VERENIGINGSNIEUWS >NJ VAKATURE- BANK ^yCLdo- ÏTERPENIEUWS Venray IN O.J.C. DE BRAK eg 1 O.J.C. PUREE Vrouwen-Kafé VENRAY 30 jaar geleden I Venrays Mannenkoor r Limb. Vrouwen beweging Huisvrouwen- kontakt Brukske Straatbijeenkomst Brukske J.U.M. Nieuws uit Overloon O.J.C. IDUNA Donderdag 19 okt. om 20.00 repeti- vcor 't gehele koor. Zendag 22 okt. van 11 - 12 uur re- •jtie voor de 3 tenorenpartijen in monda. i inderdag 26 okt. om 20.00 u. repe- :e vcor 't gehele koor. Na de pauze ivartaalbespreking. Zondag 29 okt. van 11 - 12 u. repe- lie voor de baspartijen. Zondag 12 nov.: Opluistering Euch. ering in de Paterskerk om 10.15 u. Zondag 19 nov. Scholenzangfesti- In de afgelopen maand dat Ven- ys Mannenkoor de ledenstop liet rvallen hebben zich 7 aspirant den aangemeld. De ledenstop is in middels weer van kracht. Voer 't Hcfkcor hebben zich in- itdels 30 leden opgegeven. Diege en die dcor omstandigheden zich ;g niet hebben aangemeld, krijgen donderdag de laatste kans om :h cp te geven bij Jac. Nooyen. De ifkcorrepetities beginnen op 5 no- mber en worden gehouden iedere idagmcrgen van 11-12 uur in Al- snda. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. smmans. Niessenstraat 7, tel. 2687 Hctel Almonda, tel. 5777. Onderstaand het repetitieschema de concoursdatum 5 november, ocht hierin nog verandering ko en dan zullen wij u dat tijdig laten eten. Afmeldingen .alleen met gegronde denen, bij de secretaris, telefoon 25. jnderdag 19 oktober: 19.30 uur Prinsenhof - gehele korps terdag 21 oktcber: 2C.C0 Y sselsteyn - gemeentelijk oernooi. oensdag 25 oktober: 9.30 uur aula Leunsewcg - gehele corps. nderdag 26 oktober: 9.30 uur Prinsenhof - gehele korps terdag 28 oktober: 1.00 uur Schouwburg met harmo- ie Hcrst en Blerick. landag 30 okt., woensdag 1 nov., nderdag 2 nov.: 19.30 uur aula Leunseweg - gehele korps. rjjdag 3 nov.: 19.30 uur schouwburg, iterdag 4 november: 20.00 uur schouwburg generale re petitie met publiek. As. zaterdag 21 oktober is het arlijks gemeentelijk muziektoernooi jaar georganiseerd door de fan- re de Peelklank te Ysselsteyn. Als irylid zal fungeren de heer Piet talmeyer. Vertrek vanaf Prinsen- of met eigen vervoer te 19.30 uur. niform: wit hemd en zwarte vlin- lONCOURS OP ZONDAG 5 NOV. TE VUGHT Wij worden deze dag om 17.30 uur Vught verwacht om te kunnen in- «len en afstemmen. Ons optreden gepland om 19.00 uur als voor- itste korps. Na ons komt nog de nldebendsharmonie uit Boxtel. Te- :n 20.30 uur is bekendmaking van e uitslag. Supporters, dames van leden etc. met de bussen mee willen naar jht worden verzocht dit zo spoe- g mogelijk aan de sacretaris be- end te maken. LEERLINGENOPLEIDING: kmderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.i.v. Bruno Lucassen in Coninxhof. 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Is; B.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Us; 19.00 uur klarinetten 1ste groep o.l.v. Ben Lucassen; '9.30 u. klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucasseiv. linsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen. 'oensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- end tot donderdag 19.00 uur bij de ecretaris, telefoon 1225; daarna Prinsenhof 1671. Afmelden jeugdopleidingen uit sluitend bij de heer Raedts, tel. 2803. Vrijdag 20 okt.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 22 okt.: 10.45 Inzingen in de Galmhut voor het hele koor, waarna om 11.30 u. het optreden volgt tijdens het zon dagochtendconcert in de foyer van „De Beejekurf". Tevens treedt de ze morgen op fanfare „Ons Genoe gen" uit Oirlo. Maandag 23 okt.