IHla li „Achter de toren" in Sambeek groot succes AGENDA reclame ontwerp Gemeente Venray in vuilnisstortprobleem. Wensen van Oirlo worden gehonoreerd Gemeente ziet abri in Oirlo niet zitten Éénrichtings verkeer in Vollen bergstraat? Raadsvergadering Vierlingsbeek Nieuws uit Overloon BOVENSHUIS ROB VAN HAAREN Als gevolg van de nog onzekere ontwikkelingen rond het tijdstip waarop de regionale stortplaats in werking treedt, dreigt de gemeente Venray met het storten van vuil in grote moeilijkheden te komen. Het feit ligt er, dat de stortplaats Venray's Broek voor 1 juni 1979 gesloten dient te zijn. Bovendien bevindt zich momenteel de stort- toplaag cp deze stortplaats op di verse plaatsen op ongeveer negen meter boven maaiveld. Verwacht wordt, dat binnen enkele maanden het terrein zich in zijn geheel op negen meter beven maaiveld zal bevinden. Aanvankelijk was aan de gemeen te Venray een maximale storthoogte van zes meter toegestaan, doch enke le maanden geleden werd toegestaan dat alsnog een extra laag van drie meter zou mogen worden gestort. Het college van b. en w. heeft zich nu officieel tot de provincie gewend met het verzoek in afwijking van de verleende vrijstelling tot een grotere hoogte te mogen storten, zo lang niet overgegaan kan worden naar de regionale stortplaats. Inmiddels is van het Gewest Noord Limburg het rapport ontvangen van de technische werkgroep inzake na dere uitwerking en aanpak van de afvalverwerking. Berekeningen heb ben uitgewezen, dat de overgangs fase ongeveer anderhalf jaar in be slag zal nemen. Omdat een aantal gemeenten waaronder Venray nauwelijks of geen stortcapaciteit meer hebben, adviseert de werkgroep, dat de over gangsfase zo snel mogelijk dient te worden ingezet. Men denkt hierbij aan 1 januari 1979. Overigens is de overgangstermijn van V/t jaar voor Venray helemaal niet relevant, gezien het besluit, dat voor 1 juni 1979 de stortplaats Ven- rays Broek gesloten moet zijn. Op grond van de voor Venray wel zeer urgente situatie heeft het college van B. en W. de gemeente Horst ver zocht de gemeente Venray toestem ming te verlenen om haar huisvuil vooruitlopend op de definitieve regionale situatie te mogen stor ten op de vuilnisstortplaats „Zu- ringspeel" te Horst-America. Binnenkort zal hierover een ge sprek met het gemeentebestuur van Horst plaatsvinden. Het ziet er even wel naar uit dat dit gesprek geheel informatief zal zijn en dat van Horst geen enkele toezegging te verwach ten is. In het kader van het Aktieplan „Oirlo.dorp met historie" heeft de dorpsraad van Oirlo een uitge breid wensenpakket bij het college van b. en w. gedeponeerd. Vrijwel alle wensen van de dorpsraad heb ben „genade gevonden" in de ogen van het college en zullen dei halve worden gehonoreerd, in goed onder ling overleg en met een grote brok zelfwerkzaamheid van inwoners uit Oirlo. Zo zal een twaalftal zitbanken in en buiten de bebouwde kom worden geplaatst, waarbij speciaal gedacht is aan de bejaarden en de bewoners van het Psychiatrisch Centrum „Oel- ders Hof". De banken worden door de gemeente in de werkplaats „Test- rik" gemaakt en zullen worden ge plaatst en onderhouden door de be jaardenvereniging in samenwerking met de dorpsraad. Ter verfraaiing van de dorpskern zal een tiental bloembakken worden geplaatst. Het beheer hiervan wordt in handen gelegd van de jeugdna tuurwachters van basisschool, zodat de jeugd ook enige verantwoorde lijkheid leert dragen voor dergelij- Maximum snelheid Op de Maasheseweg werd weer een snelheidscontrole gehouden. Dat zulks nog zin heeft bewees weer de ze controle. Snelheden werden ge meten van 61 tot 103 km. per uur. 54 bestuurders krijgen straks een accept-girokaart thuisgestuurd. Vernieling Voor de tweede keer werd de ge parkeerde auto van v. d. V. uit Ven ray met een windbukskogeltje