O.J.C. PUREE VC Phoenix75 fERENIGINGSNIEUWS DTERPENIEUWS MX.W; Sailjoia in Free Wheelin 169 >NJ Venray IN Klassieke vloerkleden Venrays Mannenkoor J.U.M. Limb. Vrouwen beweging O.J.C. IDUNA Straatbijeenkomst Brukske Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. M.A. N VENRAY thomassenl 60 jaar CPN ook in Venray herdenking Homoseksuelen demonstreren Limburgs Geschied en Oudheidkundig Genootschap Kring Venray e.o. TONEEL Rikken in Leunen Achter de Toren ebberink Nieuws uit Overioon (Donderdag 9 nov. om 20.00 uur re- |titie voor 't gehele koor. Na af- gezellig toepen om leuke prij- indag 12 nov. opluistering van Eucharistieviering van 10.15 uur de Paterskerk alwaar door ons voor de eerste maal de Deut- Messe ten gehore wordt ge- tcht. Verzamelen in uniform om uur bij de ingang van de kerk. afloop bespreking voor 't Hof- >r in Almonda. erdag 16 nov. om 20.00 uur ;itie voor 't gehele koor. 19 nov. opluistering scho- ngfestival in de schouwburg, imelen in uniform om 11.15 uur de foyer. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. unmans. Niessenstraat 7, tel. 2687 Almonda, tel. 5777. nderdag 9 inovember: ïéén repetitie harmonieorkest. nderdag 16 november: 9.30 uur repetitie harmonieorkest 'rinsenhof. ndag 19 november: ntocht St. Nicolaas in Venray. lijeenkomst om kwart vóór twee 'rinsenhof. ndag 3 december: londagochtendconcert in schouw- lurg met harmonie Well, nderdag 23 november: Jaeciliaviering en feestavond n.a.v. concours. (Onder voorbehoud definitieve datum volgt zo spoedig nogelijk). LEERLINGENOPLEIDING nderdag: 8.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno jucassen in Coninxhof. fandag: uur klarinetten o.Lv. Jo van 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 uur klarinetten 2e groep o.l.v. len Lucassen. sdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. lan Versteegen. ixofoons zelfde tijd bij Gerrit .ucassen in Coninxhof. idividuele repetities o.l.v. Doris den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- 1 tot donderdag 19.00 uur bij de etaris, telefoon 1225; daarna tsenhof tel. 1671. ^Afmelden jeugdopleiding bij de Raedts, tel. 2803. lag 10 nov.: 30 Repetitie voor de sopranen n alten. 9.15 Repetitie voor de tenoren en lassen. dag 11 nov.: 3.15 Verzamelen op het plein bij le Paterskerk. Vandaar vertrek- :en wij per auto naar Hoek van ïolland om een jubilerend jon- ^lenskoor toe te zingen en een H. Mis te verzorgen. Ouders die mee rijden, hartelijk bedankt voor uw goede zorgen. Avonds komen de jongens weer aan bij de Paterskerk om 22.30 u. j 12 nov.: Geen Hoogmis gezongen door ons koor, maar door het Venrays Man enkoor die de „Schubert Messe" ingen. Een mooie mis om naar te luisteren en als je op die zondag- lorgen niets beters te doen hebt, ga dan maar eens luisteren, je zult er zeker geen spijt van krijgen, tandag 13 nov.: 8.30 Repetitie voor de sopranen in alten. wdag 14 en donderdag '16 nov.: 8.30 Extra repetitie voor de so pranen. lijdag 17 mov.: .8.30 Repetitie voor de sopranen ai altijd. .9.15 Repetitie voor de tenoren en Afmeldingen uitsluitend bij dhr. lys, tel. 1091. (jbeurten BlitterswUck—Venray: vrijdag 10 nov. M. Claessens maandag 13 nov.: dhr. Fijneman vrijdag 17 nov.: dhr. Hendriks. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING kinderdag 9 november gaat de mu- "icursus NIET door. insdag 14 november, 19.30 uur etitie voor de bassen; om 20.00 u. r het hele koor in de Essel, Ur- llastraat. Indien u verhinderd bent, a gelieve u zich af te melden bij r. