Gefeliciteerd TOie r—vcexx zeai, ietUett AGENDA Dank U F11MNIEIWS SCHOUWBURG- NIEUWS ee 1 1 Rabobank NZE SUPERIEURE KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE" Gaat buurtbus Vredepeel en Merselo aandoen? Subsidiëring van het Plaatselijk Educatief Centrum (P.E.C.) Gebruik terrein „Hoogriebroek" Gevonden voorwerpen Parochie Ysselsteyn als u nu meer dan f.38.150,- verdient. VREDEPEEL ïï1 Zondag 10 december zal Venray het teken staan van de festivitei- rond de Koninklijke Harmonie feutcrpe". De feestelijkheden zullen !Ïaats vinden in de foyer van de [enrayse schouwburg. 1 lEr is een drievoudige aanleiding eJt feesten en wel: Het behalen van de eerste prijs de afdeling „Superieur" met 326 inten op het Bondsconcours te ught op 5 november j.l. De presentatie van het Jeugd- rkest van „Euterpe". Enkele jaren deden wejd de leerlingen-opleiding tensief aangepakt. Het resultaat 1 zondag a.s. blijken, wanneer dit ugdorkest voor het eerst voor het >etlicht zal treden. De opleiding ge- ipihiedde mede door enige senioren- k den van Euterpe. Het feit dat de heer L. M. M. lurensse 25 jaar President is van juterpe" en de heer Herman Ste ins 25 jaar lid en 12'/i jaar secreta- s. -«De feestelijkheden zullen zondag- el iorgen beginnen om 11.00 uur in de lyer waar de Harmonie „Vrienden- ir ing" uit Well, waarmee „Euterpe" leciale banden heeft, een zondag- ihtend concert zal verzorgen. De receptie van een bestuursdepu- tie alsmede de dirigent de heer P. q teyvers en jubilarissen begint om !,00 uur en duurt tot 14.00 uur. De ceptie zal onderbroken worden oor het houden van diverse toe- iraken met ten gehore brengen van n of meer concoursnummers en et eerste officiële optreden van het e< eugdorkest. Vanaf 14.00 uur is er dan een ge- dlig samenzijn in de foyer ter her- k, inking van de diverse „wapenfei- ;v >e Broodjes zijn ter plaatse verkrijg- la iar en voor muzikale opluistering irgt de Wellse Hofkapel „De Dorf- ïdler". MOGELIJK OOK LIJN NAAR SMAKT Het ziet er naar uit dat de aan- rage voor een buurtbus tussen Ven- iy en Merselo-Vredepeel gehono- erd zal worden. Daarnaast is er n kans dat ook de dorpen Smakt n Holthees op deze lijn worden aan sloten. De enige voorwaarde om '.eze buurtbus te krijgen, lijkt nog eis van het Rijk dat zich een 20- mensen als vrijwilliger moeten lelden om de dienst goed te laten n 'f*11' Een en ander is bekend geworden m a een bespreking tussen de gemeen- Venray, de Stichting Samen- ivingsopbouw, de autobusonderne- iing Zuid-Ooster en de dorpsraden an Smakt, Merselo en Vredepeel. n Uit deze instanties is een initiatief- (i roep samengesteld, die het komend alf jaar de zaak gaat voorbereiden. VRIJWILLIGERS De buurtbus kan in de zomer van 4979 gaan rijden, als zich half de- i! ember op zijn minst 20 vrijwilligers o ebben gemeld bij de voorzitters van p e drie dorpsraden. Of deze vrijwil- gers vaak ingezet zullen worden is fhankelijk van hun aantal, de dien ten en rijtijden. De laatste twee uilen in het voorjaar door een nog e vormen buurtbuscomité en de Suid-OoSter worden vastgesteld. Dat de buurtbus in Smakt-Holt- giees zal gaan stoppen is niet zeker, mdat die officieel aangesloten zijn de lijn Maashees-Venray. De hal eplaats ligt echter twee kilometer uiten het dorp. De Zuid-Ooster zal erst bekijken of deze halte niet ichter bij Smakt of Holthees ge- racht kan worden en of ook niet aker dan één keer per dag gestopt an worden bij deze kleine dorpen. ,ukt dat niet, dan ziet het er naar lit, dat de buurtbus van Vredepeel n Merselo, na de stop in Venray, loor zal