be schadigd. Hij heeft nu aangifte ge daan en de politie tracht de schut ter te achterhalen. ke zaken. De groenstrook tegenover de kerk wordt opgeknapt en het doodlopende paadje wordt van klinkers voorzien. Aan het plaatsen van een ge vraagde wegwijzer wordt gemeente lijk medewerking verleend door mid del van het beschikbaarstellen van het materiaal, waarbij voor verdere afwerking de dorpsraad zorgt. Ook tegen een houten bord met de tekr;t: „Oirlodorp met historie" heeft het gemeentebestuur op zichzelf geen bezwaar. Wel zal in het overleg met de voorzitters van de dorpsraden op 28 sept, in het algemeen de vraag stelling aan de orde komen of dit soort „reclameborden" op zichzelf nu wel zo zinvol is. Ieder dorp zou immers aldus de andere dorpen „con currentie kunnen gaan aandoen. Het college heeft geen bezwaar te gen het jaarlijks leveren van een kerstboom. Aan de groenvoorziening langs in- valwegen naar de bebouwde kom zal aandacht worden besteed omdat in Oirlo maar weinig groen aanwezig is. Het college acht het een goede zaak, dat van gemeentewege aan ge- interesseerden een boom voor de voortuin wordt verstrekt, zoals des tijds ook in de Venrayse woonwijk Veltum is gebeurd. Om een strook grond langs de spoorlijn als volkstuintjes in ge bruik te kunnen nemen zullen door de gemeente palen worden verstrekt. Over de definitieve uitvoerings plannen wordt door de plantsoenen dienst nog nader overleg gepleegd met de dorpsraad van Oirlo. Een zeer gemêleerd gezelschap was bij de opening van het en antiekcentrum „Achter de van Eline en Cor Borsje te Sambeek. Voor burgemeester W. C. Hille- naar was het een bijzonder groot ge noegen deze officiële opening te mo gen verrichten, temeer daar „openin gen" in zijn gemeente, laat staan in Sambeek, niet veel voorkwamen. kweet hij zich bijzonder zijn taak, welke werd vooraf gegaan door een muzikale hulde van Sambeeks harmonie. De burgemeester wees er op, dat vrijetijdsbesteding en commercie land in hand gaan met liefde voor de kunst en de kunstenaars. De heer Borsje zelf gaf een uit eenzetting van wat in de oude tiend schuur van de door hem bewoonde door zijn vrouw eigenhandig ge eeuwenoude boerderij gebeurt en zal gebeuren. In de eer ste plaats is het zijn bedoeling on bekende kunstenaars een kans te geven en daarnaast om vergeten kunstenaars weer in de belangstel ling te brengen. Dat hij hierin de eerste de beste keer al is geslaagd, wordt bewezen door hetgeen hier wordt geëxposeerd. Schilderstukken, weefkreaties, foto grafiek, pentekeningen, keramiek, koptische kunst etc. zijn op de eerste expostiie te bewonderen. Een belangwekkend onderdeel van deze expositie is zonder meer de Koptische weefsels (ook te koop). Hieruit blijkt duidelijk waartoe de Egyptische vrouwen aan het begin van onze jaartelling in staat waren. De fragmenten van de Koptische kle ding zijn van een ontroerende schoonheid; prachtige voorbeelden van een volkskunst binnen een min derheid van de Egyptische samen leving. De ornamenten in de stof stelden vaak portretten voor, maar ook bloemen .dieren en symbolische figuren. Ook de intussen zeer bekend ge worden oud-Venrayer Johan Jeuken is met een aantal schilderijen in Sambeek vertegenwoordigd. Wij za gen daar o.m. twee Venrayse „her inneringen" van deze „vrijetijdsschil- der" welke wij onze lezers niet wil len onthouden. Het ene schilderijtje is de Langstraat tijdens een Kind- heidsoptocht, terwijl het andere de Grote Markt weergeeft tijdens een paardenmarkt. „Achter de Toren" (tel. 08855-3529) is van woensdag t.m, vrijdag van 15 tot 18 uur geopend en op zaterdagen van 11 tot 17 uur. Wij zijn ervan overtuigd, dat velen de weg naar dit kunst- en antiek- centrum gauw gevonden zullen heb ben. =d| grotestraat 3 venray tel. 04780-4263 Het gemeentebestuur zal geen ge volg geven