Aankleding omgeving Watermolen te Oostrum JANSSEN - VAGO OLIEHANDEL AUTOMOBIELBEDRIJF SPEED BV Zondag internationale motoeross te Venray-Heide Vereldkampioen Jeikki Mikkola lit Finland grote trekpleister Leverancier van: Thermoshell (HBO), Shell gasolie, Shell petroleum, Shell Diesoline (U weet wel de „groene" autodie sel, Shell Auto- en Industriesmeermiddelen Voort bieden wij U: Smeertechnische adviezen voor zowel industrie, landbouw als wegverkeer. Gratis smeerschema's Gespreide betaling van Uw olieverbruik op aanvraag Deskundig onderhoud van Uw olie-c.v. door onze afdeling Oliestookservice. Depots te Venray, Venlo en Roermond. Voor nadere inlichtingen staan wij voor U klaar. Vertegenwoordiger: Henk van Tilburg (04784-1725) Gouv. Houbenstraat 2 - WANSSUM Verkoopkantoren: H. JANSSEN VENRAY (04780-1044) VAGO VENLO (077-21441) Julianasingel 22 Horsterweg 200 SAAB-DEALER HORSTERWEG 200 - VENLO BLERICK - TEL 077-21443 Gaat U naar de RAI auto-tentoonstelling? Dan kunt u daar naast de fameuze SAAB 96V4 ook de topmodellen waaronder de SAAB 900 Turbo zien. Gaat U niet naar de RAI, komt U dan eens een kijkje nemen in onze showroom, want daar staan ze immers ook. Bovendien kunt U dan eens vrijblijvend een SAAB-proefrit maken en daarmee het autonieuws van de 80-er jaren van dichtbij bekijken. SAAB de ZWEEDSE auto van een klasse apart Leverbaar vanaf 21.000,- tot 42.000,- rein met gras in te zaaien, waarbij het de bedoeling is, dat men in een later stadium hier op uiteenlopende wijze gebruik van zal kunnen ma ken. Naast de aanleg van een trapveld, de aanleg van een speelterreintje, zandbak en vrije verblijfsruimte, zal rondom het terrein een beplanting worden aangebracht. Evenals de gedachte bomenbeplanting rond het dorpsplein zal deze uit een sorti ment bestaan, dat grote afmetingen kan halen. Ten zuiden en ten noorden van het speelterrein, dat ten westen van de watermolen zal komen liggen, zullen wat ruigere beplantingen worden aangebracht waarvan ver ondersteld wordt, dat de jeugd dit mettertijd zal gaan gebruiken als speelbosje. Ten zuiden van de watermolen is gedacht aan de aanleg van een kleurrijke heesterbeplanting, met daartussen wat wilde bloemen. Het gehele terrein zal worden om zoomd door een lage beplanting, waarbij rekening zal worden gehou den met het uitzicht in verband met het verkeer. Langs het terras aan de westzijde van de watermolen zul len ter afscherming van dit terras enkele lage muurtjes worden ge plaatst. Bij het parkeerterreintje zal een muurtje worden geplaatst, waar tegen fietsenklemmen zullen worden aangebracht. Vorige week hebben we in dit blad bericht over de aanleg van een dorpsplein in Oostrum, waarop bo venomschreven aankleding van de omgeving watermolen in feite aan sluit. Plaatsgebrek verhinderde ons een situatietekening van dit dorps plein te plaatsen. Wij willen dit nu nog doen, omdat beide projekten toch een geheel gaan vormen. Het aan de zuidzijde van het ge meenschapshuis geprojekteerde par keerterrein, aan de Watermolen straat kan nog niet worden aange legd, omdat ter plaatse nog een tij delijk schoolgebouw aanwezig is. Wél zal worden aangelegd het van west naar oost lopende pad (van Watermolenstraat naar de kerk). Loopbruggenspel Drie trapperahutten Uitkijkpost Lage waterput met zandbak' Vakantiehuisjes als kinderboerderij Rijwielstalling ke weinig of geen geld kosten op korte termijn gerealiseerd kunnen worden. Hierbij denkt men dan spe ciaal aan de speelgelegenheden rondom de Perdstal. De opstelling van oude en nieuwe spelelementen in die omgeving is zodanig gegroepeerd dat men ze praktisch vanaf het terras achter de Perdstal kan overzien. De spelelementen zullen zo veel mogelijk uit hout vervaardigd wor den. Het is gebleken op de verschil lende kinderspeelplaatsjes in onze gemeente, dat deze houten spelen best voldoen. Veelal kunnen ze ook in eigen gemeentelijk bedrijf ver vaardigd worden. Zoals wij reeds meldden vonden enkele commissieleden de ombouw van vakantiehuisjes tot onderdelen van een kinderboerderij een hache lijke