GEMEENTEPRAAT VAKATURE- BANK dïïoóefiuis Cx NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Zondagochtend concert Rampenplan is draaiboek voor doeltreffende hulpverlening CENTRALE FOKVEEDAG LIMBURG Dorpsraden gaan weer meepraten het kermispatroon over Bespreking door raad op 16 oktober Tijdens de openbare informatieve raadsvergadering van MAANDAG 16 OKTOBER A.S. zal, gelijktijdig met de brandweernota en de nota civiele verdedi- ■ging. ook het GEMEENTELIJKE RAMPENPLAN punt van bespreking uitmaken. Het doel van het gemeentelijk rampenplan is om bij een ramp zo snel en zo effectief mogelijk hulp te kunnen bieden aan slachtoffers en dat de gevolgen voor personen, dieren en/of goederen zoveel mo gelijk beperkt blijven. Het rampenplan bedoelt een algemene regeling te zijn om te bevorderen, dat: ingeval van een ramp alle betrokkenen snel worden gealarmeerd; iedere betrokkene weet wat zijn taak en be voegdheid is; gecoördineerd wordt opgetreden; aan ieder aspect van hulpverlening aandacht wordt besteed. Deze algemene regeling is in een soort draaiboek een soort organisatieschema, zo men wil op genomen, dat dan het „RAMPENPLAN VAN DE GEMEENTE VENRAY" heet. Geen mens praat graag over narigheden die ons kunnen overkomen; maar verstandige mensen houden er wel rekening mee. Niemand gaat er van uit dat er brand komt; niettegenstaande dat, zorgen we wel dat er een BRANDWEER is, omdat we nu eenmaal weten dat er brand kan ontstaan en dat dat eventueel tot ernstige situaties aanleiding kan geven waarbij zelfs mensenlevens in gevaar kunnen komen. Niemand gaat er van uit dat er verkeersongelukken of andere ongelukken gebeuren; niettemin weet eenieder dat er ongelukken gebeuren die soms heel ernstig zijn; daarom is een AMBULANCEDIENST voor eenieder een vanzelfsprekende zaak. Geen van ons zal rekenen op ordeverstoringen, diefstal etc. Toch vinden we een POLITIEAPPARAAT noodzakelijk ter bescherming van de burgers, ook bij ongevallen en rampen. Zeker hopen we nooit echte grote lampen mee te maken. Toch weet ook eenieder dat een klein ongeval :an uitgroeien tot een grote ramp. In eerste aanleg is het vanzelf sprekend dat de onmiddellijke para- Ie diensten (te weten: ambulance, irandweer en politie) ter plaatse gaan waar hun hulp vereist is. Soms is het beschikbare poten tieel niet toereikend en moet er „bo lland" komen uit andere gemeenten. Op basis van de daartoe reeds ge maakte afspraken kan die bijstand uniddellijk opgeroepen worden de dienstdoende commandan- Uiteraard wordt bij een wat em- tiger ongeval de burgemeester ge- raarschuwd. Wanneer de omvang van het on- »val (ramp) echter van dien aard ■dat er van verstoring van het itschappelijk leven c.q. van drei- ing daarvan gesproken moet wor- en wordt het zaak de nodige maat delen te treffen om de moeilijkhe- n en problemen het hoofd te kun- tn bieden. [Vooreerst zal alsdan op de plaats in de ramp sprake zijn van het op reden van meerdere eenheden van Ie diverse disciplines. Is een overleg en coördinatie voor Ie samenwerking van de verschillen- ie diensten van meet af aan nood- akelijk, spoedig zal dan blijken dat log meer gecoördineerde aanpak loodzakelijk is. De dan samenwerkende comman- ianten kan men aanduiden als eommando rampterrein. Naarmate de toestand nog enrsti- ger wordt zal een coördinator voor de verschillende diensten noodzake lijk worden, hetgeen kan leiden tot de beslissing van de burgemeester om een commandant rampterrein aan te wijzen. In dit kader is het van belang te beseffen dat de burgemeester (of als deze er niet is de loco-burgemeester) steeds het opperbevel heeft over de