VERENIGINGSNIEUWS >NJ GEMEENTEPRAAT EDTERPENIEITWS Venray li Ven rays Mannenkoor Huisvrouwen- kontakt Brukske Limb. Vrouwen beweging Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. In maart a.s. start woningbouw aan de Zuidsingel, omgeving Langstraat SPORT ATTRIBUTEN-TOCHT Rikken in Leunen Finale D.J.-contest De sfeervolle zaal Linders-Volleberg NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Woensdag 6 december extra repe titie voor het hele koor. Aanvang 20 uur. Donderdag 7 december repetitie voor het hele koor om 20 uur. Zondag 10 december van 11 tot 12 uur repetitie voor het Hofkoor in Almonda. Woensdag 13 december wederom extra repetitie voor het hele koor. Aanvang 20 uur. Donderdag 14 decémber om 20 uur repetitie. Zaterdag 16 december om 20 uur Kerstconcert in de foyer van de Schouwburg. Eveneens Kerstconcert op zondag 17 december om 11.30 uur. Afmelden Hofkoor bij dhr. Jos Philipsen, Helfrichstraat 8, tel. 1053. Afmelden koor (ook voor de extra repetities) bij dhr. H. Gomans, Nies- senstraat 7. tel. 2687, of bij Hotel Al monda, tel. 5777. Donderdag 7 dec.: 19.30 uur rep. harmonieorkest Prinsenhof. Zondag 10 dec.: bijeenkomst om kwart vóór elf in foyer schouwburg. 11.00 uur zondagochtendconcert door harmonie en gemengd koor uit Well. 12.00 uur aanvang receptie, pre sentatie jeugdorkest, huldiging pres. Laurensse. Vanaf 14.00 uur frühschoppen met de Dorfdudler uit Well. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen en J. Verstegen in Co- ninxhof. Maandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 uur klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Verstcegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen in Coninxhof. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui tend tot donderdag 19.00 uur bij de secretaris, telefoon 1225; daarna Prinsenhof tel. 1671. Afmelden jeugdopleiding bij de heer Raedts, tel. 2803. Vrijdag 8 dec.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 10 dec.: 10.15 Hoogmis voor het hele koor in de Paterskerk. Maandag 11 dcc.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. VrUdag 15 dec.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zaterdag 16 dec.: 20.00 Uitvoering van het Kerstcon cert 1978 in de foyer van de schouwburg. Zondag 17 dec.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk en aansluitend om 11.30 uitvoering van het Kerstconcert in de foyer van de schouwburg. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. Rijbeurtcn Blitterswljck-Venray v.v. vrijdag 8 dec.: dhr. Remmers zondag 10 dec.: dhr. Maasdam maandag 11 dec.: dhr. Arts vrijdag 15 dec.: dhr. Claessens zaterdag 16 dec.: dhr. Wijnands zondag 17 dec.: dhr. Rötjens. Capriccio Donderdag 7 december 19.00-20.30 uur gezamelijke repetitie; 20.30 uur vergadering bestuur bij de fam. El- lemers. Zondagmorgen 10 december 11.15 uur gezamelijke repetitie. Orkest Bojema Vrijdag 8 december 19.00 uur is er een Volksdansavond. Het maken van de groepsfoto wordt een week ver plaatst. Saltarello Zaterdagavond 9 december 18.30 u. aanwezig zijn in de kerk van het Brukske. Afmeldingen koor: uitsluitend per telefoon bij Dorien Reynders, tele foon 1327; orkest: pater Falco, tele foon 5855. Woensdag 13 december om 19.45 u. partijrepetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 16 december 20.00 uur kerstconcert in de Schouwburg, tesa- men met de andere Venr^yse koren. Zondagmorgen 17 december kerst concert in de Schouwburg. Woensdag 20 december om 20 uur kerstconcert in De Ruif te Oirlo. t.g.v. de kerstviering van de Ge meentepolitie van Venray. Hierna onze eigen kerstviering in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Maandag 25 december (Eerste Kerstdag) zingen we tijdens de mis van 11.30 uur in de Vredeskerk kerstliederen. Woensdag 3 januari luiste'ren we de kerstviering op van de Derde Or de, in het Schuttersveld. U ziet, het wordt een drukke tijd. Blijft dus trouw de repetities bezoe ken. