7ERENIGINGSNIEUWS >NJ <S> .09 I CTERPENIEUWS O.J.C. PUREE BK O.J.C. DE BRAK Decennium in Free Wheelin Venrays Mannenkoor Aan alle religieu- sen in Venray Venray l\l A.N.V.J. joekskapel K.V.V. Venray NIERSTICHTING jeugdklubs veltum Werkgroep Homofilie Venray Schilderij „St. Anna" Neutronennieuws 10 Jaar Dansver. Amusement Calvijn en de Oecumene Nieuws uit Overloon AANBIEDING VOORDEELBOEKEN BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF londerdag 30 nov. om 20.00 uur letitio voor 't gehele koor. ;ondag 3 dec. van 11.00 - 12.00 uur etitie voor 't hofkoor in Almonda. londerdag 7 dec.: om 20.00 uur re- itie voor 't gehele koor. iondag 10 dec. van 11 - 12 uur re- itie Hofkoor in Almonda. ifmelden Hofkoor bij hr. Jos Phi- sen, Helfrichstraat 8, tel. 1053. tfmelden Mannenkoor bij dhr. H. mmans, Niessenstraat 7, tel. 2687 Hotel Almonda tel. 5777. londerdag 30 november: 19.30 uur letitie harmonieorkest Prinsenhof, londerdag 7 december: 19.30 uur letitie harmonieorkest Prinsenhof. 3ndag IC december 11.00 uurzon- 'ochtendconcert met harmonie en nengd koor uit Well. In schouw- rg. Vanaf 12.C0 uur receptie i.v.m. iaald resultaat in Vught; presen- ie jeugdorkest; jubileum presi- it. ifanaf 14.00 uur frühschoppen met Dorfdudler. LEERLINGENOPLEIDING: nderdag: 8.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno .ucassen en J. Verstegen in Co- linxhof. iandag: 6.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Os; 8.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van 2s; 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 uur klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. ïsdag: 6.30 uur koperinstrumenten o.l.v. fan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit iaieassen in Coninxhof. oensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- ad tot donderdag 19.00 uur bij de jetaris, telefoon 1225; daarna insenhof tel. 1671. Afmelden jeugdopleiding bij>. de er Raedts, tel. 2803. Capriccio Donderdag 30 november 19.00 tot uur gezamelijke repetitie. Zondag 3 december 11.15 uur ge melijke repetitie. Bojema Vrijdag 1 december 18.45 uur ge melijke repetitie. Denk eraan, tijdens deze repetitie ordt een groepsfoto gemaakt. Saltarello Zaterdag 2 december 19.00 uur ge melijke repetitie. Afmeldingen koor: Uitsluitend per lefoon bij Dorien Reynders, 1327. Afmeldingen orkest: Pater Falco, lefoon 5855. Woensdag 6 december om 19.15 u. irtij-repetitie voor de mezzo-sopra- :n. Om ongeveer 20.15 uur repetitie >or het hele koor. Blijft u trouw komen, de kerstcon- rten naderen. Als u verhinderd bent, graag uw melding aan mevrouw Schrooten, L 3309, of aan mevrouw v. d. Be- irom, tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zondag 3 december, 11.00 uur me iwerking Eucharistieviering in de .Lambertuskerk te Reuver. 12.00 ir Koffieconcert in het Gemeen- ihapshuis „De Schakel", eveneens Reuver. Vertrek per bus om 9.45 r vanaf Almonda, Julianasingel en 50 uur vanaf Esso-pomp, Leunse- eg. Dinsdag 5 december geen repetitie. Donderdag 7 december 20.30 uur luziekkursus voor de leden, die zich iervoor opgegeven hebben in Sint oseph, Overloonseweg 2. Afmeldin- en voor deze kursus bij P. Croy- ïans, Spinetstraat 14, tel. 1578. Dinsdag 12 december 19.30 uur re- etitie voor de tenoren, om 20.00 uur Dor het hele koor in De Essel, Ur- ïlastraat. Indien u verhinderd bent dan ge- eve u zich af te melden bij dhr. J. teijlen, Kolkweg 3, tel. 1221, of bij levr. W-: Manders-Weijers, Oranje- traat 7, tel. 6159 O.J.C. Puree organiseert op vrijdag dec. a.s. een optreden