AGENDA VAKATURE- BANK GEMEENTEPRAAT Klassieke vloerkleden jrum-en Showband lenray recipieerde erkenkonferentie 1978-1980 Werkweek over Suriname en de Surinamers Gemeenteraad vergadert dinsdag estuur en vooral de leden van de m- en Showband Venray moch- zaterdagavond in het gemeen- tpshuis te Leunen terecht de ge- rensen van de vele representan- uit de muziekwereld in ont- »st nemen voor hun te Kronen- behaalde suksessen. Deze zijn ook eenmalig in de geschiedenis Venray. Op de receptie prijkten ir liefst 5 bekers voor de 4 be- ,1de promoties in hun klasse, [et moet vooral voor het betsuur met name voor de heer Koonings instructeur Henk Marlens een joegdoening zijn geweest te erva- dat ze nu een plaats hebben we- in te nemen in het Venrayse mu deven, wat voer enkele jaren niet gelijk was geweest, rijwel alle muziekkorpsen uit ray en ver daarbuiten waren op receptie, ook de Kon. Harmonie erpe gaf met de aanwezigheid drs. W. Kremer en H. Thomas- blijk van hun waardering. BURGEMEESTER DEFESCHE cht graag de gelukwensen over het Venrayse gemeentebestuur had vooral waardering voor het Iragen van de naam van Venray een zo uitmuntende wijze. Dat ses was alleen bereikt kunnen den door intensieve oefening, fferingsgezindheid en discipline, ray is daar trots op en zal de richtingen van DSV op de voet ven volgen. ANDERE SPREKERS ronder de voorzitter van het dis- Venray van de Limburgse Bond tamboerkorpsen, de heer P Mar- bracht de gelukwensen van het fdbestuur over en herinnerde nog aan de vele tegenslagen welke name de heer Koonings bij DSV moeten incasseren. Hij wenste alle sukses toe bij de Limburg- tampioenschappen te Tegelen op lovember. heer Borsje, die namens de be- trmvrouwe mevr. Stierman, de ikwensen aanbood en tevens na ts de beschermvrouwe een casset- corder overreikte. hoopte na de burgse kampioenschappen een- de opwachting te komen maken, stond toch wel vast dat DSV tot meer in staat is dan nu in Kro- iberg was gepresteerd, a de Limburgse kampioenschap volgen de landelijke en tot die name achtte hij DSV in staat, ituurlijk bracht vice-voorziter inings dankwoorden aan al dege- welke acte de presence hadden Voor hem was het een nbaring dat DSV volledig was ge- pteerd. DSV zal bewijzen die ts waardig te zijn bij de presen- bij de Limburgse kampioen- ippen te Tegelen. a it keer' wil de werkgroep Pro- ants-Roomskatholieke samenwer- U iets vertellen over de kerken- ferentie 1978-1980. Deze konfe- ie zal een nieuwe fase moeten iden in de oecumenische bewe- De eerste kerkenkonferentie d plaats op het beleidsmatige ni- e nadruk van deze konferentie liggen op de beweging aan het idvlak en de konfrontatie van isen van diverse kerkelijke rich- en en maatschappelijke achter- ïden. Zij zouden met elkaar in irek moeten komen over thema's „Over geloven gesproken", „Sa geloven", „Ontmoeting met an- en1' en „Nieuwe Levensstijd". e Raad van Kerken in Nederland, deze konferentie op gang wil [ïgen, stelt voor deze eerste ge- ikken te laten plaatsvinden in en kring'. Zij denken dan aan gesprekskringen, jeugdclubs, iwenbonden, groepen van Am- y International en Wereldwin- kerkeraden, bijbelkringen en huizen en misschien zijn er nog k mogelijkheden te bedenken, aama zouden we moeten probe- die groepen met elkaar in kon- te brengen, om bij elkaar re- schap af te leggen van al datgene besproken is. Wij hopen dan dat die gesprekken, die zeker zeer igaand en fundamenteel kunnen konsekwenties zullen voort ien die de oecumene stellig zul- verdiepen en verbreden. Iet klinkt misschien voor U nu allemaal wat vaag en dat geldt er niet voor U alleen, maar wat ingrijk is dat we bij elkaar een proberen aan te maken en dat brandende houden, roepen en individuele personen, zich aangesproken voelen, kun- we adviseren het boekje „Geroe- tot hoop" te bestellen (Bestel de Hofstinik, Postbus 400, ersfoort, 3,storten op giro onder bestelnr. 