VERENIGEVGSNIEUWS >NJ tummers kwj Alle moderne salon- kasten nu voor de helft van de prijs O.J.C. PUREE ^è^tLido" Venray IM Nestlé Nederland bv Venray huldigde haar beste contract telers m P \jM Ven rays Mannenkoor Kynologen- vereniging Venray e.o. St. Pe\^S Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. ^Nji,1yionger6nkoor AMNESTY INTERNATIONAL installatiebedrijven b.v. Beweging werkende jongeren Monument of geen monument? Donderdag 25 jan. om 20.00 uur >etitie voor 't gehele koor in Al- ionda. Zaterdag 27 jan. optreden van ons )or tijdens de Prinsenproklematie. Verzamelen om 20.00 uur in Almon- a voor 't inzingen. Denk aan 't van Jbuiten leren van de diverse liedjes! Zondag 28 jan. hofkoorrepetitie iran 11 - 12 uur in Almonda. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. immans, Niessenstraat 7, tel. 2687 Hotel Almonda, tel. 5777. Afmelden Hofkoor bij dhr. Jos Philipsen, Helfrichstraat 8, tel. 1053. >?J-GGN8 [Vrijdag 26 jan.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. ,ndag 29 jan.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 20.30 Ouderavond voor de ouders en oudere leden van ons koor in de Galmhut. idag 30 jan.: 18.30 Extra repetitie voor de alten, 'rijdag 2 febr.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. ag 4 febr.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Afmelden uitsluitend bij dhr. iuys, tel. 1091. lijbeurten Blitterswyck-gangers: vrijdag 26 jan. M. Claessens maandag 29 jan.: dhr. Rötjens vrijdag 2 febr.: dhr. Fijneman zondag 4 febr.: dhr .Megens. Op maandag 29 jan. a.s. is de jaar- ijkse informatieavond voor de luders en oudere leden van ons toor. Wij hopen op een grote op- lomst, zodat iedereen volledig op de loogte gebracht kan worden van het en wee van de Zangers van St. 'rans. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 30 januari, 19.30 uur re- letitie voor de tenoren, om 20.00 uur roor het hele koor, in de Essel, Ur- ulastraat. Donderdag 1 februari, 20.30 uur nuziekcursus in St. Joseph, Over- oonseweg. Afmeldingen voor deze lursus bijdhr. P. Croymans, Spinet- traat 14, tel. 1578. Dinsdag 6 februari, 19.30 uur re- letitie voor de bassen, om 20.00 uur 'oor het hele koor. Dinsdag 13 februari, 20.00 uur aarvergadering in zaal „In den En- iel", Poststraat. Bij verhindering gelieve u zich af emelden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- veg3, tel. 1221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. CAPRICCIO Donderdag 25 januari: 19.00-20.30 Gezamenlijke repetitie. Zondag 28 jan.: 11.15 Gezamenlijke repetitie. „BOJEMA" Vrijdag 26 januari: 19.00 Partijrepetities. „SALTARELLO" Zaterdag 27 januari: Geen repetitie. Afmelden koor: per telefoon bij Poriën Reynders 1327; orkest: Pater Falco 5855. De agenda van K.C. Venray ver meldt deze maand punten die voor de leden en nieuwe leden weer voor heel wat ontspanning zullen zorgen. Op woensdag 24 januari van 20.00- 21.30 uur zal er in hotel „De Burg graaf", Stationsweg 1 te Venray een cursus ringdressuur van start gaan. Deze cursus zal eens in de twee we ken gehouden worden. Op deze avonden zal de baas met zijn hond geleerd worden hoe zich te gedra gen op een tentoonstelling of club match. Hoe men een hond moet showen; hoe te lopen; kortom aller lei kneepjes om de hond zo goed mogelijk over te laten komen op de keurmeester waar op zo'n dag alles van afhangt. Aangezien er meerdere bazen met honden aan deze cursus meedoen, zal de hond ook vast wen nen aan de drukte van mensen en honden om hem heen. Een leerzame cursus dus, die ook voor de toe schouwers niet minder interessant zal zijn. Inlichtingen over deze cursus kunt U krijgen bij de technisch adviseur van de vereniging dhr. van Dijck, tel. 04787-713. Bij hem kunt u zich ook opgeven voor deze cursus. Tevens