rijden naar Smakt en Holt- lees. Voor meer informatie: dhr. Cox, ferselo, tel.04786-337 546 of dhr. iuys, Vredepeel, tel. 04786-257. Tussen het ministerie van C.R.M. en de gemeenten Venray en Horst is in principe overeenstemming bereikt over de toekomst van het P.E.C. Aanvankelijk werd een z.g. stimu leringssubsidie verleend in de kosten van het experiment Plaatselijk Edu catief Centrum voor de duur van 3 jaar. Deze zou duren tot 1 november 1978. Na gesprekken met o.a. het minis terie van C.R.M. en het ministerie van onderwijs en wetenschappen is door de gemeenten Horst en Venray besloten het experiment P.E.C. voort te zetten als voorziening in het kader van vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. Per 1 januari a.s. mag hiervoor van C.R.M. een rijks bijdrage worden verwacht. Het kollege van b. en w. heeft nu aan het kollege van Gedeputeerde Staten van Limburg verzocht de pro vinciale subsidie voorlopig te willen kontinueren en, in navolging van het ministerie van C.R.M. de subsidië ring niet per 1 september 1978 af te willen breken maar deze te kontinu eren tot 1 januari 1979. Het terrein „Hoogriebroek" aan de Sinnesstraat te Oirlo is voor een meervoudig gebruik uitgegeven o.a. ten dienste van ruitersport, model vliegen, Jdeiduiven- en handboog- schieten en kynologenvereniging. In de praktijk wil het echter wel eens voorkomen, dat de gebruikers last hebben van eikaars aktiviteiten, hoewel in het opgestelde gebruiks- rooster vrijwel geen overlappend ge bruik van het terrein voorkomt. Gelet op de gedifferentieerdheid van het gebruik en de moeilijkheden welke zich wellicht bij gelijktijdig gebruik van 't terrein kunnen voor doen, hebben b.'en w. er bij de ver enigingen op aangedrongen, omwille van eikaars veiligheid en ongehin derde sportuitoefening meervoudig gebruik zoveel mogelijk te voorko men. Verdovende middelen Maandag werd alhier aangehouden de 26-jarige D. welke in bezit bleek te zijn van ongeveer 200 gram ha- schisch. Uit het verdere onderzoek bleek dat D. de laatste tijd regelma tig kleine hoeveelheden haschisch heeft verhandeld. D. werd in verze kerde bewaring gesteld en na over leg met de officier van justitie te Roermond daags daarna weer in vrijheid gesteld. Baldadigheid Zondag werd in de Gerbrandy- straat een ruit van een woning ver nield, vermoedelijk met een bal. De voetballende jeugd was verdwenen toen de politie arriveerde. De scha deveroorzaker wordt verzocht zich te melden voor de regeling van de schade. Auto beschadigd Maandag tussen 10 en 11 uur werd op het parkeerterrin van de Hema de personenauto van v. d. V. uit Venray beschadigd Een spatbord was inge deukt. Geen visitekaartje was er te vinden van de veroorzaker. Wil de ze bestuurder zo sportief zijn en zijn identiteit bekend maken. Mishandeling Een 21-jarige jongeman uit Kes- sel deed zondagavond aangifte vaR, mishandeling, gepleegd in de Hof straat, door een hem onbekend per soon. Hij had klappen in zijn gezicht gekregen, waardoor een zwelling aan zijn oog was ontstaan. Een 18-jarige en een 20-jarige jongeman uit Venray kregen in het centrum van Venray ruzie met el kaar. Er werd een stevig robbertje gevochten, waarbij de nodige klap pen vielen. Venrays politiemannen wisten de vechtenden te scheiden en het tweetal kreeg te horen dat pro cesverbaal terzake het vechten op de openbare weg zal worden opge maakt. Auto in brand Een personenauto, bestuurd door V. uit Venray, geraakte nabij het viaduct van de Leunseweg in brand. Voordat Venrays brandweer in aktie kon komen was de Peugeot diesel