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, te lefoon 3309, of aan mevr. v. d. Beke- rom, telefoon 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 12 december 19.30 uur re petitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ur- sulastraat. Donderdag 14 december geen mu- ziekkursus. Zaterdag 16 december 20 00 uur en zondag 17 december 11.30 uur kerst concert in de schouwburg met de gezamelijke koren van Venray. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 1221, of mevr. W. Man- ders-Weijers, Oranjestr. 7, tel. 6159. Pierotten nieuws Dinsdag 12 dec. '78: Repetities in Schouwburg St. Anna: Junioren - Senioren om 19.00 uur. Woensdag 13 dec.: Mini-toernooi Schouwburg St. An na, aanvang 19.00 uur. J.Ü.M. <iQ merselo Na het feestgedruis van vorige week, gaan we dit weekend weer verder met ons normale programma. Mochten we u afgelopen vrijdag en zaterdag enige geluidsoverlast be zorgd hebben, dan bieden we bij de ze onze verontschuldiging daarvoor aan. Vrijdag 8 december zijn we weer geopend van 7 tot 10 uur met een avond vol gezelligheid voor iedereen van 12 tot en met 15 jaar. Zaterdag 9 december beginnen we om 8 uur met ons avondprogramma, voor iedereen van 15 jaar en ouder. Tot 12 uur kunnen jullie bij ons te recht. Hallo iedereen, Ik begin maar meteen met de ex- kursies te vermelden. Ze zijn voor zondag 10 december. Jan gaat naar de Ballonzuilbossen om paddestoelen te bekijken en om niet al te moeilijke te determineren. Om 9.00 uur. Henk gaat naar de Hamert om vo gels te bespieden. (Brood, sjok, thee, rum, wodka e.d. meenemen). 9.00 u. Gert-Jan gaat meer een fietsex- kursie houden lijkt mij: Maasheggen Sambeek, Grintgat. 9.00 uur. Boena houdt een Savon-telling, waar precies dat weet ik niet maar dat zie je wel om 9.00 uur. Zo, dat waren de exkursies. Ik denk dat jullie nu wel allemaal het ex- prom in de bus hebben. En, nog even, hoe goed is Sinter klaas voor jullie geweest? Tot kijk, Helène. Hierbij nodigen wij alle leden uit tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering, ter goedkeuring van de verenigingsstatuten. De vergadering wordt gehouden op donderdag 14 december a.s., om 20.00 uur op Oude Oostrumseweg 19 te Venray. De agenda voor deze avond en de conceptstatuten worden aan alle le den toegezonden. We hopen dat U op tijd aanwezig bent. De laatste programmamorgens van dit jaar, 12 cn 14 december, gaan over Erfrecht. Notaris Kooien zal het een en an der hierover vertellen. Daarna is er wellicht nog gelegenheid om uw vra gen te stellen. Tot ziens om 9.30 uur in de nood- lokalen bij de o.l.s. de Flierefluit. KRING VENRAY Woensdagavond 13 december is er een kerstviering met licht en klank beeld door zuster Jozefa uit Boxtel, voor de leden van de L.V.B. in zaal Thielen, aanvang half 8. Raymond van het Groenewoud en The Millionaires komen zondag 10 december naar O.J.C. Free Whee- lin. Raymond brengt iets nieuws op ons muziek front. Een kompleet ei gen stijl. Zijn muziek bestaat uit goedgeplaatste sarkastische opmer kingen, anderzijds lieve, vriendelijke en gevoelige woorden. Kortom, de meest realistische liefdesliedjeszan ger van dit moment. Raymond heeft ook geen angst voor kritiek op som mige teksten Hij zegt: „Het zijn si tuatieschetsen. Wie zich door deze teksten geraakt voelt heeft duidelijk zelf problemen. Dit zijn dingen die je niet moet veralgemenen. Ik ben echt wel eerlijk op het podium. Ik zing zoals ik praat. Zoals je mij in mijn liedjes hóórt, zo ben ik ook". De uit België afkomstige Raymond is begonnen als begeleider van Jo- han Verminnen. Hij speelt het klaar om .spontaan als hij is, Woodstock- sprongen a la Pete Townsend (The Who) te maken. Later richtte hij de