90.116). Is een groep gaat starten met een us gesprekken, dan is het prettig U dit doorgeeft aan de werk- IP. «r informatie kunt U zich wen- tot de heer H. Kaarsemaker, 8, Merselo, tel. 04786-201 of A. Steen, Mózartstraat 87, Ven- tel. 04780-5439. werkgroep is van plan enkele pen te vragen om te beginnen die cyclus mocht U daarbij wil- ïoren belt U dan even één van nstaande telefoonnummers. Namens de werkgroep A. Steen. Wegpiraat rayse politiemannen verbali- 3en de 19-jarige autobestuurder P. uit Venray, omdat deze zich !en wegpiraat had gedragen. Hij door snel en gevaarlijk rijden andere autobestuurder schrik sn aanjagen. oeien op de weg moesten Venrays politie- cowboy spelen en wel voor le koeien welke op de Beekweg n en voor een koe welke op de «Tails te Oostrum liep. Bedreiging en vernieling Terzake bedreiging en vernieling maakte de politic procesverbaal op tegen de Venrayer B. Deze was op bezoek geweest bij J. C. te Venray en dronk daar enkele borrels. Toen B. volgens de gastheer genoeg ge dronken had wilde deze hem de fles afnemen. Toen hij trachtte de fles te pakken, dreigde B. hem de fles op zijn hoofd stuk te slaan. Daar dit kennelijk gemeend was vluchtte de gastheer uit zijn woning en belde de politie. Intussen had B. de fles met drank, een glas en een asbak stuk geslagen en het meubilair omver ge gooid. De politie nam B. mee en sloot hem ter ontnuchtering op. Hij kon de volgende morgen, na aanzegging dat tegen hem procesverbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts keren. Drank in bestuurders Een 44-jarige autobestuurster M. F. uit B. kreeg een rijverbod op gelegd omdat de politie konstateer- de dat die bestuurster lichtelijk „on der invloed" verkeerde. Op de Kempweg trof de politie de Venrayer V. E. als bestuurder van een auto aan. Men konstateer- de na de blaastest, welke negatief uitviel, dat die bestuurder de bloed proef moest ondergaan. Procesver baal werd aangezegd. Zondagmiddag omstreeks drie uur raakte op de Ysselsteynseweg de personenauto, bestuurd door de 48- jarige M. H. uit Leunen in een bermsloot. De bestuurder en diens vriend de 45-jarige A. v. N. uit Leu nen werden naar het ziekenhuis ver voerd maar bij onderzoek aldaar ble ken de verwondingen mee te vallen en konden zij naar huis worden ver voerd. De politie ontdekte dat de be stuurder onder invloed van alcohol verkeerde en dat het beneveld brein mogelijk de oorzaak is geweest dat de auto niet de juiste koers volgde. De auto werd overigens zwaar be schadigd, Gewonden bij botsing Op de Maasheseweg vond zon dagmiddag een frontale botsing plaats tussen twee personenauto's. De 30-jarige bestuurder van een per sonenauto M. M. uit Nijmegen haal de een personenauto in terwijl op dat moment uit tegenovergestelde richting de personenauto bestuurd door de 27-jarige v. T. uit Tilburg naderde. Het mag als een wonder werden beschouwd dat de beide be stuurders bij die botsing slechts licht gewond raakten. De auto's werden vrijwel geheel vernield. De 26-jarige mevr. U. Z.