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 Mw. W. Manders-Weijers, Oranje raat 7, tel. 6159. Donderdag 16 november, 20.30 uur iziekcursus voor de leden, die zich ervoor opgegeven hebben in St. Jo- sph, Overloonseweg 2. Afmeldingen oor deze cursus bij: dhr. P. Croy- lans, Spinetstraat 14, tel. 1578. „CAPRICCIO" Donderdag 9 november: 19 00-20.00 Gezamenlijke repetitie. Zaterdag 11 november: 19.00-20.00 Gengrale repetitie in de Aula van het Boschveldcollege. Zondagmorgen 12 november: 10.30 inzingen; 11.00 aanvang ochtendconcert. „BOJEMA" Vrydag 10 november: 19.00-20.00 Generale repetitie in Aula Boschveldcollege. Zondagmorgen 12 november: 10.30 inspelen; 11.00 aanvang ochtendconcert. „SALTARELLO" Zaterdag 11 november: Geen repetitie. Afmeldingen koor uitsluitend per telefoon bij Dorien Reynders 1327. Afmeldingen orkest bij Pater Fal- co 5855. Zaterdag 11 nov. zingen we in Het Schuttersveld tijdens de avondmis van 19.00 uur, de latijnse meerstem mige mis. Na de mis nog een klein concert voor de bewoners van Het Schuttersveld. Gaarne tijdig aanwe zig; in uniform. Maandag 13 nov. vieren we Cae- ciliafeest. Om ongeveer 20.00 uur wordt U met echtgenoot of verloofde verwacht in de zaal van „In den Engel" aan de Poststraat. Dinsdag 14 nov. zendt Radio Zuid fragmenten uit van de Zangersdagen in Tegelen om 19.10 uur. Woensdag 15 nov. om 20.00 uur re petitie voor het hele koor. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 3309 of aan mevr. v. d. Bekerom tel. 3332. Pierotten nieuws Donderdag 9 nov.: Pronkzitting Kerkdijk. Raad van Elf - S.P.P. jun. en sen. Garde; 19.00 aanw. Vrijdag 10 nov.: Pronkzitting Kerkdijk. Raad van Elf - S.P.P. jun. en sen. Garde; 19.00 aanw. Zaterdag 11 nov.: Pronkzitting Wortelepin Blerick. Senioren Garde vertrekt 19.45 uur aan Den Kerkdijk. Dinsdag 14 nov.: junioren 19.00 - 20.30 uur senioren 20.15 - 21-30 uur 'Vö MERSELO Vrijdag 10 november: Na het gesjouw van de vorige week. hebben we nu weer een hele avond vol muziek. Van 7 tot 10 uur kunnen jullie zo veel je maar wilt swingen. Iedereen die 12 jaar is, maar nog geen 16, kan bij ons terecht. Zaterdag II november: Ook vanavond is weer alles aan wezig. om 't iedereen naar z n zin te maken, 'n gezellig sfeertje, fijne mu ziek en genoeg te eten en drinken. Iedereen van 15 jaar en ouder is van harte welkom. Beste mensen in Merselo en Vrede- peel. Langs deze weg zouden wij u al len hartelijk willen danken voor uw bijdrage aan de nationale aktie Jan tje Beton. Van de opbrengst van deze aktie kunnen voor de jugd weer talloze aktiviteiten op touw gezet worden. C?d 0 WIJKRAAD NOORD WEST Maandag 6 oktober j.l. is de nieu we wijkraad gekozen in Noord-West. Afgetreden zijn: mevr. Wismans, dhr. Wismans en dhr. Hanen. Mogen wij hun langs deze weg nogmaals hartelijk bedanken voor hun inzet en lef om toch weer alles opnieuw aangedurfd te hebben. Wij hopen nog wel wat steun van hun te krijgen tot de nieuwe wijkraad de draad te pakken heeft. Verder willen we alle bewoners be danken. die de moed genomen heb ben om te komen, te stemmen en hun vertrouwen te geven om zeker door te gaan. De nieuw gekozen wijkraad. Sail-Joia is een groep met internatio nale artiesten. De geschiedenis van deze groep gaat terug tot 1971, toen in Am sterdam de groep Sail werd geformeerd. De oprichters waren Jo-Alice Banta, Daoud Amin, Judith Pertz en Jan Ja cobs. Korte tijd later ontmoeten ze Mau reen Gray, Sail begon toen in kleine clubs en café's op te treden. In '72 komt Karen Harvey bij de groep, die daar voor gewerkt had met mensen als David Crosby, Stephen Stills en Dave Mason. De vaste formatie. Jan, Karin, Kim Haworth, Jo-Alice en Maureen heeft ruim twee jaar bestaan. In '74 verliet Maureen de groep, wat gecompenseerd werd door Bertus Borgers (sax) en Ar thur