Fietspadenplan beoogt de veiligheid van de fietsers te verbeteren GOED ONDER DAK" MET AMAK Leenenl Venray en zijn museum Voor 1,3 milj. worden de woning wetwoningen in Zuid opgeknapt POELS m MODEHUIS Wederom internationaal dansgardentoernooi Nieuwe Notaris WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Speelterrein bij Eikenlaan Meubelen Bewegwijze ringsplan Raadslid J. v. Kei j sieren overleden RIJDAG 8 DECEMBER 1978 Nr. 49 NEGEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN ITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY ROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 25 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING I7 II id Op gevaar af onze vingers te bran- n, willen we toch even wijzen naar n ijzer, dat in Venray al precies •intig jaar heet hangt te zijn. Dit tte hangijzer is het Geschied- en udheidkundig museum voor Ven- V ip 9 december a.s. is Met n.l. pre- twintig jaar geleden, dat de in 55 opgerichte Geschied- en Oud- lidkundige Kring in de hal voor de dzaal van het oude gemeentehuis de Grote Markt als eerste open- re aktiviteit de gemeente het prille gin schonk van een geschied- en idheidkundig museum voor Ven- Deze aanzet bestond uit een twee door de plaatselijke industrie ge- ïonken vitrines, waarin een vrij jot aantal in Venray en omgeving dane oudheidkundige vondsten ■rden tentoongesteld. Bij deze ge- [enheid sprak Dr. Glazema, voor- - ilig direkteur van de Rijksdienst or Oudheidkundig Bodemonder- ek te Amersfoort de volgende „his- rische" woorden: isz "ER „Ik s, dat deze vitrine inder ad het begin moge zijn van een jen streekmuseum, waaraan met tzelfde enthousiasme zal worden werkt als aan dit hoopvolle en :esrijke begin." tok de toenmalige voorzitter van Kring, de heer L. Laurensse opte met aller medewerking in- rdaad het doel om te komen tot eigen streekmuseum te mogen reiken. Maar.... op 9 december 78, twintig jaar later is het doel g niet bereikt. Inderdaad werden de twee vitrines de loop der jaren uitgebreid tot i zeer interesante en veel bezochte stalkasten van Venrays verleden, twas toen-het Venrays gemeente apparaat nog in het oude ge- eentehuis was gehuisvest. Later, tn het oude gymnasium aan de tunseweg dependance van het ge- eentehuis werd, werden wegens aatsgebrek in het gebouw aan de rote Markt enkele vitrines over plaatst naar de Leunseweg. Thans zijn er nog drie vitrines te izichtigen in het nieuwe gemeente- verfcis en ligt de rest van de herinne- ngen aan Venray van heel vroeger ;ens veilig achter slot en grendel. Maar de wens om in Venray een iseum te stichten leeft nog even erk als twintig jaar geleden. Alleen is nog maar steeds bij een wens (bleven. Toch is er in de loop der jaren it een en ander gebeurd. In juni 67 werd een stichting „Geschied- Oudheidkundig Museum Venray" het leven geroepen als voorloop- er van een meer definitieve ig met betrekking tot de organisa- e van een museum. Op 19 februari 1974 besloot de ge- eenteraad alle rechten en verplich- ngen van deze stichting over te ne- inclusief de zorg voor het door stichting gestelde doel. Gelijktij- werd een beheerscommissie in- iteld om deze doelstelling verder te werken. Deze commissie heeft jaar gewerkt en zich ingezet een duidelijk beeld te krijgen de mogelijkheid om in Venray museum te krijgen. Het werk werd bekroond met het itbrengen van een rapport in het egin van dit jaar. Dit rapport werd reer gevolgd door een tweetal rap- orten van het Recreatieschap Peel Maas over hetzelfde onderwerp 1 sindsdien is er naar