staat als agendapunt ver meld deze maand de ledenvergade ring. Deze wordt gehouden op woensdag 31 januari, aanvang 20.00 uur in hotel De Burggraaf. Op deze avond zal naast vergaderen 'n trim- demonstratie door dhr. Coppus ge geven worden, een film over de cursus Elementaire Gehoorzaamheid worden gedraaid en de uitreiking van de diploma's van deze cursus plaatsvinden, waarvan op 24 decem ber j.l. het examen gehouden werd. De nieuwe E.G. cursus zal op 4 fe bruari van start gaan. U kunt zich hiervoor opgeven en inlichtingen krijgen bij dhr. van Dijck. Tijdens de cursus E.G. zullen de grondbeginselen overgebracht wor den op baas en hond, die er in het dagelijks leven veel profijt van zul len hebben. Een cursus dus voor iedereen, jong en oud, elk soort hond, ras of bastaard. Natuurlijk kunt u alleen deelnemen aan deze cursussen als u lid bent. Als u ge ïnteresseerd bent en lid wilt worden van K.C. Venray en omstreken, kunt u zich opgeven bij de secretaris dhr. Bexkens, Veulenseweg 51, Veulen, tel. 04780-5419. Het lidmaatschap kost 12,50 per jaar en voor gezins leden 7,50 per jaar. U ontvangt dan tevens viermaal per jaar ons clubblad, waarin u de nodige inlich- tingên over de club, de aktiviteiten en gewone leuke en interessante dingen over honden kunt vinden. Na het optreden bij de installatie van de Jeugdprins zaterdag j.l., zal het korps ook zaterdag 27 januari a.s. acte de presence geven bij de onthulling van Prins Carnaval 1979 van de Piëlhazen. Het wordt een dubbel optreden die dag; eerst om 14.30 uur voor de generale repetitie en vervolgens om 21.30 uur om de dan nog onbekende Prins met zijn adjudanten de zaal binnen te leiden. Door de abnormale slechte weers omstandigheden moest <le voor j.l. maandagavond aangekondigde spre ker mr. dr. L. de Gou, noodgedwon gen verstek laten gaan. Hij zal nu zijn bijzonder interessante lezing over de familie Houba, 5 eeuwen handel en bestuur langs de Maas, op een nog nader aan te kondigen tijd stip houden. Het bestuur vond op het laatste ogenblik de heer K. Swinkels be reid in te vallen, die voor zijn aan dachtig gehoor een lezing hield over de pre-historie en de uit die tijd daterende Venrayse vondsten. Verder toonden de bijna 40 bezoe kers veel belangstelling voor het werk van de gynealogische onder afdeling. O.J.C. Puree organiseert op zon dag 28 jan. een optreden van de folk/ rock band PY-SET. Aanvang 21.00 u. Deze Limburgse formatie heeft in hun lange bestaan een geheel eigen geluid en stijl ontwikkeld. De om schrijving folk/rock zegt wel het meest over het muzikale karakter van Py-Set. De muziek is harmo nieus. toch swingend met pittige passages. De kleur van de muziek wordt mede bepaald door de sound engineer, die het PA-systeem be speelt .De nummers zijn voor het overgrote deel van eigen hand. Entree 3,50. SOOSKABARET Aanstaande zondagavond om 22.00 uur brengt de kabaretgroep van Free Wheelin' haar nieuwe pro gramma „Himd te wied en boks te kort" voor de eerste maal op de planken. Uiteraard zal deze première» in eigen huis plaatsvinden en wel in de nieuwbouw. Daarna zal dit stuk nog te zien zijn in de Schouwburg, waar het een onderdeel zal zijn van „Cir cus Mok". Voor de mensen, die geen kaartje voor Circus Mök hebben kunnen krijgen, of dit te duur vonden: Free Wheelin' biedt jullie NU de kans om een GRATIS stukje Mök mee te pik ken!! DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Wie komt er in de nieuwe raad van elf??? Uitloting van de nieuwe Raad van Elf en z'n narren. Dat is de grote verrassing voor zaterdag 27 januari. Wie zal er tot de uitverkorenen ho ren? Kom daarom zaterdag allemaal naar het Trefcentrum Den Hoender, want daar is het zaterdagavond weer knal. We zullen er daarom dan ook een gemengde avond van maken. Half karnaval en