rampenbestrijding. Het nemen van beleidsbeslissingen bij een grote ramp wordt een com plexe zaak waarbij enerzijds des kundigheid ypor de rampbestrijding vereist is, doch anderzijds ook be stuurlijke en organisatorische des kundigheid vereist is voor een be langrijk aantal andere aspecten die bij een rampbestrijding aandacht no dig hebben. Gedacht wordt daarbij o.a. aan: a. het onderbrengen van daklozen (waar?); b. de registratie van verplaatste per sonen (wie is waar heen gegaan?); c. de identificatie vlan doden en ernstige slachtoffers (afvoer ge wonden c.q. afvoer en begraven van doden); d. voeding en dekking voor ver plaatste personen, maar evenzeer voor het dienstdoende personeel (door wie te verzorgen?); e. voorlichting over de situatie aan de pers, maar ook aan verontrus te inwoners der gemeente c.q. fa milieleden van vermiste personen. Kortom een reeks van zaken die niet op de plaats van de ramp en evenmin door de burgemeester al leen gedaan kunnen worden. In dergelijke omstandigheden is het noodzakelijk te kunnen beschik ken over een goed ingericht be stuurscentrum met een daarvoor ge schikte bemanning (meestal aange duid als: noodbestuurscentrum). Zcals bekend is een noodbestuurs centrum thans in de bouw van de tweede fase voor ons gemeentehuis gerealiseerd, waarvan de inrichting nog moet plaatsvinden. Voor een goed functioneren van een bestuurscentrum zijn adequate verbindingsmiddelen noodzakelijk. Aangezien Venray ook als streekver- bindingscentrum is aangewezen, be schikt Venray aanstonds over een aantal extra verbindingen via het ncodnet (telefoonverbinding) en via extra inductorverbindingen met de provincie, terwijl voorts mobilofoon- verbindingen nog meer mogelijkhe den bieden. Zc-nder bemanning heeft men aan die voorzieningen niets en derhalve zal aanwijzing van personeel nood zakelijk zijn. Al met al een reeks van punten die verder uitgewerkt moeten wor den en waartoe een aantal spelregels, een aantal organisatorische afspra ken, een draaiboek per dienst (uit gaande van taaktoedelingen die in het cntwerp-rampenplan als ontwerp OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van 9 oktober 1978, ge durende drie maanden, voor eenieder op de gemeentesecretarie, Maashese- weg 1, kamer 119, ter lezing is neer gelegd, het besluit van de raad van de gemeente Venray, d.d. 27 juni 1978, nr. 1028 tot vaststelling van de verordening als bedoeld in artikel 3, lid 3, van de Winkelsluitingswet 1976 (koopavondverordening). De hier bedoelde verordening be treffende de aanwijzing van de vrij dagavond als koopavond, treedt in werking op 1 november 1978. Venray, 6 oktober 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris zijn gegeven) nodig zullen zijn. De eerste twee punten zijn in het cntwerp-rampenplan opgenomen. De draaiboeken per dienst zullen door de onderscheiden diensten moeten worden gemaakt. Het voorgaande heeft slechts de bedoeling in een anatal korte notities aan te duiden waarom een rampen plan noodzakelijk is. In dergelijke situaties zal toch al veel aan improvisatie gedaan moe ten worden; al wat aan voorberei ding en aan goede afspraken klaar ligt is winst; belangrijke tijdwinst voor wellicht levensreddende hulp. OPENBARE INFORMATIEVE RAADS VERGADERING Op dinsdag 10 oktober a.s. 