I GEMEENTEPRAAT VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Overname bomen in PastJacobspeel Provinciaal idee over afsluiting Rouwkuilenweg L Wel hinderwet vergunning Plaatsing geleide- hek op Westsingel NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY ^Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Gemeenschaps viering Venray Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS ook üw krant De vroegere eigenaar van de Pas oor Jacobspeel heeft in het verle en bij acte van ruilverkaveling de ormen langs de in dit gebied ge- igen wegen bezwaard met een erf- ienstbaarheid, inhoudende het echt van planten en kappen van de j de bermen staande bomen. In een later stadium is de eigen- om van de percelen overgedragen de bewoners van de Pastoor Ja- obspeel. Gelijktijdig hebben zij ook recht van erfdienstbaarheid pergenomen en zijn ze eigenaar ge- orden van de destijds geplante bo- Als gevolg daarvan berust bij em dan ook de zorg voor het no- jge onderhoud. Om nu de bewoners van de zorg oor het onderhoud te ontlasten en om bij de gemeente inkomende jachten over te laag hangende tak en en overlast van rupsen te voor- omen. heeft het gemeentebestuur e eigenaren gevraagd de bomen an de gemeente over te dragen in uil voor het beheer en onderhoud loor de gemeente. Hiermee zal dan het recht van rfdienstbaarheid voor de bermen omen te vervallen. In november van het vorig jaar ebben burgemeester en wethouders an Venray aan Gedeputeerde Sta- en toestemming gevraagd voor het fsluiten voor alle verkeer van het edeelte van de Rouwkuilenweg ussen Deurneseweg en de Yssel- teynseweg. Een uitzondering zou an worden gemaakt voor (brom)- ietsers, aanwonend- en bevoorra- end verkeer, waaronder mede be- ■pen het landbouwverkeer. 7 Uit door de gemeente gehouden W' ellingen was n 1 gebleken, dat .deze •eg veel wordt gebruikt voor het itoverkeer vanuit Venray om zo- oende de verkeerslichten in Yssel- 'n te omzeilen. Om gevaarlijke irkeerssituaties te voorkomen inden b. en w. dat afsluiting van 91 gedeelte van de Rouwkuilenweg m goede oplossing zou zijn. Het college van Gedeputeerde Sta in heeft nu het Venrayse gemeen- Jebestuur laten weten, dat een zoda- k nige afsluiting naar de mening van VfcS. in de praktijk op moeilijkheden tal stuiten, omdat een deugdelijke ontrole op de naleving van het ver- )a^lod in verband met de daarvan uit str t zonderen verkeerscategorieën niet ch$oed realiseerbaar zal zijn. Volgens Gedeputeerde Staten zou k£: let voorkeur verdienen slechts een edeelte van de Rouwkuilenweg ter mgte van vijftig meter vanaf de leurneseweg af te sluiten voor alle lotorvoertuigen. Dit af te sluiten weggedeelte wordt begrensd door nv isgronden. Het resterende wegge- eelte tot aan de Ysselsteynseweg, raarlangs woningen, een landbouw- edrijf en landbouwgronden zijn ge- gen, zal dan bereikbaar blijven oor alle verkeer. Alleen aan de autobusonderneming 'an Ham, die het vervoer verzorgt öjjJan kinderen van de L.O.M.- en .jk LL.K.-school in Venray en aan e heer Th. J. Janssen (Deurnese- <eg 102) te Ysselsteyn zal een ont- ^teffing van de afsluiting behoeven e worden verleend. Volgens G.S. zal zodoende controle p de naleving van het vast te stel- m verbod aanmerkelijk eenvoudi- er zijn. Uiteraard zal het college van b. en dit nieuwe idee van de provincie erst bespreken met de dorpsraad an Ysselsteyn alvorens tot het ne- len van een verkeersmaatregel voor Rouwkuilenweg over te gaan. )ok zal de commissie voor verkeer et college hierover moeten advise- Burgemeester