ge heel uitgebrand. Het vermoeden is dat de brand door kortsluiting is ontstaan. De be stuurder had de auto tot stilstand gebracht omdat de electriciteit van de auto uitviel. Toen hij de motor kap opende sloegen de vlammen hem tegemoet. Reegeit gedood Een plotseling op de Deurneseweg overstekende reegeit werd door de personenauto bestuurd door v. d. K. uit Deume, aangereden. De botsing was zo hevig dat de reegeit dit on geval niet overleefde. De auto werd flink beschadigd. Diefstallen De 55 jarige mevr. G. C. en de 38 jarige mevr. P. C.-W. deden aangif te van diefstal van hun handtassen, welke ontvreemd waren vanachter de toonbank van een winkel. De handtas van eerstgenoemde had een waarde van 100 gulden, van laatst genoemde 500 gulden. In de handtas sen zaten paspoorten, rijbewijzen, bankcheques en aan kontant geld 40 gulden respektievelijk 250 gulden. Aanrijding of baldadigheid De bestuurder van een personen auto J. J. uit Horst parkeerde zijn personenauto op de parkeerplaats bij het gemeentehuis. Toen hij bij zijn auto terugkeerde bemerkte hij dat de beide op de bumper gemon teerde verstralers vernield waren. Richard Jenniskens 40 jaar werkzaam bij Zuivelfabriek Zoals reeds vorige week in dit blad werd aangekondigd, is het deze week 40 jaar geleden dat Richard Jennis kens chef technische dienst bij Campina Venray in dienst trad van de Coöp. Zuivelfabriek Venray, als stoker-machinist. Al vlug bleek, dat deze medewer ker over uitgesproken technische vaardigheden en kwaliteiten beschik te zodat spoedig na zijn komst een eigen werkplaats kon worden gekre- eerd. R. Jenniskens heeft niet alleen de werkplaats binnen het „Venrayse" opgebouwd, hij heeft ook in zeer be langrijke mate bijgedragen tot het realiseren van een volwaardige tech nische dienst binnen het bedrijf te Venray. Toen het bedrijfsproces in de loop der jaren steeds omvangrijker en in gewikkelder werd was het met name zijn verdienste dat talrijke techni sche en bouwkundige operaties ge realiseerd konden worden op een wijze die allerwege bewondering verdient. In de oorlogsjaren is de jubilaris één van de mensen geweest die het bedrijf na 'n periode van „stilstand" weer op gang heeft gebracht waarbij hij er niet voor terugdeinsde om sa men met zijn echtgenote in het over- blijflokaaltje van de fabriek te gaan wonen om op deze manier dag en nacht beschikbaar te zijn voor zijn fabriek. Kenmerkend voor Richard Jennis kens is tevens zijn wijze van om gaan als chef met zijn medewerkers. Hij doet dit op een rustige taktvolle en ook vaak humoristische wijze die hem tot een gewaardeerd leider van zijn afdeling maakt. Hij was mede-oprichter van de Personeelsvereniging waarvan hij ook jarenlang een aktief bestuurslid was. Tevens had hij zitting in de Ondernemingsraad van het bedrijf waar hij de belangen van het perso neel en het bedrijf evenwichtig en verstandig wist te behartigen. Dat hij in zijn vrije tijd aan veel mensen gratis technische adviezen verschaft vindt hij een vanzelfspre kende zaak waardoor veel mensen zowel van binnen als van buiten het bedrijf geholpen konden worden als zij met problemen op dit terrein wer den geconfronteerd. Heden vrijdag 8 december zal Ri chard Jenniskens voor zijn vele ver diensten tijdens de voorbije 40 jaren in het middelpunt van de belang stelling staan., In café-rcstaurant Vlakwater te Venray zal hij dan tezamen met zijn echtgenote en gezin in de bloemetjes worden gezet. De receptie zal plaatsvinden van 17.00 tot 18.30 uur, waarvan belang stellenden gaarne in de gelegenheid worden gesteld