Hessclbach (gitaar en piano). Toen werd ook, de alom bekende percussio nist, Neppie Noya een regelmatige ver schijning bij Sail. Tot de vele aktiviteiten van Sail be hoorden o.a. ook het maken van film muziek en het begeleiden van Stevie Winwood en Dave Mason en werden zij de Houseband van de melkweg in Am sterdam. In '74 kwamen de portugezen Fernando en Antonio Latneirinhas naar Amsterdam. Vroeger bekend als Jesse and James, in welke formatie zij vele bekende hits en Ip's gemaakt hebben. In '75 kwam de fusie tot stand. Sail-Joia heeft twee Ip's gemaakt (de derde ligt op stapel.) Zij bestaan nu drie jaar en zijn een van de meest opwinden de livegroepen in Nederland en Europa geworden. Ook hebben zij nog drie sin gels gemaakt, waarvan "Amsterdao" wel de bekendste is'. De groep die zondag 12 november voor aan avondje stevig swingen zal zorgen bestaat uit de Amerikanen en Portugezen: Jo-Alice Banta, zang, electrische gitaar en keyboards; Karin Harvey, zang, gitaar en percussionist; Alan 'Gunga' Purves, drums, percussion; Fernando Lameirinhas, lead gitaar en zang. Antonio Lameirinhas, basgitaar en zang. Het optreden begint om 21.00 uur in Free Wheelin Hoenderstraat 10, Ven ray. O.J.C. Puree Leunen organiseert op zaterdag de lie van de 11e „Sjie- ke boksebal". Deze avond wordt he lemaal in stijl gehouden met wijn, tapbier, obers en aangepaste muziek. De soos wordt ook sjiek aangekleed. Voor de mannen is het verplicht in een net pak te komen met een stropdas, de vrouwen in een jurk. De mensen die niet sjiek zijn gekleed wordt de toegang geweigerd. Er wordt en prijs uitgeloofd aan de netst verklede. Aanvang half 9. KRING VENRAY Woensdag 15 nov. is er een bijeen komst voor de leden van de L.V.B. afdeling Venray, in het zaaltje bij de Vredeskerk Er wordt die avond gesproken over E.H.B.O. door mevr. Storms-Pijpers. Aanvang 8 uur. Hopende op een goede opkomst. Het bestuur. Zondag 12 november zal in O.J.C. Iduna de groep GUILTY optreden. De groep bestaat inclusief de bedie ning van het mengpaneel uit 5 per sonen, welke gezamenlijk zorgen voor het ten gehore brengen van goede muziek. De leden van de formatie GUILTY komen van diverse Limburgse groe pen waar de nodige ervaring werd opgedaan om nu een eigen stijl te ontwikkelen welke neigt naar sym fonische rock. Het optreden zal plaatsvinden in de Oude Watermolen te Oostrum en begint om 20.00 uur. A.s. dinsdag 14 november zal er weer een straatbijeenkomst gehou den worden in het Brukske. Deze keer zijn aan de beurt: Bazuin-., Cel lo-, Fagot-, Gitaar- en de Harpstraat. Het doel van deze avond is het be vorderen van het kontakt tussen wijkraad en bewoners; tevens tus sen de bewoners onderling. Daar één van de onderwerpen is „Speelwerktuigen Brukske II", zijn alle belangstellenden van de buiten ring van Brukske II, grenzend aan de Deurneseweg van harte welkom. Op deze avond zal de gemeente Venray dia's vertonen over speel werktuigen. Aanvang van de bijeenkomst is 20.00 uur in het noodlokaal bij de Flierefluit. Koffie en een drankje kunnen ge nuttigd worden. Tot a.s. dinsdag. Wij rekenen op Uü! openbare bibliotheek venray Schoolstraat 82 >- Tel. 1970 Jeugdafdeling Keuze uit de aanwinsten: Bekende en minder bekende kinder spelen voor binnen en buiten. V. Ctvrtek. Vroem Vroem het rovers- kind. Kinder kijk- en luisterhoek. J. Kleinveld. Bejaardenzorg. M. Kruse. Poemel kiest het ruimte- sop. C. Roggen. Wie het weet, mag het zeggen. L. Saris. Schimmetje. R. Swartenbroekx. Zuster Teresa. W. Thatcher. Het kleine kattenboek. Ook deze week. zoals gewoonlijk, weer een mini-exprom voor de ko mende zondag. Dat is dan 12 novem ber. Ook deze keer weer