en wethouders zijn roornemens aan de heer L. Kersten, 'elgrimslaan 11 te Smakt een hin- Serwetvergunning te verlenen voor - zoals dat officieel heet het op richten, in werking brengen en in werking houden van een kippenhou- flerij en varkensmesterij, waar mest :n meststoffen worden bewaard. Het betreft hier een bestaand be drijf, waarvoor nog geen hinderwet- k rergunning is verleend, iro Tegen het verlenen van deze ver- h< [unning waren mondelinge bezwa- en ingebracht. Bij hun overwegingen hebben b. in w, laten gelden, dat de afstand ussen het bedrijf van de heer Kers- !n en en kerk en café ongeveer 80 m. •edraagt, maar onder de huidige maatstaven voor een op te richten bedrijf 140 m. dient te zijn. Het gaat lier evenwel om een bestaand be kijf, dan aan de bezwaren met be- 1 Irekking tot stankoverlast tegemoet tal moeten komen door op een me- "v Ihode van mestopslag over te gaan, die minder stankoverlast veroor- 11 taakt. Als het bedrijf aan deze voor- s' vaarde voldoet zou de hinderwet- w 'ergunning kunnen worden afgege ven, Naar aanleiding van het verzoek 'l van het oudercomité kleuterschool 't. Anna en oudercomité Hensenius- Khool zal door de gemeente op de boek van de Westsingel-Whistler- straat en Sanshofstraat een geleide- lek worden geplaatst ter hoogte van de kanalisatiestrepen op de West- tingel. Het college van b. en w. verwacht, *t hierdoor de veiligheid van de overstekende kinderen zal worden vergroot. DINSDAG RAADSVERGADERING Verkeerslichten 'savonds I 'snachts op knipperen Omdat op de laatste dinsdag van deze maand carnaval wordt gevierd is de openbare raadsvergadering één week vervroegd. Deze zal nu worden gehouden op dinsdag 20 februari in de kantine van het ge meentehuis. Er is een agenda, waarop zevenentwintig punten voorkomen waaron der de volgende voorstellen: Verkoop kavels bouwgrond in het bestemmingsplan Merselo aan de heer Troisfontaine, mej. M. Wiechert en de heer H. J. K. Arts. Verkoop kavel bouwgrond in het bestemmingsplan aan de heer J. H v. Ooi en in het bestemmingsplan Yssel steyn aan de heer G. Spreeuwenberg. Verkoop perceeltje grond (14 m2) in het bestemmingsplan Veltum II plan- deel Kulut I aan de heer D. H. v. Stip hout. Verkoop strook grond (90 m2) aan de Valkenkampstraat te Oostrum aan de heer A. J. G. Kuenen. Verkoop stukje grond (150 m2) aan de Zuidsingel aan Beerkens Banden nv. Aankoop gronden in de bestem mingsplannen Landweert en Veltum II van het Bouwbedrijf Timmermans en van der Heijden b.v. te Schijndel. Deze gronden ter grootte van resp. 0.83.75 ha en 0.55.70 ha worden door de gemeente overgenomen onder de bijzondere voorwaarde, dat de ge meente de verplichting op zich neemt tot verkoop aan dit bouwbedrijf van bouwgrond in de tweede fase van het bestemmingsplan Landweert ten be hoeve van de bouw van 24 premiewo ningen. Verhoging van de subsidie aan de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren afd. Venray. Voorge steld wordt de subsidie te verhogen van 1 000.tot in totaal 3.000,— voor het dienstjaar 1978. Reden tot het verzoek van de afdeling Venray is een exploiatietekort ter zake van het asiel Verzoek aan de minister van on derwijs en wetenschappen om de open bare scholen voor het jaar 1979 in bij zondere omstandigheden te verklaren. In de jaren 1974 t.m. 1978 heeft de mi nister de openbare scholen in Venray wegens het te geringe aantal leerlin gen in bijzondere omstandigheden ver klaard. Deze omstandigheid zal zien ook in 1979 voordoen. Vandaar het ver zoek aan de minister. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het Jaar 1979 ten behoe ve van het basisonderwijs. Het college van b. en w. is van me ning. dat een bedrag van 373.per leerling voldoende moet worden geacht om te voorzien in de redelijke behoef ten van een in normale omstandigheden verkerende school. Behalve dit bedrag moet de raad ook een bedrag vast stel len ter bestrijding van de administra tiekosten per leerling. Rekening hou dend met de loonkostenstijging en de daling van het aantal leerlingen, acht college hiervoor het door het werkco mité kleuter- en basisonderwijs ge raamde bedrag van 38,redelijk. Met de vaststelling van deze bedragen is bij een geraamd aantal leerlingen van 3.700 een bedrag gemoeid van in totaal f 1 520.700—, Omdat in de ge meentebegroting voor 1979 een bedrag is geraamd van 1.417.100,dient nog 103.000.— te worden bijgeraamd. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het jaar 1979 t.b.v. de M.L.K.-school „De Essel". Hiermee is in totaal een bedrag ge moeid van 193.829.— (bijraming van 18.445.is daarom noodzakelijk). Niet in het bedrag per leerling zijn op genomen de kosten van de SABO Aan gezien daarvoor 47.409.is geraamt. dient nog 4.857— meer op de begro ting te worden geplaatst. Vaststelling bedrag per leerling voor het jaar 1979 t.b.v. de L.O.M.- school. Dit bedrag zal dienen te worden vast- geste'd op 1.191,25 per leerling. Verlenen van medewerking voor dakherstel van de basisschool St. Lu cia. Herstel is nodig omdat er in de kon- struktie van het dak rotvorming voor komt. waardoor niet meer te repareren lekkages optreden. Wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een baat belasting te Merselo. Bij het vaststellen van de verordening in april van het vorig jaar werd er vanuit gegaan, dat uitsluitend gebouw de eigendommen zoulen worden be last. De verordening is n.l. zodanig ge redigeerd. dat na de datum van invoe ring van deze belasting opgerichte of nog op te richten gebouwen nog voor het restant van de looptijd zouden worden belast. Hiertegen bestaan bij de provinciale en rijks overheden be zwaren. B en w. achten het niet billijk ingebouwde eigendommen, waarop ge bouwd kan worden buiten de baatbe lasting (in verband met de aanleg van de riolering) te laten. Daarom wordt voorgesteld voor alle gebouwde zowel als ongebouwde onroerende goederen te belasten. Daarop moet, naar de me ning van het college .wel een uitzonde ring worden gemaakt voor ongebouw de eigendommen, waarop niet gebouwd kan worden, Vaststellen van de nota „Bouw stenen Jeugdbeleid Venray" alsmede de bij deze nota behorende bijlagen w.o. het beleidsplan 1978 en de nota inzake subsidiëring jeugd- en jonge renwerk. Beschikbaarstellen van een kre diet van 48.600.voor de aanleg van het dorpsplein te Oostrum. Beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. openbare werken in Casten- ray. Ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan Castenray is het noodzakelijk dat wordt overgegaan tot: aanleg van riolering en klinkerverhar ding, realisering van openbare verlich ting en aanplanten van groenstroken. De kosten worden geraamd op 122 dui zend gulden. Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van openbare werken In de 3e fase bestemmingsplan Oostrum Zuid. De werkzaamheden bestaan in hoofd zaak uit: aanleg van riolering: de rea lisering van een 5 meter brede klinker verharding aan weerszijde van het tro- toir; het aanbrengen van enig plant soen: het leveren en plaatsen van open bare verlichting en het op hoogte bren gen van bouwterreinen. Hiermee gaat een bedrag omstaan van 506.000. Beschikbaar stellen van een kre diet ad 175.000,voor het bouwrijp maken van het terrein tussen St. An- tomusstraat en de Leunseweg. Idem van 'n krediet van 5 940.000. voor de doortreking van de Oostsingel en de Noordsingel. En tenslotte het beschikbaar stel len van een krediet van 509.000, ten behoeve van openbare werken in het bestemmingsplan Ysselsteyn eerste gedeelte ten zuiden van de Pioniers straat. Bevolkingsonder zoek baarmoeder halskanker In juni a.s. wordt de derde en laatste ronde gehouden van het bevolkings onderzoek op baarmoederhalskanker. Nu komen aan de beurt de dames, die geboren zijn in de jaren 1926, 1929, 1932 1935, 1938, 1941 en 1944. Dan zullen alle dames geboren tus sen 1923 en 1944 de gelegenheid heb ben gehad zich te laten onderzoeken. Ondanks het feit, dat allerwege de belangrijkheid van een dergelijk onder zoek wordt onderkend, was het opval lend, dat de deelname in de gemeente Venray de voorbije twee jaren enigs zins teleurstellend was. Bedroeg het gemiddelde opkomstpercentage in het hele gebied, waar het onderzoek werd gehouden 70°/o, voor Venray bedroeg dit 59%. Om meer belangstelling bij de da mes voor dit onderzoek te bereiken zal het gemeentebestuur met de besturen van de diverse vrouwenverenigingen gaan praten om te bezien op welke wijze de deelname aan het onderzoek kan worden bevorderd. Intussen ligt het in de bedoeling om in 1980 met een nieuwe cyclus van drie onderzoekronden te beginnen. Dit jaar wordt het onderzoek gehou den in de week van 11 t.m. 16 juni. Bij het inwerkingstellen van de ver keerslichtinstallaties op 14 september werd besloten gedurende enige maan den deze lichten 24 uur per dag te la ten funktioneren. De bedoeling was om de verkeersdeelnemers op een veilige manier aan de nieuwe verkeerssituatie (voorrang op de singels) te laten wen nen. Naar de mening van de gemeentepo litie en de werkgroep verkeersmaatre gelen is het in feite overbodig om de verkeerslichten 24 uur per dag te laten funktioneren omdat er na 9 u. 's avonds een gering verkeersaanbod is. Daarom hebben b. en w. besloten met ingang van maandag 19 februari de verkeerslichten vanaf 's morgens 07.00 uur tot "s avonds 21.00 uur in werking te laten, In de avond- en de nachtperiode zal de installatie het gele licht laten knipperen. Gemeentehuis met carnaval gesloten In verband met carnaval is het ge meentehuis op maandag 26 februari en dinsdag 27 februari gesloten. Men kan alleen tussen 11 en 12 uur op de afdeling bevolkingszaken terecht voor het aangeven van geboorten, overlijden en destruktïemateriaal. Sport accommodaties met carnaval gesloten Ook de gemeentelijke sportaccom modaties zullen tijdens de carnavals dagen (zondag, maandag en dinsdag) gesloten zijn. Het overdekte zwembad is op woens dag 28 februari geopend voor het vrij zwemmen. Geen huisvuil ophaaldienst met carnaval Op maandag 26 en dinsdag 27 fe bruari zal in de gemeente Venray geen huisvuil worden opgehaald. Ook de gemeentelijke stortplaats in het Venrays Broek is op beide dagen gesloten. Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis. Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 toi 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeeniehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag var 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis hiidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. van 17 tot en met 24 februari Aanstaande zondag 18 februari, is er om HALF ELF in de aula van de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a, weer een eucharistische tafelviering voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voorganger: Ben van Bronkhorst. Aanstaande zaterdag, 17 februari, is er om ZEVEN UUR in de aula van de Levensschool, Bevrijdings weg 2a, weer een jongerenviering voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Iedereen is hierbij van harte wel kom! Thema: Eenzaamheid. Voor ganger: Frans Meijer. Zaterdag. 19.00 nederlandse hoog mis (kinderkoor), int. Jan Schwa- chöfer Gerard Swinkels en Wilhel- mint Cremers Teng Wilmsen (vwg. Campina) Sef Creemers vwg. de buurt. Zondag: zevende zondag door 't jaar. 8.00 leesmis, int. Antoon Janssen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Jan Aerts vwg. de buurt overl. fam. Sieben-v. Eisen Piet Janssen en overl. fam.; 11.00 Gerrit Gossens Henri Camps Antoon Pelzer en Jan Aerts vwg. C.D. ziekenhuis St. Eli sabeth. Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen Johanna Willems; 19.00 Maria Wismans-Geelen Gertruda van Meijel-Truyen. Dinsdag: 9.00 Johannes H. Bo- gaers-Baken Antoon Roelofs; 19.00 Teng Wilmsen Maria Vrencken- L'Espoir. Woensdag: 9.00 Oscar v. d. Loo Cato Gommans; 19.00 Piet Nabuurs Herman Jeuken. Donderdag: St. Petrus' Stoel. 9.00 Philip Voermans en Jacoba Ver- sleijen Gerardus Truyen en Maria Hendriks. Vrijdag: 9.00 overleden parochia nen (Allerzielenkollekte); 14.00 25- jarig huwelijksfeest Smits-Minten; 19.00 Christina Vermeulen-Albers Teng Manders. Zaterdag: 9.00 Gertruda en Arnol- dina Poels en ouders overl. ouders Gossens-Kessels; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. overl. ouders Duykers-Philipsen en zoon Pieter pastoor Joos Arts overl. fam. Hendricx-Peeters Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 u- is ter kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: An- nemie van Meijel en Gerrie Jans sen. In het weekeinde van 18 febr. zal er weer een nummer van de Bandelier worden bezorgd. Akolieten: Zaterdag 17 febr. 19.00 Anita Hen- dricx en G. de Groot. Zondag 18 febr. 8.00 Nard Kronen berg en Godfried Hendricx (lezer: Marij Janssen); 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 M. v. Pelt en W. Bistervels. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Henk Man ders en Mirjam Versieyen. Woensdag, vrijdag: 19.00 Pieter Hermus en Sammie Huibers. Vrijdag: 14.00 Maurice Verschuu- ren en Erik Wekking. Zondag 18 februari: H. Missen: 7.30; 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 ge zongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5 uur gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Jan Kusters. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 Wei familie; 10.15 Henri Hoeymakers en helmina Wijnhoven-Custers en overl. Jacobus von Veghel; 11.45 Martien Hendrix; 18.00 Mathilde Wasser en Elisa Gregoria Palm. Maandag: 8 uur Gertruda Neete- son-Custers en voor een zieke; 19.00 fam. Lucassen-Maassen en Pater Florentius. Dinsdag: 8 uur Leo Janssen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. familie. Woensdag: 8 uur overleden familie en t.e.v. H. Geest; 19.00 overl. ou ders Rongen-Buyssen en overl. fam. Donderdag: 8 uur Marie Beclet en Giel Kusters; 19.00 oud-wijkzuster Janssen. Vrijdag: 8 uur Cecilia Sedee-Pas- teuning en t.e.v. H. Geest; 19.00 Wim Scholtens. Zaterdag; 8 uur overl. fam. Am- brosius. ooL voor ^amiiiedrulzwerlz zery en clruLLerli van den munclzhop Zaterdag 17 februari. Eucharistie viering om 19.00 uur met medewer king