-A. stak met haar fiets de Henri Dunant- straat over en werd aangereden door een personenauto bestuurd door L. J. uit Venray. Deze trachtte nog door luid te claxoneren een aanrijding te voorkomen, maar dat gelukte niet. Met verschillende verwondingen moest de fietster naar het ziekenhuis worden vervoerd. a r Botsingen met materiële schade Van een vrachtauto vallend grint was oorzaak dat de voorruit van de personenauto, bestuurd door J. K. uit Horst sneuvelde. De vracht autobestuurder kon niet worden ach terhaald. De bestuurder van een perso nenauto, de 38-jarige H. V. uit Ven ray, reed vanaf een uitrit bij de Mó zartstraat in de richting van de Zuid singel Hij verleende daarbij geen vrije doorgang aan de 62-jarige be stuurder van een personenauto. Bij de botsing ontstond alleen materiële schade. Op de kruising Ysselsteynseweg- Jan Poelsweg verleende de 49-jari- ge bestuurder K. H. uit Dorsten- Lembeek Did. geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 41- jarige J. L. uit Ulestraten.. Op de kruising Deumeseweg Rouwkuilenweg vond een botsing plaats tussen drie personenauto's. De 38-jarige bestuurder van een perso nenauto J. M. uit Grubbenvorst wil de rijdende over de Deurneseweg linksaf de Rouwkuilenweg inrijden, hij gaf richting aan en verminderde vaart. Achter hem reed de personen auto bestuurd door de 24-jarige J. J uit Venray, terwijl daar achter de personenauto, bestuurd door de 33- jarige J. v: d. B. hem inhaalde. Deze laatste, zag te laat dat eerste be stuurder linksaf wilde. Dat had een gevaarlijke manoeuvre tot gevolg. Voordat de auto's onder controle wa ren had de botsing al plaats gehad. Een der auto's was total loss; de an dere auto's zwaar beschadigd, maar persoonlijk letsel van betekenis be hoefde niet geregistreerd te worden. Inbraken In de woning van de 33-jarige V. aan de Gasstraat werd ingebro ken. Ontvreemd werd een mengpa neel van een muziekinstallatie ter waarde van 2.000, Ingebroken werd er in de Mó zartstraat in de woning van de fam. A. H. In de voordeur werd een ruit vernield en uit de handtas welke op een tafeltje in de gang lag werd een portemonnaie met 200 gulden ont vreemd en een giropas. Uit de keu ken verdween een radio. In de Chopinstraat was moge lijk de deur niet goed afgesloten of heeft men toegang verkregen door via een openstaand bovenlicht de grendel voor de deur weg te schui ven. Alle vertrekken waren door zocht. Diverse sleutels verdwenen alsmede een bedrag van 50 gulden. Gevonden voorwerpen in de week van 16 t.m. 22 okt. 1978 2 bb. van 25,en 1 bb. van 5, 1 Damespolshorloge met doublé arm band, merk Scandia; 1 gouden arm band 2Vi cm. breed; 1 sleutel met plaatje Sporthal Well; 2 autosleutel tjes in lichtbruin etuitje; 6 sleutels in lichtbruin etui. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thtel, de Muinck Keizer en Wittgen Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 6082 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS, arts Julianasingel 11. tel. 3700 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat telefoon 5759 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Ven ray-Meer lo-Wanssum Zr. VAN RENS-BIEMANS telefoon 04780-1269 AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 17 oktober 1978 werden 2215 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 18 oktober 1978 was in 1854 vaka tures voorzien, zodat er thans nog 361 plaatsen vakant zijn, waarvan 175 buiten