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Woensdag of donderdag: Extra repetitie voor de alten. Vrijdag 27 okt.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 29 okt.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys ,tel. 1091. Rijbeurten Blitterswijck-Venray v.v. Vrijdag 20 okt. Dhr. Arts Zondag 22 okt. M. Claessens Maandag 23 okt. Dhr. Jansen Vrijdag 27 okt.: Dhr. Kunkeler Zondag 29 okt. Dhr. Megens. Woensdag 25 okt. repetitie om 20.C0 uur voor het hele kcor. Zaterdag 28 okt. zingen we in Het Schuttersveld tijdens de avondmis om 19.00 uur. We zingen dan de meerstemmige latijnse mis. Na deze mis een klein concert voor de bewoners van Het Schuttersveld. Zcndsg 29 okt. zingen we in Tege- len tijdens de Zangersdag, georga niseerd onder auspiciën van de „Kon. Bend van Zang- en Oratoriumver- enigingen in Nederland". Nadere in formatie hierover volgt op de repe titie. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan ,mevr. Schrcoten, tel. 33C9, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. ongerenkoor VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag 21 okt. is er weer een jongerenviering in de Vredes- kerk met medewerking van het jon gerenkoor „Chrisko" en orkest, bei den c.l.v. Jo van Els. In het bijzon der nodigen wij voor defce dienst de jongeren uit om samen met ons er een mooie viering van te maken. Koorleden worden om 18.00 uur verwacht in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Vcor 1 november hebben wij een bingo-avond georganiseerd door en voor het koor. We spelen 16 ron den. Ouders, uw zoon/dochter kunt U rond 11 uur thuis verwachten. Uiteraard gaat de repetitie op deze avond t:t half acht gewoon door. Donderdag 19 oktober geen muziek- cursus. Zaterdag 21 oktober: 14.00 repetitie in de kapel te Smakt. 15.00 Eucha ristieviering in verband met het 40- jarig huwelijk van het echtpaar Col- sen. Aansluitend receptie in het Pel grimshuis. Officiële kleding. Dinsdag 24 oktober; 19.30 x-epetitie voor de sopranen; om 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ursulastr. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve Uzich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tei. 6159. Donderdag 26 oktober: 20.30 mu- ziekcursus voor de leden die zich hiervoor opgegeven hebben in St. Joseph, Overloonseweg 2. Afmeldin gen voor de cursus bijdhr. P. Croy- mans. Spinetstraat 14, tel. 1578. jeugdnatuurwacht Zoals aangekondigd houdt de Jeugdnatuurwacht afdeling Venray a.s. zondag 22 oktober een puzzel- tocht. In de bossen rond de Ballon zuil zijn twee routes uitgestippeld. Het is de bedoeling dat jullie in groepjes van 4 tot. 5 personen deze puzzeltocht maken. Ook jullie ouders mogen mee wandelen. Willen jullie wel een potlood meenemen om de antwoorden van de opdrachten te kunnen noteren! We adviseren jullie verder om be halve laarzen aan te trekken, ook te zorgen voor aangepaste kleding! Het vertx-ekpunt van deze puzzel- tocht is bij de Ballonzuil. Tussen 9 uur en half tien vertrekken de groepjes van 4 a 5 personen. We menen dat jullie met je vriend jes of vriendinnetjes of eventueel met jullie ouders, een leuke wande ling kunnen maken a.s. zondagmor gen. En wat de opdrachten betreft: deze zijn niet te moeilijk gemaakt, dach ten we. Dus tot zondagmorgen om 9 uur bij de Ballonzuil! Hallo luitjes van de NJN. Daar gaat ie weer. Ik wilde eerst maar even iets rechtzetten. In de Jeneverbes 3 staat mijn puz zel hè. Nou was 't eigenlijk de be doeling dat de oplossing daarvan in diezelfde Jeneverbes zou komen te staan. Dat is niet gebeurd, maar