GEMEENTEPRAAT AGENDA es NIEUWE SUBSIDIEREGELING verbetering particuliere woningen Pastoor Gelissen neemt afscheid van Oirlo PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Kamerleden bezoeken psychiatrische ziekenhuizen Mededeling Vereniging Het Groene Kruis Venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie C.A. Schütte. Bureau Voorlichting A-s. zondag 4 maart zal pastoor dr. M. G. H. Gelisen afscheid nemen van ajn Oirlose parochianen, om zich in öe toekomst verder te gaan wijden aan de zielzorg in de dekenale pa rochiekerk te Gennep. Reeds op 15 november van het af gelopen jaar werd pastoor Gelissen als pastoor-deken van Gennep be noemd, ingaande 1 januari j.l. Maar aangezien de funktionerende deken nog naar een andere woning moest uitzien en de pastorie een weinig moest worden opgeknapt, is de ter mijn van 1 januari wel iets of wat uitgelopen. Maar zondag is het dan zover, en zal Oirlo massaal afscheid kunnen nemen van zijn parochieher der, die bijna 7 jaar lang lief en leed van de bevolking deelde. Pastoor Gelissen, in juni 1915 te Echt geboren, werd in 1940 priester gewijd. Reeds kort na zijn wijding werd hij aangesteld als leraar in de Franse taal aan het Bisschoppelijk College te Sittard, terwijl hij daar naast godsdienstlessen aan de H.B.S. verzorgde. Na de bevrijding in 1944 werd hij studentenmoderator van de tijdelijk in Maastricht gevestigde Weten schappelijke Academie. In de daarop volgende jaren was hij werkzaam als godsdienstleraar aan de LTS en HBS te Maastricht. Daar heeft hij ook zijn studies afgerond aan het Jezuie- ten-college, doch de bekroning van zijn wetenschappelijke arbeid vond plaats te Rome in de Jezuieten-uni- versiteit. Na die studieperiode in Rome werd dr. Gelissen in 1949 wederom aangesteld als godsdienstleraar aan de dekenale kerk van St. Servatius te Maastricht. Zes jaar later mocht hij op eigen verzoek de onderwijs- aktiviteiten beëindigen en werd hij benoemd tot kapelaan van de O.L. Vrouwe Basiliek, beter bekend als de kerk van O.L. Vrouw Sterre der Zee. Het was toen dat hij voor het eerst met de pastorale zielzorg in aanraking kwam. In 1959 volgde zijn aanstelling tot studenten-moderator aan de Katho lieke Hogeschool te Tilburg, waar hij zich een goede naam als zielzorger en geestelijk adviseur maar ook als raadsgever in materiële proble men verwierf. Zijn aktiviteiten in dit milieu dwongen hem opnieuw de studieboeken ter hand te nemen. Dientengevolge konden de studenten in de rechten hun moderator menig maal in de colleges ontmoeten. In mei 1970 volgde voor dr. Gelis sen de benoeming tot pastoor in Geysteren en tevens tot leraar aan het Venrayse Boschveldcollege. Zijn pastoraat in Geysteren was kenne lijk meer bedoeld om de plaats open te houden voor Mgr. Moors die hem daar in 1972 al opvolgde. Als pastoor van Oirlo heeft hij zich dan bijna 7 jaar lang intensief kunnen bezig houden met de ziel zorg en de zorg voor „zijn" kerk. Dat dit laatste inderdaad ook zijn zorg had, moge blijken uit een summiere opsomming van de verrichte werk zaamheden: het herstel van het kerkedak; de aanleg van een nieuwe verwarming; de complete reiniging van het kerkgebouw; een nieuw priesterkoor van 50.000,verza meld uit giften; verfraaiing van het kerkhof dank zij de hulp van de be jaarden; en nu vlak voor zijn ver trek nog een nieuw torenuurwerk. Allemaal werkzaamheden die veel geld gekost hebben, maar pastoor Gelissen was kennelijk wel in staat de centen bij zijn dierbare gelovigen i los te peuteren. Wij noemden reeds de 50.000,voor het nieuwe pries terkoor; maar ook de gezinsbijdra gen in zijn parochie wist hij op te vijzelen; van 12.000,per jaar komt de parochie nu op 32.000, en dat is ruim 100,per gezin. En ook de vastenakties in zijn parochie hebben er niet slecht bij gevaren; de bijdragen hiervoor stegen in 7 jaar tijds van 600,tot 2100, Een alleszins vermeldenswaardig re sultaat. Na zijn afscheid a.s. zondag, volgt op 11 maart zijn installatie tot pas toor-deken van Gennep. Met wee moed zal Oirlo zijn priester zien vertrekken en zij zullen ongetwijfeld van hun dankbaarheid blijk geven, evenals de parochianen van Casten ray, waar hij als „invaller" tijdens de ziekte en na het overlijden van pastoor Jos Arts werkzaam is. Binnenkort is de