van „Gerrit üiristiaans" Gerrit speelt vooral uistermuziek en heeft een eigen re- lertoire samengesteld. Deze avond is er ook geuze- en rapistenbier verkrijgbaar. Aanvang uur. Dinsdag 12 december om 20.00 uur willen we graag met de religieusen van Venray samenkomen voor een eucharistieviering in het kader van de Advent. Wij zullen hiervoor sa menkomen in de kapel van het Eli- sabeth-ziekenhuis. De rector van het ziekenhuis zal in deze eucharistie- Hallo, iedereen, allemaal! Er zijn zondag 3 december maar drie excursies. En wel de vol gende: Jan naar Geysteren voor padde stoelen om 8.30 ur. Jan naar Geysteren joor padde stoelen om 10.00 uur. Henk i.v.m. Sinterklaas, wat hij in Nijmegen op 2 december viert, pit hij zondag 3 december uit, dus geen ex cursie. Gert-Jan naar Griendtveense Peel voor vogels om 8.30 uur. Verder kan ik de vogelliefhebbers een mededeling doen: zaterdag 2 de cember is er bij Gert-Jan om 9.30 u. een vergadering over de SOVON (landelijke vogeltrek). Er wordt dan gepraat over wat die organisatie al lemaal doet, waar ze zitten, en meer van die dingen. Dan nog iets: er is een dringende oproep van luitjes die de Jeneverbes maken. Waar blijft de kopy. We heb ben kopy nodig. (Voor de Jenever bes, natuurlijk.) En dan tenslotte: tegen de tijd dat jullie dit lezen krijgen jullie heel spoedig (of hebben jullie al) het ex- prom voor de maand december, een trias en eeh amoeba. Dit was het voor deze keer. Tot volgende week. Helène. Kanarievereniging De Huisvriend GROTE VOGELSHOW Grote vogelshow op zaterdag 2 en zondag 3 december in zaal „In den Engel", Poststraat. De Huisvriend houdt op deze da gen namelijk haar onderlinge wed strijd. Meer dan 500 vogels zullen in deze feëerieke zaal geshowd wor den, zoals zang- en kleurkanaries, exoten, parkieten en bastaarden. De opening van deze show vindt plaats op zaterdag 2 december om 18.00 uur en is dan voor het publiek geopend tot 22.00 uur. Zondag kan men daar terecht van 10.00 - 20.00 uur. Voor vogelliefheb bers en andere belangstellenden be slist de moeite waard om eens een kijkje te komen. Zondagavond om 7 uur trekking loterij. De volièrevereniging „De Vogel vriend" nodigt al haar leden met echtgenote of verloofde uit op de feestavond, die gehouden wordt op vrijdag 1 december in zaal Volle- berg, Hcnseniusstraat 20. Aanvang acht uur. Het bestuur. Op 3 december vindt in Sittard 't festival plaats onder het motto: „Het festival van de Limburgse jeugd die nu wel eens wat anders wil". Een motto waar duidelijk uit blijkt dat de jongeren en hun belangen tij dens dit gebeuren centraal zullen staan. Belangen zoals werken, stu deren, wonen, een goed loon, een be hoorlijke uitkering, een schoon mili eu, vrede en veiligheid. Op vele terreinen zijn jongeren aktief bezig om voor deze zaken op te komen. We zien dat in de vele akties en an dere aktiviteiten die jongeren in hun eigen omgeving, de school, hun wijk, dorp of stad, het bedrijf, enz. ont plooien. Die aktiviteiten lopen uiteen van het opkomen voor eigen sport-acco- modaties tot en met knokken tegen de enorme jeugdwerkloosheid. Maar wel met de overtuiging: „Als we er gezamelijk niets aan doen, dan kun nen we nog wel lang wachten". Naast een info-markt zal er door lopend een programma draaien waar de jongeren-„kultuur" centraal zal staan. Daarvoor hebben we beslag weten te leggen op een aantal pop groepen, cabarets, disco en dans groep die hun steentje bijdragen aan de ontspanning en sommige ook aan de akties van jongeren. Het Algemeen Nederlands Jeugd Verbond roept alle Limburgse jonge ren op om deel te nemen aan ons festival. Een festival dat niemand mag en kan missen: omdat het leuk is, omdat je er een heleboel te weten kan komen en omdat het tevens een demonstratief karakter: het is ten slotte het festival van de Limburgse jeugd, die nu wel eens wat anders wil. Kaarten zijn op onderstaand adres zes gulden te krijgen, zorg wel dat je op tijd bent. Jette van Zutphen, Haammaker- straat 26, Venray. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Reeds opgerichte in Venray, heeft nog en kele blazers nodig! Geintereseerden kunnen bellen na 18.00 uur: J. MICHIELS, TEL. 3209 L. LINSSEN, TEL. 6136 KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, woensdag 6 december le denvergadering met ganzebordspel. Allen hartelijk welkom. Dit jaar heeft in Venray en Oos trum de kollekte voor de Vereniging tot steun aan de Nierstichting Ne derland het mooie bedrag van onge veer 5300,opgebracht. Allen die hun bijdragen en mede werking hieraan gegeven hebben, héél hartelijk dank. Nier-comité Venray O.J.C. Free Wheelin organiseert op tweede kerstdag een grandioze toep- middag. Aanvang 14.30 uur. Ieder een, die hieraan mee wil doen, moet zich vóór 16 december opgeven bij M. Verheijen, G. Schütte, H. v. Brui- nisse of G. Veugen. Het inschrijfgeld voor deze middag bedraagt 5,en wordt helemaal aan mooie prijzen besteed. Nadere informatie volgt in deze krant en in Free Wheelin zelf. Disco Zaterdag 2 december is het weer een drukke dag Voor de jeugd van plm 2 tot 8 jaar is er eerst een sinterklaas middag. Dit is dan alleen bedoeld voor de kinderen die in de wijk Noord-West wonen. Verder is er dan voor de avond weer een disco-avond. Deze is wel voor iedereen vanaf 9 jaar toegankelijk. We zullen er dan ook zeer nadrukkelijk op gaan letten. De aanvang is om 19.30 uur en we stop pen om 22.00 uur. Van de jeugdleiding zullen aanwe zig zijn: Fien, Petra, Jan, Huub en Peter. Niet te vergeten de beheerder Toon en onze d.j.'s Corry, Pukkie, Bram en Frenske. Tot ziens in Trefcentrum Den Hoender, Ursulastraat 2, Venray. Op maandag 4 december, dinsdag 5 december en woensdag 6 decem ber is er geen klub in verband met Sinterklaas. En zou u uw kind een oud over hemd mee willen geven ter bescher ming van hun kleding. Bij voorbaat dank! viering voorgaan. Al loopt dit kalenderjaar ten ein de, de aktiviteiten van onze werk groep daarentegen gaan stug door. Dit is ook wel nodig; als we terug kijken op de aktie welke we gehou den hebben op het station te Ven ray moeten konstateren dat er nog erg veel mensen moeite hebben met homosexuelen, die in dit geval opko men voor bestrijding van achterstel ling door de N.S. (overigens niet al leen van homo's). Ook een voorlichting op één van de scholen in Venray heeft onze ogen weer eens geopend. We moes ten konstateren, met de aanwezige leerlingen, dat wanneer binnen deze school (1200 leerlingen) leerlingen zich bekend zouden maken als homo- sexsueel, deze dan geen leven meer zouden hebben. En de schoolleiding? Deze is blijkbaar van mening dat aan (homo)sexsualiteit geen aandacht ge schonken hoeft te worden. De leer lingen besloten daarom op eigen ini tiatief ons uit te nodigen. Daarom is het nodig dat we door gaan. Eén van de aktiviteiten is de gespreksavond. De eerstvolgende zal gehouden worden op woensdag 6 de cember a.s. om 20.00 uur. We praten dan over de „homo-subkultuur". In hoeverre is het goed/slecht dat er homo-bars bestaan? Ook starten we binnenkort met 'n „homo-praatgroep" (alleen mannen), waarin geprobeerd