's mid dags om vijf uur begint ten gemeen tehuize een openbare informatieve raadsvergadering waarbij de ge meenteraad èn de belangstellende burger informatie zullen ontvangen over een aantal onderwerpen. In de eerste plaats zal het college van b. en w. de raad „bijpraten" over de aansluiting van de Oostsingel op de Noordsingel, waarna informatie wordt gegeven over 't bestemmings plan Landweert. Vervolgens zal van gedachten worden gewisseld over de te volgen procedure voor de behandeling van de begroting 1979. Tijdens de jongste openbare raads vergadering gaf de raad de wens te kennen veel te voelen voor een an dere procedure, waardoor de begro tingsbehandeling wellicht interessan ter zou kunnen worden. Omstreeks 19.30 uur zal het ont werp „EDUCATIF PLAN" en het „EDUCATIEF PROGRAMMA" ter discussie worden gesteld. Kermissen in 1979 op de kerkdorpen In het komende jaar 197S worden op de volgende data de kermissen op de kerkdor pen gehouden: Oirlo: 12 tot en met 1'5 mei; Leunen 9 tot en met 12 juni; Heide: 23 tot en met 26 juni; Merselo 30 juni Lm. 3 juli; Ysselsteyn 7 tot en met 10 juli Castenray 25 t.m. 28 aug. Veulen 1 tot en met 4 sept.; Oostrum 8 tot en met 11 sept. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 12 eptember 1978 werden 2015 vaka- ures opgenomen in de vakature- lank; op 13 september 1978 was in 653 vakatures voorzien, zodat er hans nog 362 plaatsen vakant zijn, raarvan 196 buiten het rayon Ven- ay. Hier volgt een greep uit de vaka- ures in het rayon Venray: i in de bouwsektor en aanverwante sektoren: (leerling) metselaars, (leerling)- voeger, (leerling) timmerlieden, opperlieden, grondwerkers, (leer ling) dakdekkers, schilders, kas- senbouwers, (assistent) uitvoerder, le tekenaar, woninginrichter/ stoffeerder, bouwkundig calcula tor, machinist hydraulisch kraan; opperlieden. - in de metaalsektor: plaatbankwerker, (leerling) auto- spuiter, (leerling) automonteurs, leerling c.v.-monteurs, elektro- monteurs, slijper/polijster, knip per, draaiers, frezers, hoor ders, profielwalsers, machinebe dienden, machine-steller richter, industrielakspuiters, spui ter, galvaniseur. - in de dienstensektor: administratief medewerk(st)ers, assistente hoofd civiele dienst, asssistxt accountants, commer cieel medewerk(st)er, verkopers(ster), verkoop-inspek- teur, chefslager, brood/banket bakker, koks, serveerster, kelner, verpleegkundigen A B, nacht/ slaapwacht, afd. hoofd, leiding gevend maatschappelijk werker, werkleidster, heftruckchauffeur, •art-time schoolbuschauffeur, natio naal chauffeur. - overigen: huishoudassistente, leidinggevend kapper/kapster, produktiemedewerk(st)ers, pomp bediende, chemisch reiniger, champignonkwekersknecht, tuin dersknecht, tractorchauffeur. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestanri. De vakaturebanik is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. De centrale fokveedag Limburg van het zwartbonte veeras werd ge houden op donderdag 14 september j.l. te Valkenburg. Uitslagen Noord- en Midden-Lim burg: Rubriek 1: IA Bintje 79, eig. M. van Lin, Broekhuizenvorst. Rubriek 2: IC Nieuwkoop 3, eig. Th. v. Wijk, Ospel; 1D Pietje 47, eigen. A. Broe ders Ysselsteyn; IE Anne 27. eigen. Th. van Wijk, Ospel. Rubriek 5: IA Stapel 72, eigen. M. van Lin, Broekhuizenvorst. Rubriek 6: 1G Inge, eig. G. Winkelmolen, Gra- them. Rubriek 8: 1D Els 21, eig, J van Elzakker, Ysselsteyn; IE His 10, eigen. J. van Elzakker, Ysselsteyn; 1G Corrie 5, eigen. J. van Elzakker, Ysselsteyn. Rubriek 12: IE Elsje 38, eig. A. Broeders, Ys selsteyn. Rubriek 14: 1B Akke 60, eig. G. van Wylick, Venlo. Rubriek 15: IE Jetsie 65, eig. G. Luykx, Cas tenray. Rubriek 16: IC Marjo 7, eig. C. Gommers, Ys selsteyn; 1F Hennie 30, eig. G. van Wijlick, Venlo. Rubriek 17: 1B Maaike, eig. A. Broeders, Ys selsteyn; IC Trees 2, eig. C. Gom mers, Ysselsteyn. Rubriek 19: IC Roda 23, eig. C. Gommers, Ys selsteyn. Rubriek 21: IE Dina 38, eig. Gebr. van