buiten niets leer vernomen van enige aktiviteit. Wèl weten we, dat de wens om in enray te komen tot een eigen ge- chied- en oudheidkundig museum steeds levensgroot aanwezig is. lok weten we, dat de oprichting van dergelijk museum voorwaar een gemakkelijke zaak is, met name raar het de exploitatie, huisvesting, ewaking, personeelsbezetting be ef f en. Tóch menen we, dat het na twin- ig jaar zo zachtjes aan tijd wordt at er spijkers met koppen worden „lagen omdat er zeer veel geïnte- esseerden zijn die graag willen zien 'at Venrays verleden voor deze tijd eeft prijsgegeven. Een lichtpuntje zou kunnen zijn etgeen in de Nota van Aanbieding de gemeentebegroting hierover taat te lezen. Hierin wordt gezegd at het college zich voorstelt binnen- ort met de gemeenteraad van ge lachten te wisselen over de verschil» ende aspecten, die aan de realise- ing van een museum (gebouw) ver- londen zijn en de mogelijkheden om ventueel toch tot een verantwoorde xpositie te komen binnen e» be- itaand gebouw. En nu maar hopen, dat „binnen kort" niet te lang duurt Op initiatief van een aantal par ticulieren in Venray werd in begin 1976 een werkgroep in het leven ge roepen, welke zich ten doel heeft ge steld de veiligheid van de fietsers in en rond Venray te bevorderen. Dit werd nodig geoordeeld, omdat de laatste jaren het fietsen opnieuw in de belangstelling is gekomen; niet al leen als rekreatief vervoermiddel, maar zeker ook als een milieuvrien delijk vervoermiddel in het woon werkverkeer. In mei 1976 werd een discussienota over te maken fietsvoorzieningen aan de gemeente aangeboden en naar aanleiding daarvan werd een nieuwe werkgroep gevormd, waarin zowel mensen van de gemeente Ven ray als leden van de oorspronkelijke werkgroep zitting namen. De taak van deze werkgroep was verbeterin gen van fiets- en bromfietsenvoor zieningen te onderzoeken en een fietspadenplan voor te bereiden. Het resultaat van het werk van deze commissie werd vorige week officieel door wethouder Loonen, de voorzitter van deze werkgroep, aan burgemeester Defesche aangeboden. In het z.g. „Fietspadenplan" wordt een beeld geschetst van de te nemen maartegelen in de komende jaren om de positie van de fietser in het ver keer te verbeteren en te verduide lijken. Het plan zal zo werd bij de aanbieding van het rapport ook gesteld niet vrijblijvend moeten worden gehanteerd, maar als richt snoer dienen voor de te nemen be slissingen. De bedoeling is de gehele bevol king bij dit Fietspadenplan te be trekken. Daarom zal op donderdag 18 januari, 's avonds om half acht in de schouwburg een voorlichtings avond over dit onderwerp worden gehouden. Bovendien is het Fietspa denplan voor belangstellenden ten gemeentehuize (Bureau Voorlichting) voor 2.50 verkrijgbaar. Door de afdeling civiel-technische werken van de gemeente zijn uitge breide fietstellingen gehouden en een enquete onder de scholieren van de middelbare scholen. Deze groep vormt n.l. een zeer belangrijk totaal binnen de fietsgebruikers binnen Venray. Tevens werden de ongeval len met fietsers en bromfietsers na der geanaliseerd. Met de tellingen en de enquête resultaten en de ongevallengegevens als basis werd gezocht naar mogelij ke situatieverbeteringen voor het fietsverkeer. De bedoeling is. dat de in het Fietspadenplan voorgestelde maatre gelen worden ingepast in de be staande plannen, zoals Centrumplan en het structuurplan. In de eerste plaats is gezocht naar de mogelijkheid om aantrekkelijke fietsroutes te creëren. De voorzieningen voor zo'n fiets