zal worden om aan de hand van eigen ervaringen de bewustwording te ontwikkelen en stimuleren. Wanneer men in onze aktiviteiten geinteresseerd is, neem dan kontakt op met telefoon 5197. Pierotten nieuws Repetities dinsdag 5 dccemebr 1978: junioren van 19 tot 20.30 uur; senio ren van 2C.15 tot 21.30 uur. Woensdag 6 december senioren van 18.45 tot 20 uur i.v.m. danstoernooi „St. Anneke" te Nijmegen. In verband met sinterklaas gaat dinsdag 5 december de ledenverga dering NIET door. Die is nu gepland op dinsdag 12 december. Agenda 1 Opening 2 Contributie 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Mededelingen 6 Rondvraag 7 Sluiting Wij hopen dat op de laatste verga dering van 1978 ALLE leden aanwe zig zullen zijn. N.B. Voor ALLE leden is deze week stickers-verkoop. Doet allen mee! Afgelopen vrijdag is de eerste bij eenkomst geweest van het nieuwe N-bom comité, zoals aangekondigd. We heben de zaak weer op poten ge zet en nu draait het comité weer. Allereerst kunnen we de verheugen de mededeling doen dat we vrijdag 1 december weer in de Grotestraat zullen staan met een standje. Verder wordt er op zaterdag 16 december een internationaal sym posium gehouden in Amsterdam. Hier zullen diverse hooggeplaatste buitenlandse sprekers het woord voeren. Al deze mensen zullen een betoog houden tegen de N-bom, dus dat kan interessan» worden. Mochten er men sen zijn die interesse hebben om er heen te gaan, dan kunnen zij zich opgeven bij de paters Franciscanen, Klarinetstraat 32, Venray. Ook voor verdere inlcihtingen rond de aktie kunt u daar terecht. Namens het comité, Hans Jeuken J.U.M. merselo 4 jaar J.U.M. Deze maand is het 4 jaar geleden dat JUM werd opgericht. Dit feestje gaan we dit weekeind volop vieren. Voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar is er vrijdag 1 december een groots disco-bal met de discotheek Stage Fright. Aanvang 7 uur; entree voor leden is gratis, niet-leden betalen 1, Omstreeks half elf zal het laatste plaatje gedraaid worden. Zaterdag 2 december is er een op treden van de pop-formatie I.J.M., met veel bekende nummers en een aanzienlijk portie eigen arrangemen ten. Toegang voor iedereen van 15 jaar en ouder. Entree voor leden 1,50, niet-le- den 2,50. Aanvang 8 uur. Beide avonden zijn we te vinden onder in de zaal van het Jeugdhuis. Zaterdag j.l. hield Dansvereniging Amusament een jubileum gehuwden bal bij gelegenheid van het 10-jarig rig bestaan van deze vereniging. Het was eind 1968 toen een paar enthousiaste dansliefhebbers op het idee kwamen elke maand een dans avond te organiseren. Dat lukte wonderwel, maar men kwam toch al gauw met problemen te zitten, zo als vermakelijkheidsbelasting over de entreekosten, afspraken met or kesten, wisselend aantal deelnemers waardoor soms de kosten niet gedekt konden worden, enz. Men dacht deze problemen op te lossen door het op richten van een vereniging en het dansen op platen. Dat eerste was 'n sukses, het tweede echter niet. Na enkele maanden bleek het platen- dansen een echte flop. Het waren uiteindelijk „De Peel- zwervers" die tegen een redelijke vergoeding bereid waren maande lijks voor de muziek te zorgen. En zo werd tot medio 1970 elke laatste zaterdag van de maand gedanst in zaal Volleberg. Toen kwam de klad er in. Het aan tal bezoekers liep terug en men had overal kritiek op. De zaak werd op geheven, maar niet voor lang Kennelijk kon men dat „avondje- uit" toch niet missen. Opnieuw wer den de koppen bij elkaar gestoken en opnieuw werden de dansavonden georganiseerd. Maar daarnaast