er staat wel dat je voor de oplossing bij mij terecht kunt. Fout! Fout! Dat moet je niet deen want ik heb bij lossing in de vclgende Jeneverbes deze dan maar besloten cm de op- te laten zetten. Goed? Oké! Dan nog een stommiteit van me zelf rechtzetten. In het vorige stuk je stend dat de tocht naar 't Heka cm 2 uur zou vertrekken. Jullie zul len wel gemerkt hebben dat ik er een uurtje naast zat. Het was n.l. 3 uur. Het spijt me, maar de volgende keer beter. Dan neg even snel wat over 't na derend feest. We verwachten dus dat er enkele men-en van afdelingen ko men, maar ook de leden en nieuwe proefleden uit de afdeling Venray. Dan nu, puf, puf, eindelijk de ex cursies. Opgelet daar komen ze. (De ze gelden dus voor zondag 22 okto ber). 1) Boentje gaat dan naar de Ha mert cm een vogeltrek telling te hou den. Hij vertrekt om 7 uur. Vroeg opstaan en niet verslapen dus, 2) Gert-Jan gaat naar de Rouw- kuilen en de Bult om te vogelen. 3) Om dezelfde reden gaat Henk naar het Grintgat. maar dan voor namelijk voor eendjes. De laatste 2 excursies vertrekken om 8 uur. Alle drie vanaf het schouwburgplein. Toedeloe, Helène. P.S. Misschien houdt Jan ook een excursie, maar dat zie je vanzelf wel. Bent U echt tevreden over Uw fo to's? Of wilt U misschien nog betere? Kent U alle mogelijkheden van Uw fototoestel? Of wilt U dit leren? Dat is zender meer mogelijk! De in Venray aanwezige fotoclub verzorgt nu al zo'n jaar of tien een CURSUS FOTOGRAFIE Deze cursuse is vooral gebaseerd op praktijk en praktijkoefeningen. De cursus is in principe voor ieder een. die meer wil dan een doodge woon plaatje en die wil leren om gaan met zijn camera. 9 november start deze cursus in het nieuwe clublokaal Leunseweg 2 te Venray. Indien Uw interesse gewekt is kom dan op één van onze introduktie- avonden die wij houden in Hotel De Burggraaf te Venray. Deze avonden zijn donderdag 26 ok tober en dinsdag 31 oktober, aan vang 20.00 uur. U komt dan meer over onze cursus aan de weet. Hebt U belangstelling, maar bent U op beide avonden ver hinderd, neem dan even kontakt op met het secretariaat, Harpstraat 21, Venray. tel. 04780-6973, na 18.15 uur. ROCK ROLL IN DE BRAK A.s. zondag 22 oktober speelt de engelse Rock Roll formatie „The Flying Saucers" in Open Jongeren centrum „De Brak" te Venray. „The Flying Saucers" is een van de be kendste engelse Rock Rollbands van de zeventiger Jaren. Na enkele zeer succesvolle toernees door ons Pierotten nieuws Repetities dinsdag 24 okt.: Junioren: 19.00 - 20.30 uur; Senioren: 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 25 okt. repetities: Senioren 19.00 - 20.00 uur. Rikken in Leunen De uitslag van de tweede rikavond gehouden op dinsdag 10 okt. in café P. Martens te Leunen, is als volgt: 1. 510 pnt. Mevr. Peeters, Horst 2 508 pnt. dhr. F. Lucassen, Leunen 3. 488 pnt. dhr. B. Buyssen, Leunen 4. 475 pnt. mevr. M. Janssen Venray Middelprijs 377 pnt. dhr. Verhoeven, Leunen. De belangstellenden hartelijk dank vcor uw steun en we verwachten U weer cp maandag 23 oktcber in cafc P. Martens te Leunen, waar de vol gende rikavond is. aanvang 20.00 u. KRING VENRAY Vcor de leden van de Limburgse Vi-ouwenbeweging Kring Venray wordt een discussie-avond georgani seerd cp dinsdag 24 oktober te 20.CO uur in de foyer van de schouwburg te Venray. In het bijzonder willen wij uitnodigen de vrouwen uit een agrarisch gezinsbedrijf. Op deze avond zal spreken: Drs. Joris Schouten met als onderwerp: „Middenbeleid: moeilijke weg naar een doel!" Drs. Joris Schouten is voorzitter van de Katholieke Nederlandse Boe ren- en