van het gemengd koor Cers- cendo o.l.v. A. Baltussen. Misinten- tie: Dhr. C. van Megen en dhr. G. v.w. de bejaardenbond. Geen kin dercrèche. Zondag 18 februari Eucharistie viering om 10.00 uur kindercrèche aanwezig. Misintentie: dhr. W. Ne- lissen. Woensdag 21 februari Eucharistie viering om 19,00 uur. Misintenties: Fam. Beeren-Khölman. Deze dienst wordt verzorgd door de zusters en pastors. Iedereen is van harte wel kom. Zevende zondag door het jaar. Zaterdag 19.00 avondmis v. overl. Petran Willems en voor Wim Jeu ken en dochter Jo. Samen zingen we nederlandse liederen Zondag 8.00 leesmis voor overl. Hermans van Ass; 9.00 leesmis voor overl. Martinus Aerts; 10.00 hoogm. voor overl. Antonius van Rossum. Nederlandse gezangen met het ker kelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Maria van Gerven-Cuppen- Het kinderkoor van Coninxhof zingt enkele liederen; 18.30 avondmis v. overl. familie Geuijen-van Strijdho- ven. Maandag 8 00 leesmis tot voorsp. beterschap; 19.00 avondmis v. overl. Petronella Siebers-Willemsen en zn. Guus. Dinsdag 8.00 leesmis voor overl. Antoon Willems; 19.00 avondmis v. overl. Bèr Philipsen. Woensdag 8.00 leesmis voor overl. Eric Spee; 19.00 avondmis v. overl. Teng Willemsen. Donderdag feest van St. Petrus' stoel. 8.00 leesmis voor alle overle denen van de parochie (Kollekte Al lerzielen); 19.00 avondmis uit dank baarheid (fam. Hoppenbrouwers- Manders). Vrijdag 8.00 leesmis voor overl. Corry den Holder-Eijkhout; 19.00 avondmis voor overl. fam. Janssen- Weerts. Zaterdag 8.00 leesmis uit dankb. (N.N.): 19.00 avondmis overl. Thijs Arts en voor overl. familie Bouten van Megen en Huberta van Megen. Mededeling: a.s. Zondag onder de mis van 11.30 uur kleutercreche in de kleuter school vlak bij de kerk. Leidster: mej. Henriëtte Jacobs. Misdienaars en Akolieten Zondag 8.00 J. Ingepas, E. Fran ken; 9.00 M. Barten. C. v.d. Brand; 10.00 H. Kusters. H. Litjens en J. Jacobs; 11.30 R. Beerkens, T. van Soest; 18.30 C. Lankveld. M. Len- sen. Maandag, dinsdag, woensdag 8.00 S. Fijneman, S. Rongen; 19.00 O. In gepas, T. Lucassen. Donderdag, vrijdag, zaterdag 8.00 8.00 E. Wiegmans, A Teffer; 19.00 T. van Soest, B. Peeters. Zaterdag 17 februari a.s. om drie uur konlaktmiddag voor ouderen in de koffiekamer van Den Hoebert. Zondagmorgen 18 februari om tien uur kerkdienst in de aula: predikant is Ds. Heine. Kinderkerk en -oppas. De extra kollekte is voor het dia- konaatsprojekt. In Blitterswijck geen dienst. 17 - 25 februari Zaterdag: 19.C0 Mina Tacken- Janssen Pieter Hendricus Janssen (Dameskoor). Zondag: 8.30 uit dankbaarheid; 10.00 Anna van Gerven en ouders overl. ouders v. d. Hoogenhof- Spreeuwenberg (Herenkoor). Maandag: 9.00 Johanna Achten. Dinsdag: 9.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne. Donderdag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Vrijdag: 9.00 Gerard Hendrickx en overl. familie. Zaterdag: 19.00 Jan Hulsman, Pier re Jacbos en Martien Moorrees (Da meskoor). Misdienaarsbeurtcn: Zaterdag: 19.00 Jan Peeters. Davy Moorrees, Antoine Pelzer, Marcel Linders. Zondag: 8.30 Antoine Janssen. Marcel Derks, Frank en Eddy Drab- bels; 10.00 Pieter Verhagen, Robby Raaymakers, Robert Claessens, Nico Versteegen. Opbrengst Memisa De kerkcollecte voor Memisa heeft opgebracht: 804,30. Hartelijk dank, ook namens Memisa, aan allen die hebben bijgedragen tot dit mooie re sultaat. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mnd. Sef Direcks, voor Karei Achten en jaard. Wilhelfus van Dijk. Zondag: 8.30 H. Mis uit dankbaar heid; 10.00 Hoogmis jaard. Grad Schoebe.r en voor overledenen van de familie Janssen-Jenniskens. Maandag: 8.00 H. Mis st. Pastoor Schram. Dinsdag: 8.Q0 H. Mis Huberdina Lenssen en Anna Stevens. Woensdag: 19.00 gez. H. Mis Jac. Bots. Maria Dings en Anna Maria van Arsen. Donderdag: 14.00 pl. huwelijksmis bruidspaar Kooke-Rongen. Vrijdag: 19.00 H. Mis Ber de Rijck. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis st. jaard. Johan Peters en voor "fed Pe ters. Zevende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 gest. jrd. voor Pe tronella Litjens. Zondag: 8.00 Mathijs Litjens en echtgenote Henri Martens-Smedts; 10.00 hgm. v. overl. ouders Cox- Deckers; 11.15 lsm. v. Jan v. Meijel, echtgenote en overl. iknderen gest. jrd. v. Engelbert Janssen-Wismans en overl kinderen. Maandag: 18.00 lsm. v. Jozef As- selberghs; 18.30 lsm. v. overl. fam. Leijssen-v. d. Wallen; 19.00 lsm. v. Willem en Joos Jenniskens Dinsdag: 18.00 weekd. v. Harry Asselberghs; 18.30 lsm. v. overl. fam. de Lauw-Boom; 19.00 lsm. v. Maria Loonen-Scheffers; 19.30 lsm. voor Koos Jonkers. Woensdag: 7.30 lsm. v. Mathijs Litjens en echtgenote; 18.30 lsm. v. Jan van Meijel. echtgenote en overl. kinderen Henri Martens-Smedts; 19.00 lsm. v. Harry Asselberghs (v.w. fam.); 19.30 weekd. v. Piet Vullings. Donderdag: 7.30 lsm. v. overl. ouders en kinderen Baltussen-Ix>o- nen. Vrijdag: 18.30 lsm. v. overl. ouders en kinderen Janssen-v. d. Berg; 19.00 lsm. v. Ine Janssen; 19.30 lsm. v. overl. fam, Litjens-Claessens l t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand (P.). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Willem Bal. Misdienaars: 18.00 R. David; 18.30 W. v. Meijel. Akolieten: 8.00 Tj. Jenniskens; iO.OO G. Voermans, H. v. Rhee en R. Duijkers, 11.15 H. en R. Comelis- sen. Gedoopt: van Tilburg Roel. 7e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. Maria van Soest-Swinkels en Theo van Soest. Zondag: 8.30 jgt. Petronella Cox- de Lauw; 10.00 gest. jgt. Peter Wilm sen, Petronella Litjens en zoon Si mon; 11.30 H. Mis v. Piet Verheijen en Maria Litjens. Maandag: 8.00 H. Mis v. fam. Wis- mans-Goorcn-Droesen. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. v. Wilhel- mina Claessen-Michels en Gertruda Claessen-Michels; 14.00 H. Mis uit dankbaarheid t.g.v. 25-jarig huwe lijk van fam. Fleurkens-v. Stave ren. Woensdag: 8.00 weekd. Jan Spreeu wenberg. Donderdag: 8.00 H. Mis v. overl. fam. Vergeldt-Custers. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor Helmut Rencken. Zaterdag 24 februari: plechtige carnavalsmis voor alle overleden en levende Piëlreuzen en Piëlreuzinnen. Misdienaars: Zaterdag: Henny Michels en Rob Koonings. Zondag: 8.30 John Michels en Wil ly Hendriks; 10.00 Robert Stevens en Francis v. d. Hoff; 11.30 Robert van Ass en Richard Juwett. 7c zondag door het jaar. 18 febr. .Zaterdag: 19.00 Hoogmis gest. jgt. v. Antoon Arts. Zondag: 8 30 H. Mis voor Sjef Verhoeven; 10.00 Hoogmis tot int. fam. Peeters; 11.30 H. Mis v. Lam bert Poels en Anna M. Emonts. Maandag: 8.00 gest. Hoogmis ter ere van O.L Vrouw Onbcvl. Ont vangen. Dinsdag: 8 00 gest. jgt. v. Cornells Pluk en Petronella Êwals. Woensdag: 8.0 gest. jgt voor Si- bortus Muysers en Anna M. Wcys. Donderdag: 8.00 gez, H. Mis voor Johan van Keysteren. Vrijdag: 8.30 Schoolmis. gez. H. Mis voor Henk van Meyel. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. overl. ouders Eyssen-Voncken. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: T. Janssen - M. Kessels; 10.00 T. Engels - J. Eyssen; 11.30 P. Jacobs - P. Kessels. Kollektanten: zaterdag: Arts; zon dag: 8.30 v. Cuijck: 10.00 Hendrix; 11.30 Ewals. Zaterdag 17 febr.: 1.930 avondmis v. d. zielerust van Thca van Bakel. Zondag: 10 u. hoogmis t.b.i. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: tot int. van fam. Len- kens-Ermens. Dinsdag: v. d. overleden ouders Muijsers-v. d. Sterren en dochter. Woensdag, donderdag en vrijdag: tot bijz. int. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. overledenen van fam. Bloemen- Brienen. Zondag 18 febr. 7e zondag door 't jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dank fam. Emonts-Ewals. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. voor zal. Lena van Dongen; 11.15 lsm. voor zal. Jan van den Aker. Maandag: 8 uur jgt. voor zal. Leo van de Goor. Dinsdag: 8 uur lsm. voor een goe de oplossing fam. A. Woensdag: 8 uur lsm. voor zal. A. Huisman. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. de Lauw-Classens. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. ouders van Oers-Loumans. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. G. de Lauw v.w. kaartclub. Akolieten voor 18 febr. Mat Janssen, Henk Jacobs, Piet Weys. Misdienaars voor 11.15 en door de week Geurts - Classens. Zondag 8.00 h. mis voor het recto raat; 10.00 hoogmis jrgt. v. Lam bert us Pouwels en Anna Derks. Akolieten: Jan Gielens en Lowie van Osch. Misdienaars van de week: Bennie Rongen en Geert v. Meijel. Maandag 8.00 h. mis t.b.i. Dinsdag 8.00 h. mis t.i.v. de fam. Spee-Michels. Woensdag 8.00 h. mis voor de overl. ouders Poels-Michels. Donderdag St. Petrus' stoel. 8.00 h. mis voor Arnold Gielens en Plet Michels. Vrijdag 8.00 h. mis voor Toon Huisman v.w. zijn vrienden. Zaterdag 19.30 avondmis voor de overL vader Sef Janssen. Zaterdag 19.00 avondviering voor overl. fam. Bonants-Verrijdt, voor overl. fam. Verstegen-Kuypers en v. overl. fam. Gaumans-Pouwels. Zondag 8.30 H. Mis te Holthees v. overl. fam. Zegers-Crouwers; 10.00 hoogmis uit dankbaarheid en voor Rector Creemers. Maandag 8.45 h. mis voor de over ledenen van de Karmel. Dinsdag 8.45 h. mis voor genezing van een ernstig zieke. Woensdag 8 45 h. mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef voor Chris tina Koenen. Donderdag 8.45 h. mis voor bij zondere intentie. Vrijdag 8.45 h. mis voor een over ledene. NO TI CI AS RELJGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto Misa con plètica y müsica espanola en nuestra capilla, Ovcr- loonseweg 2, en Venray; después de la Misa reunion en la salita del con- vento con un cafelito. Er Sr D Jo Jacobs agradece a todos que. el do mingo pasado, le han felicitado con su cumpleanos. La suma de ia colec- ta pa-a Ayuda Medicinal a las Mi- siones (Memisa) del domingo pasado era 15,muchas graclas! Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Nótese bien: a partir del 1 de fe- brero hay que tencr la parte III de matricula de eoche en el cristal del parabrisas. El juoves el dia 3 de abril las municipales. Quienes se in- schribieron en el ccnso especial de emigrantes en 1977 pero no recible- ron la documentación para volar en cl Referendum, deben hacer una reclamación al Ayutamiento. autori- zando para ello, a una persona de su confianza, segün una formula que tienen los consulados a disposición de los reclamantes. EU dia 18 de fe- brero a las 17 horas y en el Centro espariol se celebrarèn elecciones de entre los componcntcs de la colonia para presidente y miembros de la junta. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9