zaak. Volgens hen zouden er varingen elders wijzen op veel van dalisme in een dergelijk projekt. Maar in ieder geval mogen de heren Thijssen en van den Brink, van de Werkplaats voor Milieubouw hun plannen nu verder uitwerken. Deze plannen zullen dan t.z.t. door de commissies en de gemeenteraad nog goedgekeurd moeten worden. Dit wijst er o.i. wel op dat men dit jaar nog geen enkele ontsluiting mag ver wachten. Wel zal het gebied waarop thans nog het woonwagenkampje gehuisvest is, na het vertrek van de huidige bewoners voor het publiek opengesteld kunnen worden. Na het organiseren van reeds 31 lotocrosswedstrijden, waarvan ver den jaar de eerste grote interna- onale uit de bus kwam en toen ieteen in alle opzichten volledig laagde, gaat de M.C.V. „Janslust" it Venray nu op komende zondag februari wederom een 500 cc inter- ationale motoeross van allure bren- en. Dit betekent dan de opening oor ons land van het internationaal otocross-seizoen. Aanvankelijk zou de M.C.V. orga- iseren op 12 augustus, maar de J.M. de overkoepelende internatio- ale organisatie plaatste ter elfder re de Grand Prix van Luxemburg p deze datum. Toen werd het zoe- en op de reeds overvolle motor- jortagenda van de K.N.M.V. om en andere geschikte datum te vin- en. Hierin meent de organisatie iet de 4e februari aardig geslaagd 5 zijn, daar het vroeg organiseren leestal het meeste publiek oplevert, mdat na de winterpauze van de rote jongens, men deze wel weer ins aan het werk wil zien. Daar vele renners op nieuw ma- iriaal zijn overgestapt is het aan et begin van het seizoen weer al- jd de vraag van wat ze nu onder- ng presteren. Niet alleen zal men e nieuwe machines duchtig aan de ind voelen, maar ook zal men el- aar betwisten om te laten zien wie et komende jaar de lakens zal gaan itdelen. Natuurlijk is het zo, dat let weer zo vroeg in het jaar een roter risico voor de organisatie is, oor wat betreft het circuit in een oed berijdbare staat te brengen, laar de M.C.V. heeft enkele jaren eleden reeds eerder met dit pro- ileem te kampen gehad en "toen met eel succes overwonnen. Ook nu ïeer zal er met man en macht hard aan gewerkt worden om het geheel zo goed mogelijk voor elkaar te krij gen. Precies om een uur zal de eerste start plaats hebben en wel meteen met klasse 500 cc internationalen. Deze klasse zal men drie maal 20 minuten kunnen aanschouwen, dit in tegenstelling met veel andere or ganisaties die deze maar twee keer van start laten gaan. Uit de landen Amerika, Finland, Zweden, Dene marken, Engeland, Duitsland en Nederland zullen tesamen 43 rijders, evenals verleden jaar weer gaan strijden om de fel begeerde „Rank Xerox Venray" trophee. De huidige en meervoudige wereldkampioen Heikki Mikkola uit Finland wist toen na een spannend gevecht met Gerard Rond deze trophee mee naar huis te nemen. Dat de M.C.V. er bijzonder mee in hun schik is, ook nu weer Heikki aan de start te kun nen brengen is vanzelfsprekend, daar het bijzonder moeilijk is deze meest gevraagde en daarom ook de duurst betalende renner te kunnen kontrakteren. Verleden jaar heeft Heikki na afloop van de wedstrijd de M.C.V. te kennen gegeven graag op het Venrayse circuit te rijden, wat toch wel een pluimpje op de hoed van de organisatie is. Zoals we van Heikki Mikkola gewend zijn zal hij ook nu weer waar voor zijn geld geven. Maar hij zal ditmaal zijn huid duur moeten verkopen, niet al leen vanwege de andere buitenlan ders met naam, maar vooral ook de Nederlandse top zal hem dicht op de hielen zitten. Heikki zal zijn fabrieks Yamaha duchtig de sporen moeten geven voor: Herbert Schmitz de Duitse kampioen op Maico en de nummer drie van Duitsland Werner Schutz, de 21-jarige Chuck Sun een nieuwe ontdekking uit Amerika op Husq- varna (derde plaats om het Ameri kaans kampioenschap), de ex-we reldkampioen Hakan Andersson uit Duo Cox/Cox uit Wanssum/Horst Zweden die nog steeds goed is om hoog te eindigen (verleden jaar jam mer genoeg direct na de eerste start geblesseerd en kwam zodoende niet uit de verf), de Engelsen Bob Wrigcht op CCM en Roger