het rayen Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sekteren: (leerling metselaars, (leerling) voeger, (leerling) timmerlieden, machinaal houtbewerkers, opper lieden, grondwerkers, uitzetter, (leerling) dakdekkers, schilders, kassenbouwers, assistent-uitvoer der, le tekenaar, bouwkundig cal culator, bouwkundig opzichter calculator, woninginrichter/stof feerder. in de metaalsektor: gereedschapmaker, machine-bank werkers, plaatwerkers, (leerling) automonteurs, leerling c.v. mon teurs, elektromonteurs, gereed schapslijper, slijper/polijsters, fre- zers, hoorders, profielwalsers, machi nebedienden, richter, industrie- lakspuiters, verfspuiters, galvani- seur. in de dienstensektor: administratief medewerk(st)er, assistent accountants, commer cieel medewerk(st)er, verkoper, drcgist(e), chefslager, banketbak kers, serveerster/kelner, huis houdhulpen, verpleegkundigen B, anesthesie-assistent(e), nacht- hcofd, maatschappelijk werker. in de overige sektoren: meewerkend voorman, produktie- medewerkers, menger, lader/los ser, magazijnbediende, medewerk ster wasserij, pluimveeverzorger, medewerker champignonkwekerij De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vcorzien zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag, 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. In Venray woont een aantal van 25 Surinaamse gezinnen, voorna melijk in het Brukske. Deze uit Suriname afkomstige Ne derlanders hebben hun eigen kui tuur, godsdienst en leefwijze. Men spreekt minder gemakkelijk onze taal. De gemeente Venray bood hen woongelegenheid en de verschillende welzijnsinstellingen helpen, het be grip tussen alle bewoners te bevor deren. Om de kinderen in het Brukske wat meer vhn elkaar te laten we ten en de betrokkenheid van ook deze ouders bij het onderwijs te ver groten, wordt er op de scholen een werkweek georganiseerd over SURI NAME en de SURINAMERS. Deze wordt gehouden in de week van 23 tot en met 27 oktober met de 5e en 6e klassen van de drie basisscholen in het Brukske, in samenwerking met het Plaatselijk Educatief Cen trum. Als slot houden de drie scholen op vrijdag 27 okt. a.s. een bescheiden tentoonstelling, waarbij e.e.a. ook nog zal worden toegelicht met mu ziek, foto's, dia's en films. Wij nodigen graag iedereen uit die geïnteresseerd is in de werkstukken van de leerlingen, en of in Suriname en de Surinamers. Openingstijden van de scholen op 27 oktober: De Hommel: 14.30 tot 16.00 uur; De Flierefluit 14.30 tot 16.00 uur; De Foekepot 16.00 tot 17.30 uur. Tot ziens!!! NOTITIES EN MEDEDELINGEN VN DE GEMEENTE VENRAY Rodat lie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting ook voor het publiek zeer interessante punten op de agenda Vijf duidelijke hoofdmoten prijken op de agenda voor de openbare raadsvergadering, welke gehou den wordt op dinsdag 31 oktober a.s om zeven uur in de kantine van het gemeentehuis. Tot deze voornaamste punten mogen worden ge rekend: het vaststellen van de nota Beleidslijnen voor de kleine kernen en aanvulling van het Beleids plan Spreidingsmodel woonkernen Venray; het in de vorige raadsvergadering aangehouden voorstel tot wijziging van de Drank- en Horeca- verordening (waartegen zoals bekend, de jeugd- sociëteiten „De Brak" en „Puree" bezwaren hebben gemaakt); het wijzigen van het algemeen sluitingsuur van de in de gemeente Venray gevestigde horeca bedrijven; het benoemen van niet-raadsleden in de diverse commissies