DE ZIEKTE BIJ KOEIEN VAN VAN DIJCK Problematiek rond schoolkategese, vakanties en mediatheek J7ELZDNS BELEID MOTIE „GOED ONDER DAK" MET AMAK POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Meubelen Nieuwe beweidingsproef gevraagd Vliegaktiviteit op „DePeel Bronzen Piëlhaas voor Piet Jacobs Pro Ecclesia voor organist van Oostrum Vastelaoves- concert en uitreiking A.P.K.-PLAK (RIJDAG 16 FEBRUARI 1979 Nr. 7 HONDERDSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN IJjilTGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY ^ROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f !0,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Met in het achterhoofd de op han en Zijnde decentralisatie van het relzijnsbeleid en het als gevolg aarvan door de gemeente opge leide educatief plan, heeft de afde- ng Venray van D'66 zich als initia- efnemer van een o.i. goede gedach- opgeworpen. Deze politieke partij konstateert J. dat er in Venray zo'n vieren- wrintïg instelilngen zijn, die werken an het welzijn van de mensen in regio. De meeste van deze instel- ngen moeten, om voor een gemeen- ■lijke subsidie in aanmerking te omen, een jaarverslag indienen, leestal bestaan deze jaarverslagen it dorre opsommingen van door de- instelling verrichtte werkzaam- eden in de loop van het jaar. De afdeling Venray van D'66 eeft nu een schrijven gericht aan deze instellingen met het verzoek im in het jaarverslag over 1978 te- rens aandacht te schenken aan de ktiviteiten, welke iedere instelling de loop van 1979 wil gaan ver- ichten. pleit in dit geval niet alleen oor zichzelf, want zij heeft een af- chrift van de brief aan de instel- ngen ook gezonden aan alle andere olitieke partijen en groeperingen in fenray. Deze politieke partij is n.l. van mening, dat vanwege rijksbijdrage regelingen èn de op handen zijnde decentralisatie van het welzijnsbe- eid de politieke partijen en met lame hun vertegenwoordigers in de en/of raadscommissies op afdelingsniveau steeds meer worden econfronteerd met welzijnszaken. Om deze belangen goed te kun- en behartigen is het volgens D'66 odig, dat men een goed inzicht eeft in de taken en mogelijkheden an de instellingen, welke werk- aam zijn op het terrein van het wel- jnsbeleid. Uesteld wordt, dat voor veel instel- ingen nu reeds de gemeente het or- aan is door wie men de subsidies mtvangt. In de naaste toekomst zal iet zo worden, dat dat de gemeen- e, via het opgestelde welzijnsplan, irioriteiten zal moeten aangeven en lienovereenkomstig de subsidies zal aan verdelen. Dat de politieke ver- egenwoordigers in raad en raads- lommissies dan goed op de hoogte ijn is dan een eerste vereiste om traks tot een goed inzicht en een oede verdeling te komen. Daarom wordt gevraagd ALLE lolitieke partijen een inzicht in een in ander te verschaffen door mid- lel van een uitgebreider jaarverslag lan men tot op heden gewend was e geven. In eerste instantie zal men dan in iet jaarverslag de doeleinden voor het komende jaar moeten vermel den en de wijze waarop men die denkt te realiseren. Tevens vraagt aan de instellingen in het ver slag te vermelden in hoeverre sa- nenwerking met andere instellingen - om de doelstelling te bereiken bevredigend is verlopen; in hoever- »e gewerkt wordt aan de oorzaken van de problematiek waarmee men wordt geconfronteerd; in hoeverre landacht wordt geschonken aan min- lerheidsgroepen binnen de samen- eving van Venray en welke knel- lunten de instellingen ervaren in ïun werk. Belangrijk wordt gevonden een mtwoord te krijgen op de vraag in loeverre bepaalde taken door vrij willigers kunnen worden gedaan, zodat anderen de aandacht op ande re taken kunnen richten. Dit alles wordt door D'66 als zeer belangrijk gezien om met de instel lingen te kunnen meedenken over en als burgers een bijdrage te leve ren aan het welzijn in de streek. Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Dinsdag heeft de Venrayse ge meenteraad, met veel publiek op de tribune, zich nog eens uitvoerig be zig gehouden met de problematiek rond de ziekteverschijnselen bij de koeien van Van Dijck. Het door de vele onderzoekende instanties uitgebrachte rapport wat in feite de laatste fase zou moe ten zijn op de lange lijdensweg geeft nog steeds geen antwoord op de vraag naar de oorzaak van de ziekte, noch naar enig verband tus sen stortplaats en ziekte. Men was daarom blij dat de Minister vol gens krantenberichten het onder zoek zal laten voortzetten door het T.N.O. Officieel is men daarvan nog niet in kennis gesteld en pogingen om met de minister of de staats secretaris in gesprek te komen mis lukten. Wel kon men een afspraak maken voor een gesprek op 15 maart De heer Den Brok, als woordvoer der van Samenwerking, vond deze kwestie de ernstigste zaak die de raad te behandelen kreeg. Een zaak waarvoor college en raad samen de verantwoordelijkheid dragen. Hij vond het uitgebrachte rapport „on der de maat". Zo was er volgens hem geen onderzoek gedaan naar ar senicum en tallium (rattenvergif). Terwijl in het rapport de relatie met de stortplaats centraal staat, blijft voor hem de vraag waarom dan geen ziekte geconstateerd werd bij andere in de buurt weidende koeien. Het rapport is onbruikbaar, waar het gaat om de oorzaak van de ziek te vast te stellen, en hij wees het dan ook af omdat de wetenschappe lijke aanpak zoek is. Met dhr. Den Brok vroeg zijn fraktie zich af, over welke gegevens de minister NU beschikt. Zijn voor ganger zei immers (aug, 1977) dat boren op de stortplaats zinloos is, want welke stof gezocht moet wor den was niet bekend. Er mag op de stort gerust ge boord worden; maar het gaat er om de oorzaak van de ziekte vast te stellen en eventueel de relatie stort plaats - koeien. De fraktie was er voor, om nieuwe beweidingsproeven te laten verrichten, dat is gerichter en goedkoper. Later op de avond diende Samenwerking een motie aan de minister in, welke wij hierbij in kader afdrukken, en welke zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen. De heer Den Brok veroordeelde het beleid van het college in deze zaak. Er is te veel een afwachtende houding aangenomen. Er is geen rechtstreeks kontakt geweest met de minister ook nu nog niet. Ner gens blijkt van enig initiatief van het college. De raad kon op het ge meentehuis nergens informatie krij gen van ter zake deskundigen. En de documentatie over deze hele ge schiedenis was een grote puinhoop... Over het M.A.N. zei de heer Den Brok, dat die in deze een nuttige taak vervulde en alle recht van be staan had. Maar zoals ze in deze zaak gehandeld heeft en nog han delt. doet Venray geen goed. We moeten wèl naar aktiegroepen luis teren; maar ons daardoor niet laten leiden of meeslepen, De heer Reintjes, namens de kerk- dorpen-fraktie, was blij met het be sluit van de minister om het onder zoek voort te zetten. Hopelijk komt er nu spoedig een einde aan deze voor Venray en de familie van Dijck nare zaak. Er is steeds beweerd aldus de heer Reintjes dat de ge meente onderzoek op de stort zou tegenhouden; nu wordt het bewijs van het tegendeel wel geleverd. Het uitgebreide dossier dat over deze zaak bestaat, is zonder deskun dige hulp niet goed „verteerbaar". Mede daardoor zijn eV vele vragen ook al vroeger gesteld die nu nog niet beantwoord kunnen wor den. De heer Konings, namens de P.v.d.A.-fraktie, maakte een kompli- ment aan het adres van de heer Den Brok, die de stukken goed had be studeerd. Hij kon diens hele betoog onderstrepen. Alleen over 't M.A.N. verschilde hij van mening. Wanneer het M.A.N. in deze niet aktief was geweest, zou de hele zaak vermoe delijk in de doofpot terecht zijn ge komen. Of eventueel Rank Xerox in het verleden verboden stoffen gestort heeft, is volgens de heer Konings nu niet belangrijk; wel de oorzaak van de ziekte. Ook hij veroordeelde de passiviteit van het college en vroeg zich af waarom niet veel eerder een onder houd met de minister heeft plaats gevonden. De gemeente zou dan mis schien meer inzicht in deze affaire gekregen hebben. Over het rapport meende hij te mogen konkluderen, dat de onder zoeken goed zijn gebeurd, maar de schakels ontbreken. Dat vond hij een vreemde zaak en het leek hem dat het rapport niet volledig was. „Is hier soms gesensureerd?" Bij het komende T.N.O.