Tuindersbond, voorzitter van het Landbouwschap en redaktielid van „Boer en Tuinder". Het kringbestuur hoopt dat in het bijzonder de agrarische vrouwen ge volg geven aan deze uitnodiging, nu wij deze avond Drs. Joris Schouten als spreker mogen begroeten. openbare bibliotheek venray Schoolstraat 32 Tel. 1970 Jeugdafdeling Keuze uit de aanwinsten: M. van Albada. Het sprookje van Duimelotje en Anneke Tanneke to verheks. G. Boshell. Kapitein Spinrag en de Chinese eenhoorn. J. Boucek. Zwijgen tot je barst. J. Crijns. Duimeliesje. F. Jacobs. De Sargasso Zee. D. Orgel. Saartjes kamer. D. Pauti-at. Zwemmen. A, Schouten. Het varenwoud. W. Steig. Abels eiland. R. Swartenbroekx. Dit moet ik je vertellen. STIENSTRA Makelaardij Projektoniwikkeling Hypotheken Verzekeringen Beheer Taxaties M Stienstra Venray b.v. Venray Stationsweg 11 tel. 04780-4438* OIICHdlHff Ons kantoor is geopend: maandag t/m vrijdag 8.30-12.30 uur 13.30-17.30 uur Voor informatie buiten kantooruren kunt u altijd een afspraak maken. KUNST en VLIEGWERK Koning, keizer, admi raal, 20% korting krij gen we allemaal. Oude eiken slaapkamer, ser vieskastjes, bedden, tafels, stoe'en enz. Nu alleen geopend: vrijdag van 15.00 tot 21.00 uur KUNST en VLIEGWERK Vooruit, vooruit der uit met de kluit, 20% kor ting, complete oude eiken slaapkamer, ser vieskastjes, bedden enz. Deze week alleen vrijdag van 15.00 tot 21.00 uur geopend Akkerweg 10 Venray H.H. VEEHOUDERS Ontvangen partij van de veelgevraagde H.K. Veeverlossers oud model met grove draad onderdelen leverbaar Muysers-Eyssen Langstraat 28 Venray tel. 04780-1756 Voor bloeiende viooltjes meibloempjes en pri mula's. Tevens alle soorten bloembollen, kunt U terecht bij J. van den Beuken Krekelkamp 1 Wanssum tel. 04784-1629 GRATIS AF TE HALEN kleine erg verbasterde Holl. Herder, kortharig zwart, 2 jr. oud Wagnerstraat 8 APPELEN Jonathan. Boskoop Golden Delicious en Cox J.G. Muijsers Venray Landweertweg 16 TE KOOP wintervoorraad „Bintje" AARDAPPELEN worden bezorgd anti-kiemmiddel gratis Jeuken St, Antoniusveld- weg 2 tel. 1038 of Stationsweg 88 tel. 6882 Wij hebben weer volop Grootbloemige CHRYSANTEN I Diverse kleuren en prijzen Bloemenkwekerij G. Reintjes Lorbaan 3 Veulen tel. 04780-1197 TE KOOP Nest Jonge Boxers, gestroomlijnd, met stamboom. Tevens Zundapp Bromfiets C. de Haas Provinciale- weg 3 Vortum-Mullem tel. 08855-1694 GEBRUIKT en ONGEREGELD Biedt aan: Degelijke oude eiken slaapkamer, eenvoudige eiken stoelen, een eiken buro en nog veel meer Vrijd. 17.00-21.00 uur Zaterd. 10.00-17.00 uur Merseloseweg 66 Venray land belandt dc groep zondag in „De Brak". De L.P. „Planet of the Drapes" is erg professioneel en kreeg goede re- centies. Als je niet beter wist zou je zwe ren dat je de stem van Gene Vincent hoort met begeleiding van Bill Ha ley's Cornets en aan de piano nie mand minder dan Jerry Lee Lewis. Zeker de moeite waard om te ko men kijken, luisteren en.... swin gen! De groep begint om 21.00 uur en de entree is 5, Voor de excursie naar Cuyk. vra gen we u nogmaals 24 en 26 oktober op tijd aanwezig te zijn. We vertrek ken uiterlijk 9.00 uur vanaf de nood- lokalen bij de Flierefluit. A.s. woensdag 25 oktober zal er weer een straatbijeenkomst gehou den werden in het Brukske. Deze keer zijn aan de beurt: Klarinet straat. Luitstraat, Marimbastraat. Spinetstraat en de Tambcerijnstraat. Het deel van de avond is het be verderen van het kontakt tussen wijkraad en bewoners, tevens tussen de bewoners onderling. Daar één van de onderwerpen is speelwerktuigen Brukske II, zijn alle belangstellenden van de buitenkring Brukske