rockgroep „Louisette" op, die veel gelijkenis vertoonde met „Peter en zijn Rockets" („Kom van dat dak af"). Na het Louisette-avontuur ging hij solo. Hij trok al snel de aandacht van het Nederlandse publiek. Door die interesse kreeg hij de kans om onder leiding van Hans van Hemert en Harry van Hoof een lp te maken, die de veelzeggende titel „Ik doe niet mee" kreeg. Zijn optreden op Jazz- Bilzen bevestigde zijn enorme popu lariteit in België en Nederland. Via de radio steeg zijn bekendheid zinderogen door de nieuwe lp „Nooit meer drinken", waarvan de single „Meisjes" werd uitgebracht. Ray mond van het Groenewoud wordt nu permanent begeleid door de Millio naires. Het optreden van Raymond van het Groenewoud in Free Wheelin op 10 december start om 21.00 uur. De entree bedraagt 5,-. in Free Wheelin Sinterklaas De goede Sint, oud van het leven, is toch wat langer in Venray gebleven. En om z'n overwerk niet boos, komt hij nog even naar de soos. Op 8 december, rond 21 uur, is hij hier, Om te genieten van het bier. Komen jullie óók allemaal? Dan staat Hij tenminste niet voor paal. P.S. Sint is zijn Pieten niet vergeten, komt dus allen snoepgoed eten! Op maandag 11 december a.s. om 20 uur worden de leden verwacht in de foyer van het Cultureel Centrum De Beejenkurf te Venray. Ook introducees zijn van harte wel kom. De spreker voor deze avond zal zijn professor dr. J. J. C, B. Bremer klinisch psycholoog aan de Rijksuni versiteit Limburg te Maastricht. De titel van zijn voordracht met dia's luidt: „De patient in het zie kenhuis, vroeger en nu". Professor Bremer zal in zijn voor dracht de situatie van de ziekenhuis patiënt in de loop der geschiedenis belichten. SCOUTING Venray-Horst De St. Odagroep te Venray heeft op 2 december j.l. een kollekte ge houden in de parochie St. Petrus Banden. Wij willen alle mensen hartelijk bedanken voor hun royale goft. Met dit geld kunnen we weer meer aktiviteiten organiseren voor onze kinderen. Nogmaals hartelijk dank dat wij niet tevergeefs bij U aanklopten en tot ziens! Redactie G.A. ScliüUe. Rureau Voorlichting In nauwe samenwerking tussen de gemeentelijke stedebouwkundige dienst en de Projectontwikke ling Wilma Weert is een bijzonder plezierig plan opgesteld voor woningbouw in een gedeelte van het bestemmingsplan „De Wieën". Dit woongebied wordt omsloten in het zuiden door de Zuidsingel, in het noorden door de L.O.M.-school, in het wes ten door de Langstraat en in het oosten door de Kruisstraat. In eerste instantie zullen achtenvijftig premie-ver koop- en vrije sectorwoningen worden gebouwd. In een later stadium zullen vijf gelijksoortige wo ningen worden gebouwd op het terrein, waarop thans nog de noodschool van het Boschveldcollege staat. In januari/februari zal ter plaatse met de aanleg van bouwstraten e.d. worden begonnen, waarna zo wordt gehoopt in maart a.s. met de bouw kan worden begonnen. In november/december van het volgende jaar worden dan de eerste woningen opgeleverd in een tempo van 1 woning per dag. Deze nieuwe woonwijk maakt deel uit van het bestemmingsplan „De Wieën" (omgeving Kruisstraat), waarin zoals bekend tachtig woningen zijn gepland, waaronder woningen voor bejaarden en alleen staanden. In dit gebied is ook het nieuwe politiebureau geprojecteerd. Het gedeelte langs de Zuidsingel is door de gemeente verkocht aan Projectontwikkeling Wilma te Weert, die daar in een plan ontwikkeld heeft in nauwe samenwerking met de gemeentelijke stedebouwkundige dienst, dat in alle opzichten afwijkt van andere in de gemeente Venray gerealiseerde plannen. UNIEK PLAN In de eerste plaats zullen de wo ningen niet in één lijn worden uit gevoerd, maar krijgen de woningen verspringende voorgevels. Boven dien is er variatie in de hoogte van de woningen, waardoor het geheel een bijzonder speels karakter krijgt. Een ander