benoeming te verwachten van een nieuwe pastoor te Oirlo. Ook deze zal in Castenray moeten gaan funktloneren, aange zien zo werd ons verzekerd voorshands geen nieuwe pastoor te Castenray benoemd zal worden. De kosten van een pastoraat zijn te hoog voor deze relatief kleine groep Parochianen. De Commissie voor de Volksge zondheid en de bijzondere commis sie B.O.P.Z. (Bijzondere opnemingen in psychiatrische ziekenhuizen) zijn voornemen op 9 maart a.s. een be zoek te brengen aan het Psychia trisch Ziekenhuis te Venray, alwaar onder meer bezichtigd zal worden: de alternatieve woonvormen (sluis- internaat), het hostel en de voorzie ningen voor poliklinische dag- en nachtbehandeling. Installatie burgemeester v. d. Berg A.s. zaterdag 3 maart zal de heer L. v. d. Berg uit Overloon tijdens een buitengewone raadsvergadering van het Maasdorpje Lith tot burge meester worden geïnstalleerd. Die installatie welke om half drie aan vangt vindt plaats in sporthal „De Zeuven Wilgen". Na de installatie wordt de receptie gehouden, aan vang 5 uur. De installatie is open baar. Om half twee heeft een plechtige eucharistieviering plaats in de St. Lambertuskerk te Lith. Vernielingen Vrijdagavond ontdekten drie jon gens uit Venray dat hun bij de sporthal geplaatste fietsen waren be schadigd. De voorwielen van de drie fietsen waren behoorlijk vernield. Maandagavond werd de voor deur van de aan de Pr. Bernhard- straat gelegen autoshop ingetrapt. De 23-jarige R. B. uit Venray welke als verdachte van die vernieling kon worden aangehouden, verwondde zich daarbij aan de muis van zijn hand en werd door de politie voor bracht. Na in het ziekenhuis te zijn eerste hulp naar het ziekenhuis ge- behandeld werd procesverbaal ter zake die vernieling tegen hem opge maakt. J. uit Nijmegen deed aangifte dat onbekenden over zijn bij het ge meenschapshuis te Ysselsteyn ge parkeerde auto waren gelopen waar door schade aan die auto was ont staan. Telefooncellen vernield Een misselijke streek van een of meerdere vandalen, die drie tele fooncellen, Patersstraat, Grotestraat en Schouwburgplein tijdens de car navalsdagen hebben vernield. Van kiesschijf tot muntapparaat werd de complete apparatuur vernield. De schade bedraagt volgens deskundi gen meer dan 1.000,terwijl het ernstig werd genoemd dat deze drie openbare telefooncellen niet konden worden benut. Diefstal De 16-jarige J. G. uit Venray deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn korte zwarte lederen jas uit de soos aan de Hoenderstraat. Vrijdagavond werd uit een bar een regenjas van P. uit Venray ont vreemd. In die jas zaten ook nog auto- en huissleutels. Ontploffing door klapperpistool Zondagmorgen omstreeks elf uur werd brand gemeld nabij het tank station bij garage van Haren aan de Maasheseweg. Venrays brandweer lieden behoefden niet meer in aktie te komen omdat de brand reeds was geblust. Als oorzaak werd aange merkt dat bij het aftanken van de auto van S. uit Venray plotseling een ontploffing plaatsvond, veroorzaakt doordat het 5-jarig zoontje van S. met zijn klapperpistooltje speelde en dit afschoot. Het kind werd bij de ontstane ont ploffing in het gezicht verbrand, maar dat bleek bij onderzoek in het ziekenhuis mee te vallen, zodat het kind naar huis kon worden vervoerd. Verder bleef 't bij lichte brandscha de aan de auto van S. Hond beet zeven schapen dood Een ware slachting heeft een hond aangericht onder de 136 schapen van J. aan de Lorbaan. Bij het op maken van de balans bleken zeven schapen doord te zijn gebeten; zeven andere schapen hadden dusdanig letsel opgelopendat ze moesten wor den afgemaakt, terwijl nog drie schapen spoorloos waren. De 119 andere schapen bleken geen noemenswaardig letsel te heb- benopgelopen. De schapen waren in een weide langs deVeulensewaterweg. Naspeu ringen hebben tot resultaat gehad dat de eigenaar van de hond kon worden opgespeurd. Hij zal de reke ning gepresenteerd krijgen. De po litie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. Geen voorrang Het niet verlenen van voorrang door de 64-jarige bestuurder van een personenauto, N. W. uit Venray, was oorzaak dat een botsing ontstond met de personenauto bestuurd door de 42-jarige H. A. uit Venray. De eerste bestuurder had nagenoeg stil gestaan bij de kruising en