VERENIGINGSNIEUWS >NJ O.J.C. PUREE Vrouwen-Kafé Venray IN Ven rays Mannenkoor 'ENIEUWS JlTERPl 1200 uur Koffieconcert in het jongerenkoor t'Lilo" O.J.C. IDUNA J.U.Mc Pierotten nieuws Rikken in Leunen - Huisbezoek St. Nicolaas Bijenhoudersbond van de L.L.T.B. afd. Venray C.P.N. Amnesty international SCOUTING Venray-Horst Nieuw comité stop de neutronenbom TOURCLUB 0VERL00N 100 PEEL EN MAAS uw Venrays weekblad Uit de gemeenteraad van Vierlingsbeek Voortzetting proefonderzoek baarmoederhals kanker )onderdag 23 nov. om 20.00 uur letitie voor 't gehele koor. Na de ize concert in de schouwburg. Al- zangers worden verzocht in uni- naar de repetitie te komen, ondag 26 nov. hofkoorrepetitie in nonda van 11-12 uur. 30 nov. om 20.00 uur etitie voor 't gehele koor. 6 .(melden voor 't hofkoor voortaan •en bij dhr. Jos Philipsen, Hel- istraat 8, tel. 1053 en voor 't koor dhr. J, Gommans, Nisesenstraat el. 2687 of Hotel Almonda, tel. aidag 24 nov.: VSO Repetitie voor de sopranen alten. .15 Repetitie voor de tenoren en assen. idag 26 nov.: ,15 Hoogmis in de Paterskerk g.v. Christus Koning, indag 27 nov.: 8.30 Repetitie voor de sopranen alten. isdag 28 en donderdag 30 nov.: Extra repetitie voor de so- iranen. jdag 1 dec.: .30 Repetitie voor de sopranen alten. n9.15 Repetitie voor de tenoren en issen. (meldingen uitsluitend bij dhr. 5, tel. 1C91. jeurten Blitterswück-Venray v.v. rïjdag 24 nov. Dhr. Megens ondag 26 nov. Dhr. Maasdam aaandag 27 nov. Dhr. Jansen frijdag 1 dec. Dhr. Rötjens. 00 Mftderdag S3 november: 9.30 uur repetitie harmonieorkest 'rinsenhof. J iderdag 30 november: 9.30 uur repetitie harmonieorkest 'rinsenhof. december: ondagochtendconcert in schouw- lurg met harmonie Well. iansluitend vanaf 12.00 uur recep- e i .v.m. behaald resultaat in ught; presentatie jeugdorkest en .jileum president, trdag 25 november: jstmiddag voor leerlingen har- „jnie kinderen van leden. 14.00 jur Coninxhof. LEERLINGENOPLEIDING: iderdag: 1 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno jpucassen in Coninxhof. pndag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van p8 00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; L9.C0 uur klarinetten le groep o.l.v. ;n Lucassen; uur klarinetten 2e groep o.l.v. in Lucassen. isdag: 6,30 uur koperinstrumenten o.l.v. Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit ,ucassen in Coninxhof. :nsdag: Individuele repetities o.l.v. Doris ran den Broek. telden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de w '■retaris, telefoon 1225; daarna •*~isenhof tel. 1671. «Iden jeugdopleiding bij de ODE^er Raedts, tel. 2803. Jaai ,»ei J hm VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING [r\Binsdag 28 november, 19.30 uur I letitie voor de alten; om 20.00 uur Ul»r het hele koor in de Essel, Ur- lastraat. londerdag 30 november, 20.30 uur aziekcursus voor de leden die zich p :rvoor opgegeven hebben in St. seph, Overloonseweg 2. Afmeldin- 7Cn voor de cursus bij: dhr. P. Croy- ins, Spinetstraat 14, tel. 1578. £g|. Zondag 3 dec. 11.00 Eucharistievie- 1,1 ig in de St. Lambertuskerk te Reu- meenschapshuis .,de Schakel", eneens te Reuver. Vertrek per bus i 9.45 uur vanaf Almonda, Julia- singel en 9.50 uur vanaf de Esso- zefcip, Leunseweg. Dinsdag 5 dec. geen repetitie. tl1 Bij verhindering gelieve u zich af melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- :g' 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders- eijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Jt jWoensdag 29 nov. a.s. om 19.45 uur rtij-repetitie voor de alten. Om [geveer 