enkele ex cursies. Drie wel te verstaan. Ten eerste: Boena gaat naar maas heggen. Hij gaat wat vogels bekijken en wat paddestoelen determineren. Tgn tweede: Henk gaat naar de Ma- riapeel om trekvogels en eendjes te tellen. Wel moet ik er even bij zet ten dat hij van plan is om lang op de toren te blijven zitten. Dus wei nig lopen. Ten derde: Jan en Gert-Jan gaan samen naar de Kreckenbeck (Duits land), Ook om vogels te bekijken en eventueel paddestoleen te determi neren. De eerste twee excursies vertrek ken om 8 uur en de laatste om 7 uur. Allen vanaf het Schouwburgplein. En dan nu nog een laat en be knopt verslag van zaterdag 21 okt.: de oprichtingsdag. Er kwamen enke le mensen uit Eindhoven en een boel uit Venray. Toen iedereen iedereen kende en eindelijk zat, werd er een openingsspeech gehouden door onze voorzitter Boena. Op het einde sloeg hij met een „hamertje" op een stuk hout en hiermee was afd. Venray opgericht. Daarna werden er dia's gedraaid, waarna een film. Onder de film wer den in het keukentje voorbereidin gen getroffen voor de pannekoeken. Na de film werd er gehupst. Af en toe kon men een pannekoek en thee nuttigen. Tegen sluitingstijd gingen de mees te Eindhovenaren weg (terug naar huis of slapen in Venray) en bleven enkele lieden uit Venray opruimen. Al bij al was het ontzettend leuk en hierbij dan ook een dankwoord aan iedereen die er voor gezorgd heeft dat dit een onvergetelijke avond werd. P.S. D'r rijn op de excursies van vorige wek nog enkele interessante waarnemingen gedaan zoals: boom valk (een late trekvogel); rode wouw; kleine zwaluw; heksen boleet (pad destoel). En.nog m'n excuses voor 't late verslag. Tot ziens, Helène. Anny en Martien Rutten maakten onlangs een archeologische rondreis door Egypte. Beiden, leden van onze vereniging, zullen op de komende clubavond dia's en foto's laten zien die ze op deze reis gemaakt hebben. Bovengenoemde clubavond valt op donderdag 16 november a.s. en wordt gehouden op Oude Oostrumseweg 19 te Venray. Aanvang 20.00 uur. Indien er nog tijd beschikbaar is, bespreken we, na de pauze, meege brachte foto'\ Belangstellenden rijn op deze avond van harte welkom. Willen de Londontravellers hun diaseries voor 30 november gereed maken. Gezien de ontwikkelingen in de ver schillende milieuschandalen in de regio Noord-Limburg, willen wij U graag uit nodigen voor het bijwonen van een bespreking op heden. VRIJDAG 10 NOVEMBER 1978. 's avonds om acht uur in het Vormings centrum voor Werkende Jongeren aan de Bcvrijdingsweg 2a, te Venray. Deze bijeenkomst heeft als doel: 1De aanwezigen te jnformeren over de verschillende gebeurtenissen sinds de dood van de 'proefkoeien'. (augus tus 1977) Er zal een filmpje van tien minuten worden vertoond waarop de lijdensweg en de opnieuw geopen baarde vergi ft igi ngs verschi j nsclen duidelijk te zien zijn. 2. We hebben Dr. H. Govers, weten schappelijk medewerker van de Rijksuniversiteit te Utrecht uitgeno digd. Hij heeft met mensen van de chemiewinkel verleden week een rap port gepubliceerd met onthullende gegevens over de sloot rond de stort plaats. Zijn komst is nog niet defi nitief, maar we zullen er alles aan doen om enkele onderzoekers naar Venray te halen. 3. Samen bekijken we het "eisenpak ket" wat we op woensdag 23 juni 1976 besproken hebben op onze bij eenkomst. Dit in verband met de behandeling van de ONDERZOEKSRAPPOR TEN in de Tweede Kamer der Sta ten Generaal. (Nog deze maand te verwachten!). 