gebruik te maken. WEER BIJZONDERE FILMS IN VENRAY Capricorn One (Gevaarlijke opdracht) Deze week is in het Luxor theater een bijzondere spannende film te zien .De pers omschrijft het goed. „Het begint als een spannende Hitch cock en het eindigt als een spekta- kulaire James Bond film". Een film zo spannend dat het zweet in de handen staat. Drie austronauten worden uit hun ruimtekapsule ge haald, voordat ze naar Mars kunnen vertrekken. Op een eenzame plek in de woestijn krijgen ze te horen, dat vanwege de hoge kosten geen enkel risiko genomen kan worden. In een televisiestudio worden daarom uit zendingen verzorgd die zogenaamd uit de ruimte komen. Dan gaat er echter iets mis met de ruimtevlucht zelf en de drie astronauten zijn dus oficieel dood. De astronauten besef fen hun situatie en trekken hun kon- klusie. Dan volgt de ene spannende achtervolging op de ander. Een ui termate boeiende film, waar liefheb bers van spanning voor honderd pro cent aan hun trekken komen. Midnight Express is een van de meest omstreden en meest opzien barende films van de laatste jaren. Enkele weken geleden werd door Turkse gastarbeiders tegen deze film geprotesteerd. Het keiharde en ont hutsende verhaal van een hajisch- smokkelaar die in de gevangenis te rechtkomt is opwindender dan U zich kunt voorstellen. Een schokken de filmervaring die zeer veel bezoe kers zal weten te trekken. Een andere film van grote klasse is Bobby Deerfield. Het is een schit terend liefdesverhaal met Al Pacino en Marthe Keiler onder regie van Sidney Pollack. Deze werkelijk zeer mooie film trok in de grote steden enorm veel belangstelling en we wil len deze film dan ook graag aanbe velen. Zondagavond brengt de Speelgroep „Tosjopa" uit Tegelen in de Ven rayse Streekschouwburg „Ein rundje van mien dochter". Dit stuk in Lim burgs dialekt speelt zich af in een proloog in drie bedrijven, waarbij zowel het eerste als het derde be drijf telkens twee taferelen kent. Afgaande op het enorme succes waarmee dit toneelstuk in Tegelen werd ontvangen, mogen ook de Ven rayse schouwburgbezoekers zeker rekenen op een bijzonder amusante avond. 1 Bastaard herdershond,* reu, zwart oudere leeftijd; 1 bruine portemon- naie, dames met knip, inhoud geld; 1 blauwe portemonnaie, dames, in houd geld; 1 damespolshorloge, merk Union, zilverkleurig; 1 groene etui met 3 huissleutels waarvan 1 lips; 1 rode etui met 2 huissleutels en 2 kleine sleuteltjes; 1 Fiat autosleutel nummer E-36; 1 sleutelbos met 11 sleutels; 1 sleutelhanger met mesje en opener en 11 sleutels. Inlichtingen tijdens de kantoor uren, Wilhelminastraat 15. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 telefoon 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: F. R. Bahr. Handboek voor acupres- suur; praktisch zelfbehandeling te gen pijn en ongerief. N. Lee Browning. De helderziende Peter Hurkos. Elton John; overzicht van de car rière van de Engelse zanger/com ponist Elton John. A. Goudvis. Verantwoord sollicite ren; praktische behandeling van onderwerpen die met solliciteren te maken hebben. J. P. Hage. Kamerplanten van toen voor mensen van nu. I. Holmaasen Natuurfotografie. M. Parsley. Fantastische dierenver halen. Rio de Janeiro; beschrijving in woord en beeld van de Braziliaan se stad en haar bewoners. R. Tuyl, Autosport '77; overzicht van het Nederlandse autosportseizoen 1977. Zozo II; kritische informatie over jeugdliteratuur. Na 1 januari 1979 is de bibliotheek op zaterdag GESLOTEN. 