RECONSTRUCTIE HENSENIUSPLEIN AGENDA WONINGBOUW BELEID IN ONZE GEMEENTE KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR ZESTIG JAREN ZANG 40 JAAR BIJ DE POLITIE COMMISSARIS VAN DE KONINGIN MAANDAG OP WERKBEZOEK IN VENRAY STRAATKOLKEN TE HOOG GASTANKS IN OOSTRUM Oversteekplaatsen voor wielrijders Bevolkings onderzoek H.T.S. VENLO Luuk Scholten met linosneden in „Achter de Toren" PEEL EN MAAS Voorlopig overzicht loop der bevolking 19,8 (Vervolg van voorpagina) i lezen als „in verhouding tol Ven- »y-kom". Op de kerkdorpen zijn in 1977 113 woningen gebouwd i in Venray-kom slechts 122. De heer Konings die, zoals reeds ïzegd. met zijn fraktiegenoot de :er Willems, de gemeente verweet falend woningbouwbeleid te ebben gevoerd, wees er op dat het lalende inwoners-aantal ook een ge- olg was van dat beleid. En dat be ekent voor de gemeente ook weer en daling van inkomsten uit de be- astingen. Maar hij meende te kun- en zeggen dat ook de Woningbouw- ereniging mede schuldig is aan dat teleid. Van die kant is geen enkele andrang op de gemeente uitge- efend om woningen te bouwen. In- ussen hebben de omliggende ge- leenlen wel een bevolkingstoename ;unnen konstateren, en dat is onge- wijfeld veroorzaakt door Venrayers ie zich daar vestigden. We zitten lier in Ven ray wél met woningen lie niet gewild zijn, met name de lats in Veltum en in mindere mate ok De Hoge Beek. Niet gewild, in lie zin, dat men er nu bejaarden en lleenstaanden in laat wonen, maar (iet aan hun behoefte aan een ont- noetingsruimte voldoet, ondanks dat r meerdere malen om gevraagd is. Wethouder Schols opmerkelijk inverstoorbaar kon mededelen lat naar elders vertrokken Ven- ayers veelal toch hier in Venray (en aanvrage voor een woning heb- len lopen. Die zullen dus wel terug- eren als de situatie hier beter is. IVat de ontmoetingsruimte betreft: lestijds toen de betreffende flats ge- louwd werden, was daar geen be- ioefte aan, speelde dat idee helemaal liet mee. Nu wil een bepaald per- entage een dergelijke ruimte wel, ;en ander percentage heeft daar [een behoefte aan. Maar voor diege- len die het wel willen, mag het niets osten ,en dan wordt het wel even noeilijk De gemeente probeert er chter wel op in te spelen. De heer de Bruijn, die met zijn lartijgenoten van Samenwerking luidelijk achter het gevoerde beleid ran het college stond, verweet de leer Konings nu te klagen dat er [een grond voor woningbouw be- ichikbaar is, maar destijds tegen te lebben gestemd toen het plan Vlak- vater aan de orde kwam. Dat klopt nderdaad, aldus de heer Konings, ivij hebben tegengestemd omdat in lat plan bouwkavels van 1600 m2 [epland waren terwijl men in de ïormale woningbouw met 160 m2 [ënoegen moet nemen. Dat is niet ierlijk delen. .Wethouder Schols wees er nog sens op dat het vooral de bestem mingsplannen Landweert en Veltum li zijn, die de stagnatie in de wo- 'bouw veroorzaakt hebben. Door uridische procedure van dit. laat- ;te plan (bezwaarschriften etc.) zijn er^.daar in de jaren '77 en '78 geen woningen gebouwd kunnen worden. ÜJL Waf de kerkdorpen betreft heeft er >p. 17 januari een gesprek plaats met de kleine kernen over de bouwplan- lën voor dit en het komende jaar. Gesteld mag worden dat in die twee jaren 170 tot 180 woningen gebouwd gaan worden. Praktisch overal is er grond voor beschikbaar. In Leunen wbrdt b.v. op korte termijn met 20 woningen begonnen, terwijl men nog kavels heeft voor 28 woningen. Over 15 kavels is men nog aan het onder handelen, maar indien dat te lang duurt zal men moet gaan onteigenen. Dat