-onder zoek zouden wellicht de gegevens van de vroegere stortplaatsbeheer der van den Broek nog van pas kun nen komen. Over de 5.000,boete die het college kreeg opgelegd, zei hij, dat was nagelaten ontheffing te vragen om het vuile water te lozen. De lo zingsbuis is zelfs tweemaal gelegd, en ook in de tussentijd is geen over leg geweest met het waterschap' zuiveringsschap. Hij vroeg zich af of juist daardoor het college niet hoof delijk aansprakelijk is voor deze boete. De visies van de drie raadsfrak- ties werd namens het college van b. en w. beantwoord door wethouder Loonen en voorzitter burgemeester Defesche. Wethouder Loonen achtte zich niet capabel commentaar te geven op het rapport dat door zoveel deskundigen was samengesteld. Hij bestreed wel de beschuldiging van afwachtende houding van het college. Want, zo zei hij, toen de diverse instanties het onderzoek ter hand namen, kon de gemeente slechts wachten op de re sultaten. Hier werd hij geïnterrumpeerd door de heren Den Brok en Konings, die meenden dat, ondanks het lopen de onderzoek, men bij de minister had moeten olijven informeren. De gegevens van de ex-beheerder van den Broek, zijn ook aan de on derzoekende instanties verstrekt en zullen ook bij het T.N.O.-onderzoek weer een rol spelen. Terugkomende op de 5000, boete in verband met het leggen van een overloopbuis, verklaarde hij dat de gemeente op dat moment in een moeilijke positie verkeerde. Het vui le water liep over de weg en de si tuatie had in feite hetzelfde effect als de overloopbuis. Met het leggen van de buis had men dan ook geen enkele kwade bedoeling. Zij diende alleen als overloop wanneer het wa ter een te hoge stand bereikt had. Burgemeester Defesche ging op de hele zaak nog eens dieper in. Het rapport stelt ook aan het college nog vele vraagtekens, ondanks terdege bestudering. De gerezen of onbeant woorde vragen van b. en w. én de raad zullen dan ook aan het onder zoekende team worden voorgelegd. Waarom en waarna de minister nu op de stort laat zoeken, is nog on bekend. Het komende overleg met de bewindsman moet daar duidelijk heid in verschaffen. De voorzitter was het niet eens, als zou het college te passief geweest zijn. Op elk moment dat de zaak dreigde stil te staan, heeft de ge meente zich steeds ingeschakeld om hel onderzoek voortgang te doen vinden. Eerder overleg met de mi nister had volgens hem geen zin, zo lang het onderzoek duurde, c.q. de finitieve rapporten ontbraken. Hij herhaalde nogmaals, dat niet de ge meente maar de onderzoekende in stanties moesten beslissen of een on derzoek op de stort nodig was. Hij bestreed voorts de mededeling van de heer Den# Brok, als zou de documentatiemap*over deze affaire een puinhoop zijn. Alles lag op chro nologische volgorde. Hadden de raadsleden er soms in huis gehou den Over het M.A.N. liet de voorzit ter geen misverstand bestaan. Hij had waardering voor hun inzet, maar ook zonder het M.A.N. zou de zaak niet in de doofpot terecht zijn gekomen. Hij vond de wijze waarop het M.A.N. haar gegevens meende te moeten effectueren minder pret tig. Zo ook diverse beschuldigingen van hun kant, die beslist onjuist zijn. Hij vond dat het M.A.N. zich te wantrouwig opstelt. Het is mogelijk, aldus de burge meester, dat al te technische gege vens uit het voorhanden liggende rapport gehouden zijn, maar dat maakt de eindkonklusie niet anders. Van sensurering was volgens hem geen sprake. In tweede instantie meende de iieer Den Brok te moeten vasthou den aan zijn stelling dat de gemeen te niet aktief genoeg geweest is. Hij zei dat aan de hand van diverse brieven te kunnen bewijzen. B. en W. werden eerst aktief als daar door de raad om gevraagd werd. Een en ander heeft negatieve publicaties in de pers tengevolge gehad, maar ook bij de raad de indruk gewekt „dat u achterloopt". De heer Claessens drong ook nog eens aan op een nieuwe beweidings proef. Maar dan niet met de koeien uit Friesland, maar wel van hier uit de buurt. Eventueel met andere her- kouwers. Blijft voor de vraag hoe de familie van Dijck in deze geholpen kouwers. Blijft nog de vraag, hoe de oorzaak te zijn van de ziekte bij de koeien, dan is er juridisch geen pro bleem om de familie schadeloos te stellen. Maar wat te doen als de stortplaats onschuldig is. In dit ver band wees hij naar een soortgelijk ziektegeval onder koeien in de Vre- depeel, nu enkele jaren geleden. Daar was helemaal geen stortplaats in de buurt. Wethouder Loonen verklaarde dat hulp aan de familie van Dijck in het beginstadium onderwerp van ge sprek is geweest. In de loop van de tijd is dat onderwerp echter „ver zand". Overigens is het aan de raad om te beslissen of hier financiële hulp geboden moet worden. Het zijn Op de vergadering van het Werk comité Kleuter- en Basisonderwijs Venray met vertegenwoordigers van de schoolbesturen gaven drie agen dapunten aanleiding tot uitvoerige gesprekken. Allereerst de schoolkategese. Vo rig jaar is de distrikts-kategeet ka pelaan Verdonschot, uit Venray ver trokken. Op verschillende scholen gaf hij hulp en adviezen aan school teams met betrekking tot schoolkate gese. Bij het vertrek van kapelaan Verdonschot kregen deze scholen te horen, dat er geen opvolger voor hem zou komen. Het Werkcomité werd gevraagd, wat er nü moest gaan gebeuren. Moet er, zoals mo menteel al op veel plaatsen in Ne derland, een aparte schoolkategeet aangetrokken worden? Hoe moet dit betaald worden? Toen voor een aantal scholen in samenwerking met het dekenaat tij delijke oplossingen geregeld waren, beroefde er in ieder geval geen overhaast besluit genomen worden. Tijdens de vergadering werd het voorstel aangenomen om dit jaar te gebruiken om middels een vragen lijst en gesprekken een goed beeld te krijgen van de behoefte bij be sturen, schoolteams én oudercom missies aan hulp van een school kategeet. Nog in dit trimester zal aan de drie geledingen van iedere school een vragenlijst worden ge stuurd. De antwoorden hierop zul len worden samengevat en door iedere groep weer besproken kun nen worden in het volgende trimes ter. Na deze fase kan aan de hand van gebleken behoeften naar de bes te oplossing gezocht worden. De schoolvakanties. Het is geble ken, dat de pogingen om de komen de zomer vakanties van alle scho len gelijk te laten lopen, mislukt zijn. De vakanties van de kleuter en lagere scholen zullen in de mees te gevallen beginnen op 1 juli, ter wijl de vakanties van een aantal scholen voor voortgezet onderwijs twee weken later zullen beginnen. Het nieuwe schooljaar zal dan ook op verschillende tijdstippen gaan be ginnen. Een poging van het Werk comité om de vakanties van kleuter en lagere scholen een week later te laten starten mocht niet meer baten omdat vele afspraken voor zomer vakanties al gemaakt waren. Voor gezinnen met kinderen in het basis onderwijs én voortgezet onderwijs is dit een ongewenste situatie. Alle besturen waren het erover eens, dat dit in de toekomst niet meer mag voorkomen en gingen ak koord met een vaste procedure om tot vaststelling van het vakantie- rooster te komen en zich hier ook aan te houden. De procedure houdt in, dat oudercommissies, schoolteams en besturen ruim van te voren ver schillende mogelijke vakantieroos- ters krijgen toegestuurd vanuit het werkcomité. Voor het schooljaar 1979-1980 is dit reeds gebeurd. Tot eind februari kunnen wensen be kend worden gemaakt. Aan de hand hiervan wordt een definitief rooster samengesteld, welke weer aan alle geledingen van de scholen wordt voorgelegd ter goedkeuring. Vervol gens wordt het rooster in de mei vergadering met vertegenwoordigers van alle besturen vastgelegd. Inmid dels wordt er ook gewerkt aan een meerjarenplanning o.m. aan de hand van de landelijke richtlijnen. De mediatheek. De mediatheek is een uitleenpost van o.m. dia's, band jes, platen, voorwerpen, e.d. in