wezenlijk verschil met andere woonwijken is, dat hier spra ke is van een totale milieudetaille ring .Dat wil zeggen, dat in de op zet van de totale wijk meteen het definitieve, voor deze wijk zeer aan trekkelijke straatbeeld wordt aange legd, zoals het profiel en de aankle ding van de straten (verschillende soorten bestrating), muurtjes, voet paden, parkeermogelijkheden, rroen- voorziening, accentuering van de hoogteverschillen etc. „BLIK VAN DE STRAAT" Er wordt van uitgegaan, dat de toekomstige bewoners hun auto niet op de straat behoeven te laten staan. De vrije seclorwoningen krijgen alle een aangebouwde garage, terwijl de premie-verkoopwoningen in de ach tertuin een car-port krijgen, welke door middel van een achteraanslui ting bereikbaar is. Hierdoor hoopt men het „blik op de straat" zoveel mogelijk te beper ken. Bovendien -snijdt door die ach teraansluiting het mes van twee kanten. Deze kan n 1. tevens dienen als speelterrein voor de jeugd. GUNSTIG GELEGEN Deze nieuwe woonwijk met een speciaal eigen karakter, is gelegen binnen de singelstructuur van Ven- ray-kom en met een goede relatie tot het centrum. De nieuwe woon buurt zal duidelijk als een eenheid herkenbaar zijn. Plezierig is bovendien, dat alle wo ningen een optimale tuindiepte krij gen. De woningen, welke aan de zij de van de Zuidsingel worden ge bouwd hebben als voordeel een „ruim zicht" op de aan de.overzijde van de weg gelegen sportvelden. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling op dit terrein, dat op het be stemmingsplan „De Wieën" als een „nader in te vullen vlek" is aange duid, z.g. terrasflats te bouwen. Wij ziging van visie heeft er toe geleid, dat voor een ander woongebeuren ter plaatse is gekozen. In ieder geval ontstaat hier straks een woonwijk met een eigen karak ter, die voor Venray uniek is. OOSTRUM café van D(jk Mgr. Hanssenstraat 27 Zondag 10 december is de eerste tocht van de jaarlijkse winterserie- wandelingen. In opdracht van de ..WANDELSPORT FEDERATIE VENRAY" hebben „St. Chrisloffel". „De Lcunse Belhamels" cn „De Na tuurvrienden" samen deze organisa tie voor hun rekening genomen. Men kan op 3 verschillende plaat sen starten tussen 13.00 - 14.00 uur op bovengenoemde plaatsen. De te lopen afstand isi 5 km. Het inschrijfgeld is 1,per per soon. Als beloning ontvangt iedereen aan het einde van de tocht gratis soep en een sticker. Eerste vergadering van commissie voor handel en middenstand De nieuwe commissie van advies en bijstand aan burgemeester en wethouders voor Handel en Midden standszaken houdt op dinsdag 12 de cember om 15.30 uur haar eerste openbare vergadering in de b. en w. kamer ten gemeentehuize. Op de eerste plaats zal deze com missie zich bezig houden met zaken welke de inmiddels ontbonden oude commissie voor midden- en kleinbe drijf heeft behandeld om daarna te spreken over de doelstellingen van de nieuwe commissie. Vervolgens wordt de toetsing van de nieuwbouwplannen van een bouwmarkt aan de orde gesteld om tenslotte het vraagpunt van de V.Z.O. over detailhandelvestiging op daartoe niet-bestemde plaatsen na der te bekijken. LEUNEN Gemeenschapshuis Albionstraat 28 Deze keer zijn de spelletjes onder weg (op 2 na) vervangen door op drachten, waarin sportattributen ver borgen zitten en op alle drie de plaatsen gelijk zijn. Men kan hier een aantal punten mee behalen, waarvan de uitslag be kend wordt gemaakt in de krant- De volgende tochten zijn op 14 ja nuari cn 11 februari. Houdt deze da tums alvast vrij, want we gaan door met de puntentelling. Iedereen, jong en oud, kan aan de- Commissie voor verkeer voor het eerst bijeen Op dinsdag 12 december a.s. zal de commissie voor verkeer voor het eerst bijeenkomen. De openbare ver gadering begint om 19.00 uur en wordt in kamer 201 van het gemeen tehuis gehouden. Het advies van de commissie