is mogelijk opdat het plan als sodanig is goedgekeurd. In dit verband wees de wethouder er op, dat het in de bedoeling ligt van het gemeentebestuur om de kerkdorpen weer eens te gaan be zoeken, en daar de bevolking ruimschoots voor te lichten over de uitbreidingsplannen en alles wat daar mee samenhang.. De heer Willems nogmaals terug komende op het z.i. falende woning bouwbeleid van de gemeente, drong mét klem aan om dit beleid om te buigen. Men moet met vertraging door inspraak, meerdere projektont- wikkelaars, stagnerende grondaan kopen .e.d rekening houden. Dat moet men opvangen door vroeger met plannen op tafel te komen, an ders zal deze geschiedenis zich in de toekomst nog herhalen. Om herhaling echter te voorkomen heeft de gemeente een werkgroep in het leven geroepen, die niet alleen de behoeften aan woningen moet peilen, maar ook moet zorgen dat aan die behoeften op zo kort moge lijke termijn voldaan wordt. Die er op moet toezien dat uitbreidings plannen tijdig op tafel komen; die de gemeente achter „de vodden moet zitten" als er ergens iets stagneert. Kortom, die als taak heeft er voor te zorgen dat de woningbouw in Venray in een onverminderd rede lijk tempo wordt doorgezet. Het was tenslotte de voorzitter, burgemeester Defesche ,die zich nog eens uitdrukkelijk verzette tegen de beschuldiging als zou de gemeente nalatig geweest zijn in haar woning bouwbeleid. Verkeken op, of mis rekening van de termijn die momen teel nodig is om woningbouw te kunnen realiseren, is volgens hem een betere benaming. En alleen al die erkenning, is volgens ons een garantie dat men het woningbouw beleid voor de toekomst zal aanpas sen. Snelheidscontroles Venrays politiemannen blijven doorgaan met het houden van snel heidscontroles. Op de Maasheseweg werden 53 auto's op de film vastge legd wegens te hoge snelheden, wel ke varieerden van 61 tot 101 km per uur. In een feestelijke bijeenkomst van het Venrays Mannenkoor werden j.l. zaterdag 4 jubilarissen geëerd we gens hun verdiensten voor en hun jarenlange lidmaatschap van dit koor. Dat waren achtereenvolgens voor hun 12Vt jarig lidmaatschap de he ren Wilbert Hendrix uit Geysteren en Gerrit Philipsen; voor het 25-jarig lidmaatschap de heer Gerrit van Geenen, en voor het 40-jarig lid maatschap Alfon Baltussep uit Geys teren. Het was aan burgemeester Defesche, als beschermheer van dit 95 man tellende koor, om de verenigings onderscheidingen uit te reiken, in de vorm van plaquettes en een wand bord. Na deze korte plechtigheid zette de beschermheer in gedachten een andere pet op, om in zijn funktie van burgemeester speciaal de heer Bal- tussen te eren, die behalve 40 jaar lid van het Venrays Mannenkoor en tevens dirigent, ook nog 15 jaar als bestuurslid had gefungeerd en 5 ja ren als bibliothecaris. Dit dan wat betreft zijn aktiviteiten voor het Venrays Mannenkoor. Maar in zijn eigen woonplaats was hij inmiddels 60 jaar lid van het Geysterse kerk koor, waarvan veel jaten als diri gent en organist; en 21 jaar lid van het Kon. St. Willibrordusgilde waar van 20 jaar als bestuurslid. Boven dien is de heer Baltussen nog diri gent van het Venrayse Bejaarden koor Crescendo, en 2e dirigent van het Kerkkoor te Wanssum. Voor al deze aktiviteiten mocht burgemeester Defesche hem thans belonen met de zilveren medaille verbond enaan de Orde van Oianje Nassau. En dat was voor het Ven rays Mannenkoor een gerede aanlei ding om staande en uit volle borst het „Wilhelmus" te zingen. Het moge vreemd zijn, dat Ven rays burgemeester een niet-Venrayer