20.15 uur repetitie voor het e koor. [Als U verhinderd bent graag uw leiding aan mevr. Schrooten, tel. b9, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. CAPRICCIO Donderdag 24 november: 19,00-20.30 uur Gezamenlijke repe titie. Zondag 27 november: 11.15 uur Gezamenlijke repetitie. BOJEMA Vrijdag 25 november: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 26 november: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. Afmeldingen koor: uitsluitend per telefoon bij Dorien Reynders 1327. Afmeldingen orkest: Pater Falco 5855. VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdagavond is er weer een jongerenviering in de Vredeskerk bij gelegenheid van het feest van Chris tus Koning. Het thema van de vie ring is dan ook: Christus Koning. Er worden vrolijke liederen gezongen door 't koor, dat onder leiding staat van Jo van Els .evenals het vaste orkest. De koorleden worden om 18.00 uur in het parochiezaaltje ver wacht. Alle leden worden verzocht om el ke woensdagavond op de repetitie aanwezig te willen zijn, aangezien we gaan beginnen aan het kerstpro gramma, waarvoor we de inzet van alle leden nodig hebben. Kun je echt niet komen, meld je dan even af bij Liesbeth van Geenen, tel. 04780-5349 of kom even langs het repetitielokaal en meld je dan af bij Rezi. van Hoo- ren. Tot zaterdag om 6.00 uur. A.s. zondag 26 nov. zal in de soos te Oostrum een concert plaatsvinden van de Venrayse groep The Hoeked. De groep heeft onlangs nog ge speeld in Doornroosje te Nijmegen, waar zij een stuk keihard en swin gende muziek teweeg brachten. Deze groep speelt dan ook keiharde en swingende muziek waar men beslist niet stil bij kan blijven zitten. Het concert zal om 20.30 uur beginnen in het gebouw de oude Watermolen te Oostrum. Verder zal, zoals gewoonlijk, de zaterdag tevoren, dus 25 november, weer discotheek Stage Fright uit Venray zorgen voor een gezellige discoavond. THE TON ENGELS BAND In deze band zitten drie spelers, uit de vroegere groep „Babyion". Ton Engels is een beroepsgitarist, hij heeft vele soloconcerten gegeven. Momenteel is hij druk bezig met zijn tweede instrumentale elpee die in januari uit zal komen. Ton Engels en de band maken swingende muziek met goede teks-' ten met de nadruk op het totale ge luid; ook het melodische effect ver liezen zij niet uit het oog. Deze band maakt uitstekende mu ziek ook vanwege het feit dat alle groepsleden al zo'n jaar of tien er varing in 't vak hebben. Dit spreekt duidelijk uit hun perfecte optreden. Dus: 25 november in Free Wheelin, Hoenderstraat 10 te Venray, de TON ENGELS BAN. Entree: 3 hollandse guldens. O.J.C. Puree organiseert zondag 26 nov. a.s. de comkgroep „Inner- space". De band bestaat al 8 jaar en speelt vooral hardrock. De groep be staat uit: Hans Deuser, zang; Jan Janssen, gitaar, dwarsfluit, zang; Gerrie Peters, gitaar, zang; Jan Müs- kens, drums, zang en Jo Eikhout, basgitaar, zang. Aanvang 9.00 uur; entree 3, Uq merselo Vrijdag 24 november: Beste jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar, vanavond een avond vol sport, spel en spanning. Veel plezier dus van 7 tot 10 uur. Volgende week vrijdag is er een grandioos disco-bal in de zaal van het jeugdhuis. Hiermee vieren we dan het 4-jarig bestaan van JTJM. Zaterdag 25 november: Ook vanavond weer dolle pret na tuurlijk. Voor iedereen van 15 jaar en ouder is er vanaf 8 uur een heer lijk muziekje waarvan je kunt genie ten tot 12 uur. Ook voor jullie natje en droogje wordt gezorgd. Volgende week een eenmalig op treden van de groep I.M.J. Ook dit in het kader van ons 4-jarig bestaan. Veel plezier. Repetities dinsdag 28 nov. 1978: Junioren: 19.00 - 20.30 uur. Senioren: 20.15 - 21.30 uur. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Vrijdag 24 november is het weer zover. Ja. want dan is er weer een DISCO-SPECIAL in trefcentrum „den Hoender". Zoals jullie wel al zullen weten is deze disco alleen toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder. De entree is 1,en we beginnen om 20.0 uur. Deze avond wordt ver zorgd door de drive-in discotheek STAGE-FRIGHT. We hopen dat jul lie er weer allemaal zullen zijn, zo dat we met deze extra disco voor jullie door kunnen blijven draaien. Tot ziens vrijdag 24 nov. a.s. De Jeugdleiding. Hoi, N.J.N.-ers. Ook deze week zijn er maar liefst vier excursies. Ze gelden dus voor zondag 26 november en het zijn de volgende: 1. Bocna gaat naar de Griendts- veense Peel om vogels te bekijken. Vertrektijd 8 uur. 2. Gert-Jan gaat naar de Hamert. Ook al om vogels te bekijken. Ver trektijd 8 uur. 3. Jan gaat naar de Spurkt voor vogels en nog iets wat met ruilver kaveling te maken heeft. Vertrektijd 8 uur. 4. En ja, dan komt nu de excursie van Henk naar de Ooypolder bij Nij megen. Ik denk dat hij daar vogels en eendjes gaat bekijken. Jullie moe ten dan vanuit Venray om 8 uur vertrekken met een groepje (voor degenen die willen dus )en dan zal Henk op jullie wachten bij de Waal brug (of het gemaal, dat zie je maar). Zo, dat waren ze dan weer. Ik hoop wel dat alle e.l.'s aanwezig zijn op de afgesproken tijd, zoals vorige week niet het geval was. Maar laten we daar niet meer over spreken. Tol ziens (zoals altijd), Helène. De rikavond van 13 november hebben we weer achter de rijg. Na een gezellige avond te hebben door gebracht kwam de volgende uitslag uit de bus. 1 550 p. dhr. A. Lucassen, Leunen 2 523 p. dhr. Peeters, Horst 3 304 p. mevr. Peeters, Horst 4 '469 p. dhr. B. Buyssen, Leunen Mïddelprijs 417 p. dhr. J. Goumans, ,Vênray. Alle belangstellenden vriendelijk bëdankt voor de gezellige avond en de-rdaadwerkelijke steun die U de voetbalclub hebt gegeven. .}^ij verwachten U allen weer op maandag 27 november in café P. Marlens waar onze volgende rik- avond is. Opper Piet maakt even bekend dat pakjesavond is volgeboekt, maar dat er de andere dagen nog ruimschoots de gelegenheid is om bij u thuis of bij de vereniging op bezoek te ko men. Bij bezoekenij van langer dan een uur komen ook verenigingen van buiten Venray in aanmerking. Schroom niet en bel vandaag nog onze plan-piet op voor een afspraak. De kleine vergoeding die gevraagd wordt stroomt naar een goed doel. Het Spaanse secretariaat is bereik baar onder nummer 04780-5435. Ge lieve uw naam, adres, telefoonnum mer en gewenste tijd te vermelden. Een dezer dagen zal door het ka binet, dat hoofdzakelijk uit mannen bestaat, een Wetsontwerp over abor tus aan de tweede kamer aangebo den worden. Gezien de aktualiteit van het onderwerp en omdat de kon- sekwenties van een nieuwe wet het leven van veel vrouwen zal bepalen willen'we als Vrouwenkafé Venray hier op inhaken. Maandag 4 december, 8 uur 's avonds organiseert het Vrouwen kafé een diskussie-avond over abor tus. Aan de hand van de film „Abortus doe je niet zomaar" van Hillie Mo lenaar kun je je eigen mening toet sen aan de mening van andere vrou wen. En welke vrouw heeft hierover geen mening? Een theologe zal de film inleiden. Enkele vrouwen van „Wij vrouwen Eisen" zullen hun inbreng hebben in de diskussie. Alle vrouwen uit het Venrayse zijn van harte welkom om samen met ons mee te denken over dit emotio neel zo