had de auto welke over de voorrangsweg naderde te laat opgemerkt. Het bleef bij zware materiële schade. Met ingang van 15 februari is een nieuwe subsidieregeling voor de verbetering van particuliere wo ningen van kracht. Minister Bee- laerts van Blokland (Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening) wil met de wijziging van de sub sidieregeling bereiken dat meer mensen gebruik kunnen maken van deze regeling. Met name voor diegenen die een subsidie voor verbetering het hardst nodig heb ben. Bovendien kunnen vooral de woningen die kwalitatief het slechtst zijn worden aangepakt. Daarom is de nieuwe regeling een voudiger en duidelijker van opzet gemaakt. Het belangrijkste verschil met de oude regeling is dat eigenaars-be woners voor elke verbetering een vast bedrag krijgen, dat geldt zowel voor de elementaire voorzieningen, zoals aanleg van toilet, keuken en douche, als voor het opheffen van technische gebreken, zoals slechte vloeren, wanden, daken en funderin gen. Nieuw is ook dat de aanleg van een centrale verwarming met een vast bedrag wordt gesubsidieerd. VOORWAARDEN Om voor subsidie in aanmerking te komen moet de woning ouder zijn dan 25 jaar en de afgelopen tien jaar niet met overheidssteun zijn verbe terd. Het subsidiepercentage voor de verbetering van woningen met waar de als monument is gelijkgesteld met dat van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, namelijk tot 20 procent van maxi maal 150.000, In verbeteringskosten tot 65.000,- kan subsidie worden verkregen. Ver beteringsplannen, waarvan de kos ten meer dan 90.000,bedragen, komen niet meer voor subsidie in aanmerking. Dit is ook niet het ge val wanneer de vloeroppervlakte van een woning bij een vrije hoogte van tenminste 1,5 meter meer dan 125 m2 is. De uitgebreide regeling voor eige naar-bewoners ziet er nu als volgt uit: het aanbrengen van een closet met waterspoeling met bijkomen de voorzieningen in bestaande Auto in brand Op de Heidseweg geraakte de per sonenauto van de Tienrayer T. in brand. Venrays politiemannen wis ten de brand te doven en de gealar meerde brandweer behoefde niet in aktie te komen. Drankgebruik Venrays politiemannen moesten tijdens de carnavalsdagen ook de bekende pijpjes tevoorschijn halen. Twee bestuurders van een personen auto uit Venlo trokken de aandacht maar na het blazen bleek het pijpje net onder de maat te blijven. De heren konden Venlowaarts gaan met achterlating van hun auto omdat hen een rijverbod werd opgelegd. Voor een 32-jarige autobestuur der uit Venray was het blazen aan leiding dat de bestuurder de bloed proef moest ondergaan. Hij kon huis waarts keren met achterlating van de auto en de aanzegging dat pro cesverbaal terzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt. Bestuurster kwam zelf aangifte doen In de nacht van zondag op maan dag werd op de Weg in den Berg de geparkeerde auto van S. uit Venray aangereden door een personenauto, bestuurd door de 23-jarige mej. D. Beide auto's liepen schade op. Mej. D. meldde dit bij de politie en voor dat de benadeelde de schade had be merkt werd hem dat door de politie medegedeeld. Verkeersbord sneuvelde Bij het uitwijken voor een ander voertuig reed de personenauto, be stuurd door v. T. op de kruising Oude Oostrumseweg-Julianasingel tegen een verkeersbord en verkeers- paal. Tegen dranghek Maandagmorgen kwam er bij de politie een melding binnen dat een gemeentelijk dranghek, geplaatst op de splitsing HoenderstraatMerse- loseweg was vernield door een per sonenauto. Het is waarschijnlijk reeds in de nacht gebeurd omdat ook de waarschuwingslamp was ver nield. Lifter aangereden De 19-jarige J. in 't Z. uit Grub- benvorst stond maandagavond naast de rijbaan van de Albionstraat te liften. Door een nog onbekend ge bleven personenauto werd hij aan gereden. Die bestuurder heeft niet gestopt om te kijken naar het slacht offer, maar is gewoon doorgereden, terwijl hij zeker die botsing moet hebben bemerkt. De lifter liep een flinke hoofdwond op en moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. De politie vraagt eventuele getui gen zich met haar in verbinding te stellen. Het ongeluk gebeurde tussen kwart voor elf en tien over elf. ruimte 1.150, het maken van een doucheruim te met inrichting of 1.150, het