ging men ook over tot ontplooiing van andere aktiviteiten, zoals Sinter klaas-avonden, droppings, kienen en noem maar op. Aktiviteiten die er voor gezorgd hbben dat de vereni gingsband sterk bleef bestaan en men nu uiteindelijk het 2e lustrum kon vieren. Het jubileumbal van de afgelopen week was slechts 'n voor proefje. In het voorjaar wil men dat een beetje grootscheepser gaan vie ren. Al wil men geen onbeperkt leden tal hebben om fijne en rustige dansavonden te waarborgen toch kan men momenteel nog een klein aantal leden aannemen. Geïnteresseerden doen er dan goed aan zich ten spoedigste op te geven. a.s. Vrijdag 1 december spoelt de Nijmeegse formatie „Tedje en de Flikkers" in De Brak. Het optreden begint om plm. 21 u. Werkgroep huisves ting gaat enquete houden Er bestaat sinds enige tijd een werkgroep huisvesting die zich richt op jongeren en alleenstaanden in Venray. De werk- en aktiegroep is opge richt omdat er nog steeds in Venray geen goede en betaalbare woonruim te te krijgen is voor jongeren en al leenstaanden. Jongerencentrum Free Wheelin deed in 1975 een onderzoek naar de woonbehoeften van jongeren; de re- sultater. waren overduidelijk er zou gébouwd moeten worden, veel jongeren wilden zelfstandig wonen. Maar in de drie jaar na het onder zoek, is er voor de jongeren nog niet één betaalbare woning opgeleverd. De werkgroep huisvesting gaat nu opnieuw een enquete houden onder de jongeren en alleenstaanden, om een beeld te krijgen van de situatie op dit moment. Maar daar laten wij het niet bij, er zullen ook andere akties volgen, want: WIJ WILLEN WONEN! De enquete wordt gehouden (kan ingevuld worden) in de jongerencen tra Puree, De Brak, Free Wheelin en Iduna, verder op De Hoebert (voor leerling verplegers) en woensdag 29. donderdag 30 november en vrijdag 8 december tijdens de koopavond in de Grotestraat. Recht op wonen is ook jouw recht. Sluit je aan bij de werkgroep. Kon- taktadres: Hoenderstraat 10, telefoon 3293, (Free Wheelin). Congres in Amsterdam teken van Advent Kijkt u wel eens op dinsdagavond naar de serie „De Christenen"? Op 14 november j.l. was de afle vering over de reformatie aan de beurt. De presentatie hiervan was waarschijnlijk anders dan vele vol wassenen zich uit hun schooltijd herinneren. En toch ontkomt zelfs Bamber Gascoigne niet aan de voor oordelen die vroeger zijn ingescherpt getuige zijn visie op de stad Geneve ten tijde van Calvijn. Waarom moet het stadsleven in Geneve steeds weer met Calvijn vereenzelvigd worden? Waarom stelt men Calvijn verant woordelijk voor het gerechtelijk op treden in die tijd? En dan blijft nog de vraag onbeantwoord of de „toegedichte" straffen wel zijn uit gevoerd. Gascoigne haalde geen en kel archiefstuk of proces verbaal aan. In zijn boek wordt Calvijn niet eens geciteerd. Degene die zich werkelijk de moei te getroost zicl^ in het leven en werk van Calvijn zelf te verdiepen raakt onder de indruk van het esprit van deze man, van zijn trouw aan wat hij zag als zijn roeping, van datgene wat hij de kerk van Christus te le ren had. Onder het motto: „Calvinus eccle siae doctor" (Calvijn leraar der kerk) kwamen in de laatste week van sep tember in dit jaar, aan de vrije uni versiteit te Amsterdam 80 deskun digen bijeen om naar elkaar te luis teren in het kader van hun onder zoekingen m.b.t. Johannes Calvijn. Protestanten van diverse kerkelijke richtingen en uit alle delen van de wereld, zelfs vanuit Japan en Ko rea, waren naar de nederlgndse hoofdstad gekomen. Onder de aan wezigen waren ook een achttal