geladen onderwerp. Tot maandag 4 december om 8 uur in het Vrouwenkafé, Hoenderstraat 10 in Venray. Het vrouwenkafé is iedere maan dagavond open van 20.00 tot 23.30 u. De Venrayse bijenhouders orga niseren voor het seizoen 1979 een cursus voor het diploma imker. De cursus, die 12 praktijk en 4 theorielessen omvat zal gevolgd wor den door een examen, waarvoor, bij goed gevolg, een diploma uitgereikt zal worden, De onkosten voor deze cursus zullen ongeveer liggen tussen de 20 en de 30 gulden voor de ge hele cursus, aangezien het Rijk de ze sursus subsidieert. Aspiranten voor deze cursus hoe ven zelf geen bijen te bezitten of lid van een bijenvereniging te zijn. Opgave voor deze cursus na 6 uur en in het weekeinde bij A. Muller, Ooster Thienweg 16a te Oostrum, tel. 04780-4272. Aangezien de bijenhouderij zich de laatste jaren, in een toenemende belangstelling mag verheugen, mede door diverse onderzoeken van over heidsinstellingen, en het bewezen nut van de bijenhouderij voor de groente- en fruitteelt, zal de Ven rayse vereniging proberen meet voorlichting te geven over de bijen teelt. De vereniging zal zoveel mo gelijk materiaal en kennis ter be schikking stellen van de lagere scho len, die hiervoor contact op kunnen nemen met onderstaande adressen. Ook zal getracht worden, om met medewerking van de Gemeente, tot de bouw van een openbare bijenstal te komen, zodat de voorlichting nog beter kan gebeuren, via excursies en aanschouwelijk onderwijs voor scho len. Wie de bijenhouderij wil steu nen, kan zich opgeven als lid bij on derstaande adressen: Voorzitter: G. Mulders, Stationsweg 122, Venray, tel. 04780-5999; penningmeester: J. W. Jacobs, Lang straat 77, Venray, tel 04780-1213. vice-voorzitter: J. Janssen, Deurne- seweg 160, Ysselsteyn, tel. 04785-584; secretaris: A. Muller, Ooster Thien weg 16a, Oostrum. lel. C4780-4272. Komende clubavond, donderdag 30 november a.s., dia's en zwart-wit fo to's gepresenteerd door de „London- travellers". Deze avond wordt gehouden op de Oude Oostrumseweg 19 te Venray. Aanvang 20.C0 uur. Ook de echtgenotes, zijn op deze avond, van harte welkom. Na de pauze bespreking meege brachte foto's. Lour descomité afd. Venray HEEL HARTELIJK DANK Nu de kolportage met steunkaar- ten teneinde loopt, doet het ons goed te kunnen konstateren, dat Venray en kerkdorpen weer goed hebben meegedaan. Het wachten is nog op drie wijken en we hopen aan het einde van deze maand deze aktïe te kunnen afsluiten. Dan hebben we bijna vier maanden „kolporteren" achter de rug. Dat dit zoveel tijd in beslag heeft genomen, komt mede door de gemeentelijke kollektekalen- der, die we steeds voorrang hebben gegeven. De kolporteurs/trices die nog niet hun wijk hebben af kunnen werken en mogelijk nog hulp nodig hebben, kunnen zich in verbinding stellen met dhr. L. Heidens, Nieuwlandstr. 28, tel. 2364 en er wordt meteen ge holpen. We zijn blij te kunnen konstateren dat er naast de kaartverkoop nog di verse akties hebben plaatsgevonden, waardoor we ons streefgetal: 20 zie ken gratis naar Lourdes, waarschijn lijk zullen halen. Diegenen die van de lange lijst kunnen worden afgevoerd, doordat zij een gratis reis krijgen aangebo den, krijgen hiervan tijdig bericht, zodat men zelf nog de nodige maat regelen kan treffen. Dit zal zijn be gin januari. Er wordt ons wel eens gevraagd wat kost zo'n Lourdes-reis? De exacte bedragen hebben we nog niet, maar men moet rekenen op 600, per persoon incl. verblijfkosten. En dan nog dank aan die mensen die geld stortten op onze bankreke ning. Al komen de bedragen drups- gewijze