van advies en bijstand; het voorstel tot ongegrondverklaring van het be roepschrift van de winkeliersvereniging ,,'t Brukske" tegen weigering van een vergunning voor het aanbrengen van een reclame-object ten behoeve van het winkelcentrum Brukske. De overige onderwerpen van de uit totaal achttien punten bestaande agenda hebben betrekking op on derwijszaken en grondtransacties. Zoals gewoonlijk worden aan het einde van de vergadering de aan wezigen cp de publieke tribune in de gelegenheid gesteld met het col lege van b. en w. en de raadsleden te discussiëren over de genomen besluiten. BELEIDSLIJNEN KLEINE KERNEN In de Venrayse kerkdorpen is en kele jaren geleden een enquête ge houden om te achterhalen hoe de mensen hun dorp als leefgemeen schap ervaren en wat eventueel aan de leefbaarheid kan worden verbe terd. Dit heeft in 1975 geresulteerd in tien onderzoeksverslagen, waarin voor elk dorp afzonderlijk het enquê temateriaal is gegroepeerd en becom mentarieerd. Thans is verschenen de z.g. „elfde nota", waarin de visie van het col lege met betrekking tot het behoud van de leefbaarheid van de kerkdor pen wordt geëtaleerd. Wanneer de gemeenteraad de be leidsvisie van het college onder schrijft dan zijn b. en w uiteraard van plan om het niet bij de vast stelling van deze nota te laten. Er zal binnen het gemeentelijk ap paraat een stuurgroep komen, die de uitwerking èn naleving van het in de nota gestelde controleert en coördineert, alsmede er op toeziet, dat de beleidslijnen voor zover mo gelijk, vertaald worden in investe ringsprojecten, welke een plaats moeten krijgen op de investerings staat (in afweging natuurlijk tegen allerhand andere urgente projec ten). Periodiek zal moeten worden bezien of de beleidslijnen aan ver andering toe zijn. B. en w. zijn van mening, dat deze beleidslijnen voor de kleine kernen zowel het gemeentebestuur als de kerkdorpen houvast zullen bieden ter bescherming van de leefbaar heid in die dorpen. BELEIDSPLAN SPREIOINGSMODEL WOONKERNEN In nauw verband met het boven staande agendapunt mag het voor stel tot aanvulling van het „Beleids plan Spreidingsmodel woonkernen Venray" worden gezien. Aan dit in 1973 vastgestelde be leidsplan zal een nieuw hoofdstuk worden toegevoegd met betrekking tot de overloopfunctie van Oostrum en Leunen. Deze aanvulling wordt gewenst geacht, ten einde: een evenwichtige uitgroei van de woonkernen Oostrum en Leunen te waarborgen; optimale huisvestingsmogelUkhe- den voor de autochtone inwoners van deze kernen te verzekeren; het gevaar af te wenden, dat Oos trum en Leunen het karakter van kleine kern verliezen en de status van stedelijke woonwijk krijgen. WIJZIGING DRANK- EN HORECAVERORDENING De vorige vergadering bestond veel belangstelling voor het voorstel tot wijziging van de Drank- en Ho- recaverordening: vooral van de zijde van de Jeugdsozen De Brak en Puree in verband met het vervroegen van het sluitingsuur op door-de-weekse dagen van C1.00 uur naar 24.00 uur. Thans heeft de gemeenteraad de ge legenheid gehad rich nog eens te verdiepen in deze materie om dlns- Raad benoemt niet-raadsleden in de commissies Keuze uit 87 kandidaten voor 35 vacatures De enkele weken gelecjen in deze rubriek geplaatste oproep om kandidaten niet-raadsleden voor de verschillende commissies van advies en bijstand aan burgemeester en wethouders, heeft een verheugend resultaat gehad. Mèt de kandidaten niet-raadsleden, welke al vanuit de politieke