half gewone disco. Over 14 dagen is het dan de grote avond voor de karnaval met bekendmaking van de nieuwe prins, dus iedereen is op 10 februari verkleed. Tot ziens en zegt het voort tegen iedereen. VREDESKERK VENRAY JONGENSSTEMMEN GEVRAAGD Wil je graag zingen in een jonge renkoor, kom dan naar „Chrisko". Vooral jongensstemmen zijn van harte welkom. Jongens die de basis school hebben verlaten nodigen wij uit om eens op onze repetitieavon den een kijkje te komen nemen. Is men geïnteresseerd, nou dan zing je mee. De repetitietijden zijn elke woensdagavond van half 7 tot half 8 in het parochiezaaltje van de Vre- deskerk. Het koor staat onder des kundige leiding van dhr. Jo van Els. A.s. zaterdag 27 januari verzorgen wij weer een jongerenmis in de Vre- deskerk, met begeleiding van het be kende orkest. De koorleden worden om 6 uur in het parochiezaaltje 'ver wacht i.v.m. inzingen. Afmeldingen bij Liesbeth van Gee- nen, tel. 5349 of op de wekelijkse repetitie bij Resy van Hoorn. Wij nodigen alle jongeren uit deze mooie viering, die is afgestemd op de jongeren, met ons te komen vie ren. Hallo iedereen die dit stukje leest. De excursies voor zondag 28 ja nuari zijn als volgt: Bena: Maasheggenlandschap, vo gels. Gert-Jan: Groote Peel, vogels. Henk: Misschien wel, misschien niet. Je ziet maar. De excursie van Jan gaat niet door. Alle excursies vertrekken vanaf het schouwburgplein om 9 uur. Veel plezier, Helène. Op donderdag 4 januari j.l. wees Nestlé Nederland B.V. fabrikant van o.m. Maggi aardappelpuree en wonderstamppotten, voor de derde keer in successie haar drie Beste Aardappeltelers van 't jaar 1978 aan. ©rröqnfr Ju ifffrni ék K M ~i. K f- Kanarievereniging De Huisvriend Jaarvergadering maandag 29 jan. 1979 om 20.00 In den Engel. Agenda: Opening door voorzitter. Verslag vorige vergadering. Jaarverslag secretaris. Jaarverslag penningmeester. Bestuursmededelingen. Fin. verslag T.T. Contributie-inning. Rondvraag. Sluiting. jeugdnatuurwacht FILMVOORSTELLING De al aangekondigde filmvoorstel ling vindt plaats op woensdagmiddag 31 januari 1979. Om-half twee wordt er een mooie natuurfilm gedraaid voor de leden van de kerkdorpen. Dezelfde film wordt om kwart over drie,gedraaid voor de leden uit Ven- ray-kom. Proberen jullie je zoveel mogelijk aan deze regeling te hou den? Als je om een of andere reden verhinderd bent de voorstelling die eigenlijk voor jou bedoeld was, bij te wonen, dan mag je gerust de an dere voorstelling nemen, maar meldt dat dan even bij een van de be stuursleden. Het toegangsbewysje voor deze film moet je uit „De Na tuurvriend" knippen en nadat je het ingevuld hebt, inleveren! De film -wordt gedraaid in de schouwburgzaal van St. Anna. Deze is te bereiken via de ingang aan de Noordsingel. Het bestuur verwacht van jullie, dat iedereen zich als een gast gedraagt: rustig en niet schreeuwen. Kom op tijd, maar dat betekent ook weer niet, dat je al een uur van tevoren aanwezig bent. Volg de aanwijzingen van de aanwezige bestuursleden op, zodat het voor iedereen een leuke middag wordt. Afgesproken! Het toegangsbewijs voor de film tref je dus aan in de uitgave van „De Natuurvfiend" die jullie a.s. maandag op school krijgen uitge reikt. Daarin staat ook de werkteke ning voor het nestkastje dat de le den van de vijfde klas krijgen. Een van de leden zal het 3000ste nest kastje kunnen gaan maken. Op dit heuglijke feit komen we nog terug, als dit kastje wordt opgehangen! Hyacint-aktie Wellicht zijn er al leden die hun hyacint mooi in bloei hebben. Laat het dan aan je leerkracht op school zien. Maar het kan misschien nog wel weken duren, voordat je hyacint op zijn mooist is. Dan geldt de regel: rustig afwachten en je hyacint goed blijven verzorgen. Woensdag 31 jan. a.s. om 20.00 u. repetitie voor het gehele koor in de school „De Essel". Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 3309 of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. WERKGROEP VENRAY Roemen ië-avond Op donderdag 1 februari a.s. houdt de werkgroep-Venray van Amnesty International vanaf 20.30 uur een Roemenië-avond in café „In den En gel", Poststraat 3 in Venray. Op deze avond zal informatie ge geven worden over de slechte toe stand in Roemenië. Een diaserie over het land zal vertoond worden en er kunnen brieven geschreven worden er zijn voorbeeldbrieven aan de Roemeense autoriteiten en kranten over de schendingen van de mensenrechten in hun land. Eind december is Amnesty Inter national, de organisatie die zich in zet voor de mensen die vanwege hun mening gevangen zijn gezet, een ak- tie begonnen tegen de schendingen van de mensenrechten in Roemenië. Op 20 november j.l. had het Inter nationaal Secretariaat in Londen al een beroep gedaan op de Roemeense president Ceausescu om alle per sonen die in strijd met de mensen rechten gevangen zitten, vrij te la ten. Het gaat daarbij met name om aktivisten voor de mensenrechten, vakbondsleden, politieke dissidenten en mensen die tot godsdienstige en etnische minderheden behoren, en die om hun overtuiging in gevange nissen, werkkampen en psychiatri sche inrichtingen zijn opgesloten. Voorafgaande aan deze Roemenië- avond zal op zaterdag 27 januari in de Grotestraat een stand gehouden worden van 10.30 tot 15.30 uur met informatie over Amnesty en speciaal over Roemenië. Iedereen is van harte welkom voor meer informatie bij de stand of op de Roemenië-avond. Kontaktpersoon Ariëtte Hennemann, Groene Hart 6, tel. 6389. A 0 JEUGD VAN NOORD - WEST Dit is voor alle vrije jeugd van noord-west van boven de 14 jaar tot 17/18 jaar. Dit is jeugd die niet club gebon den wil zijn. Hiervoor is op vrijdag 26 jan. a.s. om 8 uur in het wijkge- bouw „Den Hoender" een gespreks- avond. Op deze avond kunnen jul lie je wensen en andere dingen naar voren brengen. Verder zijn op deze avond aanwe zig namens de Wijkraad de heren Karei Peeters, Jan v. d. Vorle en Jan Martens. Beste vrije jeugd, KOMT NU AL LEMAAL naar deze avond, want het gaat om jullie om gezamenlijk de problemen op te lossen. Dus tot vrijdagavond. De wijkraad noord-west. De prijsuitreiking vond plaats tij dens een algemene ledenvergadering van Nestlé's Telersvereniging in De Schatberg te Sevenum in aanwezig heid van ruim 200 aardappeltelers, loonwerkers en vertegenwoordigers van Landbouwvoorlichting en Land bouworganisaties. In z'n openingswoord memoreerde de voorzitter van de Telersvereni ging, Dhr. J. van de Riet, het heden en verleden van de aardappelkon- trakteelt in het zuid-oosten van Ne derland. waarna het Hoofd van de Agrarische Afdeling van Nestlé. dhr. H. C. Veenma. belangrijke punten uit het teeltjaar 1978 toelichtte en verder de nieuwe kontraktprijzcn 1979 ter sprake bracht. De middagvergadering werd inge leid door Ir. C. D. van Loon van het Proefstation v. d. Akkerbouw te Lelystad met het onderwerp „plan ten, aanaarden en onkruldbestrij- ding en de verschillende systemen hiervoor". Als woordvoerder van de beoor delingscommissie gaf dhr. J. Wilms van het C.R.A. te Roermond een uitleg van de door de commissie ge volgde procedure. Bij de beoordeling werd o.m. gelet opd e teelttechniek, de oogstwerkzaamheden en de kwa liteit van de aardappelen. Uit de resultaten is duidelijk naar voren getreden, dat de wedstrijd aan haar doel beantwoordt: het ver hogen van de kwaliteit van de door telers geleverde aardappelen. Om het de kontrakttelers mogelijk te maken de bedoelde kwaliteit te le veren en het grootst mogelijke fi nanciële rendement te behalen, wordt door Nestlé aan de telers een gerichte teeltbegeleiding gegeven. Voordat