Iersel, Nederweert. Rubriek 24: IE Roda 13, eig. G. Gommers, Ys selsteyn. Rubriek 25: 1G Lena 72, eig. Th. van Wijck, Ospel. Bij de groepen eigengefokte vol bloeden 5 stuks van een fokker be haalde de 2e prijs de groep van Th. van Wijk, Ospel. Bij de groepen eigengefokte vol bloeden 6 stuks van een fokker'be haalde: IA prijs de groep van C. Gommers. Ysselsteyn (zie foto); 2A prijs de groep van J. van Elzakker, Ysselsteyn. Zondag a.s. wordt om 11.30 uur in de Streekschouwburg Venray een koffieconcert verzorgd door het Tam boerkorps en de Fanfare „St. Oda" uit Merselo in samenwerking met 't Jongerenkoor uit America. Het programma is als volgt: Tamboerkorps „St. Oda": 1. Drum Girls 2. Viva Ferenza 3. Treinritme 4. Drum-Spécial 5. Spring-time Dances. Fanfare „St. Oda": 1. Castell Coch 2. Tableaux des Vosges 3. Fascinating Drums 4. American Patrol 5. Over and Out Jongerenkoor America: 1. All my Trials, Lord 2. Where shall I go 3. Were jou there 4. The last supper 5. Deck the Hall 6. Once in royal David's city 7. Pase el Aqua, ma Julieta 8. Guantanamera. De entree is zoals altijd gratis. Op dinsdag 17 oktober a-s. om 19.30 uur komen in het gemeentehuis de dorpsraden van de acht kerkdor pen met een eigen kermis by een om met het gemeentebestuur te praten over de toekomst van de jaarlykse kermis op deze dorpen. Deze dorpsraden hebben dc gele genheid gehad om hun wensen over de jaarlijkse kermis kenbaar te maken. Deze wensen zyn mede verwerkt in een informatie- en discussiestuk, dat volgende week dinsdag als leidraad voor de be spreking zal gaan dienen. Het gemeentebestuur gaat er van uit, dat voor de dorpen de kermis een relatief belangrijk evenement is en als zodanig van belang voor de leefbaarheid. Om deze reden is het van mening, dat de kermis in de dorpen zo lang mogelijk gehandhaafd dient te worden. KERMISPATROON Er kan verschil zijn in benadering met betrekking tot het kermispa troon. Leunen krijgt meer attracties dan Veulen. Heide krijgt een friture- wagen waar tegenover Oostrum een viswagen, enz. Elk kerkdorp krijgt aldus min of meer een eigen patroon. (Scms hangt dit ook af van de ex ploitant die een bepaald kerkdorp niet akn bedienen omdat hij elders met zijn attractie werkt.) Gezorgd wordt echter dat elk dorp met de hoofdattracties bediend wordt. Als hoofdattracties golden in de afgelopen 3 jaren de autoscooter en de kindervliegtuigmolen. Bij een nieuw contract met deze of een an dere autoscooter-exploitant zal toe gewerkt worden naar voorziening van alle kerkdorpen met een auto scooter. Voor een specifieke kinder attractie moet een keuze worden ge daan tussen een vliegtuigmolen en een draaimolen. Plaatsing van beide stuit op het bezwaar van onrendabe le exploitatie. Rond de twee hoofdattracties zijn in de verschillende dorpen steeds een aantal andere attracties gegroe peerd: schietsalon, lijntrekspel, bull- dozerschuifspel, bussensport, suiker- kraam. viskraam of friture, en voor de grotere kernen, suikerspin en zweefmolen. Deze lijn zal worden voortgezet met mogelijk veranderin gen op enige punten. Van belang hierbij is dat de ex ploitanten bereid moeten zijn alle of bijna alle dorpskermissen te be dienen en daarbij hun contractuele verplichtingen goed nakomen. Voor Leunen zal worden nagegaan of naast de autoscooter en de zweef molen nog een grootvermaak is te plaatsen. Voor de andere attracties, die voor de kermissen elders van be lang zijn, mag een aanvullende at tractie in Leunen niet te zwaar con currerend zijn. M.b.t. de plaatsing van een kin dermolen dient de keuze dus olwel op een kindervliegtuigmolen of op een kinderdraaimolen