deze koninklijke onderscheiding op spelde een taak die feitelijk was weggelegd voor burgemeester Dit- trich van Meerlo-Wanssum de he ren burgemeesters hadden echter de taken netjes verdeeld.. Burgemeester Dittrich is namelijk voorzitter van het Koninklijk Nederlands Zangers verbond in Limburg, en in die funk tie mocht hij de heer Baltussen en de heer van Geenen eveneens eren met de Bondsspeld, terwijl hun da mes een feestelijk bloemetje kregen aangeboden. Natuurlijk kon deze burgemeester het niet nalaten te wij zen op de grote steun die Venrays Mannenkoor uit zijn gemeente ont vangt, wat o.m. blijkt nu er twee (vervolg van voorpagina) maar al te goed dat een haas in de ze tijd duur betaald wordt. De korpsleiding heeft al enkele jaren geleden gezorgd, dat de jubi laris niet meer volledig hoeft mee te draaien; bijvoorbeeld geen nacht diensten meer. Hij heeft eigenlijk een „staatje in de staat" gekregen en wel met de zorg voor de gevon den en verloren voorwerpen; de fiets- en bromfietsdiefstallen; maar ook met kontakten tussen hen die in moeilijkheden verkeren, want met zijn vaderlijk gezag en overwicht is het al vele malen voorgekomen dat moeilijkheden werden opgelost dan wel voorkomen. Met deze vaderlijke instelling en onder het motto, dat iedereen die met de politie in aanraking komt, een eerlijke kans moet krijgen, is hij er in geslaagd zijn ambt 40 jaar lang tot ieders tevredenheid uit te oefe- Dat men die opvatting van zijn taak weet te waarderen, zal wel blijken op vrijdag 19 januari a.s.; niet alleen tijdens de kleine plech tigheid in de kantine van het ge meentehuis, maar vooral als de bur gerij de kans krijgt de jubilaris ge luk te wensen in zaal Martens te Leunen, van zeven uur tot half ne gen. Daar zal Venrays Mannenkoor zeker het hoogste lied zingen voor hun collega. jubilarissen uit Geysteren afkomstig zijn De dames en heren van het bejaar denkoor Crescendo lieten begrijpe- pelijkerwijze de kans niet voorbij gaan hun dirigent bij deze gelegen heid in de bloemen te zetten en een muzikale hulde te brengen. Maandagavond heeft de commissie voor ruimtelijke ordening zich nog even bezig gehouden met het recori- structicplan'van het Henseniusplein. Zoals bekend wil men rondom het eigenlijke plein een wandelgebied aanleggen, in dezelfde trant als de Grotestraat, waarop het geheel dan ook aansluit. Rondom het plein worden een 22- tal bomen geplant, en zoals een com missielid opmerkte: „dat zullen wel grote bomen zijn. want ze kosten 350,per stuk". Met de aanwonende middenstands- bedrijven is op 2 of 3 na over eenstemming bereikt over de bijdra gen die zij zullen moeten leveren om deze reconstructie te kunnen verwe zenlijken. Die zaken, waarmee men nog geen overeensetmming heeft be reikt. zullen t.z.t. worden aangesla gen in de baatbelasting. De lasten voor de gemeente blijven desondanks nog 250.000,—. Door de voorgenomen reconstruc tie wordt het aantal parkeerplaatsen op het Henseniusplein teruggebracht op 26. Dit is uiteraard wat de par keerruimte in het centrum betreft een gevoelig verlies. Mede met het oog op de vermindering van par keerruimte wanneer over enkele ja ren de rose vlek onder handen wordt genomen. Men wil dit enigszins on dervangen door op het Hensenius plein parkeermeters 'te gaan plaat sen, waardoor de parkeertijd per auto verminderd wordt en dus meer dere voertuigen per dag van de be schikbare ruimte gebruik kunnen maken. Het zal dan wel onmogelijk zijn dat iemand er 's morgens zijn auto neerzet en eerst 's avonds weer vertrekt. Vanzelfsprekend