route kunnen daarbij variëren van de aanleg van vrijliggende fietspa den tot het nemen van maatregelen die het doorgaande vrekeer uit een straat kunnen weren. Enkele konkrete maatregelen zijn: Het in zijn geheel voorzien van de singelring van vrijliggende fiets paden c.q. parallelwegen; de aanleg van vrijliggende fiets paden langs de Henri Dunantstraat tussen Oostsingel en het viaduct Venloseweg; het zoveel mogelijk openstel len voor fietsverkeer in beide rich tingen van eenrichtingsstraten. Het totaal te investeren bedrag be draagt ongeveer 5.000.000,Een groot deel van dit bedrag zal worden opgeslokt door de reconstructie van de Westsingel en de Noordsingel. Het ziet er naar uit dat de wonin gen in de bomenbuurt: Eikenlaan, Beukenlaan, Lindenstraat, Kastan jestraat en Esdoornstraat, welke op de nominatie stonden voor renovatie, een onderhoudsbeurt gaan krijgen. De bewoners van die woningen hebben zich met felheid verzet tegen de renovatieplannen. Uit de bewo ners is destijds een bewonerskom missie geformeerd welke namens die bewoners besprekingen met de Wo ningbouwvereniging Noord Limburg heeft gevoerd. Alle plannen welke door de woningbouwvereniging wer den aangedragen werden door de be woners niet geaktsepteerd. Die be- bewoners stelden vanaf het begin dat ze alleen gebaat waren met een algehele onderhoudsbeurt en achter stallig onderhoud. Zodra de Provinciale Direktie Volkshuisvesting in Maastricht de financiële regeling aksepteert, zal 't aannemersbedrijf Verhoeven op nieuw opdracht krijgen berekeningen te maken voor geriefsverbeteringen. Nu is berekend dat een totale onder houdsbeurt voor die woningen 17.000 gulden per woning zal bedragen het geen neerkomt op een totaal van 1,3 miljoen gulden. Getracht wordt dat de werkzaam heden bij het komend bouwseizoen kunnen starten. Binnenshuis zullen geen veranderingen worden aange bracht, terwijl buiten vervanging van alle puien, daken, deuren, raam kozijnen, fietsenstallingen en eventu ele geriefsverbeteringen zal plaats vinden. Voordat echter een definitie ve beslissing zal worden genomen, zal, als de toezegging van Maastricht, binnen is, nog met de bewoners in een bijeenkomst nadere informatie worden gegeven. Wijkraad en zeker de bewoners- kommissie hebben het bewijs gele verd dat, indien men in een vroegtij dig stadium zich in de plannen van de woningbouwvereniging gaat ver diepen, er veel te bereiken is voor de bewoners. Want het is nog niet zolang geleden dat de woningbouw vereniging probeerde dwingend voor te schrijven dat geen achterstallig onderhoud mogelijk was maar alleen renovatie. Het bewijs is nu geleverd dat het ook anders kan. Geruime tijd geleden zijn wat ge dachten geformuleerd over het op knappen van het speelterrein aan de Eikenlaan. Naar aanleiding daarvan zijn gesprekken geweest met hoofden van scholen, de wijkraad en is de kwestie besproken in de gemeente lijke projektgroep speelvoorzienin- gen. Door de projektgroep zijn de vol gende uitgangspunten opgesteld: het terrein zodanig afsluiten, dat van hieruit geen toegang meer mo gelijk is naar de schoolspeelplaatsen; één veilige toegang tot het ter rein vanaf de Eikenlaan; de te realiseren voorzieningen moeten worden gezjen als een aan vulling op de speelmogelijkhcden van het terrein aai de Leunseweg; uit te gaan van een goed stuk zelfwerkzaamheid. Intussen heeft ook de wijkraad zijn zienswijze op papier gezet. Een en ander zal op de financiële haal baarheid worden bekeken. Thans is afgesproken, dat door de gemeente een plannetje voor het ter rein wordt gemaakt, waarbij reke ning wordt gehouden met grootte en kosten. Op basis hiervan zal nader overleg plaatsvinden met wijkraad en scholen over kosten, zelfwerk zaamheid, planning, uitvoering, etc. Getracht wordt zo mogelijk in het komende voorjaar met de uitvoering te beginnen. Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Behalve het nu officieel aan het kollege van b. en w. aangeboden „Fietspadenplan" is thans ook een „Bewegwijzeringsplan" aan het kol lege aangeboden. In dit plan wordt de bewegwijze ring voor Venray en de tien kerk dorpen geregeld. Het omvat o.m. de interlokale be wegwijzering veelal verzorgd door de A.N.W.B.; de lokale bewegwijze ring, waarbij een nader onderscheid wordt gemaakt in stadsplattegron den en doelbewegwijzering en een totale kostenbegroting voor de tota le bewegwijzering. Dit plan, waarvan de kostenbe groting uitkomt op een bedrag van 300.000,zal, zo ligt in het voor nemen van b. en w., worden voor gelegd aan de commissie voor ver keer. Gelijktijdig zullen de wijk- en dorpsraden hierover worden ge hoord. Om aan het plan een zo breed mo gelijke bekendheid te geven kunnen geinteresseerden tegen een vergoe ding van 2,50 een exemplaar bij het Bureau Voorlichting verkrijgen. Nadat iedereen de gelegenheid heeft gehad een inbreng te geven zal een definitieve versie van het plan wor den opgesteld. MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 Maandagmorgen is het raadslid Johan van Keijsteren uit Merselo op 50-jarige leeftijd in het St. Elisa- bethziekenhuis te Venray overleden. Ongeveer een jaar geleden open baarde zich bij hem een ongenees lijke ziekte, maar desondanks bleef hij zich lang inzetten voor de Kerk- dorpenfraktie in de gemeenteraad. De heer van Keijsteren werd in 1974 in de gemeenteraad gekozen en werd in mei j.L herkozen voor de komende vier jaar. Ondanks zijn ziekte kwam hij in september nog naar de raadsvergadering waarin hij werd beëdigd. In dezelfde vergade ring werd hij benoemd in de volgen de commissies van advies en bijstand aan b. en w.: de commissie voor agrarische zaken, de commissie voor onderwijs, vormingswerk en recrea tie en de commissie voor sociale za ken, maatschappelijk werk en volks gezondheid. De overledene werd op 3 maart 1928 in Oploo geboren. Hij was een van de eersten, die zich in Vrede- peel vestigde en een belangrijk aan deel heeft gehad in de ontginning van dit gebied. Om het jonge Peel- dorp leefbaar te maken zette hij zich in op vele terreinen. Op 8 maart 1971 beëindigde hij zijn agrarische bestaan om concierge te worden bij de Scholengemeenschap „Jerusalem" te Venray. Bij die ge legenheid bedankte hij ook als be stuurslid van de L.L.T.B. om zich op andere terreinen in Merselo nuttig te maken. Zo maakte hij deel uit van de dorpsraad van Merselo en was hij betrokken bij het jeugdwerk in dit kerkdorp. In Merselo, maar ook in Venray, stond hij bekend als een eerlijk, in teger en vasthoudend man. Bij de Scholengemeenschap „Jeru salem" werd hij aanvankelijk aange steld voor het onderhoud van het sportveld en de tuinen, maar gelei delijk aan nam hij meerdere taken op zich, die hij met het grootste ge mak verrichtte. Hij was niet alleen zeer gezien bij het personeel van de scholengemeenschap, maar zeker ook bij de rond 1200 leerlingen, waaraan hij veel aandacht besteedde en waarmee hij graag een praatje maakte omdat hij bij alles het be lang van de jeugd voorop stelde. De plechtige uitvaartdienst, ge volgd door de begrafenis heeft plaats a.s. zaterdag om 