binnen, toch is het nog mo gelijk dat er 21 zieken naar Lourdes kunnen als er nog wat geld bijkomt op onze bankrekening bij de Rabo bank Venray, nr. 1739.06.958. Dat zou een nieuw rekord betekenen! Wie helpt ons? Op zaterdag 18 november j.l. heeft de afdeling Venray van de CPN op feestelijke wijze herdacht dat de CPN dit jaar 60 jaar bestaat. Het gebeuren vond, zoals bekend, plaats in Free Wheelin. De rommelmarkt, die 's ochtends plaats had, vond zeer goed aftrek. Het bleek dat wat voor velen afgedaan had, voor anderen nog van waarde was. Men mocht zich zelfs verheugen in de komst van St. Nicolaas en enkele van zijn hel pers. Dezelfde Goedheiligman was er overigens, door zijn intocht in Ne derland, de oorzaak van dat de kin derkennis goed bezocht werd. De middag werd gevuld door een vrede- en veiligheidsmarkt en een forumdiscussie rond het thema vrede en veiligheid. Tevens werd er een videoband vertoond met opnamen van akties zoals die gevoerd zijn te gen de invoering van de neutronen bom. Tijdens de vrede- en veilig heidsmarkt vulden verschillende po litieke en niet-politieke organisaties met hun stands de grote zaal van Free Wheelin en brachten met hun materiaal verschillende aspecten rond vrede en veiligheid onder de aandacht. In de forumdiscussie die hierna volgde en waar aan meege- dana werd door de SP, CPN, PSP, FNV, ANJV, NVB, PvdA en het co mité „Stop de neutronenbom" werd de problematiek rond vrede en vei ligheid nog eens uitvoerig bediscus sieerd. Er werden verder een twee tal moties aangenomen. In de eerste motie werd het Nederlandse parle ment de FNV en het CNV opgeroe pen druk uit te oefenen op de rege ring om deze om deze de door het parlement genomen besluiten tegen de invoering van de neutronenbom uit te laten voeren. In de tweede mo tie wordt de Venrayse gemeenteraad opgeroepen zich uit te spreken tegen de invoering van dit monsterlijke wapen. Hierna werd de oprichting bekend gemaakt van een Venrayse afdeling van de Nederlandse Vrouwenbewe ging (NVB)). 's Avonds werd eerst, namens de CPN afd. Venray het woord gevoerd door Ruud Meij. Het absoluut, feestelijk hoogtepunt van de dag vormde het optreden van de Veulpoepers. Zij slaagden er in het massaal opgekomen publiek zeer enthousiast te krijgen en van de dansvloed werd druk gebruik ge maakt. Kortom het was een zeer succes volle dag waar op enthousiaste wij ze het 60-jarig bestaan van de CPN werd gevierd. De CPN afd. Venray wil tenslote nog zijn dank uitspre ken aan iedereen die deze manifes tatie tot een succes hebben helpen maken en voor de felicitaties die zij heeft mogen ontvangen. In het bij zonder wil de afdeling de medewer kers van Free Wheelin bedanken. Wilt U informatie over de CPN? Schrijf dan een briefje naar CPN afd Venray Haammakerstraat 96, Venray. •Hl Afgelopen donderdag hield de werkgroep van Amnesty Internatio nal in Venray een geslaagde infor matieavond over Oeganda. In het voor deze gelegenheid afgesloten achterste deel van café In den En gel vertelde Jos Verbakei aan de aanwezige belangstellenden over de situatie in Oeganda. Hij begon zijn verhaal met een vrij uitvoerige toe lichting van de achtergronden van Oeganda, het Engelse koloniale be wind en de aanwezigheid van vele verschillende stammen, die allen an dere talen spreken. Daarna vertelde hij over de huidige, verschrikkelijke toestanden onder Idi Amin het ontbreken van enig rechtssysteem en de talloze massamoorden. Tenslotte werd er door de aanwezigen vrij uit gebreid gediscussieerd met Jos Ver bakei, waarbij vooral ingegaan werd op de