aan een verzoek van de dorpsraad Oirlo om een overdekte bushalte te plaatsen aan de Deputé Petersstraat. Uit een door de ver voersdienst van de Zuid Ooster ge houden telling in de periode van 6 t.m. 12 mei j.l. is gebleken, dat op een totaal van 114 ritten slechts 106 passagiers gebruik maakten van de ze halte. Dat is gemiddeld nog niet één reiziger per rit. Het plaatsen van een abri gaat ge paard mei aanzienlijke kosten. Daar bij komt, dat de gemeente van de Zuid-Ooster géén bijdrage in de kos ten behoeft te wachten omdat deze maatschappij slechts bij een mini maal aanbod van 5 passagiers per rit mee betaalt. B. en w. motiveren bovendien hun afwijzend standpunt met een ver wijzing naar een eventuele prece dentswerking met betrekking tot de vele andere, niet-overdekte bushal ten in de gemeente met een verge lijkbaar passagiersaanbod. De bewoners van de Vollenberg straat hebben het gemeentebestuur gewezen op de mogelijkheid dat hun woonstraat als gevolg van het plaat sen van verkeerslichten op de West singel aantrekkelijk zal worden voor het z.g. sluipverkeer, dat de stop lichten wil omzeilen. De Vollenbergstraatbewoners zien hierin een groot bezwaar voor hun kinderen. Het college van b. en w. kan dit probleem onderschrijven en speelt dan ook met de gedachte de Vollen bergstraat bij de aansluiting West singel af te sluiten, Dit zou dan kun nen gebeuren gelijktijdig bij de re constructie van de Westsingel tussen Langstraat en Reekgraafstraat, ten zij zwaarwegende bezwaren bestaan tegen een dergelijke afsluiting. Beschadigde auto's Bij terugkeer bij zijn op het Hen- seniusplein geparkeerde auto trof de 41-jarige J. v. A. -uit Blerick zijn auto beschadigd aan. In de achter klep van zijn auto zat een behoor lijke deuk, die waarschijnlijk is ver oorzaakt door een trekhaak van een onbekend gebleven voertuig. De 30-jarige W. N. zag bij terugkomst dat zijn geparkeerde auto aan de Mozartstraat door een ander voertuig beschadigd was. De veroor zaker heeft geen visitekaartje ach tergelaten. Datzelfde deed ook niet de schade-veroorzaker aan een bij de ingang van een flat aan de Haam- makerstraat geparkeerde auto van L. Die eigenaar was goederen in de flat aan het bezorgen. Toen hij van een bezorging terug kwam zag hij dat zijn auto beschadigd was aan de rechterzijkant. Een onbekende mel der heeft gezien dat dit vermoede lijk is veroorzaakt door een grijs- kleurige bestelauto. De politie ver zoekt die melder en mogelijk andere getuigen zich met haar in verbinding te stellen. De beschadiging heeft plaats gevonden op 22 september te omstreeks 17.15 uur. Bestuurder moest uitwijken De 7-jarige fietser P. Th. lette on voldoende op het verkeer toen zij vanaf de Hoopweg de Merseloseweg kwam oprijden. De bestuurder van een personenauto, H. H. uit Overloon, kon door stuurmanskunst een aan rijding voorkomen, maar zijn auto werd lichtelijk beschadigd door een botsing met struiken. Aanrijdingen De 27-jarige bestuurder van een personenauto, J. L. uit Vierlingsbeek wilde vanaf de Spurkterweg linksaf de Nieuwhuisweg oprijden, maar doordat hij de binnenbocht nam, kwam zijn auto in botsing met dé personenauto, bestuurd door de 18- jarige J. G. welke op de Nieuwhuis weg reed. Materiële schade. De personenauto bestuurd door W. uit Venray reed over de Linden- straat in de richting van de Oude Oostrumseweg, terwijl op dat mo ment vanaf de Oude Oostrumseweg de personenauto bestuurd door H. naderde. De juiste toedracht is niet bekend, maar beide auto's kwamen met elkaar in botsing. Het bleef bij materiële schade. De bestuurder van een perso nenauto, S. uit Venray. deed vanaf de Jan Hensenstraat de Merselose weg op maar nam de bocht te veel naar links en zijn auto kwam toen in botsing met de personenauto be stuurd door mevr. S. die vanaf de Merseloseweg de Jan