II, grenzend aan de Henri Dunantstraat. van harte welkom. (Hieronder valt cok de Pavanestraat) Op deze avond zal de gemeente Venray dia's vertonen over speel werktuigen. Aanvang van de bijeen- kemsf is 2C.CC uur in het noodlokaal bij de Flierefluit. Kcffie en een drankje kunnen ge nuttigd worden. Tot a.s. woensdag. Wij rekenen op Uü! q MERSELO Vrijdag 20 oktober: Beste jongens en meisjes, na het waterballet van vorige week gaan we vandaag weer verder met een hele avond vol muziek. Ons disco festijn begint om 7 uur en als je 12 jaar bent, maar nog geen 16, dan ben je welkom. Zaterdag 21 oktober: Voor iedereen van 15 jaar en ouder hebben we-weer een gezellige avond in petto. Om 8 uur begint de muziek en kunnen jullie de aanval doen op onze voorraad. Veel plezier. GRATIS AF TE HALEN Jonge Poesen Eikenlaan 39, Venray TE KOOP Erica, Siergras, Coni feren enz. Overloonseweg 16 Venray VERJAARDAGENAKTIE De in de maand september gehou den verjaardagenaktie t.b.v. de jeugd heeft opgebracht 255,85. GROOT RIK EN JOKERTOERNOOI TE OVERLOON Evenals vorig jaar organiseert de buurtvereniging „De Vierhoorn" een groot rik en jokertoernooi. Iedereen in Overloon en omstreken kan deel nemen aan deze kaart wedstrijden. De wedstrijden worden gehouden op de navolgende vrijdagavonden t.w. 20 en 27 oktober. 3 en 10 novem ber. Elke avond kan men kaarten om de avondprijs. Van al deze avon den wordt psr deelnemer een klas sement bijgehouden. Wil men voor de grote eindhoofdprijs in aanmer king kunnen komen, dan zal men tenminste drie van de vier avonden aanwezig moeten zijn. Inschrijfgeld voor 4 avonden be draagt 10,Deze kaartwedstrij- den worden gehouden in de zaal van café Voesten te Overloon. De aanvang is om 20.30 uur pre cies. Houdt deze avonden vrij en doe mee aan deze spannende kaartwed- strijden. Met de lange herfstavonden voor de deur een ideale gelegenheid om eikaars kunnen te meten op het gebied van de kaartsport. Zondag 22 oktober a.s. zal er in O.J.C, Iduna een concert plaatsvin den van de roek-groep „Sylph", Het repertoire van Sylph bestaat bijna geheel uit eigen werk. In de muziek zijn diverse stijlen terug te vinden zoals funky-rock, symphonische rock, rock 'n roll, hardrock, kortom een veelzijdig repertoire en een stevige brok swingende muziek. De groep is mede bekend gewor den door de l.p. „Keihard en Swin gend" een verzamelelpee boordevol betonmuziek. De bezetting van de groep is als volgt: Nancy Chansigaud: zang. percus sie; René Keultjes slagwerk; Willem Kleijn orgel, piano, strings, zang; Bert Meulendijk gitaar, dwarsfluit, zang; Robert Weenink basgitaar; Cin- thy Molmans. lichtshow. Het concert zal om 20.00 uur begin nen in de Oude Watermolen te Oos- trum. O.J.C. Puree Leunen organiseert zondag 22 okt. a.s. discotheek ..Atlan tis". Aanvang 8 uur. Entree vrij. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hallc meisjes en jongens. Ock in de herfstvakantie is er na tuurlijk vcor jullie disco. We draaien gewcon deer, weer of geen weer, want in ens wijkgebouw zitten we neg steeds drcog. We hopen natuur lijk dat jullie weer met z'n allen ko men, cok vrienden en vriendinnen zijr. welkcm. Je weet wel waar het gezellig is. is het leuk om er cok bij te heren. Dus iedereen zaterdag 21 oktober naar trefcentrum „den Hcender", Ur- sulastraat 2. Venray. Aanvang van de discc is 19.30 uur en we steppen cm 22.0C uur. De entree is nog steeds mrar C.5C. Tct ziens, de disccmedewerkers. Vanuit het Vrcuwen-Kafé gaan we zaterdag 11 november naar Utrecht om het 10-jarig bestaan mee te vie ren van de aktiegreep