is men er in slaagd de barak achter het Lux Theater klaar te krijgen en deze; a.s. donderdagmiddag geopend wt den, ten dienste van het Limburg Groene Kruis. De Hoogeerw. Hf« Deken W. Berden verricht de ,ina gening. Ten overstaan van Notaris Hol! te Horst, werd woensdag alhier bliek verkocht, het woonhuis Markt, vroeger bewoond door bakkerij en winkel aan de Gn heer Ant. Rutten. Voor 8500, werd L. Rutten alhier, eigenaar. Bij de Burgerlijke Stand alhii werden in de maanden januari februari tot 3 maart 96 geboorO aangegeven, een getal dat nog nimmer zal zijn bereikt. Ze zitten er weer op, de drie dolle dagen van Carnaval 1979. Voor ve len dikwijls vier dagen, want zater dag barstte het carnavalsgeweld al op vele plaatsen los. Nu kunnen we de kolommen vol schrijven hoe het allemaal was, van Prinsen-installatie tot inhuldiging, van kinderoptochttot grote optocht, van boerebruiloft tot sluitingscere- monieel. Maar we kunnen ook op recht konstateren dat 't 'n paar fijne dagen waren en een en ander mid dels foto's nog eens in uw gedachten terugroepen. Tot dit laatste hebtyen we besloten; en dit te meer omdat onze hand nog niet zo schrijfvast is op deze aswoensdag Volstaan we verder nog met de prijzen te vermelden die in de car navalsoptocht werden behaald: Wagens Categorie I: 1. Ozze scharrel-haan 2. De schoonheid van de vrouw 3. Sesamstraat 4. Koning Winter 5. Dorpsbelangen Wagens categoric II (bedrijfswagens) 1. Wees verstandig mit energie 2. St. Servaas Prinsenwagens: 1. Leunen Jeugdprinsen: 1. Oost rum 2. Leunen Eenlingen en paren: 1. Weej verlosse Rooy van kaal nete 2. De Raodse vlag. Kleine groepen: 1. Ik zit. 2. Tovenaar van de gemeente 3. De ennigste egte Rooy se Prinse garde. 4. De vetzèk 5. Lolly pop Grote groepen: 1. Weej blieve vlinderen 2. De vrolijke Musketiers 3. Raodse poppenkast 4. Henseniusplein 5. Bandieten M kê rm 1> I'

Peel en Maas | 1979 | | pagina 8