ka tholieken afkomstig uit de Verenig de Staten van Amerika en uit West- Europa. Dit mag verwonderlijk lij ken maar ingewijden weten dat ook in de rooms-katholieke kerk de laat- elkaar van gedachten over de voor werk van Calvijn groeiende is en tot publikaties van hoog wetenschappe lijk niveau heeft geleid. Het was geen schokkend kongres en het kreeg ook nauwelijks aan dacht van de journalistieke pers. Er is veel gebeurd. Men heeft in ware oecumenische gezindheid naar elkaar geluisterd. Men wist zich aan gesproken door Calvijns inspanning de eenheid onder de christenen te bewaren. („Here, Gij weet en ook de mensen hebben daarvan de be wijzen dat ik niets anders bcooogd heb dan dat Uw Woord alle geschil len zou bijleggen." Calvijn.) Elke ochtend werd een godsdienst oefening gehouden. Het Onze Vader en de geloofsbelijdenis in evenzove- le talen. Daarna de theologie. Zonder vooroordelen en op weten schappelijke wijze wisselde men met drachten die zijn gehouden. Weer drachten die zijn gehouden. Wer eens te meer bleek hoeveel Calvijn te zeggen had, ook aan de mens uit de 20e eeuw. Het werd dan ook al gemeen betreurd dat door geldge brek, de vele arbeid die is verricht om de nog niet in druk verschenen preken van Calvijn voor druk gereed te maken, niet bekroond kan worden door de publicatie ervan. Maar het werk wordt wel voortgezet. De wil echter om juist te begrijpen, juist te verstaan, maakte dit congres voor schrijver dezes tot een uniek gebeu ren. Wanneer we spreken over oecume ne dan dienen we elkaar in de eers te plaats te willen verstaan. De pro fessor uit Zuid-Afrika en de domi nee uit het Oostblok, de rooms-ka- tholiek en de gereformeerde bonden; zij deden het. Men hoeft niet naar Amsterdam men hoeft geen deel uit te maken van een hooggeleerd gezelschap om dat te kunnen. Alleen het „van goe de wil" zijn is voldoende om in de ander een engel (des Heren) te ont dekken. Wisten de herders dat al niet? Een goede Advent. Namens de werkgroep Protestants- Roomskatholieke Samenwerking Rob Kuiper P.S. Mocht u belangstelling heb ben om eens iets van die andere groep christenen te weten, doe dan mee aan de Kerkenconferentie. Inlichtingen bij: dhr. H. Kaarse maker, Beek 8, Merselo, tel. 04786- 201; mej. A. Steen, Mozartstraat 87, Venray, tel. 04780-5439. Zondag 3 december zal de Venlose formatie Decennium optreden in Free Wheelin. Decennium (Decade) is een Neder landse popgroep met een lang verle den, dat reikt tot aan de zestiger ja ren. 'n Groep die gelukkig de laatste tijd niet meer vreemd in de oren klinkt. Sinds de nederpopsien-periode, waarin ook een lp werd uitgebracht, is er veel veranderd; in positieve zin wel te verstaan. In de voorbije jaren heeft Decen nium elke uithoek van het land be zocht en heeft zich d.m.v. radio en tv-specials een vaste reputatie weten op te bouwen. Vanwege de uitgebreide bezetting kan namelijk 'n live-optreden waar gemaakt worden, en dat werpt dui delijk zijn vruchten af. De groep speelt een goed sluitend repertoire, waarbij meer nadruk wordt gelegd op kwaliteitsmuzick dan op bedriegelijke acts. Decennium is een groep die niet speculeert op de hitlijsten, hoewel 't repertoire varieert van ballads tot swingmuziek. Zodoende is de muziek toeganke lijk voor een grote groep mensen, en niet alleen voor de kritische popmu ziekkenners. Het leeuwendeel van de muziek wordt geschreven door Pieter Koster hoewel diverse lyrics afkomstig zijn van René Kauffman. Bezetting van de groep: Harry Wit jes, zang: Pieter Koster, gitaar en zang; Jack Kessels. gitaar; Koos Kos ter, bas en zang; Rob Bos, saxofoon; Karei Koster, toetseninstrumenten en zang; Ger Brands, slagwerk; Re né Kauffman, conga's. Kortom, swingende muziek zondag 3 december. Als iedereen op tijd komt beginnen we omstreeks 21.00 uur. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 telefoon 1970 Afdelingen voor volwassenen. Keuze uit de aanwinsten: J. Clavell. Rattenkoning (oorlogsro man). C. Cookson. Mary Ann en haar grote vriend. Hannah Green. De apostelen van broeder Bisset. L. Huizinga. Adriaan, Olivier en Tar- zan. (humoristisch). E. Hunter. Voorbij de horizon, (fa milieroman).! R. .laffe. Vier vrouwen. B. B. Jagt. De muskietenoorlog ver halen). S. Lagerhlöf. Gösta Berling. (streek roman). R Larkin. Vruchten van begeerte (historische roman). U. Miehe. Poema (thriller). Kath. Bond van Bejaarden Veilig verkeer op de wegen is ook in onze dagen een noodzaak. Daarom is er voor onze bejaarden een des kundige gevraagd, dies zal spreken over verkeersveiligheid, met dia's, enz. e.a. Zal plaats hebben op vrij dag 1 december in hotel Deriet, aan vang 'smiddags om 14.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom op deze mid dag. Zondagochtendconcert De fanfare zal op zondag 3 decem ber een concert geven, en wel ter gelegenheid van de 65e verjaardag van haar direkteur de heer F. Scho- rer. De heer Schorer stelt er erg veel prijs op om dit concert in Overloon te mogen verzorgen. Uiteraard was de fanfare „Vriendenkring" zeer in genomen met dit verzoek van de heer Schorer. Dit feestelijk zondagochtendconcert wordt verzorgd in 't gemeenschaps huis te Overloon op 3 december a.s., aanvang 11.30 uur. Iedereen is van harte welkom, en mogen wij uw aan wezigheid als een er erkenning en blijk van waardering zien voor het direkteurschap van dc heer Schorer en zijn fanfare. Fanfare „Vriendenkring" gehuldigd Ter gelegenheid van het behalen van een le prijs in de cre-afdcl&ig op een bondseoncours op 11 novem ber j.l. te Vught en promotie naai de hoogste afdeling Superieur), werd dit korps zaterdagavond in het ge meenschapshuis letterlijk cn figuur lijk in de bloemen gezel. Onder grote publieke belangstelling waaronder Pastoor der Kinderen uit Overloon en burgemeester van Heus- den had een receptie plaats. Zowel de burgemeester als de pastoor had den niets dan lof over dit ruim 50 leden tellende gezelschap, die nu de hoogste sport der muzick-ladder heb ben bereikt. Onder de bekwame leiding van de heer F. Schorer oud direkteur van de Philips-harmonie wist dit korps liefst 307 punten te behalen. Tijdens de receptie werd onder doodse stilte dc concoursnummers ten gehore gebracht. In zijn dankwoord dat daarop volg de, door de voorzitter van de fanfare de heer Weijmans, dankte deze voor de geweldige belangstelling. Verder kon de voorzitter mededelen dat de fanfare het volgend jaar augustus enkele concerten hoopt te geven in Tjechoslowakije dit als tegen-bezoek van een muziekkorps uit dat land dat een bezoek had gebracht aan on ze fanfare ter gelegenheid van 't 60- jarige bestaan. Groot hondenboek 39,50 nu 24,50 Groot kattenboek 39.50 nu 24,50 Groot paardenboek 39,so nu 24,50 Groot volièreboek 39.50 nu 24,50 Groot aquariumboek 39.50 nu 24,50 Callie Knight 24.00 nu 9,50 Groot cactussen- en vetplantenboek 39.50 nu 24,50 Geillustreerde medische encycl. 39.50 nu 19,50 Het geheim van Baron Oudewater 21.50 nu 7,50 Wijn en kaas van Europa 69,50 nu 59,50 GROTESTRAAT 28 VENRAY (aanbiedingen geldia uiterliik 31-12)

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11