vraag wat kunnen wij wat kan een organisatie als Amnesty In ternational doen? De rol van Am nesty bestaat voornamelijk uit het geven van informatie over een land, waardoor politici, zakenlieden en or ganisaties beïnvloed worden tot een bepaalde opstelling t.o.v dat land en hiermee de situatie in dat land weer kunnen, beïnvloeden. Verder pro beert Amnesty natuurlijk ook direkt iets voor gevangenen te doen via schrijfakties. „adoptie" van gevan genen en financiële hulpakties. In het geval van Oeganda wordt geld ingezameld voor de vluchtelin gen, die nu in Kenia verblijven. Ieder die hulp wil geven aan de vluchtelingen kan dit doen dcor te storten op postgiro 454000 Hulpaktie Oeganda t.n.v. Amnesty Internatio nal 3 Hugo de Grootstraat 7, Am sterdam. Op dit adres kunt U zich ook opgeven als lid. Wilt U in de Venrayse werkgroep of adoptiegroep meedoen, dan kunt U zich wenden tot Ariëtte Henneman, Groene Hart 6, Venray, tel. 6389. „DE SPEELSLEUTEL" „De Speelsleutel" is de naam van een driedelig werkboek voor de gid sen. In september zijn de eerste exemplaren uitgegeven. De naam wil het volgende zeggen: het boek moet de sleutel zijn voor veel plezier. In het eerste deel staat hoe het padvinders/gidsenspel gespeeld moet worden. Het tweede deel bevat aller lei informatie over Sphouting. In het derde en grootste deel staan massa's wil de kinderen op weg helpen en ideeën voor programa's. Het boek stimuleren aktiviteiten te ontplooi- ien. De kinderen kunnen veel plezier aan de „De Speelsleutel" beleven en we zijn blij dat we hen op deze ma nier bezig laten zijn en spelender wijs ook nog wat bijbrengen. CURSUS VOORLICHTING ROERMOND In Roermond is een cursus voor lichting gegeven. Aanwezig waren de leden van de werkgroep werving en publiciteit uit het gewest, per dis triks 'n kontaktpersoon en verdere leden van scouting die zich in had den laten schrijven (leidsters van groepen enz.). Het doel van deze cursus voor lichting was: ons duidelijk te maken waarom publiciteit voor scouting zo belangrijk is en hoe die publici teit het beste kan gebeuren. Ook zijn we kreatief bezig geweest. Iedereen van de aanwezigen had de dag als zeer positief ervaren, dat kwam in de evaluatie duidelijk naar voren. We hopen dat we door deze cur sussen meer en betere informatie naar de buitenwereld, dus naar u, kunnen brengen. Wel, dat was 't dan. Drumen Showband Venray en omgeving Drum- en Showband Venray zal a.s. zondag 26 november deelnemen aan de Limburgse kampioenschap pen. Zij zullen evenals in Kronen berg met vier groepen strijden om de kampioenswimpels. Deze kam pioenschappen, zullen gehouden wor den in het Kuïtureel Centrum „de Haandert" te Tegelen en beginnen om 14.00 uur. De tijd van optreden voor DSV is als volgt: Miniretten 14.00 u. o.l.v. Miss Mini- rette Gladys Kroh. Majoretten 14.10 u. o.l.v. Miss Majo rette Jeanne Voesten. Jeugdtamboers: 16.00 u. o.l.v. tam- boermaitre W. Jenniskens. Senioren tamboers 18.00 uur idem. De uitslagen zijn respectievelijk om 15.15 uur (2x); 17.45 en 19.30 uur bekend. D.S.V. zal na de uitslag ge zamenlijk naar Venray vertrekken waar zij rond 21.00 uur worden terug verwacht door het ontvangstcomité. In tegenstelling tot andere jaren hebben de organisatoren besloten niet door Venray-kom rond te trek ken. Voor de Venrayse bevolking die toch nieuwsgierig is naar de uitslag is het mogelijk na 20.00 uur het vol gende nummer te bellen voor de uit slag 04780-5435. En mocht u de leden van de Showband mee willen be groeten dan bent u rond negen uur van harte welkom aan het repetitie lokaal