groeperingen naar voren waren gebracht, waren er in totaal 87 kandidaten voor het vervullen van 35 plaatsen voor niet-raads leden in deze commissies. Daar staat evenwel tegenover dat het voor het college van b. en w. een bijzonder moeilijke opga.ye, is geweest om uit de veelheid van kandidaterueen aanbeveling 'te maken voor het benoemen van deze niet-raadsleden in de raadsvergadering van dinsdag a.s. Deze aanbeveling heeft het college naar eer «n geweten opgemaakt, waarbij het zich o.m. heeft laten leiden door aspecten van deskun digheid van de kandidaten, hun politieke kleur, spreiding over de gemeente en de motivatie van de genen, die zich hebben aangemeld. Aldus heeft het college getracht een verantwoorde aanbeveling aan de raad te doen, waarby het uiter aard a.s. dinsdag aan de gemeen teraad is al dan niet deze aanbeve ling te volgen. Want ook hier heeft de gemeenteraad als hoogste be stuurscollege van de gemeente het laatste en beslissende woord. COMMISSIE VOOR OPENBARE WERKEN Kandidaat gesteld werden: H. G. Beenders, Krote Drilweg 2 G. J. H. Hendriks, Oude Oostrumse- weg 13 J H. Janssen, Jurahof 2 L. P G. Janssen, Bongerdstraat 2 H. G. Philipsen, Puttenweg 116 W C. v. Rijswijck, St. Jozeflaan 4 L. J. Timmermans, Hoge Beek 17 Th. Willemsen, Boodenstraat 3. Aantal te tbenoemen nietraadsleden 3 Aanbeveling van B W voor be noeming: G J. H Hendriks H G. Philipsen Th. Willemsen COMMISSIE VOOR VERKEER Kandidaat gesteld werden: J .Ariaens, Grotestraat 18 J. P. v. d Biggelaar, Cellostraat 33 A. J. A. Grol, Mambostraat 52 J. J. Marks, Sambastraat 5 mevr. H. M. W. Millen-Sanders, Lan- geweg 55 B. Th. F. M. Min, Leunseweg 61 A. M. L. van Soest, Geijsterseweg 18 M. H. van der Sterren, Pastoor Ge- rardsstraat 17 Aantal te benoemen niet-raadsleden 4 Aanbeveling van B W voor be noeming: J. Ariaens A. J. A. Grol B. Th. F. M. Min A. M. L. van Soest COMMISSIE VOOR AGRARISCHE ZAKEN Kandidaat gesteld werden: H. Houwen, Zandhoek 18 J. A. Janssen, Haag 23a A. W. G. D. Smeets, Den Aldeweg 12 H. Willemsen, Matthïasstraat 3 E. Woltjer. Bergkwartier 10 Aantal te benoemen niet-raadsleden 2 Aanbeveling van B W voor be noeming: A. W. G. D. Smeets H. Willemsen COMMISSIE VOOR FINANCIëN EN BELASINGEN Kandidaat gesteld werden: M. J. W. M. Comelissen, Veltumse Kleffen 8 F. Geene, Brugpas 25a J. P. M. Houba, Patersstraat 33 F. Th. Janssen, Cellostraat 46 J. M. E. M Jeucken, Moderatostr. 3 B. Kersten. Ouverturestraat 21 H. A. v. Valkengoed, Julianasingel 23 Th. G. M. J. v. Waayenburg, Oost- singel 22 Th. Willemsen. Boodenstraat 3 Aantal te benoemen niet-raadsleden 3 Aanbeveling van B W voor be noeming: M. J. W. M. Cornelissen J. P. M. Houba B. Kersten COMMISSIE VOOR ONDERWIJS VORMINGSWERK EN RECREATIE Kandidaat gesteld werden: H. A. M. N. Arts. Velt. Kleffen 77 H. L. M. v. d. Berg, St. Jozeflaan 38a mevr. Th. Groenen-Huys, Herenpas- weg 16 H. G. Hendriks, Pr. Beatrixstraat 19 mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo, Lamersveld 8 H. J. Knol, Straat 3 J. A. M. Raedts. Niessenstraat 16 H- M. Stappers, Groene Hart 8 J, P. M. Steijlen, Kolkweg 3 mevr. W. M. Strijbos-Norbruis, Lar gostraat 21 Aantal te benoemen niet-raadsleden 3 Aanbeveling van B W voor be noeming: H. L. M. van den Berg H. J. Knol J. A. M. Raedts COMMISSIE VOOR RUIMTELIJKE ORDENING EN VOLKSHUISVESTING Kandidaat gesteld werden: J. G. M. Arts, Gozewijnhof 2 H G. Beenders, Korte Drilweg 2 J. K. M. Colsen, Langstraat 29 