aanbrengen van een douche inrichting in een bestaande ruim te 775,— het uitbreiden van de elektrische installatie als gevolg van de noodzakelijke vervanging van de installatie in een woning met een of twee kamer(s) 300, in een woning met meer dan twee kamers 500, het maken van een ruimte om te koken en het aanbrengen daar in van een keukeninrichting of 2.900,— het vervangen van een phimi- tieve keukeninrichting 1.150, het maken van een berging bui ten de woning 1.150, vergroten van een woonkamer, kleiner dan 18 m2, d.m.v. het be woonbaar maken van een inpan dige ruimte 5020, het aanbrengen van een centrale verwarming 2.000, (alleen samen met tenminste drie andere verbeteringen). Ook voor de opheffing van bouw technische gebreken geldt nu een vaste bijdragen-regeling: O M gij (0 •o Per woning O -C s Ie pet ccr 1. Verbetering van fundering op staal 2.000,— 6 ml 150,— waaronder wordt verstaan: ontgraven tot aan fundering, slopen verzakt gedeelte, opmetselen en aanhelen, op palen 2.400,6 st. 400, waaronder wordt verstaan: ontgraven tot paalkop, slaan of pulsen nieuwe paal (palen). 2. Herstel van dragende gevels en muren waaronder wordt verstaan: vervangen van steen metselwerk of spouw muur 1.500,30 m2 50, vervangen van buitenkozijnen met vulling. 3. Herstel van vloerconstructies waaronder wordt verstaan: slopen van plint en verrotte vloerdelen 400,— 16 m2 25,— slopen van verrotte balken of het water pas stellen van be staande balken, opleging en nis voor balken aanpassen, het aanbrengen van (nieuwe) vloerdelen en (nieuwe) plinten. 4. Herstel van kap constructies (dakvlak) 2.400,— 60 2 40,— wèaronder wordt verstaan: afhalen en weer aanbrengen van pannen c.q. bitumi neuze dakbedekking, panlatten, tengels en dakbeschot afhalen en aanbrengen (zo nodig ver nieuwen), repareren en/of vernieuwen van de kapconstructie, gordingen, muur- Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag van 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. plaat, spant(en), vernieuwen van goten. EIGENAAR-VERHUURDERS De regeling voor eigenaar-ver huurders is ongewijzigd gebleven. Zoals voorheen krijgen zij een bij drage ineens van 40°/o van de ver beteringskosten tussen de 1.500, en 5.000.Als de verbeterings kosten liggen tussen de 5.000.en 15.000,— kan de eigenaar-verhuur der kiezen tussen een bijdrage in eens of een jaarlijkse bijdrage die in tien jaar wordt uitbetaald. Als de verbeteringskosten meer dan 15.000,- zijn wordt een jaarlijkse bijdrage gedurende twintig jaar verstrekt. Tot 65.000.zijn de verbete ringskosten subsidiabel. Als er bij algehele woningverbetering ook een centrale verwarming wordt aange legd kan dit mee worden gesubsi dieerd mits de verbeteringskosten meer dan 20.000,zijn. Verder kan de eigenaar-verhuurder ook een vaste bijdrage krijgen voor dezelf de verbeteringen als de eigenaar bewoners, met uitzondering van de centrale verwarming en de vergro ting van de woonkamer door het be woonbaar maken van een inpandige ruimte. HUURPRIJS NA VERBETERING De huurprijsvaststelling na de verbetering is hetzelfde gebleven. Deze houdt in dat de huurverhoging niet meer mag zijn dan in de gel dende tabellen staat aangegeven. De huurverhoging wordt bepaald door een maximum-percentage dat is ge baseerd op de werkelijk gemaakte verbeteringskosten. Er is een tabel voor ingrijpende verbeteringen. Daarvan loopt het percentage dat maximaal mag wor den berekend op basis van de kos ten van 2°/o tot 5,79°/o. De tabel voor verbeteringen geeft een vast bedrag aan dat per maand aan huurverho ging mag worden gevraagd. Tenslotte is er nog een tabel voor de berekening van de maximale huurverhoging na verbetering van monumenten. De huurverhoging moet tussen huurder en verhuurder worden over eengekomen voordat met de verbe teringswerkzaamheden wordt begon nen. Spreekuur van wethouder Schols Wethouder G. Schols zal op de maandagen 5 en 12 maart a.s. geen spreekuur houden. Commissie voor onder wijs c.a. vergadert op 6 maart Op dinsdag 6 maart a.s. komt de commissie voor onderwijs, vormings werk en recreatie in het gemeente huis (kamer 220) in openbare verga dering bijeen. Aan het begin van deze vergadering zal de heer W. Friederichs een toelichting geven op de eerste rapportage van de Open School, proefproject