4. In de komende begrotingsdebatten van de gemeenteraad (28 nov. a.s) moet een post van 5000,- boete worden goedgekeurd. Wie gaat dat betalen? De Venrayse bevolking of Dhr. Loonen? Ondanks de korte termijn waarop wij U uitnodigen hopen wij dat U allemaal het dringende belang van deze verga dering inzien en rekenen wij op Uw komst. Alle belangstellenden zijn wel kom. Wij hopen dat U vóór vrijdag kon- takt kunt opnemen met Uw achterban zodat wij a.s. vrijdag tot goede beslui ten kunnen komen. MILIEU AKTIECENTRUM NEDER LAND, afdeling Venray. Zoals velen reeds via de verschillende media hebben vernomen, bestaat de Communistische Partij Nederland (CPN) dit jaar 60 jaar. Landelijk zal dit op grote schaal herdacht worden, maar ook in Venray zal met het nodige fees telijk vertoon dit 60-jarig bestaan wor den opgeluisterd. 60 jaren CPN is meer dan een optel som van jaren. Het is veeleer een tijd geweest waarin leden van de CPN met alure, met haar goede daden en fouten, met meer en met minder succes, maar steeds met grote strijdvaardigheid en enthousiasme zich ingezet hebben voor de belangen van de werkers, ongeacht kleur, geloof of afkomst. Ook heeft de CPN steeds op de bres gestaan voor vrede en veiligheid, wat ook op dit moment nog een zeer actueel onderwerp is. Denken we slechts aan de onder steuning van de strijd tegen de invoering van de neutronenbom. Dat vrede en veiligheid ook de Venrayse bevolking na aan het hart ligt blijkt wel uit de massale ondersteuning van de actie "Stop de neutronenbom". Mede door deze ondersteuning kon tenslotte een voorlopige stop op de in voering van de N-bom bewerkstelligd worden. Ook nu nog is deze steun on ontbeerlijk. Een en ander is voor de afdeling Ven ray van de CPN aanleiding geweest om het 60-jarig bestaan ook in Venray te gedenken en wel onder het motto: "Voor vrede en veiligheid". Op zaterdag 18 november organiseert de CPN-afd. Venray in het OJC Free Wheeling een grootse manifestatie, wel ke zal beginnen om 11.00 uur en zal duren tot 's nachts 1.00 uur. Het zal een dag worden waar feestelijke en meer serieuse activiteiten elkaar zullen afwis selen. In elk geval is er voor eenieder wel wat te doen. Hier volgt een bloem lezing van activiteiten: 's Ochtends is er een rommelmarkt, verder enkele kermisachtige activiteiten (b.v. grabbelton, ballengooien) en een creatieve hoek voor kinderen, 's Mid dags zal er een film vertoond worden, is er een "vrede - en veiligheidsmarkt", met deelname van verschillende partijen en instanties die actief aan vrede en veiligheid werken, en een forumdiscus sie rond vrede en veiligheid. Het forum zal op zo breed mogelijke basis samen gesteld worden, 's Avonds wordt de dag feestelijk afgesloten met een optreden van de in Venray niet onbekende groep "de Veulpoepers". De kosten voor de avond zijn 4,-, de rest van dag is gratis, yerder zijn er om de dag te ondersteunen, steunbonnen 2,50 verkrijgbaar. Toegangskaarten, steunbonnen en in formatie zijn verkrijgbaar op Haama kerstraat 90, Venray. Vrede en veiligheid gaat ook U aan, we rekenen dan ook op uw komst. Tot ziens op zaterdag 18 november in Free Wheeling. Op zaterdag 11 november zullen leden van de Werkgroep Homofilie Venray op het station Oostrum/Venray demon streren tegen de invoering van de N.S. \an een jaarkaart met gezinskorting. Hiertoe zullen aan de reizigers pamflet ten uitgedeeld worden, waarin duidelijk gemaakt wordt waarom het gaat. Met de invoering van deze jaarkaart introduceert de N.S. tevens een grove vorm van diskriminatie. namelijk de diskriminatic van de individuele reiziger t.o.v. gehuwden. De N.S. ziet mensen als helften van stellen, c.q. onderdelen van gezinnen, en niet als onafhankelijke vrije individuen. En dat terwijl de meer heid van de Nederlandse bevolking al niet meer in gezinsverband leeft. Dat de N.S. meer mensen