Hensenstraat wilde inrijden. Lichte schade. De personenauto bestuurd door M. A. uit Venray reed vanaf de Nieuwlandstraat rechts het Molen pad op en kwam in botsing met de personenauto van C. F. uit Venray. Materiële schade. De 39-jarige bestuurder van een personenauto M. v. R. uit Venray reed ever het Brukske en verleende geen voorrang aan de over de Henri Dunantstraat rijdende personenauto, bestuurd door de 37-jarige G. v. D. uit Venray. Materiële schade. Hond aangeredn Een op de Julianasingel overste kende hond (Ierse Setter) werd aan gereden door de personenauto, be stuurd door N. uit Grubbenvorst. De auto werd aan de voorzijde bescha digd. De hond werd gewond en liep jankend weg. De eigenaar van die hond zal die verwondingen wel heb ben bemerkt toen de hond thuis kwam. Die eigenaar wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie teneinde de schade te regelen. Tegen houten lantaarnpaal Door onverklaarbare oorzaak ge raakte op de Ripseweg een personen auto, bestuurd door de 37-jarige J. J. van de rijbaan er. kwam in de berm terecht. Voordat hij de auto weer onder controle kon krijgen be landde de auto tegen een houten lantaarnpaal. De paal brak af en de auto werd nagenoeg geheel vernield. De bestuurder liep geen noemens waardig letsel op. Diefstallen en inbraken In een nog niet bewoonde wo ning aan de Oostgr Thienweg te Oostrum, eigendom van H., werd in gebroken. Een 6-tal barkrukken er. een vaatwasmachine werden ont vreemd. Een koelkast welke voor vervoer gereed stond werd achter gelaten. Ook de J-Markt aan de Sta tionsweg kreeg ongewenst bezoek. Rookwaren en 25 dozen koffie ter waarde van 6.000,— waren ont vreemd. Ten nadele van het werkvoor zieningschap werd op het Lovinck- plein een motorkettingzaag ont vreemd. G. uit Venray deed aangifte van diefstal van een boiler, 6 stoe len en overgordijnen, ontvreemd uit een nog niet bewoond pand. H. T. uit Blitterswijck deed aangifte van diefstal van twee radio boxen, twee hoofdsteunen, een dash- bordbakje, een fotohouder met twee pasfoto's en vernieling van antenne kabel en de binnenverlicthing in zijn personenauto, geparkeerd staande op de parkeerplaats tussen Paters- straat en Henseniusstraat. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen. Franken. Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen A. P. G. FRANKEN, arts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS, art» Julianasingel 11. tel 3700 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER »ol n47an.4d<i* WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat telefoon 5759 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Mnprlo-Wanssum Mevr. Zr. M. Vermeulen-Arts teleloon 04780 - 1269 AFWEZIG VAN 2 -9 OKTOBER D.J.Ju Vercauteren HUISARTS WAARNEMING: J. Beckers P. Corver J. de Vocht m openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: P. Alexander. Dood van een dicta tor (thril) R. Boddeke. Vissen en vissen. H. Claus. Het verlangen. A. de Graaf. Het geheim van haar liefde. L. Huizinga. Adriaan met Olivier natuurlijk, (hum) R. Kagie. Arbeid maakt ziek. C. E. van Koetsveld. Schetsen uit de pastorie te Mastland. De leefgemeenschap. A. Mierhof. In pot en fles. A. Wolter. De mini-calorieënkeuken. C. P. deed aangifte van ver nieling en diefstal van een auto antenne en een semafoon-antenne. H. S. uit Wanssum deed aan gifte van diefstal van een één-assige aanhangwagen, bruin-wit van kleur, geparkeerd staand aan de Eind- straat. Uit een bouwkeet van R. aan de Overloonseweg werden diverse ge reedschappen van metselaars ont vreemd. Door verbreking van een slot werd toegang verkregen. Uit een bij het Kiosk op het Brukske geparkeerde personenauto van v. d. B. werden ontvreemd twee geluidsboxen, brandblusapparaat, wegenkaarten en verzekeringspapie ren. Tevens werd de autoradio en antenne