wordt gevraagd over de herinrichting van het Henseniusplein. In het ontwerp plan is een fietspad aan de noord zijde van het plein gepland. De be staande parkeervakken 44 stuks zullen worden teruggebracht naar 26 stuks. Het ligt in de bedoeling de ze te voorzien van parkeermeters om hierdoor korter parkeren te berei ken. De totale kosten van de recon structie van het plein worden ge raamd op 465.000, In het kader van de regeling „Sub sidiëring modernisering winkelcon centraties" is het ministerie van Eco nomische Zaken inmiddels verzocht dit project voor subsidie in aanmer king te laten komen. MERSELO Café Janssen Grootdorp 40 ze winterscrie deelnemen. Een tocht voor de hele familie, voor iedereen, voor allemaal!!! Tevens is in OOSTRUM de ge legenheid om 20 km. le lopen. Ver trek precies 12.00 uur bij café van Dijk. SNERTLOOP In hel kader van de sportieve re- creatie organiseert hel Comité Re creatiesport Venray in samenwer king met hel Winkelcentrum Venray haar jaarlijkse wandel- en onénta- tietocht onder de naam „snertloop". Deze wordt gehoudvn op 28 dcc. Bekendmaking vuurwapenwet De burgemeester van Venray, hoofd van plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten behoeve van houders van een algemene of bijzondere machti ging tot het voorhanden hebben van een of meer vuurwapenen of muni tie bekend, dat het merendeel van deze machtigingen op 15 januari 1979 haar geldigheid verliest. Degenen die na voormelde datum houder van een geldige machtiging wensen te zijn dienen tijdig hun machtiging ter verlenging aan te bieden c.q .een nieuwe machtiging aan te vragen bij de afdeling open bare orde en veiligheid, kamer 119, van het gemeentehuis, Maasheseweg Venray, 6 december 1978 De burgemeester voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche. Lour descomité afd. Venray De decembermaand is misschien wel een van de mooiste maanden van het jaar voor familiefeesten. We hebben zojuist onze surprise-avond gehad en binnenkort staat Kerstmis weer voor de deur. Een week later nemen we afscheid van'1978. Alle maal uitgesproken familiefeesten. Onze gedachten gaan deze maand zeer speciaal uit naar zieken, die vaak eenzaam of bedelegerig deze feesten beleven. Voor hen zou de zon gaan schijnen als ze naar Lourdes konden gaan. Graag zouden wij zo veel mogelijk van deze mensen op 22 mei 1979 een Lourdes-reis willen aanbieden. Zo'n 20 zieken zullen dat geluk mogen beproeven. Maar als de thermometer op onze bank- rekening nog wat wil stijgen, dan kunnen er nog enkele mensen geluk kig gemaakt worden. We zijn gtJl deze maand, misschien schiet er nog iets over voor uw zieke medemens. Rek. nr. 17.39.06.958 bij de Rabo bank te Venray t.n.v. Lourdes-comi- té afd. Venray zal uw gift in dank aanvaarden. De rikavond van 27 november Is een succes geworden voor de onder staande winnaars en wij willen hun ook danken voor de steun die ze ons gegeven hebben. De uitslag was als volgt: 1. 490 p. dhr. Custers, Oirlo 2. 485 p. dhr. Buyssen, Leunen 3. 479 p. dhr. M. Claessens, Leunen 4. 425 p. mevr. Peeters, Horst Middelprijs 377 p. dhr. F. Lucassen, Leunen. De volgende rikavond zal gehou den worden op maandag 11 decem ber in café P. Martens, aanvang 20.00 uur. Wij hopen dat U weer allen aanwezig zult zijn. A.s. zaterdagavond 9 december om 20.00 uur presenteren de exploitant van bar-discotheek 't Oude Brouw huis en discjockey Theo te Liessel het hoogtepunt van hun vijfde Disc- jockey-concours, middels de finale en prijsuitreiking. Bij de zes finalis ten bevindt zich ook de Venrayer Peter Fleurkens. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 1510 Keuring van I huisslachtingen In verband met de feestdager ,u het opnemen van verlofdagen is a! voor de gemeentelijke vleeskcuri en dienst niet mogelijk keuringen huis te verrichten in de periode 22 december tot 8 januari a.s. Verwacht wordt, dat degenen, huisslachtingen verrichten met iin situatie rekening willen houden ué hiervoor begrip kunnen opbreng t Vergadering van bestuurscommissie :1e u; De bestuurscommissie voor sp;hi zaken, jeugd- en jongerenwerk k d( op donderdag 14 december 's av< f om half zeven in de kantine van gemeentehuis in openbare verg; ring bijeen. Op deze vergadering zal „Draagvlakonderzoek buitensp accommodatie" worden behandel Met name alle sportverenigin r'j die hun activiteiten buiten uito nen zijn van harte welkom op -h bijeenkomst. Versturen aanslage onroerendgoed belasting Aanvankelijk lag het in de bet ling om de aanslagen voor de om rendgoed-belasting rond 5 decen te versturen. Om te voorkomen, het aanslagbiljet als een on-welk<er Sinterklaassurprise in de brtev n bussen zou glijden, zal de Rijksbe tingdienst te Apeldoorn de aansla ia een paar dagen later verzenden. OPENBARE BEHANDELING VA DE GEMEENTE BEGROTING 1971 Op maandag 18 cn dinsdag 19 f| cember a.s. gaat de volgende cn I vens laatste ronde beginnen van handeling van de gcmeenlehcg ting voor 1979. Zoals bekend hebben de voor ters van de raadsfrakties enkele ken geleden hun algemene beseh wingen op deze begroting gebout r In de openbare raadsvergader |c maandag 18 december wel 16.00 uur begint zal hel coll van b. en w. mondeling hierop r geren. Omdat hel voor de eet keer is, dat hel college niet schril 'e lijk maar mondeling op de algcm beschouwingen antwoordt, mag interessante vergadering legem a worden gezien. Ook de volgende dag zal de ver dcring om 16 uur beginnen, met evenals op maandag een pa van 18.30 tot 19.30 uur. Er zal n worden gestreefd de vergader n rond 23.00 uur te sluiten. VERANTWOORDI De gemeentebegroting is voor: van een „nota van aanbiedit Hierin wordt door het college vat en w. als het ware een verantwo ding gegeven van de geraamde p ten. Hierin wordt het „hoe" „waarom" van de in de begroting noemde bedragen uiteengezet. Voor de gemeenteraad is deze 1 ta van Aanbieding hét stuk om college om nadere toelichting te k nen vragen. Dat doet de raad ook in zijn algemene beschouwing Tot op heden was het de gewo te, dat het college na enkele wé de raad schriftelijk antwoordde de vele vragen, welke in de alger ne beschouwingen worden gestel* Dit jaar wordt een andere weg wandeld, welke ongetwijfeld v het publiek aantrekkelijker zal De voor bepaalde onderdelen van begroting verantwoordelijke bui meester of wethouders zullen „fris van de lever" mondeling antwoorden geven. Nu wordt de ta van Aanbieding per onderw behandeld en per onderwerp kun zich dus debatten ontspinnen, ui aard binnen het reglement van o Na de replieken en dublieken het betreffende onderwerp geh afgehandeld. Een fractie kan zich tijdens debat voorbehouden op een ond werp of wel een onderdeel daarv terug te komen in de vergader van de volgende dag. De behandeling van het „ciji matige" deel van de begroting <ri plaats op 19 december. Kan de raad zich tenslotte met financiële boekwerk verenigen, wordt de begroting voor 1979 v: gesteld en ter goedkeuring dooi stuurd naar het college van Gede teerde Staten. PROGRAM Om nog eens duidelijk het p gramma van de begrotingsbehan ling te vermelden: Maandag 18 december: 16.00 uur openbare behandel van de begroting 1979 in de kant van het gemeentehuis. Het coll van b. en w. geeft mondeling woord op de reeds gehouden algi ne beschouwingen. Pauze tus 18.30 en 19 30 uur. Dinsdag 19 december: 16.00 uur openbare behande van de begroting 1979 in de kant van het gemeentehuis. Eventi voortzetting van de replieken en plieken en behandeling van het fermatige" deel van de begrot Pauze tussen 18.30 en 19.30 uur. wordt naar gestreefd op beide a» den de vergadering rond 23.00 te kunnen beëindigen.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 8