heeft deze voor genomen «reconstructie b.v. ook ge- volgen voor het plaatsen van ker misvermakelijkheden; de beschikba re ruimte wordt immers kleiner. In de toekomst zal het kermisgebeuren zich dan ook veel meer gaan con centreren op het plein vóór de Gou den Leeuw en op het Gouden Leeuw terrein zelf. Maar hoe het dan moet De commissaris van de koningin in Limburg, dr. J. Kremers, zal maandag 15 januari a.s. een werk bezoek brengen aan de gemeente Venray. De commissaris zal om 10 uur in Venray aankomen in gezelschap van zijn echtgenote, de griffier der sta ten, mr. J. L. Matti, de heer P. H. A. Houben, chef van het kabinet van de commissaris en de heer T. Hoe denmakers, provinciaal voorlich tingsfunctionaris. Vah tierj uur tot half twaalf zul len' in een speciale b. en w. vergade ring de problemen, waarmee Venray te kampen heeft, worden besproken; Omdat de commissaris van de ko ningin om half drie in Eindhoven moet zijn, moest worden afgezien van een rondrit door de gemeente. Nu zal het gezelschap in een heli copter boven de gemeente vliegen. Omstreeks kwart over twaalf landt de helicopter die eerder is opgeste gen van de vliegbasis „De Peel" op het sportveld de Wieën. Om vijf uur is de commissaris weer terug voor het bijwoner. van een niet-openbare raadsvergadering, waarmee het werkbezoek wordt be ëindigd. Door het vele dooi- en regenwater van de afgelopen week werd eens te meer duidelijk dat in vele Venrayse straten en wegen rioolkolken te hoog liggen, waardoor het water niet kan weglopen en zich grote plassen vor men. De vermoedelijke oorzaak is het wegzakken van de weggoot ter plaatse. De heer Hendriks wees daar op in de onlangs gehouden vergade ring van de commissie voor open bare werken, met het verzoek bij onderhoudswerkzaamheden er de nodige aandacht aan besteden. En dat werd hem natuurlijk toegezegd. De gastanks nabij het station in Oostrum worden t.z.t. geruimd, me de omdat ze te dicht bij het woon gebied zijn komen te liggen door de uitbreidingsplannen aldaar. Een on afhankelijk ingenieursbureau onder zoekt momenteel de veiligheids aspecten en hinderwetbelemmerin gen bij overplaatsing van deze tanks naar het industrieterrein. Overigens ligt er ten gemeentehuize nog een aanvrage om een nieuwe grotere tank te mogen plaatsen. Vernielzucht is oorzaak dat de fietsbelemmering vanaf de Ouver turestraat op de Zuidsingel groten deels is verwijderd, zodat men „boem-pardoes" het rijwielpad langs genoemde singel kan oprijden, met alle risico's van dien. Iets dergelijks doet zich voor bij de afgesloten Kruitweg langs de Langeweg. Ook hier zijn de afrasteringen vernield en maakt men met de fiets een zeer gevaarlijke oversteek. Op verzoek van de raadsleden Klerk-Jans en De Bruijn zal de gemeente bekijken of op beide plaatsen een grotere en zwaardere belemmering geplaatst kan worden. In de periode van 31 januari tot en met 5 februari zal in de gemeen te Vierlingsbeek een bevolkings onderzoek op tuberculose worden gehouden, voor personen van 40 jaar en ouder. Een overzicht van de dagen, uren en plaatsen waarop het onderzoek wordt gehouden, zal tijdig worden gepubliceerd. Op zaterdagl3 januari a.s. wordt in de Hogere Technische School voor Midden— en Noord-Limburg in Ven- lo, Laaghuissingel 4, Open Dag ge houden van 9.30 tot 13.00 uur. De Hogere Technische School in Venlo heeft twee afdelingen, name lijk voor electrotechniek en werk tuigbouwkunde. De Open Dag is vooral bedoeld voor leerlingen van scholen voor bavo, atheneum', gymnasium en van mts-en en