vernield. Op dezelfde parkeerplaats wa ren vernielingen gepleegd aan de ge parkeerde auto van E .C. Bougie kabels en andere kabels van het mo torische gedeelte waren losgetrok ken. In zijn nieuwe samenstelling kwam de raad der gemeente Vierlin^sbcck in vergadering bijeen. Liefst 6 raads leden waren nieuw. De raad zal nu bestaan uit 10 heren en drie dames, waarvan er twee de eerste schreden op het pad van het raadslidmaat schap konden zetten. Ondanks het feit dat een jeugd groep voor de aanvang van de ver gadering met spandoeken de aan dacht vroeg voor hun problemen, vond geen van de raadsverte.:«-n- woordigers het de moeite waard op die problematiek in te gaan. Bij de aanvang van de raad-ver gadering deelde het in de vorige ver gadering in de commissie van grond en pachtzaken gekozen lid, de heer W Kuenen mede, dit lidmaat-chap niet te aanvaarden. De raad koos nu met 9 stemmen vóór. mevr. Monnée- Sluys in die commissie. In de Kulutsheuvel zal bij wijze van proef een verkeersdrempel wor den geplaatst teneinde 't verkeer tot een lagere snelheid te dwingen. De goedkeuring van G.S tot aan koop van het jeugdhuis te Vierlings- beek is binnen. Het is niet de bedoe ling dat de uitvoering op de lange baan wordt geschoven. Het wachten is alleen op een rapport inzake de brandveiligheid. De goedkeuring van G.S. betreffen de de bouw van een Jeugdhu:> te Overloon en Holthees is afhankelijk Tan de rijkssubsidie. Het voorstel tot vernieuwing van de glazen bouwsteenwand, het mooi ste gedeelte van het gemeentehuis, moest het college terugnemen. De raad was van oordeel dat eerst een gedegen onderzoek moest worden uitgevoerd, en daar had de raad maximaal een bedrag van 5.000.— voor beschikbaar. De nestor van de raad. oud opperwachtmeester Aerts had een deskundige ingeschakeld en deze had een alternatief aangedra gen, waardoor die glazen wand lan ger zou kunnen meegaan. Geen moeite had de raad met de verlening van een krediet voor dak herstel van het gymnastieklokaal te Overloon. Zelfs niet. nu de cijfers 2000 gulden hoger uitvielen. De fir ma Janssen kan het werk uitvoeren ten bedrage van 83.759, Het zal zeker niet in de bedoeling liggen om alle commissies openbaar te laten vergaderen, want dan zou den die commissievergaderingen du plicaten worden van de raadsverga dering. Ook ligt het niet in de bedoeling dat in alle commissies niet-raad^- leden zitting zullen krijgen. Er is nog geen duidelijkheid of de gemeente Vierlingsbeek in aanmer king kan komen voor de exploitatie van een buurtbus. De Jeugd- en Jongerennota ls bijna klaar en zal dan aan de raad wor den aangeboden. De ontwikkeling van 't bungalow- paark ..De Vers" heeft de aandacht van het gemeentebestuur. Bekeken zal worden in hoeverre de aftakeling van de mooie bossen van Overloon zal kunnen worden voorkomen. Met de opzegging van de kontraktcn heeft het gemeentebestuur geen be moeienis. EXTRA BERICHT voor E.H.B.O. Overloon en ALLE inwoners van Overloon en omgeving Op maandag 2 oktober a.s. aan vang 20.00 uur zal er een lezing plaatsvinden in Hotel Deriet (bij het Oorlogsmuseum) door de Heer Leen- ders uit Driebergen. De heer Leen- ders is verbonden aan de Algemene Verkeersdienst te Driebergen. Deze lezing waarbij dia's vertoond worden, zal betrekking hebben op: „De weggebruiker in het verkeer". Deze avond Ls toegankelijk voor iedereen en uiteraard gratis. De EHBO Overloon hoopt dat ve len komen luisteren en kijken naar woord en beeld van de heer Leen- ders.. Deze avond is uiteraard mede be stemd voor alle leden van de EHBO Overloon. Bij deze worden ook de leden en alle andere mensen uit Overloon en omgeving uitgenodigd voor deze avond. Tot ziens op maandag 2 oktober om 20.00 uur in Hotel Deriet. MAASHEES (bij VENRAY) TEL. 04782-262

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3