H. A. J. Flapper, Morenahof 3 J. A. H. Houben, Ysselsteynseweg 76 H. H. M. Th. de Klerk, Veltumse Kleffen 16 A. M. L. van Soest, Geijsterseweg 18 M. H. van der Sterren, Pastoor Ge- rardsstraat 17 E. Woltjer, Bergkwartier 10 Aantal te benoemen niet-raadsleden 3 Aanbeveling van B W voor be noeming: H. H. M. Th. de Klerk M. H. van der Sterren E. Woltjer COMMISSIE VOOR SOCIALE ZAKEN, MAATSCHAPPELIJK WERK EN VOLKSGEZONDHEID Kandidaat gesteld werden: E. L. L. H. Bartels, Westsingel 16 W. J. A. Bloemen, Stationsweg 15 E. Cardici, Foxtrotstraat 15 mej. M. A. H. Cremers, Haammaker- straat 26 mevr. G. Th. van den Eerenbeemt, Etudestraat 4 F. J. Herens, Smakterweg 20 mevr. E. M. A. A. Hoppenreys-Loo, Lamersveld 8 A. L. van Jaarsveld, Hagelweg 5 mevr. Janssen-Nooyen, Deumeseweg 160 J. M. E. M. Jeucken, Moderatostr. 3 J.W.H. Kempen, p/a Julianasingel 12 H. J, W. v. Kesteren, Randenrade 46 P. Kroft, Wilhelminastraat 18 P. G. I^aans, Mgr. Nolensstraat 10 H. J. M. van der Locht, Broekweg 6a A. P. J. M. Millen, Langeweg 37 M. J. Nellen, Smakterweg 10 H, J. J. Steenbekkers, Venrayseweg 44, Wanssum L. A. Theunissen. Bindstraat 6 Th. Willemsen, Boodenstraat 3 Aantal te bercemen nict-raadsicdcn 6 Aanbeveling van B W voor be noeming: W. J. A. Bloemen mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo H. J. W. van Kesteren H. J. M. van der Locht H. J. J. Steenbekkers L. A. Theunissen COMMISSIE VOOR DE WERK GELEGENHEID Kandidaat werden gesteld: mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo, Lamersveld 8 L. P. G. Janssen, Bongerdstraat 2 J.W.H. Kempen, p/a Julianasingel 12 H. M. Merkx, Langeweg 65 A. Turkenburg, Kleindorp 8 Aantal te benoemen niet-raadsleden 3 Aanbeveling door B W voor be noeming: J. W. H, Kempen H. M. Merkx A. Turkenburg COMMISSIE VOOR CULTUUR Kandidaat gesteld werden: mevr R. van den Boogaard, Lamers veld 4 J. K. M. Colsen, Langstraat 29 mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo, Lamersveld 8 mevr. M. de Ruyter-van den Hurk, Morenahof 4 H. M. Stappers, Groene Hart 8 J. P. M. Steijlen, Kolkweg 3 mevr. W. W. Strijbos-Norbruis, Lar gostraat 21 Aantal te benoemen niet-raadsleden 3 Aanbeveling door B W voor be noeming: mevrouw. R. van den Boogaard J. K. M- Colsen mevrouw M. de Ruyter-v. d. Hurk COMMISSIE VOOR HANDEL EN MIDDENSTANDSZAKEN Kandidaat gesteld werden: G. Bakens, Vogezenlaan 1 H. J. G. M Ebberink, Marktstraat 5 L. S. M. Klomp, Deurneseweg 112 F. Th. P. v. Opbergen, Grotestraat 24 Th. G. J. Schaeffers, Pr. Hendrik straat 24 B. M. M. Valckx, Stationsweg 189 Aantal te benoemen niet-raadsleden 5 Aanbeveling door B W voor be noeming: G. Bakens Th. G. J- Schaeffers B. M. M. Valckx In het geval van de commissie voor handel en middenstandszaken heeft het college een aanbeveling ge daan van slechts drie niet-raadsleden in plaats van vijf. Omdat van de thans gestelde kan didaten naar de mening van b. en w. niemand geacht kan worden in het bijzonder de consumentenbelangen te vertegenwoordigen, is het college van oordeel, dat thans nog niet tot benoeming van 5 leden dient te wor den overgegaan. Aan de Rayoncommissie van S.S.O. zou kunnen worden gevraagd of wel licht vanuit die hoek een of meer kandidaten kunnen worden gesteld. Wanneer een kandidaatstelling is ontvangen zou door de raad kunnen worden overgegaan tot benoeming van nog twee niet-raadsleden in de ze commissie, waarbij de raad dan uiteraard de bevoegdheid heeft om twee leden meer in het