voor hun ouders. Het is de bedoeling te laten zien wat een studie aan deze Hogere Technische School inhoudt en enig inzicht te geven in de verschillende studierichtingen. Daarnaast zijn ook de ouders van de studenten uitge nodigd om een beeld te krijgen van het instituut, waar hun zoon of dochter studeert. Docenten en stu denten geven tijdens deze dag de monstraties op de laboratoria, waar bij de nodige inlichtingen kunnen worden verstrekt. Bovendien kan uitgebreide informatie over de stu die worden gevraagd bij de afde lingsvoorzitters en de dekaan. Te vens wordt een film vertoond „Kar- rière in techniek", waarin een beeld wordt gegeven van de beroepsmoge lijkheden van HTS-ingenieurs. In de bovenhal is er een tentoonstelling van Gijs Trepels; olieverfschilde rijen. Op deze dag zijn ook nadere in lichtingen te krijgen betreffende uit stel van militaire dienst, studietoela gen, enz. Uiteraard is deze „Open Dag" ook voor andere belangstellen den vrij toegankelijk. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de aanwinsten: E. Abranson, Beroemde schepen. P. C. Claeys en J. van Dieten. School onder schot; een verantwoording van het hoe en waarom van de democratisering van het onderwijs en de rol van de ouders daarin. E. van der Elsken. Zomaar in een sloot ergens bij Edam; foto's. C. Osgood Foster. Scheuren en stek ken; het vermenigvuldigen van tuin- en kamerplanten door stek ken, afleggen, marcoteren, scheu ren, delen, enten, oculeren en zaaien. Ch. Gibbs-Smith. De uitvindingen van Leonardo da Vinei. A. Huxley, Een huis vol planten. M. Jackson. Spectrum bieratlas. M. Polo. Het boek van Marco Polo; of. De wonderen van een wereld reis. Een schedel met een gaatje; uit de geschiedenis van arm en rijk in Amsterdam. Van binnen moet je wezen.twee honderd jaar circus in Nederland. gaan dat als terrein zelf volgebouwd wordt, werd niet uit de doeken ge daan. In ieder geval heeft men die pro blemen met dit jaar npg niets te ma ken, want op zijn vroegst wordt pas na de komende Venrayse kermis met de reconstructie van het Hense niusplein begonnen. Zoals de lezer inmiddels ook wel bekend zal zijn, ligt het in de bedoe ling in de toekomst het gehele cen trum praktisch af te sluiten voor doorgaand snelverkeer. Voorlopig is dat nog niet aan de orde. en zal men het parkeergedeelte van het Hen seniusplein zowel vanuit de Paters- straat als vanuit de Schoolstraat kunnen bereiken en verlaten. Toch houdt men er al rekening mee dat de fietsers het centrum moeten kunnen blijven bereiken. Daarom is aan de noordkant van 't Hensenius plein (van Bartels tot en met Peking) tussen de bomenrij en het parkeer gedeelte een strook bestemd als fietspad. Bovendien worden op het plein zelf een drietal fietsenstallin gen ingericht en een op de hoek GrotestraatPoststraat. In dit verband wees mevr. Klerk- Jans, ondersteund door de heer de Bruijn op het feit dat de Grote straat ook nu nog levensgevaarlijk is voor kleine kinderen. Nog veel te veel wordt er in dit wandelgebied gefietst. Men maakt misbruik van de situatie, waarin het toegestaan is de "fiets aan de hand mee te voeren. Of men zal ook dat moeten verbie den, óf men zal veel meer verbali serend op moeten treden. Ruit ingegooid Caféhouder C. uit Venray deed aangifte dat onbekenden bij hem een ruit ter waarde van 200 gulden had den ingegooid. Die daders lieten geen visitekaartje achter. Benzine-diefstal P. C. uit Horst kwam tot de ont dekking, dat benzine uit zijn achter de schouwburg geparkeerde auto was afgetapt. Het juiste aantal liters