te vallen. In de afgelopen jaren viel de keuze op de kindervliegtuigmolen. omdat het leeftijdsbereik met deze attractie groter is. (Een exploitant moet aan het geheel verdienen, anders laat hij met één slag een aantal kerkdorpen vallen en weigert deze ..erbij te ne men".) Gezien het teruglopend aan tal kinderen is het argument met de jaren nog sterker geworden. (Glo baal genomen ligt het bereik van de draaimolen tussen 2 en 7 jaar en van de vliegtuigmolen tussen 3 en 9 jaar.) Hiertegenover staat de wens van Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis. Maashese- weg 1. is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gsprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKURN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tct 11 00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag var. 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. sommige kerkdorpen voor een draai molen. omdat dc allerkleinsten an ders buiten de attractiesfeer blijven, terwijl de kermis juist voor dezen zo attractief is Te proberen valt of een draaimo len aangetrokken kan worden mits alle dorpen zich duidelijk hiermee akkoord verklaren. TARIEFSTELIJNG De ritprijs van de kindermolen is in het verleden beschermd ten gun ste van de bezoekers (in 1978 50 cL per rit). Hetzelfde geldt voor het ta rief van het lijntrekspel (in 1978 eveneens verplicht op maximaal 50 ct. per keer). De overige attracties worden in principe vrijgelaten, al wordt dc ex ploitanten vooraf wel gevraagd het te heffen tarief op te geven. Eetwa ren zijn nauwelijks aan een tarief te binden. WENSEN VAN DORPSRADEN Leunen: Gewenste attracties: draaimolen, zweefmolen, autoscooter, schiet tent, lijntrektent, gokspel( waar bij graag meer variatie), suiker spin, viskraam, snoepkraam. Meer informatie m.b.L de ver koopprijzen van vis en snoep, aangezien deze in diverse plaat sen nogal verschillen. Snelheidsbeperking of extra waareshuwing, vooral in het weekend, op de Albionstraat. ge zien de hoge snelheid van auto mobilisten (en bromfietsers) op de Albionstraat en gelet op het grote aantal kinderen dat deze straat tijdens de kennis oversteekt. Castenray: Handhaving van dezelfde verma kelijkheden in de komende jaren. Wegens bekrompenheid van het kermisterrein verruiming in deze realiseren (afbraak van pand Ja cobs biedt mogelijkheden midden m het dorp). Merselo: Handhaving van dezelfde attrac ties in de komende jaren, te we ten autoscooter, kindervliegtuig molen, schiettent, ballengooitent, gokautomaat, touwtrektent. vis kraam, snoepkraam. Oirlo: Maatregelen om de exploitant van het lijntrekspel/bussenspcl zijn verplichtingen te doen nakomen (spelprijsverhoging van 50 naar 75 cent, voortijdige afspraak van de attracties met vertrek op dins dagmiddag zijn als schendingen gemeld). Plaatsing van een draaimolen naast de vliegtuigmolen. Beter nakomen van de openings tijden door de exploitanten. Heerlijk vrij zijn in de sportieve style Camargue. Welke vrijheid kiest u? De 2-delige japon rechts, in mooie specerijtinten? Tuniek en sjaal zijn ajour gebreid, de rok luchtig geweven met mohair, 'n Verrukkelijk geheel voor f 249,-. Links 'n Italiaanse imprimé wol piqué japon met polo hals, klein kraagje en gespjes op de schouders. Met elastische èn normale ceintuur, maar kan ook Grotestraat 17a Venray 04780 - 2881 zónder worden gedragen. In rood/camel of grijs/blue, f 259,-. Fijne mantel er over? 'n Wollen flausch mantel met wijde rug en staande col. Geraffineerd van kleur: nègre en roest, f 299,-. Komt u maar kiezen, 't Staat u vrij.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13