2e zondag van de Advent. Zondag: 8.30 H. Mis v. Hendrika Vullings best door de kaartclub; 10.00 Hoogmis: jaarget. v. Gerrit Thoone; 11.30 H. Mis voor Aldegon- da Baghus. Maandag: 8.00 maandd. v. Wilhelm Lemmens. Dinsdag: 8.00 lsm. v. Martin Hen driks. Woensdag: 8.00 weekdienst v. Al- degonda Baghus. Donderdag: 8.00 maandd. v. Ge rard In 't Hulst. Vrijdag: 8.00 maandd. v. Maria Verhovene-Arts. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Hen drika Vullings-Janssen best. door de buurtvereniging. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Henny Michela en Robert Koonings. Zondag: 8.30 Robert van Ass en Richard Juwet; 10.00 Robert Stevens en Francis v. d. Hof; 11.30 John Mi- chels en Willy Hendriks. Wel even niet vergeten dat u dan een particuliere ziektekosten verzekering nodig heeft. Welke voor u de beste is, wordt bepaald door de omstandigheden van u en uw gezin. Zo kan bijvoorbeeld het eigen risico variëren en kunt u de kosten van huisarts en apotheker wel of niet mee verzekeren. Ook de vergoeding van kosten van ziekenhuis en specialistische hulp hebben invloed op de hoogte van het premiebedrag. Vergelijk samen met ons de verschillen in polisvoorwaarden en premies. U kunt rekenen op een deskundig advies. geld en goede raad VAN WENNEKER EEM. VENRAY BELEIDSLIJNEN VOOR DE KLEINE KERNEN Werkgroep moet doelstellingen uitwerken Voordat do gemeenteraad in zijn vergadering van dinsdag 31 oktober overging tot het vaststellen van de „Nota Beleidslijnen voor de kleine kernen", hebben alle fraklies uitvoe rig de gelegenheid gekregen hun vi sie op deze nota uit de doeken te doen. De materie was voor ons be langrijk genoeg om aan deze ziens wijzen van de verschillende frakties in de afgelopen weken de nodige aandacht te geven. Vandaag willen wij deze serie afsluiten met het aan halen van de voornaamste punten, welke het kollege van b. en w, naar aanleiding van deze beschouwingen over dit belangrijke onderwerp in zijn antwoord naar voren bracht. Uiteraard gaf dit kollegiale antwoord ook weer aanleiding tot verdere dis- kussie, maar tenslotte konden alle raadsleden, zonder hoofdelijke stem ming, zich met de nota verenigen. Burgemeester Defesche was de eer ste, die een gedeelte van het ant woord voor zijn rekening nam. Hij stelde nogmaals, hetgeen als voornemen van het kollege in de no ta was verwoord n.l. om ter verdere uitwerking een werkgroep aan de gang te zetten, die hetgeen in de no ta aan uitgangsstellingen en globale doelstellingen is verwoord, moet „aanzwengelen", „warm" houden, co- ordineren en kontroleren. Verder zal deze werkgroep er voor moeten zorgen, dat het niet bij een schoon verhaal blijft. Tussen deze interne werkgroep en de reeds be staande werkgroep „kleine kernen" zal een frequent kontakt en overleg nodig zijn. De burgemeester wees er op, dat men bij het opstellen van deze nota is uitgegaan van de filosofie, welke aan het bewuste, door de raad in 1973 vastgestelde „Spreidingsmodel woningbouw kerkdorpen" ten grond slag heeft gelegen en nog steeds als uitgangspunt van het gemeentebe stuur blijft gelden. Wel meende hij, dat er redenen aanwezig zijn om het in 1976 bijgestelde spreidingsmodel nog eens te evalueren en bij te stel len. Nogmaals werd door hem er op ge wezen, dat volgens de huidige opvat tingen het niet nodig is maatregelen op korte termijn te nemen tegen het verschijnsel van de bezetting van bestaande woningen in de dorpen door niet autochtonen. Als er iets hiertegen zou moeten worden ondernomen, dan dacht de burgemeester, dat dit zou moeten gebeuren in regionaal verband. Omdat verschillende frakties kri tische opmerkingen hadden