aan de Leunseweg (oud Ly ceum). Nou ja, niet nieuw, maar we gaan het oude comité „Stop de Neutro nenbom" nieuw leven inblazen. Dit is ons om de volgende reden nood zakelijk gebleken: Vorig jaar heeft het Nederlandse volk door 1,2 miljoen handtekenin gen te zetten een duidelijk NEE ge zegd tegen de Neutronenbom. Ook het parlement heeft zich tegen het wapen uitgesproken. Doordat het verzet tegen de Neutronenbom zo massaal was, had de president van de Verenigde Staten toegezegd het wapen voorlopig niet in produktie te nemen. Nu echter wil Carter via de achterdeur toch de Neutronenbom doorvoeren, door de z.g. „Ontmantel de Neutronenbom". Dit is een gewo ne kernbom die door toevoeging van een Neutronenelemenl op het slag veld in enkele uren is om te bou wen in een Neutronenbom. Ondanks het feit dat het parlement zich des tijds tegen de Neutronenbom heeft uitgesproken, protesteert de Neder landse regering niet tegen deze ont wikkelingen. Het is daarom aan ons Nederlan ders (Venrayers) om aan de regering duidelijk te maken dat het NEE van destijds een definitief NEE was en is. We moeten de regering dus pres sen opnieuw te protesteren tegen de Neutronenbom. Daarom gaan we opnieuw aktie- voeren. Om dit te kunnen doen, heb ben we mensen nodig. Help mee, als uw leven u lief is. Op vrijdag 24 november hebben we de eerste bijeenkomst, dan gaan we de zaken weer opnieuw op po ten zetten. Iedereen die mee wil werken is dan welkom. Om 8.00 uur beginnen we. Het adres is: Paters Franciscanen, Klarinetstraat 32, Venray. Ook voor verdere inlichtingen, of als u wel mee wil werken, maar op bovengenoemde datum niet kunt, kunt u daar terecht. Ons devies voor de komende maand is: „GEEN NEUTRONENBOM, U WEET WEL WAAROM!" Ter gelegenheid van het le lus trum, zal de Tourclub op zondag 26 nov. a.s. een receptie houden en wel in Hotel Deriet van 11.27 tot 13.04 u. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze nlt aanwinsten: K. Bohlens. Tennis; training, tech niek, taktiek. H. van Buuren. Vrouwen, die van vrouwen houden. G. Enby. Recht op liefhebben; een boek over gehandicapten. E. I. K. Esser. Astrologie; populair- wetenschappelijk handhoek; een handleiding voor de berekening van de horoscoop en de systema tiek van de duiding. Geweld en agressie. (Time-Life boe ken). N. Lauda. Mijn carrière bij Ferrari. U. Ney. Handboek van de moderne smalfilm-techniek '.uitrustingen, draaiboek, opname, montage, ge luidsfilm. E. Pott. Majafra; het levensverhaal van de Amsterdamse helderziende Albert Frankenhuis. J. Raynal. Volleybal. Willem van Hanegem vertelt over zichzelf en over anderen uit de voetbalwereld. De raad van de gemeente Vier lingsbeek kwam in vergadering bij een en uit die vergadering noteer den wij het volgende: De DACW subsidie van 565.000 gulden voor verbetering van de Rondweg te Overloon wordt nog niet verleend en dat was de reden waar om de aanbesteding niet is doorge gaan. Wel is het zo. dat zodra er weer gelden beschikbaar zijn die aanvraag zal worden gehonoreerd. Tot vreugde van veel raads leden kon de voorzitter mededelen dat een extra woningcontingent voor dit jaar 25 woningen in het vooruitzicht Is gesteld. Het contin gent voor het jaar 1979 is 70. voor 1980 65 en voor 1981 55 woningen. De heer Aerts was het er niet mee eens, dat de gemeente de reini gingsrechten met 100° o gaat verho gen en van 20 op 40 gulden per jaar brengt en dan tevens nog 3V'» erbij. Maar omdat deze dienst zoveel mo gelijk kostendekkend moet zijn, zat er voor de raad niets anders op, maar de heer Aerts 'werd geacht te