Man-Vrouw- Maatschappij. M.V.M. is een. aktiegroep die de traditionele mannen- en vrouwenrol op allerlei terreinen wil doorbreken. Vrcuwen zowel als mannen zijn lid van M.V.M. De 11e november zal er een grote manifestatie worden gehouden. Er zal een overzicht gegeven worden van alles wat er gedurende de afge lopen 10 jaar gebeurd is en nog ge beurt. Serieus zal worden ingegarn op de „Herverdeling van bezigheden over de seksen" (betaald en onbe taald). Kabaret en muziek zullen een feestelijke noot aan het geheel geven. Wie mee wil kan zich opgeven in het Vrouwen-Kafé, 's maandags avonds open van 8 uur tot half 12 of telefonisch onder nr. 04780 - 3293. Liefst voor 1 november, zodat we sa men kunnen afspreken hoe laat, hoe en hoe lang we gaan. Ook geïnteres seerde mannen kunnen zich opgeven. In M.V.M. zijn ook mannen aktief. Bijv. de „Willem-wordt-wakker-groe- pen". UIT PEEL EN MAAS VAN 23 OKTOBER 1948 No. 42 Loco-burgemeester P. M. H. Pub ben, Pater P. H. Rongen O.C.R., Em. Bartels voorzitter „Venray Vooruit" en het Comité Herdenking 18 october 1944, roepen alle inwoners op a.s. zondag 17 oktober deel te nemen aan de herdenkingsoptocht, dat Venray op 18 oktober 1944 bevrijd werd. In alle kerken van de gemeente wordt de Hoogmis opgedragen voor de slachtoffers. Om 2 uur opstellen op het Henseniusplein. De vaandels meebrengen. Allen moet zich rege len naar de aanwijzingen van de Orde-Commissarissen. De vlaggen halfstok hangen, speciaal in de Gro testraat. Marktstraat en Hoender straat. Onder de tocht wordt gebe den. Zondagmiddag had te Ysselsteyn de plechtige inzegening plaats van de nieuwe klok. Onder zeer grote be langstelling werd de klok op een wa gen in feestelijke optocht, voorafge gaan door de Fanfare, rond het Lo- vinckplein gereden om vervolgens in een takel voor de kerk te worden op gehesen. Onder de vrolijke tonen van de Fanfare had heel Ysselsteyn zich intussen op 't kerkplein verzameld en begon Deken W. Berden de inze geningsplechtigheden met een toe passelijke toespraak, waarin hij de aandacht vestigde op het randschrift van de klok: „Mijn naam is Johan nes en mijn stem is die van een roe pende in de woestijn". Na de inzege ning defileerden alle parochianen langs de klok om met een houten hamer de klank van de klok te pro beren, waarbij het in de daarvoor opgestelde offerblok a.h.w. geld re gende. Zondagmorgen 17 oktober zal na de Hoogmis te Merselo het monu ment onthuld worden op het kerk hof aldaar van Frans Michels. wel ke in 1944 gevallen is in de verzets strijd. Dit monument is geschonken door de plaatselijke G.O.I.W.N. afde ling. Dinsdag JJ. begon Ontwikkelingen Ontspanning met haar werk en als eerste spreker van dit winterseizoen trad op de schrijver Godfried Bo- mans. De zaal was goed bezet toen Dr. Veraart, voorzitter van O. en O. de vergadering opende met een kor te terugblik op het vorige jaar. toen de avonden gegeven werden in Hui ze St. Servatius. Spreker dankte Hui ze St. Servatius daar nog hartelijk voor en wees op de noodzaak dat Venray een goede ontspanningszaa! met een behoorlijke ruimte en goede accoustiek niet missen kan. Verder konstateerde Dr. Veraart, dat het aantal abonnementen minder was dan het vorig jaar, terwijl het pro gramma toch groter en uitgebreider was. Het talrijke publiek heeft van een goede spreker genoten en O. en O. kan over deze opening tevreden zijn. Het Voedselbureau Venray deel: mede: dat voor Landbouwers en Landarbeiders van wegen Stichting van dc Landbouw nog een klein res tant nieuwe werkkleding op het Bu reau verkrijgbaar zijn tegen sterk verlaagde prijzen. Nieuw