gemaakt naar aanleiding van het in de nota gestelde, dat woningbouw op de kerkdorpen en een goede stedebouw- kundige uitleg van de kerkdorpen de noodzaak met zich brengen dat de bouwplannen van een redelijk ar- chitektonisch gehalte zullen moeten zijn, ging de burgemeester hierop nog even dieper in. Hij wilde er eerlijk voor uitkomen dat er nogal eens beunhazen worden ingeschakeld bij het ontwerpen van bouwplannen, waardoor vertraging optreedt. Met betrekking tot hetgeen was ge zegd over het openbaar vervoer, zei hij dat het kollege bij het departe ment enkele projekten, die voor een minibus in aanmerking komen, heeft aangedragen. Momenteel is evenwel nog niet te voorspellen of deze voor realisering in aanmerking komen. Over hel pleidooi van de heer Thijssen, om in de kerndorpen geen onderscheid meer te maken tussen allochtonen en autochtonen, zei bur gemeester Defesche niet te geloven, dan van hel probleem af te komen. De problematiek van het teruglopen van het bevolkingsaantal en van dc vergrijzing van de bevolking kon volgens hem niet worden opgelost met een verruiming van de mogel- lijkheden voor allochtone vestiging. Zelfs een relatief forse bevolkings toename van 'n kleine kern kan vol gens de burgemeester geen tegen wicht meer bieden aan de sterk ge daalde en nog verder afnemende ge boortecijfers, waardoor b.v. 't voort bestaan van scholen onder druk komt te staan. „Als de gehele bevolkingstoename van geheel Venray in dc komende jaren alleen naar de dorpen zou wor den gedirigeerd en er dus in Ven- ray-kom geen enkele uitbreiding zou plaatshebben dan zou dat nóg geen definitief soelaas bieden voor de aantallen schoolkinderen enz." aldus spreker, die hierbij dan nog voorbij ging aan de konsekwenties, welke te duchten zijn bij het geheel loslaten van het spreidingsmodel. Wethouder mevr. Rutten-Tielen nam in het antwoord van het kollege de problematiek met betrekking van de bejaarden op de kerkdorpen voor haar rekening. Uitkomst zouden kunnen bieden die hulpen, die gedurende enkele uren per dag bij de gezinshulp wer ken. Maar daarnaast zal er een gro ter beroep moeten worden gedaan op vrijwillige hulpverlening, hetzij via burenhulp, hetzij via hulp door fa milie. In tweede instantie gingen verschil lende raadsleden nog uitvoerig in op hetgeen zij in eerste instantie hadden verwoord. Hierbij kwamen echter geen of weinig nieuwe gezichtspunten aan 't licht zodat tenslotte de nota door de raad kon worden geaccepteerd. Bestuurder ernstig gewond Door onbekende oorzaak botste de personenauto bestuurd door de 21 ja rige G. V. uit Meerlo-Wanssum op de Mgr. Hanssenstraat tegen een rechts van de weg staande boom. De bestuurder werd met diverse ver wondingen van min of meer ernstige aard naar het ziekenhuis vervoerd. De auto werd nagenoeg geheel ver nield. Pony werd gedood Op de Deurneseweg stak plotse ling een loslopende 2 jarige pony de weg over. Uit de richting Venray naderde een truck met oplegger, be stuurd door J. v. d. W. uit Lochem. Deze kon de overstekende pony niet meer ontwijken. Bij de botsing werd de pony, eigendom van J. J. uit Ven ray, gedood. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zateidagmorgon 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor do patiënten van de huisartsen Bloemen. Franken. Lankveid. van Thiel. De Muinck Keizer, Wittgen en Smeetz A. P. G. FRANKEN, arts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteron en De Vocht Dr. DE VOCHT Henseniusstraat telefoon 1878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot lt uui 'srniddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Ven ra v - MeerIo-Wr nssum MeJ. Zr. T. Marlens telefoon 04780 - 1269 (Terima Kasih) De stichting „Terima Kasih" (in geschreven bij de K v K. te Venlo nr. 62.195) voor het missie- en ont wikkelingswerk van pater Piet Hoe- demaekers s.s.c.c. bestaat nu ruim een jaar. Wij menen U een financieel Jaar verslag niet te mogen onthouden. Wij heben U in het afgelopen jaar diverse publikaties in dit weekblad, bekend gemaakt met de noden en problemen waarvoor pater Piet zich geplaatst ziet in het enorme missie gebied van de Riau Archipel (6 maal groter dan Nederland). Wij heben niet vergeefs een beroep op U gedaan. Dankzij Uw milde ga ven en medewerking bij de onderno men akties, zijn wij in staat U dit verslag voor te leggen. ONTVANGSTEN: Giften voor steun vluchte lingen en kleine objcklcn 3330,— Voor Ktroomaggregaat en toebehoren 2500, Giften uil maandelijkse vaste bijdragen 350, - Voor de houw van de school uil giften 873.25 Van de opbrengst fancy fair door „Comeo" St. Serv. 4500, Opbrengst per 30 nov, uit tek. aktie „They Min" 3000. Rente over het i-ersto half jaar 16.73 Totaal 14569,98 UITGAVEN: Onkosten Overgemaakt aan Pater Piel voor stroomaggr. 2500, Voor vluchtelingen en kleine projekten 3000, Totaal 5500,— RESTEERT: 9096.98 Dit laatste bedrag, bestemd voor de bouw van de school te Sungal Jo- doh is gestort op een spaarrekening tegen een ons door de Rabobank verleende zeer gunstige rente in ver band met het goede doel. Dit op verzoek van pater Piet In verband met de ongunstige koers en positie van de rupia. Het geld kan echter op het door pater Piet gewen ste moment direkt naar Riau (Indo nesië) worden overgemaakt. Wat de bouw van de school be treft zijn we hiermee een aardig eind in de goede richting. De totale kosten van de school zul len rond de 50.000,bedragen. Vanuit het bisdom te Pankal Pinang en uit bijdragen van de bevolking ter plaatse is reeds 25.000,bij el kaar gebracht. Het zou fantastisch zijn als wij met Uw hulp in het ko mende jaar de nog resterende 15.000— voor de bouw van Piet z'n school, ook nog bij elkaar krij gen. Help ons a.u.b. in dit streven. Langs deze weg, mede namens pa ter Piet Hoedemaekers. onze harte lijke dank aan allen die reeds een bedrag overmaakten op de aan het slot van dit artikel genoemde rek. nrs. of die dit alsnog zullen doen. Tenslotte: Uw medeleven met zijn missie kan echter ook gaan in ande re richtingen. De stichting Terima Kasih wil daarom haar aktiviteiten richten op meer facetten van steun verlening. die U persoonlijk kunt be palen. Zij heeft daartoe haar inkom sten voor het komende jaar gesplitst in meer mogelijkheden, n.l. 1. vluchtelingenhulp (momenteel plm. 5000 Vietnamese vluchtelin gen in zijn gebied); 2. voor de school te Sungai Jodoh; 3. steun catechisten (voor opleiding en onderhoud); 4. steun voor het opzetten van klei ne projekten. Indien U voor het werk van pater Piet wilt storten en U ziet Uw bij drage gaarne aan één bepaald pro- jekt, wilt U dit dan bij storting ver melden. Rabobank: nr. 17.39.13.024 Ned. Crediet Bank: nr. 23.47 65.957 Postgiro: nr. 3884272 t.n.v. Terima Kasih. Schoor 2, Cas- tenray. Aan They Min. Boekhandel v. d. Munckhof en Rank Xerox, die geheel belangeloos de tekeningenaktie ver zorgen, onze hartelijke dank. Het bestuur van „TERIMA KASIH" (Dank U) Carburateur ontvreemd Zondagavond werd van een gestal de bromfiets in de Hofstraat een carburateur ontvreemd ten nadele van de 18-jarige S. uit Venray.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9