Harvey, de Deen Eric Svendsen, en vele an deren. Wat onze eigen Nederlandse jon gens betreft, zal alles wat maar naam heeft aan de start verschij nen. Onze nationale motocrossvedet- ten spreken de laatste jaren inter nationaal een duchtig woordje mee. We beschikken op dit moment, al hebben we nog geen wereldkam pioen, over een aantal toprijders waar elk motocrossland, op mis schien Amerika na, jaloers kan zijn. De top vier uit ons land: Wolsink, Rond, Herlings en v. d. Ven hebben hun zakken al gevuld met kontrak- ten tot oktober, wat toch wel wat wil zeggen. Onze meest succesvolle crosser Gerrit Wolsink, nu topper bij Su zuki zal dit seizoen weer alle 500 cc Grand Prix gaan doen, dit nu sa men met de Bennekommer Gerard Rond die enkele weken geleden zijn handtekening in Japan bij Suzuki als fabrieksrijder heeft geplaatst. Beiden zullen in Venray van de par tij zijn en het Mikkola bijzonder lastig maken, vooral van de spec taculaire Rond wordt veel verwacht. Het een en ander zullen we ook kunnen verwachten van Peter Her lings uit Gemert op Maico. winnaar van vele grote klassiekers en vecht jas nummer een. Onze nationale 250 cc kampioen Kees v. d. Ven uit Bakel, die dit jaar alle 250 cc Grand Prix voor het eerst gaat doen, zal hopelijk weer goed hersteld zijn van zijn blessure, opgelopen tijdens de Kerstcross in Valkenswaard, opdat we weer het nodige vuurwerk van hem zullen kunnen zien. Verder zien we o.a. van onze Nederlanders de volgende renners: Frans Sigmans, Ad Verstegen, Math Gielen, Bennie Wilken, Henk van Mierlo, Henk Aarts, Gerard Verhoeven, enz. Indien de commissie voor openba- e werken het college hierover gun- tig adviseert, zal aan de gemeente rad worden gevraagd een krediet ran 40.000,beschikbaor te stel len voor de aanleg van groen in de omgeving van de watermolen te Oos trum. Een plan hiervoor is ontstaan na overleg met de Oostrumse dorps raad ,de stedebouwkundige afdeling en de afdeling plantsoenen van de gemeente. Het plan gaat er van uit om een groot gedeelte van het ter- Het gehele plan, liggende tussen Kempweg en Merseloseweg (inclu sief Odapark) zal over een hele reeks van jaren verdeeld worden. In verschillende fases zal men, naar gelang er geld voor beschikbaar is, dit recreatiegebied ontsluiten. Het is echter mogelijke dat die dingen wei- Vorige week hebben wij in dit blad uitvoerig verslag gegeven van de plannen welke er bestaan voor de ontsluiting van het recreatiege bied Vlakwater. Zo uitvoerig zelfs, dat wij plaatsgebrek hadden om een bijbehorendoe situatieschets af te drukken. Wij doen dat bij deze als nog, om u een betere indruk te ge ven van datgene wat men daar tot stand wil brengen. Naast genoemde klasse komen in Venray de 125 cc int./sen. en de zij spannen junioren aan de start. Bij de 125 cc klasse zien we o.a. Johnny Ponjee en Theunis Boersma uit Ber gen. Dinad Zijlstra, Peter Groene- veld, Eddy Meurs, Ron Marchal, enz. In de zijspanklasse een nieuwko mer bij de K.N.M.V. en wel het hier in de omgeving alom bekende duo André Cox/Jan Cox uit Wanssum/ Horst. Zij konden na het met gemak behalen van het Gelimbra- en 1MB A-kampioenschap bij hun bond niet meer verder komen, daarom deze overstap. Wij zijn benieuwd wat zij hier in Venray voor het eerst onder de KNMV vlag presteren. Het duo kennende zouden zij wel eens hoog kunnen eindigen. Het alom bekende Janslust cir cuit is gelegen aan de Deurneseweg. Gerard Rond springt hier wereldkampi oen Heikki Nlkkola In de lucht voorbij De entreeprijs heeft de organisatie t.o.v. verleden jaar weten terug te brengen naar 12.50, wat voor zulk een programma waar U een hele middag kunt genieten toch echt niet veel is. Om U af en toe wat te kunnen warmen zo dit nodig mocht zijn, wordt er op het rennerskwartier een grote tent met verwarming ge plaatst. De trainingen worden ge houden tussen tien en twaalf uur. Aanvang der wedstrijden is zoals we reeds vermeldden om een uur met de eerste start van de internationa len. Komt u dus op tijd om niets te missen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3