de prijzen werden uitge reikt door de direkteur van de Ven rayse fabriek, Ir. J. A. F. Hulshof, gaf deze eerst een korte uiteenzet ting t.a.v. de moeilijke afzetsituatie i.v.m. dumping van Amerikaanse aardappelprodukten binnen de EEG, mede t.g.v. de lage koers van de Amerikaanse dollar, en de hoge op brengsten uit oogst 1978 en hij be nadrukte eens te meer het belang van het telen van een kwaliteits aardappel voor de verwerkende in dustrie. De eerste prijs, groot 2.500,als mede een oorkonde (zie foto) werd uitgereikt aan de heer P. aan de Brugh uit Geysteren. De tweede prijs, groot 1.500,was voor de heer H. Bottenberg te Hunsel en de derde prijs groot 1.000,werd toe gekend aan de heer J. Gooren uit Swolgen. Tot de 11 beste telers behoorden verder de heren: J. van Pinxteren, Wellerlooi; G. Michels, Melderslo; L. van Berlo, Boekei; H. School, Han del; J. Merkx, Ysselsteyn; M. Claes sens, Ysselsteyn; M. Cleven, Veulen; M. Billekens, Meterik. langstraat 1 venray 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en partikulieren. tummers-cremers venray maakt deel uit van tummere-cremere inetallatiebedrijven b.v. n vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. ALARMCENTRALE KWJ Alarmcentrale is de naam voor het werk wat door de KWJ ge daan wordt om jongeren te helpen. Helpen? Waarmee? Dat kan van alles zijn. Zonder al tijd de hele oplossing te weten, dur ven we wel zeggen dat de „KWJ Alarmcentrale" meestal de weg wel weet. We helpen jongeren als ze moei lijkheden hebben met loon- en arbeidsvoorwaarden We helpen hen als ze moeilijk heden hebben om aan een uit kering te komen; We helpen hen als ze problemen hebben met hun ouwe lui, vrien den of anderen; Als je ontslagen wordt in een be drijf, dan ben je voor steun en hulp bij ons aan het juiste adres; Problemen met je baas, op school, ach zo kunnen we nog meer din gen noemen't minste wat je kunt. is er eens over praten en vaak vinden we dan ook wel oplossingen. Het is zeker niet de bedoeling dat we jongeren die met moeilijkheden zitten gaan behandelen als papkind jes. Wij vinden, dat jongens en meisjes al of niet aktief in de KWJ op weg geholpen moeten worden, om zichzelf te helpen. Voor deze hulp kun je terecht bij iedere KWJ-groep of afdeling. Heeft men daar niet alle informatie, dan weten ze wel wie je daarvoor heb ben moet. Op de districtskantoren van de KWJ wordt b.v. in elk geval alles bijgehouden wat maar bij dit werk van pas kan komen. Daar tref je ook werkende jongeren aan die zich hier speciaal mee bezig houden. Voor Noord-Limburg is het Dis trictskantoor gevestigd te Venlo, Te- gelseweg 55. telefoon 077-17869. Aan de Monumentenraad is ver zocht na te gaan of de voormalige brouwerij aan de Leeuwstraat 2 in aanmerking komt voor plaatsing op de Monumentenlijst. Aanleiding hier toe is een verzoek van de Kring Venray en Omgeving van het Lim burgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap. Het pand is rond 1880 gebouwd en heeft tot 1950 dienst gedaan als brouwerij. Sindsdien is het pand, dat in slechte staat verkeert, in ge bruik als magazijn. De lage aan bouw achter de voormalige boerde rij dateert uit de negentiger jaren en heeft als schuur dienst gedaan. Hoewel de Rijksdienst voor Mo numentenzorg in het pand weinig architectonische beschermingswaar- de ziet en de historische waarde ge ring acht, wil het college toch een objectief antwoord van de Monu mentenraad. Los hiervan staat het bij de be grotingsbehandeling kenbaar ge maakte voornemen om in samen werking met de Geschied- en Oud heidkundige Kring te komen tot een inventarisatie van gebouwen, die eventueel voor bescherming in aan merking komen. INTERIEURVERZORGING thomassen Wilhelminastr.G Venray G47BG-2510

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7