hebben tegengestemd. Geen bezwaar had de raad te gen votering van een bedrag van 36.400,voor de aanleg van de ontsluitingsweg industrieterrein Ven rode te Overloon. AANKOOP BOERDERIJ De raad was unaniem blij met de aankoop van het agrarisch bedrijf van P. Janssen te Maashees, waar door woningbouw mogelijk zou zijn. Reeds in 1972 hadden leden van Ge deputeerde Staten erop gewezen dat die boerderij beter kon verdwijnen. Maar het college had met die aan koop geen haast gemaakt omdat ze meende dat dit bedrijf wegens ge brek aan opvolgers vanzelf zou ver dwijnen. Nu de mogelijkheid tot aan koop aanwezig was, heeft het colle ge direkt onderhandeld. De raads leden konstateerdon dat in de voor lopige koopovereenkomst door de verkoper de wens was geuit, het be drag niet te willen vermelden in de agenda. De raad betreurde, dat het bedrag toch in de openbaarheid was gekomen. 965.0C0,— Wat precies met de nog in goede staat verkerende boerderij gaat ge beuren. is nog niet bekend, ook niet wat er zal gebeuren met b.v. de leg batterijen, maar dat was van latere zorg. Na de verkaveling zal dc grondprijs ongeveer 60 gulden per meter gaan bedragen. Of en in hoe verre daar bejaardenwoningen kun nen worden gebouwd wordt even eens onderzocht. Of er bij de oversteek in Maashees verkeerslichten zouden kunnen ko men, zal nagevraagd worden bij de provincie. Verkeerslichten daar gaan 60.000,— kosten. RONDVRAAG Het raadslid Ophey werd door de raadsvoorzitter het woord ontnomen, nadat hij reeds tweemaal aan het woord was geweest. De felheid van de raadsvoorzitter vond mede zijn oorzaak omdat de heer Ophey meen de geen bevredigend antwoord te krijgen op zijn vragen voor deelne ming van niet-raadsleden aan het commissiewerk. Met een ongewone felheid bestreed de raadsvoorzitter die noodzakelijkheid, omdat het col lege het besluit had genomen geen commissieleden te benoemen welke geen raadslid zijn. Alleen werd voor de commissie sport en jongerenwerk een uitzondering gemaakt. Wel zul len in gevallen waar dat nodig is. be trokkenen tot de commissievergade ring worden uitgenodigd. Nog tegen een ander raadslid viel de voorzitter fel uit en wel toen de heer Koopmans uit Holthees vroeg om meer licht in de duisternis te Holthees en daarbij verwees naar een door de dorpsraad aan het colle ge gezonden brief. Hij kreeg ten ant woord dat het college alleen te ma ken had met de raadsleden, als het ging om meer licht in de dorpen. PUBLIEK SPREEKT Ook het publiek in Vierlingsbcek krijgt na de raadsvergadering de kans vragen te stellen en de heer de Vries deed dat door de aandacht er op te vestigen, dat men de weg naar de vuilnisstort niet hoeft te zoeken, want er zijn voldoende sporen in dl? richting door het vuil dat in de bos sen op weg naar de belt wordt ge stort. Maar de raadsvoorzitter kon mededelen dat er reeds 4 processen verbaal zijn opgemaakt tegen illega le vuilstorters. In 1977 werd in Venray begonnen met het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker. Het ging hier over een proef-bevolkingsonderzock, dat in zijn totaliteit als geslaagd ge noemd kan worden. In de regio Nij megen heeft 70*/» van de opgeroepen vrouwen deelgenomen. In Venray was echter het opkomstpercentage aanmerkelijk lager, namelijk 59*/#. Voordat echter een afgerond oor deel kan worden gegeven over dit proefonderzoek, zou het project nog eens drie jaren verlengd mboten worden. Het college van burgemees ter en wethouders heeft besloten ln te stemmen met de verlenging van het onderzoek.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13