in hun trei nen willen halen en bereid zijn daar (gc- mccnschaps) geld voor te betalen vinden wij een goede zaak. Dat de N.S. dat geld echter slechts aan écn groep doet toekomen (zeker niet de grootste en bij lange na niet de meest gediskrimineerde) vinden wij ver werpelijk. Wij eisen dat de N.S. haar voordelen beschikbaar stelt voor alle individuele reizigers en dat de N.S. de persoon als individu erkent. De aktie die wij zaterdag a.s. zullen ondernemen, is een aktie op landelijk nivo, want op vele stations in Nederland wordt tegen deze maatregelen gedemon streerd. De aktie ondervindt verder steun van verschillende andere groepen. Inlichtingen over deze aktie; tel. 04780- 5197. Secretariaat: Dennenoord 6, tel. 1020 Venray Gaame nodigen wij U uit voor de volgende bijeenkomst in het nieuwe seizcen 1978-1979 van de Oudheid kundige Kring Venray en Omgeving. Op maandag 13 november a.s. om 20.00 uur wordt U verwacht in de foyer van het Cultureel Centrum „De BeejekutT' te Venray. Ook introdu- cees zijn welkom. De spreker voor deze avond zal zijn Ir. F. C. Kraayenhagen uit Heerlen. Zijn voordracht met dia's zal zijn. „Vuursteenmijnbouw in Limburg". De toneelvereniging „Crescendo" uit Ysselsteyn heeft dit seizoen een blijspel in studie genomen „Drie meisjes gevraagd" van Anke Wil- donck. Een blijspel waarin een bezorgde moeder bedisselend bezig is om haar drie zonen aan de vrcuw te brengen, terwijl zij erg gesteld is op „stand" en „goede vormen" is haar man een „gewone jongen". Hij houdt niet van al die poespas en ziet dan ook maar weinig heil in de aktiviteiten van zijn vrouw. Het enige wat hij leuk vindt zijn de meisjes die nu over de vloer komen. Al met al een luchtig blijspel. De regie heeft de nieuwe regisseur Gerard Trommelen uit Deurne. Uit voering zondag 12, maandag 13 no vember om 20.00 uur in het gemeen schapshuis in Ysselsteyn. Op 26 november is de jaarlijkse uitvoering in de schouwburg te Ven ray. De rikavond van 30 okt. j.l. rit er weer op en willen dan ook alle deel nemers hartelijk danken voor de steun die ze ons gegeven hebben. De uitslag van maandag 30 okt. 1978 was als volgt: 1. 570 pnt. F. Lucassen, Leunen 2. 524 pnt. mevr. T. Mariens, Leunen 3. 519 pnt. Peeters, Horst 4. 510 pnt. G. Holtackers, Leunen Middel prijs 449 pnt. B. Buyssen Dames en heren rikkers, komt ook eens een keertje een gok wagen en maak eens een avondje vrij om te rikken. U bent dan ook eens een avondje uit om gezellig te kaarten. En daarmee steunt U ook nog de Leunse voetbalclub. De volgende rikavond is op 13 no vember a.s. in café IP. Martens te Leunen, aanvang 20.00 uur. Dames Hovoc 5Phoenix 03 Het leek wel of onze dames nog uitgeput waren van de wedstrijd te gen Olsredlem. Er zat geen pit in die wedstrijd. Misschien deed het ook dat er nog een andere wedstrijd te gelijkertijd werd gespeeld, dat ze afgeleid werden. Toch was de eind stand in het voordeel van ons. Maar het was niet verdiend. De setstanden rijn niet bekend. Er is nog het een en ander dat we op ons hart hebben. We kregen de laatste tijd zoveel reakties van men sen die bij ons recreatief wilden ko men volleyen. Zoveel namelijk dat het bestuur heeft besloten er twee avonden van te maken, n.l. ook op de vrijdagavond. We hopen dat hier door de mensen iets meer te weten komen van onze vereniging. En door dat er zoveel mensen zich aangemeld hebben, heeft onze volleybalvereni ging de kans gekregen rich ver uit te breiden. We vinden dit heel erg leuk en hierdoor blijkt ook dat de mensen nog wat aan sport willen doen. boekhandel van den munchhof Is ooh dinsdags de gehele dag geopend Kunst- en antiekmarkt COR SWAN F.NB ERG HOUDT