de basisschool de Foekepot. In totaal 15 basisscholen maken gebruik van de ze mediatheek. Ze lenen daar mid delen, die ze zelf niet hebben en in een aantal gevallen ook niet kunnen aanschaffen wegens gebrek aan mid delen. Via de mediatheek hebben 8 scholen ook een abonnement op de radiobode (voor schoolradio) en wordt er stencilwerk voor algemene zaken gedaan. Hiervoor betalen de scholen 1— per leerling, per jaar. Van dit geld worden weer nieuwe middelen gekocht. Het gebruik van dia's, e.d. (audio visuele middelen) in de scholen neemt toe. Ook het gebruik van vi deo heeft zijn intrede gedaan. De vraag om ook video-banden in de mediatheek op te nemen ligt dan ook. gezien de hoge kosten ervan, voor iedere school apart, voor de hand. Ook komt dan de vraag naar voren om apparatuur aan te schaf fen voor die scholen, die er geen beschikking over hebben. Het initiatief van de mediatheek is als een vorm van dienstverlening aan collega-scholen begonnen op de Foekepot. Bij uitbreiding van de dienstverlening zullen grotere be dragen gemoeid zijn. Van de heer J. Tolboom, hoofd van de Foekepot, kwam dan ook de vraag, of er niet naar een andere beheersvorm ge zocht moet worden. In dit verband kwam ook de vraag naar voren of er ook niet op andere plaatsen in Venray materialen zijn. die niet al tijd gebruikt worden. Hierbij dacht men aan de bibliotheek, scholen voor voortgezet onderwijs, onderwijsbe geleidingsdienst en vormingscen trum. Materialen van deze instellin gen zouden mogelijk ook door basis scholen te gebruiken zijn, meent men. Besloten werd om met deze in stellingen te gaan praten. Aan de hand van de resultaten zal de mo gelijkheid van een centrale catalo gus bekeken kunnen worden en de meest wenselijke vorm van beheer. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dat het 306 Fotoverkennings- squadron van 6 tot en met 8 febru ari j.l. van Volkel zou uitwijken naar de basis „De Peel" in Vrede- peel. In verband met het slechte weer kon in deze periode niet wor den gevlogen. Thans wordt van de zijde van de Luchtmachtbasis Volkel vernomen dat de basis „De Peel" van 19 tot en met 22 februari a.s. in het kader van een oefening aktief zal worden. De raad van Venray in ver gadering bijeen, d.d. 13 febru ari 1979, overwegende dat de huidige situatie met betrek king tot de problemen van de koeien van de Heer van Dijck in een al niet vermeende re latie tot de gemeentelijke vuil stortplaats, noch voor de Fam. van Dijck noch voor de ge meente Venray, goed is; dat het derhalve aanbeve ling zou verdienen in het ka der van het voortgezet onder zoek een nieuwe beweidings proef te doen ondernemen in dien voege dat: a. één groep koeien afgezon derd wordt en alleen gras van de bewuste percelen wordt gevoederd, b. één groep koeien, afgezon derd, alleen drinkwater van de bewuste percelen, c. één groep koeien water en gras wordt gegeven. Dringt er bij de Minister van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne op aan één en an der te laten plaats vinden on der Wetenschappelijke, nauwge zette kontrole. En gaat over tot de orde van de dag. immers overheidsgelden. Het was op dit moment dat Sa menwerking haar motie indiende, welke na een kleine schorsing voor fraktieberaad, door de gehele raad geaccepteerd werd. Konings vroeg wel of in het voorgestelde de Die renbescherming geraadpleegd was; het leek hem voor de dieren geen pretje. Overleg was er niet geweest, maar de heer Den Brok dacht dat de Dierenbescherming dit experi ment wel kon accepteren. Op verzoek van enkele raadsleden zal men, mét de motie aan de minis ter, ook datgene ter kennis brengen wat hier in de raad in zijn totaliteit aan de orde werd gesteld. Tenslotte moest de voorzitter be loven dat in de eerstvolgende raads vergadering na 15 maart (gesprek met de minister) aan de raad ver slag van dit gesprek gegeven zal worden. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 9 f 0.75 9 13 f 0.90 Alleen gelukte foto's be talen TK£f' Op zaterdag 24 februari a.s. zal tijdens het Hofbal in zaal Prinsen hof de Bronzen Piëlhaas worden uitgereikt aan Piet Jacobs als blijk van waardering van de Vastelaoves- vereniging „De Piëlhaas" voor het werk dat hij heeft gedaan voor de gemeenschap. Piet Jacobs is een zoon van de on langs overleden Sjef Jacobs, die grote bekendheid had als straten- veger in Venray. Ook hij heeft in feite op straat zijn bekendheid ge kregen, want lange tijd was hij bij de gemeentelijke huisvuilophaal dienst. Toen deze enkele jaren ge leden werd opgeheven omdat het op halen van huisvuil werd uitbesteed aan Speciaal Transport Deurne, werd Piet Jacobs wijkkantonnier in Brukske. En ook daar heeft hij in tussen wel de nodige bekendheid ge kregen. Maar het is niet in de eerste plaats, dat Piet Jacobs de carnavals- onderscheiding de Bronzen Piëlhaas krijgt voor zijn werk bij de gemeen te. Dat is echter wel voor het werk dat hij in zijn vrije tijd doet voor de gemeenschap, en met name voor de wandelsport. Meer dan twintig jaar is hij lid van de wandelsportvereniging en Zondagmorgen werd in de paro chiekerk van Oostrum de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice uitgereikt aan de heer Jan Vcrheijen. 50 jaar lid van het ker kelijk zangkoor, organist en soms ook koster. Hoewel reeds midden vorig jaar deze pauselijke- onderscheiding was aangevraagd, met de bedoeling deze op het St. Ceciliafeest uit te reiken, was die termijn kennelijk te kort. Maar daarom was men er zondag niet minder gelukkig om. De ver sierselen van deze onderscheiding werden door mevr. Verheijen opge speld in het priesterkoor. Pastoor de Ceuster noemde dat een bijzonderheid, omdat Jan Ver heijen de meeste tijd tussen kerk muur en orgel verborgen zit; be scheiden op de achtergrond blijven de. Alleen met de carnaval treed je naar voren, als je de carnavalsmis opluistert. Harmonie Sub Matris Tutela bracht na afloop een muzikale hul diging. Terwijl zeer velen de heer Vcrheijen kwamen feliciteren met deze gewaardeerde onderscheiding. Op zondag 18 februari a.s. vindt het traditionele Vastelaovesconcert van het Venrayse Hofkoor en de Hofkapel plaats. In tegenstelling tot voorgaande ja ren begint het concert, dat voor ie dereen vrij toegankelijk is. om 12 uur in de foyer van de Venrayse schouwburg De Beejekurf. Het geheel staat onder de muzika le leiding van de dirigent van het Hofkoor. de heer Frans Verhofstadt en de leider van de Hofkapel, dhr. Herman Stevens. Het ca. 1M uur durende concert zal een bijzonder cachet krijgen, doordat Prins Wim II, een van de solisten van het Hofkoor, zijn stem weer zal laten klinken. Voorts zal het Hofkoor solistisch medewerking krijgen van Marlo Verhofstad. Tijdens het Vastelaovesconcert zal de Aid Prinse Plak 1979 worden uit gereikt aan dokter Sjoerd de Jong, in verband met zijn vele en goede verdiensten voor de mensen in Ven ray en de streek en zijn nooit afla tende ijver, als geneesheer-directeur van het St. Elisabeth ziekenhuis. Verwacht wordt, dat de gezamen lijke presentatie van Hofkoor. Hof kapel en Aid Prinse Kompenej, veel publiek zal trekken. thans is hij bestuurslid van de Wan delsportfederatie Venray. Als zoda nig verzet hij jaarlijks enorm veel werk voor de organisatie van de Avondvierdaagse. Het wandelen zit hem, zo gezegd, in zijn bloed. Hij wandelt voor zijn plezier de grote Vierdaagse van Nij megen. Dit deed hij al vijftien maal en daarvoor heeft hij bij tien maal het Gouden Erekruis ge kregen. In Venray trekt hij er regelmatig met de jeugd op uit om deel te ne men aan wandeltochten in de omge ving of elders in het land. Het is juist omdat hij zoveel voor de wandelsport in het aigemeen en voor de jeugd in het bijzonder doet, dat hij onderscheiden wordt met de Bronzen Piëlhaas; een hoge cama- valsonderscheiding waarvoor men in aanmerking komt als je toch echt wat hebt gepresteerd. En dat heeft Piet Jacobs inderdaad. Vandaar. MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 10 VENRAY (04780) 3456

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1