11.30 uur in de parochiekerk te Merselo. AAN ALLE INWONERS VAN DE GEMEENTE VENRAY De Koninklijke Harmonie Euterpe te Venray viert a.s. zondag 10 december in de Schouwburg een drievoudig feest. IDe Harmonie behaalde op het bonds- concours te Vught in de afdeling superieur een eerste prijs met lof der jury - 326 punten; 2 Het jeugdorkest van Euterpe presenteert zich voor de eerste keer in het openbaar; 3 De heer Lambert Laurensse is 25 jaar President van de Harmonie. PROGRAMMA: 11.00 uur Optreden van de Harmonie De Vriendenkring en het Gemengd Koor uit Well; 12.00 uur Aanvang van de receptie. Deze receptie wordt opgeluisterd door: Een optreden van de Harmonie o.l.v. de heer Pierre Steyvers met een of meer concoursnummers; Een optreden van het Jeugdorkest; Het uitreiken van het Bondsinsigne aan de secretaris de heer Herman Stevens wegens dienst 25-jarig lidmaatschap. 14.00 uur Einde receptie, waarna gezellig samen zijn met stemmingsmuziek door de kapel De Dorfdudler uit Well. Het bestuur en de leden zuilen het bijzonder op prijs stellen u bij deze gelegenheid te mogen begroeten. Bestuur en Leden Koninklijke Harmonie Euterpe Venray een speciale cocktailshop vol met feestelijke kleding De Carnavalsvereniging de. Pierot- ten uit Venray organiseert onder auspiciën van het I.I.G. (Internatio nale Interessengemeinschaft für Karnevalistische Tanzturniere) op zondag 17 dec. in de schouwburg van het psych. centrum St. Anna hun 2e internationale dansgarde toernooi. Dit danstoornooi hetwelk 'n voor selectie is voor de Europese kam pioenschappen die in maart 1979 ge houden worden in Tongeren België, zal bezocht worden door 500 dan seressen uit binnen- en buitenland. Zij zullen in 9 categorieën strijden om de ereplaatsen. De hoogst ge plaatste in genoemde categoriën ont vangen de startkaart voor de Euro- Bij Koninklijk Besluit van 29 no vember 1.1. is tot notaris te Venray benoemd de Heer B. T. Lunter, ge boortig uit Budel en thans wonende te Breda. De nieuwe benoemde notaris volgt met ingang van 1 januari a.s. Nota ris Mr. M. A. A. M. Receveur op, die gedurende 23 jaar notaris te Venray is geweest. De heer Lunter was voorheen werkzaam op notariskantoren te Nij megen en te Breda. Hij is 49 jaar, gehuwd en vader van 4 kinderen. pa-cup wedstrijden. Tevens is er voor het hoogst aantal gescoorde punten de Rank Xerox trofee be schikbaar. Het Gardedansen heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Was het voorheen dat deze sport slechts beoefend werd in het Rhein- land, Zuid-Limburg en Belgisch Limburg, vandaag de dag kan men stellen dat van Groningen tot Maas tricht, van Hamburg tot München en van Antwerpen tot Eupen deze sport tot 'n grote hoogte gerezen is. Het is daarom zo belangrijk dat de Pierot- ten er in geslaagd zijn om opnieuw zo'n groot toernooi naar Venray te brengen. De schouwburg van St. An na die hun door de direktie ter be schikking is gesteld geldt als zeer ge schikt voor dit toernooi. Een staf van 90 medewerkers waaronder de jury, die bestaat uit deskundigen uit Duitsland, België en Nederland, dragen zorg voor een goede afwikkeling van de wedstrij den. De loting van volgorde van optre den geschiedt op vrijdag 8 dec. om 19.30 uur in den Kerkdijk van St. Servatius door Notaris Kooien uit Venray. Mocht U interesse hebben om dit dansgarde toernooi te bezoeken, dan is die mogelijkheid aanwezig. Het Ju nioren toernooi vangt aan om 12.00 uur, terwijl het senioren toernooi om 19.00 uur aanvangt.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 1