EERSTELING TEN' DOOP Cor Swanenberg uit Berlicum houdt op zaterdag 11 november om 3 uur zijn eerste boek: „Van hemels licht en hellevuur" ten doop in „Ach ter de Toren". Torenstraat 51 in Sam- beek. Gedurende dit evenement zal de folkloristisch dansgroep Brabants Bont. vanzelfsprekend in kleder dracht. op de aanmoedigende tonen van een harmonika enkele dansen uitvoeren. Cor Swanenberg leest daarna fragmenten voor uit zijn boek, dat deels in het dialekt wan Rosmalen is geschreven. De getekende illustraties in het beek werden gemaakt door zijn echt genote. die onder haar meisjesnaam Nelleke de Laat momenteel in „Ach ter dc Toren" cksposeert: Brabantse landschappen, blooms til levens, por tretten. De illustraties, die rij voor het boek van haar man maakte, rijn er tevens te zien. FOTOGRAFIEK IS OM LANG NAAR TE KIJKEN Fotograaf Gerard Kruysen ekspo- scert eveneens in het Kunst- en An tiekcentrum „Achter de Toren" in Sambeck een kollektie fotografiek. Aan bestaande fotografieke opna men van stukken hout, een land schapje, enz. voegt Gerard Kruysen in zijn donkere kamer op een dus danige manier elementen toe dat heel bijzonder kunstwerken ont staan. Wie kiest uit de fotografiek van eigen opnamen van Gerard Kruysen, kan ervan verzekerd zijn, dat van hetzelfde negatiefmateriaal niet meer dan tien drukken worden gemaakt. Elke druk is genummerd en gesig neerd. Hoek Marktstraat-Schoolstraat OUD PAPIER-AKTIE Zaterdag 11 nov. zal er door het St. Thcubalduagildc uw oud papier weer worden opgehaald. U mag het ook vrijdagsavonds al aan de weg zetten als dit voor u gemakkelijker is. Wel graag goed verpakt of ge bundeld. U weet het toch dat er geen huis vuil bij mag zitten, en dat er ook geen plastic tussen mag ritten. We krijgen hier door een korting op de kg. prijs, zodat we van onze 4 cent per kg. dan ook niet veel meer over houden. Het zou bijzonder jammer zijn als we hierdoor onze papieraktie moeten staken of beëindigen. Ook vodden mag U steeds mee geven, wel graag apart verpakt. We hopen weer op uw medewer king in deze. FANFARE „VRIENDENKRING" OVERLOON OP CONCOURS Zaterdag 11 november a.s. zal Fan fare „Vriendenkring" deelnemen aan een Bondsconcours te Vught. De fan fare komt dan uit in de Ere-afdeling. De fanfare heeft, onder leiding van haar dirigent dhr. F. Schorer en onderdirigent Dhr. P. Vloet, zich zeer intens en serieus voorbereid op dit belangrijke evenement. Er wordt geconcerteerd in de Pau- luskerk aan het Moleneindplein. De fanfare vertrekt uit Overioon. per autobus, om kwart voor vijf. vanaf Math Hafmans café „*t Aide Pas- torieke". Elke supporter die in het bezit is van een auto, wordt beleefd verzocht, om vanuit dit punt ook op voor noemd tijdstip, te willen vertrekken om zó zoveel mogelijk supporters in de gelegenheid te stellen om mee te kunnen rijden. De fanfare zal, ter beoordeling aan de jury, de volgende twee werken ten gehore brengen: Call of the Sca van Eric Ball en Aotomation van Pe ter Yorke. Omdat de fanfare zaterdag als laat. ste korps die dag optreedt, zal ze nog twee extra werken ten gehore brengen en wel: Hungarian melo- die's van Adriaan Bosch en Expo '70 van Paul Yoder. Direkt na dit optreden zal de jury de uitslag bekend maken en de fan fare hoopt dat alle moeite die ge spendeerd is om dit concours tot een succesvol einde te brengen, beloond zal worden. „LOGEKO" BEHAALDE le PRIJS TE UTRECHT De gemengde zangvereniging „Lo- GEKO" behaalde zaterdag 4 novem ber te Utrecht op een nationaal Mu ziek- en Zangconcours, georganiseerd door: „Viva la Musica" aldaar, een le prijs in de Ere-afdeling met 358 punten.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9