was niet bekend. Brandje Venrays brandweerlieden moesten in aktie komen voor een brandje wat door onverklaarbare oorzaak was ontstaan in een tuinhuisje ach ter de Kruuze. In dat tuinhuisje was wat hooi en wat afvalhout opgesla gen. Venrays brandweer had er een makkie aan. De schade bleef be perkt. Luuk Scholten. zeer bedreven in het maken van linosneden, ekspo- seert de gehele maand januari een tiental werkstukken in het Kunst en Antiekcentrum „Achter de Toren" Torenstraat 51, Samb'eek (Boxmeer). „Achter de Toren" is geopend (toe gang gratis): vrijdag van 16.00 - 21.00 uur, zaterdag en zondag (alleen eks- positie) van 11.00 - 17.00 uur. De lino's, die Luuk Scholten uit Doorn ten verkoop aanbiedt zijn al leszins betaalbaar. Hem wordt wei eens verweten, dat hij zijn werk te goedkoop van de hand doet. Daar heeft hij voorlopig nog maling aan. Hij vindt het belangrijker, dat zijn kunstwerken onder de mensen ko men. Het werk van Luuk Scholten is van een hoog artistiek nivo en is daarbij nog technisch perfekt uitge voerd. In zijn werk, dat veelal ka rakteriserend, symbolisch of zelfs satyrisch is, laat hij z'n fantasie spe len met de werkelijkheid van zijn waarnemingen. Luuk Scholten durft veel en dat kan ook omdat hij een grote erva ring heeft met de materialen, die hij gebruikt, en de technieken, die hij hanteert, volkomen onder de knie heeft. Werk van Luuk Scholten werd al op vele plaatsen in binnen- en buitenland geëksposeerd. „Achter de Toren" is dan ook blij, dat deze Utrechtse kunstenaar nu zijn werk in Sambeek wil laten zien. Luuk Scholten werd geboren op 19 november 1933 in Utrecht. Zijn opleiding kreeg hij aan de Akade- mies voor Beeldende Kunsten in Rotterdam en Den Haag. Thans geeft hij les aan het Revius Lyceum in Doorn en aan de avondakademie in Rotterdam. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thlel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL. arts Patersstraat 30 telefoon 1887 Weekenddienst voor de patiënten vdn dé huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren ,en De Vocht P. CORVER, arts Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. T. MARTENS telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1289 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur, In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat. eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. ZWANGERSCH APS GYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-KuUpera Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VEN RAY telefoon 04709-1324 NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag Lm. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 uw Venrays weekblad Bevolkinscijfer per 1 januari 1978 vermeerdering: geboorten vestiging totaal vermindering: overlijden vertrek totaal Bevolkingscijfer per 1 januari 1979: aantal akten geboortenregister aantal akten overlijdensregister aantal huwelijken aantal echtscheidingen gevestigd vanuit buitenland vertrokken naar buitenland aantal vreemdelingen gevestigde gastarbeiders vertrokken gastarbeiders vehuizingen binnen de gemeente vrouwen 16.197 totaal 32.877 mannen vrouwen totaal 234 (244) 249 (238) 483 482) 623 (761) 652 (742) 1275 (1503) 857 (1005) 901 (980) 1758 (1985) 147 (124) 126 (110) 273 234) 811 (691) 778 (692) 1589 (1383) 958 (815) 904 (802) 1862 (1617) ermindering 662 (651) 325 (262) 207 (207) 31 21) 172 (193) 215 (140) 1217 (1217) 28 20) 37 271 1064 (1836) Venray, 9 januari 1979 afdeling Bevolkingszaken

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3