werkpak ken 18.50: compl. werkbroeken 9.50; windjacks voor Jongens van 16 tot 20 jaar f 7,50 per stuk, alles zonder punten. Huismoeders, maakt U geen zorgen over het vleesrantsoen, want wij hebben voor U steeds alle soorten verse zee- en riviervis. Alle soorten gerookte en gestoomde viswaren, prima verse bakharing 7»/i cent per stuk; fijne zure haring en rolmops. Eerste Venrayse Groente- Vis- en Fruithandel „De Gezonde Apotheek" H. Dechnar. De K.A.B. van Venray heeft haar winterprogramma klaar. Het ziet er keurig uit. Het worden familie-avon den. Arbeiders van Venray benut deze kans. door U zelf te ontwikke len maakt ge Uw beweging sterk. De Kath. Arb. Beweging die hecht aan eengesloten, strijdt en vecht voor het geluk en welzijn van onze arbei ders. Nu het Engelse Kerkhof gereed Is, gaat de Engelse tuinman John Hague Venray verlaten, om in Brunssum een andere begraafplaats in orde te maken. Hem komt de eer toe, dat van de eertijds zanderige dodenak ker een bloeiende bloementuin ge maakt is. die een waardige rustplaats is vcor de gevallen soldaten. De belangrijke fruitteelt in Lim burg. die vorig jaar een omzet kon bereiken van bijna 20 miljoen gul den. heeft grote behoefte aan vak onderwijs doen ontstaan. Door de Limburgse Land- en Tuinbouwbond is dan ook een drietal nieuwe scho len gesticht welke in deze herfst nog in Venray, Venlo en Beesel zullen worden geopend. Te Venray komt in het gebouw van de Landbouwschool een fruitteeltschool. In de Ridderzaal te Den Haag werd maandag j.l. Cor van Staveren on derscheiden door de Engelse gazant met de „Medal of Freedom". Daar Cor zijn moeder de medaille in ont vang* t liet nemen, verkeerde men in Den Haag in de veronderstelling, dat Cor dcod was en dit bericht werd doorgegeven aan de dagbladen, die allen de onderscheiding als post- huum vermelden. Dit is Cor zijn tweede onderscheiding; ook van de Amerikaanse zijde mocht hij de „Mé- dal cf Freedom" ontvangen voor zijn werk onder de bezetting en bevrij ding. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 3 oktober 1978 werd 2118 va ka Uires opgenomen in de vakaturebank; op 4 oktober 1978 was in 1750 vakatures voorzien, zodat er thans nog 368 plaatsen vakant zijn, waarvan 203 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: (leerling) metselaars, (leerling)- voeger, (leerling) timmerlieden, opperlieden, grondwerkers, (leer ling) dakdekkers, schilders, kas- senbouwers, (assistent) uitvoerder, le tekenaar, woninginrichter/ stoffeerder, bouwkundig calcula tor, machinaal houtbewerkers. in de metaalsektor: gereedschapsmaker, machine bankwerkers. plaatwerkers, (leerling) autospuiter, (leerling) automonteurs, leerling c.v.-mon- teurs, elektromonteurs. onder houdsmonteurs, gereedschapslij per, slijper/polijster, draaier, fre- zers, boorders, profiel walsers, machinebedienden, richter, in- trielakspuiters, galvaniseur. in de dienstensektor: administratief medewerkster, telefoniste/receptioniste, assistent accountants, commer cieel medewerk(st)er. verkoper, chefslager, banket bakkers, serveerster/kelner, bar keeper, verpleegkundigen A en B, anesthesie-assistent(e), nacht- hoof d, maatschappelijk werker, werkleidster, heftruckchauffeur, nationaal chauffeur. overigen: leidinggevend kapper/kapster, produktiemedewerkers, menger, lader/losser, medewerkster was serij, tractorchauffeur, pluimvee verzorger, medewerker planten- kwekerij. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 06.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13 45 HA 17.00 uur.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9