bijzonder met het oog op de consumenten belangen te benoemen, dan wel een lid voor die belangen en alsnog een vierde lid voor de ondernemersbelangen te benoemen. Daarom wordt voorgesteld thans drie niet-raadsleden te benoemen en voor twee overige plaatsen de be noeming aan te houden. dagavond a.s. een beslissing te kun nen nemen. WIJZIGING ALGEMEEN SLUITINGSUUR De raad wordt voorgesteld te be sluiten het algemeen sluitingsuur, dat in 1971 bepaald werd op 1 uur 's nachts te verplaatsen naar twee uur. waarbij uiteraard de mogelijk heid tot het verlenen van ontheffin gen door de burgemeester gehand haafd blijft. Tegen de voorgenomen wijziging rijn geen bezwaren ingediend. BENOEMING NIET-RAADSLEDEN IN COMMISSIES Hiervoor mogen wij verwijzen naar een artikel elders op deze pagina. WEIGERING VERGUNNING VOOR RECLAME Zoals bekend heeft het college van b. en w. vergunning geweigerd aan de winkeliersvereniging "t Brukske voor het plaatsen van een lichtrckla- me op een van de flats in Brukske. Nu is de winkeliersvereniging in beroep gegaan bij de road, die hier over het laatste woord zal spreken. De raad wordt door b. en w gead viseerd het beroep ongegrond te ver klaren. OVERIGE AGENDA Verder vermeldt de agenda de vol gent? voorstellen: vaststelling von een nieuw regle ment van orde voor de vergade ring van de gemeenteraad; verlenen van medewerking voor het herstellen van de puien van de kleuterschool St. Anna; idem voor een aanvullende in richting ten behoeve van de open bare kleuterschool „De Keg"; idem voor de Inrichting van een klaslokaal en het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen t b.v. de basisschool „Coninxhof"; idem voor het aanschaffen van een Orff-instrumentarium voor de St. Luciaschool; voorstel tot het aanvaarden van leningen uit 's Rijks kas voor het uitvoeren van verbeteringswerk zaamheden aan 25 bejaardenwo ningen in Zuid; verkoop van grond aan de Kruis straat aan de heer W. J. Relouw: grondruil aan de Patersstraat met de heer A. J. A. M. Goumans en vaststelling van een reglement voor het seniorenconvent (het se niorenconvent wordt gevormd door de voorzitters van de in de raad ritting hebbende fracties). Collectekalender voor november In de maand november zullen de volgende collectes mogen worden gehouden: 30 oktober - 4 november: Nationaal Jeugd Fonds (landelijke actie); 6 t.m. 11 november: Fed. Soc. Ped. Zorg voor Zwakzinnigen (landelijke actie). Alleen voor deze geldinzamelingen is een collectevergunning afgegeven. Collecteren bulten de aangewezen periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Spreekuur wethouder Joh. Loonen vervalt Op maandag 30 oktober zal wet houder Joh. Loonen geen spreekuur houden. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt Ier inzage een verzoek met bijlagen van: Th G. M Arts, Timmermanns- weg 110, Ysselsteyn om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uit breiden/wijzigen van een varkens- fokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard Adres inrichting: Timmermannsweg 110, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 115. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare ritting te houden op woensdag 15 nov. 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 27 oktober 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr- H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels. secretaris. t hornissen B

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3