Noord-West Limburg. Verder vermeldt de agenda be spreking van het raadsvoorstel in zake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de open bare school „De Flierefluit" en inza ke het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van Orff-in- strumentarium en liedbundels t.b.v. de basisschool St. Franciscus. Donderdag 1 maart vergadert commissie Ruimtelijke ordening en Volkshuisvesting Donderdag 1 maart a.s. om 18.00 uur vergadert de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting in het openbaar in kamer 220, ten gemeentehuize. Er zullen de ze avond reclamanten gehoord wor den. die bezwaren hebben inge bracht tegen bestemmingsplannen „Industrieterreinen" en Veltum II (herziening). Verder zal ter vergadering het bouwplan voor 78 woningen aan de St. Antoniusstraat nader worden toe gelicht. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van- J. M. Vlemmix, Breevennen- weg la, Veulen, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uit breiden/wijzigen van een varkens fokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Breeven- nenweg la, Veulen, kadastraal ge meente Venray sectie P-U nr. 424. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 21 maart 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 2 maart 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - TeL 1970 Keuze uit de aanwinsten: Plessen, E. Bericht aan de adel. Pleysier, L. De razernij der winde rige dagen. Rodenko, O. Teken eens een mens; verhalen. Scheibier, S. Tanja (hist.) Sela, O. Operatie dubbele adelaar, (thril) Selby, H. De demon. Simak, C. D. Een keur van goden (s.f.) Simenon, G. De trein (psych) Stem, R. M. Sneeuwjacht. Visser. A. Sheffield staal; drie ver halen (verh.) ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon* dagnacht 12 uur noomt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL. arts Patersstraat 30 telefoon 1887 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver. Vercauteren en De Vocht P. CORVER, arts Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18. tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wamvuro Mej. Zr. J. JANSSEN telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER «el. 04780-4455 Het Groene Kruis Venray geeft gelegenheid voor diabetici alsmede een van hun huisgenoten de moge lijkheid een voorlichtingsbijeen komst te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten zal een arts, een districtsverpleegkundi- ge en een diëtist uitleg geven over de ziekte Diabetes Mellitus en over de nazorg van deze ziekte. Er z(jn diverse bijeenkomsten: Woensdag 7 en 14 maart, des na middags van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag 15 en 22 maart: 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur, telkenmale in „de Clockert". Opgave bij het Groene Kruis Venray, tel. 1269. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tlggeloven-KuUpera Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 ZW ANGERS CHAPSGYMN AS TIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- OPEN BEJAARDEN WERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf tn het ge meentelijk zwembad a 1,50 per •leeinemer per keer GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray »eL 04780-6363 spreekuur maanuag l.m. vrijoag van 9 tot 10 uur GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur. behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. NED. VER. VAN RHEÜMA- P ATI ENTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 ANTIEK GESTOLEN Door verbreking van 'n ruit aan de achterzijde van de wo ning van de familie G. aan dc Stationsweg alhier, hebben on bevoegden zich toegang ver schaft. Na een kortstondige afwezigheid van de bewoners werden vermist: antieke beel den. 'n marmeren klokkcspel en perzlsche tapijten. Het ge- stolene vertegenwoordigd een waarde van circa 20.000, U gaat stemmen voor raad, staten en tweede kamer, omdat gemeente, provincie en rijk beslissingen nemen, die ons allen aangaan. Iedereen moet er dan ook het zijne over kunnen zeggen. Daarvoor dienen verkiezingen. Veel problemen houden vandaag niet meer bij de landsgrenzen op. Zij zijn Europees geworden. Op Europees niveau heeft de kiezer echter nog niets te zeggen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3